Feyenoord kon pas vanaf de stip raakschieten FADRHONC BLIJFT Vjjfi Uniek initiatief van spelersraad FC Den Haag FC Amsterdam was ploeg zonder hart Rep weer eens gouden greep voor Ajax shagtt Rommelige toestand Treffer Sadek beslissend JHAANDAG 31 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 15 «HH Van onze sportcorrespondent HEERENVEEN Pas na 120 minuten konden de on machtige aanvallers van Feyenoord scoren. Achtereenvol gens Ressel, Schoenmaker en Kristensen deponeerden de bal1 achter doelman Griever van Heereveen, maar ge noemde drie Rotterdammers slaagden hier pas in vanaf een ongehinderde positie op elf meter afstand. Pas in die situatie ging de Friese doelman door de knieën en met hem zijn taaie ploeg, die de bewondering van de 14.000 bezoekers verdiende door de fraaie wijze waarop Feyen oord zo lang in bedwang was gehouden. De Rotterdammers staken welis waar niet in hun normale vorm. maar Heerenveen verwierf de verdienste hier bijna volledig gebruik van te hebben gemaakt. Maar in de alles beslissende fase die van het nemen van strafschoppen bleek Feyen oord over iets meer koelbloedig heid te beschikken. Een eigen schap, waarop Jan Boskamp zich niet kon beroemen. De Rot- terdamse middenvelder kreeg Weillig fraai halverwege de tweede helft een riante mogelijkheid rijn ploeg tLH.8'™!!? 5.1".. definitief naar de winst te schie- mar"m ten, nadat Kristensen in de laat ste seconde van de eerste helft Feyenoord met 10 de leiding had gegeven en Jan Smid 25 minuten na rust Heerenveen op merlijk zijn inzet ging hui zenhoog over dat de Friezen hieruit weer de nodige Inspiratie putten om met verdubbelde in zet te trachten het spannende spektakel een wending te geven, waarop heel Friesland wachtte. Heerenveen kwam zelfs nog dicht bij een tweede treffer, maar de Friese aanval verzuimde de kansen te benutten. i wei nig fraaie, maar wel zeer span nende wedstrijd geworden. Hee renveen, dat verdedigend een uitstekende indruk maakte, gaf de voorhoede van Feyenoord zeer weinig mogelijkheden. De Feyenoorder Schoenmaker was dicht bij een doelpunt. De kans bleek echter weer te moeilijk. gelijke hoogte had gebracht. Het Friese middenveld stoorde Boskamp faalde echter zo jam- ZEIST/AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de K.N.V.B. aeeft de knoop doorgehakt: Dr. Frantisek Fadrhonc blijft de verantwoordelijke technische leider van het Nederlands 2lftal. jOfschoon het al enige tijd een pu bliek geheim was, dat de papie ren van Fadrhonc, de bezwaren van verschillende internationals sn aantal leden van het sec tie bestuur betaald voetbal ten spijt, gunstig lagen, was het een verrassing dat zaterdag reeds spijkers met koppen werden ge slagen. Donderdagavond im mers werd van bondszijde een communiqué verstrekt, waarin werd gemeld, dat op 10 januari beslissingen zouden worden ge nomen. Dan zou uitsluitend de j voorbereidingscommissie, be- H. Zon, Mr. G. Ph. Brokx en se- staande uit de bondsbestuurders cretaris-pennismeester H. Burg wal, de rapportering over orga- I nisatie en begeleiding .van het i Nederlands elïtal gereed heb ben. atêrdagmiddag echter werd be kend, dat er wel degelijk iets was besloten. Uit een summier communiqué - werd de pers- Ij conferentie afgelast om lastige vragen te vermijden? - bleek, dat de in Zwitserland vakantie- Ij, houdende Dr. Fadrhonc zijn ;<j werk zou mogen afmaken. De ju na afloop van de vergadering 3 uitgegeven -verklaring meldt: ;jj 'Na uitvoerig beraad kwam men tot het besluit de techni sche leiding in handen te laten van dr. Fadrhonc met inschake ling van andere bondsoefen- meesters. Een en ander werd be sloten op grond van financiële contractuele, sociale en techni sche overwegingen". De voortzetting van het dienstver band met de huidige bonds coach betekent een regelrechte triomf van secretaris-penning meester Henk Burgwal - niet al leen een Fadrhonc-fan, maar bovendien bevreesd voor de fi nanciële consequenties van het aantrekken van een nieuwe man en het afstoten van een werkne mer, wiens contract nog niet is afgelopen - op de voorzitter van het betaalde voetbal mr. Jac ques Hogewoning. Laatstgenoemde heeft er nooit twijfel over laten bestaan niet gelukkig met Fadrhonc als tech nisch leider te zijn. Hogewoning schijnt echter uit deze neder laag geen consequenties te trek ken, zoals blijkt uit een andere zinsnede in het communiqué: "De voorzitter van het betaalde voetbal, tesamen met de eerder genoemde commissie (Zon, Brokx en Burgwal - red.), is op dracht gegeven het organisatie schema in nauw overleg met de betrokkenen in details uit te werken, zodat alles optimaal kan functioneren". Fadrhonc blijft dus niet alleen, Hogewoning blijft ook. Hoewel hij in het recente verleden dreigde zich nergens meer mee te zullen bemoeien indien er geen nieuwe sterke man zou worden aangesteld. En Oran- je's chef d'equipe Jack van Zanten, die in de afgelopen we ken door enkele internationals via de publiciteitsmedia tang werd genomen, lijkt even eens in zijn functie te worden gehandhaafd. Van Zanten zei: "Ik heb van Ho gewoning begrepen, dat het op prijs wordt gesteld als ik mijn werkzaamheden voortzet. Dat 'n aantal journalisten: mij heeft aangevallen, stoort me niet zo erg. Ik weet. dat 95 procent van de spelers achter me staat en ik heb een uitstekend contact met de clubs die spelers aan h derlands elftal leveren. E ken vind ik belangrijker ontevredenheid, die bij eei kranten over mij heerst". DEN HAAG Tijdig tevoren wisten de spelers van FC Den Haag dat zij gisteren een vrije dag zouden hebben. Dat zeldzame feit was «e aanleiding tot het nemen van een uniek initiatief. De toch al zo actieve spelersraad van FC Den Haag, die o.a. eens per maand een politicus (lid van de gemeenteraad) uitnodigt iets „uit de keuken" te vertellen waarna altijd een levendige discussie volgt, organiseer de zaterdagavond een Oudejaarsavond, die uitgroeide tot een uit bundig feest. Het spelerhome, gelegen boven het restaurant van FC Den Haag, was fleurig aangekleed. Spelers, vergezeld van char mant gezelschap, velen die rechtstreeks of zijdelings met FC Den Haag binding hebben, genoten van het unieke experi ment. Na een wat aarzelend be gin, barstte eensklaps een fes tijn los, waarbij zonder aanwijs bare redenen de benen plotse ling losjes onder de lichamen gingen bewegen en de tijd rijp was voor een aantal gezel schapsspelletjes waarbij o.a. trainer Evert Teunissen zijn taktische gaven zondag ten toon spreidde dat hij met een «erste prijs ging schuiven. De spelersraad die als gastheer op trad, had het afgezaagde gezeg de dat kosten noch moeite wa ren gespaard volledig tot leven gewekt. De drukbezochte (geïm proviseerde) bar, de lekkernijen uit de (eigen) keuken en de fraaie prijzen waren alle bekos tigd door de spelers, die niet al leen onderlinge banden nog strakker aanhaalden maar met hun gasten (gemeenteraadslid Wiersma-collega Du Chatinier had uitgebreid bericht van ver hindering gezonden - gemeente lijke functionarissen als de he ren Lindhout en mr. Uithof, journalisten, werkers achter de schermen bij FC Den Haag e.d.) een collectief vormden dat zo hecht werd dat de basis voor een kostelijke avond, waarop voetbal maar mondjesmaat ter sprake kwam, was gelegd. Spelersraden vormen bij de mees te clubs instanties die het pra ten over salarissen en premies als hoogste goed koesteren. De spelersraad van FC Den Haag is daarop, ook al een unieke, uitzondering hoewel het mate riële zeker niet wordt verwaar loosd. Zaterdag konden de voet balartiesten, die altijd in de weer moeten zijn om te trach ten anderen zo goed mogelijk te vermaken, zelf eens ongedwon gen uit de band springen en zo doende energie opwekken om straks weer volop aan de com petitieslag te kunnen deelne men. Mag een voetballer van een betalende vereniging ook eens profiteren van een voetbal- loze zondag? Jazeker, dat mag en de spelersraad van FC Den Haag zorgde voor een zodanig festijn dat voorzitter Herman Choufoer eerder dan menigeen kon vermoeden een waarschu wend woord moest laten horen omdat de autoloze zondag met rasse schreden naderde. Bewijs van een ongedwongen, volledig geslaagde bijeenkomst waarmee de spelersraad veel eer inlegde, waarvan de spelers met volle teugen genoten en waarbij de gasten zich een voelden met de club die doende is een reputatie op te bouwen waarover alom in den lande met ontzag wordt ge sproken. Hilversum Van onze paardesportmedewerker HILVERSUM - De paarde- sporttoto heeft het jaar gister middag op Hilversum slecht be sloten. Doordat In de eerste koers favoriet Kolonel door kreupelheid wegviel besloot het totoburcau de trioweddenschap- pen voor deze draverij te laten vervallen. Er ontstond toen een panieksitua tie rond de kassa's. Een deel van het publiek was boos. om dat hun oorspronkelijke inleg juist was' geweest, anderen wil den hun geld terughalen bij de uitbetalingkassa, terwijl dit soort terugbetalingen op Hilver sum bij de inlegkassa's moet worden afgehaald. Bovendien werden na de koers geen mede delingen gedaan over de koppel verhoudingen, zodat sommigen ineens wel in de prijzen bleken te vallen, nadat ze al nergens meer op hadden gerekend. Kort om. het was een rommelige toestand op de baan van Hilver sum. Aanvankelijk werd de trio- weddenschapmogelijkhe:d van de eerste koers vervallen ver klaard, maar later toegevoegd aan de zesde draverij. Deze maatregel koft echter de slechte nasmaak niet meer wegspoelen, die door de ongeregeldheden was ontstaan. En daar was het in behoorlijk getalen versche nen publiek niet voor gekomen, hoewel het toch nog voor 361.768,— omzet zorgde. voortreffelijk, waardoor de Rot terdamse aanvalsacties veelal op niets uitliepen. Ondanks een technisch overwicht lag er te weinig overtuiging ln het Rot terdamse spe lom tot succes te geraken. Na de treffer van Kristensen en het vertrek na rust van Van Hanegem, die ver vangen werd door Harry Vos, was het vloeiende voor zover daarvoor aanwezig uit de Rotterdamse acties verdwenen. Heerenveen kon komen en en deed dat middels Jan Smid doeltreffend. Feyenoord ver- hoofd de hierna weliswaar het tempo, maar ondanks de condi tieslag bleven de Friezen over eind. Tot de allerlaatste secon de van de tweede verlenging. Het fluitsignaal van de goed ge leid hebbende Van der Kroft leidde in het steeds duisterder wordende Heerenveen tot een anti-climax voor het publiek, i Vanaf de strafschopstip konden Schoenmaker, Ressel en Kris- tensen wel raak schieten en aangezien van de Friezen alleen de 37-jarige routinier Jan Koe man het net kon vinden waren de laatste twee elfmetertrapoen niet meer nodig. Feyenoord had zich geplaatst voor de derde ronde, maar vraag niet hoe. Scoreverloop: 45. Kristensen 0—1. 69. Smid 1—1, Feyenoord wint doof strafschoppen. Toeschou wers: 14.000. Scheidsrechter: Van der Kroft. Heerenveen: Griever; De Jong. Koeman. Weide, Kis': Zoeten- dal, Wierts. Van Wensveen, Smid, Colijanln (Kees Kist). Haan. Frvenoord: Treytel; Ramljak, Van Daele, Rijsbergen, Jansen; De Jong, Boskamp, Van Hane gem (Vos); Ressel, Schoenma ker, Kristensen. Miljoenenbod voor Foreman LOS ANGELES De Amerikaan se boksoromotor Don Fraser heeft bekend gemaakt dat hij wereldkampioen George Fore man een aanbieding heeft ge daan van twee en een half mil joen gulden, indien hij zijn we reldtitel op het spel wil zetten tegen Jerry Quarry. Het gevecht zou moeten plaatsvin den oo 2 maart a.s. in Califor- nië. Het zou de eerste maal zijn dat Foreman zijn wereldtite' zou verdedigen, nadat hij deze heeft veroverd op 22 januari j.l. toen hij de titelhouder Joe Fra- zier in een gevecht in Kingston in de tweede ronde knock-out sloeg. Jerry Ouarry staat op de wereldrangliist als vierde geno teerd achter George Foreman, Mohammed Ali (Cassius Clay) en Joe Frazier. Pele: Miljoen bij eome-back RIO DE JANEIRO Edson Arantes do Nasclmcnto, oftewel „Koning Pele" kan een miljoen gulden krijgen van een Brazi liaanse firma als hij deel uit wil maken van de Braziliaanse se lectie voor het wereldkampioen schap voetbal in West-Duits- land. De onderneming, die vooralsnog onbekend wenst te blijven, wil in ruil daarvoor het recht om met de naam van Pele reclame te maken. Pele, wiens jaarlijkse inkomsten worden geschat op 700.000 dollar aarzelt. „Ik ben 33 jaar", aldus de Braziliaan. „Mijn lichamelijke mogelijkhe den zijn niet meer wat ze waren en ik kan me niet veroorloven in het nationale elftal af te gaan". ARNHEM De Nederlandse worstelploeg heeft zaterdag in De Bakenhofhal te Arrhem met 3—7 verloren van de vertegen woordigende ploeg van Nord Rhein Westfalen. De Nederlan- se overwinningen kwamen op naam van de Amsterdammers J. van de Pavert en T.H. Lam- mers en de Alkmaarder J. Pee reboom. Voor de tweede keer behoedt Piet Hoeben (nr. 3) Haarlem voor de gelijkmaker. Bijna op de laatste lijn staand knalt hij de bal weg terwijl geslagen doelman Lelieveld nog door de lucht zweeft. AMSTERDAM Minder dan een kwart van het aantal toeschou wers dat het boeiende treffen zag tussen FC Amsterdam en Feyenoord was gekomen om FC Amsterdam tegen Haarlem te zien spelen. De 75 procent die niet gekomen was had blijkbaar een voorgevoel gehad van het geen zich zou gaan afspelen. Een bijzonder slechte wedstrijd waarin FC Amsterdam gelaten een nederlaag accepteerde: 0-1. De treffer die Sadek in de vijf de minuut liet aantekenen - een aaneenschakeling van missers in de Amsterdamse achterhoede met ditmaal aanvoerder Jong bloed beslist niet in een hoofd rol - bleek achteraf beslissend. Want FC Amsterdam, dit seizoen befaamd geworden om zijn vechtlust, was gisteren een team dat inzet, noch tempo be zat. Mat spelend, waarbij voor al het plaatsen zeer slecht ver zorgd was, bleef de ploeg ver onder de maat!. Haarlem, dat de laatste maanden van slag af was, vocht nu wel voor wat het waard was. Geen grootste ploeg, verre van dat zelfs, maar wel een elftal met een hart. Juist dat laatste ontbrak in deze wed strijd bij FC Amsterdam. Het anders zo sterke middenveld deelde volkomen in de malaise, waardoor Haarlem - waarin Hoeben, eindelijk weer in gena de aangenomen, een sterke par tij speelde - steeds weer de ge legenheid kreeg tot aanvallen. Maar ook de formatie van Bar ry Hughes, die zeer kalm het succes van zijn ploeg accepteer de, kon niet imponeren. Het doelpunt van Sadek dat van bui ten het strafschop gebied werd gescoord, beloofde wat, maar het bleek ijdele hoop. Grimmiger In de tweede helft werd het spel grimmiger, omdat FC Amster dam het tempo iets verhoogde en daardoor meer druk kon uit oefenen. Het kwam De Haan en Bianchi op een gele kaart te staan, terwijl de - overigens matig leidende scheidsrechter Hoppenbrouwer ook nog twee waarschuwingen uitdeelde aan Van den Berg en Sadek. Hoe zwak de aanvalslinies opereer den wordt het best geïllustreerd door het feit dat pas in de 65e minuut het eerste schot (van de voet van de nauwelijks opvallende Van der Lem) werd gelost. Het was ook het enige gevaarlijke moment voor het doel van Lelieveld, die zich on derscheidde door zeer oordeel kundig uitlopen, waardoor hij vele gveaarlijk lijkende acties van de hoofdstedelijke aanval onschadelijk maakte. Het werd de tweede nederlaag van FC Amstcrdum (de eerste was te gen FC Twente) in dit seizoen op eigen veld. Zo spelend als ditmaal zal de eervolle positie van de poeg Ivan Van der Meent spoedig tot het vereden gaan behoren. Scoreverloop: 5. Sadek O-X. Scheld»- rechter: Hoppenbrouwer. Toeschou wer*: 8000. FC Am*tordnm: Jonjfbloed; Fllnke- vlcugcl, Frnniz, Koopman, Blanchl; Van der Merkt (Vnn de nmi). VIk- s.T, Dekker: Meijer. Jan ion, Van der Lem (Huiori), Haarlem: Lelieveld; Wen tink. Huyg, Hoeben, de Hpan; Wetzel, Vnn Uul- venbode. Voamner; Sudek. Van den Berg. Bonhardt. ITTTTTTT ASt CRtDVEJBANK V V v Toen Steffenhagen een vrije schop tegen de lat liet belanden en de bal Rep (achter doelman GeilmanJ de bal ln het doel. In het veld sprong kopte KERKRADE Het zit Roda JC dit seizoen niet mee. Met een beetje geluk had de eredivisicdebutant gisteren voor een gov. Idlge sen satie kunnen zorgen in het bekertoernooi. Ajax kwam namelijk zon dagmiddag net als een week eerder In De Meer moeilijk uit de voe ten tegen Roda dat een straffe mandekking toepaslc. Natuurlijk had de landskampioen een groot overwicht, maar kansen kwamen cr nauwelijks uit. In de dertiende minuut had het moeten gebeuren. Bij een van de counters stuurde Van Leeuwen dc snelle spitsspcier Koerver uitstekend de ruimte in. Koerver schoot keurig langs S.es Wever maar de bal ging rakelings naast het doel. Ajax moest iets terug gahn doen. De druk was groot, maar meer dan een kogel tegen de lat van Arnold MUhren kwam er voor rust niet uit. Na rust bleef het beeld ongewijzigd. Terwijl Ajax aanviel en nog altijd geen ope ningen vond wegens te statisch voetbal sloeg Roda geregeld ge vaarlijk terug. Een sensatie zat erin. Trainer Georg Knübel moest wei iets gaan doen. Hij haalde Varga die meer terug dan vooruit speelde, eruit en zette Johnnie Rep in. De goai- tjesdief uit Jisp bleek een gou den greep. Hij stond nog Reen vijf minuten in het veld of hij scoorde nadut Steffenhagen op nieuw tegen de lat had gescho ten. Do spelers van Roda pro testeerden voor buitenspel, maar scheidsrechter Dcrks bleef naar het midden wijzen. De 16.000 toeschouwers verwacht ten dat Roda nu eindelijk „e knieën was gebracht. Het tegen deel was wa^ir. De thuisclub be gon aan een geweldig offensief en bracht het Amsterdamse doel verschillende keren in moeilijkheden. De beste kan» kreeg Henk van Leeuwen, maar hij kopte gehinderd door een Ajaxied over het doel. Zonder geluk vaart niemand wel. Het dappere Roda ondervond dit gisteren. De AJaxicden weten hun slechte spel aan het slechte veld. George Knobel was eer lijk. Hij zei: „Roda heeft pech gehrd". Zijn collega Henny Hol- link verheugde zich over het spel en de ijver van zijn spe lers. Hij had cr graag een posi tief resultaat bij gehad. Scorevcrlo-.p 61 Rep o-l. Scheld*- rechter Derk\ Toeschouwer» 16 000. in. Broek*. Pfeiffer, Dijk»! .•n Meute Offer Ad- Van Leeuwen. Blankenburg ran, Nai kan Varga (Rep)

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15