OVERLAST BAR-DANSJNG WEER PUNT VAN FELLE DISCUSSIE IN NOORDWIJKSE RAAD TWEEDE GYM ZAAL IN POELPOLDER GEOPEND FILATELISTEN IN LISSE PUZZELDEN EN VEILDEN Terugblik en toekomst beeld van bollenbedrijf IJSCLUB SASSENHEIM NOG STEEDS GROEIEND Horeca blijft 's zaterdags tot 1 uur open r bollen- Vrijdag trekking „Wania"- loterij Warmond jj PAGINA 5 WOENSDAG 21 NOVEMBER 1973 koord te zullen gaan met ee» sluitingstijdstip van 1 uur, en Faase <KVP) zou daaraan nog wel de vrijdagavond willen toe voegen. Oostdam betreurde het dat de discussie zich toespitste op de bar-dancings. F.r zijn veel zwaarder gedupeerde bedrijven, zoals die in het Langeveld. waar zelfs geen openbaar ver- Alkemade (KVP) deelde mede, dat in de KVP-fractie uitvoerig over deze zaak was gediscus sieerd. Men wenste beslist geen verdere uitbreiding. De fractie was van oordeel dat er een streng toezicht en controle dien den te zijn. Gaat 'n zaak te laat dicht, dan moet de ontheffing worden ingetrokken. Het is een zaak, die zeer emotio neel leeft, verklaarde Bedijn (PvdA). Hij vond de gevolgde procedure niet juist. Het (belang van de bewoners dient te preva leren. Bedijn deelde mede. dat bar-dancingbezoekers reeds zo vindingrijk zijn, dat zij zater dags met twee auto's komen. Een van de wagens blijft bij de zaak achter en daarmee gaat men in de nacht van zondag op maandag naar huis. Naar zijn mening moest men niet te snel spreken over de arme onderne mers. Burgemeester mr. Bonnike ver klaarde rekening te zullen hou den met mensen, die overlast ondervinden Op zondag is het thans extra rustig. Voor een strenger toezicht zal worden ge zorgd. Wethouder Van Leeuwen (KVP) vond de door Vogelaar aan do hoofdelijke stemming verbonden conclusie niet juist. Het gaat er niet om zich uit te spreken voor de bar-dancings of voor de overlast ondervindende bewo ners. Hij zette uiteen hoe men in het college van B. en W. tot de opvatting was gekomen, dat het sluitingstijdstip tot 's nachts één uur diende te worden ver lengd. Tegen de verlenging van het slui- tirvgstijdslip spraken zich uit de heren Vogelaar. Abcouwer. Schelvis, De Ridder, Bedijn, De Witt, Benschop en mevr. Van Nes. De andere raadsleden wa ren voor. 1 Aan het begin van de gisteravond gehouden raadsvergadering, be pleitte jhr. Van Riemsdijk (gem. bel.) een kortere duur van de veijgadering. Van de lan ge discussies zag hij maar wei nig resultaat en naar zijn me ning haalde men tegenwoordig gemakkelijker het middernach telijk uur dan in het verleden het geval was. De stem van de jonkheer was er' een van die eens roependen in de woestijn want prompt sloeg de klok twaalf uur toen de raadzaal leeg liep. Bijna 'de helft van de vergadertijd werd besteed aan de ingekomen stukken, waaronder een klacht- r schrijven van de bewoners van de Van Speykstraat en de Bin nenweg inzakf de overlast van cafébezoekers rondom sluitings tijd op zaterdag en zondag, een protestsohrijven van bewoners van de Emmaweg en omgeving tegen het verlate sluitingsuur van de bar-dancings en een brief van een zestal horeca-ex- ploitanten om het tijdstip van sluiting nog later te stellen dan nu reeds het geval is. Tevens bevond zich bij de raadstukken een toelichting van de burge meester, waarom hij, na over leg in het college van B. en W.. de afgelopen zaterdagavonden de horecabedrijven had toege staan een uur langer, d.w.z. tot 'snachts één uur open te blij ven. Het motief hiervoor was de I horeca-exploitanten tegemoet te komen in de schade als gevolg van het zondags rijverbod. Daar het zich liet aanzien, dat deze situatie nog wel enige tijd zou voortduren, wilde de burge meester zich vergewissen van het standpunt van de raad ten aanzien van deze maatregel. Dit alles bijeen leverde een fel debat op, waarbij de raadsleden soms ongezouten hun mening naar voren brachten. Na een hoofdelijke stemming de be volking mag best weten bij wie de geplaagde bewoners gehoor vinden, aldus Vogelaar' (prot. chr.), kreeg mr. Bonnike met 118 het fiat van de raad tot voortzetting van zijn maatregel dank zij de verdeeldheid in de prot. chr. fractie. Abcouwer (PvdA) vond de situa tie in de Van Speykstraat - Bin nenweg een hopeloze zaak. Er werden verkeersmaatregelen toegezegd en een onderzoek naar de overlast, maar hoeveel onderzoeken moeten er nog vol gen, vroeg de PvdA-vertegen- woordiger. Burgemeester inr. Bonnike deelde mede, dat de politie de surveillance in het be trokken dorpsgedeelte zou ver scherpen en verder hoopte hij dat de verkeersmaatregelen tot meer rust en orde zouden bit- dragen. In feite is het niet het verkeer, maar de enige horeca gelegenheid in die straten, die aanleiding tot klachten geeft. Een scherpe reactie kwam van Vogelaar (prot. dhr.). In de nacht van zaterdag op zondag j.l. had hij een inspectietocht ondernomen en daarbij was hem gebleken, dat de betreffen de bar-dancing om één uur nog in vol bedrijf was. Een kwartier later kwam er een groep jonge lui naar buiten, die op hun bromfietsen heen en weer cros ten, duidelijk met het doel de ■bewoners te pesten. Andere be zoekers stonden te urineren te gen de voorgevels van de daar staande huizen. Op de gepar keerde auto's had hij geen bon LISSE Gistermiddag werd in de Lisser Poelpolder de tweede gym zaal officieel geopend, waarmee het gymonderwijs op de scholen ruim baan krijgt. Ook de particuliere sportbeoefening krijgt nu rui mere gelegenheid tot de beoefening van de sport. De Weth. P. van Leeuwen, wethouder van Sport. Recreatie en Onder wijs. verwelkomde in het bijzonder de heer G. R. van Krevelen, de Inspecteur voor Lichamelijke Opvoeding en de heer Fonhoff, In specteur Lager Onderwijs. Weth. van Leeuwen merkte op, dat er behoefte was om nu deze tweede gymzaal in de Poelpolder officieel te openen. De bouw van deze gymzaal 600.000,-) is niet goedkoop, maar wel goed; wat vandaag duur lijkt, is morgen al weer goed koop te noemen. Inspecteur Van Krevelen begon met te zeggen, dat bij deze bouw ver leden, heden en toekomst gerealiseerd zijn. Bij alles heeft de ge dachte voorgezeten om een gebouw te stichten dat ook gebruikt wordt. Een ideaal gebouw dat nu „af" is en ook nog in het jaar 2013 goed is, moet nog gebouwd worden. De goede gedachten van de ondernemers zijn duidelijk zichtbaar geworden. aangetroffen. In schrille kleuren schetste hij de overlast, die daar wonende burgers onder vonden. Scherpe kritiek leverde hij op de. burgemeester, omdat deze zon der overleg het sluitingsuur op één uur had gesteld. „Uw titel burgervader heeft men doorge schrapt", verklaardde het raadslid, hij kondigde aan, dat de bevolking reeds stappen had ondernomen om zichzelf te gaan beveiligen. Die kant moeten wij niet op, zo besloot Vogelaar, doch hij hoopte dat een en an der de burgemeester tot naden ken zou stemmen. Schaafsma (WD) daarentegen verwachtte toch wel iets van de nieuwe verkeersregeling. Hij wees voorts op het ontbreken van een toiletgelegenheid in de buurt. Iedere horecahouder heeft de plicht zijn toiletgelegenheid ter beschikking te stellen, merkte mr. Bonnike op. Hij zette uiteen hoe hij tot een zeer bescheiden verlenging van het sluitingsuur was gekomen. Cat Vogelaar geen politie was tegengekomen, wil niet zeggen, dat de politie niet op pad was. Uit de destijds gehouden hearing met de ver ontrusten was weinig positiefs gekomen, meende de burge meester. De brief van de Em- maweg-bewoners getuigde van een humeurigheid, die de zake lijkheid verdringt. De horeca ondernemers hebben veel meer gevraagd, dan hen door de bur gemeester was gegeven en daarom wees hij de tot hem ge richte verwijten van de hand. Benschop (prot. chr.) sprak zich tegen de verlenging van het sluitingsuur uit. De omwonen den hebben sinds jaar en dag last van de bar-dancings en zij ■lijden er evenzeer schade van. daar hun gasten de benen ne men. De politie is in de zomer maanden reeds overbezet en Benschop vond het onjuist haar ook weer in de winter met extra werk tot diep in de nacht te be lasten. Aanvankelijk was Schelvis (PPR) geneigd geweest de burgemees ter in diens beslissing te volgen, doch de brief van de zes hore- ca-ondernemers had hem tegen de haren in gestreken. De Witt (prot. chr.) bleek van gelijke mening. Van Riemsdijk verklaarde ak- Het gebouw is voorzien van alles wat volgens de moderne opvattin gen van het lichamelijk onderwijs aanwezig moet zijn. Hierna werd onder leiding van de in de sportwereld bekende Klaas Boot, (foto rechts), die 10 jaar Ned. Kampioen Turnen is geweest, met de leerlingen van de hoogste klassen van de Openbare Basis school een demonstratie gegeven. SINTERKLAAS NAAR WARMOND WARMOND Zaterdag a.s. doet Sint Nicolaas zijn intre de in Warmond. Omstreeks half twee ■tal hij per boot aan de Gemeentehaven arri veren, alwaar burgemeester De Vreeze een welkomst woord zal spreken. Op het paard gezeten maakt de Sint vervolgens een rond rit door Warmond, vooraf gegaan door de Fanfare. Om ongeveer kwart over twee begint het feest in het Tref punt voor alle kinderen van de beide kleuter- en basis scholen. Dit feest is mogelijk gemaakt door de Warmondse Winkeliersvereniging, het N.K.V. en de Jeugdraad. LISSE Gisteravond was er goede belang stelling voor de vergadering van de afd. Lisse van de Intern. Ver. van Postzegelver zamelaars „Philatelica". Vooraf werd een druk bezochte jeugdbijeenkomst gehouden in de Benedenzaal van de Pauluskerk. Door notaris M. C. Delen, werd deze ver gadering als voorzitter gepresideerd. De secretaris, de heer H. de Jong had een bijzonder interessante philatelistische puzz le in elkaar gezet met 24 afbeeldingen van postzegels waarover eén vraag gesteld werd. Er waren diverse „struikelblokken" ingevlochten door de wijze van juiste vraagstelling waarop het volkomen juiste antwoord moest binnenkomen. De uitslag was: de heer Delen won de puzzle met 20 goede antwoorden; de heer G. Geerts wist met 15 goede antwoorden de 2e prijs te be halen en voor de derde prijs werd geloot tussen de heren S. Segers en J. van Ham- me, die elk 12 goede antwoorden wisten te geven. De voorzitter dankte de secretaris voor deze leerzame puzzle met een goed testelement voor de verzamelaars. Nadat een uitgebreide verloting was gehou den ging men over tot de veiling van ka vels postzegels. Om een indruk te geven wat slechts één postzegel waard kan zijn, deelde de voorzitter mede, dat onlangs een postzegelveiling werd gehouden waarbij een postzegel uit 1853 met het bijzonder en duidelijk stempel „Kamp bij Zeist" (een legerkamp uit die dagen) geveild werd. De catalog uswaarde was vastgesteld op 5.500, doch bij veiling met een oplopend bedrag van 100, werd door een der aan wezigen het sprookjesachtige bedrag van 12.000 als hoogste bod gehoord, waarbij Zaterdamhmhmhm dan nog 15% veilingkosten kwamen. Zaterdag 8 dec. wordt vanaf 10 uur ruildag en veiling gehouden in de Pauluskerk. Noordwijkerhout Gisteravond hield de afd. Noordwijkerhout van de Kath. Vereniging van ondernemers in het bloembol- lenbedrijf haar 55e jaarvergade ring in hotel Zegers. In zijn jaarrede schetste voorzit ter P. Th. Warmerdam enkele hoogte- en dieptepunten in het afgelopen jaar. Twee zware binnen een half jaar heeft met name aan de glasbe- drijven zware schade toege bracht. Ook de gevreesde hya cintenziekte lit een wreed spoor na. De gevolgen dèèrvan zullen tot uitdrukking komen in de ont wikkeling van het nieuwe ge was. Er is gesproken over bij stand voor de zwaar-getroffe- nen. Die bijstand zal het het hardst nodig zijn in juli en au gustus 1974. De bloemisterij breidt zich snel uit. De resultaten waren niet onbevredigend, maar de heer P. Th. Warmerdam vroeg z:jn toe hoorders waakzaam te zijn met investeringen. Tcilkens weer zijn er onverwachte omstandighe den, die de bedrijfskosten on gunstig beïnvloeden. Hij wees op de oliecrisis en op de, in om- van weliswaar geringere, stij ging van de reinigingsrechten in de gemeente. Over het beleid bij de tulpenhan del was de heer Warmerdam slecht te spreken. Na 5 jaar sleutelen werpt het nog steeds geen vruchten af. Iedereen schijnt te weten hoe het niet moet, maar iedereen heeft ook weer een andere visie op de zaak. De heer Warmerdam deed een dringend beroep op de vakgeno ten om alles in het werk te stel len om milieu-bedervende be strijdingsmiddelen te weren, on der het motto „de Bollenstreek naat schoon". F'i de noodzakcl'jke sanering zul len de te hanteren normen en de vergoedingen fors dienen te worden opgetrokken, willen de gestelde doelen worden bereikt. Van de kredietverstrekkende in stanties vroeg de heer Warmer dam om gunstiger regelingen voor beginnende jonge kwekers. Met name de eis van direct in gaande aflossingen achtte hij een te zware last. Overigens wordt in het buitenland en met name in Scandinavië door de overheid lage rentedragende le ningen voor ontwikkelingspro jecten verstrekt. Waarom kan zo iets hier niet, vroeg hij zich af. De reconstructie van Kraaiersiaan, op de grens van Noordwijk en Noordwijkerhout, komt langzaamaan op gang. Kortelings is met alle aangelan den overeenstemming bereikt over de noodzakelijke grondaf- stand. Zo spoedig mogel'jk wordt nu bij de Cultuur-techni sche Dienst subsidie in de re- constructiekosten gevraagd. WARMOND Vrijdag avond 23 november a.s. zal op Boerderij-Restau rant Meerrust de trekking plaatsvinden van de grote WAMA-Ioterij, die werd georganiseerd door de verenigingen Matthias en Warmunda. Prijzen zijn o.a. een auto, een kleurentelevisie, een visboot en een bromfiets. Er zijn 1000 loten van 25 gulden verkocht. Behalve deze trekking zal een Bingo-avond worden gehouden met eveneens een grote schat aan waar devolle prijzen. Het feest begint om acht uur. Bij de ingang krijgt iedereen een gratis lot verstrekt, waarop een opgemaakte schotel kan worden ge wonnen. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door een speciaal orkest. De orga nisatoren verwachten dat het een echt Warmonds feest zal w orden voor jong en oud. I.v.m. deze trekkingsnvond wordt de wekelijkse kaart avond in de kantine van Warmunda verschoven naar vanavond. Aanvang 20.00 uur. Sassenheim Eén van de weinige verenigingen die altijd kan reke nen op flinke belangstelling voor de jaarlijkse ledenvergadering is de Sassenheimse IJsclub, de grootste en oudste vereniging van Sas senheim. Dit was ook gisteravond in het Bruino Paard weer het ge val. In z'n openingswoord sprak voorzitter Buurman eerst wel komstwoorden tot burgemeester van Knpbelsdorff, die ultijd belang stelling toont en tot de trouwe bezoekers behoort. Verder begroette hij in het bijzonder ere-voorzitter v. Breda en verschillende afge vaardigden van omliggende plaatsen. Ondanks de zachte winter, er kon slechts twee dagen worden ge schaatst, noemde hij de vereniging gezond. Het ledental neemt nog steeds toe. Blij was hij dat de jsbaan ook voor andere doeleinden gebruikt kon worden zoals voor de jeugdrecreatie. de Oranjevereni ging en de beide voetbalclubs. Het jaarverslag van de secretaris was zeer kort. Het ledental steeg van 2472 tot 2625, dus 153 nieuwe leden. Volgens het jaarverslag van de penningmeester was er een voordelig saldo van ƒ3081,70. Ge7'«»n dit voordelig saldo be hoefde de contributie niet omhoog. De aftredende bestuursleden C. Molenaar, N. G. v. Nobelen, M. Verdegaal en H. Vrijburg werden herkozen. Meegedeeld werd dat de aftredende voorzitter van het di strict, v.d. Voet. werd opgevolgd door het Sassenheims bestuurslid J. C. Karremans. Bij voldoende deelname zv"~n éénmaal per week recreatie-tochten worden gemaakt per ar s naar de Jac. Edenbaan te A'dam of de Uithof in Den Haag. 1 rvoor kan men zich opgeven bij J. C. Karremans (tel. 11383). Een cursus voor het leiden van wedstrijden zal er gegeven worden, mits er tenminste 40 deelnemers zijn. Ook hiervcor opgeven b:j c!e eerder g-mc-mde h<"cr Karremans. Kos en 15.-. De volgende nummers van schuldbekentenissen van 100,- werden uitgeloot: 8, 24, 33. 47, 52, 54, 75. 78. 84. 88. Vun 250- de nrs; 102, 113. 135. 138. Na 1 dec. kunnen deze bij J. C. Karremans worden ingewisseld. Ü'i de rrii'ir 'w i li-. jtr" V n aan orde, waarbij n het b" t'- i. J kuns' j-baan te gaan. In dit verband werd gewezen op de bloeiende jeugdvereni ging van Noordwijk. Op een vraag of er nog een kunstijsbuan in de bollenstreek komt werd geantwoord dat dit i.v.m. de kostenfactor niet realiseerbaar is.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5