LFC moet kop nu delen TEYLINGEN RUKT OP vrc&ate DOCOS snoept Van Nispen punt af Kg*' ~- h mm Randstad Sport pas laat naar winst A' P7M A-* ■■■a ♦r* - LEIDEN UVS is op de te rugweg. En ditmaal bedoeld in pasitieve zin, want de Blauw Witten, ditmaal in het fleurig rood-wit, hebben de niet geringe tegenstander als Xerxes toch is, volledig over klast. Op een manier om „U" tegen te zeggen en die tevens doet denken aan de betere tijden van de Van Schooten-equipe. Ze waren er weer helemaal. Het bekende technische werk was in de puntjes verzorgd, doch trai ner Van Schooten heeft nu ook afgerekend met allerlei zaken die succes in de weg staan. Voornaamste verande ringen die nu van zich doen spreken: Allereerst de komst en ontwikkeling van een ech te spits in de figuur van John van Veisen. Maar ook de veranderde tactische spel wijze, de verbeterde instel ling en de verjonging van het team zijn pijlers waarop het UVS van nu bouwt. Alles tezamen was goed voor een brok aantrekkelijk voetbalge- beuren en het povere Xerxes heeft het geweten. De uitslag werd tenslotte bepaald op 2—0; het verschil in klasse was veel groter. De conclusie die men na de uitstekende eerste helft z.ou kunnen trekken was: Dit is dé wedstrijd van John van Veisen. Dc beweeglijke, hardwerkende spits had zich helemaal bewezen. Zijn spel krijgt nog meer cachet, als men weet, dat hij af te reke nen had met niemand min der dan Van de Leek, de be trouwbare amateurinternatio- nal. Maar deze Van der Leek zag het na een goed be gin op den duur niet meer zitten. Van Veisen was alom tegenwoordig en liet zich niet intimideren door de for se gestalte van zijn oppo nent, noch door zijn reputa tie. De aanwinst van UVS Zo passeerde hij de boomlan- klopte hem vele malen op ge centrale verdediger vlak snelheid, .doch vaak ook in voor rust zeer fraai op de de regelrechte confrontatie. vierkante meter, waarna hij een listig trekballetje afle verde, die de gretige Jan Verver zo op zijn voorhoofd kon nemen, en gemakkelijk kon scoren. Mr.ar niet alleen Van Velden deed van zich spreken, want eigenlijk de totale ploeg verrichtte uitste kend werk. Vooral in die eerste helft was UVS in zijn geheel, op alle fronten de baas. Balkhoven solde met Moulijn en had zelfs zoveel tijd, dat hij frequent zijn voorhoede assisteerde, daar bij niet verdedigd door de oude meester. Het gevaar kwam dan ook vooral van die kant, want Leget, Désar en de opvallend debuterende Du Prie voorzagen Thijs en Gilles Hendrikse keer op keer van lepe passjes. Xerxes werd dan ook hele maal teruggeduwd en omdat men weigerde het midden veld te gebruik"-! kreeg men geen vinger in de pap. En wanneer de voorhoede dan ten lange leste aan het werk werd gezet, bleek alras dat van die linie eigenlijk niet veel verwacht behoefde te worden. De gezette Mülen- hroek maakte niets klaar te gen Rol en Hannaart. Enig opmerkelijk punt: Een kei harde kopbal van Van der Leek, die Sloos nog maar net kon keren. De tweede helft was in zijn ge heel minder dan de vooraf gaande episode. Xerxes probeerde met hard spel de zaak te forceren, doch ook op dit punt st°at UVS mo menteel zijn mannetje. Het geagiteerde Xerxes werd op gegeven moment zelfs volle dig afgetroefd toen de in Ajax-shirt gestoken Leidse team waarlijk begon te spe len als deze roemruchte broer. Ook na de hervatting kreeg UVS nog enkele goede mogelijkheden om de stand wat uit te bouwen (Van Vei sen tweemaal vrij voor de keeper) maar Je tendens was, dat men het wel genoeg vond. Xerxes maakte een machteloze indruk toen men. na .het laatste fluitsignaal van de slecht blazende scheidsrechter naar de kleedkamers ging. UVS daarentegen kan vol goede moed zijn weg naar de hoofdklasse zoeken. AD VAN K^AM Keeper Sint-Nicolaas stompt de bal weg, voor Gerard Désar zijn snode plan ten uitvoer kan brengen. Van de Leek, Treurniet en Verver zijn de toeschouwers. LEIDEN De tweede klasse topper LFC- RKAVV was een wedstrijd van een type, dat, men kan het betreuren of niet, steeds vaker op de Nederlandse amateurvoetbal velden te zien is. Erg hard risicoloos spel, wat in de eer ste plaats wel moet worden toegeschreven aan de steeds beter en frequenter toegepas te mandekking. De logische consequentie van bovenge noemde gegevens was dan ook, dat het talrijke publiek -voor naar schatting uit 50% Leidschendammers bestaand- van weinig hoogtepunten kon genieten. Het aantrekkelijk ste spel zag men nog op het middenveld, waar Koos Be- kooy, Theo van Seggelen en uitblinker Hans van Eigen gelijke tegenstand ondervon den van het RKAVV-midden- blok, dat vaak ook nog ge holpen werd door „meester" Siem Bolleboom. In de eerste helft had LFC een licht veldoverwicht, maari te genover de kansjes van de geel-zwarten - Bekooy na een voorzet van Van Eigen; Holswilder via een mooie omhaal net naast, en nog maals Bekooy, die alleen voor doelman Mulders faalde - zag men ook RKAVV een paar maal gevaarlijk „uit vallen": Zo schoot Frederik na aangeven van Bolleboom uit idea'e positie naast. Ook het dreunende afstandsschot van middenvelder Van der Donck is het vermelden waard, maar dit werd door de betrouwbaar keepende Sjaak Bouwmeester onscha delijk gemaakt. Aanvoerder Siem Bolleboom liep reeds na 5 minuten een officiële waarschuwing op, toen hij door de goed leidende, maar misschien iets te veel fluiten de, scheidsrechter Bakker op natrappen werd betrapt. Na de hervatting nam LFC het heft direct weer in handen, terwijl RKAVV, dat, evenals in de eerste helft nogal op eigen helft bleef "hangen", op uitvallen bleef loeren, daarbij vertrouwend op het sprinttalent van o.a. Claas Frederik en Siem Bolleboom. Toch nam LFC de leiding. Teun Hoek kreeg even buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen, die hij onhoudbaar voor doelman Mulders in de rechterboven hoek deponeerde: 1—0. LFC ging door. René Holswilder en Hans van Eigen probeer den het tweemaal met een één-tweetje, maar even zo vele malen kon Mulders in grijpen. Teun Hoek kreeg nog een klein schietkansje, maar hij probeerde net één verdediger te veel te omspe len. Halverwege de tweede helft was het raak, maar wel aan de -voor LFC ongunsti ge- andere kant van het veld. Hennie Zee, die tot dat moment nog geen fout had gemaakt, verzuimde een voorzet van Bolleboom weg te werken en de inkomende Van der Meer kon zo vrij als een vogeltje, vallend, on houdbaar inkoppen. De wed strijd werd hiema steeds rommeliger en het was dui delijk te merken, dat beide ploegen vrede hadden met de 1—1 eindstand.... RON POLANE BiBlMfflaiiiaBilliJiiBilMBIilWlBgilillii DE ZILK Weer heeft DO- COS, zoals wel meer is ge beurd deze competitie, tot twee keer toe een voor sprong uit haden moeten ge ven. De roodwitten kwamen het eerst aan de leiding, toen Stan van de Moei na een slordige terugspeelbal van Louis v.d. Linden met een heel onbenullig balletje kee per Tod de Boer passeerde. Even later voegde Stan v.d. Meel hier nog een treffer aan toe, maar dit doelpunt werd afgekeurd op advies van de Van Nispen-grens rechter., daar de bal de ach terlijn gepassePrd had. Hal verwege de torste helft kwam Van Nispen op gelijke voet, toen Hans Keyzers een mooie aanval van Sjors van Haaster en Henk Witteman met een hard schot in de lin kerbenedenhoek besloot, l—l werd ook de ruststand, hoe wel Gerard Glas nog een keer op de paal zou schieten. Eve: het Reizevoort. die DOCOS aan een i>—12 voorsprong hielp, hierbij geholpen door keeper De Boer, die «nder de bal door gleed. L>e wedstrijd werd besloten met een mooi doelpunt van Sjors van Haaster, di« een actie van Henk van Maris, een van de betere spelers bij de Zilkena- io!uut z'lvei SASSENHEIM De eerste confrontatie tussen Teylingen en Hillegersberg, de lijstaan voerders in de derde klas, is uitgevallen in het voordeel van de Sassenheimers, waar door zij zich nu alleen aan kop weten. Hillegersberg was voor Teylingen een onbeken de tegenstander, maar af gaande op de doelcijfers (11- 6) van Hillegersberg, moest men rekening houden met een sterke verdediging en een zwakke aanval. Deze verwachting kwam volkomen uit. Teylingen verschafte zich in de eerste helft diver se kansen, maar de verdedi ging van Hillegersberg, met aan het hoofd de uitstekende doelman Jongeneel kende weinig zwakke plekken. Ook Hillegersberg kreeg verschil lende goede kansen, maar de voorhoede-spelers demon streerden overduidelijk, waarom men slechts 11 doel- -punten had weten te scoren in negen wedstrijden. Frans van Nobeien was wel het dichtst bij een doelpunt toen hij uit een korner tegen de paal kopte. Na rust kreeg het publiek nog beter en levendiger voetbal te zien dan in de eerste helft. Al zeer snel na rust echter werd be< -tv. Frans van Nobeien kopt in, doch de Hillegersberg-spelers behoeven niet in actie te komen, leder stuitte op de paal. lot van Hillegersberg geveld. Bij een vrije trap van Frank van Dam werd een Teylin- genspeler door een tegen stander met de handen om laag geduwd en een penalty was dan ook de enig juiste beslissing. Peet van de Vlugt kweet zich Dekwaam van zijn taak: 1-0. Gelukkig ver viel Teylingen niet in de oude fout om te gaan verde digen, maar met nog meer inzet bestreed men de tegen stander. Wel moest men eni ge korners weggeven en kwam onder enige druk te staan, maar dat was voor korte duur. Teylingen bleef doorgaan en kwam halverwege op 2-0. Bij de zoveelste vrije trap van Teylingen kopte Van Veelen de vrije trap van Piet Hoo- gervorst door naar Van de Krogt. die onhoudbaar inkop te. Hillegersberg zette aan voor een slotoffensief, maar Teylingen nam weinig risi co's en wist Toon Hooger- vorst op zijn plaats. Toch kwam Hlilegersbcr" v'-' voor tijd nog even terug; dot was toen rechtsbuiten van Brussel even werd losgelaten en deze met een prachtig schot de eer kon redden. P. v.d. Kraan VOORSCHOTEN Zonder Rob van Zijp en Lamberts - zij zagen hun sportieve pres taties buiten het veld geho noreerd met resp. een doch ter en een tweeling, waar door zij verhinderd waren te spelen - is Randstad Sport er toch in geslaagd middenmo ter VEP te verslaan, daar door oprukkend naar een zeer verdienstelijke gedeelde tweede plaats. De vervan gers Luc van Koppenhage en Gé Devilé bewezen, dat Randstad Sport in de breedte sterk genoeg Is, om zich een dergelijke koppositie te ver oorloven. Dat wordt eens te meer bewezen als men be denkt, dat Randstad Sport eerst een na 20 minuten op gelopen achterstand moest wegwerken, alvorens zege vierend over de eindstreep te kunnen gaan. Die 1—0 achterstand was ove rigens een gevolg van een aarzeling in de Voorschoten- se achterhoede. Wim Kroon kon daardoor ongehinderd doorgaan en een keihard schot lossen, dat via doellat en het lichaam va nde terug lopende Weduwer in het doel caramboleerde. Die ach terstand betekende wel. dat er meteen meer vaart in het spel van Randstad Sport kwam, hoewel men de fout beging om in het algemeen het spel te kort te houden en de ball op het middenveld te lang vast te houden. Al met al bleef het toch een gelijk- opgaande wedstrijd, waarin beide ploegen zich geen doei- rijpe kansen BChl«p«n. Het duurde tot 20 minuten na rust, alvorens Randstad Sport langszij kwam. Henk v. d. Zwan kopte de bal door nar Luc van Koppenhagen, die met een bekeken schot 1—1 scoorde. Vlak daarna viel de definitieve beslissing. De uitblinkende Fred Sieval ging goed mee naar voren, passeerde enkele tegenstan ders engaf toen een diepte pass naar Zoetemelk, die 2 1 aantekende. Frommel- doelpunten velden Roodenburg ROTTERDAM Roodenburg heeft deze competitie weinig geluk. Roodenburg-trainef Rinus Snrits heeft wel volko men gelijk, als hij stelt, dat Roodenburg bijna elke wed strijd gekke doelpunten te gen krijgt en zelf bij het ma ken van een doelpunt weinig geluk heeft. Zo'n gekke wed strijd speelde Roodenburg ook weer tegen DRL. Rustig elkaar de bal toespelend bouwde men voortdurend goede aanvallen op en con troleerde men de wedstrijd volkomen. Men kreeg ook als beloning voor het goede spel genoeg kans. Zelfs ver scheen Sam den Os na een verkeerde terugspeelbal al leen voor de Rotterdamse keeper, maar het leverde geen doelpunt op. Zo ook re sulteerden schoten van Ver- kuylen en de Klerk geen ef fect. DRL stelae daar slechts hard spel tegenover. Ver scheen een Roodenburger over de middellijn, dan werd bijna onmiddelijk aan de noodrem getrokken en tegen dit fytieke geweld kon Roo denburg niet op. Het geluk is echter niet altijd met de sterkste zo ook in deze wed strijd. Een doelpunt door de Rotterdamse rechtsbuiten in duidelijke buitenspelpositie en een ongelukkige kopbal van Cor Pennenburg In eigen doei, bezorgde DRL een voordelige 2—0 ruststand, die echter geenszins verdiend was. Na rust had Rooden burg ook nog de handicap dat men Maarten van Koop eren moest missen. Met Aat de Groot als voorstopper en George Pinas als rechtsbui ten bleef men toch de betere ploeg. Een zwak moment van de Leidse verdediging bezorgde DRL vlak na rust echter een 3—0 voorsprong. Roodenburg had zeker een doelpunt verd:end, maar Sam den Os mlsfe een penal- iv en een inzet van Peter Dubbeldeman werd van de doellijn gehaald. Weinig ge- hik weer, maar het vertoon de spel rechtvaardigt toch een optimistische toekomst- Wik.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13