Vultink weer ongenaakbaar KNSB hoeft zich nog geen zorgen te maken over jeugd US VEGAS OUTLAWS UITGEBLUSTE PLOEG Verdiende zege Raak Sensationele De Kikvorsen MAANDAG 7 JANUARI 1974 A5k UITGEEST Met even groot machtsvertoon als waarmee hij het toernooi om de nationale ti tel in het anker kader 47/2 in Uitgeest was begonnen, heeft Hans Vultink het ook afgesloten. In de finale tegen de eveneens ongeslagen Christ van der Smis sen wees Vultink met een mag nifiek gespeelde slotserie van 329 de aanval van de jonge Bra bander op zijn kadertroon af. Vultink, die vooral vrijdag iets in vorm was teruggevallen, waardoor ook zijn aanvankelijk fraaie algemeen gemiddelde tot beneden de 100 was gezakt, heerste in die eindstrijd op voor hem typische wijze- Even in drukwekkend als hij het vorig seizoen in twee eindstrijden de Westduitser Dieter Müller de weg naar het Europees en we reldkampioenschap had afgesne den, deed hij dit nu ten opzichte van Van der Smissen. Vultink won namelijk na een angstwek kend zwak begin in slechts drie beurten en vijzelde daardoor zijn algemeen gemiddelde nog op tot 84.84 Gezien de inferieure kwaliteit van het materiaal een topprestatie. Met vertrouwen zal Vultink half april naar Alicante vertrekken, waar hij als enige Nederlander in het toernooi om het Europese kampioenschap zijn titel zal verdedigen. Vultink is na behalen van de wereldtitel in het 47/2 eind vorig seizoen Krefeld een stuk zekerder van zichzelf geworden en kan al dit seizoen met een behoorlijke kans van slagen proberen Piet van de Pol als meest succesvol le Nederlandse biljarter voorbij te streven. In Uitgeest boekte Vultink zijn 22e nationale titel in de ereklasse en kwam in dat opzicht op gelijke hoogte met Van de Pol. Christ i 11 304 57.81 dier en Keer) 8 261 40.20 4. B Velthuis (Oldenzaal) 6 189 27.31; AMERSFOORT De Hongaai ploeg Egri Dosza is winnaar gej worden van het 18e Internatloli nale waterpolotoernooi om de] Van Haselen-wisselbeker. een enorm spannende strijd wonnen de Hongaren in het zeer druk bezette Amersfoortse Sportfondsenbad de finale vani een combinatie van de organlse-i rende vereniging AZ en PC met 8—6. Het toernooi ditmaal over drie dagen verdeeld werd geken merkt door een aantal verras singen. Waarvan twee positieve en een negatieve. De positieve verrassingen zoals de Sensatio nele uitschakeling voor de finale van het officieuze Nederlandse zevental De Kikvorsen (13 maal, bekerwinnaar) door AZ en PC' (na twee verlengingen 4—3 voor de Amersfoorters). zaterdagSKK Zwemcoach Forbes Carlile omarmt met een blij gezicht twee van zijn pupillen, de Locker. Jenny verbeterde tijdens wedstrijden in Sydney het wereldrecord op de van 8.50.1. Sally, hartvriendin van Jenny, werd tweede. Zij eindigde echter ok in 13-jarige Jenny Terrall (rechts) en de 14-jarige Sally 500 meter vrije slag dames en bracht het op een tijd een tijd die ver beneden het oude wereldrecord lag. SUIL. ckholmKUn i-G u-O 0-0 0-3 0-3); AZ en PC-comblnatle—Reigers 4—3 (1—1: 10 1—2 1—0)Meeuwen—SKK Stockholm 7—4 (1—0 21 0—0 4— 3): Egro Dosza—Reigers 8—4 (1—1 3-1 1-0 3—2). Zondag: Kikvor Stockholm 97 (21 33 1-2 3— 1): om de derde en vierde plaats: Kikvorsen—Meeuwen 64 (0—0 2—1 2—2 2—1); Finale Egrl Dosza—AZ en PC combinatie 8—6 (11 52 2-3 0-0). Jan Timman verslagen Hans Vultink behaalde in Uitgeest zijn 25ste nationale titel. Zaterdag prolongeerde hij zijn kampioenschap in het ankerkader 47/1. GRONINGEN/HEERENVEEN - De KNSB behoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over de doorstroming van jeugdig schaatsta lent tijdens de wedstrijden om de nationale junioren kampioenschap pen dit dit weekeinde in Heerenveen (dames) en Groningen (he ren) werden gehouden, is dit wel duidelijk naar voren gekomen. On danks de minder gunstige weersomstandigheden zaterdag was net weliswaar droog maar door de vochtige lucht ontstond er een lichte aanslag en zondag viel er voortdurend motregen werden er in de breedte vrij goede tijden gemaakt. Ook nu weer speelde het Friese gewest een belangrijke rol op deze kampioenschappen, maar het Drentse gewest heeft de haar nationale titel in de B-klas- achterstand al een heel stuk se. Het brons was voor de im- weggewerkt. In Heerenveen viel port-Drentse Jode de Ruiter uit vooral weer het rijden van de Hoogeveen. 17-jarige Pietie Postma uit Bij de A-meisjes prolongeerde Jel- Langweer op. Zij won in de B- tje Heslinga uit Jelsum ook al categorie alle vier afstanden en haar titel. De grote favoriete kwam zelfs tot betere tijden dan van trainer Wiebe Kort, Haitske i De KNSB zal het nieuwe talent vooral moeten zoeken in de ge westen Friesland en Drenthe. de snelste meisjes in de A-cate gorie. Met meer dan zes punten voorsprong op Klaske Meijer uit Heerenveen prolongeerde deze tweede Atje Keulen-Deelstra Zege Pieters reuzeslalom VAL D'ISERE Lody Peters is zaterdag in Val D'Isere winnaar geworden bij de heren van de reuzeslalom, het eerste onder deel van de Nederlandse ski kampioenschappen. Bij de da mes was de zege voor Joyce Semmeling. de jeugdkampioene van 1973- De resultaten zijn: heren: 1. Lody Pletes. 2. Zeno Lampe, 3. Elto Van Wanning. Dames: 1. Joyce Semmeling, 2. Mar griet Boswijk. Sportwereld HEERENVEEN In een wed strijd voor de Nederlandse com petitie (eerste divisie) heeft Til burg Trappers za ierdagavond in Heerenveen gewonnen van Thialf met 12—a (2—1, 4—1 en 6—3). Er waren 900 toeschou wers. UTRECHT De Utrechtse IJs hockey CJub hunters is zater dagavond in Utrecht door een overwinning van 61 op HlJS II kampioen van de tweede divi sie geworden. De tussenstanden van deze door 2000 toeschou wers' Dijgewoonde wedstrijd wa ren: 1—0, 4—1, 2—0. De Hunters hebben zich geplaatst voor de promotie/degradatie competitie. B1SCHOFSHOFEN De Oost- duitser Hans-Georg Aschenbach heeft de vierschansentoernee, een skispringwedstrijd in vier plaatsen, gewonnen, in de vier de en laauce wedstrijd eindigde Aschenbach zaterdag in Bi- scnotsnoten als derue met spron gen van 100 en 100,5 meter (2J5.0 punten). HECHTEL Een internationale veidaoop in hechtel (België) heeft zowel bij de dames als de heren een iNeuenanose overwin ning opgeleverd. Thea Martens (spring won de 30UU meter bij de dames voor de Belgische Odette Boes en Godelieve Coe- negracht (A.V. Weert). No op den Oordt (Kimbria) zegevierde in de eindsprint van de 6200 me- J ter lange wedstrijd voor heren. Las Vegas wilde een ander hotel (Van onze sportredactie) DEN HAAG Op het ijs was Las Vegas geen lasti ge tegenstander voor Raak. Daarbuiten echter wel. De ploeg nam geen genoegen met het midden klasse hotel dat Raak voor hun had uitgekozen, maar wilde overnachten in Bel Air. Vrijdagavond waren de Amerikanen in Tilburg ook een hotel uitgelopen. Perschef Hans Korte- kaas: „We brengen altijd onze buitenlandse tegen standers onder in een middenklasse hotel. Las Vegas kon op eigen kos ten naar Bel Air. We be talen de prijs van het an dere hotel". Raak liever geen vaste dag voor de wedstrijden (Van onze sportredactie) DEN HAAG De kans be staat dat Raak IJshockey geen wedstrijden op de zondagmiddag meer op de Hokij zal spelen. „Hoewel de publieke be langstelling niet slecht was", volgens perschef Hans Kortekaas, „moes ten we uit sportief oog punt rekening houden met FC Den Haag. Nu, de voetbalcompetitie een paar keer is uitgesteld moesten we onze wed strijden ook verschuiven. Bovendien is er zondag middag veel behoefte aan vrij rij den op onze baan. Duizenden kinderen weren, omdat er ijshockey is, is ook geen goede zaak. Ik geloof dat je toch geen vaste dag aan moet hou den voor je wedstrijden. Misschien proberen we het wat meer op de zater dagavonden". (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ze konden uitste kend schaatsen, hadden een goede techniek, maar wat wa ren ze moe, de ijshockeyers van Las Vegas zaterdagavond op de Hoky. Het was een uitgebluste ploeg, die op de laatste benen stond en het hoge tempo van een deze avond op volle toeren draaiend Raak IJshockey niet aankon. Maar toch zullen de 1500 toeschouwers geen spijt hebben gehad dat ze Las Vegas Outlaws tegen Raak hebben zien spelen. Het is een leuke ijs- hockeyshow geworden die door de Hagenaars volkomen ver diend met 124 is gewonnen. Op het snelle spel van Raak had den de Amerikanen, die vrijdag avond met 8—5 van Tilburg hadden verloren, maar in West- Duitsland bij de tien wedstrij den in achttien dagen ongesla gen bleef, geen antwoord. De topscorer van Las Vegas kon zijn draai niet vinden en deze Jack Braun die in tien wedstrij den 28 doelpunten maakt, mocht in de slotfase Dave Andrews eenmaal het nakijken geven. Daarnaast kon Las Vegas Out laws het excuus aanvoeren dat de tournee niet zonder kleer scheuren was doorgekomen. Gilberlson had in West-Duits- land zijn sleutelbeen gebroken en Wheele had een gebroken neus en een hersenschudding opgelopen. Zonder helm Ergens vragen de spelers mis schien ook wel om blessure's want bijna de gehele ploeg kwam zonder helm op het ijs en doelman Del Monte bovendien zonder masker. Reeds na drie minuten werd een combinatie Dick Jellema Rick Crombeen verzilverd: 10. Daarna kreeg Las Vegas kansen genoeg, maar de ene keer stond Dave An drews op de goede plaats en een andere keer faalde de voor hoede volkomen. In feite kreeg alleen Mc Kay, een vergrijsde achterspeler en meester op de vierkante meter met de puck, van het publiek open doekjes. Na negen minuten zorgde Birny Gould uitstekend op dreef, tegen de verhouding in voor 2—0. Maar Een beeld uit de wedstrijd tussen Raak IJshockey en Las Vegas Outlaws. Rick Crombeen, uiterst rechts, scoort het eerste doelpunt voor de Haagse ploeg, die uiteiiuielijk met 12-^-4 zou winnen. Raak ging door en Las Vegas Las Vegas was een verslagen had er geen verweer tegen. ploeg en het publiek begon te Treffers van Decloe, Bell en zingen „Ouwe Taaie." weer Decloe brachten de stand ïo de derde periode brachten Sle- bij de tweede periode op 50. pica, Decloe en Dick Jellema de stand op 102. Even kwam Las Vegas sterk terug door doelpun ten van Braun «n Bogren, maar in de slotfase schoten Crombeen en Decloe raak naar 124. Pijlman, stelde telrur. Zij reed zaterdag wel een goede 500 me ter in 48.4, maar kwam daarna op de 1500 meter te valleen. Door gisteren de 1000 meter te win nen, klasseerde zij zich toch voor de 3000 meter, die haar als nog de titel had kunnen opleve ren, wanneer zij ook deze af stand had gewonnen. Maar de nogal nerveuze Haitske nam te veel risico's en ging weer onder uit. Zij werd daardoor kansloos voor de titel, die nu weer te recht kwam bij Jeltje Heslinga voor de opvallend sterk rijdende Joke van Rijssel uit Hoorn en het tweelingzusje van Jeltje Heslinga, Afke, die een fraaie 3000 meter reed en daarop eerste werd in 5.17.7 Een drama speelde zich ook af op de Groninger kunstijsbaan waar Hilbert van de Duim, de ge doodverfde kampioen ln de B- categorie, op de 1000 meter werd gediskwalificeerd omdat hij drie valse starts veroorzaakte. De titel kwam nu dn handen van Riekele Heida uit Scharster brug, die drie van de vier af standen won. De Assenaar Eg- bert Mulder eindigde op ruime achterstand op de tweede plaats en derde werd de Amsterdam mer Rik van Vliet. Zonder veel tegenstand kwam Jan de Vries uit Yhorst in de A-ca tegorie tot zijn tweede nationale titel. Het vorig jaar was hij na tionaal kampioen in de B-klas- se. Alleen op de 500 meter viel hij met een gedeelde derde plaats in 44.2 wat uit de toon. Op de overige afstanden com penseerde hij dit verlies ruim schoots. Door zijn technisch goed en bijzonder krachtig rij den heeft de Yhorster zich ont popt als een veelbelovend ta lent. Met meer dan vijf punten achterstand eindigde Joop Pas man uit Deventer, die e en zwakke 5 kilometer reed, op de tweede plaats voor Wim van der Kant uit Soest. Tafeltennisteam zegevierde: 5—2 DONGEN In Dongen is zater dagavond de tafeltenniswed strijd Nederland—Luxemburg gehouden voor de b-groep van de Europese competitie. Neder land zegevierde met 5—2. In Hilversum werd gisteren het Midwintercriterium verreden. Na een felle strijd was het Henri Buiten zorg met pikeur Jan Wagenaar op de sulky die beslag wist te leggen op de eerste plaats. lobbeAndre Hartmann 2115. Van Slobbe—Krler 19—21, Deken—Hartmann 21—12. nkelspel: Ellen Klatt—Betty Krler 21-15. 22—20. erendubbelspel: Hans Llngen/Van Slobbe—Krkr/Hartmann '24—22. 2 1 21—'15. PARIJS De Franse boksbond heeft zaterdag professional Max Cohen voor twee jaar geschorst en een boete van ruim 1500 gul den opgelegd. De bond nam die maatregel omdat Cohen vorige maand na afloop van het ge vecht om de Franse middenge- wichttitel tegen kampioen Fabio Bettini de scheidsrechter be dreigd had. Cohen verloor het gevecht op punten. HASTINGS Jan Timman heeft gisteren ln het toernooi van Hastings zijn eerste nederlaag geleden. De 22-jarige Neder landse meester, die negen ronde lang ongeslagen was gebleven, verloor ln 26 zetten van de En gelsman Raymond Keene. De Russische grootmeester Gen nadi Kuzmin, die na de negende ronde samen met Timman de eerste plaats bezette, brak zijn partij tegen de Brit Michael Stean in gewonnen stelling af. Oud-wereldkampioen Michael Tal, die een magere start had, plaatste zich door een overwin ning op de Brit Hartston naast Timman. De uitslagen van de tiende ronde: Pytel (Polen)— Gllgorlc (J--S1.) Szabo (Hong.)Miles (B.G.) fteijl Keene (G.B.)—Timman (Ned.) 1—0:| Kuzmin (Rusl.)—Stean (G.B.) afg. Adorlan (Hong.)— Basman (G.B.) Oil; Tal (Rusl.)—Hartston (GB.) 1-0; ReUstab (W.-Dld.)—Suttles (Can.) V4—te: Benkoe (V.S.)—Gar cia (Cuba) a(g. B Algebroken partij negende ronde: Ta! SutUew 1—0. Stand: 1. Kuzmin 7 pnt. en 1 aig. par-^, til: 2/3 Tlmraan en Tal. belden pnt.; 4. Keen» 6M- pnt.: 5 sab. pnt. en 1 afg. rarUJ: 6/7 Adrian en Gllgorlc 5'- ynt-i 8/9 Basman Pytel 4li pnt.; 10. Benkoe 4 pnt. i 1 afg. partij; 11/12. Hartston i Suttles 4 pnt.; 13. Stean 3li pnt, t aig. partij; 14. Garcia 3 pnt. en afg. parMj; 15. Miles 2ls pnt. en afg. partij16. ReUstab 2li pnt. Varkevisser medekoploper ARNHEM In Arnhem zijn z terdag de wedstrijden begonnen voor de halve finales van het toernooi om het Nederlands damkampioenschap. De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde zijn: groep I: F. Teer (Zaandam)-Drs. E. P. Bronstrlng (Lelden) 1—1, F. Gordijn (DenHaag)-J. Prinsen (Almelo) 1- 1. Drs. J.Dalllnga (Groenlo)-T. Tlel- rooy (Driehuls) 0—2. H. W. van Wes- terloo (Amsterdam)-P. Bergsma (Terwlsjel) 1—1, F. Drost (Lang- weer)-H. Berkers (Asten) 2—0. Groep II: B. Stenekes (Leeuwarden- Drs. D. de Jong (Groningen) 0—2. S. J. Visser (Damwoude)- Ir. P. F, F. Wijn (Nijmegen) 1—1, _C. Varke visser (Katwtjk)-K T< gen) 1—1, C. Bakk.„ dam)-A. L. Jurg (Almelo) 2—0. W. F. van der Sluis (Amsterdam)- J. H. A. Goudt (Amstelveen) 0—2. De uitslagen van gisteren: Groep 1: Bronslrlng-Berkers 2-0. Bergsma- Drosi 1—1. Tlelrooy-V. Westerloo 1 —1. Prinsen-DalUnga 1—1, Teer-Gor-, dijn 1—1, Stand aan kop: L_ Groep 2: De Jong- Goudt 1—1. Jurg- V. d. Sluis 1—1. Toet-Bakker 1—1, Wijn- Varkevisser 0—2, Stenekes- Visser 1—1. Stand aan kop: 1. De Jong. Goudt. Bakker Overwinning van Van Houten/VCH HEERLEN De Nederlandse kampioen volleybal bij de da mes, Van Houten/VCH uit Heer len, heeft zaterdag in de tweede ronde van het toernooi om de Europacup gewonnen met Parti- zan Kijeka uit Joegoslavië. De uitslag was 3—1 (15-9, 15-5, 15- 17, 15-9). Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen. Ondanks de nogal verrassende overwinning van zijn ploeg toon de coach Ger Spijker zich niet geheel tevreden over het spel: "We hadden de derde set niet hoeven te verliezen. We dachten dat we er al waren en gingen te gejaagd spelen. 'ioen raaien we ongeconcentreerd". De Joe goslavische aanvoerster Julia Bendejova bleek ve.oaasd ovv-t het spel van de Nederlandse kampioensploeg, 't voormalige Bek&erveiu. Bendejova: "We heoben thuis dan wel de steur van ouOO supporters, maar hel is de vraag of we net dan ha Jen. De Neaerianose ploeg heefi ons erg verrast". Er waren in de sporthal var Heerlen 95U toescnouwers. D( volleybalclub Raak/SFC uit As sen heeft zaterdag in Hamburj de eerste wedstrijd in de tweedt ronde van het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaar tegen de Hamburger SV gewon nen met 31. De setstandet waren 1115, 1513, 15—10, ei 15—6. 49

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12