£eidóe(Bou/ittnt Palestij nse terroristen geland in Damascus Bloedbad in Rome: 40 doden- gijzelaars in Boeing vermoord GEEN CIJFERS OVER OLIE Maak einde aan conflikt Geland in Damascus Directeur Fiat vrij Op verzoek ministerie DATSUN Kort Rapenburg 2, Leiden, postbu3 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur - hoofdredacteur: F. J. Plug. - Chef-redacteur H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,30 per mm. Telefoontjes 2,75 - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur). - Abonnementen per week ƒ2,15; kwartaal 27,76,jaar ƒ108.20. - Losse nummers 35 cent DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 65e JAARGANG No. ltrmro x. Ned. I: 19.05 uur Stratemaker-op- zee-show; 19.25 uur De schutters; 20.21 Onedin-lijn; 21.55 uur Ach ter het nieuws. Ned. II: 19.05 uur Voor achten: 20.21 uur Bijbel en echtschei ding; 21.10 uur Oorlog en vrede; 21.55 uur Waar gebeurd. nji/nu io i/t,VC,mDCn ia/* ZUIDELIJKE WIND. Eerst nog opklaringen maar later veel bewolking met voorname lijk morgen overdag enige tijd regen. Tot matig en aan de kust tot krachtige toenemende wind uit zuidelijke richtfngen. Min. temp. om het vriespunt. Ma xima morgen ongeveer 5 graden. ATHENE (RTR/AP) De groep Arabische guerrillastrij ders die gisteren bij een bloedige aanval op het Romeinse vliegveld Fiumicino 40 mensen doodde, is vanmorgen met de gekaapte Boeing-737 van de Westduitse Lufthansa van de Atheense luchthaven in de richting Cairo vertrokken. Hun eis tot vrijlating van twee Palestijnse gevangen werd niet ingewilligd. Na zenuwslopende onderhandelngen die de gehele nacht duurden, lieten de kapers de tanks van e Boeing bijvullen en vertrok het toestel kort na half negen in zuidelijke richting. Zijj hadden tevoren twee stewardessen vrijgela ten. Ook lieten zij een dode vrouw achter. Hoe deze vour om het lven is gekomen, was niet duidelijk. Toen het licht begon te worden, zag men haar lijk onder het Westduitse verkeersvliegtuig liggen. In de loop van de nacht hadden de kapers laten weten dat zij vier gijze laars hadden doodgeschoten en daarna de Westduitse tweede piloot, de 27-jarige R. Kies. De Griekse politie twijfelde echter aan de juistheid van deze mededeling. Dat de kapers tot het uiterste wil den hadden zij overigens giste ren al bewezen op het vliegveld Fiumicino. waar zij in het wilde weg schietend zich een weg baanden door de hal naar het vliegveld, daar met handgrana ten een Boeing-707 van Pan American in brand staken en vervolgens met medeneming van een onbekend aantal gijze laars zich meester maakten van de Boeing-737 van de Lufthansa. Beiroet (AFP) De gekaapte Westduitse Boeing, die om half negen uit Athene vertrok is in de Syrische hoofdstad Damas cus geland. Eerst wilden dé kapers landen in Beiroet waar de Libanese mi nister van openbare werken, persoonlijk op de controletoren aanwezig was om met de ka pers te spreken. De kapers deelden hem mee dat men een tekort aan brandstof ging krijgen, waarop de minis ter tot hen zei dat ze onder geen omstandigheden de ma- - chine aan de grond konden zet ten in Beiroet. TURIJN (AP) De d recteur- personeelszaken van Fiat die een week geleden was ontvoerd door leden van een extrenvsti- sche linkse organisatie is vrijge laten. De 58-jar.ge Ettore Arme- rio bevond zich in goede ge zondheid toen hij thuis kwam. Toen het westduitse toestel nder de Nederlandse gezagvoerder J. Kroese (36) uit Amersfoort op de Atheense luchthaven was ge land, eisten de kapers naar alle waarschijnlijkheid gaat het om vijf mannen de onmiddel lijke vrijlating van twee Arabi sche guerrilleros, de 22-jarige Sjafik Arid en de 21-jarige Cha- lil Talaal Chantoeran, die in au gustus werden aangehouden na dat zij bij een wilde schietpartij op het Atheense vliegveld vier mensen hadden gedood en 46 gewond. In de loop van de langdurige nachtelijke onderhandelingen verklaarde de Griekse minister van justitie Stylianos Triantafyl- loe dat Griekenland weliswaar bereid was clementie tegenover de twee commandoleden te to nen, aar dat zij toch eerst te recht zouden moeten staan. Dit zou over twee of drie dagen kunnen gebeuren. De kapers eisten echter een rpoces binnen twee uur, waaraan de Griekse autoriteiten niet wilden voldoen. Op een gegeven moment bevon den zich de twee bewuste ge vangenen ook in de verkeersto ren vanwaar de onderhandelin gen werden gevoerd. Zij kregen de gelegenheid met dek apers te spreken. Toen de commando's er bij de kapers op aandrongen de Westduitse boeing op te bla zen, maakte de Griekse politie een eind aan het gesprek. In de loop van de besprekingen verzekerden de Griekse autori teiten ook dat de twee gevange nen niet met de kapers wilden meegaan, omdat deze tot een andere guerrillagroep zouden behoren. Behalve met het dood schieten van gijzelaars driegden de kapers ook weer te zullen op stijgen, de gijzelaars stuk voor stuk uit het toestel te gooien en Een diep geschokte stewardes van de Panam slaat vol ontzetting de handen voor het gezicht als de vlammen uit de Boeing Twee onbekende gewonden in de hal v terroristen schoten door de ramen v hen te hulp. da de machine te pletter te kort voordat hij gedwongen slaan in het centrum van de werd op te stijgen. Griekse hoofdstad. „Doe iets De langdurige onderhandelingen die allen wilden dat de eisen van de terroristen werden inge willigd in ruil voor de vrijlating van de gijzelaars. De Egyptische pers heeft de bo maanslag in Rome en kaping veroordeeld als een zinloze en wrede daad die de Arabische zaak schade berokkent. De Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie PLO ontkent elke bemoeienis met de kaping. Zulke daden zijn in wezen tegen het belang van het Palestijnse volk en zouden tenslotte de vijandelijke (Israë lische) samenzweringen tegen ons volk versterken, aldus de PLO. (Voor verder nieuws over de ka ping zie elders in deze krant) N. P. Kremer burgemeester Bodegraven om ons te redden omdat wij doodsgevaar verkeren", aldus het dringende beroep dat gezag voerder Kroese via de radio op de Griekse autoriteiten deed de verkeerstoren werden ge voerd in aanwezigheid van di plomaten van zes Arabische landen, en van Frankrijk, Ne derland, Oostenrijk en Italië, Van een onzer verslag- treffende invoer, uitvoer gevers. en doorvoer, alsmede produktie van aardolie DEN HAAG Op ver en aardolieprodukten. zoek van het ministerie van Economische Zaken Dit betekent dat het worden geen gegevens Centraal Bureau voor de meer gepubliceerd be- Statistiek in het landsbe lang publikatie van der gelijke gegevens achter wege zal laten. In Rot terdam zullen in de lij sten van scheepsbewe- gingen naar en van Rot terdam niet meer de aankomsten gemeld van tankers die ruwe olie naar de raffinaderijen en de opslagbedrijven brengen. Uit deze laatste maatre gel trekt de heer P. Scheele van de Indu striebond NVV de con clusie, dat de aanvoer van ruwe olie gunstiger, verloopt dan was ver wacht. Na afloop gisteren de Amerikaanse onder minister van Buitenland se ministers Van der Stoel en Lubbers is ver klaard, dat de beide re geringen inzake het olie tekort met elkaar kon- de besprekingen tussen takt zullen houden. DEN HAAG Tot burgemeester van Bodegraven is benoemd de heer N. P. Kremer (57), thans burgemeester van Zuidland, Ab- benbroek en Oudenhoorn op Voorne-Putten. De heer Kremer is gereformeerd en lid van de ARP. De benoeming gaat In op 16 januari. e nieuwe burgemester van Bode graven die de heer Croles op volgt, is sinds juli 1960 burge meester van Zuidland en sedert september 1967 ook van Abben- broek en Oudenhoorn. Oproep Pertijraad PvdA Utrecht De partijraad van de Partij van Arbeid heeft de rege- ring opgeroepen het conflict met de vakbeweging over de loonsverhoging per 1 januari zo snel mogelijk bij te leggen. Op de vergadering van de partij raad gisteravond In ut recht werd aangedrongen op onmid dellijke hervatiing van het over leg. De parijraad meent dat er een oplossing moet worden gevon den die de instemming heeft van de vakbeweging teneinde de vertrouwensrelatie tussen de beide patijen te handhaven. PvdA-fractieleider E. van Thijn wist, gesteund door het partijbe stuur, de vergadering ternau wernood ervan te weerhouden een motie aante nemen, waarin gezegd werd dat de fractie slechts haar steun aan de mach tigingswet zou mogen geven, in dien tenminste aan de vakbon- deis van 30,- loonsverhoging per 1 januari zou worden vol daan. De regering wil de lonen met ingang van volgend jaar met f 15 verhogen. Van Thijn bezwoer de parijraad deze motie niet aan te nemen, omdat zij daarmee op de stoel van de vakbeweging zou gaan zitten. Partijvoorzitter A. van der Louw slaagde er niet in de partijraad ervan te weerhouden een motie aan te nemen waarin de aTwee- de Kamerfractie wordt opgedr- gen bij verlagingen van de overheidsuitgaven als gevolg van de energiecrisis, allereerst aan te dringen op bezuinigingen op DEfensie, wegenbouw, we tenschappelijk onderwijs en eventueel een tijdelijke ambte- narenstop. (ADVERTENTIE) IkUTo Officieel Datsun-dcaler voor Leiden c.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 RoelofarcmlHvccn e.o. Alkemadclaan 1, tel. 01713—2866

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1