BS LEIDEN ONTLOOPT DEBACLE IET... Ruime over winning van de Zijl/LGB MELK EN PUDDING balt fors uit j£iÉ!kiirÊ' MAANDAG 3 DECEMBER 1973 L 1 GRONINGEN Achteraf be zien kwam BS Lelden met de uiteindelijke 100—85 neder laag tegen NN Donar nog re delijk weg. Immers halver wege de tweede helft zag het er naar uit, dat de équipe van Rob de Wit weggeveegd zou worden. Het verschil be droeg op een gegeven mo ment maar liefst 24 punten. Op dat moment stokte de aanval van de Gronin gers echter. Deels door wat nonchalant spel, deels door de opdracht om te gaan spe len op balbezit. Een op dracht, die met name door Misco Cermak, de Joegosla vische gastarbeider, erg goed werd uitgevoerd. BS Leiden, het klinkt triest, heeft geen moment uitzicht op de zege gehad. Vanaf het begin nam Donar de touw tjes in handen en liet die pas weer los, toen Ton Neder- hoed (vooral In de eerste helft sterk spelend) acht se conden voor tijd het hon derdste punt door de Leidsq basket liet glijden. Directe oorzaak van de niet on verdiende Leidse nederlaag was het falen van Reggie Royals. Hij kwam tot slechts tien punten en had voor die vijf rake schoten niet minder dan zeventien pogingen no dig. Ook met het aantal re bounds bleef hij ver onder zijn kunnen. Te vaak werd de bal prooi van Fred De Vaughn, de center van Donar. BS Leiden begon met Heuts, Webster, Royals, Stol en Pe- trici. NN Donar nam wel een voorsprong, maar die bleef in de beginfase beperkt, tot een paar punten. Opvallend was toen al het zwakke spel van Reggie Royals, die bin nen twee minuten viermaal miste. De lange Amerikaan heeft het momenteel echter zeer moeilijk. Rob de Wit: ..Hij heeft heim wee. zit de hele dag alleen in huis. En dan die kou van de laatste week. Daar kan hij niet tegen. Nu is dat niet zo vreemd, want hij is nooit an- Na een minuut of zeven nam NN Donar coach Hans Perrier een time-out en daarna was het snel gebeurd met Leiden. Binnen twee mi nuten werd, ondanks de wis sel De Jong voor Petrici, het verschil tien punten. Dat kwam dan vooral doordat er erg veel gaten vielen in de Leidse verdediging, die lang niet meer zo hecht is als in het begin van de competitie. Fred De Vaughn kreeg alle ruimte en dan is de flink uit de kluiten gewassen, 2 meter 5 lange Amerikaan in zijn element. In de 13de minuut wisselde Rob de Wit Royals voor Van Dijk en prompt gaf Hans Perrier diens directe verdediger De Vaughn rust. Wallaart verscheen voor Har Stol en Petrici kwam terug ten koste van Peter de Jong. Het mocht allemaal niet ba ten, want het verschil bleef rond de tien-twaalf punten zweven. Tot drie minuten voor tijd. Het werd 4234 en Donar miste tweemaal ach ter elkaar. Toen had BS Leiden de kans om terug te komen tot een punt of zes en zo nog een re delijk uitzicht te houden voor de tweede helft. Royals had inmiddels de tegenvallende Van Dijk weer vervangen. In de laatste minuten maakte Wim Petrici echter tweemaal een grove fout. Een fout die de definitieve beslissing zou gaan betekenen. Niet BS Lei den kwam dichterbij, maar de Groningse formatie liep nog verder uit en bij het rustsein was de stand al 56 42 en in feite was Leiden toen verslagen. Absolute uitblinker bij de Leid se ploeg was (weer) Bobby Heuts, de aanvoerder, die traditiegtrouw de beginpro- duktie voor zijn rekening nam en vooral verdedigend knap werk verrichte. Een voldoende was er ook voor Rob Wallaart, en Butch Web ster, als altijd wat zelfzuch tig, maar wel garant voor 31 punten. Na de rust begon BS Leiden met een man-to-man verde diging, die ook in het eerste bedrijf al een minuut of wat was uitgeprobeerd. Maar hst had weinig succes. Na vijf minuten was het gal ge groeid tot 20 punten 7C50) en dat bleef lange tijd zo. Elfde minuut 8060 en even liep Donar nog verder uit en een zege van dik boven de honderd lag in het verschiet. De aanval stokte echter. Toch zou het honderste punt er ko men: op de kop af. Op het moment dat Ton Nederhoed scoorde schoot er een projec tiel door de lucht van de Evenementenhal. Iedereen dacht aan een forse sneeuw bal, maar bij nadere inspec tie bleek het 'n kuipje Bona- margarine. Een wat flau we grap van de Groningse supporters, die kennelijk nog niet door hebben, dat Bona Stars is vervangen door de nieuwe naam BS Leiden en bovendien de club nooit iets te maken heeft ge had met de boterfabrikant. Zou het dan toch een ontwik kelingsgebied zijn dat koude verre Groningen? Scores BS Leiden: Webster 31, Heuts 21, Royals en Petrici 10. Wallaart 6, De Jong 5 en Kop 2. Topscorers NND: DeVaughn en Cermak 24, Nederhoed en Julius 16. WHIII—UW Zowel AZC als de ZIJL/LBG hebben het tegen de ver wachting in niet erg moeilijk gehad. De ZIJL/LGB won in Zaandam met 5-1 van Ne- reus ©n AZC versloeg in Waddinxveen GZC met 8-2. De ZIJL/LGB is op weg naar een schitterend debuut in de hoofdklasse. Zaterdag sloe gen de roodwitten op overtui gende wijze een aanval van Nereus op de vijfde plaats af. In zwembad „De Slag" te Zaandam won het team van de ZIJL/LGB met 5-1 van de ploeg van Nereus. Door dit resultaat hebben de Leiden aars zich In de kop groep van de hoofdklasse ge vestigd. Of de ZIJL/LGB deze prachtige positie vast kan houden is natuurlijk niet zeker, maar het blijft in ie der geval een bijzondere prestatie. Het is de formatie van coach Hans van de Moolen erg meegevallen in Zaandam. Nereus slaagde er slechts met veèl moeite in om de goede defensie van de gasten te omspelen. De gevaarlijke Ton Stam werd goed uitge schakeld door de Leidse ver dedigers en bovendien was keeper Theo Uittenhout erg in vorm. Aan de andere kant waren de aanvallers van de ZIJL/LGB wel gevaarlijk. Albert Spijker en Rob Schou ten konden niet goed in be dwang worden gehouden in de achterhoede van Nereus. Daahbij kwam nog bij dat de spelers van de ZIJL/LGB veel konden uitbreken vanaf de eigen helft. GZC heeft het AZC in zwem bad „De Sniep" te Waddinx veen niet moeilijk kunnen maken. AZC won de streek- derby zaterdag met 8-2. GZC komt dit seizoen minder sterk voor de dag in de eer ste klasse. De vierde plaats naars. in de vorige competitie lijkt nu niet in te zitten voor de Gouwenaren. Omdat de Al- phenaren zaterdag bovendien goed speelden konden de GZC-ers geen belangrijke te genstand bieden. Al na de eerste periode had AZC een 5-0 voorsprong genomen. Hoewel coach Sjors Geurtsen in de volgende speldelen niet zijn sterkste opstejling inzet te slaagde GZC er toch niet in om terug te komen. De Alphense doelpunten werden gemaakt door: Cees van de Broek 3X, Frank van de Ak ker, Hans Durieux, Eddy Gesman, Huib Maas en Hans 't Hart. Door deze overwin ning blijft AZC samen met 't IJ aan de leiding gevolgd door UZSC op 1 en DZV op 2 pnt. De volgende twee wed strijden zullen erg belangrijk worden voor AZC. De Alphe- naren moeten dan achtereen volgens tegen Ui7.SC en het IJ. Ondanks de snelle achterstand bleven de Zaankanters in de aanval gaan om een beter resultaat te behalen. De ploeg van de ZIJL/LGB, die de laatste 5 wedstrijden slechts 10 doelpunten tegen kreeg bewees echter weer verdedigend moeilijk pas- seerbaar te zijn. Met een strafworp kon Jan Sikma in het laatste speldeel nog de eer redden. Scoreverloop. Ie periode: 0-1 Rob Schouten. 2e periode: 0-2 Albert Spij ker (numerieke meerder heid), 0-2 Albert Spijker. 3e periode: 0-4, 0-5 Rob Schou ten. 4e periode: 1-5 Jan Sik- ma. De ZIJL/LGB staat nu op de vijfde plaats met maar liefst 3 punten voorsprong op de achtervolgers Zwem- lust/Den Hommel en Nereus. Boven de roodwitten staat Neptunus Arnhem met 1 punt meer dan de Leide- GRONINGEN-LEIDEN - Er waren zaterdag met BS Lei den toch nog dertig suppor ters meegereisd. Geen apar te bus ditmaal, maar een ge combineerde met de spelers en officials. Ondanks de ne derlaag in koud Groningen, was de stemming goed op de terugreis. Op de been gehou den doc.r melk en pudding van Menken/Landbouw zaten zij de lange reis geduldig uit. Zelfs toen de verwarming van de bus kapot bleek te zijn en de ruiten aan de bin nenkant met een dikke laag ijs waren bedekt. De suppor ters dachten al weer aan de volgende wedstrijd, maar of dat ook voor de spelers geldt. Sanocel heeft tegen het altijd lastige VDO haar tweede plaats met een mooie 64 zege volkomen waarge maakt. Anton van Zoelen en Gerard Bakker namen getweeën die zege voor hun rekening, want Bert Onnes bleek ook nu niet meer i» staat op ereklasseniveau mee te draaien. In de eer ste partij liet Gerard Bak ker zich ook nog verrassen door Wim Schonemeyer, waardoor een 2—1 achter stand werd opgelopen. In het dubbel kwam Sanocel echter weer op 2—2 waar na Sanocel alleen nog Bert Onnes twee keer kansloos zag verliezen. Het duo Van Zoelen/Bakker besefte ter dege dat zij zich geen ver lies meer kon permitte ren en speelde zonder meer formidabel. Voor rou tinier Gerard Bakker bete kent dat alleen de zoveel ste bevestiging van zijn klasse, maar de drie zeges die Anton van Zoelen boek te zijn toch zonder meer hoopvol voor Sanocel te noemen. Sanocel kijkt der halve terug op een uiter mate gunstig verlopen eer ste helft waarvoor Gerard Bakker en Anton van Zoe len de eer toekomt want, en dat is de negatieve kant van de balans, voor Bert Onnes is ereklasseniveau niet meer haalbaar. Dat Sanocel de tweede helft met een andere derde man verschijnt, vooral omdat Onnes zelf ernstig over weegt te stoppen, is verre van onwaarschijnlijk. De reserves van Sanocel heb ben tegen 't Hooge Huys een keurige 55 geboekt. De in topvorm verkerende Peter van Schie boekte te gen Claussen en Klooster goede zeges maar moest de fel aanvallende Stclk de eer laten. Juist tegen deze speler boekte Karei van Schie winst die genoeg ver trouwen gaf ook Klooster te kloppen. Tegen deze spe ler boog Theo Bakker de 54 achterstand in een ge lijkspel om nadat hij wat onfortuinlijk tegen Claus sen (20—22, 22—24) en Stclk (21—12, 14—21. 24— 26) ten onder was gegaan. Ook Sanocel 3 boekte tegen PSV een keurige 55. Bert van Schie speelde voor de eerste keer dit seizoen een goede wedstrijd maar zag het gebrek aan systeem in zijn spel ook nu weer re sulteren in drie nederla gen. Wibo van Gen-nip en Hans de Roode komt dus de eer toe voor de 5—5 ge zorgd te hebben. Wibo van Gennip verloor alleen ver rassend van Vroenhoven en werd door Hans de Roode met twee zeges geëvenaard. Het door beide spelers ge wonnen dubbel bepaalde uiteindelijk de stand op 5—5. i@C§l Sanocel 4 speelde met inval ler Jos de Wekker die een keer won. Door een verlo ren dubbel en een keer ver lies van Springer werd de iililt strijd spannend maar niet nadelig voor Sanocel want Hein Chrispijn bleek onge slagen hetgeen een 64 winst op Tw. O. Up bete kende. Voor Sanocel 5 ver- oonde alleen Rini Hansen slechts één keer wonnen, goed. aanvaardbaar tafeltennis TÓV heeft hcf tegen Sala- door ongeslagen te blijven Hij voorkwam daarmee degradatie en maakte het slechte spel van Rooden- burg en Blansjaar die manders niet. kunnen bel werken. Voor v. d. Hulst was dit milieu sowieso te sterk maar ook Alkemade en v.d. Ploeg kwamen nu. niet verder dan zeges op resp. Robbie Joëls en Ton Hoek. Door de nieuwe com petitie-regeling zullen de Noordwijkers de tweede helft in de overgangsklasse verder moeten strijden. Docos heeft zich tegen ti telkandidaat Amroba van haar beste kant laten zien, 8—2. De Docosspelers toon den in vier drie-dames-ze ges hun mentaliteit. Jac ques van Veen en Gerard v.d. Klauw bleven zodoen de ongeslagen inclusief het dubbelspel. Fred Brackee moest twee nederlagen in casseren waarmee de 8—2 eindstand verklaard is. Avanti heeft Bloemendaal met 73 teruggewezen. Toch is voor Avanti het duel negatief gekenmerkt door het verlies dat tegen de enige speler van for maat, Fred van Oosten rijk, geleden werd door alle spelers. Ondanks een bijzonder doelgerichte trai ning schijnt men tegen sterkere spelers toch nog te veel tekort te komen om de tweede helft met kam pioenskansen tegemoet h» Steeds Vooruit kan ondanks de 64-nederlaag tegen Tempo Team 2 tevreden zijn met de handhaving want concurrent de Treffers moest met 3—7 de eer la ten aan Deltalloyd. Nel van Rijn kwam niet tot winst. De zwakte van Steeds Vooruit is dat of deze speelster of Marian v. d. Helm in belangrijk duels op nul blijft staan. Na won v. d. Helm een keer waar mee Nora Bakker met haar drie zeges weer eens Anton Will van Zoelen speelde hier tegen Carel Deken totnu toe een uitstekend seizoen. eenzame strijdster wérd, zeker toen ook het dubbel nog verloren ging voor Steeds Vooruit... Nelly Paridon heeft met twee zeges op Nitisusanta en de voor het eerste sinds haar blessure weer spelen de Veronique v.d. Laan, de Treffers niet in kansrijke positie kunnen brengen. Het dubbel ging pechvol verloren en Mary Thuis was slechts goed voor winst op Nitisusanta. Van An Castelein werd niet meer verwacht dan de nul zeges die ze nu boekte. Een beslissingsduel tussen Steeds Vooruit en De Tref fers is nu noodzakelijk ge worden. De Treffers was volledig kansloos tegen het sterke Jasski. Eerst bij 3—0 kon de Treffers door een ge wonnen dubbel wat terug doen, 3—1. Daarna zag men Jasski echter de voor sprong tot 81 uitbouwen. Het was Jacques van Rui ten die toen Wim v.d. Berg de winst afsnoepte en daar-1 mee het tweede Veense te-1 genpunt voor zijn rekening nam, 82. Treffers 3 heeft een beslissingsduel tegen i US uit het vuur gesleept docr tegen datzelfde team een gelijkspel te behalen. Want Heemskerk was met drie zeges kep' an. Ok het dubbel betekende winst, terwijl invaller Koek verrassend het vijfde punt binnenhaalde. Duyndam-de Wit zege in Zürich ZüRICH Het Nederlandse kop pel Leo Duyndam-Piet de Wit heeft de 21e zesdaagse van Zü rich gewonnen. Het was de eer ste keer dat deze zesdaagse door een geheel Nederlandse combinatie werd gewonnen. Voor De Wit betekende hel zijn eerste zesdaagse-overwinning, voor Duyndam zijn twaalfde. De eindstand luidt: 1. Duyndam- De Wit (Ned) 489 pnt; 2. Stam- Fritz (Ned/Wdld), op een ronde. 616 pnt; 3. Pfenninger-Spahn (Zwits), op een ronde, 552 pnt; 4. Kemper-Hempel (W Did), op een ronde, 473 pnt; 5. Bugdahl- Haritz (W Did), op een ronde 182 pnt; 6. Renz-Savary (W Did/ Zwits), op drie ronden, 524 pnt; 7. Van Lancker-Mourioux (Fr), op drie ronden, 157 pnt; 8. Sercu-Kurmann (Belg/Zwits), op vier ronden, 315 pnt. De overige koppels hadden negen of meer ronden achterstand op de winnaars. De Nederlander Van Leeuwen, die samen met de Zwitser Sutter reed, eindigde als twaalfde. In de zesdaagse voor jongeren ging de overwin ning naar de Fransen Aubey- Cluzeaud. Met twee ronden ach terstand eindigden de Nederlan ders Ponsteen en Fens op de tweede plaats. Keiler moet twee weken rust houden MUNCHEN Het Westduitse WI- SO-lid Erhard Keiler zal niet mee kunnen doen aan de prof schaatswedstrijden in Eindho ven in Den Haag. Keiler, die tij dens de westrijden in Alkmaar vrijdag wegens een blessure moest uitvallen, zal twee weken rust moeten houden. Commen taar van Keiler: „Daardoor verlies ik zeker een bedrag van ongeveer 12.000 gulden". INZELL Monika Pflug heeft dit weekeinde op de kunstijsbaan van Inzeil bij een temperatuur van 20 graden onder nul ge toond dat zij al behoorlijk in vorm is. De 19-jarige Westduit se, die in de heftst dreigde met schaatsen te stoppen kwam tot 500-metertijden van 45.19 en 45.80 seconden, reed de 1000 me ter in 1.33.67 en de 1500 meter in 2.27.64. Op deze afstand zege vierde de Noorse Lisbeth Berg in 2.26.11. Bij de heeren zegevierde de Noor Ole Christian Iversen in de sprintvierkamp. Zijn beste pres tatie was 40.53 seconden op de 500 meter van de tweede dag. DEVENTER Tijdens schaats wedstrijden in Deventer heeft de Canadese Sylvia Burka de 500 meter bij de dames gewon nen in de uitstekende tijd van 45.6 seconden. Sylvia Burka ver toeft reeds van 6 oktober in Ne derland en zal op 19 december naar Inzeil gapn. De voornaamste uitslagen zijn: DAMES: 500 METER: 1. Sylvia Burka (Can.) 45.6 seconden; 2. Christa Jaarsma 47,5 3. Annie Borkink 47,6. HEREN: 50? M'.TEr: 1. te Winkel 43,0, 2. Westerhof 43,1, 3. Brink 43,4. 3000 METER: 1. Te Winkel 4.39,0, 2. Waanders 4.43,3, 3. Slakhorst 4.43,6.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 12