ZOETERWOUDENAAR LANCEERT DE „FIETSKRUIER" Roodenburg en Plan Noord bereiken overeenstemming CONFESSIONELE KIEZERS IN HAZERSWOUDE ROEPENf CD A-GEDACHTE HALT TOE U.R.-Leiden solidair met Griekse studenten streeknieuws, Haast met woningbouw in Z Rhynenburch-Oost I OOK Wat u moet weten Veel succes voor balletgroep van Marjolein Briër DINSDAG 20 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE De toenemende populariteit van de fiets is in een nieuwe stroomversnelling gekomen door de olie-boycot. Dat kan zelfs de volksgezondheid ten goede komen, want Amerikaanse artsen hebben de hoge gemiddelde levensduur van de Nederlander al eens toegeschreven aan het veelvuldig gebruik van de fiets. Bij alle voordelen die er op te sommen zijn voor de tweewieler, waaronder het ontbreken van parkeerproblemen een belangrijke plaats in neemt, zijn er ook nadelen. Eén daarvan is de beperkte mogelijkheid tot het vervoeren van baga ge. Daarin gaat echter verandering komen dankzij een inventieve Zoeterwoudenaar. Dat is de heer Theo van Steyn van een bekende Handelsonderneming aan het Watertje welke veel te doen heeft met fietsen en bromfiet sen. WÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Hij las in een vakblad dat de Stichting „Fiets" welke zijn do micilie heeft in Amsterdam, nog al eens benaderd werd door mensen die b.v. per fiets op va kantie wilden en inlichtingen vroegen over hun bagageproble men. Met name werd gevraagd ■naar een karretje hiervoor. Dat iwas echter niet in de handel en dat zette de heer van Steyn aan het denken. Hij ontwierp een tweedelig aanhangw agent je dat na enkele proefmodellen nu in een solide uitvoering op de markt wordt gebracht. Het lag in het voornemen om hiermede te wachten tot het voorjaar maar door de olie-boycot is de procedure versneld. Men moet het ijzer nu eenmaal smeden als het heet is. Het geheel is tot stand gekomen in overleg met de Stichting „Fiets". De combi natie van grote wielen en een stalen chassis geeft een lidhtlopend en stevig wagentje dat geheel in lijn is met de trekkende fiets. De laadvloer is laag tussen de wielen gemon teerd, dit voor een vaste weglig- ging en gemakkelijk laden. Het voldoet met spatborden en ver lichting geheel aan de wettelijke eisen. Het wagentje dat de maam „Fietskruier' heeft mee gekregen, wordt in 8 typen gele verd. De Jaadvloeroppervlakte is 80 x 45 cm en de totale hoog te bovenbouw boven het wegdek 97 cm. De prijzen variëren, afhankelijk van de uitvoering, tussen 375,— en 500,—. De constructeur zegt dat de Fiets kruier een goede funktie kan vervullen bij mini-verhuizingen, bij het kamperen en trekken en tijdens het verblijf op de cam- F>ng. Over de afzetkansen is de heer Van Steyn gematigd optimis tisch. Hij hoopt met de produk- tie in 1974 in ieder geval zijn aanloopkosten te kunnen dek ken. RIJNSBURG - In het kader van het 100-jarig bestaan van de KNSB organiseert de Rijns- burgse schaakclub vanavond een simultaanseance in het dienstencentrum de Bogaert Smidstraat 16. Simultaanspeler is de internationale schaak meester Bert Enklaar. Deelne mers kunnen zich opgeven tot uiterlijk 7.45 aan de zaal. Toe gang vrij. HAZERSWOUDE De sport- afdeling van de KPJ uit Ha- zerswoude organiseert op zon dag 25 november, vanaf 10.45 uur, een volleybaltoernooi voor dames en heren in de Alphen- se Rijnstreekhal. Er doen KPJ-ploegen aan mee uit Ben schop, Alphen aan den Rijn, Oudewater, Jutphaas, Bodegra ven, Woerden, Nes aan de Am- stel, Hazerswoude, IJsselstein, Reeuwijk. Aarlanderveen en Haastrecht. De prijzen worden 's avonds in het Hazerswoudse Michelshuis uitgereikt tijdens een dansavond met de Haar lemse groep United Killdom. ZOETERWOUDE. De kaartavonden van S. J. Z., die dit seizoen op vrijdag werden gehouden, blijken minder belangstelling te trekken dan vorig jaar. Be sloten is nu om ze beurte lings op woensdag en vrijdag te houden. Morgen, woens dag, zal dat voor het eerst gebeuren. WASSENAAR Het Waterloo- plein-koopfestijn, dat in het af gelopen weekend door de Was- senaarse afdeling van de Neder landse Protestantenbond in het Jeroenhuis werd georganiseerd is een bijzonder groot succes geworden. Niet alleen overtrof de opbrengst bijna 11.000,- alle verwachtingen maar hartverwarmend was het en-R. thousiasme, waarmee tientallen vrijwillige medewerksters aan,se deze manifestatie zich van hun. gel taak gekweten hebben. De leden rat van de NPB hadden gezorgdjovi voor een unieke collectie meu-'gj-g beien, kleding, schoeisel, boe-j£r ken. apparaten en curiosa, die], vlot van de hand gingen. g11 wij nir er HAZERSWOUDE Tegen het einde van 1974 zal in Rhynenburch-fcr< oost met de bouw van woningen moeten zijn begonnen, wil men inPE' Hazerswoude opnieuw niet het risico lopen dat de continuïteit va rif01 de bouwplannen wordt verstoord. Het gemeentebestuur pleegt mo-*nc menteel overleg met de woningbouwvereniging Volksbelang betref-F" fende de mogelijkheid van een gewijzigde verkaveling, gezien def bijzonder hoge grondkosten, die voor dit door G.S. goedgekeurde be-Pv stemmingsplan moeten worden ingecalculeerd. Het zal vrij lang duren, voordat het door de gemeenteraad vastgestel-f de plan dorpskern oost zal kunnen worden gerealiseerd. B. en w.* wijzen in dit verband op het vrij grote aantal bezwaarschriften, dat F tegen dit plan is ingediend. -j" In verband met de zeer spoedige bouw van een sporthal zal in afzien-f0' bare tijd slechts een zeer beperkt gedeelte van het bestemmings-B" plan sportpark tot uitvoering kunnen komen. Het ligt overigens inF de bedoeling dat een derde sportveld (t.b.v. Hazerswoudse Boys) te->ta gelijk met de sporthal wordt gerealiseerd. TER AAR Morgen houdt het NKV (Nederlands Katho liek Vakverbond) afdeling Ter Aar zijn eerste bijeen komst in het winterseizoen 1973-1974. Op deze avond zal de directeur van het zieken fonds „Alphen en Omstre ken", de heer P. Stuiven- berg, een lezing houden over het ziekenfondswezen. Deze avond zal plaatsvinden in het Parochiehuis te Langeraar en begint om 20.00 uur. TER AAR Vrijdag zal In het Parochiehuis te Lange raar een klaverjas-drive worden gehouden ten bate eveneens een loterij gehou den worden met vele mooie prijzen. van de bejaardensociëteit te Langeraar. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond zal ALPHEN AAN DEN RIJN De muziekvereniging Arti et Religioni geeft donderdag het jubileumconcert in de Goede Herderkerk in Alphen. De aanvang is om 20 uur. Medewerking zal verlenen de zangvereniging Con more. Arti et Religioni bestaat 65 jaar. HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK De zanggroep Ka meleon en het koor Zang en Vriendschap verzorgen don derdag gezamenlijk een zang avond in de Gereformeerde kerk in Hazerswoude dorp. De aanvang is om 20 uur en de entree een rijksdaalder. Sheherazade (Libelle) morgen in Alkemade ALKEMADE —Morgen woensdag 21 nov. houdt de Ned. Bond voor Plattelandsvrouwen afd. Alkemade 's avonds om kwart acht in „De Woelige Ba ren" een bijeenkomst waar de bekende schrijfster en journalis te Scheherazade een spreek beurt zal houden. Voorts wordt aandacht gevraagd voor de cur sus snijbloemen en kamerplan ten waarvoor men zich tot 15 december kan opgeven bij mevr. R. Suttorp, tel. 3204. Deze cursus wordt gngeven op de donderdagavonden 31/1; 7 2 en 14/2 1974 in „De Woelige Ba ren" van 19.45 ur. Mevr. T. v.d. Plank heeft de ieiding van deze cursus. Kosten zijn 12. Voor de Kring I Rijnstreek wordt een cursus politieke scho ling georganiseerd in hotel Cen traal te Alphen a/d Rijn en wel op de maandagen 11, 18. 25 febr. en 6 maart 1974. Kosten zijn 12,50. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevr. Suttorp, tel. 3204. HAZERSWOUDE Volgens de heer van Veen, voorzitter van de CHU-afdeling Hazerswoude, hadden de besturen van KVP, ARP en CHU aanvankelijk overwogen, om de komende ge meenteraadsverkiezingen met één lijst uit tó komen. Bij nader inzien was men echter de over tuiging toegedaan, dat dat moest worden beslist door de le den, die zich bijgevolg via een enquête over deze kwestie moesten uitspreken. De cijfers hebben het Intussen uitgewezen; de leden willen niet „inniger" gaan samenwerken dan thans het geval is. Bij de KVP bijvoorbeeld, waar slechts 45% van de leden rea geerden. Bestuurslid P. Brug man meende het te moeten zoe ken in een „grote onverschillig heid", maar voorzitter IJ. Kuy- per stelde daartegenover dat het best mogelijk is dat de le denlijst niet meer deugt en dat het best mogelijk is dat de afde ling veel minder leden dan de thans 197 ingeschrevenen bevat. Van de 89 personen die reageer den op de peiling, bezoekt liefst 83% nooit een gemeenteraads vergadering. Vijfenzestig pro cent put de inbreng van de raadsleden op de raadsvergade ringen uit De Leidse Courant. Hoewel dat landelijk gezien ge heel anders ligt, wil bij de CHU liefst 85% (22 volledig) samen werking met de ARP en KVP. Een enthousiast gevoerde actie had overigens tot gevolg dat 77% van het ledentotaal zijn mening weergaf betreffende de diverse vragen. Bij de ARP reageerde een lid met: ik ben voorstander van de CDA-ge- dachte, maar dorp en Rijndijk moeten elk met een lijst en een fractie optreden. In deze krin gen wordt de Nieuwe Leidse Courant (42 van de 103 gerea geerd hebbende leden) als het medium genoemd dat informa tie verstrekt over het werk van de raadsleden. Mevrouw M. Brink-Bijleveld, de presidente van de AR-kiesver- eniging, meende het te moeten zoeken In de kleine gemeen schap („waar iedereen iedereen kent"), dat de meeste leden té gen een inniger samenwerking van de „drie" zijn. „Het moet dus rustig doorgroeien." Waar op CHU-voorzitter Van Veen voorstelde om een commissie in het leven te roepen om de CDA-gedachte tot realisering te brengen. Diverse leden vroegen zich op de vergadering in het Michelshuis af, op welke wijze getracht zal worden de jeugd meer interesse voor hun politiek' bij te brengen. „De CDA zou de oplossing zijn", aldus ARP- raadslid B. Poot. „Want de jon geren willen duidelijkheid'" Waarop mevrouw Brink rea: geerde met: „Als we nu geheel samen zouden optrekken, dat moeten bestempeld worden met „valse eenheid". De besturen van ARP, CHU KVP weten in ieder geval enigszins wat onder de leden leeft (hoewel: slechts 244 perso nen reageerden, terwijl drie" tijdens de laatstgehouden i verkiezingen ruim 2000 stem-^j men vergaarden). Zo'n 1015ö bezoekt de vergaderingen (elke afdeling apart of samen). Op dinsdag 11 december komen de drie confessionele partijen ove rigens nog eens bij elkaar, onf met de raadsleden van gedach- ten te wisselen over de gemeen- 2 tebegroting 1974. LEIDEN Een rechtstreekse over leg tussen het bestuur van de voetbalvereniging „Roodenburg" en het wijkkomitee „Plan Noord" heeft in het weekend geleid tot een vruchtbaar resultaat. De heer M. v. Aken, die als raadslid bij het overleg was uitgenodigd, was in staat deskundig van advies te dienen. van belang bleek, dat zij er nu eindelijk een veld bij zouden krijgen. In welke richting dat veld komt te liggen was voor „Roodenburg" niet van primair belang, mits dat veld er thans zou ko men. Wijkcomitee „Plan Noord" her haalde nogmaals, dat het onder geen be ding een vierde veld voor „Rooden burg" wilde torpederen. Het wijkkomi- tée wilde alleen maar onderzocht zien of een plan, waarbij de speelweide vee meer ontzien zou worden, mogelijk was Een voorlopig technisch onderzoek hier over gaf indikaties, dat dat niet onmo gelijk was. De mogelijkheid, dat via een nieuwe be sluitvormingsprocedure de zaak weer op de lange baan zou worden gescho ven, zou ook nog onderzocht moeten worden. Indien beide onderzoeken bevredigend zouden verlopen, hadden noch „Rooden burg" noch het wijkcomitee „Plan Noord" bezwaren. De heer v. Aken heeft in en na het weekend deze onder zoeken voortgezet. Het technische on derzoek, dat reeds op gang was, is nu zo ver gevorderd, dat dit zo goed als zeker niet zal leiden tot onoverkomelij ke moeilijkheden. In de bestuurlijke sektor bleek, dat, hoe dan ook, een nieuw besluit genomen zal moeten wor den. Het eerste besluit is inmiddels ver jaard. Er bestaat echter goede hoop, dat dit soepel zal worden opgelost. Indien zich nu geen verdere obstakels voordoen, kan het veld zó worden aan gelegd, dat er bijna 4000 m2 extra speelweide gespaard blijft. Dit eerste overleg tussen „Roodenburg" en wijkkomitee „Plan Noord" heeft bij beide de hoop doen ontstaan, dat dit in de toekomst tot een goede samenwer king zal leiden. 27 november St. Nicolaas in Leimniden LEIMUIDEN - Op dinsdag, 27 november a.s. organiseert de winkeliersvereniging „Leimui- den", een groot sinterklaasfeest voor alle kleuters en leerlingen van de le en 2e klassen van de basisscholen uit Leimuiden en Rijnsaterwoude. Sint en Piet zullen de kinderen in het Spant ontvangen van 3—5 uur, terwijl Ricardo, de musika- le clown en goochelaar de kin deren dolle pret zal bezorgen. Op die middag zal tevens de prijsuitreiking zijn van de Sint Nicolasprijsvraag. Deze feest middag zal worden aangeboden in de plaats van de traditionele aankomst per boot aan het Noordeinds. LEIDEN Op initiatief van het College van Be stuur heeft de Leidse universiteitsraad gisteren avond besloten tot een verklaring waarin hij zich schaart achter de akties van de Griekse studen ten en het gebruik van geweld door de Griekse overheid verwerpelijk acht. Het College van Bestuur was van mening, dat een stellingname in deze op zijn plaats was, omdat het hier een zaak betreft die de universiteit als zodanig raakt, en verantwoord, omdat de feiten in dit geval een duidelijke taal spreken. Alleen het raadslid Feldbrugge stelde zich wat voorzich tiger op en onthield zich van stemming. De verklaring, waarin namens de gehele Leidse universitaire gemeenschap daadwerkelijk mede leven wordt betuigd met de Griekse studenten en academici, die voor werkelijke academische vrij heid en democratische beginselen strijden, werd behoudens een enkele aanvulling praktisch onver anderd door de Raad aangenomen. Dit ingelaste agendapunt nam echter toch nog zo veel tijd in beslag, dat hierom en wegens lange diskussies over andere zaken de agenda aanzien lijk moest, worden ingekort. Andere punten. waaronder een concept-besluit om naast de huis vesting van studenten ook aandacht te besteden aan de problemen van andere bevolkingsgroepen op dit gebied gerefereerd werd aan de bezet ting van het nieuwe studentenkomplex aan de v. d. Werffstraat werden daarom verschoven naar de volgende vergadering. Deze zal op 10 de cember plaatsvinden. Noordwijk In een vrijwel uitverkochte Kuip heeft de Leidse ballet groep van Marjolein Briër voor de tweede maal in Noordwijk geërt- celleerd. Vorig jaar bracht de groep, door de afdeling kuituur van Join voor het voetlicht gebracht, het publiek in de Kuip voor het eerst tot enthousiasme. j Zaterdagavond was het succes zo mogelijk nog groter. De groep heeft imet fris nieuw bloed aan zeggingskracht gewonnen, maar een oude kern binnen „The Company" draagt toch altijd nog het niveau tot boven dat van een gemiddeld amateur-corps. Dat zijn, uiteraard, de creatieve en begeesterende Marjolein zelf, een artistiek en technisg/i zeer vaardig dansende Pietemella Spruytenburg, het groeiende ta lent Albert van Nierop en de harde werker Kenny Lalopua, dit kunstzinnigheid aan kracht paart. De Kuip-bevolkers konden onder meer van drie balletpremieres genie ten: Maybe the morning, een feeërieke choreografie in (Parijs) orjanje en geel op muziek van Kim Davis, People in town (muzieU Davis), bijna een zelfpc vet van Marjolein die van ingekeerdheiJ plotseling in een reactie an uitgelatenheid kan komen, en tenslotu een vierde scène in The Gospel (oudere chereografieën van Marjoleiif op de meeslepende muziek van Edwin Hawkins), Remember m( genoemd. De muziek hiervan maakte John Bolsry. Er werd dooi de groep, die met twee dansers en enige danseressen in een nieuwt gedaante is getreden, knap gedanst. Ondanks een niet altijd eve» stipte synchronisatie was het duidelijk dat er hard gewerkt was aa» de uitvoering. Voor ons gevoel bleef een topper van vorig jaar. „Va lerie" ook ditmaal een hoogtepunt. Deze dans, in de dichterlijk! sfeer van Elton John, van Pietemella en Albert zweemt naar per. fectie. Het is poëzie die stil maakt. Ook Live it up deed het wesii best met dolle taferelen uit de vrolijke keuken van Marjolein mei een flink snufje Briër. Het publiek toonde zich na negen programma onderdelen voor zo veel inzet en inspiratie zeer dankbaar en uiji bundig. T.ft

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4