Openbare Werken van Alphen is uitstekend onder dak REORGANISERING VAN LEIDSE POLITIEKORPS NIET EENVOUDIG SPLINTER B.V. gewapend betonconstructie van het skelet Kantoorgebouw officieel in gebruik genomen PONSIOEN Si ZOON B.V. Zwembadtarieven en reinigings rechten omhoog in Oegstgeest PAGINA 4 VRIJDAG 16 NOVEMBER 1973 WERD UITGEVOERD DOOR te VALKENBURG (Z.-H.) VOORSCHOTERWEG 67 TELEFOON 01710- 60 8 88 KANTOORFLAT VAN DE DIENST OPENBARE WERKEN De riolering waterleiding - sanitaire installatie - drukverhogingsinstallatie en vuilwaterpompen werden verzorgd door ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen a.d. Rijn In het souterrain van de kantoor flat van de gemeentelijke dienst van Openbare Wer ken, kwam donderdag een groot aantal genodigden bijeen voor het beleven van de officiële ingebruik neming van dit eerste com plex voor kantoordoelein den in het centrum der ge meente. Onder de vele plaatselijke autoriteiten waren o.m. de oud-direc teuren van Openbare Wer ken ir. J. D. J. Waarden burg uit Voorburg en ir. N. Buijsert, die thans lid is van Ged. Staten van Z.-H. Ook het College en meren deel van de gemeenteraad waren tegenwoordig. De of ficiële opening werd ver richt door wethouder J. C. Duin: de symbolische han deling bestond in het uit wisselen tussen wethouder en directeur van de sleu tels van het oude kantoor aan de Julianastraat en de nieuwe sleutels van de flat. Alle woordvoerders waren uiterst voldaan over wat is bereikt en de wijze waarop alles in prettige op elkaar afgestemde samenwerking van de betrokken bouwers van hoog tot laag, van op drachtgever en huurder is verlopen. Adj.-directeur H. Rademakers van de Nat. Nederlanden uitte zijn voldoening over wat hij LISSE Zaterdag 17 nov. start de Karnavalsvereniging de „Boekbijters" in gebouw Trefpunt aan de School straat, in welk gebouw de in- drinkavond wordt gehouden. Op deze avond zal Prins Ja cobus I zijn rijk overdragen aan de nieuw gekozen Prins. LEIMUIDEN Ter gelegen heid van het 25-jarig dienst verband van de heer H. de Rijk, thans direkteur van de Rabobank, is donderdag een receptie gehouden in zaal Keijzer. Vrijwel de gehele bevolking van Leimuiden en Rijnsaterwoude kwam de ju bilaris de hand drukken. BOSKOOP Wethouder mr. J. J. M. Tromm ontvangt morgen zaterdag 17 novem ber om ongeveer half drie Sint Nicolaas op het bordes van het raadhuis. De goed heiligman debarkeert voor Hotel Neuf en zal dan bege leid door Harmonie Excel sior feestelijk door de dorps kern naar het raadhuis rijden NOORDWIJK In het kader van de activiteiten van de Stichting Jongeren Initiatief Noordwijk kortweg Join genoemd in het seizoen '73—74, vindt morgenavond 17 november in De Kuip aan de Zeestraat een uit voering plaats van de Leidse balletgroep van Mar jolein Briër. In De Kuip (aanvang 8 uur) is dan de première van drie nieuwe dansen, in de choreografie van Marjolein Brièr. noemde een bijzonder fraai ge bouw, waarmede Nat. Nederlan den zich gelukkig prees. Het ge meentebestuur complimenteerde spr. met zijn vooruitziende blik, hetgeen blijkt uit de in het ge bouw toegepaste vele technische installaties. De opdrachtgever droeg het gebouw in gebruik over aan directeur Openbare Werken ir. C. Hakstege. Spr. schonk voorts enkele apparaten ten gebruike ter versteviging van de onderlinge communica tie. Wethouder Duin gaf een schets van de ontwikkeling der gemeente in de laatste 20 jaren. Dit gebouw noemde hij het laat ste project ter dichting van het grote gat in het centrum. Spre ker was blij met deze flat, waaraan de gemeentelijke dien sten, vooral Openb. Werken, bij zonder dringend behoefte had den, mede om de spectaculaire ontwikkeling der feemeente het hoofd te kunnen bieden. De heer Duin verheugde zich erover Samsom Efficiency b.v. tot me debewoner te hebben gekregen; een goede nabuurschap is be langrijk en dat verwacht spre ker van de Samsom-onderne- ming zeker. Ir. Hakstege, als laatste spreker, koesterde veel begrip voor de vele moeilijkheden die de bou wers moesten overwinnen en uitte daarom zijn grote waarde ring voor de omstandigheid, dat het werk desondanks ruim voor de bepaalde opleveringspertode bij hem kon worden ..opgele verd". Spreker vatte zijn visie op het complex samen met de verklaring: „dit gebouw past in Alphens centrum". De heer van Stipdonk heeft als coördinator tussen de onderscheiden betrok ken instanties, zich voorbeeldig van zijn taak gekweten, zo richt te ir. Hakstege zich tot hem. Erkentelijk was de dir. van Openb. Werken jegens j Ged. Staten en vele ande-1 ren voor de ondervonden I mdewerking. Zich tot weth. j Duin wendende die spreker „zijn baas in het bestuur lijke vlak der gemeente" noemde, overhandigde spreker hem een stel ser vetringen om daarmede symbolisch te beduiden de wens tot samenblijven van zijn dienst met het ge meentebestuur in goede saamhorigheid. Een afgevaadigde van de Alg. Bank Ned. De enige naaste buur tot dusver van de werkers in de flat bood, een chocolade-maquette van ,,de grotere en hogere zus" aan. De burgerij krijgt vor de bezichting ,,Open Huis" hedenavond en zaterdagmiddag een ge legenheid. Drogisterij Vrijenhoek weer geopend LEIDEN Aan de Leidse Haar lemmerstraat zijn vandaag d» deuren opengegaan van de ver bouwde drogisterij-parfumerie, zaak Vrijenhoek. Door deze ver bouwing, die enige maanden ir beslag genomen heeft, is zeer ruim en overzichtelijk gerichte bedrijf twee maal u groot geworden, hetgeen onge twijfeld prettig doet winkelen. Voorafgaande aan de opening van vandaag hield Vrijenhoek gisteravond (koopavond) in eer. ongedwongen, zakelijke sfeer een open huis. Ter gelegenheid van de heropening heeft het bedrijf een prijsvraag uitgeschreven me: vele fraaie prijzen. Inlichtingen Haarlemmerstraat 1)9. Elektrisch orgel muziekschool Bodegraven - De Stichting Bode- graafse Muziekschool is vi met een elektrisch orgel. De lessen hiervoor zullen wordeh gegeven door de bekende orga nist-dirigent Ben Kramer uit Boskoop. Voorts is een Orff-in- strumentarium aangeschaft. De leerlingen kunnen nu het enseni- blespel beoefenen, waar voorél jeugdige leerlingen verzot zijn. De heer Joop Harmsen za! de gitaarlessen van Co Pfister overnemen, nu deze om gezond- heidsredenen moest bedankeii. Mej. Elly Laverman is als dé cent verbonden voor lessen o|j de violoncel. Nieuwe leerlingen kunnen zich melden bij Mevr, Lovendaal-Later, Lijster 18. Bo degraven. Hoofdaannemer bouw nieuwe kantoorflat Dienst Openbare Werken Castellumstraat 6 te Alphen a.d. Rijn BOUWBEDRIJF JOH. WESTMAAS Jr. b.v. UTILITEITS- en WONINGBOUW van Nesstraat 25 - Tel. 01720 - 73341 ALPHEN AAN DEN RIJN OEGSTGEEST Op de exploitatie van het zwembad Poelmeer wordt door de gemeente Oegstgeest jaarlijks een belangrijk bedrag toege legd. Een konstatering waarvan gisteravond tijdens de te Oegstgeest gehouden raadsvergadering uiting werd gegeven door de heer Gme- lich Mevlingh (VVD). Hij achtte de verhoogde zwembadtarieven voor 1974 niet vergaand genoeg en deed het voorstel het gezinsabon nement niet met 2,50 maar met 5 gulden te verhogen, of de korting bij voorverkoop te doen vervallen. Voor dit laatste voelde niemand iets, omdat de voorverkoop „de kurk is waar het zwembad op drijft" De heer Groenendijk (KVP) wilde wel mee met de gedachlengang van zijn liberale collega maar „dan mag men de leeftijd niet verlagen van 17 naar 15 jaar". „Een ge zinsabonnement moet gelden voor kinderen tot en met 17 jaar" al dus de KVP'er. De heer van Veer (PC) hakte met een uitstekend voorstel de financiële exploitatieknvcp door: „De korting bij voor verkoop van de abonnementen terug te brengen van 10 gulden naar 7Zz gulden". B. en w. namen zijn idee over en de heer Gmelich Meyling (VVD) ging door de knieën. De Pvd.A D'66 en de heer Groenendijk bleven zich verzetten maar de rest van de raad ging akkoord. Na het spel van loven en bieden'kwamen voorts de tarieven voor de sporthal en de gymnastieklokalen aan de orde. De heer v. Veen (PC): „Graag vijftien procent reductie tijdens de stille uurtjes...". Men nam het, behoudens de goedkeuring welke werd verleend aan het voorstel, in welwillende overweging waarbij rekeing wordt ge houden met georganiseerde, ongeorganiseerde en commerciële spor ters 1 De proefmarkt in Oegstgeest wordt een definitieve. De desbetreffende verordeningen werden aangenomen. „De komende winter zal uitma ken of de markt „anschlusz" zal hebben bij de marktkooplieden", aldus wethouder Thorn. Over de resultaten van de donderdagse koopavond heersen onder de Oegstgeester middenstanders gemengde gevoelens. Met ingang van 1 januari a.s. gaat men het op de vrijdagavond proberen. De raad gaf er haar fiat aan. Of hier in de toekomst nog een eerdere win kelsluiting op de zaterdagmiddag aan ten grondslag ligt kwam ech ter niet ter sprake.Alhoewel in het voorwoord van de gemeentelijke begroting voor 1974 werd voorgesteld de reinigingsrechten van 35 op 55 gulden te brengen deed -het college een stapje terug. Het wordt vijftig gulden en dit allemaal om tegemoet te komen aan eerder ge maakte afspraken. De heren Gmelich Meylingh (VVD), Brouwer (PC) en mevrouw. Gouverneur van Deene (KVP) spraken er hun vreugde over uit. De nieuwe subsidieverordening en de nota jeugdsubsidie were en aan vaard. Na deze hangijzertjes werden een groot aantal pur n snel doorgehamerd zoals o.m. de aanleg van een ecologisch ntsoen naast het Aert van Nesflat en meer controle op het afstel, n van vuurwerk. Belangen in agrariseli gebied in de lui el HAZERSWOUDE Er is, al dus B en W met de meeste urgentie een nieuwe bestem mingsregeling nodig voor het gemeentedeel tussen de rijksweg 11 (Rijndijk) en de spoorlijn Leiden-Utrecht. Het provinciaal bestuur gaat van het standpunt uit, dat er de eerste tien tot vijftien jaar in dit gebied geen veranderin gen mogen plaatsvinden, voorzover d:e althans meer zouden inhouden dan de bouw van woningen voor ei gen inwoners. De voorbereidingscommissie voor de ruilverkaveling ziet een exploitatie van dit agra risch gebied niet „zitten" ten opzichte van de agrarische gronden aan de andere (zuid-)zijde van genoemde spoorlijn. Immers, zo rede neert deze commissie, men blijft daar geconfronteerd met de spoorwegovergangen. Een en ander bergt, aldus B. en W., de mogelijkheid in zich dat door intensivering van de agrarische activitei ten niet onbelangrijke wijzi gingen zullen optreden in het gebruik van die grond. Dit laatste blijft alleen mogelijk wanneer er op deze gronden een onbeperkte agrarische bestemming blijft liggen. Bovenstaande opvattingen kun nen moeilijk tot hetzelfde doel leiden en daarom is er een werkgroep in het leven geroepen, die belast is met het onderzoek van de plano logische moeilijkheden die in dit gebied in de lucht zitten. De werkgroep, waarin verte genwoordigers van PPD, Rijkswaterstaat, N.S., ruil verkaveling, B. en W. en een lid van de planologiecommis sie (een gemeenteraadslid), zal volgens het college niet met een bruikbaar resultaat komen. B. en W. willen met de stedebouwkundige tot een regeling zien te komen, die voldoende rech* doet weder varen aan de agrarische be langen en aan het standpunt van de Provinciaal Planolo gische Dienst. LEIDEN De organisatie van het Leidse politie-apparaat kent vele knelpunten. Financiële nood en een nijpend personeels gebrek, overigens een landelijk verschijnsel, maken een grondi ge reorganisering, wil het corps goed blijven draaion, tot een noodzakelijk gegeven. Tijdens de vergadering van de Commis sie van advies voor de politiële aangelegenheden heeft men ge probeerd enige duidelijkheid in de zaak" te brengen. Dat het niet zo eenvoudig is, pro beerde commissaris C. Barends de commissie duidelijk te ma ken aan de hand van verhalen over het jammerlijk falen van organisatie-experts. Volgens de commissie speelt geld hierbij een belangrijke rol en hij sprak de hoop uit dat de gemeente dat De heer van Aken (PvdA) vroeg z.ch af waarom er altijd twee agenten in een auto zitten. „Is dat soms omdat één moet rijden en de ander uitkijken". Overi gens pleitte van Aken om door lichting van het politie-apparaat om dc knelpunten op te lossen. Buitenlanders hebben geen streep je voor als zij fout geparkeerd staan. De commissie vond het tegenover anderen niet recht vaardig buitenlandse overtre ders slechts te waarschuwen. Men hield er wel rekening mee dat gele en blauwe strepen geen internationale verschijnselen wa ren en zag de oplossing tegen de bon in een tijdige voorlichting zitten. Hoe deze voorlichting ge geven moest worden werd niet duidelijk. Inzake het verlenen van een ver gunning voor het draaien van muziek aan een koffiebareige- r.aet aan het Gerecht wilde bur gemeester Vis. de voorzitter van de Commissie, gee.n defini tieve mededelingen doen. Hij deed de zaak af doe;* te zeggen dat commissaris Barends. die moet beslissen of het muziek hinderlijk is voor de omwoners, en hij de situatie ter plaatse zouden opnemen. Tegen de mu- ziekvergunning, had uer brief zenuwarts Ringelberg, die naast de koffiebar woonde, geprotes teerd. nmm KOUDEKERK De collecte voor de geestelijk gehandi capten heeft in Koudekerk f 639.58 opgeleverd. WASSENAAR De Wasse- naarse Raad voor Jeugd en Jongeren heeft een nieuwe wegwijzer gepubliceerd over alle instellingen, over het werk van de Raad en over punten die betrekking heb ben op het welzijn van de Wassenaarse jeugd. De weg wijzer kan men bestellen bij de secretaresse-penningmees teres van de Raad, mevrouw Jongedijk (tel. 5970). LISSE Over het onderwerp: „Gods liefde en Gods plan met uw leven", zal ds. De Wit zondag a.s. spreken. Dit gebeurt tijdens een „Wel- komstdienst" die zal worden opgeluistert door de zang groep uit Nieuw Vennep. BOSKOOP Het gemeentebe stuur van Boskoop wil zijn nieuwe inwoners tegemoet komen via een ontmoetings avond. Die wordt gehouden op donderdag 22 november in het kerkelijk centrum De Stek in Snijdelwijk West 2 aan de Puttelaan. Aanvang van de begroetingsavond, waarop vragen, ideeën en opmerkingen naar voren kunnen worden gebracht: 19.30 uur. Kreteriaans Abraham Kr et, wethouder van openbare werken en ver keerszaken, begint door zijn (asfalt) politiek in stadhuise- lijke kringen zo langzamer hand een begrip te worden Tijdens de vergadering van de commissie voor de politio nele aangelegenheden giste ren ten stadhuize vroeg bur gemeester Vis of de aard van het wegdek (klinkers, asfalt e.d.) te maken had met het aantal ongelukken. Dit werd door onze burger vader een KRETERIAANS vraagje genoemd. Nu kent de natuurkunde vele briljante mannen die zich door hun onderzoekingen, werk of uitvindingen onster felijk hebben gemaakt. In vele gevallen hebben zij hun naam geleend voor de invoe ring van een of andere een heid. Zo zorgde de heer Vol ta voor de „volt" als eenheid van spanning en Newton deed hetzelfde met de „new ton" als eenheid van kracht. Gezien de huidige ontwikke lingen in Leiden vraag ik me af wanneer onze Bram de „KRET" gaat invoeren als eenheid van wegdeksubstan tie. Het moet er toch van ko men, de vraag van de burge meester duidt in die richting. Overigens zullen vele raadsle den de heer Kret niet graag op een lijn zien met Volta en Newton. Zijn werkwijze o.a. ten aanzien van de asfalte- ringswerkzaamheden op de Lange Mare is door velen als zeer ergerlijk ervaren. Niet zo verwonderlijk overigens wanneer men op de juiste plaats de ..Dikke van Dale" openslaat: in het zuiden van Nederland wordt het woord „KRETELIJK" gebezigd. De. betekenis hiervan raadt u waarschijnlijk al: ergerlijk, sarrend. A.H. Functie voor mr. Croles i BODEGRAVEN Het College van Beheer van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Goq- da en omstreken heeft mr. Crp- les benoemd in een pas ingestel de commissie. Deze bouwconj- missie waarin nog zitting heb ben de heren L. Cnossen, Houdyk, Ir. Plas en drs Kerk hof, krijgt tot taak het college te adviseren met betrekking tol vervanging van gebouwen en terreingedeelten op het bedrijfs terrein te Gouda, de uitvoering van die adviezen te begeleiden en regelmatig rapporten brengen over de voortgang van werkzaamheden. Nieuwe manege in Wassenaar WASSENAAR Met een drie u durende demonstratie door rui ters en amazones van Manege Santhorst, wordt morgen i landelijke Papeweg, nabij het voormalige tolhuis, een splinter nieuwe binnenmanege geopend. Dat betekent feest voor ex-boer, veehouder en manege-eigenaar C. van Santen en zijn echtgeno te, de amazone Greet van San ten-van Schie. Feest ook voor de 350 leerlingen van Manege Santhorst, die tot nu toe in weer en wind hun paarden in toofn hielden tussen de bomen van het landgoed Santhorst. Plattelands vrouwen zagen Centraal-Afrika WOUBRUGGE Voor de bijeen komst van de Plattelandsvrou wen. die donderdagavond in Hét Oude Raedthuys werd gehpti- den, bestond grote belangstel ling. Mevrouw B. E. E. de Wil- de-Duyfjes vertoonde een groot aantal prachtige dia's, genomen tijdens een duizenden kilome ters lange tocht met haar man door Kameroen, Tsaad, Soedan en Ethiopië. Deze tocht per lan drover' werd gemaakt dracht van de Landbouwhoge school te Wageningen voor t" bestudering van het plantendek in deze tropische landen, hoofd- zakelijk de bloemen en vruchten in de zestiger jaren. Mevrouw De Wilde gaf bij de ver toning een levendig coi taar. Zo werden veel beelden vertoond van de verschillende inheemse stammen, hun zeden en gewoonten, alsmede va dieren- en plantenwereld. Verder was er nog een kleine ten toonstelling van meegenomen inlandse sieraden, gewaden en huishoudelijke voorwerpen. Gemeente praat over Griinerie OEGSTGEEST De hee" Briët (VVD) heeft gister avond tijdens de raadszitting het verzoek gericht tot het colle ge var b. en w. welwillend te staar, tegenover het verzoek van Ir. De Sittar en 131 bewoners van genoemde wijk hun, te klei ne, woningen te mogen uitbou wer. Loco-burgemeester M. v. d. Voet deelde mede dat men rnet etrkele arr.L.t...i'en in Den Haag bij het centraal planbu reau hierov-.- gaat praten. „Wij zullen op korte 'ermijn bet cen trun-plan gaan bespreken en zullen zien of er nog iéts uit de Lus komt."

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4