Bax/Foreholte rukt op naar de tweede plaats Fides Pacta trapte in de val van het Zuiden Nio moest afhaken Crescendo wint geïnspireerd K T= De dames van Bax/Foreholte heb ben in een goed gespeelde wed strijd het Geleense SVM versla gen. Hiermee zijn zij naar de tweede plaats opgerekt. Ook HVS blijft haar leiderspositie goed verdedigen. Een van de concurrenten, Verburch 2, werd met 7-8 teruggewezen. In de eerste klas wonnen de dames van Jong Ade en Northa beiden royaal, evenals het Hoogmadese MMO. Voor het Ripse NIO wordt het wel bijzonder moeilijk het kampioenschap te behalen. Concurrent Quintus 2 won ver diend met 5-8 en met de uitwed strijd nog voor de boeg ziet het er somber uit voor de dames uit Rijpwetering. Bij de heren werd de derby tus sen San/HVL en Apollo door de Leidenaars gewonnen. De man nen van Herman Hoops zijn aan een duidelijk herstel begonnen terwijl de Oegstgeestenaren moeilijk kunnen acclimatiseren. Koploper Northa moest een punt prijsgeven aan het gerouti neerde Hellas 4 terwijl MSV weer een stap in de goede rich ting deed door een overwinning op Hollandia. De Warmondse heren verstevigden hun kopposi tie door concurrent EDH 2 met IS-10 terug te wujzen. BAX/FOREHOLTE: Zowel het Geleense SVM als Bax/Forehol te kwamen geladen in het veld. De overige titelkandidaten, Walcheren, EHV en Schutters hadden op papier weinig moei lijkheden en dus moesten beide teams winnen om aansluiting te behouden. Dat gold speciaal voor voor Bax/Foreholte dat op de Limburgsen een punt achter stand had. De dames van Frank Bonte begonnen dan ook direkt in hoog tempo het Limburgse doel onder vuur te nemen. Met fraaie staaltjes aanvalsspel van beide kanten kreeg het talrijke publiek waar voor hun geld. Tct 5 minuten voor rust bleef de score gelijk opgaan. Door uit stekend keepsterswerk van Anuska Fontein en doordat het. overigens goed, arbitersduo de voordeelregel niet hanteerde was het 5-5. Toen drukte Bax/Foreholte door tot 7-5 voor sprong bij de rust. Na rust lie pen de Voorhoutsen aanvanke lijk nog verder weg naar 9-5 maar het knap spelend SVM wist tot 9-8 terug te komen. Vooral de break-out was een ge vaarlijk Limburgs wapen. Het eindoffensief was hen echter te machtig en Bax/Foreholte won verdiend met 12-8. Bebplve Anuska Fontein blonken vooral Een speelster Nel Geerlings en Ellie Hoek uit bij Bax/Foreholte. De doelpun ten kwamen van Ellie Hoek 4. Nel Geerlings 3. Nora v. Nie- kerk en Lenie Hoek lx. HVS behaalde een benauwde maar zeker verdiende, overwinning op de reserves van Verburch. Het beginoffensief van HVS leverde echter nog nipts op cmdat de fraai verworven kansen niet werden benut. Integendeel. slecht uitstappen had tot gevolg dat de Stompwijksen een 2-0 achterstand moesten incasseren. Trees v. Santen en Sjanie v.d. Bosch brachten de score weer in evenwicht maar een nieuwe verdedigingsfout bracht de stand weer op 3-2 voor Ver burch. Na de gelijkmaker van Sjanie v.d. Bosch kwamen de Poeldijksen door een misver stand opnieuw aan de leiding. Bij een fluitsignaal gaf de scheidsrechter niet duidelijk aan welke partij de vrije worp mocht nemen. Terwijl iedereen* stond te wachten op verduidelij king knalde een Poeldijkse de bal rechtstreeks in het HVS- doel: 4-3. Toch ging HVS met een 4-5 voorsprong rusten door doelpunten van Connie Lelieveld en Trees v. Santen. Na rust leek HVS haar overwicht einde lijk in doelpunten te gaan uit- drukken. Ria v.d. Bosch scoorde 4-6 Sjanie v.d. Bosch scoorde uit een strafworp 4-7 nadat kon het conditioneel zwakkere Athene niet beantwoorden en Northa maakte er toch nog een royale 4-11 overwinning van. De heren moesten aan het tech nisch goede en vooral gerouti neerde Hellas 4 een punt toe staan. Hellas startte snel en tegenoffensief bracht de Noord- nam een 1-4 voorsprong. Een w jkerhouters op gelijke hoogte (4—4) en vanaf dat moment is de strijd volkomen gelijk opge gaan. Via een 6—6 ruststand werd een 12—12 eindstand be reikt en dat was zonder meer een juiste afspiegeling van de krachtsverhoudingen. JONG ADE had gen kind aan het bijzonder zwak spelende Odis uit de Lier. In de eerste helft was al duidel j'' dat de puntjes gemakkelijk in Oud Ade zouden blijven. Het ongemoti veerde spel van Odis werd door Jong Ade beantwoord met een matte wedstrijd. De ruststand van 40 werd in de tweede helft opgevoerd naar 100. Het eenzijdige duel had enkele posi tieve punten. Scheidsrechter Koopmanschap bleef zich goed op de wedstrijd concentreren en bij Jong Ade kwam Anneke 01 jerhoek goed voor de dag met 3 treffers. Helma v.d. Geest scoorde 4x, Trees van Zoen 2x en Plonie Olijerhoek lx. NIO heeft haar koppositie niet waar kunnen maken tegen een tactisch en technisch beter spe lend Quintus 2. Na een snel ope ningsoffensief van Quintus, dat Trees v. Santen er een had ge mist. Maar opn.euw verspeelden de Stompwijksen hun voor sprong door slordigheden in de verdediging: 7-7. Tot Sjanie v.d. Bosch 4 minuten voor het einde via een strafworp de verdiende puntjes veilig kon stellen: 7-8. NORTHA speelde een slechte eer- ste helft an Den Haag tegen de reserves van Athene. SSlecht schieten en veel balverlies wa ren de oorzaak dat z j tegen de ook al zwak spelende Haagse formatie niet verder kwamen dan een 3-4 voorsprong bij de rust. Zelfs arbiter Hoiman deel de in de malaise en had be- hen op een 3—0 voorsprong bracht, hielden zij de gehele wedstijd bekwaam onder contro le. Bij NIO werd te gehaast en onnauwkeurig geschoten en al les g ng door het centrum. De Kwintheulsen speelden met overleg en het was aan het goe de werk van de Ripse doelvrou- we te danken dat de nederlaag tot 5—3 b.perkt bleef. Het ont brak bij NIO duidelijk aan zelf vertrouwen en aan coaching. Tegen dit Quintus vrezen wij voor NIO o k in de return geen sue :i. L nten: Corrie Wee- nink 2, Ria W^enink, Sonja v. Emmerik en Gré Luiten 1. pog'ng tot schieten. paald geen beste dag. In de SAN/HVL APOLLO. De heren tweede helft ging hef allemaal van Apollo begonnen enthous'ast wat beter. Een tempoverhoging aan de derby tegen San/HVL. Met goed Sanvalsspel liepen zij snel uit naar een 1—6 voor sprong maar daarna bleek dat zij nog moeten acclimatiseren in deze klasse. Te onstuimig wilden zij de zaak forceren en daarvan wwist San/HVL goed te profiteren. De mannen van Her man Hoops kwamen terug en zelfs aan een voorsprong van 8—6. Ook in de tweede helft, die begon met een 87 stand, kwam Apollo furieus uit de start blokken en nam opnieuw de lei ding met 710 maar verviel daarna weer in dezelfde fout. San/HVL speelde meer met overleg en naarmate de tweede helft vorderde werd duideiijk dat de meest intelligente ploeg hier zou winnen. San/HVL nam met 14—12 revanche voor de ne derlaag in het begin van d;t se - zc.en. Apollo, dat zo goed begon, m.ste Ton Kienhuis met zijn routine. Het maakte een onvol wassen indruk in tegenst iing met San/HVL dat vooral in Streek en SSander goede aanwin sten had. Bij Apollo was Koos SStasse de grote man met 5 treffers. MSV heeft de aansluiting met de top behouden door een 22—27 ove.wnning op het Mr. so landia. Het was o e knap resultaat va.i cc r. - naars die de gehele wedstr.jd met slechts 6 mar. hebben ge speeld. De achterstand van 5 doelpunten (1116) bij de rust wisten zij in de voor hen condl tioneel moeilijke tweede helft te handhaven. Bij de Noordwijkefl was Walter Görtz de grote spiel- macher. WARMUNDA heeft zijn koppossi; t grjt tie danig versterkt. Zelf wonnen zij regelmatig en verdiend van concurrent EDH 2, terwijl de andere concurrent, Hermes 3, het onderspit moest delven te gen Animo 33. Aanvankelijk zag het daar niet zo naar uit want de DeUlenaren namen al snel een 24 voorsprong. Vanuit de tweede lijn kwamen zij steedi door de Warmondse verdedig ng heen met keiharde sprongscho- ten. Toen Warmunda echter met verder uitstappen dit gevaar wist te bedwingen, kwam het te kort aan var.atie in de Delfts* aanval goed aan ».et licht. Mede door goed keepen van Aad Wol vers kon Warmunda bouwen aan een 10—5 voorsprong bij defolDLA rust. In de tweede helft wistenferd Is de Warmonders de wedstrijd pofdnur goed onder controle te houden eflkdoor c hun ve.,ige vo^rsp.ong te conso-flnkdor lideren: 1610. De doelpuntenJjter D kwamen van W1 Jonker 4, Iringpa Hans v.d. B om, Frans de Jon: p den ge en B am Srhavemaker Boa v. Ni oker k _x en Jaap| .j 1. Door deze c wam g rt Warmunda de J rangl.jst aan met een voor-J sprong van 3 punten op ij naaste concurrenten. Cor Bakker.*! LEIDEN In de zaalcompetitie korfbal blijft Deto opzien baren na de vierde zege in successie en ook Archipel blijft verrassen, maar dan in negatieve zin. Luto won met 8—7. Pides Pacta kon niet voor een surprise zor gen en bleef ook na Het Zuiden op nul staan. De Danaiden won zoals verwacht mocht worden van Asko, maar het oude Da naiden is het allang niet meer. Ook de Algemene is voorlopig nog niet de ploeg van vorig sei zoen, want zaterdag noteerden de blauw witten bij Kinderdijk de tweede nul. Pernix was na 10 minuten, toen Breedveld al uit het veld werd gestuurd, geklopt bij Rapiditas. KNS won de lasti ge uitwedstrijd van DKC op het nippertje en Crescendo maakte de verre reis naar Vlissingen niet voor niets (Animo 58). TOP won voor het eerst en met een ruim en ook Ons Eiland haalde de winst overtuigend binnen. Fiks speelde gelijk en Fluks won. DE DANAÏDEN—ASKO 12—9 De Danaiden kon niet overtuigen tegen Asko, al werd de ploeg uit het land van Bartje wel naar een verdiende nederlaag ge speeld. Vooral in de eerste helft legde Leidse ploeg een hoog tempo in het spel, wat echter veel te weinig rendement ople verde, want het schot was nog niet best. Toen doelpunten dan ook aanvankelijk uitbleven, ver slechterde de samenwerking in de Leidse aanval. Te gehaast spel haalde het ritme eruit en er was een Assens doelpunt, een frommelgoal van Siebren Zijl stra, voor nodig om de zuiver heid in Naps schot terug te brengen (1—1). De Leidse mo tor bleef echter stroef draaien, waardoor Asko halverwege op een kleiner nadeel stond dan het tevoren gedacht had (4—3). De tweede helft was nog geen minuut oud of Van Nierop had al ingeschoten en toen kreeg de Bos formatie vleugels. Bij 9—3 nam De Danaiden gas terug en enige nonchalance sloop in het Leidse spel Asko profiteerde, maar De Danaiden was gerouti neerd genoeg om de Drentena ren op veilige afstand te hou den. De Danaiden kwam ten- slotten uit op 12—9. Wat eigen lijk te weinig was. Filemont: ..Ik vond Asko hard spelen. Bij 93 geloofden we het wel" waaraan hij nog toevoegde dat hij arbiter Jaap Schreuder dit maal wat laconiek vond. De man in het zwart had over De Danaiden echter ook een me ning: ,,De ploeg is niet meer wat het geweest is" en daarin had hij groot gelijk. SCORE VERLOOP: 0—1 Siebren Zijl stra; 1—1 Nap; 1—2 Eri Praas; 22 Van Nierop: 32 Filemon; 42 Nap; 43 Homme Kalma. RUST. 53 Van Nierop; 63 Filemon; 7—3 Nap; 8—3 en 9—3 Van Unen; 9—4 Piet Dijk; 10—4 Nap; 105 Kalma; 10—6 Kal ma; 11—6 Filemon; 11—7 Truus Kalma; 127 Van Unen; 128 Mulder; 12—9 Piet Dijk. de Rotterdammers, maakten dat deze partij niet onder het hoofd wedstrijden van het jaar" in het archief opgeborgen kon worden. Tot aan de rust kon Fides Pacta het nog volhou den om niet in de val van Het Zuiden te trappen (34). Theo Korporaal scoorde meteen na de hervatting en weg was Fldes Pacta, ondanks 45 van Onder water, want na 46 miste Nan- dy van Helden op haast kinder lijke wijze twee haastig geno men strafworpen. Korporaal voelde zich In zijn element toen hij onder boegeroep een straf worp benutte en hij groette het publiek vriendelijk. Heel Het Zui den was toen in haar gewone doen. De broertjes Kerkum deelden flink wat uit en Van Krieken zette er eveneens de beuk in. Het Zuiden profi teerde van de lankmoedige hou ding van arbiter Visser, die met zijn tweede optreden bepaald geen succes kon oogsten. Fides FIDES PACTA—HET ZUIDEN 6-11 Fides Pacta startte weer verba zend door Wim Meyer opnieuw buiten de ploeg te laten. De speaker annonceerde de Leidse speler echter wel in de starten de ploeg en coach Jan Wals zich toen terechtgewezen voel de, weten we niet, maar al na 10 minuten verdween Co de Haas en maakte plaats voor Meyer. Waarom Wim Meyer niet van meet af aan in het veld kon, liet Jan Wals in het mid den. De eerste schermutselingen maakten snel duidelijk, dat de confrontatie met Het Zuiden een enorme botsing zou worden. Keiharde inzet en getruct en ge raffineerd spel, dat laatste van Pacta liet zich intimideren, wat het duidelijkst gekenmerkt werd door het spel van Dik Onderwa ter, want hij zag de zwakke verdedigende plekken van Kor poraal niet meer. Het Zuiden had het dan ook niet moeilijk meer. SCOREVERLOOP: Wim Nies- sing 10; 11 Henk Kerkum; 1—2 Korporaal; 1—3 Marjolein Hartig; 2—3 en 3—3 Win Nies- sing; 34 Korporaal. RUST. 3 5 Korporaal; 4—5 Onderwater 4—6 W<i mKerkum; 4—7 Korpo raal; 48 Van Krieken; 5-8 Wim Niessing; 59 Wim Kerkum; 5 10 en 511 Korporaal; 611 Wim Niessing. geloof in eigen kunnen heeft het dit jaar" was de conclusie van trainer Filemon na afloop van het bikkelharde duel met Kin derdijk. En terecht, moeten wij concluderen, want Kinderdijk is bepaald geen grootse ploeg en moet het dan ook van enorme Inzet hebben. Het technischer spelende Algemene ging in de 2e helft in de fout toen de een zijdig fluitende Geutjes niet in- ging op het verzoek van de Leidse spelers om op te treden tegen 't harde spel. Geutjes na afloop: „Door het appelleren van de Algemene spelers weigerde ik strafworpen te geven, want ik geef ze alleen bij reële scorings kansen en bovendien niet op verzoek!" Toen Kinderdijk dan ook van de ruststand 64 naar 94 liep, was De Algemene ge klopt, al hield de Leidse ploeg daarna wel gelijke tred met de Kinderdijkers. Het forse ingrij pen van de thuisclub 'haalde het ritme uit de Leidse blauw-wit- ten, die bovendien aanvallend te statisch waren. Doelpunten: Ruud en Wim van Vliet (elk 4 maal), Henneke Redel en Hen Rusman. Ondanks een produktie van 12 goals verloor Zuiderkwartier toch. HKV bleek tot iets meer in staat. Al in de eerste 30 mi nuten maakte de Haagse ploeg duidelijk, wie dè sterkste was. 91 wees de krachtsverhouding goed aan, al kwam de Leidse ploeg na de wisseling toch be hoorlijk terug. Het verschil was echter dit maal te groot voor de Leidse schutters, al mocht Zui derkwartier nog even aan een gelijkspel ruiken toen het tot op één punt naderde. (12—11). HKV vluchtte echter snel en toen was ZKW wel geklopt (16 —12). Treffers: Carla Akse (4), Jim van Daim (4x), Joep van Dam'(2) en Nico van Leeuwen en Toois van Es ieder éénmaal. Crescendo is blijkbaar geïnspi reerd door de komst van Aad Schouten, want in het verre Zeeland behaalde Crescendo de volle winst. Animo werd het slachtoffer en dat zag je in het eerste gedeelte al aankomen. Want na het zwakke begin (2— 0). herstelde de groen-witte for matie zich snel, en binnen 6 mi nuten hadden Aad Schouten, Le nie Kok en Piet l'Amie de nul voor een drie gewisseld. Via 3 —3 zette Crescendo de opmars voort. Lenie Kok en Aad Schou ten zorgden voor 35, waarna Ton Ouwerkerk de ruststand be paalde. Toch moest Crescendo in de 2e opvoering Animo en de voorsprong in de gaten houden, want de marge liep terug tot 5—6. Lenie Kok en Ton Ouwer kerk maakten het karwei echter af en dat was terecht. KNS speelde een merkwaardige partij bij DKC, dat furieus van start ging. (30). KNS kwam de schrik de eerste helft nitf meer te boven, al viel de scha de na een half uur nog wel mee. Ton Bey zorgde voor 3—1 en daarna beantwoordden Hen Brakel en Ton By twee Delftse treffers (53). Toen Brakel na de wissel van speelhelft de za ken recht trok, kon KNS niet doorstomen, omdat DKC op 75 belandde. KNS bleek echter op nieuw in staat tot een krachts explosie. Janny Brakel en Ruud Stijger maakten gelijk en wat al meer gebeurd is, Tc#i Bey werd •matchwinnaar toen hij KNSM voor het eerst een voorsprong gaf. DKC was meteen geklopt.... Over de partij Rapiditas-Pernix kunnen wij beter kort zijn, want door het vroegtijdige vertrek van Fred Breedveld. die nota bene na een door hem gescoord doelpunt zijn tegenstander een klap in het gezicht gaf en uiter aard moest vertrekken, was Pernix snel geklopt. Toen Hen- riette Boter (15 jaar) het men taal niet meer aankon en door Balkhoven geruild werd voor Agnes de Rooy, werd de situatie precair voor Pernix. Toen eerst Agnes de Rooy met een ge scheurde achillespees (inmiddels operatief verholpen) het veld verliet en daarna ook Joke van Duyn buiten de lijnen stapte wegens een blessure stonden er nog maar 5 Pernix mensen in het veld! De partij werd toen Ibij 169 maar gestaakt! Flip v. d. Kooy (4x), Wil van Ek (2x). Agnes de Rooy, Jacob Bakker en Breedveld scoorden. Ons Eiland blijft nu winnen. ELKV werd volkomen kansloos gelaten, wat zich halverwege al manifesteerde (72). De tweede helft was van hetzelfde kaliber al kon ELKV nog een puntje van de achterstand wegwerken. Via 84 werd het 104 en zelfs 10—7 alvorens Deegenaars de eindstoot plaatste (11-7). DiyjI- punten: Nan Deegenaars (7x), Wim Nijenhuis, Patrick Verra, Cobi Deegenaars en Sary v. d. Meeberg. Top revancheerde zich voor de jongste nederlaag. Inzet van de hele ploeg bewerkstelligde een enigszins te ruim uitgevalh maar desondanks dik, dik vej diende zege. ADO miste 5 str: worpen en dan mag je eigenli al niet eens meer winnen. D> rust das reèds 26. De doelpi ten werden gescoord door C< Zuurmond, Dirk Meyer en Di Imandse ieder 3 maal Meyer. Fiks haalde uit een spanne» partij het eerste punt en dat een 6—2 achterstand halverwi ge. Het werd 77 en in de lai ste seconden 9—9. Van Berkui (2x), Fred de Gruyl (4x), Marl Huizing (2x) en Trineke Paauj scoorden tegen Oranje Wit. Flul won met 9 goals wel en dat een volkomen gelijkopgaanc strijd. Rust 5—5. Vitesse de slotfase de ongelukkigs! Jan van Drongelen (3x) Peti v. d. Berg (2x), Lenie v. d. Pk (2x) Tineke Corbee en Frai Dijkstra scoorden. ELS - Is tegi BU

Leidse Courant | 1973 | | pagina 10