KOUDEKERKSE RAAD NEEMT GROND VAN KWEKERS OVER 0 Volop woning bouw in dorp Hoogmade rijn- en veenstreek T Dieven non OOK Wat u moet weten bezochten Nieuw- koopse fotozaak Water laat zich niet ontharden PAGINA 6 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT woe: HAZERSWOUDE Op de Rijn dijk, ter hoogte van het ge meentehuis van Hazer9\voude, is onder auspiciën van Rijkswater staat begonnen met de werk zaamheden, die veifband houden met de plaatsing van een ver keerslichteninstallaties op het kruispunt Rijndijk/Da Costasin- gel/Frederik van Eedenplein. Het ligt in de bedoeling, dat er op de Rijndijk ter plaatse een voorsorteerstrook komt voor het verkeer uit de richting Alphen aan den Rijn, dat de wijk Rhy- nenburch wil inslaan. Om streeks eind van deze maand moeten de werkzaamheden zijn £>e vijver voor het gemeentehuis wordt met de reconstructie iets kleiner. Men moet op het kruispunt met afgerond. het Frederik van Eedenplein de nodige ruimte vinden voor de verkeerslichteninstallatie. Veel belangstelling, voor Welfare-bazar HAZERSWOUDE De echtgeno- te van Hazerswoudes burge meester, mevrouw J. ten Heu velhof-Claus, heeft de bazar ge opend, die de Welfare-afdeling Hazerswoude gisteren organi seerde in recreatiezaal en hal van het bejaardencentrum Drie hof. De openingshouding bestond uit het trekken van een pakket je, dat verbonden zat aan een parasol en een presentje bevat te voor de burgemeestersvrouw. Het was overigens een drukte van belang op deze bazar, waar men niet alleen kon kennis ne men van de prestaties die de thuispatiënten, bejaarden en ge handicapten hadden geleverd door bemiddeling van de welfa rewerksters, maar waar men de artikelen ook kon kopen. Voor de kleintjes bestond de gelegen heid eens heerlijk te knutselen. Ook ging de verkoop van kinder zegels en -kaarten van start. Mevrouw Ten Heuvelhof ver kocht de eerste in de Rabo-bank aan enkele collega-com'télden. Burgemeester J. ten Heuvelhof kocht in het PTT-kantoor aan de Rijndijk de eerste kinderze gels en -kaarten bij mevrouw Verweij, de echtgenote van de wethouder. FLINKE BUIT I BIJ INBRAAK IN SUPERMARKT ZOETERWOUDE Inbrekers hebben gisternacht hun slag ge slagen in een supermarkt annex slijterij aan het Watertje. Men is via een draairaam binnenge komen. Vermist worden o.m. textiel, vlees, sigaretten, geld en een fikse hoeveelheid drank. Wat dat laatste betreft zijn er zeker kenners aan het werk ge weest, want alleen de betere merken whisky, champagne, wodka en jenevers werden mee genomen. Uit de slijterij ver dwenen ook enkele oude tinnen maten welke vroeger gebruikt werden. Antieke voorwerpen worden ook vermist uit het pri- vé-gedeelte waaronder twee oude klokken. De inbraak werd reeds in alle vroegte door één van de gezinsleden ontdekt, waarna de politie een onderzoek instelde WASSENAAR Op het hoofdpost kantoor aan de Lange Kerkdam hebben sinds gisteren vrijwillig sters van de U.V.V. een eigen stand voor de verkoop van kin derpostzegels en kerst- en nieuw jaarskaarten. Kort na de opening van deze stand kwam burgemeester mr. K. Staab de eerste kinderpostzegels kopen. De burgemeester sprak waarderende woorden aan het adres van de vrijwilligsters, die tot nieuwjaar iedere dag in het postkantoor aanwezig zullen zijn om de zegels en kaarten aan de man te brengen. HOOGMADE Medio december zullen de eerste woningen worden opgeleverd van het complex woningwet- en premiewoningen aan de Van Alcmaarlaan en de De Bruiniaan. De 22 woningwetwoningen zullen alle aan de eigen ingezetenen worden toegewezen, terwijl 12 van de 16 premiewoningen ook zijn „toegevallen" aan woningzoe kenden van Woubrugge/Hoogmade. Inmiddels is bekend, dat de gemeente Woubrugge zich al weer aan het beraden is op een nieuwe uitbreidingsplan voor Hoogmade om nogmaals een contingent te kunnen laten bouwen in het kerkdorp. Met het beëindigen van de bouwerij in de sociale sector eind dit jaar is het echter geenszins gedaan met de bouw in Woubrugge. Onlangs is het bedrijf Brandwijk uit Leidschendam begonnen met de bouv. van 26 riante bungalows in Zaanse stijl aan de Willem II-laan. Ook aan de noordzijde van de Van Alcmaarlaan is dezelfde aannemer bezig met de bouw van 10 soortgelijke bungalows. De bouwkoek in Wourbrugge is daarmee nog niet op, want in op dracht van de gemeente worden nog zes bejaardenwoningen ge bouwd op de hoek van de Van Poelgeestlaan. Plannen, die tenslotte in verre staat van voorbereiding zijn de volgen de projecten: zelfbouwproject ten zuiden van de Van Alcmaarlaan, gedeeltelijke nieuwbouw grenzend aan Kerkstraat 35, vernieuwing van Kerkstraat 27, vernieuwing van perceel 16 in de Kerkstraat en de bouw van drie woningen annex brood- en banketbakkerij op het terrein van de voormalige kleuterschool. Koudekerk aan den Rijn In een voor de Koudekerkse vroede va deren ongekend korte raadszitting hebben de leden van de raad een agenda van 15 punten binnen een uur afgewerkt. Een van de punten betrof het aanbieden van de gemeentebegroting aan de raadsleden die voor het komende jaar sluit met een post onvoorzien van 40.00.-. Bij de behandeling van de voorstellen tot het bouwrijpmaken van Oost III en IV gaf de voorzitter als zijn mening te kennen, dat het de bedoeling is het komende voorjaar met de woningbouw te gaan beginnen. De raad besloot de kwekerij v. d. Meij, gelegen in het hart van de gemeente - Oost, over te nemen omdat daar 21 premiewo ningen gebouwd kunnen worden. De firma Van der Meij wil het be drijf op een terrein aan de Lagewaard gaan voortzetten. liet voormalige PTT-gebouwtje aan de Hoogewaard wordt door het gemeentebestuur ter beschikking gesteld voor de bouw van een poli tiepost voor de rijkspolitie. De heer Wondergem die aanvankelijk wel bezwaren had, feliciteerde tenslotte toch het college en sprak de hoop uit, dat vooral de intellectuelen straks wat rustiger kunnen gaan slapen waarbij de PvdA-afgevaardigde in de richting van de heer v.d. Rovaart keek die onlangs bezoek van inbrekers heeft ge had. De echtgenote van burgemeester Ten Heuvelhof heeft gisteren de bazaar geopend t.b.v. het Welfare-werk van het Rode Kruis. Dit gebeurde in het bejaardencentrum De Driehof. Er werd veel gekeken en ge kocht, zoals deze bejaf'de belangstellenden laten zien. ■iiiiiiiiifiiiiiifflisffiiiiiï r Rijpwetering Deze week wordt het pnijsjassen t.b.v. de bejaardenkas a.s. vrijdag avond gehouden in café ,,De Vergulden "Vos"; aanvang 20 uur. Er is natuurlijk weer eer. flink aantal aantrekkelij ke prijzen beschikbaar! Leimuiden Scouting '63 or ganiseert op vrijdag, 16 no vember een grote dropping voor kinderen van plm. 11 jaar. Startplaats is het lo kaal onder de R.K. kerk en de stiaTttijd is 18.30 uur. Leimuidem Vrijdag, 16 no vember as. zullen er belang rijke competitiewedstrijden volleybal worden gespeeld. Om 19.00 uur is er een nneis- jes-juniorenwedstrijd tussen Novo-73 en Kickers '69 in de Rijnstreekhal te Alphen aan den Rijn. Om 22 uur is er een dameswedstrijd even eens in de Rijnstreekhal tus sen de teams van G.G.V. en Kickers '69. De herenwed strijd tussen A.V.V.A. en Kickers '69 zal om 22 uur worden gespeeld in de Sport hal Lisse. Na een langdurig en geduldig gedragen lijden is in de vrede van haar groot geloof van ons heengegaan, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken, onze innig geliefde zuster, behuwdzuster, tante en nicht WILHELMINA ELIZABETH WARMENHOVEN in de leeftijd van 55 jaar. Noordwijkerhout: G H. WARMENHOVEN-Duivenvoorden P. C. WARMENHOVEN De Zilk: W. J. WARMENHOVEN M. WARMENHOVEN-V. d. Slot Noordwijkerhout tüilzi W. WARMENHOVEN ,b ,i£. J. PHJLÏPSEN-tys^enhoven .Mill N^^dwijkerHóüt] 13 november 1973. D"e vteshoven 8" ,,'d ',br rt D#; plechtigs,,.Ha<Eucharistieviering zullen wij houden op; donderdag poycmber g.s. om 14,RQ.,iwr in.,4e parochie kerk van St. -Victor te Noordwijkerhout, .wa^rpa v^ij haar tq... ruste zullen'Teggén op het p'ar'ochiekerkhof. Rozenkransgebed 's avonds om 20.00 uur thuis. Nieuwkoop doet zuinig met stroom NIEUWKOOP Teneinde het elektriciteitsverbruik zoveel mo gelijk te verminderen, hebben B en W besloten om de straatver lichting in deze gemeente de avond en de nacht te gaan hal veren. Een uitzondering zal slechts worden gemaakt voor het gevaarlijke traject vangf De Hoogt tot aan het Noordse Kruis, waar de halve verlich ting pas nè 23.30 uur zal worden ingeschakeld. Mede met het oog op-dp feestdagen za! net pollege de plaatselijke mid- dens:and verzoeken van feest verlichting en illuminatie af te z;en en de venlichting van etala ges en winkels zoveel mogelijk tebopefkëni Ook'de'plaatselijke bevolking roe- ps.* B <n W op om met het ge- b.UUK. van olie en elektriciteit, in e woningen de grootst mogelij- -e zuinigheid te betrachten. BRUNO MADERNA OVERLEDEN DEN HAAG De dirigent en componist Bruno Maderna is dinsdag op 53-jarige leeftijd in zijn woonplaats Darmstadt in West-Duitsland overleden. Geboren in Venetië, werd Mader na na zijn opleiding tamelijk snel bekend. Hij was een zeer gezien en gewaardeerd musicus, die in. West-Eujopa en Amerika„.Schat. met nagenoeg alle grote orkes ten is opgetreden. Hij behoorde tot de musici als Berio en Stockhausen, die ook als diri genten voorvechters voor de moderne muziek waren. Maderna was al geruime tijd ziek. Hij bleef werken zolang het hem mogelijk was. Zijn laatste optreden was vorige week maandag met het London Symphony orchestre, dat zijn hoboconc-rt uitvoerde. Dit con cert beleefde in juli van dit jaar zijn wereldpremière in Den Haag, uitgevoerd tijdens het Holland festival door het Resi dentie-orkest met Han de Vries als solist. Als eerst volgende taak zou hij meewerken aan „Pelleas en Melisande" van De bussy bij de Nederlandse opera stichting. Gisteren zouden de re petities onder zijn leiding begin nen, maar de dirigent moest thuis blijven. Dinsdagavond is hij overleden. Bruno Maderna, dia met, veel Nederlandse orkes ten optrad', werkte onder meer mee aan de uitvoering van de opera „Labyrinth" van Peter Volgende week prijsuitreiking tuinkeurin-ren Alkemade Volgnde week don derdag 22 nov. a.s. des avonds te 8 uur organiseert de Kon Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde. afd. Alkemade in de Al keburcht een voorlichtings avond. De heer J. Boschman Sr. uit Naarden zal dan veel vertellen over bloembollen en lelies. Ook zal hij iets vertellen en laten zien van zijn reizen naar Schot'and en Engeland. Voorts zullen op dez eavond door burgemeester P.M.F. Smolders de prijzen worden uit gereikt van de in het afgelopen seizeon gehouden tuinkeurin- gen.In totaal zijn 30 prijzen toe gekend. Voorts is het bestuur weer voornemens een cursus bloemschikken te organiseren, althans als hiervoor voldoende belangstelling blijft te bestaan. NIFA'WKOOP Eenvoudig d< de ruit te ve<rwijdexen uit winkeldeur van FOTO Ruitf 1 man op het Reghthuyspleln schaften IndrSngers zich töega tot de winkel en namen goedi mee totaal ter waarde van Jlb.OOÖ,-. De familie Ruitern die boven de zaak woont h van deze inbraak niets gen» en ook de omwcèienden, zakenmensen die op de ee etage hun wqning hebben, h« ben niets verdachts opgemerll De inbraak moet zijn gepleegd de nacht van maandag op dia dag. Toen de winkelier dinsda morgen zijn ziaak binnenlkwj" viel het hem oip dat het daar koud was. Al spoedig bleek d een ruit vakkundig uit sponning was genomen. E verder onderzoek leerde dat inbrekers zeer selectief te weit zijn gegaan en alleen maar art kelen hebben meegenomen vt grotere waarde, zoals enkë dure camera's en HiFi-appart tuur. Omtrent de identiteit v de daders tast de politie nog het duister men vermoedt hit eer te doen te hebben met e« bende, die reeds verschillend malen in Nieuwkoop en omgt ving haar slag heeft geslagen. HAZERSWOUDE In de laatst- gehouden vergadering v£ raad der gemeente Hazerswou de stelde KVP-er E. vg Laar het nog eens heel duide lijk: het leidingwater heeft hardheidsgraad, die zo langza merhand het record van hard ste water van Nederland" kan worden genoemd. In een enkele maanden geleden verschenen overzicht was er sprake van een 24 tot 25 graden, maar on langs werd 31 (Duitse) grades bereikt. Nu is er bij het wate> leidingbedrijf aan de Rijndijl (bij de watertoren) een appa raat geplaatst, dat zou gaan perimenteren om te komen tot ontharding. Daarvan is tot nu toe niets gebleken. Contactavond Invalidenbond Alkemade en O. RIJPWETERING De invaliden- bond „Alkemade en Omstre ken" hield in het Ripse dorps huls een geslaagde contacta vond voor haar leden. Ondanks de slechte weersomstandigheden was met 80 leden de opkomst zeer goed. Zij hebben de avond weer op een bijzonder gezellige wijze doorge bracht met prijsjassen en sjoe len. Dit had de volgende uit slag: klaverjassen: 1. G. de Koning; 2. G. Bouwmeester, 3- S- Bartels, 5. Mevr van Someren. 5. J. v. d. Ploeg; kruisjassen: 1. Hr. v. d. Lee; 2. N. Turk; sjoelen: 1. Hr. van So meren; 2. Tonny Turk; 3. Mevr. Hats; 4. Mevr. de Jong. Op 4 dec. is er voor de leden een Sinterklaaskaartavond en op 20 dec. een wedstrijd prijsjassen om prachtige prijzen t.b.v. de invalidenbond. 3 weken cel voor diefstal en vernieling ALPHEN AAN DEN RIJN -Het was wat vreemd gelopen tijdens de moeilijkheden welke een 41- jarige bedrijfsleider uit Alphen aan den Rijn had. In het café was ruzie ontstaan over een kleine rekening die niet betaald zou zijn en gedurende de moei lijkheden, was een portefeuille met plm. 900,- uit de zak van de tegenpartij gevallen en door verdachte m.egenomen. Er was bij die gelegenheid ook de ruit van een café vernield. Ter zake heling en vernieling had hij zich voor de Haagse recht bank te verantwoorden e Officier eiste twee maanden ge vangenisstraf waarvan maand voorwaard lijk en tegen de echtgenote van verdachte, die geld zou hebben verborgen, 100,- boete. De rechtbank heeft verdachte ver oordeeld tot drie weken gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en een geldbo.te van 1C0,- benevens vergoeding van 500,- schade. De vrouw werd conform de eis veroordeeld.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6