KWEKERS MOGEN HET HOOFD NU NIET LATEN ZEKER HANGEN Volgend mei woningbouw Hoge jaar plan Rijndijk-Oost m Nog geen reactie Hazers- woudes bus vervoerplan rijn- en veenstreek en vïïeistreet Bestuur bloemkwekersvakbond LTB: J. C. Wes«e]ingh: idealist pur sang OOK Wat u moet weten Hazerswoude wil standplaats voor ambulancevervoer WOENSDAG 21 NOVEMBER 1973 U.U.'.E Col IRAN! STREEK Het bestuur van de Bloemkwekersvakbond LTB heeft er gistermiddag tijdens de jaarvergadering in Treslong Hil- legom bij de leden op aange- Bij het bestuur werd er op aange drongen ondanks de forse prijs- drongen de overheid nog meer waarbij de kwekers zich beslist niet zomaar bij neer willen leg gen, zo bleek wel in Hillegom. stijging van de olieprodukten het hoofd beslist niet te laten hangen. Hoewel enkele leden de vergadering voorrekenden dat bij sommige bedrijven de win sten nihil worden, zei plv. voor zitter M. P. Zuidgeest dat door gaan de enige oplossing is, wat voor offers er ook gebracht zul len moeten worden. „Als we ons hoofd laten hangen", zo zei hij, dan is het beslist met ons ge daan". Bikkelharde feiten waar niet aan is te ontkomen maar dan voorheen te confronteren met de destijds gedane toezeg ging dat door bepaalde onderde len van de tuinbouw een uitzon deringsregeling zou worden ge troffen m.b.t. de olie-prijs en toevoer. Tot nu toe echter was daar nog erg weinig van geble ken. zo bleek ui het relaas van Erg veel opwekkende berichten enkele kringbestuursleden. Som- kon men de kwekers niet geven, migen kregen slechts een deel Wel werd geadviseerd om, zo- van de hen aangevraagde stook- dra berekeningen hebben aange- olie, anderen weer 'met name toond dat het seizoen '73/'74 fi- in Noord-Holland) moesten ab- nancieel bezien een miskleun normaal hoge kosten betalen wordt, zo snel mogelijk met de voor gas-aansluitirgen. banken en het Borgstellings fonds te overleggen voor kredie- Naast dit alles speelt, dat door de ten. stijging in prijs van de oliepro dukten kwekers «snel geneigd Langdurig ging men ook in op de zijn produkten te gaan kweken kwestie van de rentesubsidiere- waarbij gering gestookt hoeft te worden. Met als gevolg dat er een opeenhoping ontstaat van dezelfde soorten wat weer een aanz!enlijke invloed zal hebben op de prijsbepaling. geling voor de glastuinbouw en de huidige saneringsregeling. Kring Westland drong er op aan de huidige saneringsregeling zo danig te wijzigen dat ook een gesaneerde in loondienst bij een land- of tuinbouwer kan werken. Men stelde dat het Westland een groot tekort aan arbeids krachten kent en Jat veel bui tenlandse werknemers worden aangetrokken om het tekort op te vullen. Onaanvaardbaar vond men het dat goed geschoolde krachten niet meer in de tuin bouw mogerv. werken. (EEG-sa- neringsregeling red.). Het LTB- bestuur gaat nu stappen onder nemen om voor bepaalde gio's ontheffing te krijgen in volging van Frankrijk waar enkele gebieden een ontheffing kregen. Aan alle problematiek van de bloemkwekersvakbond ging op deze jaarvergadering nog voor af de verkiezing van een nieuwe voorzitter na het plotseling overlijden van de heer Groot- scholten. Met algemene stem men (271) werd G. J. Koop uit Den Hoorn als opvolger geko- HAZERSWOUDE Gisteren is het stoffelijk overschot van de op 19 november op 72-jarige leeftijd overleden Josephus Cas- parus Wesselingh bijgezet op het kerkhof naast de St. Bernar- dus-kerk te Hazerswoude-Groenendijk. Daarvóór werd de Eucharistie gevierd in de kerk, waar hij ge durende zijn leven als koorzanger de erediensten hielp mee- verzorgen. Celebrant was een zoon van de overledene, Fr. Wesselingh (OSA), geassisteerd door dom Nico Wesselingh (OSB) en pastoor G. Heemskerk (OCD), welke laatste de ab- soute verrichtte. Jos C. („Joop") Wesselingh was bij zijn leven een idealist pur sang, waarmee velen gebaat zijn geweest. Als vooraanstaand veefokker, die uiteindelijk de erkenning kreeg welke hij ver diende, was "hij een der oprichters van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Rijnstreek West", op initiatief waarvan weer het K.I.-station „Vita Nova" te Hazerswoude-Rijndijk werd opgericht. Deze Zoeterwoudenaar was destijds ook de man, die de LTB-afdeling Hazerswoude-Koudekerk aan den Rijn nieuw leven inblies. Door zijn grote kennis op agrarisch terrein hebben velen hiervan de vruchten kunnen plukken. Verbouwing basisschool in Oude Ade OUD ADE De Alkemadea Raad wordt medewerking gj vraagd om te komen tot realisi ring voor uitbreiding en verboi wing van de in Oud Ade geve tigde school voor basis-onde wijs. De uitbreiding zal bestaa uit een bergruimte voor lee middelen, een werkkast voor berging van schoonmaakartik len en een personeelskame welke laatste tevens als do terskamer kan worden gebruik De verbouwing zal bestaan u renovatie van 2 lokalen, ee gang en 8 toiletten in het ouds gedeelte van de school. Renovatie van woningen in de Veen maandag in gemeenteraad ALKEMADE Reeds bij besluit van 26 maart 1973 werd beslo ten over te gaan tot buitenge woon onderhoud en verbetering van 44 woningen behorende tot het woningbezit van de woning bouwvereniging „Alkemade". Vcoi de 12 woningen aan het Wes teinde te Roelofarendsveen, wel ke bij voorjeur bestemd zullen worden voorbewoning door be jaarden, wordt een extra vooi> ziening bepleit in de aanleg van centrale verwarming waarvoor een krediet wordt gevraagd van f 42.700. Voorts wordt een kre diet van 34.700 gevraagd vernieuwing van 24 dakkapellen wan vooroorlogse woningen ge legen aa,n de Spoorstraat te Ro el o f ar e ndsve en. LEIDEN Hengelsportvereni ging „Forel" viste in de ge meente Zaandam. Het werd geen succes, zowel wat het weer betreft als qua vangst. Uitslag: H. Abspoel 1900 gram, L. Vlasveld 1890 gr, I. L. v. Bohemen 1800 gr, J. C. Ooijendijk 1140 gr, G. Ligt- voet 1050 gr, A. Ooijendijk 740 gr, G. Logeman 450 gr, H. Ooijendijk 280 gr, J. Beekman 170 gr. VOORSCHOTEN De com missie voor Maatschappelijk Welzijn houdt op vrijdag 23 november om 20.00 uur een openbare vergadering in het gemeentehuis. Het beschik baarstellen van een krediet voor de reconstructie van een deel van de Schoolstraat zal aan de orde komen. VOORSCHOTEN Dinsdag 27 november vergadert de com missie voor de financiën om 20.00 uur. Ook hier komt de reconstructie van de School straat ter sprake, alsmede het voorstel tot het voteren van een krediet voor de voorbereiding van de bouw van de Rudolf Steinerkleuter- school. LEIDEN In samenwerking met de aktiegroepen „Doe wat" en „Mytyl" zal St. Ni- kolaas voor 12,50 gulden uw kinderen bezoeken, waarbij hij enige cadeaus zal over handigen. De winst die ge maakt wordt gaat naar de Leidse Mytylschool om ca deaus te kopen voor het Kerstfeest. Opdrachten tele foon 01710-43985. Na 18.00 R1JPWETERING In het clubgebouw van de RKSV Rijpwetering wordt van avond weer een contacta vond gehouden voor senior en ondersteunende leden met echtgenoten of verloofden. Aanvang 20.30 uur precies. Men zal kunnen klaverjassen of sjoelen om aantrekkelijke prijzen. RIJPWETERING Het prijs- jassen t.b.v. de bejaardenkas gebeurt deze week a.s. vrij dag in café Bakker; aanvang 20 uur. Er zijn weer een aantal mooie prijzen te win nen. RIJPWETERING —Zaterdag as. gaan leden van de RKSV „Rijpwetering" het gehele dorp langs om oud papier in te zamelen.Men hoopt hier mee de jeugdkas weer wat aan te sterken. Verzocht wordt de gebundelde pakken oude kranten en tijdschriften vanaf 9 uur bij de voordeur klaar te zetten. ALKEMADE Indien de Raad met het voorstel van b en w akkoord gaat worden de reinigingsrechten in Alke made verhoogd van 45 naar 50, maar voor bejaar den zullen deze dan verlaagd worden van 45 naar 30. ALKEMADE Vrijdag 23 no vember a.s. houdt de ijsver- eniging „Alkemade" haar jaarvergadering in restau- rant „De Woelige Baren". Op deze vergadering wordt tevens cn uiteenzetting ge geven o/er de aktiviteiten van he'. jeugdschaatsen en trainen alsmede over de plannen voor het komende seizoen. Aanvang 20.15 uur. Na afloop gezellig samenzijn met klaverjassen. HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Hazers- woude hebben tot nu toe nog geen reactie ontvangen van de rijksverkeersinspectie, van rijkswaterstaat en van de auto busmaatschappij Westnederland, betreffende het standpunt van de gemeenteraad inzake de route van de autobussen, wanneer de reconstructie van het Rijndijkgedeelte tussen Ge- meneweg en Bruggestraat gerealiseerd wordt en is. De raad zoals bekend, èlle busseneenluslatenmakenviaDail, wu wil, zoals bekend, &lle bussen een lus laten maken via Da Costasingel en Willem Kloosstraat. Wordt thans met man en macht gewerkt aan de plaatsing van een verkeerslichteninstallatie bij het kruispunt Rijndijk-Fre- derik van Eedenplein plus de aanleg van een voorsorteer- strook op de Rijndijk, anders ligt het bij het kruispunt Rijn- dijk-Bruggestraat. Er bestaat, aldus het Hazerswoudse colle ge, nog steeds verschil van inzicht met betrekking tot de kos ten, verbonden aan een verkeerslichteninstallatie aldaar. B. en w. vinden dat Rijkswaterstaat deze kosten zal moeten be talen. Het departement zelf heeft tegen dit standpunt in feite geen bezwaar, maar interne complicaties tussen „justitie" en „Binnenlandse Zaken" schijnen te beletten dat „Verkeer en Waterstaat" aan het verlangen van b. en w. tegemoet komt Na twee jaar heeft de minister van justitie nog steeds niet gereageerd om bij te dragen in de kosten van de installatie. Het provinciaal bestuur heeft op korte termijn geen geld be schikbaar voor een daadwerkelijke reconstructie en een ver keerslichteninstallatie op het kruispunt Dorpsstraat-Gemene- weg (een provinciale weg). Wèl zijn er inmiddels eigendom men aangekocht, teneinde de plannen te kunnen realiseren, en wordt verdere eigendomsverwerving voortgezet. ALPHEN AAN DEN RIJN Een inwoner van Alphen aan Rijn had gistermorgen kennelijk nogal haast gezien het feit dat hij met wat al te grote snelheid met zijn auto over de smalle Kortsteekterweg richting Zwam- merdam raasde. In een der vele pochten in deze weg raakte hij met de rechterwielen in de zachte berm en bij de poging daaruit te komen trok de man zijn stuur wat al te abrupt naar links met het gevolg, dat hij over de kop sloeg en zes meter verder met de wielen omhoog in de bermsloot terecht kwam. Met veel moeite heeft hij zich met behulp van omwonenden kunnen bevrijden. Met een nat pak en de schrik plus wat bui len en schrammen kwam de man er wonderlijk goed af. Zijn auto liep zware schade op. Deze Is later met een kraanwagen op het droge gehaald. Sylvia 4000ste inwoonster van Woubrugge WOUBRUGGE Met spannii werd op de gemeentesecretai van Woubrugge de laatste ken uitgezien naar de inschi ving van de 4000-ste ingezeten Dinsdagmorgen was het dan ver! De gelukkige vader Dr P. J. van der Kooij, wonent aan de Kerkweg 45, in feite aa de Duurtschap Ofwegen tussi Woubrugge en Hoogmade, mei de de geboorte van dochter S; via Pauline, die geboren w maandag 19 november 4.40 uur. De moeder, een gewi zen schoonheidsspecialiste hej S. I. van Egmond en woont een kleine bungalow op het van haar ouders van de boert rij Hermanslust. Het jonge ecl paar had al een zoontje Feli van 1 y2 jaar oud. Burgemeester D. Brouwer toont) zich uiteraard verheugd mi deze bevolkingsaanwas, die ti laatste 20 jaar met 50 percej toenam in beide dorpskernej Hij zal de nieuwe dorpsburgt en de jonge moeder bezoeke op zaterdag 24 november o| een passende attentie te ovel handigen namens het gemeenti bestuur. St. Willibrord gebukt onder hoge onderhoudskosten Dr. A. Perquin k- spreekt over t bejaardenwerk F LEIDSCHENDAM De Sticht»6 Bejaardenwerk Leidschendai r organiseert morgen om 20 uit in het Dienstencentrum Duiver voorde een bijeenkomst, waarbl dr. A. V. M. Perquin zal spn ken over het bejaardenwerk 1 het algemeen met daarbij doe de aanwezigen een confrontatL— met de eigca Leidscbenrtami I situatie. Op de vergadering, waarvoor A* Raad van Advies, het Algemet Bestur en de wijkcomité's nooi en zuid zijn uitgenodigd, zal ti I vens de installatie van het wijl F comité Stompwijk plaats hel ben. ZOETERWOUDE „Over het plan Hcge Rijndijk Oost zijn wij optimistisch gestemd. Wij hebben uit betrouwbare brend v dat overeenstemming is bereikt met de belangrijkste grondeig ALPHEN AAN DEN RIJN Gis termiddag heeft burgemeester mr. R. M. Gallas van Alphen mot zijn echtgenote een bezoek gebracht aan het diamanten bruidspaar Corn van der Wolf- L. J. van der Wolf-Snijders wo nende aan de Kalkovenseweg 56. Namens het gemeentebe stuur bood burgemeester Gallas een fraai bloemstuk aan. Het echtpaar is 20 november 60 jaar geleden in Hillegom door burge meester Wenthold in de echt verbonden. De bruidegom ver diende toen de kost in het bloembollenvak. Hij was ruim 46 jaar als zodanig werkzaam bij de firma Van Santen en Cn in Hillegom. Toen de schoon zoon, de hpor Buijs zich als schilder vanuit Woubrugge in Alphen vestigde besloot het bruidspaar bij hun dochter te gaan inwonen. Het echtpaar kreeg 5 kinderen en heeft nu 18 kleinkinderen en 19 achterklein kinderen. Zeer verheugd was het echtpaar met een gelukste legram van H. M. de Koningin Cp 7 december a.s. zal het fa miliefeest worden gehouden in Hotel Centraal. naar, die in mei van het volgend jaar met de vrije sector bouw wenst te starten". Dat zei de heer J. v. d. Meer, die de bij afwe zigheid wegens ziekte van voorzitter J. v. d. Ploeg, de jaarvergade ring leidde van de kath. woningbouwvereniging St. Willibrord. In het bovengenoemde plan van 160 woningen zijn 64 w.w. woningen opgenomen. S't. Wiillibrord heeft als ideaal deze in één keer te kun nen laten bouwen. De bouw van de 16 woningen in de Zonnegaarde verloop! voorspoedig. Vorige week is het hoogste punt bereikt. Zij zullen in het begin van het volgend jaar gereedkomen. Voor de 10 woningen hiervan, welke de vereniging krijgt te verdelen, hebben in middels 80 leden ingeschreven. Badhuis Alkemade volledig aan de j ongerensoeiëteit ALKEMADE De jongerensocii teit „Our House" heeft al gedi rende meerdere jaren de schikking over de helft van aan de Stiohting Jeugd- en enigingsgebouwen verhuurt voormalige badhuis. In de sind haar oprichting verstreken pe riode heelt deze jongerensocie teit haar bestaansrecht bewt zen. Thans wordt voorgestel om na verbouwing het volledig voormalige badhuis aan de jon gerensociëteit te verhuren, nadat een verbouwing is gerei liseerd. De totale kosten va deze verbouwing zijn begroot 32.000, waarin is inoegrepe i een bedrag van 14.000 zeiïwerkzaamheid. Door de g< meente en provincie wordt subsidie verstrekt van iede 4.800. Deze woningen met een huur van bijna 300 gulden, vooral be stemd om de doorstroming te bevorderen. In verband hierme- oe zullen niet zoals in het verle den de oudste leden de eerste rechten hebben bij het toewijzen van de woningen. Veel aandacht werd er ook besteed aan de hoge onderhoudskosten van het woningbezit, welke als een enor me last op de vereniging druk ken. In het vorig jaar was hier voor 74.000 uitgegeven, waar mede de rode streep met 30% werd overschreden. In het lo pende jaar is het nog erger, want er is nu al een overschrij ding met 100%. Het zijn vooral de kosten voor de riolering, wel ke hieraan debet zijn. Een an der probleem wat daarbij om de hoek komt kijken, is het feit dat er bijna geen aannemer meer te vinden is die dit werk w'i doen. De heer J. v. d. Meer was zijn uitvoerig openingswoord begon- H \ZFRSWOUDE B. en W. van Hazerswoude zijn al leen tot samenwerking bereid ten aanzien van de regio nalisering van het ambulanceverkeer, wanneer Hazers woude een standplaats voor een ambulance krijgt. In middels heeft de gemeenteraad haar goedkeuring ge hecht aan de aanschaf van een nieuwe ambulance-auto, die belangeloos door de leden van de EHBO-afdeling „Hazerswoude-Rijndijk" wordt bemand. De EHBO-ers. die het werk op de ambulance reeds diverse jaren ver- Ondanks de voorziening in een aai..al vacatures en de ta melijk sterke verjonging van het njkc^^.iLiekorps, blijft de situatie zorglijk wat betreft de sterkte voor de ,groep (waarin ook Benthuizen en Zoeterwoude). Neuazake.ijk is een organieke sterkte van 25 personen, rr.aar de fei telijke sterkte bedraagt 16 man, waaronder de groeps commandant en de administrateur. Een tekort derhalve van zo'n 25 pet. De service ten opzichte van het publiek is sterk verminderd, nu het groepsbureau niet meer permanent is bezet. Dat laatste vindt" het college nood zakelijk, ook al zijn er dan de gecombineerde groeps- surveillance en de meldkamers bij de districtsbureaus. De brandweer krijgt in 1974 twee mobilofoons en enkele portofoons. Op stapel staat ook een nieuwe bezoldi gingsregeling voor de spuitgasten. r.en met het gedenken van de vorige week overleden heer G. P. Koek. Hij behoorde tot de op richters van de vereniging en vervulde 20 jaar lang het secre tariaat. „Door het vele werk, ■zijn inzichten en capaciteiten als secretaris, naast vele ande re functies in het verenigingsle ven en de gemeenteraad, is de woningbouwvereniging gewor den wat zij nu is. „Wij zijn aan hem veel dank verschuldigd". In dc commissie „Sociale bouw in Zoeterwoude" neemt St. Wil librord, en met name voorzitter v. d. Ploeg, een vooraanstaande plaats in. Men zal, meer als in het verleden, attent moeten zijn op de bouw van woningen voor eigen ingezetenen. Uit het uitge- bre'de jaarverslag van adminis trateur J. W. Vink bleek dat er 32 cv-installaties zijn gesplaatst. De stormschade bedroeg IC.000. Aan de heer J. v. d. Floeg werden 8 garages aan de Jan van Banningstraat ver kocht Uit het overleg met de gemeente is naar voren geko men, dat zij f 40.000 voor haar rekening wil nemen van niet u;tgcvoerde bouwplannen, jaarcijfers werden toegelicht dooi de heer J. G. v. d. Helm en behoefde geen nadere verkla ring. Ln de commissie voor de woningtoewijzing werden door de leden aangewezen de heren J. Groenendijk en L. v. Gent, met mevr. Hoogervorst en de heer A. Opdam Betegeling Achterpad Rijpwetering RIJPWETERING Alhoew met 4 eigenaren van woninge aan het tussen de Binnen- e Buitenweg in Rijpwtering gel gen achterpad geen overeet stemming was verkregen vo( realisering van betegeling va dit achterpad, stellen b en voor tot beperkte uitvoering va deze betegeling over te gaai waarvoor de raad een kredil gevraagd wordt van 40.300. LEIMUIDEN Maanda avond heeft de eerste vergt dering plaatsgevonden de Leimuidense ijsclub en Vermaak" samen met h nieuwe bestuur, dat besta uit N.F. Beuk (voorzitter W. F. Ris (secretairs) en van der Hoorn (algemee adjunct). OUDE WETERING Zate dag wordt de intocht van Nicolaas in Oude Weterii verwacht. De routes is al volgt: Start bij de pont oi 14 uur. Per boot gaat ST. N colaas de Wetering af nai de steiger bij de Lisserwef waar hij overstapt in ee] koets. De tocht gaat dan vi Weteringbrug, Bruggestraal Kerkstraat. Veerstraat na< de Plantage.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6