Jeugd van actief van voor het Leiden Noord bestemming Spoortje'' Raad Voorschoten bedekt crisis met mantel der liefde Reinirf narechten en aardgasprijzen omhoog in Noords ijk Valkenburg heeft voor 'n half jaar vuilniszakken R 1973 otu>3 <011 Siicê(\liicü««a rOND 30 Nws. 9.00 <S) erzoekpl. 'op. 20.03 Strictly Jazztlme. [show II: ate Date. Illilll LEIDEN De gemeente - in de vorm van een daartoe in het leven geroepen stuurgroep - heeft een plan ontworpen voor de bebouwing van het „Spoortje" aan de Herensingel. Aan diverse instanties in Noord is gevraagd hun mening over dit plan te geven. Alle bewoners van Leiden-Noord i krijgen bovendien de gelegenheid hun mening te zeggen. Dit gebeurt op donderdag 20 december in twee bewoners vergaderingen. De eerste vergadering is 's morgens om 10.00 uur in het Dienstencen trum aan de Van Hoogendorpstraat. Op die vergadering worden vooral de ouden van dagen verwacht. In het plan is n.l. ook een aan tal ouden-van-dagen-woningen opgenomen, 's Avonds komen de an dere bewoners aan de beurt. Om 20.15 uur in de Zevensprong aan de Bernhardkade. De vergaderingen zelf en ook de voorbereiding gaan voor eeri groot deel op de kunstzinnige toer. En hierbij is het vooral de jeugd van Leiden-Noord die zich van haar beste kant laat zien. Op de scholen tekenen zij affiches dat de stukken er af vliegen. Hele kunstwerken IG worden het. Een groep „sterke" knapen heeft met zaag en hamer een 2 mtr. grote maquette gebouwd. Van dit alles maken ze donder dag een hele tentoonstelling. En de teksten liegen er niet om. De jeugd weet precies, wat ze wil. Het LAK-theater zal een speciaal voor dit doel geschreven stuk ko men opvoeren en ook hierbij zullen de kinderen assisteren. Op de vergaderingen zullen ook de uitslagen van een steekproef-en- quête, die ook door de jeugd is gehouden, worden bekend gemaakt. Bij 3000 bewoners hebben zij de uitgezette formulieren ingevuld te rugontvangen. Een fijn getekende affiche van André Verkuyl wekt in heel Leiden Noord de bewoners op om de vergaderingen te be zoeken. In „Plan Noord" heeft men er ook nog een extra editie van de „Noorderzon" voor gemaakt. Ook dat is een kunststuk geworden. Op de vergaderingen zullen, naast Ir. Piret van de afdeling stede- bouw, ook bekenden uit Leiden Noord voorlichting geven. Leden van de wijkkomitees, directeur v. d Velde van de Zevensprong, de heer Imhof van het Dienstencentrum, de hoofdonderwijzer de heer Reniers en de voorzitter van „Ons Belang", de heer Sijsveld, zullen dit deel van de vergaderingen verzorgen. NOORDEN In de zaal van café De Leeuw werden gisteren de prijzen uitgereikt aan de gene raal kampioenen van postduiven vereniging „De Vooruitgang". De prijswinnaars zijn: J. van Donk, J. Bos, Gebr. Vork, C. Verduyn, A. van Leeuwen, J. Pieters, H. Schalkwijk en F. van der Zalm. Voordwijk B. en W. stellen aan de gemeenteraad voor de aard gasprijzen te verhogen. Hier- worden verschillende argu- ken por- .35 Van- 5 Lezing, voor jon- tO: 20 30 erzoekpl. oj ou ma al betere verhouding tussen de prijzen van de verschillende vormen van energie in de ver warmingssector, de mogelijk heid tot een zekere afremming van een economisch niet verant woorde ontwikkeling van het gasverbruik en de mogelijkheid voor de Gasunie om in het bui tenland aanvullende hoeveelhe den aardgas aan te kopen. De kleinste verbruikers (van 0-300 m3) gaan in plaats van 25 cent 26 ct. per m3 betalen met een vastrecht van f 12.- voor de verbruikers van 300-600 m3 wordt de prijs 21 ct. per m3 (was 20 ct.) en het vastrecht S) Voer 1 of the 1.02-7.00 Illilll olradlo. 'Sd 1 k°° de blokverwarnvng komt het ta rief var 7 op 9',i ct. per m3. Deze verwarming komt voor in flatbouw en grotere gebouwen. menten aangevoerd, namelijk Nu het huis- en bedrijfsvuil vol gend jaar door de VAM wordt afgevoerd, zullen de lasten van het ophalen en afvoeren met on geveer 250.000.- stijgen. Daar om komt het B. en W. gewenst voor de tarieven iets op te trek ken. De prijs van de zakken blijft gelijk, namelijk 4,50 per 20 stuks, vijftig cent van dit be drag is voor de detaillist d e de zakken distribueert, het vast recht voor de woonhuizen wordt met 6,- per jaar ver hoogd, terwijl het vastrecht voor de bedrijven gelijk blijft. Wel voorziet de nieuwe verorde ning in een verhoging van de containerprijs en wel met 11%- blijft 27.- per jaar, de verbrui- Voor het opruimen van VALKENBURG - De gemeente we de hele zaak wel vergeten", heeft voor het eerste half jaar aldus de wethouder. Met 4 tegen van 1974 plastic vuilniszakken in 3 stemmen ging de raad met voorraad. Een verdere levering deze gedachtengang mee. is toegezegd. Dit deelde wethou- De controverse tussen de raadsle kers van 600-30.000 m3 (voor wie in het oude tarief prijzen vin 10 tot 7 3/4 ct. golden) ko men op W/2 ct. met een vast recht van 90,- per jaar (va rieerde in het oude tarief van 87.- tot 150.. per jaar). Voor LEIDEN In de Koord-studio Oude Rijn 88, wordt morgen middag om 15.15 uur voor de tweede maal huiskamermu- ziek ten gehore gegeven. De muziekinstrumenten die be speel dworden zijn o.a. cla- vecimbel, hobo, viool en blokfluit. Mochten er meer muziekliefhebbers zijn die iets willen spelen, dan kun nen zij bellen tel. 44000. LEIDSCHENDAM Als de gemeenteraad akkoord gaat zal de vergoeding voor het bijwonen van raads- en com missievergaderingen met in gang van 1 januari op 50 gulden worden gebracht. De vergoeding bedraagt al vijf jaar 30 gulden voor raads- en 25 gulden voor commis sievergaderingen. B. en W. stellen voor deze vergoedin gen met terugwerkende kracht vanaf 1 januari van dit jaar op resp. 35 en 30 gulden te brengen. IOLLENSTREEK De Me chanische show voor de Bloembollen- en aanverwante bedrijven wordt gehouden van 7-11 januari 1974 in de Hobaho-hallen te Lisse. BOLLENSTREEK De Kon. Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur houdt vanaf 22 de cember t.m. 26 december de Kerstflora-show 1973 in de Sporthal van Treslong, Park laan, Hi'Ilegom. Op 1ste kerstdag is de show gesloten. vuil, dat in het verleden door particulieren naar de belt kon worden gebracht, komt een andere regeling. Men kan deze hoeveelheden tot maximaal m3 in laadbakken deponeren van een plaatselijk vervoersbe drijf. Dit komt de vuilleveran- cier op 9,- par m3 of deelte daarvan. LEIDEN ,,Bier in huis. bier daar buiten, bier in bakken bier in fluiten. Bier is drank voor alleman, bier drinkt dat maar drinken kan". Dit is het refrein van het bierlied, dat Dick de Boer zong ter gelegenheid van de opening van de Leidse Bierbrcuwerskamer in museum Dc Lakenhal. Deze histori sche kamer kon worden gerestaureerd met financiJle steun van Heineken N.V.. Behalve de luitspeler was ook aanwezig burgemeester A. J. Vis en enkele van zijn wethouders. In zijn toespraak zei burge meester Vis, dat een van zijn voorouders ook bierbrouwer was geweest en dat het museum door deze aanwinst mooier was dan tevoren. Onder de genodigden bevond zich ook directeur Heiniken. Deze bierbrouwerskamer in Leiden is uniek in Nederland. der Vis de raad mee tijdens de voortgezette behandeling van de begroting voor 1974. De raad aanvaardde later op de avond de door de wethouder voorge stelde verhoging van de reini gingsrechten met f. 36,- (tot f. 84,-), evenals de verhoging van de rechten voor bedrijfsvuil van f 100,- naar f 200,-. Alleen de heer Doldersum verklaarde zich tegen dit voorstel. De raad verleende aan het eind van de lange vergadering nog het krediet van f. 21.000,- voor de alarmering van de brand- Burgemeester N. van 't Wout deelde tijdens zijn antwoord op de vragen over de begroting mee, dat het college, wat be treft de energiebesparing, op het standpunt staat, dat er voor de Hoofdstraat en de Voorscho- terweg geen vermindering van ■belichting mag komen. De raad sprak zich nog uit vóór het standpunt van wethouder Van der Meij inzake de hoogte van de reservering op de begro ting voor de sportzaal. De wet houder verschilde hierin van zijn collega-wethouder. De laat ste twee meenden, dat het be drag gezien de financiële situa tie niet hoger mocht zijn dan f. 10.000,-. Wethouder v.d. Meij daarentegen wilde die reserve ring op f. 15.000,- hebben. Hij wees erop, dat in de sportnota gezegd is, dat men uit moet gaan van een reservering van f. 25.000,- per jaar. "Gaan we nu minder reserveren, dan kunnen den mevr. A. M. de Jong-de Graaff en de heer J. Schipper is ten einde. Nadat mevr. De Jong over "lasterlijke" woorden van de heer Schipper had gesproken en zijn verontschuldigingen had gevraagd in het openbaar ant woordde het raadslid, dat het niet zijn bedoeling was geweest om zijn collega te beledigen. Hij had zich namelijk op een derge lijke toon uitgelaten tijdens de algemene beschouwingen. Weinig animo voor vergadering Gezondheidszorg VOORHOUT - Er bestond voor de eerste jaarvergadering van de vereniging Gezondheidzorg, wel ke ook voor het eerst werd ge houden in het eigen nieuwe ge bouw aan de Kerkweg, nage noeg geen belangstelling. Voor de enkele toehoorders is toch een breedvoerig jaaroverzicht gegeven. De voorzitter gaf een beschrijving van het werk om te komen tot fusie van de belde plaatselijke kruisverenigingen. De vereniging is toegetreden tot de regio Gezondheidzorg Gewest Bollenstreek. Het bestuur ziet hierin een optimale functione ring der leden. De contributie is verhoogd van 20,- naar f 25.00 per lid per jaar. iverge- ROELOFARENDSVEEN De leaen van de Veense Jeugdsociëleit „Ouldhaus hebben de bew van het bejaardencentrum Ravenshorst gisteravond in de recreatiezaal van het centrum telijke ontspanningsavond bezorgd, met als hoogtepunt het spel ..Wie van de Drie". In dit geval ging het er om wie de echte Sint Nicolaas dan wel was. Een orkestje zorgde vcor de vrolijke tonen, trewijl ook de inwendige mens niet werd vergeten. Een avond waarover men nog lang in het bejaardencen trum zal napraten. Op de foto: de gebroeders Sint met hun Pieten op het podium. Illli® <■'0ORDWIJK Noordwijk be leefde gisteravond een groots muzikaal evenement. In de Northgo-sporthal speelden onge- veer 150 muzikanten, die onder leiding van Crescendo-dirigent Jan Mey een bceiend program ma uitvoerden. Voor een deel lagen de uitgevoerde werken m hef populaire genre. Aan het concert namen deel de Harmo niekapel Crescendouit Nc.crdwljk. de Fanfare D? Hcrpe Davids" uit Noordwijker- hout. ..Wilhelmina" uit Ri/sn- burg, de St. Jansfanfare uit Zoeterwoude, en de Harmonie ..St. Matthias" uit Warmond. VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten heeft de bestuurscrisis met de mantel der liefde bedekt. Vier van de vijf fracties verklaarden geen moeite te hebben met het uit spreken van het vertrouwen In het gevoerde en te voeren be leid van b. en w. Alleen D'66 stelde zich iets genuanceerder lr. Begeer (VVD) verklaarde dat de gemeenteraad met wisse lende meerderheden w'jzigingen gesuggereerd heeft in het priori- te tenschema en juist over dit1 sohema 1 gt de discussie voor de hand b j de behandeling van de begro: .'ng. De VVD-fractie heeft de bedoeling voorgezeten ruimte j te herwinnen in de post voor on- voorzien, die er volgens mede delingen van het college van b. 1 en w. zorgwekkend bijstond en staat. B.en w. hebben dit stre-1 ven niet noodzakelijk geacht en toen bovend en nog een amende ment werd aangenomen met de stem van de V.V.D. tegen I (schooladviesdienst) dat zeer ernstige financiële consequen ties zou hebben voor de finan- c'ële positie in 1974 en de daar op volgende jaren, heeft de V.V.D. het ongeloof in de haal- baarhe:d van de begroting tot uitdrukk ng willen brengen door het afstemmen van de begroting voor de algemene d:enst. Het standpunt van de V.V.D. hield geen afwijzing in van het beleid van het totale college van b. en w., noch dat van enige indivi duele wethouders en de V.V.D. heeft dan ock geen enkele moe'- te om te verklaren dat er geen sprake is van verrnrtd- d ver trouwen in de hu d ge wethou ders. aldus Mr. Begeer. De ove rige frac'. e-vcorz'iters hadden nog rvnder worden ncd;° cm hun b' jvende 1 efde ten opz chtp van o en w. e verklaren. optreden van Z van de 5 leden van hel dagelijks bestuur heeft gestemd, bezwaarlijk kan wor den verwacht dat deze fractie op een willekeurig moment ver trouwen in alle wethouders uit spreekt. Overigens voeren niet oplossing van het vraagstuk van de al of niet gekozen burge meester. aldus Mr. Goosens, die doelde op het ingediende voor stel tot vertrouwen onderekend door de burgemeester namens het gehele college. de wethouders een beleid maar De burgemeester dankte in enige de gemeenteraad als hoogste gezagsorgaan. Een door een ge heel college gevraagd vertrou wensvotum is een staatsrechte lijk novum, dat ongekende per spectieven opent als vindingrijke zinnen de gemeenteraad voor het geven van het vertrouwen en de overvolle puolieke tribune had een tam einde meegemaakt van een ongewilde bestuurscri- Nuttige wenken voor lichten Engelendaal .EIDERDORP Sedert enke le weken is het mogelijk om door verkeerslichten bevei ligd de Engelendaal over te steken. Gebleken is echter dat nog veel voetgangers on voldoende weten hoe zij van de lichten gebruik moeten maken. Voor het oversteken is eenmaal drukken voldoen de. 4et licht schakelt op groen zo dra dichlbijzijnde auto's ge passeerd zijn. Eerst één baan en even later de ande re. Daarom cp de midden berm gerust even wachten. Door nogmaals te drukken begint de installatie zijn pro gramma opnieuw en moeten de auto's onnodig lang wach ten. Overstekende fietsers worden dringend aangeraden ook van het voetgangerslicht gebruik te maken. Automobi listen rekenen er bij groen licht opdat de weg vrij is. En de lichten zijn geen kin derspeelgoed... Oranjevereniging Sassenheim kijkt terug op jaar vol festiviteiten SASSENHEIM Voor de algeme ne ledenvergadering van de Oranjevereniging, die in het Bruine Paard werd gehouden, bestond goede belangstelling. In het jaarverslag van de secreta resse werden uitvoerig de fes tiviteiten van het afgelopen jaar verslagen, t.w. de koninginne dag,, de bejaardentocht. Hef zil veren jubileum van de Konin gin en de najaarsfeesten. Aan het slot werd in het bijzonder dank gebracht aan b. en w.. de medewerkers van gemetentewer- ken en de plaatselijke politie. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J Karremans en D. Perfors herkozen. Meegedeeld werd dat de bejaardentocht vol gend jaar op 14 mei wordt ge houden. Zonodig met autobus sen. Van de gemeente werd de definitieve toezegging ontvangen dat het terrein naast het Ko- ningshuys gebruikt mag worden. Tot slot van de avond was er na de films, een gezellige verlo ting met fraaie prijzen. Autopool ook in Leiderdorp LEIDERDORP - De Lions Club Leiderdorp heeft het Initiatief genomen om in deze plaats te komen tot zgn. autopools. Men vindt het in een forensenplaats als Leiderdorp een noodzaak om te komen tot gezamenlijk ver voer. In de Pyramidezaal van Leythen- rode wordt donderdagavond 20 december van 7 tot 9 uur en za terdagochtend 22 december van 10 tot 12 uur een soort vervoers- beurs gehouden, waar Leider dorpers, die een pool willen sa menstellen, welkom zijn. Geïn teresseerden kunne n na aan melding met andere automobi listen in contakt komen. Voor het welslagen van de beurs moeten de organisatoren na tuurlijk eerst over zoveel moge lijk aanmeldingen beschikken. Op de volgende adressen kan men de benodigde formulieren afhalen: Salom, Minnee van Diepeningenlaan 21. gemeente huis, bureau voorlichting. Hoofdstraat 3, kantoor Van I.en- nepdreef 1, kantoor Meerburg B V., Hoofdstraat 177. De orga nisatoren vragen een vergoe ding van 2.50. Een eventueel batig saldo gaat naar een so ciaal/maatschappelijk of cultu reel doel. Met elkaar h e d-n zij een uit- van nemende culturele prestatie. Een dergelijk massaal optreden Mr. Goosens (D'66) sprak dat van van muziekkorpsen werd voor i een fractie, die niet in het colle- de eerste keer in de sporthal1 ge /an b. en w. vertegenwoor- gehouden. d'gd is en overigens tegen het Gemeentebedrijven van Katwijk. Postbus 84 - Telefoon 01718 - 12627 - Katwijk a^n Zee Aan de gebruikers van gas, water en elektriciteit der gemeente Katwijk Evenals vorig jaar zullen in de periode, gelegen tussen 10 december 1973 en 11 januari 1974, in onze gemeente de meterstanden worden opgenomen teneinde de gas-, water- en elektriciteitsverbruiken te kunnen vaststellen. In verband met de ruim 35.000 opnames is een spreiding hiervan noodzakelijk. De gemeente is daarom in 5 sectoren verdeeld, waar bij elke sector zijn eigen opnameperiode heeft. De meterstanden in sector 1 zijn inmiddels opgenomen. Om de verbruikers woonachtig in de overige sectoren een indruk te geven wanneer de meteropnemer verwacht kan worden, geven wij U onderstaande periode- en sectorindeling. SECTOR 2 periode 18—21 december 1973: Overige deel in de Hoornes, 't Heen, Katwijk Rijn-dorp, Koestal met de Zeeweg. SECTOR 3 periode 27—28 december 1973: Katwijk aan Zee en wel het gedeelte tussen Pr. Hendrikkanaal en Uitwateringskanaal. SECTOREN 4 en 5 periode 2—11 januari 1974: Overduin en het overige deel van Katwijk aan Zee. Een nadere straataanduiding van iedere sector zal aan de betreffende verbruiker vroegtijdig, via een advertentie in meerdere kranten, worden medegedeeld. Hieronder volgt een opgave van de straten welke in de periode, gelegen tussen 14 en 21 december 1973, zullen worden bezocht. 14 en 17 december 1973. Hoorneslaan 451 t m 591. Hoornesplein, Heinsius straat, Van Slingelandstraat, Fagelstraat. Talma- straat, Schimmelpenninckstraat, Langeveldstraat. Boekhorststraat. Suurmondatraat, Helmbergweg, Boerslaan, Schokkingstraat, Van Baerlestraat, Sal. Huijgenslaan, Schouthof, Parsstraat, Van Llcre- straat, Reygcrsberglaan. 18 cn 19 december 1973. Boshuijsenstraat, Conradstraat, Hoorneslaan 592 t/m 699, J. Th. de Visserstraat. Van Houtenstraat, Treubstraat. Colijnstraat, Schaepmanstraat. Kuijperstraat, Troelstrastraat, Thorbeekestraat, Nolen straat, Gr. v. Prinsterenweg, Biltlaan, Provinciale weg, cn alle straten in het gebied 't Heen. 20 en 21 december 1973. Zeeweg, Duinoordweg, Kerkstraat, Mgr. Beckcrstraat. Rijnstraat. Kerklaan. Achterweg, Noordwijker- weg met woonschepen, Achtersteeg, Vecreindc, Katwijkerweg, Bar. v. Wassenaarlaan, Zanderijweg, Vinkeweg, Jan v. d. Pcrkstraat, Nicuwstraat, Huetingstraat, Pepeisteeg Grotestecg, van Egmond- straat, Commandeui s'aan. Commandeürspnd. Callaowcg, Waterloopje, Nieuwe Duinweg, Louise de Colignijlaan. Pr. Mari jkelaan. Pr. Margrietlaan, Pr. Ircnelaan, Pr. Beatrixlaan. Pr. Hendriklaan, Pr. Mauritslarn, Pr. Alexanderlaan, Kon. Juliana laan. Wij verzoeken de verbruikers die woonachtig zijn in genoemde straten, op de vermelde data hun bereidwilligheid te willen tonen door de gelegenheid te geven dc benodigde meterstanden te laten opnemen en danken hen bij voorbaat voor de te verlenen medewerking. DE DIREKT1E

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3