SPORT KAN OOK EEN RAMP ZIJN UR! Het strakke gezicht van coureur David Purley verraadt woede en onmacht. Hij heeft vergeefs getracht zijn collega Roger Williamson op 29 juli, de zwarte dag van Zandvoort, uit het brandende wrak te halen. De- races gingen door, zoals gebruikelijk. Op weg naar roem en geld met de dood langs de kant. In Strömsund strömden de tranen, van geluk. Atje Keulen-Deelstra werd wereldkampi Aan de verlossende finish stond coach Gerard Maarsen. Ook een wereldkampioene hj Npg een sterkste onder de heel sterken. Ard Schenk de beste profschaatser Maar hij hoort al jaren tot de inventaris van een jaaroverzicht. Meestal is het mis als ijshockeyers de stick heffen. Dit is een vreugdegebaar van de Noren die met de (donkere) Nederlanders promoveerden naar de B-poule van het (volgende) wereldtoernooi. .4- Het kon niet op met de kampioenen. De honkbalploeg Europa's nummer nk was Boenders (rechts) wierp de hele concurrentie omver. Coach Urbanus "strai'achenc Twee heersers, met een verschil van enige meters, in San Sebastian. Wereld kampioen achter motoren Cees Stam (links) en zilveren Plet de Wit. De Nederlanders reikten het verst in het hockeytoernooi om de wereldtitel dat Amstelveen en Nederland twee weken op zijn kopzette, zonder pluimpje. Het was weer typisch "opzijn hockeys"; bijna uitgeschakeld en dan wereldkampioen. Daar gaat Joop Zoetemelk, een van de renners dip Scheveningen plaats van de Tour 1973 verhief. Hij won de proloog. akkelijl

Leidse Courant | 1973 | | pagina 20