TERUGVAL VAN RWD MOLENBEEK RICKETTS BEHEERSTE CHI0 VAN ZUIDLAREN Naoorlogse recordlijst van Leeds United Thialf zond trainer weg Kaarten gestolen Rosiboitd stelde een Veenems?rijs in HAITI VIJFTIENDE VOOR EMOE [reeft niet op Fstafetterecords ZIAN verbeterd MAANDAG 17 DECEMBER 1973 A 3 i Gorp werd het afgelopen weekeinde aan de spelers van Ajax als de nieuwe fysiotherapeut bij de club toegevoegd. Dit wordt een full-timebaan üoor de Brabander, die jarenlang bij NAC speelde. iPELS Achtduizend plaatsbewijzen voor de voetbalwedstrijd Na- lels tegen Milaan, die op 23 december, gespeeld wordt zijn gesto- Bij de inbraak in bet kantoor van Napels zijn ook baar geld en iques ter waarde van 700.000 lire meegenomen. DEN HAAG Op de twaalfde speeldag in de Belgische competitie beleefde RWD Molenbeek verdere terugval. Nadat vorige week de leidersplaats moest worden afgestaan aan Anderlecht konden de Molenbekers nu toezien hoe Mechelen zich van een tweede plaats op ||f de ranglijst verzekerde door het doelpuntloze gelijkspel tegen de FC - Luik. Standard Luik, tegenstander van Feyenoord in de derde ronde van het toernooi om de UEFA- beker won de uitwedstrijd tegen Lierse SK met 2—1. Standard speelde zeer voorzichtig en be perkte zich de gehele wedstrijd door tot verdedigend spel. Naar mate de wedstrijd vorderde werd de ploeg echter agressie- Spanje ver. het enige doelpunt van de wed strijd voor dat Beerschot zijn eerste seizoenzege behaalde. De stand aan kop is: Anderlecht 12—19, RWD Molenbeek 12—16, Waregem 12—16, Beveren Waas 1215, FC Mechelen 1215. Standard Luik 12—15. Doelman Piot blonk vooral uit in de tweede helft: Musovic slaag de erin bij een van de weinige uitvallen zijn ploeg op een voor sprong van 1—0 te zetten, maar drie minuten later bracht Davi- dovic (eens uitkomend voor NEC) de stand weer in even wicht: 1—1. Weer drie minuten daarna zorgde Gerrets voor de eindstand van 1—2. De belangrijke wedstrijd was die tussen Anderlecht en FC Ant werp. Deze teams hadden uit de laatste vijf wedstrijden respec tievelijk tien en negen punten behaald. Nadat bij Antwerp doelman Trappeniers was ver vangen door Braems kopte La- dinsky de bal tegen het net: 10. De ex-Feyenoorder maakte uit een strafschop tevens het tweede doelpunt voor de thuis ploeg. In de 48e minuut leken de bezoekers even op te veren dankzij een doelpunt van Ko- dat. Denul zorgde echter in deze lichtelijk kritieke fase voor An derlecht voor 3—1. Rensenbrink moest wegens een blessure wor den vervangen. Bij Brugge—Beringen zorgden Jo- han de Vrindt (3x), Ruud Geels en Raoul Lambert voor de roya le overwinning van 50 voor de landskampioen. Hekkesluiter Beerschot kreeg Ber- chem op bezoek. De thuisploeg had dit seizoen nog geen enkele wedstrijd winnend weten af te sluiten. Beide ploegen speelden zeer voorzichtig en schiepen zich weinig kansen. Mallam zorgde er in de 50e minuut met Barcelona gaat sinds gistermid dag dankzij een zege van 31 op Oviedo alleen op kop In de Spaanse eerste divisie. Tegen het technisch bijna volmaakte spel van de Catalanen kon het zwakke Asturische team vrijwel niets uitrichten. Slechts door grote inzet van alle krachten kon nog enig tegenspel worden geboden. Barcelona was voortdurend supe- Oviedo. dat vrijwel nooit echt gevaarlijk kon worden. In de 23e minuut nam Barcelona een voorsprong door een doelpunt van de Peruaanse linksbinnen Sotil. Cruyff tilde zijn club in de 31e minuut simpel naar 2—0, waarna Oviedo via een tegen stoot in de 40e minuut door linksbinnen Galan op 2—1 kwam. Uit deze tegentreffer schenen de Asturiërs nieuwe krachten te putten, want het bood de Barcelonese club daar na veel sterker tegenspel. Het duurde uiteindelijk tot de 70e minuut dat rechtsbuiten Rexach het verlossende derde doelpunt kon scoren (3—1). Vermeldens waardig is het feit dat Barcelo na's linksbuiten Marcial, die gisteren overigens niet tot sco ren kwam, met 10 doelpunten de topscorerslijst in de eerste divisie aanvoert. De derby tussen Valencia en Atle- tico Bilbao werd door Atletico in haar voordeel beslist (1—0) waardoor de Baskische club naar de tweede plaats oprukte. Atletico Madrid zakte verder af naar de middenmoot door het doelpuntloze gelijkspel tegen Za- pool 20—27, Burnley 19—26, Everton 20—23, Southampton 20—23, Newcastle United 19—22. Italië Een blik op de ranglijst in de Ita liaanse competitie leert dat het Romeinse Lazio, het vorig sei, zoen nog met degradatie be dreigd, tot een van de gegadig den voor de titel is uitgegroeid. In Rome werd ln een uitver kocht „huis" met 1—0 van kop loper Napoll gewonnen, waar door de eerste plaats naast de Napolitanen werd ingenomen. Naast de gegadigden uit de zuide lijke en middenregio's (Napoli en Lazaio) heeft ook het noorde- w ai,.*-- Sflf*' jf rf» V ragoza. Real Madrid stelde we derom teleur door „uit" met 2 —1 van Celta dat in de onderste regioenen van de ranglijst „huist" te verliezen. De stand aan de kop is: Barcelona 14— 18, Atletico Madrid 1417, Va lencia 14—15. Engeland Door zijn veertiende overwinning van dit seizoen heeft Leeds Uni ted mede dankzij zeven gelijke spelen, het naoorlogse record van de beste seizoenstart gebro ken. In Londen werd het tegen Chelsea een (weliswaar krappe) zege van 2—1. In 1959 bleef Liverpool gedurende negentien wedstrijden zonder nederlaag, maar kreeg daarna de terugslag en eindigde slechts als achtste. Liverpool is trou wens in de huidige competitie de enige concurrent van Leeds Door het gelijke spel „uit" te gen Norwich City (1—1) werd de achterstand op leider Leeds echter nog verder vergroot tot zeven punten. De andere clubs liggen tien of zelfs meer punten achter, hoewel Burnley (derde) nog een duel te goed heeft. Burnley bleef met 2—1 baas over Arsenal, waardoor de derde plaats op de ranglijst goed ver dedigd werd. Newcastle zakte door de nederlaag van 20 in eigen „huis" terug naar de zes de plaats, maar heeft net als Burnley een wedstrijd meer in het vooruitzicht. Southampton bleef verrassen door het be paald niet zwakke Ipswich Town met 2—0 te bedwingen. De stand is: Leeds 2034, Liver- lijk voetbalgebied een in Juven- tus een sterke kandidaat voor de nationale titel. Weliswaar speelden de Turijnen met 2—2 gelijk tegen Cesena, niettemin kwam Juventus met zeer sterk spel voor de dag. Internazionale lijkt na een sterk begin de aanhang, net als in het vorig seizoen, te gaan ontgoo chelen. Werd in tijd van enkele weken een voorsprong op dc concurrenten verspeeld, de Mi- lanezen bleven ook tegen Fio- rentina onder de maat (1—0). Stadgenoot AC Milan kon ook niet imponeren door het klasse- verschil met het zwakke Verona in het kleinste mogelijke verschil uit te drukken (2—1). Op kop gaan Napoli. Lazio en Juventus met ieder 13 punten. Fiorentina volgt „op de hielen" met 12 punten. HEERENVEEN De Heerenveense Ijshockeyclub Thialf heeft zijn trainer Steve Gurse ontslagen. Het bestuur van de eerste divisiever eniging nam dit besluit zaterdagavond voor de wedstrijd tegen Raak. De Canadese trainer-speler-coach had donderdagmiddag tijdens een gesprek met het bestuur verklaard last te hebben van zijn maag, niet meer tegen ver lies te kunnen en te willen stop pen. Het bestuur liet daarop we ten hem de nederlagen van de laatste tijd geenszins kwalijk te nemen en verwachtte gewoon volle inzet tot 31 maart 1974, de dag waarop zijn contract af loopt. Daarop verklaarde Gurse echter, dat hij 200.- meer wil de hebben. In de uitwedstrijd tegen Raak toonde hij geen en kele interesse en wilde in de volgende thuiswedstrijd tegen dezelfde tegenstander niet spe len. Daarop nam het bestuur de beslissing hem te ontslaan. Zijn voorlopige opvolger is de Ca nadees Gene Fewster, die de functie van assistent coach ver vulde. Voor de competitie in de eerste di visie won Raak zaterdag in Heerenveen met 94 van Thialf. De tussenstanden zijn: 2-0, 2—1, 5—3. In Luik is zaterdagavond de laat ste wedstrijd die geldt voor de Coupe Nationale Nederlanden tussen CPL Luik en Brussel ge speeld. Luik zegevierde met 7— 2 (5-0, 2—1, 0-1). ïdig rg igscho- er met gevaar het te- De lftse Mede d Wol- louwen bij de wisten dstriji den ea conso-, punten n't< rijd ®of< er 4, e Jon- ter 3. Jaap over- AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Roelbond heeft een Ernst Veenemans-prijs ingesteld ter nagedachtenis aan de in fe bruari van dit jaar aan de gevolgen van een auto-ongeluk overleden Nederlandse kampioen der skiffeurs. JIDLAREN Zoals algemeen verwacht frd Is de grote prijs van Zuidlaren, het «fdnummer van het 19e internationaal foor concours hippique in dit Drentse inkdorp, terecht gekomen bij de Britse iter Derek Ricketts. Met zijn befaamde r>ngpaard Beau Supreme, dat eens on- r de naam Hardy Hood is bereden door Nederlandse springruiter Leon Mei- '°r. kwam hij in de tweede barrage (op d) tot een sneller parcours dan de jon- en talentvolle Arno Neesen op Jum. S Amsterdam, die in Zuidlaren bijzon- r succesvol is geweest en van de Ne* rlandse combinaties de meeste indruk het publick heeft gemaakt. Arno Nee- 1 kwam met Jumping Amsterdam voor de beslissende barrage in de piste en maakte een springfout op de roodwitte bomen. De muur van 1.80 vormde geen enkel probleem. Daarna werd de Duitser Paul Schocke- möhle, die het met Talisman als derde ook tot de beslissende tweede barrage had gebracht, kansloos voor de Morris Marina door twee hindernissen niet intact te laten. De meer dan vierduizend toe schouwers in de uiterst sfeervolle en door iedereen geroemde Bernhardhal met zijn fantastische springruimte van 140 bij 80 meter, volgden toen in ademloze spanning de rondgang van de bijzonder imponeren de Britse combinatie Ricketts-Beau Su preme. Van de vijf combinaties die in de eerste manche van dit hoofdnummer foutloos over de tien hindernissen met veertien sprongen met een maximale hoogte van 1.50 meter waren gekomen, moest in het daaropvolgende puissance concours van vijf hindernissen en een muur van 1.60 meter de Franse combinatie Daniel Con* 6tant-Ur Milord door enkele springfouten afhaken voor de eerste barrage over de muur van 1.70 meter, die daarna ook de Nederlandse combinatie Jan Maathuis- Dolman voor de beslissend® barrage in do weg stond. De finale op tijd van het lichte springcon cours bij de internationalen bracht een dubbel succes voor de Westduitsers Bernd Kuwertz overbrugde met Douglas de 12 hindernissen met 16 sprongen (max. hoogte 1.40 meter) foutloos in 65.7 sec., terwijl Lutz Goessing met Frapant onge schonden deze hindernissen overleefde in 67.4 sec. Een fraaie foutloze derde plaats in 70.3 sec. bereikte de Nederlander Frans van Herten met Sunkist. Eerder op de dag had deze combinatie al geschit terd in een internationaal concours met meervoudige sprongen. Frans van Herten eindigde na een foutloos parcours in 50.8 sec. Op de eerste plaats voor de Engelse amazone Manny Beavon met Anzac. De trofee zal worden betwist in een gecombineerde wedstrijd 6000 meter in de skif of de stuurmanloze twee en een of- standsloop, eventueel aangevuld met een schaatswedstrijd en een wielerrace over eveneens 6000 meter. Dit initiatief is za terdag tijdens de algemene ver gadering van de KNRB in Am- strdam bekendgemaakt. Gedu rende deze bijeenkomst in het RAI-congrescentrum werd mevr. M. A. C. van Suylekom- Vuyk benoemd tot erelid van de bond voor haar verdiensten ten aanzien van de begeleiding en stimulering van het dames roeien in binnen- en buitenland. Mevr. Van Suylekom trad dit jaar af als lid van de technische adviescommissie dames. Eveneens werd op voorstel van het bestuur aan mej. J. W. Goedhart, die vooral actief was op het gebied van het toer- roeien, en de heer M. Cornaz, wiens verdiensten voornamelijk lagen bij het juniorenroeien en dc botenbouw, de erepenning van de KNRB in goud toegekend. DEN BOSCH Dc Bredase ver eniging Surac heeft gisteren In het Brabantbad van Den Bosch twee nationale adsplrantenre- cords op de 50 meter baan ge vestigd. Op de 4 x 200 meter kwamen Mike van de Vijver (2.06.5), Kurt Ritmeyer (2.13,6), Mark Eligh (2.07.9) en Ad van Hees- wijk (2.16.5) tot een totaaltijd van 8.41.5. Het Nederlands re cord stond op naam van ZJAN/Vitessc met 8.42.9. Voorts kwamen Mike van de Vij ver (26.6), Kurt Ritmeyer (26.0), Peter Valkenstljn (27.4), Mark Eligh (26.0) en Ad van Heeswijk (27.5) op de 5 x 50 meter vrije slag tot een totaal- tijd van 2.13.5 Hier was ZIAN/Vitesse recordhouder met 2.17.1. PORT AU PRINCE Haiti heeft zich als vijftiende land ge plaatst voor de eindronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap, die volgend jaar in West-Duitland worden gehouden. De kwalificatie kwam tot stand zonder dat de ploeg er actief aan deelnam: in de finalcgroep van de Noord- en Mlddenameri- kaanse voorronden en Port au Prince versloeg Trinidad en To bago vrijdag Haiti's belager Mexico met 4-0 (rust 2-0). Haiti heeft acht punten uit vier wedstrijden, Mexico bleef op vier uit vier. Met nog een ont moeting voor de boeg (toevallig MexicoHaiti) een marge die niet meer kan worden opgehe ven. In 1970 was deze zone ver tegenwoordigd door Mexico als organiserend land en El Salva dor. In het hetzelfde voorrondetoernooi speelden Guatemala en Hondu ras gisteren gelijk met 1-1. Geplaatst voor het finaletoemooi in West-Duitsland hebben zich nu Brazilië (titelhouder, West- Duitsland (organiserend land), Argentinië, Uruguay, Chili. Schotland, Zweden, Nederland, Oost-Duitsland. Polen. Italië. Bulgarije, Australië. Zaire en Haiti. Het zestiende land is Joe- go Slavië of Spanje. Joego Sla- vië speelt op 19 december in Athene tegen Griekenland cn moet met een verschil van ten minste drie doelpunten winnen. Als dat niet lukt gaat Spanje over MOSKOU De Russen geven het niet op. Zaterdag is een nieuwe protestactie van start gefeaan tegen het besluit van de FIFA het nationale voetbalelftal van Rusland uit te sluiten van ver dere deelneming aan 't toernooi om het wereldkampioenschap. „Recente gebeurtenissen in Chili hebben duidelijk aangetoond dat buitenlanders ln dit land niet veilig zijn", aldus de Russische bond in een verklaring. Gedoeld wordt op een bomaanslag op het gebouw, waarin vroeger de Russische ambassade was ge huisvest en de behandeling van de Zweedse ambassadeur ln Chili, die deze week naar zijn vaderland terugkeerde. „De FIFA sluit zijn ogen voor al deze zaken", gaat de verklaring verder,". Er z.jn wel degelijk reglemcntsartikelcn die in der- ge! jke bijzondere gevallen voor zien. W;j vragen dan cok om een speciale vergadering van het dagelijks bestuur van de FIFA en het organi«at;acoml- te".

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11