Om elkaar te bereiken is er nog een des overvloeds PTT 'n Plezierige mogelijkheid om het energieverbruik beter in de hand te houden We doen al heel wat aan bezuiniging. Lampen laten we niet nodeloos branden. We staan wat korter onder de douche. De verwarming wordt eerder uitgedraaid, 's Avonds de gordijnen dicht, 's Zondags gunnen we onze auto rust en door de week rijden we niet harder dan honderd. Gaan we ons daardoor isoleren? Van de buitenwereld afsluiten? Dat hoeft niet. Er is immers een goedkope, efficiënte en vooral energie-besparende manier om elkaar te bereiken: telecommunicatie. Neem nu het bedrijfsleven. Heel veel zakengesprekken kunnen per telefoon afgedaan worden. De vertegenwoordiger zou zijn produkt ook telefonisch kunnen verkopen. Voor een vergadering hoeft men niet van hot naar haar te rijden - telefonisch vergaderen is een beproefde methode om tijd, kosten en energie te besparen. De praktijk wijst uit, dat men ook de discussie dan vaak beter in de hand houdt. En de telex is er voor snelle zwart-op- wit communicatie. Ook voor privé-kontakt is een mens nooit te ver om te „horen". De telefoon is voor zulke kontakten trouwens extra aan trekkelijk, want na zessen en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland. Zodoende geeft u ook het telefoonverkeer overdag een vrijere baan. Overigens is telecommunicatie eigenlijk nauwelijks aan beperkingen onderhevig: telefoon en telex kunt u op elk uur van de dag en de nacht gebruiken - de hele week door. Alleen de snelheid is beperkt: tot 300.000 kilometer per seconde. Maar hoe snel en efficiënt telecom municatie ook werkt, het energieverbruik is minimaal. Nu we allemaal zuinig willen zijn met energie, is zwakstroom onze grote kracht. We kunnen bij elkaar komen met een simpele vingerbeweging.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 10