ONDANKS NIEUWBOUW FORSE TOCH NOG SCHRIJNENDE WONINGNOOD IN NOORDWIJK Meisjes op hol Angst om liefde bollen Bisschop Simonis installeerde pastoor Zoutenbier in Aarlanderveen Druk week eind voor de Sint Tentoon- Sprankelende jubileumshow van GYVERSTO van David Rakia in Leidschen- dam PAGINA 4 MAANDAG 3 DECEMBER 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJK Het aantal wo ningzoekenden in Noordwijk is weeropgelopen van 635 in 1972 tot 652 op dit moment. Van hen zijn er 76 inwonend, 35 bewonen een zomerhuis, 25 zijn te klein behuisd, 26 beschikken over een slechte behuizing, 39 zijn niet— Noordwijkers doch wel aan Noordwijk economisch gebonde- nen, van 15 is de huur opge zegd, 128 hebben andere rede nen om op de lijst geplaatst te worden en 308 zijn ongehuwden, die voor een huis in aanmerking willen komen. In deze omvang van de woning nood speelt ook de krotontrui ming speciaal het sanerings- gebied „Vreewijk" een belang rijke rol. In dit saneringsgebied konden reeds bijna alle aange kochte huizen worden ontruimd, doch aldaar moet nog een groot aantal woningen worden ver worven. Voor vrijwel alle be woners van deze huizen zal ver vangende woonruimte moeten worden gevonden. Ruime aan dacht zal het gemeentebestuur blijven schenken aan de verbe tering van oude woningen. Wat de woningen van de gemeente betreft zal die aandacht spe ciaal gericht zijn op het aanleg.- gen van centrale verwarming. Voorbeelden van reeds verbeter de woningcomplexen zijn die van de woningbouwvereniging Patrimonium", en 17 woningen aan de Zandvoortsestraat—Sche- veningsestraat. Op 1 oktober jl. is men begonnen met het her stel van de 45 woningen aan de dig wonende bejaarden naderen Van Leeuwenstraat en omge ving en- met de aanleg van cen trale verwarming in vijf wo ningwethuizen aan de Karei Doormanstraat. In het afgelopen jaar was de wo ningproductie ongeveer even groot als in dezelfde periode van 1971—1972. In totaal kwa men van oktober 1972 tot en met september jl. 156 woningen gereed, te weten 82 woningwet- huizen in Duinpark, 16 premie huurwoningen in het St. Je- roenspark, 12 premiehuurwonin gen in Boerenburg, 24 ongesub sidieerde koopwoningen in Boe renburg, 13 eigen woningen te Noordwijk aan Zee (onder meer in Sans Souci), 5 eigen wonin gen te Noordwijk—Binnen en 4 eigen woningen in het Lange- veld. Verder zijn gereed geko men 59 appartementen (See- horst en Residence Astrid) aan de Koningin Astrid Boulevard. Deze zijn echter voor de plaat- selijke volkshuisvesting vrijwel zonder betekenis. Veel meer soulaas gaf het gereed komen van het fraaie bejaar- dencentrum St. Jeroen. Als ge- volg daarvan kwamen 43 wonin gen vrij en door opschuiving kwamen nog eens 12 woningen ter beschikking. Van dit kwan tum werden 41 huizen gekocht of gehuurd door Noordwijkse gezinnen of alleenstaanden, wo ningen gingen naar niet Noord wijkers, 6 woningen werden be trokken door economisch aan Noordwijk gebondenen, één wo ning kreeg de bestemming van dienstwoning en één huis was onbewoonbaar. Met Groot Hoog- waak en'het nieuwe St. Jeroen is de mogelijkheid van een uit stekende huisvesting en verzor ging van bejaarden ruimschoots op peil gekomen. Ook de moge lijkheid voor een aangepaste huisvesting van de nog zelfstan- een verzadigingspunt. Van de 23 bejaardenwoningen, is zelfs reeds een aanzienlijk aantal aan nietbejaarden toegewezen, B. en W. menen dan ook, dat bij het ontwikkelen van nieuwe plannen een nauwkeurig onder zoek naar de behoefte aan be jaardenwoningen vooraf dient te gaan. Met de *2 woningwetwo ningen in Duinpark konden mede door vrijgekomen op- schuifwoningen in totaal 159 gezinnen worden geholpen. De gemiddelde woningbezetting is 4,41. Op 1 oktober jl waren nog in aan bouw: 51 premiekophuizen in Duinpark (deze zijn inmiddels grotendeels opgeleverd). 8 pre miehuurwoningen in Duinpark, 20 ongesubsidieerde, koopwonin gen in DuinparK en, verspreid in de gemeente, nog eens 14 ei gen woningen. Onlangs is men begonnen met de bouw van de 50 premiekoopwo ningen van de Noordwijkse Aan nemerscombinatie in Duinpark. Daarvoor hebben zich niet min der dan 408 gegadigden aange meld. Op stapel scaan voorts 38 woningwetwoningen voor be jaarden, alleenstaanden en ge handicapten. Ocfck wordt het aangepast plan van de 75 reste rende woningwetwoningen in Duinpark voor inzending gereed gemaakt. Er wordt op gere kend, dat met de bouw van dit- complex in het voorjaar van 1974 kan worden gestart. AARLANDERVEEN Tijdens een plechtige Hoogmis, werd pastoor P. J. Zoutenbier gisteren door bisschop A. Simonis van Rotterdam tot pastoor van de H. H. Petrus en Pauluskerk van Aarlanderveen, Aardam en Kortenaar geïnstalleerd. Deze installatie werd bijge woond door familieleden van de pastoor. Burgemeester mr. R. M. Gallas en echtgenote, oud kapelaans van pastoor Zoutenbier, afge vaardigden van de Ned. Hervormde Kerk, raadslid B. C. Kortman en vele parochianen. Aan deze dienst werd medewerking verleend door het parochieel zang- en jeugdkoor. In zijn installatiereden ging bis schop Simonis in op de persoon Zoutenbier die met wat tegenzin uit Deai Haag vertrok, na een 11-jarig pastoorschap. Bisschop Simonis heeft bijna 5 jaar als AARLA.NDERVEEN De gezamenlijke toneelvereniging De Plankenridders, gaf voor 't eerst sinds hun samengaan, van de verenigingen D.I.T.O. en Plankenridders in het Dorpshuis een toneel avond van groot formaat. Aan deze klucht, heeft het talrijke publiek, waaronder Burgem. Gpllas en zijn echtgenote van Alphen vele uren plezier beleefd. De rollen werden onder regie van de heer J. C. de Bruyn, op een voortreffelijke wijze vertolkt door: G. Angenent, W. Herr, Nico Groot, Tom van Veen, Mevr. J. Verboom-Groot, Mevr. Simmermann- Walraven, L. Hijman, Eveline Smeele, Cock Vergeer en J. van Zijlh Zevenhoven Dat dj leden van de toneelvereniging De St. Jansclub beslist over een flinke doois acteertalent beschikken bewezen ze zaterdagavond in „Angst om de liefde", een toneelspel in drie bedrijven van F. Drost. Op enkele zwakke momenten na kwam het stuk, onder leiding van re gisseur F. Mesman, er vlot uit en verveelde het publiek zich geen moment. Opvallend was het ontspannen optreden van de heer G. van Tol (Ierse boer), mevr. De Veld-West' kamp (Maura, de knappe boerin) en Joke Cornel isse (dochter Alina). De St. Jansclub heeft met dit stuk bewezen te behoren tot de betere amateurclubs van dit moment in onze regio. 111111 kapelaan bij pastoor Zoutenbier gewerkt. Vervolgens las de bis schop de benoemingsbrief voor. De benoemde pastoor legde daarop de eed van gelofte af. In zijn preek dankte bisschop Si monis pastoor Zoutenbier en zijn voorganger pastoor van Duivenvoorden. Hij had voor deze pastoors veel eerbied voor het vele werk wat zij gedaan hebben en nog doen. Aan het einde van de dienst dankte de nieuwe pastoor de bisschop voor zijn installatie. de voormiddag bracht de plaatselijke muziekvereniging DSS op het schoolplein aan de nieuwe pastoor een serenade. Lisse/Sassenheim aangezien ook Hem gis teren een rijverbod was opgelegd heeft St. Nicolaias zoveel mogelijk zaterdag bezoe ken afgelegd. In Lisse werd hij uitbundig ingehaald door ruim tweehonderd jeugdi ge leden van de speeltuinvereniging „Kin dervreugd" (zie foto). Eerder hadden de kinderen kunnen genieten van een span nende Spanky-film maar toen de Sint een maal arriveerde was het enthousiasme nauwelijks meer binnen de perken te hou den. Een bijzonder geslaagde middag dus voor de speeltuinyereniging „Kinder vreugd. In Sassenheim bracht de Sint een bezoek aan de speeltuinverenigingen DVV. Beatrix en Bijdorp. Het drukst had hij het wel bij DVV. Bij „Cees en Ineke" zat de zaal twee maal bomvol met in totaal zo'n 600 kinderen. De jongste groep werd ver rast met een tekenfilm en de ouderen met de fiim „Kampioen r>p sokken". Bij Bea trix was het Joop \.d. Nouland. met zijn staf van papier-ophalers, die door de Sint met een attentie werden verrast. De jeugd van Bijdorp ontving de Sint in de Ontmoe ting. Tuin-oppas Koos Jongbloed werd hier door de Sint extra bedacht.k LANGERAAR De R.K. Muziek vereniging „Arti et Religioni" heeft zaterdagavond in het pa rochiehuis een grote feestavond gehouden. Het aanwezige pu bliek heeft een rijk gevarieerd programma voorgeschoteld ge kregen. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de drum band en het 5-jarig bestaan van het majorettencorps mochten de respectieve tambour-maitres een herinneringsvaantje uit han den van voorzitter Gijs v. Lam meren ontvangen. De heren IV. H. Pieterse en N. J. Pieterse kregen bij deze gelegenheid de zilveren speld, een federatieve onderscheiding van de R.K. mu- ziekbonden, voor hun 20-jar. lid maatschap van de drumband. De heer P. J. v. d. Vlugt, die al 45 jaar met zijn lidmaatschap „Arti" enthousiast ondersteunt, ontving de gouden speld met j smaragd, (zie foto). Tevens kre gen de heren A. v. Dam en A. J. scheiding voo- hun 5O-jarig lid maatschap. De laatste kon we gens ziekte de speld niet per soonlijk in ontvangst nemen. Na afloop van het concertprogram ma, waarvan de algehele i kale leiding in handen was van de heer J. St'ellaard bleven „de vrienden van Arti" bijeen, waarbij de dc feestdeun blies. Stompwijk De gymnastiekvereniging Gy- versto uit Stompwijk heeft dit weekeinde het 10-jarlg bestaan gevierd met een wer velende g%ir.nastiek en dansshow. Voorzit ter C. Jansen zei geen woord teveel toen hij in zijn openingstoespraak aankondigde dat de leden van zijn vereniging er alles aan hadden gedaan om van deze jubileum uitvoering iets groots te maken. Wat Gyverso liet zien was inderdaad een sprankelende show vol enthousiasme. Ei genteelt majorettes verzorgden de opening waarna een groen jongens in razende vaart enkele oefeningen oo de mat brach ten. Vervolgens was het de beurt aan een kleurig dans greepje en een cfva?rci;-:.v: kleutertjes. De aktieve trainster mej". B.r..7,, nl ad duidelijk eer van haar werk getuige het enthousiasme van het pu bliek. De daarop volgende Arabierendans verliep wat stroef maar dat was waar schijrüijk een gevolg van het olie-tekort dat ons land momenteel treft De dames- Toon Je hem ontving de heer Ja sen een graLs naar <;euze. ook vezr zijn gez.n t eif sterk). De jubileumviering van Gyversti werd tenslotte besloten met een daverenar vuurwerkjhow. LEIDSCHENDAM „Dit is de dag van David en David" zei rabbijn A. Soetendorp zaterdag avond bij de officiële opening van de tentoonstelling van schil derijen van de Israëlische schil der David Rakia, daarbij doe lend op het overlijden op dezelf de dag van David Ben Goerion. Hij wees er op dat in veel werken van de schilder een reiken naar de hemel is te zien, een verlan gen naar vrede en een vooruit zien naar een betere wereld. In het slechts door kaarsen ver lichte stiltecentrum, kaarsen die op veel schilderijen voorkomen en die volgens rabbijn Soeten dorp het symbool zijn van de twee kleinste letters van het he breeuwse alfabet, Herinnerde de rabbijn er aan d?f. de schilder in 1938 met zijn ouders op tien jarige leeftijd naar Israël was gekomen en tien jaar later met de onafhankelijkheidsoorlog werd geconfronteerd. De schil der had hem gezegd dat hij er pas dit jaar toe was kunnen ko men tanks op zijn werken aan te brengen, de tanks schieten echter letters die hoop beteke nen, optimisme en de aanwezig heid van God. In een kort gesprek vertelde hij ons dat hij het gevoel heeft te moeten getuigen van wat er in en met Israël nu en in het ver leden is geschied. David Rakia is h. Wenen geboren, woont nu in Jeruzalem en heeft twee kinderen Zijn Hollandse vrouw komt uit Rijswijk, zij werkt in een hospitaal in Jeru zalem. Sassenheim Op de Zand- slootkade werd dit weekeinde uit een geparkeerde auto een k st gereedschap gestolen. Inmiddels is een 30-jarige Sassfcnheimer aangehouden, die bekend heeft de diefstal te hebben gepleegd. S?"he m D nsdag 11 de- c:-~"b r zal de Missie-werk- gr-?p van de Pancratius- prrochie eei. m'ssto-avond bil ggen bij „Cees en Ine ke". Broeder de Zwart zal op deze avond dia's vertonen over zijn werk in Malawi. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4