VOORHOF KOMT GEMEENTE NU ZEER GOED TE PAS Brandweergroep van Hoog made wordt opgeheven Bestemmings plan in raad Alkemade Nieuwe school Hazerswoude 1 augustus open rijn- en veenstreek Begroting benadert de vijf miljoen Boskoop opende oecumenisch centrum De Stek OOK Wat u moet weten Koninklijke Militaire Kapel vrijdag in Ter Aar •AGINA 5DINSDAG 20 NOVEMBER 1973 I .1 .Li CDU (JAN i IOUDEKERK AAN DEN i RIJN Nu de Koudekerk- Ridderhof definitief in i gebruik is genomen be- i raadt de gemeente zich lover de toekomstige be- - stemming van het Voorhof. jEr zijn plannen om van pet voormalige vereni gingsgebouw een brand- "Iweergarage te maken ter wijl tevens gedacht wordt aan onderbrenging van staf en materiaal van de dienst Gemeentewerken in het gebouw. Het bovenzaal tje zou dan nog gebruikt 'kunnen worden voor oefe ningen van de brandweer B.B. en E.H.B.O. Vooral de centrale ligging van de Voorhof maakt het gebruik ervan door voornoemde ..groepen aantrekkelijk, ^rgemeester en wethouders van schrijven dit onder .andere in hun begeleidend schrij- _ven bij de begroting voor Spoedig zullen voorstellen ".over het toekomstige gebruik van het Voorhof in de gemeen teraad aan de orde komen. B en ft- schrijven voorts, dat het alar van de brand weer hoog nodig verbeterd moet .Ivorden. Aanvankelijk heeft men .tedacht aan een systeem via de jPTT maar daar is van afge- Stapt. De voorkeur gaat nu uit baar een draadloos systeem, Waardoor de brandweerlieden Hoor middel van een zakalarm- dag en nacht en over al gewaarschuwd kunnen wor den. Dit zogenaamde „gesloten mobilofoonnet" kost 37.598, Politie |t gemeentebestuur is van me- iing, dat het plaatselijke poli tieapparaat onvoldoende is. Mo- ïnteel is de post bezet door vee mensen. Er moet er völ- en w minstens een bij komen. „Wij achten de huidige iterkte met het oog op h.et )eiend aantal misdrijven in Beze gemeente liggende tus- en twee stedelijke gebieden êslist inadequaat," aldus het ollöge. Wat betreft het experi- nent met de verkeersdrempel de Van Poelgee«=flaan merken en w op, dat dit volledig is eslaagd. Het verkeersbeeld ter ilaatse is duidelijk rustiger ge worden. Bevorderd zal ^daarom worden om ook op andere plaat- én drempels aan te brengen. Zwembad ■belangstelling voor het zwem- Twijk wapent p zich tegen f zware regen '"OORDWIJK Bij abnormale 'zware regenval ontstonden de laatste tijd in een gedeelte van „Boerenburg" in Noordwijk ioeilijkheden met de riolering, dienst gemeentewerken heeft ;n diepgaand onderzoek inge- eld naar de oorzaken en de ogelijkheden om aan de over last een einde te maken. Voor- litlopend op verder te nemen laatregelen wil het gemeente- estuur nu reeds overgaan tot 'ervanging van de vuilwater- ^pompen waarmee het rioolwater ■uit Boerenburg wordt overge pompt op het riool in de Van de iMortelstraat. Aangezien de hui- udige pompen al heel wat jaar tjes meedraaien en de capaci teit gering is stellen B en W ijvoor enkele nieuwe (sterkere) aan te schaffen. Met de ."^aanschaf is een bedrag van gemoeid. a St. Nikolaas zaterdag in Noord* hout 0ORDWIJKERHOUT Op uit nodiging van de georganiseerde Noordwijkerhoutse middenstand komt St. Nicolaas zaterdag a.s. in Noordwijkerhout. Hij begint zijn intocht om 13.45 uur in de Kerkstraat/hoek Victorlaan. Na een rit door Kerkstraat, Haven staat en Schoolstraat arriveert de Sint bij het Raadhuis, waar hip door burgemeester H.J.M. Bósma wordt ontvangen. Tij dens de route zal door het Zwarte Pieten-gevolg op meer dere plaatsen strooigoed in plastic zakjes aan kinderen wor den uitgereikt. Naast een muzi kale begeleiding krijgt St. Nico laas onderweg nog een majoret- tenshow aangeboden. Het Voorhof, dat binnenkort evenals het jongere broertje de Ridderhof, een multi-functioneel karakter krijgt zal worden gebruikt. bad is dit jaar bijzonder groot geweest. B en w vragen zich °chter wel af of het niet ver- standig is het bad in 1974 eerder Zelfbouw te sluiten. De kosten, die de laatste weken in verband met Door ,een. "flagvaa verwarming worden gemaakt wegen volgens het college niet op tegen de belangstelling. Het tekort voor het komende jaar, zo is nu al bekend, zal weer groter zijn dan dat van dit jaar. Toch zullen de tarieven niet veel hoger worden. Zoals be kend zal de bar van de Ridder hof 's zomers ook gebruikt wor den voor het zwembad zodat de kantine niet langer voor dit doel reed voor de bouw van 32 wo ningen in Dorp-Oost 4 In het begin van het volgend jaar kan aan deze huizen worden begon nen. Hiernaast is er nog een plan voor de zelfbouw van 12 woningen, waarvoor echter niet al teveel belangstelling blijkt te den gestagneerd doch verwacht wordt, dat met de constructie snel begonnen kan worden. Ontpoldering ;efd zal voorts wordei een gehele of minstens gedeelte lijke ontpoldering van de Hooge- waardse Polder. B. en w. zijn van mening, dat in de loop van de laatste jaren de polder de agrarische bestemming heeft verloren en andere belangen jn gaan prevaleren. zijn. Het plan voor de bouw van Het godsdienstonderwijs op de ge- 21 huizen nabij „De Rank" is meentelijke basisscholen is niet door verschillende omstandighe- wat het zijn moet. De plaatselij ke kerken zijn ni ingegaan ope ke kerken zijn niet ingegaan op het verzoek van de gemeente om dit onderwijs weer te her vatten. Nieuwe pogingen zullen daarom in het werk gesteld worden. De gemeentelijke belastingen zul len het nieuwe jaar wederom worden opgetrokken. Dit is no dig om de begroting sluitend te krijgen. De verhoging zal een opbrengst van ruim 23 mille tot gevolg hebben. De reinigings rechten en de hondenbelasting worden b.v. ieder een tientje ho ger. De totale Koudekerkse be groting behelst een bedrag van bijna vijf miljoen gulden. ALKEMADE Maandag komt de gemeenteraad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. het vast stellen van het bestemmingsplan Roelofarendsveen-zuid; voorstel tot het ongegrondverklaren van het door J. J. Ouwerkerk te Roe- lofarendsveen ingestelde beroep tegen het niet overeenkomstig zijn verzoek verlenen van een uitkering op grond van de „Door- stromingsverordening 1970"; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor verbetering van paden achter gemeentelij ke woningen te Rijpwetering; voorstel tot het aanvragen en aan vaarden van leningen voor deze verbeteringswerkzaamheden in een aantal woningen van de woningbouwvereniging „Alkemade", voorstel tot het ongegrondverklaren van een door de heer Hage- doorn te Delft ingesteld beroep tegen een door B. en W. gewei gerde aanlegvergunning; voorstel tot het dn gebruik geven van grond aan bewoners Middenweg ten behoeve van een uitpad; voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de ver bouw van het voormalige badhuis en tot het in gebruik geven van dit gebouw aan de jongerensociëteit „Our House"; voorstel tot het verkopen van gronden voor de bouw van 15 gesubsidieer de eigenbezatswoningen ten westen van de Chrysantsingel; voor stel tot het benoemen in vaste dienst van mevr. M. A. F. Slot-A- dema, onderwijzeres aan de openbare basisschool te Oude Wete ring; voorstel tot medewerking voor uitbreiding en verbouwing van de r.k. basisschool te Oud Ade; voorstel tot herziene vast stelling van een tariefregeling voor het pontveer Kaag. HAZERSWOUDE De nieuwe basisschool ten behoeve van het openbaar onderwijs in de wijk Rhynenburch-oost zal, volgens bur gemeester en wethouders van Hazerswoude, m elk geval per 1 au gustus 1974 moeten kunnen starten. De vervanging van de protes tants-christelijke school „Rhynenburch" zal eveneens op korte ter mijn kunnen geschieden. Aan het begin van de werkzaamheden, verband houdend met de bouw, zit echter een ernstige „maar" verbonden: de gronden, waarop de scholen zullen verrijzen, zullen vrij van pacht moeten zijn. En zo ver is het nog steeds niet. Een afdoende oplossing betreffende de huisvesting van de openba re basisschool „De Springplank" is volgens B en W gelegen in nieuwbouw op de plaats waar de concentratie van de scholen (na bij het gemeentelijk sportpark) is gedacht. De schoolraad is meer voorstander van een nieuwe school in de wijk Zuid, naar het col lege blijft bij zijn eerder ingenomen standpunt. Aangaande de bouw van een openbare kleuterschool in Hazerswoude-dorp neigt het college tot de mening dat het noodzakelijk is de openbare ba sisschool en de openbare kleuterschool gelijktijdig aan de Burge meester Warnaarkade (bij het sportpark dus) te bouwen. BOSKOOP Dat het kerkelijk centrum „De Stek" moge uitgroeien tot een flinke oecumenische boom waar in de toekomst ook de nu nog niet deelnemende kerken een plaats zullen vinden. Deze wens werd door alle sprekers geuit ter gelegenheid van de officiële ope ning van het ieuwe gebouw aa de Puttelaa in de Boskoopse Snij- deiwijk, in aanwezigheid van vele kerkelijke en gemeentelijke auto riteiten. In het prachtige, moderne en doelmatige semi-kerkgebouw, dat tevens zal dienen voor vergaderruimte en gezelligheidscentrum voor de bewoners van Snijdelwijk-west 2 overhandigde de voorzitter van de bouwcommissie, de heer A. van der Kaaij de president kerkvoogd plechtig de sleutels van „De Stek". In zijn toespraak bracht de heer Van der Kaaij dank aan allen die medewerkten aan de totstandkoming van „De Stek". Er is zeer veel overleg vooraf geweest eer men met de eigenlijke bouw kon begin nen. Hij dankte met name het gemeentebestuur voor de bijzondere hulp in verband met de grondaankopen en de bouwcommissie be staande uit de heren J. C. van Gemeren, B. Hameete en L. R. Kra- De heer Van der Kaaij onthulde vervolgens een gedenkplaat welke in het gebouw een plaats zal krijgen. Wethouder mr. J. J. M. Tromm sprak in zijn funktie als loco-burgemeester de beste wensen voor „De Stek" uit. Ook hij hoopte dat de „achterblijvers", met name de R.K.- en de Gereformeerde Kerk, spoedig in staat zullen zijn deel genoot te worden in het kerkelijk Centrum. Als enige dame sprak mevrouw De Leeuw presidente van de Herv. Vrouwen vereniging „Het licht tegemoet". Zij bood namens deze vereniging een voorzit tershamer aan. Ook de dames van de Herv. Vrouwen Dienst wer den extra bedankt voor het vele werk gedaan voor „De Stek". De heer J. H. van de Water overhandigde namens het R.K. kerkbe stuur een prachtige plant met de beste wensen voor de toekomst. WOUBRUGGE - In de raadverga dering van aanstaande donder dag komt onder andere de op heffing van de brandweergroep Hoogmade aan de orde. Bij de reorganisatie van het per soneelsbestand stuitte de leiding van de brandweer op essentiële verschillen tussen de eenheid Woubrugge en de eenheid Hoog made. In Woubrugge waren vrijwel alle leden werkzaam in de woon plaats, waardoor de bereikbaar heid en dus de inzet bij brand minder problemen opwierp dan in Hoogmade, waar samenstel ling van een vaste ploeg uit ook in de woonplaats werkzame per sonen praktisch onmogelijk was. Ook bestond daar weinig bereid heid in cursussen technische en theoretische bekwaamheid te verwerven. Hierover heeft het gemeentebe stuur zich verstaan met de hoofd inspecteur van het Brandweer wezen in Den Haag en de Brand- raad van de gemeente. B en W stellen de raad met het oog hierop voor: Met ingang van 1 januari 1974 de eenheid Hoogmade van de vrijwillige brandweer op te heffen; alle be trokken personen eervol ontslag te verlenen; in principe accoord te gaan met het treffen van zo danige voorzieningen m.b.t. de alarmering, dat de brandbestrij ding te Hoogmade optimaal zal functioneren. Gezien de namen van de aangrenzende straten van vroegere ambachtsheren, stellen B en W voor de nieuwe straten in het plan Woubrugge- De woningen aan 'de Kerkstraat 71-81, die zullen worden gesloopt Bateweg, waar 20 premiewonin gen en 28 woningwetwoningen zullen verrijzen, te vernoemen naar vroegere burgemeesters te weten Cornells Kempenaar (1813-1851) en Pieter van Schra- vendijk (1852-1869). Na zeer langdurige onderhandelin gen met de eigenaresse van het pand Bateweg 54, mevrouw A. de Lange Roos, is thans een be vredigende oplossing gevonden vor een andere woning. Zij zal binnenkort gehuisvest worden in het perceel van „Nieuw Leven" aan de Bateweg en haar eigen woning verkopen voor een be drag van 25.000. De raad wordt verzocht een dergelijk be drag beschikbaar te stellen Teneinde de bewoners van de door de gemeente gekochte wo ningen Kerkstraat 71 t/m 81 (oneven) te Hoogmade vervan gende woonruimte te kunnen verschaffen is indertijd besloten op het aan de gemeente in ei gendom toebehorende perceel op de hoek Van Alcmaerlaan- Van Poelgeestlaan, een zestal bejaardenwoningen te bouwen. •Nu ook GS hun goedkeuring hebben verleend en overeen stemming is bereikt met Intra- bouw NV te Leldschendam over de aannemingssom, stellen B en W de raad voor: Beschikbaar stelling van 32.343 voor de grondkosten en 253.451 voor de bouwkosten. De jaarlijkse bij drage van het Rijk in de exploi tatiekosten bedraagt ƒ15.309. LEIMUIDEN Op woensdag, 28 november a.s. zulen door de gymnastiekvereniging O.D.I. onderlinge wedstrijden worden gehouden voor kinde ren van 8-10 jaar en van 10-12 jaar. De wedstrijden duren van 13.30 uur tot 18 uur en zijn in de grote zaal van het Spant. Op donderdagavond, 29 novem ber, eveneens in het Spant zijn er van 18-20 uur wedstrijden voor meisjes van 12-15 jaar. HAZERSWOUDE Op vrij dag 23 november, vanaf 20.00 uur, wordt in de kantine van de SV Bernardus te Hazers- woude-Rijndijk de volgende ronde van de klaverjascompe- 'titie afgewerkt. HAZERSWOUDE Drugs en druggebruik is het onderwerp van de parochiële gespreksa- vond, die op maandag 26 no vember, om 20.00 uur, wordt gehouden in het Michelshuis te Hazerswoude-dorp. HAZERSWOUDE - De LTB- afdeling Hazerswoude en Kou dekerk aan den Rijn houdt op donderdag 22 november in het Michelshuis oogstdankdagvie- ring. De toneelgroep „Ontwik keling en Vreugd" verleent medewerking aan deze bijeen komst. HAZERSWOUDE De toneel groep „Ontwikkeling en Vre gd" uit Hazcrsv.oude zet op de zaterdagen 24 november en 1 december, beide malen vanaf 20.00 uur, het toneelspel „Vluchtweg afgesloten" op de planken van het Michelshuis aan de Dorpsstraat. De entree bedraagt 3,50. Entreebewij zen kan men kopen bij: H. Fianen, Gouverneurplantsoen 13; schoonheidssalon Elisabeth, Dorpsstraat 105, N. Vergeer, Dorpsstraat 209; 's avonds aan de zaal. HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse afdelingen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. van de RK Vrouwenbeweging en van de Nederlandse Christen Vrouwen bond organiseren op donderdag 20 december, vanaf 14 00 uur de kerstbijeenkomst voor de bejaarden in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat. Zang en declama tie vormen enkele onderdelen van het programma. Alle 65- plussers zijn welkom. HAZERSWOUDE De in Hazerswoude-dorp gehouden huis-aan-huis-collecte heeft 1193,87 bijeengebracht. Dat komt in een dorp met zo'n 1200 woningen neer op een gulden per huis. ALKEMADE De officiële opening van de eerste open bare kleuterschool in Roelof- arendsveen vindt morgen plaats. De aanvang ls om 15.00 uur en wordt verricht door burgemeester Smolders. De school ligt aan de Rem brandt van Rijnsingel 1. De bijeenkomst wordt later voortgezet in De Alkeburcht. BODEGRAVEN De twe muziekavond van het seizoen 1973/74 vindt aanstaande donderdag in de Burgerzaal van Bodegraven plaats. De avond wordt verzorgd door het Amsterdams Nonet, ne gen musici van het Concert gebouworkest en het Amster dams Philharmonisch Or kest. Er worden werken uit gevoerd van Badings, Boc- cherini en Kreutzer. De aan vang is om 20.15 uur. TER AAR Vrijdag a.s. zal de Koninklijke Militaire Kapel on der leiding van kapitein-direc teur Anne Posthumus optreden in de r.k. kerk te Langeraar. Door een goede samenwerking met de r.k. muziekvereniging „Arti et Religioni" en de „Kul- turele Vereniging Ter Aar" is een en ander mogelijk gewor den. Naast de vele concerten en mede werking aan taptoes (b.v. Tap toe Delft) heeft de Kon. Mil. Kapel, behalve de dagelijkse re petities, meestal een druk bezet programma. Met een speciaal samengesteld programma, dat in overleg met „Arti" is verzorgd, komen zij nu in Ter Aar concerteren. En kele onderdelen zijn o.a.: Rus sian Christmas Music van Al fred Reed, Rondo Rococo van Caesas Glonvanninl, Ouverture to Candide van Leonard Bern stein, Tarantella van Adriaan Bosch sr. Aanvang concertprogramma 20.30 uur. Voorverkoop op woensdag avond 21 november van 89 uur bij de volgende adressen: mevrouw Van der Horn, Oud Nieuwveenseweg 84, Nieuwveen, mevrouw Hugenholtz. Dr. A. Schweitzerstraat 31, Ter Aar; mevrouw De Korte. Dosinstraat 8. Langeraar; mevrouw Van der Ven, F. M. Baudstraat 11. Zevenhoven. LDG I naar vierde plaats LEIDEN Het Leids Damge- nootschap heeft in de zesde ron de van het nationale hoofdklas secompetitie de overwinning be haald op damvereniging „Aal ten". Door deze overwinning klommen de Leidenaren naar de vierde plaats. Na drie uur spelen keek LDG te gen een 40 achterstand aan. E. Bronstring bracht deze ach terstand terug tot 42, waarna de stand opliep tot 8—6. Over winningen van P. Bronstring en W. Klein maakten dat de stand 108 in het voordeel van Leiden werd beslist. Een remise van Heemskerk bracht de uit eindelijke stand: 119. Het tweede tiental van LDG heeft afgelopen vrijdag gewonnen van HDC 2 met 12—8. Hiermee staat het op met nog drie ronden te spelen, vijf pun'en voor op nummer twee. Aanstaande za terdag speelt het eerste tiental thuis tegen DC Heemstede. Aan vang 13.00 uur. BASISSCHOOL HEEFT EEN VALKENBURG OUDER COMMISSIE VALKENBURG In het school gebouw aan de Kerkweg werd door de Openbare Basisschool „Valkenhorst" de eerste ouder avond gehouden. Spreker op deze avond was de heer A. Boogaard, inspecteur van het lager onderwijs in de Inspektie Leiden. „Het Is", al dus de heer Boogaard, „bijzon der verheugend, dat naast het gemeentebestuur ook de vereni ging voor christelijk onderwijs op deze ouderavond aanwezig is." Daaruit mag de goede ver standhouding blijken tussen de beide schoolverenigingen. Het vormen van een oudercommis sie is de schakel tussen leer kracht en leerling. Als ouders krijgt men inspraak, ook wat het onderwijs op school betreft. In het luisteren naar elkaar wordt de basis Revonden voor goed onderwijs. Zodra een der partijen dit uit het oog verliest, gaat het mis. We zullen dienen in te zien, dat de school van het kind is. Welk een grote verant woordelijkheid ligt hier niet voor het onderwijzend perso neel. Het welzijn van het kind is in hun handen gelegd, aldus de heer Boogaard. Hierna werd overgegaan tot de benoeming van een oudercommissie. Be noemd werden: mevr. Poen, mevr. Evers er de heer Grllter. In deze oudercommissie zal het onderwijzend personeel van de school een adviserende taak hebben. Marktberichten Veiling Katwijk. 19 nov. Wu.tpcen p. kist AI Ó.KO-7 70. All 2.70- G.30, BI I 30-8.20, Uil 2.60-3.70, Cl 3.20-4 10, CII 2.«0-3 60 Bloemkool 61 1.66-1.76. «f 1.30-1 68. MI 39-99. 1011 34. 121 1.01-1.30, 12U 50- 69. 1511 25, Andijvie 40-100: bospeen IT 4*457; knolselderlc 22-43: peterselie 16; sel derie 26; spitskool 46; groenekool 40- 4-1: boerenkool 40-46; brcekpoen p. kist 2 10-5 80. Aanvoer waspeen 106 000 kg. no. lofnrrnd.veen. Bloemenveiling, 19 nov. 197S Anjer» Rose 33-35, Rood 33-43. Wit 34- 36. Keefer 33-45. Lena 31-40. Espe- rence 30-39. I-e Rev.- 43-48. Allee 38, Nora 37-40. Rosen Garnette. Carol. Prominent. Carina, Zorlna 17-37. Either Otnrlm. Evergold 29-36. Bac cara. Hon a 6*87. Belinda 204», So ma 50 63. Motren 36-42. Alstroemcrlu 29-30. Gerbera 46-49. Lelie» 46-1.56, Ncrlne 39-72. StrellUla 2.80-2.86. Ge plozen Chry»«nten 21-63 p.st., Tros- chryaanten 90-1.86. Eree«laa 1.40-3.60. Irissen 3,06-3,36 per bos.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5