VOOR NIETS VOOR DE LIIKWACEN REK!) Lisser Boys en Katwijk mogen geen fout maken „Grappen" met Leidenaars Oud-Zoeterwoudeblijft betrokken bij opgravingen stad en streeknieuws 65 iaar getrouwd Graven in verleden Quick Boys favoriet tegen Noordwijk PAGINA 5 DONDERDAG 3 JANUARI 1974 LEIDSE COURANT LEIDEN Het moet voor veel vrienden en ken nissen van de Leidse belastinginspecteur mr. H. J. Dirks een volslagen verrassing geweest zijn toen zij hem deze week op straat of op hun werk tegenkwamen. Immers afgelopen maan dag stond in een overlijdensadvertentie in een Haags ochtendblad te lezen dat de heer Dirks door een noodlottig ongeval om het leven was gekomen. Wie is de man die deze Leidenaar deze lugubere grap heeft geleverd? De Leidse politie heeft de .grappenmaker" nog niet kun nen achterhalen al zegt men wel een eind op de goede weg te zijn. De sinistere overlijdensadvertentie is niet de eni ge „grap" die de onbekende(n) met de heer Dirks hebben uitgehaald. Al enkele weken lang gebeuren er rond huize Dirks de meest vreem de dingen. Begin deze week werd bij de woning van de heer Dirks aan de Rijnsburgerweg een dure kleurentelevisie bezorgd. Niemand had deze echter besteld. De echtgenote van de be lastinginspecteur kreeg vorige week een tele foontje dat haar man door een hartverlamming was getroffen. In het Haagse Westeinde-zieken huis. waar volgens de onbekende de heer Dirks naar toe was gebracht, wist men van niets. Telefonisch zijn ook al meldingen bij de Leidse politie binnengekomen over schietpartijen in huize Dirks. Enkele malen rukte men daarvoor voor niets uit. Ook de brandweer snelde enkele malen tever geefs naar de Rijnsburgerweg op een melding dat op het bewuste adres brand was uitgebro ken. De meest brutale „grap" werd vorige week geleverd toen een begrafenisondernemer opdracht werd gegeven het stoffelijk overschot van de heer Dirks op te halen. De chauffeur van de lijkauto reed voor niets voor. De „dode" bracht zijn vrije uurtjes elders in het land door. Tot voor kort heeft mr. Dirks de lugubere grappenmakerij geheim gehouden doch nu de politie zelf enkele malen tevergeefs op pad is gestuurd, heeft de recherche de zaak in handen genomen. MR" W-. Programma Noord wijkse Vrouwenbond ALPHEN AAN DEN RIJN Traditiegetrouw werd gistermiddag ter gelegenheid van de jaarwisseling in het gemeentehuis een zeer druk bezochte Nieuwjaarsreceptie gehouden. Zeer velen hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt burgemeester mr. Gallas en zijn echtgenote persoonlijk hun beste wensen over te brengen. Zowel de kerkelijke als burgerlijke autoriteiten gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling en medeleveri met het gemeentelijk gebeuren. Ook vele vertegenwoordigers van ver enigingen op velerlei gebied maakten bij deze receptie hun opwachting. Op de foto: afgevaardigden van de carnavalsvereniging „De Cascarvieten" bieden het burgemeesterspaar hun felicitaties aan. In de vergadering van 17 ja nuari a.s. spreekt de heer W. Baalbergen over „Natuurbe houd en ons leefmilieu". Het jaarfeest vindt plaats op donderdag 28 februari a.s. Op deze avond declameert mevr. J.A. Wesseling-Leng- keek het stuk „Mary, een vrouwenleven ten tijde van Elisabeth I" In deze verga dering wordt ook de be stuursverkiezing gehouden. Mevrouw M. Duyndam-Van Grieken is aftredend doch stelt zich herkiesbaar. In afwijking van de normale aanvangstijden, begint het jaarfeest om 19.30 uur. Op donderdag. 21 maart spreekt ds. Van Ieperen over „Discriminatie van geestes zieken", op donderdag 18 april behandelt de heer Goudswaard het onderwerp: „Wat bezielt toch de protes terende jeugd" en in de slot vergadering op donderdag, 16 mei spreekt mevr. C.S. Houwing—Veldman Boer over het onderwerp: „Leven en werk van de dichteres Jacqueline van der Waals". Alle bijeenkomsten worden ge houden in het Verenigingsge bouw aan de Hoofdstraat. WOUBRUGGE Ook in het afgelo pen jaar nam het scheepvaartver keer door de Woud wetering langs de provinciale brug toe. Weliswaar daalde bij het be roepsvervoer het aantal vaartuigen, j evenzo het totaal aan tonnage, doch door een stijging van het aantal schepen voor re- creatie passeerden in totaal meer schepen de brug ais in het vorige jaar. j Bij het beroepsver- I voer passeerden j 8904 vaartuigen I (vorig jaar 10152) I en daalde het totale j tonnage daarvan van 2.508.952 tot 2.449.700 ton. Voor Scheep vaart op Woud wetering in '73 toege nomen al deze vaartuigen moest de brug 6792 keer worden gewipt (7610) en passeer den er nog 538 vaartuigen, waar voor de brug niet moest worden ge opend. Wat de ple ziervaartuigen be treft, passeerden er in totaal 2875 mo torjachten, 1485 zeiljachten en 1486 passagiersboten (4934). Hiervoor moest de brug 4169 keer worden gewipt (3672). Alles bijeen passeerde er voor het beroepsvervoer en recreatie 30.199 vaartuigen (vorig jaar 26157) en werd de brug 10.961 maal geopend. Een en ander houdt in, dat de brug per etmaal over het gehele jaar genomen ge middeld 30 keer moest worden open gesteld voor passe rende schepen. LISSE Op zondag 13 jan. a.s. hopen de heer Joh. van Velzen en mevr. J. van Velzen-van Ruiten, woonachtig in het Bejaardencen trum „Berkhout" aan de Berkhoutlaan de dag te herdenken dat zij 65 jaar in de echt verbonden zijn. Dit te mogen doen in een goede gezondheid op een leeftijd van bijna 90 jaar en 88 jaar is voor dit bruidspaar wel een reden tot bijzondere dankbaarheid. De heer Van Velzen is in Lisse een zeer bekende figuur. Na het ver laten van de schoolbanken is hij in de bouwvakwereld terecht geko men en wist zich al op vrije jonge leeftijd als Bouwkundig aanne mer te vestigen, eerst met de heer Wassenaar onder de firmanaam ..Wassenaar en Van Velzen". doch na ongeveer 25 jaar heeft de heer Van Velzen het aannemersbedrijf geheel voor eigen rekening voortgezet en had als bouwer een goede naam verwoven in de Bol lenstreek en ver daarbuiten. Hij nam zowel nieuwbouw- en verbou wingsopdrachten aan en wist door correcte afwerking het vertrou wen van velen te winnen. Alhoewel de bruid vele jaren met een minder goede gezondheid te kampen heeft gehad, mag zij zich ook de laatste jaren in een goede gezondheid verheugen. Het echtpaar geniet van ee nuitstekende goede verzorging een goede oude dag in „Berkhout". Ze hadden er eerst wel wat tegenop gezien om vanuit de „Pius" nog te verkassen naar een nieuw bejaardenhuis „Berk hout", doch de overplaatsing is alles meegevallen en door de vrien delijke verzorging aldaar is het de heer en mevrouw Van Velzen een lust om in dit mooie huis te mogen wonen. Op zondag 13 jan. a.s. kan men het bruispaar feliciteren van 16.00 tot 17.30 uur in de grote zaal van he Bjeaardencentrum „Berkhout" aan de Berkhoutlaan te Lisse. Zoeterwoude Bij graafwerkzaamheden op het imposante complex van Heineken in de Barrepolder in Zoeterwoude is een groot gedeelte van de Romeinse amphora (grote wijnkruik) te voorschijn gekomen. Gezien ook de opgegraven fragmenten van ander aardewerk en dakpannen uit die tijd, gaan de gedachten toch weer uit naar een Ro meinse nederzetting in de nabijheid van het meer westelijk gelegen Castellum Mati- lo. De Stichting Oud Zoeterwoude heeft goede contacten met de bouwcoördinator van Heineken, de heer Dikken. Bij merk waardige vondsten wordt men steeds op de hoogte gesteld. Het stichtingsbestuur heeft voor dit jaar het volgende op het programma staan; het be zoeken van een pottenbakkerij, van een oud kasteel, en het bezoeken van de Ne derlands Hervormde Kerk in het dorp. Verder nog een puzzeltocht voor de gezin nen. Het bestuur wenst bovendien gaarne in contact te komen met iemand die in het bezit is van een foto van de omstreeks 1925 verdwenen korenmolen aan de Hoge Rijn dijk. Begunstigers van de Stichting kunnen toetre den voor een minimum bijdrage van 7.50. Zij ontvangen dan het mededelingenblad „Suetan" dat onder redaktie staat van de heren C.P.J. Paardekooper, J.J. Schouten en F.R. De Winter. Hierin zijn waardevolle en interessante artikelen opgenomen over de historie. Zo bevat de jongste uitgave artikelen over de Leidse Goud- en Zilversmeden en folklo ristische gebruiken bij geboorte en dood. Het laatste is van de heer J. v. Gent en is verrijkt met fraaie illustraties. ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoewel In feite vrijdag a.s. burgemeester mr. Gallas offi cieel de eerste paal zal slaan voor het op de voormalige kwekerij van de firma Lemkes te bouwen winkelcentrum is de aannemer voor het heiwerk gistermiddag alvast maar met dit omvangrijke werk begonnen en ver dwenen de eerste machtige betonpalen de grond (n. Bij de afgravingen is men ter hoogte van de plaats waar voorheen de boerderij van de familie De Kwaadsteniet stond terecht geko men op de fundering van de voormalige gas fabriek vap Aarlanderveen. Zo rond de eeuwwisseiing heeft op deze plaats de eerste gasfabriek van Aarlanderveen Al phen en Oudshoorn gestaan. Het was toen een particulier bedrijf dat gesticht werd door de heer Ponsioen, de grootvader van de heren Ponsioen die momenteel een electrlci- teits-, radio-, televisie- en sanitair bedrijf heb ben in de Van Mandersloostraat. Op de foto: Personeel van het aannemingsbe- van de grote gashouders gestaan. Op de foto: Personeel van het aannemeingsbe- drijf bezig met het afgraven van de funde ring. LEIDEN Voor het eerst sinds weken is er voor zaterdag en zondag weer een araateur-voetbal- programma vastgesteld. Let wel: vastgesteld. Dat wil dus nog niet zeggen dat er gespeeld wordt, want de tendens van de laatste maanden is wat dat betreft bepaald niet gunstig. Sommige clubs hebben al zes, zeven weken niet meer ge speeld en de terreinen liggen er zeker niet best bij. Nu het ook nog licht is gaan vriezen, terwijl het overdag boven nul is, moet gerekend worden op blubberige toestanden. Maar wie weet veran deren de weergoden van mening. Zo niet dan gaat het er donker uitzien. De afwerking van het schema komt (zo het dat al niet is) in gevaar, hètgeen er toe zal leiden, dat de velden langer open moeten blijven dan vastgesteld is. En dat kan dan weer desastreuze gevolgen hebben, want het gras wordt toch al overbespeeld, vanwege het enorme tekort aan velden. De consequentie daar van is, dat volgend seizoen nog eerder tot afge lasting moet worden besloten, omdat er geen sprietje meer op staat. Tot zover wat kan gebeu ren: nu wat er te gebeuren staat. En dat is mooi, want op stapel staat de grote der- In de grote derby tussen Quick Boys en Noordwijk zal topscorer Leo Pluymgraaff (rechts op de fotode Katwijkers aan de broodnodige doelpun ten moeten helpen. In dit spelmoment in de wed strijd tegen Zwart-Wit is doelman Reitsma (nu Feyenoord) de Katwijker net iets te vlug af. by tussen Quick Boys en Noordwijk. Noordwijk heeft, zoals bekend, nog niet afgerekend met zijn eigen problemen, want de ploeg van trainer Eel- man ziet geen kans, de oude successen van wel eer, te prolongeren. Het wachten is op een uit schieter van allure, doch het valt te betwijfelen of dat tegen de sterke buur zal lukken. Vooral ook omdat het voorhoedetrio Bröring, Bogers, Lumoindong niet in staat blijkt om de geschapen kansen in doelpunten om te zetten. Quick Boys, dat zo sterk van start ging, begint nu ook te twij felen en heeft wat terrein moeten prijsgeven aan koploper Spakenburg. Topscorer Leo Pluym graaff himself gelooft dan ook niet zo in een eventueel kampioenschap, getuige zijn verhaal in het clubblad. Hij tipt Zwart Wit. Ondanks dat lijkt Quick Boys dat de eerste ontmoeting tus sen de twee kemphanen won licht favoriet. Enkel en alleen omdat de Katwijkers de kansen gewoon beter benutten dan de regerende kam pioen. Qua veldspel zal Noordwijk ongetwijfeld de betere zijn. Ter Leede komt ook weer in het veld en ditmaal ongetwijfeld met de gedachte om eens twee pun ten te pakken. Tegenstander is SVZW, dus het moet kunnen. De Van der Horst-equipe moet er in het tweede gedeelte van de competitie van het begin af fors tegenaan, want anders wordt het „zakken" geblazen. Een overwinning in dit sta dium zou dan ook goed van pas komen. RCL moet, in de tweede klasse, op bezoek bij Zuid vogels, van welk team in het begin van de compe titie ruim gewonnen werd. De tijden zijn echter veranderd en hoewel de plaatsing van de Leider dorpers voor een eerste jaar beslist niet slecht te noemen is, zijn de resultaten van de laatste tijd, niet alles meer. Aanvankelijk wonnen zij prak tisch elke wedstrijd met gemak, maar de machi ne stokte op gegeven moment en heeft een forse injectie nodig. Die zou kunnen komen in de vorm van een stevige overwinning, hoewel het de vraag is, of Zuidvogels zich daar een tweede maal voor leent. Als voorlopig eerst maar eens gewonnen wordt. Daarna kan RQL zich opmaken voor de eindspurt. Koudekerk ontmoet zaterdag een lastige tegenstan der genaamd Loosduinen. Met het terreinvoor deel en draaiend in de hoogste versnelling is Koudekerk toch wel dé kanshebber. Als de Kou- dekerkers wat minder wisselvallig spelen als in het eerste deel van de competitie zit er trouwens nog een hoge klassering in. In hun afdeling is de strijd althans nog volledig open. Rijnsburgse Boys kan daar geen rol van betekenis meer spe len. maar een aantal plaatsen op de ladder stij gen is nog heel goed mogelijk. Aun hun stand zijn zij dat wel verplicht en wanneer begonnen wordt met een zege in de moeilijke uitwedstrijd tegen De Zwervers lijkt dat een aardig uitgangs punt. In de vierde klasse heeft de strijd zich na de af werking van het eerste gedeelte reeds toege spitst. Rustig kan men vaststellen, dat er nog slechts drie teams gewikkeld zijn in de kam pioensrace en daarvan komen er twee uit de Leidse regio. Die Haghe is nummer drie en hoe wei de Hagenaars een aantal punten achterstaan moeten zij in staat worden geacht om, in de in haalwedstrijden, dichtbij te komen. TAVV zou zijn streekgenoten kunnen helpen door Die Haghe te dwarsbomen. De Ter Aarders gaan op bezoek in Den Haag, maar of zij erin slagen om een puntje in te pikken is de vraag. Lisser Boys en Katwijk mogen zelf natuurlijk geen fouten ma ken. Lisser Boys moet Woubrugge in de plaats van die naam gaan bestrijden en de Boys zullen daar zeer vermoedelijk winnen. Het blijft oppas sen geblazen, wunt Woubrugge heeft zijn draai inmiddels gevonden. Katwijk gaat naar het lasti ge Scheveningen om daar de zogenaamde „vis sersderby" te spelen. Eens kijken wie het eerst de vlag mag uithangen. SVOW en Oegstgeest zul len wellicht de punten delen, tenzij een van bei den een uitzonderlijke dag heeft. ARC ten slotte moet van Unicum kunnen winnen. Dat zal niet vanzelf gaan. In de afdeling is er een inhaalprogrammaatje sa mengesteld, zodat slechts zes ploegen in het strijdperk komen. Gevechten op allerlei niveau. Zo speelt Hazerswoudse Boys tegen Randstad Sport om een plaatsje dicht onder de top. Een gelijkspel, met de Boys in de rol van de favoriet. VWS en Valken strijden voor een betere klasse ring in de middenmoot en ook hier wordt ge deeld, terwijl MVKV zeer waarschijnlijk het zwakke VVSB zal terugwijzen. -

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5