1973 TE KIJK KIJUlTENLANDi EEN KLEURIGE WERELD 71 jizende stormwind Kissinger woei, via het Midden-Oosten naar China en ontmoette daar Mao Suriname kende betogingen en stakingen en ook verkiezings- De Russische partijleider Leonid Brezjnev bracht zijn eerste bezoek aan de VS en kwam daar over >eng, China's "grand old man", die nu reeds een legende is. tegenslag voor de Hindoestaanse partij. als een joviaal, goedlachs man. Met Nixon sloot hij een akkoord tot verdere ontwapening. Het besluit van de Arabische landen om olie te gebruiken als politieke koevoet, trof een groot deel van de wereld. Schaarste en duurte gaan altijd hand in hand. Op zoek naar vervangende paardekrachten deed in India de ossewagen opgang. Engeland beleefde weer oude, gouden en koninklijke dagen bij het huwelijk van prinses Anne met kapitein Mark Phillips. De VS brachten een ruimtevaartprimeur: een ruimtelaboratorium (Skylab) met drie bemanningen. Op de foto: de tweede ploeg. n het Capitol; zijn omstreden k ondermijnde zijn imago. Kohoutek ontdekte een bezoeker van Vice-president Agnew verdiepte met Koning Karei Gustaaf van Zweden, op- Guinée-Bissau verklaarde zich onaf verre: de naar hem genoemde komeet, zijn aftreden de gezagscrisis in de VS. volger van zijn overleden grootvader hankelijk. ondanks de moord op leider In Vietnam keerde, na jarenlange bittere en wrede strijd, op papier althans, de vrede weer. Henry Kissinger, hier nog Nixons belangrijkste adviseur, parafeerde in Parijs het met de Noordvietnamese afgevaardigde, Le Due The, gesloten akkoord. ud-president overleed: Lyndon Johnson. Hij verhevigde de oorlog in Vietnam en slaagde er later tot vrede te komen. Links achter de lijkbaar: Lady Bird Johnson.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 17