Blunderende doelman verspeelde kansen HIJS in eerste periode Dertigduizend supporters van Napoli in blauwe regenjassen Doek voor Tesselaar definitief gevallen wm Cruyff achtste plaats sportman van het jaar Standard-F eye noord nog een week later BOMVOLLE STADIONS IN ITALIË OP EERSTE AUTOLOZE ZONDAG Toppunt van zuinigheid: 4 Sinterklazen in één DAF Dal-rijders zijn boilers! Sclessin onbespeelbaar Verspilling KNWU in hoger beroep Benfica zoekt een trainer DINSDAG 4 DECEMBEK 1373 LEIDSE COURANT DEN HAAG In het vorige Ijs- hockeyseizoen heeft Tom Tesse laar, de Nederlands-Canadese doelman van HIJS Veronica, di verse wedstrijden voor zijn ploeg gewonnen, althans hij wist vele schoten op vaak fabu leuze wijze te stoppen. HIJS Veronica was dan ook met Tes selaar een uiterst moeilijke te genstander. Nu is datzelfde HIJS, met dezelfde Tesselaar, een uiterst kwetsbare ploeg. Al eerder in dit seizoen bewees Tesselaar geen schaduw te zijn van de doelman van vorig jaar met de voor HIJS nare conse quentie dat het aan de negatie ve kant van de uitslag kwam; zie de ontmoetingen met Raak, Geleen en Luik. Gisteren, in de laatste thuiswed strijd van HIJS om de Coupe Nationale Nederlanden tegen Tilburg Trappers is het doek definitief voor Tesselaar geval len. Althans, dat moet wel, want als HIJS Veronica hem nog eens opstelt, begaat het een blunder van de eerste orde. Al na veertien minuten keek HIJS tegen een achterstand van 6-0 aan en dat laat natuurlijk niet na zijn stempel op de hele ploeg te drukken. Het was dan ook al in de eerste periode duidelijk geworden dat HIJS tegen Tilburg geen enkele illusie meer hoefde te koesteren. Het werd tenslotte een regelma tige Tilburgse zege van 14-7. Na die zesde treffer werd Tesse laar van het ijs gehaald en ver vangen door Cor Hoogendoorn, die weliswaar bij liet eerste schot een doelpunt moest toe staan, maar desondanks blaakte van zelfvertrouwen. Dat miste zijn uitwerking niet. HIJS trok de matte deken af en flitste weer enkele malen als vanouds over het ijs, hoewel de spelers zich wel realiseerden dat ze voor een onmogelijke opgave stonden. Tilburg laat zich een dergelijke riante voorsprong niet meer afpakken. Maar het is toch wel duidelijk ge worden dat dit Tilburg te ver slaan is. Natuurlijk is het na- iADVERTENTIE Nadat HIJS zes treffers had moe ten incasseren, verscheen Cor Hoogendoorn tussen de (kleine) palen. kaarten maar als HIJS Hoogen doorn al na 3-0 had ingezet, zou de wedstrijd mogelijk toch een ander karakter hebben gekre gen. Want waarom ging het bij HIJS ineens wel toen Hoogen doorn er in kwam, hoewel de stand uitzichtloos 0-7 was De wisselwerking miste het effect niet, HIJS speelde eerst zonder enig zelfvertrouwen, later draal de het beter. Van de zeven tref fers van HIJS was niet een 'n frommeldoelpunt, wat van de veertien Tilburgse treffers niet gezegd kan worden. Het begon al na negentien secon den. Verboom verzuimde in te grijpen en toen was het, met HIJS op dat moment in de aan val, bekeken. Laurie en McDo nald drongen op en Tesselaar moest op het eerste schot (van McDonald) al capituleren. Er was nog geen man overboord en HIJS probeerde pressie op Til burg uit te oefenen. Negen scho- Koude douche Daarmede was het kruit van HIJS verschoten. Wat het nog in petto kon hebben kreeg een koude douche toen Tesselaar on miskenbaar blijk gaf verre van een goede vorm te bezitten, en herhaaldelijk blunderde. Even vorige week tegen Nijmegen - heeft het erop geleken dat HIJS op de weg naar omhoog was, maar de kans die het te gen Nijmegen had, kreeg het gisteren niet. Tilburg buitte de zwakke punten knap uit. Een veeg teken was het dat een oudgediende de ban zou door breken. De Graauw (hij zou het in totaal viermaal doen) ver scheen alleen voor Gobel, maar het werd geen doelpunt. Drie spelers verschenen alleen voor Gobel (Martin, Moor en De Graaus) maar het werd geen doelpunt. Tot Arie Klein einde lijk zijn defensieve plicht ver zaakte en knap doorging bij een assist van Hunting. Zijn doel punt veroorzaakte een compleet pandemonium en dat was de in spirerende ronde die HIJS ken nelijk nodig had. Door Moor werd het vlak voor de pauze nog 2-7. Tesselaar had in die pe riode 22 schoten gehad, waar van er zes een doelpunt oplever den. Geen moeite Outsider Hoogendoorn deed het daarna uitstekend, kreeg in to taal 43 schoten te verwerken en moest achtmaal capituleren. Aan zijn onbevangen optreden trok de hele ploeg zich op, maar nogmaals, een uitgekiend spelend Tilburg had geen moei te de voorsprong vast te houden en de zege veilig te stelen. Ondanks de vele doelpunten - of misschien dankzij - werd het geen avond waarbij de toe schouwers zich hebben ver veeld. Natuurlijk verdiende Til burg de overwinning tenvolle, Van ojnze sportredactie Rotterdam Wat onmogelijk leek, is in de voetbalwereld toch gebeurd. Standard Luik—Feyen- oord is wederom uitgesteld. De eerste wedstrijd, in Luik, zal woensdag 12 december om 20 uur worden gespeeld. Feyenoord zal de week daarna 19 de cember om 20.30 uur het tweede duel met de Belgen aan gaan in het toernooi om de UE- FA-cup. Er is gisteren intensief contact geweest tussen de bestuurders van Standard, manager Guus Brox van Feyenoord, vertegen woordigers van de Belgische Voetbalbond en van de UEFA. In de ochtenduren reeds ver voegden officials van de Belgi sche nationale bond zich bij het stadion Sclessin in Luik om het veld aar een inspectie te onder werpen. Zij kwamen tot de con clusie dat morgen onmogelijk gespeeld zou kunnen worden. In Luik vroor het nog, maar „dreigde" de dooi, die van het veld een immense modderpoel zou maken. Indien de vorst zou aanhouden, was het veld vanwe ge de abnormale hardheid niet bespeelbaar. „Het zou onverant woord zijn op dit veld te laten spelen", aldus een bestuurder vai. Standard. Force majeur Deze mededeling bereikte Guus Brox. Het zou geen enkele zin hebben zich te conformeren aan eventuele bepalingen in het UE- FA-reglement Brox: „Ik wee' eerlijk gezegd, niet eens hoe die luiden, want zo'n situa tie hebben we nog nooit meege maakt" want er was sprake van force majeur. In onderling overleg besloten Brox en Stan dards manager Petit op 12 de cember te spelen in Luik. Dat is in feite de datum die was vast gesteld voor het tweede duel tn Rotterdam, maar Feyenoord houdt t „slist vast aan net eerst spelen an de uitwedstrijd. En een andere mogelijkheid was een andere mogelijkheid was er niet. De UEFA, van het besluit van de beide clubs op de hoogte gesteld, kon logischerwijs geen enkel bezwaar maken. daarover valt niet te discussië ren, al staat de score niet in verhouding tot het vertoonde spel. HIJS speelde in de tweede en vooral in de derde periode niet slecht, maar mis een af maker. Er werden te veel kan sen gemist. Voeg daarbij een schot van Arts - wat een inzet - tegen de paal en enkele blunders van de niet op dreef zijnde scheidsrechter Toemen, en de grote afstand is verklaard. BART HOOGDUIN HIJS Veronica— Tilburg Trappers 7- 14 (2-7. 2-4. 3-3) Schoten op Gobel- 43. Schoten op Tes selaar: 22. op Hoogendoorn 43. Slratfen: HIJS en Tilburg belden acht HAARLEM Het lid van provin ciale staten van Noord-Holland voor de CPN. ir. H. de Nie. heeft het college van G S. vra gen gesteld over het rijden op het circuit van Zandvoort. Hij vraagt het college of er niet een verbod moet komen op de, wat hij noemt, brandstofverknoeien- de ritten, die toch dagelijks op het circuit plaatsvinden. Vooral op 24 november is het cir cuit de gehele dag in gebruik geweest en werd volgens hem de snelheidsgrens van 100 km ruimschoots overschreden. Ook vraagt het statenlid zich af of dit geen aanleiding is om stap pen te ondernemen om het cir cuit versneld op te heffen. Op het circuit van Zandvoort wor den trainings- en testritten ge houden. BRUSSEL Volgens een enquê te, die het persbureau UPI on der de sportredacties van Euro pese persbureaus heeft gehou den. zijn Jacky Stewart en Kor* nella Ender de sportlieden van het jaar 1973. De Schot Stewart, wereldkam pioen autocoureurs formule één (evenals in 1969 en 1971) en 27 maal winnaar van een Grand Prix, verzamelde 179 stemmen. Tweede bij de heren werd de Amerikaan Dwight Stones (177), die het wereldrecord hoogsprin gen op 2.30 bracht. Johan Cruyff staat met 81 punten op de achtste plaats. De Oostduitse zwemster Kornelia Ender voert de damesranglijst aan met 196 punten. Dit 15-jari- ge meisje behaalde successen tijdens de wereldkampioen schappen in Belgrado op de 100 meter vrije slag, de 100 meter vlinderslag en de 4 X 100 meter wisselslag. Tweede werd haar landgenote Renate Stecher. de wereldrecordhoudster op de 100 en 200 meter hardlopen. De herenlijst ziet er als volgt uit: 1. Jackie Stewart (Schotl) 179 stemmen, 2. Dwight Stones (VS) 177, 3. Eddy Merckx (Belg.) 137, 4. Stephen Holland (Austr.) 104, 5. Ben Jipcho (Ke nya) 100, 6. George Foreman (VS) 97, 7. Rick Demont (VS) 86, 8. Johan Cruyff (Ned.) 81. 9. Roland Matthes (ODld). 76. 10. Ilie Nastase (Roem.) 51. Dames: 1. Kornelia Ender (ODld.) 196 stemmen. 2. Renate Stecher (ODld.) 191, 3. Loedmil- la Toeristsjeva (Rusl.) 187, 4. Faina Melnik (Rusl.) 122, 5. Bil lie-Jean King (VS) 106. 6. Bur glinde Pollack (ODld.) 59. Nadezda Tsjisjova (Rusl.) 51, Novella Calligaris (It.) 43. 9. Ann Moore (GB) 37, 10. Sheila Young (VS) 32. Stewart eerste UTRECHT Middengewicht Ben Zwezerijnen won gisteravond in Utrecht op punten van de West- duitser Alfred Fries. (ADVERTENTIE) j December.„feestmaand. Gezellig. Leukegefegenheld iets extra's te eten ofte drinken. Als maag en darmen op gaan spelen is de gezelligheid Ineens verdwenen. Maar... snel weer terug als u direct NORIT neemt. Zorg dat u dit zuiverende natuurprodukt altijd In huls hebL Voor 't geval dat UAE»IT° nimi I Helenio Herrera: Daarop heb ik zes jaar gewacht" (Van onze correspondent Frans Wijnands) ROME Ruim 30.000, tot op het bot verkleumde supporters van Napoli hebben een plezierige zon dag beleefd, omdat hun favoriete voetbalclub in Rome met 1—0 van A.S. Roma won en daardoor ongeslagen de Italiaanse ranglijst blijft aanvoeren. In Rome zaten in totaal 70.000 toeschouwers uren geduldig in deze striemende kou en de ononderbro ken neervallende regen om deze streekderby te kunnen zien. In Milaan woonden bijna 85.000 uitge laten toeschouwers de derby A.C. Milan—Inter bij. en dat alles op de eerste autoloze zondag in Italië. Een van de gelukkigste mensen was zondagmiddag Helenio Herrere, sinds dit seizoen weer trainer van Inter Milan na een aantal naar het schijnt ver loren seizoenen bij Roma. Herrera zat voor het eerst sinds jaren weer op het bankje, naast zijn collega Rocco, de meestal ver schrikkelijk nors kijkende trainer van Milan. Ook zondag viel er voor Nereo Rocco weinig te lachen. Zijn beter spelend maar weinig fortuinlijk Milan verloor de thuiswedstrijd tegen aartsrivaal Inter met 2—1. „Te veel geluk voor Inter", was zijn commentaar, maar daar maalden de blauw-zwarten niet om. Ze konden hun geluk nauwelijks op. Er was schuimende champagne en in het middelpunt stond Herrera. „Prachtwedstrijd, hè? Dit Inter wordt gegarandeerd kampioen. Zes jaar heb ik op deze overwinning gewacht", zei Herrera. Sneu He: was niet de enige sensatie van de dag. Op Sar dinië won het Romeinse Lazio de moeilijke uitwed strijd tegen Cagliari. Topspeler Riva was voor de zoveelste week hopeloos uit vorm en de Romeinen hadden aan een doelpunt genoeg. Juventus huppel de moeiteloos (5—1) over Verona heen, en in Rome zagen ruim 70.000 kijkers hoe lijstaanvoerder Na- Sportwereld LONDEN Tottenham Hotspur en Bayern MUnchen speelden gisteravond in Londen voor nog geen 20.000 toeschouwers met 22 gelijk in een vriendschap pelijke wedstrijd. Gilzean en Pratt scoorden voor de Spurs, Zobel en Roth voor Bayem. Martin Peters raakte gebles seerd (vleeswond boven de en kel). poli, eveneens met 1—0, A.S. Roma versloeg. Sneu voor de Zweed Liedhom, die sinds vijf dagen de nieuwe trainer van de Romeinse club is. Maar hij hoeft zich geen verwijten te maken. De wedstrijd Roma—Napoli was al fascinerend vanwege de Napolitaanse „volksverhuizing". Ruim 30.000 supporters waren naar Rome gekomen: met 150 autobussen, in extra treinen, zelfs met taxi's. Vele honderden waren zaterdag al in Rome gearri veerd en hebben de nacht slapend in hun autc doorgebracht. Zaterdagavond had de Romeinse po litie tientallen agenten ingezet, omdat men vreesde dat veel supporters van Napoli zouden willen over nachten op de tribunes van het stadion. Dat bleel dan ook hermetisch gesloten, en het is ook niet tot een massaal bivak in de omgeving van het stadion gekomen. Clubkleur In de ochtenduren van zondag, kort na tien uur, stroomden de eerste toeschouwers al het natte sta dium binnen. Ze hebben er nadien uren en uren In de regen gezeten, maar het deerde de warmbloedi ge Napolitanen nauwelijks. Ze waren alle 30.000 in blauwe plastic regenjassen gehuld, de clubkleur van Napoli, en ze waren in stemgeluid en oet hun vlaggen de 40.000 supporters van Roma veruit dc baas. De felle kou heeft vermoedelijk een aantal flinke knokpartijen voorkomen. Niettemin werd een uitgc laten. 19-jarige supporter van Napoli vlak na de wedstrijd door een onbekende toeschouwer met een pistool :n de mond geschoten. De toestand van dc jongen is wonder boven wonder redelijk. Er brak op het betrokken deel van de tribune geen paniek uit. omdat de meeste toeschouwers de scho ten nauwelijks opmerkten tussen het geknal van het vele vuurwerk, dat werd afgeschoten. nü verschenen De „ware" waarheid over da Watergate-affalre Wounded Knee „a daal la a daal" dan Uyl varaua Wlagal W.W.W. '74. - een bundeling^ an nieuwa an informatie, bre gt u vardar: alias ovar plastics, nieuwa raligiauza slromingan, hel niauwa kabinet, automodellen 1974, hal alnda van de Vietnam oorlog. Wie? Wal? Waar? 1974 wordl gekompleteerd mat handige naslaglabellen en een chronologische lijst mei „nooit la vergaten data". In boekvorm, Battel dit boek door •tortlng/- ovarachrljving van 7.50 op giro 531000 t.n.v. StJIhofl Para. Oen Haag, mal varmelding Wia?Wal?Waer?1974. Hat bo#k|a wordt u zonder eilra kosten thuisbezorgd. DEN HAAG Het hoofdbe stuur van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft besloten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in het kort ge- j ding dat door Frisol en an deren tegen de KNWU was aangespannen. Vorige week vrijdag oordeelde de president van de rechtbank In Den Haag, mr. A. H. Lycklama, dat de KNWU niet het recht heeft de renners Fedor den Her tog, Nanno Bakker en Roy Schuiten op grond van hun leef tijd te belemmeren als gespon sorde amateur in wielerwed strijden uit te komen. Boven dien mocht de KNWU (volgens de uitspraak Frisol niet verhin deren genoemde renners te sponsoren. Het hoofdbestuur van de KNWU zal aan een binnenkort bijeen te roepen algemene vergadering de instructie van de sportcom- missie betreffende sponsoring voorleggen. Het hoofdbestuur is van mening dat deze instructie op een volstrekt bevoegde wijze tot stand is gekomen. Het iis de bedoeling dat de algemene ver gadering zich over deze instruc tie uitspreekt. In een vergade ring tussen het hoofdbestuur, de sportcommissie. sponsors en vertegenwoordigers van de be langengroep gesponsorde ren ners zal binnenkort uiteengezet worden waarom de KNWU te gen de uitspraak in hoger be roep gaat. Supertalent MELBOURNE Australië heeft een nieuw supertalent op zwem- Rebied. Het Is de 12-jarige I.yn Celotti, die tijdens dc kampioen schappen van Victoria twaalf records verbeterde. Op de 200 meter wisselslag maak te zij een tijd van 2 minuten 27.5 seconden, slechts 3.5 secon den langzamer dan de prestatie van haar beroemde landgenote Shane Gould tijdens de Olympi sche Spelen van MUnchen, waar zij goud won. LISSABON De Portugese landskampioen Benfica wil de Joegoslaaf Miljan Miljanlc als trainer hebben. Benfica heeft Miljanic, nu nog eo- fenmeester van Rode Ster Bel grado en lid van de trainlngs- raad van het Joegoslavische elf tal. een bod gedaan van 200.000 dollar (ongeveer 550.000 gul den.) Miljanic, die dan de op volger zal worden van de En gelsman Jimmy Hogan, wil echter eerst de kwalificatiewed strijd voor het wereldkampioen schap tussen Joegoslavië en Griekenland (19 december in Athene) afwachten. Damesploeg w.k.-handbal UTRECHT De Nederlandse da mesploeg, die van 8 tot en met 15 december in Joegoslavië deelneemt aan het toernooi om het wereldkampioensêhap zaal handbal, bestaat uit de volgende speelsters: Doelvrouwen: Sandra Reinderi (Idem/Hellas), Joke v.d. Kamp (Attlla), Gcrda v.d. Valk (Quin- tus). Veldspeelsters: Paula van Haas trecht (Zeeburg), Thea Hen- drix (Mora/Swift),Margot Puts (Mora/Swift), Greet Balstra (Zeeburg), Ineke Straatmeyer (AMC/Niloc), Suzanne Geerdink (Mora/Swift), Nel Martens (Sit- tardia), Corry Rutten (DVO), Ellen de Jong-De Kok (Idem/Hellas), Hanr.ie de Kok (idem/Hellas), Annie Slangen (Mora/Swift), Mieke Pottuyt (Idem/Hellas) en Truus Hendrix (DVO). Nederland speelt in de voorronden op zaterdag 8 december tegen j Joegoslavië en zondag 9 decem ber tegen Denemarken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11