GEEN BELASTING VERHOGINGEN VOOR BOSKOOPSE GEMEENSCHAP l> Nieuwveense raad houdt vinger in (riolerings)pap Vruchtbaar gesprek in Aarlanderveen PROGRESSIEF AKKOORD VAN START IN TER AAR rijn- en veenstreek OOK Wat u moet weten PAGINA 6 WOENSDAG 12 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT -AARLANDERVEEN In de jeugdhaven hield het comité „Aarlanderveen leeft", onder grote belangstelling een ge. sprek met de vertegenwoordi gers van de bestaande vereni gingen in Aarlanderveen. Notaris J. G. Bergsma, voorzit ter van het comité, vertelde dat het comité hoog bij het ge meentebestuur van Alphen, staat aangeschreven, „bij de vele problemen in Aarlander- veen, wordt dit comité vaak eerst gehoord, voor dat er een beslissing wordt genomen." Weinig behoefte bestond er aan een overkoepelend comité waar in alle verenigingen ver tegenwoordigd zouden zijn. en van waaruit één vertegenwoor diger lid moest zijn van het comité. Men was het er over eens, dat er niet te veel comi té's moeten komen. Het uitge ven van een plaatselijk mede delingenblad door de redactie van de Sportvereniging Aar landerveen vond bijval. Aan de aanwezige verenigingen werd gevraagd, bij de redactie gevens van hun vereniging in te leveren. Als er voldoende kopij is, is men bereid dit blad huis aan huis te laten verspreiden. De kosten kunnen eventueel door de verenigin gen worden betaald. van de Sportvereniging de ge- Bij vragen over de plannen van het Dorpshuis werd Notaris Bergsma medegedeeld, dat aan tandarts Tepe, de huur van zijn praktijkruimte was opgezegd. Dokter van der Ent-Braat deelde daarop mede, dat door een verbou wing de filmkabine veranderd wordt in 'n goed geoutilleerde tandartsenkamer, de- opberg ruimte wordt dan veranderd in een artsenkamer, die ge bruikt wordt voor het consul tatiebureau. Tevens wordt door de kulturele raad van Al phen bekeken, of het Dorps huis niet opgeknapt kan wor den, om het voor verschillende verenigingen beter geschikt te kunnen maken. Het plaatsen van een gebouwtje in de speel tuin zal nader door het comité en de verenigingen worden be sproken. BOSKOOP Bij de aanvang van de behandeling van de begroting 1974 was er in de Boskoopse raad behalve de somberheid over de oliecrisis nogal wat kritiek op de voorstelling van diverse zaken. N. Dool (SGP) vroeg of het mogelijk was een vierde huisarts aan te trekken die zich dan zou vestigen in Snijdelwijk. De WD-er W. Tol kwam weer terug op een oude wens: een brand weerkazerne aan de oostzijde van de hefbrug. Voor wat betreft de reconstructie van de dorpskern vroeg de heer Tol aan het college de blik wat meer naar het oosten te richten. Na afbraak van de oude rk-kerk en postkantoor komt daar meer ruimte beschikbaar dan in het westen. De fractievoorzitter van de KVP, J. L. Verbey, stelde in het ka der van de verkeersveiligheid voor, de sluitingstijden van de scholen te veranderen zodat de kinderen niet door het drukke beroepsverkeer hoeven te gaan. Ook hij wenste nieuwbouw in Boskoop-oost. De post representatie moet om hoog, zo ook de plaatselijke be lastingen. Bosk. 2000 zong ook de zuinigheidsaria maar de heer J. Jonkers veroorzaakte toch enige vrolijkheid toen hij vroeg of het college iets kon doen aan de „ontvolking" van de openba re kleuterscholen aan de Kerk straat en de Goudse Rijweg. Hij herhaalde het verzoek om wijksgewijze doorlichting van woningen in verband met ver nieuwbouw of onbewoonbaarver klaring. Kleinere goedkopere nieuwbouw-woningen en een dorpshuis annex bibliofteek en leeszaal. De prot. christ. groep bij monde van fractievoorzitter B. Geleyn- se, dacht dat de gehele begro ting op losse schroeven stond vanwege de oliecrisis en wilde de behandeling aanvankelijk uit stellen. Burgemeester Van De- dem legde uit dat dit niet moge lijk was, daar Ged. St. de be groting vóór januari moesten goedkeuren. De voorzitter kon direct na de be schouwingen mededelen dat de straat-, riool- en personele (op centen) belastingen niet ver hoogd zullen worden en dat dit gecompenseerd gaat worden door hogere stichtingskosten vergoeding kleuteronderwijs, vergoedingen natuurkundelokaal openbare MAVO, verhoging ren te voor kapitaal-verstrekking aan grondbedrijf van lVz% naar 8V&%. alsnog met verlagen van de post onvoorziene uitgaveD met 38.565 Hierdoor wordt deze post gebracht op f 135.467 ofwel 10,60 plm. per inwoner. Sassenheim In het kader van de Sassenheimse actie Hulp Onderontwikkelde Gebieden" werd gisteravond bij Cees en Ineke" een verkoopavond ge houden, die goed werd bezocht. Alle kerken van Sassenheim werken mee aan de actie; zo wordt bijvoorbeeld door de pro testanten het werk van Trijntje Huistra in West-Irian gesteund, terwijl de katholieken zich inzet ten voor de missie in Argen tinië. De opbrengst van de hele actie wordt tijdens de kerstvie ring aan een missionaris over handigd. Grote moeilijkheden verwacht in bollenstreek USSERBROEK „De bloem- trekkers van de Bollenstreek en Haarlemmermeer zullen nog te maken krijgen met grote moeilijkheden". Dit zei de heer J. Maarse, voorzitter van de VBA tijdens een druk bezochte vergadering van de Coöperatie ve Vereniging „Verenigde Bloe menveilingen Aalsmeer" in de Llsserbroekse „Meerkoet". Daarnaast wees hij op de moge lijkheden tot het sterk oplopen van de prijzen, vooral van dun ne olie. Een belangrijke zaak is in deze dat ook vele kleine be drijven gebruik zullen kunnen maken van de gelegenheid om met subsidie over te schakelen van olie op gas. Tijdens de vergadering werd met klem gewezen op het zuinig om gaan met fust. Als resultaat over het afgelopen seizoen kon de voorzitter mededelen, dat door de kwekers uit de Bollen streek en omgeving voor een bedrag van 9.999.000,werd omgezet op de eigen veiling. TER AAR Op de eerste openbare bijeenkomst van het „I sief Akkoord Ter Aar", waarin zowel leden als niet-leden van P.v.d.A., D'66 en P.P.R. met elkaar samenwerken, hielden het Tweede Kamerlid voor de P.v.d.A., de heer A. v.d Hek, het Twee de-Kamerlid voor de P.P.R., mevrouw D. v.d. Heem en mevrouw P. Wassen, fractievoorzitter van D'66 in de Eerste Kamer inleidin gen over het onderwerp „progressieve politiek" en „progressieve samenwerking". De heer D. v.d. Hek gaf in een korte maatschap- pij-analyse aan, dat slechts een kleine groep daarin de macht heeft. Hij wilde op democratische wijze het instrumentarium in handen krijgen om 'n progressieve politiek te voeren. Essentieel belang vond hij, dat door de hedendaagse ontwikkelingen de samenwerking gehandhaafd moest blijven of zelfs verstevigd en vond vorm van sa menwerking niet de eerste eis. In de huidige periode van schaarste aan energie wilde hij de koopkracht van de lonen zo goed mogelijk gehandhaafd zien. Mevrouw v.d. Heem (PPR) zag door het afstem men van de programma's op elkaar het ontwikkelen van een visie op korte en lange termijn als noodzakelijk. Mevrouw Wassen (D'66) gaf in haar beschouwing over progressieve politiek de noodzakelijk heid aan om „de maatschappelijke achterblijvers" bij te trekken en vond dat men daarbij oog moest hebben voor de technologische ont wikkelingen. Het aanwezige publiek, dat voor een volle zaal had ge zorgd kreeg na de pauze alle gelegenheid op het besprokene nog na der in te gaan. NIEUWVEEN Alvorens over te gaan tot het behandelen van de agendapunten vond installatie plaats van het nieuwe gemeente raadslid voor de groep Gemeentebelangen Mevr. J. Amelunxen- Vonk, in de vacature van de heer C. Meyer. Mevrouw Amelunxen doet de raad nu drie damesleden tellen. Door N.V. Lugdunum Ter Aar zal een hoogspanningsstation in Schoterveld -Zuid worden ge bouwd aan de fietsenstalling van het toekomstige bejaardenkomplex. Van de Bank van Ned. Gemeenten werd een krediet van 430.000,- bepaald voor het jaar 1974. Dit werd gaarne aanvaard, met het be sluit om tijdelijk overtollige kasgelden te beleggen, wanneer bepaal, de bedragen niet terstond behoeven te worden uitgegeven. Tevens werd ontvangen een aanbieding voor een geldlening groot 1.962.000.- ter vaste financiering voor de kosten van de aanleg van een bas is riolering in de bebouwde kom. Op een vraag van J. Spek man (KVP), door wie deze rioleringswerkzaamheden zullen worden uitgevoerd, bleek voorzitter H. L. Breen er de voorkeur aan te ge ven dit geheel in handen te willen laten van B. en W. J. Spekman zag graag regelmatig de raad echter gekend in uitvoeringsfasen en bedragen ter financiering, hetgeen ook de mening was van Mevr. Th. Speet. Weth. J. van Dijk (Gem. Bel): „de riolering langs de Oude Nieuwveenseweg hebben wij uitbesteed aan de Heide Mij. ver der bestaat er nog geen enkele verplichting". Na wikken en wegen werd uiteindelijk besloten het met de Heide Mij. eens te worden, maar de raad zal duidelijk het nodige voorgeschoteld moeten krij gen. Voor de tt bouwen elf premiewoningen zal de bevoegdheid van het garanderen van geldlening met gemeentegarantie worden door geschoven naar B. en W. De openbare kleuterschool zal per 1 ja nuari a.s. haar intrek nemen in een der lokalen van de chr. nat. kleuterschool, waarvoor aanvulling van meubilair en materiaal nood zakelijk is. Teneinde <'.e bouw van de nieuwe christ. nat.basisschool te bespoedigen werd akkoord gegaan met het vaststellen van een begrotingswijziging van 593.000,- LISSE Dinsdagavond hebben 50 cursisten van de Recreatiecom missie van de Stichting Ontmoe tingscentrum Poelpolder een zeer spannende avond beleefd. Na 10 cursus-avonden onder lel-, ding van mevr. Van Leeuwen- Kortekaas met assistentie van mevr. Molenaar-Bergman werd tot besluit een wedstrijdavond gehouden door gevorderden en beginners. Er werd door de cursisten on der grote spanning gewerkt. De foto toont hiervan een voor beeld. Toen aan het einde van de avond de jury alle werkstuk ken bekeken had, werd de uit slag bekend gemaakt, welke als volgt luidt: Beginners: 1. Mevr. B. Berg, 2. mevr. Sibbelt, 3. mevr. Van Beek, 4. mevr. Langstraat. 5. mevr. Broekhof, 6. mevr. Kam, 7. mevr. Halfschepel. Gevorderden: 1. mevr. Nieuwen- huls, 2. mevr. Rhijnsburger, 3. ■mevr. Speijk, 4. mevr. Laviere, 5. mevr. Ni/ssen. Een poedelprijs werd toegekend aan mevr. Smit en mevr. Tim- mers. Alphen"a.<l. Rijn —'"ffiaandag is'"3oór Muijs en èe Winter's bouwden aannemingsbedrijf b.v. (MUWl) de eerste paal geslagen voor een combischool, bestaande uit een zesklassige basisschool en een twee- en éénklassige kleuterschool. In opdracht van de ge meente. Alphen aan den Rijn heeft Architectenbureau Multi-ohiwer'p b.v., dat dl véle rrïoderne scholen heeft ontworpen, ook deze schoobivorm gegeven naar de laatste onderwijskundige inzichten. De gelt&egreerdc basis-kleuterschool bevat twee werklokalen en één speellokaal voor de kleuters, twt& lokalen voor de zgn. onder- bouwbfle en 2eiiaar) en vienolbkalen voor de bovenbouw (3e- 4e en 6e jaar). Deze laatste leslhliaden zijn gegroepeerd omi een algemene ruimte, die hoeken bevat voor handenarbeid, documentatie, projectie «n studie. ig sd in90j' i n[o netj n Dg onderbouw heeft haar eigen plaats gekregen en vormt de schakel tussen het kleutergedeelte en de bovenbouw. De ruimten be- ftenuj voor Ijet gnder wij zend personeel zijn in de plattegrond geschakeld, zodat ook hier geen belemmering voor het samen- jverken tussen basis- en kleuterschool meer te Vinden is. Toch hebben de verschillende onderwijsgedeelten niet hun identiteit door de integratie"verloren, wat voor het kleutergedeelte zeer,belangrijk is. Groslijst van AR- Woubrugge WOUBRUGGE In de Bijzonde re school werd een ledenverga dering gehouden van de AR- kiesvereniging Nederland en Oranje. De secretaris gaf een verslag van de samenspreking met de besturen van de SGP en CHU-kiesverenenigingen over mogelijke samenwerking bij de komende gemeenteraadsverkie zingen. Tot nog toe liet de sa menwerking met de CHU-fractie nog al eens te wensen over. Thans zien beide partijen het be lang wel in van het samenwer ken of samen uitkomen met één lijst. Er zal worden gestreefd naar één gezamenlijk verkiezingspro gramma en één verkiezingsbil jet. Hierna werd de groslijst opgesteld, waaruit volgend jaar de definitieve kandidatenlijst sa mengesteld zal worden. De meeste stemmen verkregen de heren P.R.R. Venhuizen, W. IJtsma, J.: Los, H. Brunt, A. C. van Tienhoven, H. Burggraaf en M. van Egmond Jr. LEIDEN Na de door velen bezochte toneelbewerking van het hoorspel „De beto verde bruidsnacht" van Jac ques Hamelink, die hier zo wel door Leidse als door Groningse studenten is opge voerd, kan men morgen avond in het LAK-theater kennismaken met de schrij ver Hamelink zelf. Hij zal dan het centrum zijn van een litteraire avond, georga niseerd door het BZZTÖH- theater in samenwerking met het Leids Academisch Kunstcentrum (Aanvang 20.00 uur). LEIDEN Zaterdag 15 de cember om 2 uur houden de drie samenwerkende blinden- bonden afd. Leiden en Om streken weer een bijeen komst in het lokaal van de speeltuinvereniging „Zuider kwartier", Anjelierstraat (Tuinstadwijk) te Leiden. Veel gezelligheid o.a. hersen gymnastiek. Lokaal bereik baar met de buslijnen 13, 14, 40, 41, 42, 46. Uitstappen hal te Lammenschansweg, Pe- truskerk. Bij vervoersmoei- lijkheden bellen 01710-34266, 26017, 34019. LEIDSCHENDAM De tuin- bouwstudieclub van de sa menwerkende vakgroepen houdt morgenavond om half acht een bijeenkomst in het Ontmoetingscentrum aan de Damlaan waarbij de heren L. J. Nederpel jr. en W. Ha- ket iets zullen vertellen over stomen door drainkokers. Na de pauze is er met de techni sche commissie een discussie over intern transport. ZOETERWOUDE Deze week is de jeugdcommissie van S. J. Z. weer gestart met de verkoop van kerstbo men waarvan de opbrengst bestemd is voor de kas van de jeugdafdeling. Vorig jaar geschiedde dat voor de eer ste keer en met veel succes Toen werden de bomen wel ke op „Haasbroek" werden gekocht ook thuisbezorgd maar door de oliecrisis is dat nu niet mogelijk. De ver kooptijden zijn deze week t/m vrijdag van 13.30 U.-16.30 uur. Zaterdag 15 en 22 de cember van 10-16 uur en van maandag 17 t/m 21 decem ber van 13.30-16.30 uur. ZOETERWOUDE - De paro chieraad komt morgen, don derdag, bijeen in openbare vergadering. Plaats van han deling; het zaaltje van de C.D.-kerk. Aanvang 20 uur. Hazerswoude telt 356 woning zoekenden HAZERSWOUDE —In totaal 356 personen staan momenteel bij het gemeentehuis van Hazers woude geregistreerd als „wo ningzoekend", 251 van hen zijn afkomstig uit de gemeente zelf. Vijf en veertig komen van bui ten Hazerswoude, maar heb ben een economische binding met de gemeenten. Zestig wo- ner er buiten en hebben ook geen economische binding. Praktisch allen zijn aangewezen on sociale woningbouw, hetzij woningwet, hetzij premiewo- nir.gbouw. Aldus b. en w. als antwoord op vragen van de twee raadscommissies naar aanleiding van de begrotingen voor 1974, die maandagavond a.s. onderwerp van gesprek zijn tijdens de openbare raadsverga dering. Het aantal ingeschreve nen voor bejaardenwoningen is betrekkelijk gering. De mensen laten zich pas inschrijven, wan neer er bejaardenwoningen be schikbaar komen. Voor het ver krijgen van gemeentegarantie Dij koop van nieuwbouwwonin gen en van bestaande woningen is een positief advies van een bemiddelend orgaan noodzake lijk. Momenteel zijn geen gelden beschikbaar om extra onder houd te plegen aan de 24 wonin gen van de Kastanjelaan. Do laatste 2 tot 3 jaar zijn hiervoor al extra onderhoudskredieten verleend (zo'n 50.000) Bij de bouw van deze woningen (van de gemeente) zijn zaken aan de orde geweest, die de kwaliteiten geen goed hebben gedaan. Wel zullen in het kader van het rio- leringsplan de huisrioleringen worden vernieuwd, de tuinen worden gedraineerd en de ach terpaden worden betegeld. LISSE Zaterdagmiddag was een grote kinderschare van de Buurtvereniging „Wilhelmina" bijeen in gebouw Rehoboth op het feest dat bij wijze van „af- scheid" van de goede Sint ge vierd werd. Zwarte Pieten reik ten geschenken uit, er werden films vertoond en tenslotte was er de tractatie waarmede het feest vervolmaakt werd- Bibliotheken gesloten De r.k. openbare bibliotheek aan de Damstraat is van 22 decembef tot en met 1 januari gesloten, Alle andere openbare bibliothe ken. ook die in Stompwijk, zijn zoals gewoonlijk op de kerstda gen en nieuwjaarsdag, maai ook op de maandagen 24 en 31 december gesloten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6