Ove Kindvall is niet meer van niveau bij Feyenoord Matthias Maiwald wil bij Go Ahead Eagles toekomst opbouwen FC DEN HAAG GEMAKKELIJKE OEFENPARTNER WOENSDAG 21 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT DEN HAAG Ove Kindvall is niet meer wat hij geweest is. De flitsende versnelling, die hem in de spits van Feyenoord zoveel roem bracht, is verdwenen en dat na deel heeft de Zweedse coach van het nationale elftal, Ericsson kennelijk ook door. Want voor de rust nam de ex-prof van de stadionclub in de gisteravond gespeelde oe fenwedstrijd tegen FC Den Haag (uitslag 03) als voorbereiding op het „duel van de waarheid" tegen Oos tenrijk 27 november in Gelsenkirchen zijn vertrouwde positi in. Maar dat ging niet zo best en in de tweede helft deed Kindval dan ook een stap terug, hij ging meer als aanvallende middenvelder opereren. Dat lag hem beter, hij kwam wat meer aan de bal, werd ijveriger en demon streerde toen in verschillende situaties nog altijd zo sluw als een vos te kunnen handelen. ,Op het middenveld voel ik me in deze ploeg beter op mijn gemak- Misschien heeft 't te maken met Sandberg. Die knaap is in grote vorm en is in de spits bjna niet te overtreffen." De ironie van het lot wil dat deze Sandberg een speler is. voor wie FC Den Haag in 1972 grote interesse had. De bij dezelfde club (Acti- daberg) spelende Bo Augustsson kreeg toen echter de voorkeur. Over die beslissing werd gister avond nog luidkeels nagemij- merd. Want wat Sandberg liet zien was inderdaad van aparte klasse. Hij is in een periode van iets meer dan een jaar uitge groeid tot een volwaardige in ternational. die van vele kansen gretig gebruik weet te maken. De tegenwoordig bij Kaisers-Lau- tern werkzame Zweed scoorde dan ook twee keer en in de der de treffer had hij een groot aan deel. Deze sportieve „wraak" van Sandberg op FC Den Haag kwam het Zweedse nationale elftal bijzonder goed uit. Zijn medespelers konden een rugge- steuntje best gebruiken, want de „ramp van Malta" had nog al tijd een grote mentale „kater" achtergelaten. Over Kindval (30 jaar pas. „nog jong. hè") betrok daarom die laatste wedstrijd voor een plaats in het eindtournooi om het wereldkampioenschap niet graag in de discussie. „Wat ik daar allemaal heb meegemaakt is met geen pen te beschrij ven", zei de Zweed gisteravond openhartig. „Je kon er nauwe lijks op de been blijven, zo hard werd er gespeeld en verder ging iedere bal, die in de buurt van een Maltezer kwam, linea recta de tribune in. Dat was vast pan doer voor die knapen." Aan de afloop van die belangrijke wed strijd tegen Malta (met 2—1 als uitslag, terwijl 2—0 voor Zwe den voldoende was geweest voor plaatsing voor de eindronde) bleef voor Kindvall een nare smaak vastzitten. „Omdat je het nie'. zeker weet mag je het eigenlijk ook nooit beweren. Maar volgens mij was die ontmoeting een verkochte zaak. Als je had gezien hoe blij die spelers waren met dit resul taat en hoe ze stormachtig door het uitzinnige publiek werden toegejuicht krijg je vanzelf die indruk. Het leek wel of Malta de Europacup had veroverd, zo ging iedereen daar tekeer." Daar kwam het fantastische ge drag van de spelers van Malta Zes treffers Ruud Geels tegen PSV BRUGGE - PSV heeft gisteravond in België met 7-6 verloren van de Belgische kampioen Club Brugge. Bij de rust was de stand 5-3 in het voordeel van de Belgen. De doelpunten van Club Brugge werden gemaakt door Ruud Geels (6) en Johan Devrindt. Voor PSV scoorden Willy van der Kuylen (3), René van de Kerkhof (2) en Bengt Schmid- hansen. De wedstrijd werd bijgewoond door 1.200 toeschouwers. Oefenwedstrijden DEN HAAG - De uitslagen van enkele gisteravond gespeelde amateuroefenwedstrijdcn zijn: Wilhelmus - Zwart Wit '28 1-0; j - VIOS - Unitas 3-0. in de wedstrijd zelf'nog bij. Een keer was zelfs het hek van de dam en moest er gestaakt wor den om wat opluchting te bren- „Neen echt, ik ben in het voetbal zelden bang voor mijn leven ge weest maar op Malta was ik het." Beslissend Ove Kindvall, de nvan, die Feyen- punt hielp, weef waarover hij spreekt. En hij is bijna net zo zelfbewust als de kwalificatie wedstrijd tegen Oostenrijk aan de orde komt „We hebben uit- 2—0 verloren en thuis 3—2 gewonnen", zegt hij, waarna in zijn herinnering nog het moment opwelt, waarop Oostenrijk 32 maakt. Dat was namelijk de laatste minuut van de wedstrijd. „Als het 31 ge bleven was waren de Zweden er ook al geweest. En dan hadden 1 voor de Zweden. Aad Mansveld en Thijs Wljngaarde kunnen Festijn op de schaats DEN HAAG In de maan den januari, februari eü maart zal Heineken even als vorig jaar, onder aus piciën van de KNSB, een aantal zogenoemde schaatsfestijnen organise ren. Het uitgebreide programma zal op elk van de negen Nederlandse kunstijsbanen worden gepresenteerd. Vaste onderdelen zijn de schoolschaatscompetitie voor leerlingen van het basisonderwijs, wedstrij den voor super-lange-af- standsrijders en een spel- programma voor de re creatie-schaatsers. Na de negen wedstrijddagen komt er een finaledag op een nog nader te bepalen kunstijsbaan. De super- lange-afstandsrijders zul len strijden om de wissel trofee voor A-rijders, de prestatiebeker voor B-rij ders en dames en de eer ste prijs in een sprint klassement (ook voor A- rijders). DEN HAAG FC Den Haag heeft gisteravond de vriendschappelijke wedstrijd tegen het Zweedse nationale elftal verloren met 3-0. Bij de rust was de stand 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Sandberg (8ste en 67ste minuut) en Torstens- son (42). Scheidsrechter was Leo van der Kroft. Er waren 3000 toeschouwers. Het Zweedse voetbalelftal heeft aan FC Den Haag een prettige, maar vooral gemakkelijke, oefen partner gehad. Zv/eden speelde alsof de tegenstander van gelijk waardig niveau was. Coach Eriksson stuurde zijn ploeg (het veld in met de opdracht een stricte 4- 3-3-opstelling toe te passen. De extra-taaik was bovendien verdedigend niet te worden verrast. De Zweden lieten daardoor de jonge Hagenaars geregeld het middenveld, maar zorgden er voor hun verdedigingslijn, die niet zelden uit zeven man bestond, dicht te houden. Na rust, toen Eriksson een viertal invallers in het veld bracht, werd de zware bezetting van het middenveld iets verzwakt en verschenen geregeld vier spe'ers in de spits. De kracht van de Zweden, vergeleken met Den Haag dan uiteraard, manifesteerde zich dn de slagvaa d gheid en snelheid van de aanval lers, van wie Sandberg het meest opviel. De Zweedse spits scocrde twee keer, r -ar legde herhaaldelijk zo veel tempo in zijn bewegingen dat hij vaak ongrijpbaar voor de Haagse verdedigers was, zelfs voor Aad Mansveld. Zweden speelde met het volgende elftal: Hellström, (Hachberg), Olsson. Karlsson, Nordquist en Grip (Andersson), Grahn. Larsson, (Svensson), Tor- stensson, (Tapper), Kindvall. Edström en- Sand berg. Scandinavische scliaatsprofs in Alkmaar ALKMAAR - De bi itenlandse profschaatsers, die zullen dee'- nemen aan de eerste wedstrij- den van de WISO die op 28 en 29 november a.ss. in Alkmaar worden gehouden, komen mor- 1 genmiddag cp Schiphol aan. Het zijn Rsen, Tveter, Grönvold, önveld, Eriksen. Hënr.inen, Linkovesi, König, Höglin, Börjes en Kei ler. De rijders worden onderge bracht in het motel Alkmaar en zullen met het Nederlandse j kwartet Schenk, Bols. Verkerk en de nieuwe prof Van Dijk, ie dere dag trainen op de kunstijs baan van Alkmaar.- Noorse skiër verongelukt SALZBURG - De 18-jarige Noorse skiër Sverre Rasmus Bakke is gisteren tijdens een training van Noorse alpinetenm in Oor. tenrijk verongelukt. Bij een af daling raakte hij uit z'jn baan en sloeg met zijn hoofd tegen een boom. Bakke liep daarbij een schedelbreuk en een hersen bloeding op °n overleed ter plaatse. Mladen Ramljak, de nieuwe aanwinst van Feyenoord die volgens manager Guus Brox op elke plaats in de achterhoede is te gebruiken, vierde gisteravond zijn verbintenis met de Rotterdamse club met een etentje in een Chinees restaurant. Ramljak (midden) was vergezeld van de voor zitter van D.namo Zagreb. Joegoslavische verdediger bij Feyenoord ROTTERDAM Feyenoord heeft gistermiddag de 20-vou- dige Joegoslavische interna tional Mladen Ramljak voor drie en een half jaar gecon tracteerd. De 28-jarige ver dediger van Dinamo Zagreb is op 3 december speelge rechtigd bij de Rotterdamse vereniging. DEVENTER Deventer kijkt reikhalzend uit naar het moment dat Matthias Maiwald zijn debuut kan maken in het team van Go Ahead Eagles. Na zijn mislukte periode bij Feyenoord, waar ook hij het spitsprobleem niet kon oplossen, en St. Truiden is Maiwald (24) teruggekeerd in Nederland. De Westduitser, alleen zijn pas poort geeft aan dat -lij de Duit se nationaliteit bezit want zijn Ned rlands is vlekkeloos, wil bij Go Ahead Eagles een nieuwe voetbaltoekomst opbouwen. Hij is pas 24 jaar en heeft, dus nog toekomst. Matthias. Maiwald trok de eerste veters door zijn voetbalschoenen in de kleedka mers van de Amersfoortse ama teurclub Quick. Als 4-jarig knaapje wa« hij met zijn vader en moeder naar Nederland ge reisd om zicb hier te vestigen. Een fusie van het bedrijf waar zijn vader werkt: bracht hem naar Amersfoort. Na een suc cesvolle carrière bij Quicl: (tweede klas amateur) werd Maiwald ontdekt door de DOS- scouts. Drie seizoenen kwam Matthias Maiwald uit voor de semi-profclub DOS. Daarna ging hij naar Feyenoord waar voor hem de voetbalhemel open zo" gaan Het werd echter ren hel. Door een verkeerd aankoopbe leid kwam Feyenoord ruim in de voorhoedesoelers te zitten: Maiwald. Ove K'ndvall. Posthu mus en Lex Schoenmaker. Ernst Happel had keus genoeg en de keus viel niet altijd op de oud-DOS-speler. ,,Tk had bovendien veel pech. In het eerste seizoen itreg ik een auto-ongeluk en zat acht maan den met mijn been in het gips. Het was een verloren seizoen. Het tweed' jaar moest ik knok ken om terug te komen. Het lukte wel, want ik ben een echte knokker en ik werd zelfs de vaste keus van Ernst Happel. Vier Europa Cupwedstrijden (onder andere tegen Dynamo Boekarest) speelde ik", aldus Matthias Maiwald. Terugslag „Feyenoord kreeg echter de te- teleurgesteld in Feyenoord dat maakte mijn transfer makkelijker. Opnieuw vertrol ik naar een club waarvan ik ge dacht had er een toekomst t kunnen ophouwen Sint Truidei werd echter de diepste teleua stelling in mijn leven. Ik h® slechts een bekerwedstrijd gl speeld en daarna kwam ik nal welijks aan bod". Erbarmelijk „Ik had spijt van mijn transf naar Sint Truiden. Het Belj sche clubvoetbal is met te v« gelijken met het Nederlands De accommodatie van Si Truiden was erbarmelijk slei de aanpak was onvoldoende organisatorisch klopte het ni( D:.t kwam natuurlijk omdat ik Feyenoord teveel verwend wa geweest". Matthias Maiwald geen prater. Zijn voetballeve wil of kan hij niet onder woor den brengen. Juist over zij Belgische-periods wil Maiwal nauwelijks iets zeggen. Verle gen staart hij voor zich uit. N diep nadenken zegt hij: de competitie was er al ee beetje wrijving. Ik kon niet me het bestuur praten. We begre pen elkaar niet. Ze waren over enkele uitlatingen van In België hebben ze kennelijl een ander soort humor. Ik -ka nooit een dolletje mak°n of had iemand gekwzty*". Om je oren 0 MATTHIAS MAIWALD liever niet praten over periode bij St, Truiden rugslag van de succesvolle pe- het publiek liet ons een beetje riode. Na het behalen van de vallen. wereldbeker tegen Estudiantes In 1972 kreeg ik een aardig aan ging alles wat minder. De sfeer bod van de Belgische club Sint in de ploeg werd aangetast en Truiden. Ik was dat moment „De selectiegroep van Sint Trui den moest op een sjntelbaai trainen. Wij aan een kant plaatselijke atletiekverenigi" aan de andere kant. Als ji uitkeek dan vlogen de speren e de discussen je om de ore Ik had er iets van gezegd was in verkeerde aarde geval len. Al met al: ik had het niet naar mijn zin". Matthia Maiwald wil zich bij de Dever ter eredivisieclub waarmaken Hij is tevr den over de eerst kennismaking. Maiwald zich al een beetje thuis en rijd met plezier elke dag Amersfoort naar Deventer ort de trainingen van Jan Noter mans te volgen. Hij verlangt n al naar zijn eerste wedstrijd Niets do n bevalt hem niet. Hi wil werken. En dat is juist iet dat Jan Notermans ook wil", WIL VAN DER PLA SPORTWERELD j DÜSSELDORF Gerd MUller viert zaterdag tegen Spanje een j jubileum. Hij speelt zijn 50e i weds'rijd voor West-Duitsland. LONDEN Groot Brittannië, heeft zich vot de tweede ronde van het Gustaafbekertoernooi geplaatst. Zwitserland werd op een achterstand van 3-1 gezet. JOHANNESBURG Tom Okker I bereikte de tweede ronde van het to.-w.uoi om de open Zuid- afri'/.aanse kampioenschappen. 1 Hij .rc.ceg Haroon Rahim met -JH MELBOURNE Wim Cuypers schap schieten. Het toernooi duurt nog twee dagen. MANILLA De Thailander Rata- i napol liep tijdens de Aziatische speten de 100 meter in tien se conden. Hij is niet alleen snel, maar eveneens klein en licht: 1,59 meter en 98 pond. DEN HELDER Deltalloyd heeft gisteravond iv. een duel voor de basketbalcompe'.itie eredivisie met 82-73 gewonnen van FAC. DEN BOSCH Voor de Pelli- kaanöeker heeft de jeugd van FC Den Bosch gisteravond met 4-2 gewonnen van Vitesse. Harm Kuipers overtroefde kernploeg ASSEN Harm Kuipers, die dit seizoen om studieredenen geen deel uitmaakt van de nationale schaatskernploeg, hoeft gister avond tijdons regionale wed strijden op de kunstijsbaan van Assen goede tijden gemaakt. De Drent reed de 500 meter 42.2 seconden en de 5000 mete in 7.42.5. Kuipers was aanziet lijk sneller dan het beste kert pioeglid, Jan Derksen, die 7.51.1 kwam. Op de sprint 3a Jen Palsma van de kerr.ploegle- den de snelste. Hij kwam tc 42.3. Jos Valer.tijn, vorige week toegelaten tot het amateurgeze' schap, won de 500 meter bij <f' sprinters in 41.4. Ook op de meter was hij het snelst: 1.26.1

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14