Veel jeugdig elan in het 65-jarige Religioni in Arti et BS Leiden met Har Stol Inwoners van Hazerswoude vragen betere busverbinding Lisse sloopt sta-in-de-weg streeknieuws»AGi Chrysanten in Roelofarendsveen matig in prijs Borreltje op, tóch gereden: 1 week gevang Geldelijke steun bij verbetering van woningen Leidschendam heeft zijn Prins Knakker de Eerste RIOOLWERK IN LATER DOOR HAZERSWOUDE ST. NICOLAAS OOK Wat u moet weten VGINA 4 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN „Arti et Religioni" uit Alphen a/d Rijn, een amateurmuziek vereniging met harmoniebezet ting, die zich toelegt op het beoefenen van de blaasmuziek in de ruimste zin van het woord, viert dit jaar haar 65-ja- rig bestaan. Ter gelegenheid van deze gebeurtenis geeft Arti et Religioni op 22 november een jubileumconcert in de Goede Herderkerk te Alphen a/d Rijn, met medewerking van het ge mengd koor „Con Amore", eveneens uit deze plaats. Op het programma staan werken van o.a. Cossec, Schubert, Boekei, Vlak en Koempfert. Iedereen Is welkom bij dit veelbelovende concert. Veelbelovend, omdat het amhi- tieuze Arti et Religioni in de loop der jaren op een hoog peil is gekomen. Deze muziekvereni ging houdt zich op verschillende muziekgebieden bezig: popu- lair-klassiek, modern, kerkmu ziek. volksmuziek - om een paar voorbeelden te noemen. Men streeft ernaar om in samenwer king met andere amateurvereni gingen het programma uit te breiden met b.v. opera- en ope rettemuziek, door het uitvoeren van orkestkoorwerken of door het begeleiden van solisten. De openbare concerten van Arti et Religioni vinden over het al gemeen binnenshuis plaats maar dat neemt niet weg dat zij op verzoek ook buitenshuis op treedt bij uitvoeringen, manifes taties en dergelijke. De vereni ging heeft momenteel 38 wer kende leden, waarvan 11 vrou welijke. De helft van het aantal leden is jonger dan 25 jaar. Men repeteert iedere dinsdag avond van 20.00 tot 22.00 uur in gebouw „Onderweg" aan de Lij sterlaan. Na VVim van Duin uit Sassen- heim, die de dirigeerstok 8 jaar hanteerde, werd in juni van dit jaar de heer Woldinga, bas sist/trombonist van de Konink lijke Militaire Kapel, dirigent. Hij wordt gestimuleerd door een groeiend aantal jongeren dat zich de laatste tijd als lid van de vereniging heeft aangemeld. Zij zijn o.a. afkomstig van de streekmuziekschool (Arti heeft nog ruimschoots de gelegenheid om muziekbeoefenaars in haar vereniging op te nemen). De leden zijn enthousiast en wer ken hard om het inmiddels goe de muzikale peil te handhaven en eventueel nog te verbeteren. Men hoopt bij Arti dat zij zich nog dit jaar door de aanschaf van nieuwe uniformen beter aan de burgerij kan presenteren dan momenteel het geval is. Het be stuur doet alle moeite om de nodige financiën voor zo'n uit gave bij elkaar te krijgen. Zo organiseert zij eer loterij, bena dert de middenstand en indu strie en praat met de gemeente. Een aanzienlijk deel van het be nodigde geld wordt door de wer kende leden zelf bijeen ge bracht. HAZERSWOUDE Tweeëntach tig personen hebben gereageerd op een enquete betreffende een snelle autobusverbinding tussen Hazerswoude-Rijndijk via Ha- zerswoude-dorp, Zoetermeer en Voorburg naar Den Haag. Van deze 82 kwamen er 35 reacties dorp. Via het enquêteformulier ALPHEN AAN DEN Rijn - Door de Regionale Commis sie Studie- en Beroepenvoor- lichting Alphen aan den Rijn en Omgeving, waarin onder wijs, bedrijfsleven, gemeen telijke overheid en geweste lijk arbeidsbureau zijn verte genwoordigd, worden op 15 en 22 november informatiea vonden georganiseerd over studie en beroep. De avond is bestemd voor leerlingen van de 5e klassen HAVO en VWO, de tweede voor school verlaters van het MAVO bin nen het gewest. Beide avon den beginnen om 19.30 uur en worden gehouden in het Christelijk Lyceum, BODEGRAVEN - Aan de rijk suniversiteit te Utrecht slaagde de heer A. Plug voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde. Drs. Plug is leraar biologie aan het Chr. Lyceum te Alphen a/d Rijn. WASSENAAR - In het kader van de bezuiniging op het energieverbruik is in Wasse naar besloten met ingang van zondagavond 11 novem ber de straatverlichting te "temperen". Voortaan zal om 7 uur 's avonds worden overgeschakeld op "nacht verlichting", dat wil in het algemeen zeggen, dat de openbare verlichting wordt "gehalveerd". Alleen op de Rijksstraatweg zal de nor male verlichting worden ge handhaafd. In de gemeente- ljke gebouwen zal naar be zuiniging worden gestreefd, zowel wat de verlichting als wat de verwarming betreft. NOORDWIJK - De Noordwijk- se IJsclub is de dupe gewor den van ergerlijk vandalis me. Ongeveer drie weken ge leden hebben een paar jonge lui op de Jhr. Gevers-ijsbaan een tweetal luisprekers van de draden losgesneden en meegenomen. Een van de luidsprekers werd later door een gemeentewerkman te ruggevonden in het struikge was langs de Gooweg, de an dere is nog steeds zoek. Dit betekent voor de toch al be narde kas van de IJsclub een schadepost van enkele honderden guldens. SASSSENHEIM - In de jaar lijkse algemene ledenverga dering van de plaatselijke afdeling van de Chr. Histori sche Unie is besloten aan de afdeling Sassenheim van de KVP te antwoprden dat de plaatselijke CHU gezien de plaatselijke verhoudingen en mede i.v.m. het reeds eerder geneomen besluit van de AR op het ogenblik geen aanlei ding ziet om de a.s. verkie zingen met een gezamenlijke CDU-lijst uit te komen, een levendige discussie volgde met de aanwezige raadsle- VALKENBURG- Morgenmid dag wordt weer een ver koop-middag avond gehouden ten bate van het jeugdwerk van de Hervormde Gemeen te. Ditmaal wordt dit gehou den in het Dorpshuis. Er is voor elk wat wils. Vele fraaie goederen zijn geschon ken en zullen nu verkocht gaan. worden. Grabbelton, raden van aantal spijkers, raden naam van pop en nog veel meer is aanwezig De opening is om 15.00 uur Warmond De collecte voor de Nierstichting heeft 1500,- opgebracht. De straatcollectie leverde 1185; de jeugdsociëteit Ut Sloepie •maakte hiervan met het rad van avontuur en een bliksem- inzameling een rond be drag. LEIDEN —Ofschoon B.S. Leiden nog niet alle ploegen van de eredivisie tegenover zich ge had heeft (het Leidse team heeft Tupsoos Lions nog niet ontmoet), begint het vanavond met de eerste returnwedstrijd van de eerste helft van de com petitie. De Leidenaren moeten naar Diemen voor de ontmoe ting tegen Gerard de Lange BC, die thuis in de 5-meihal met 10874 gewonnen werd. Coach Rob de Wit kan deze wed strijd eindelijk weer over al zijn spelers beschikken, dus ook over Har Tol, wiens schorsing nu achter de rug is. Overigens hangt er nu voor een andere Leidse speler een schorsing in de lucht, namelijk Wim Petrici, die tegen F AC afgelopen zater dag uit het veld gestuurd werd vanwege het herhaaldelijk aan merkingen maken op de (zeer slechte) leiding. In vergelijking met de wedstrijd in Leiden is er één verandering bij de Amster dammers: de plaat? van Tim Parker wordt nu ingenomen door Steve Turner, met zijn 2.18 meter de langste Amerikaan in Europa. De aanvang in Diemen is 21.00 uur, de supportersbus vertrekt om half acht vanaf de 5-meihal. Tijdelijk is het aanbod van bloe men aan de veiling „E.M.M." in Roelofarendsveen" aan de matige kant. Speciaal voor de z.g. Duitsland-rijders misschien zelfs te klein, waardoor deze toch is het wel merkbaar dat ook hier een toename is in de produktie van kaschrysanten. In het belang van de klantenbin ding mag dit overigens nog ge rust iets toenemen. via de tussenhandel nogal wat Bij de freesia's is het aanbod nu wat ruimer met tevens een bij zonder goede vraag. Voor goede kwaliteit werden dan ook zeer goede noteringen gemaakt. De aanvoer van Irissen loopt weer terug. Aanvankelijk leidde dit tot een belangrijke prijsverbete ring, maar maandag 12 novem ber was de prijs ongeveer een gulden per bos lager dan in de voorgaande dagen. De invloed van de nu grote pro duktie uit dit specifieke kas chrysanten centrum was enke le dagen goed merkbaar in de prijszetting aangezien dit nogal aanleiding werd tot flinke prijs dalingen. Gelukkig zijn de prij zen voor de chrysanten de laat ste dagen weer iets vriendelij- v00r beste kwaliteit anjers kwam ker. Al is men dan in Roelofa rendsveen over het hoogtepunt in de chrysanten-aanvoer heen. Juliana" geeft concert in kerk van Stomp wijk S70MPWIJK Zoals de pastoor het bij zijn toespraak zei, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de kerk: „Laat de fanfare hier nogmaals optreden, ik stel de kerk gaarne ter be schikking als concertzaal", is niet aan dovemansoren gezegd. Het sterk in opkomst zijnde fan farekorps Juliana (van 19 leden binnen 5 jaar naar 85 leden) heeft de gelegenheid om in de kerk op te treden met beide handen aangegrepen. Op vrij dag 16 november geven zij een uitvoering, aanvang 20.15 uur. Het jeugdorkest o.l.v. Elly Jan- snn zal het spits afbijten met o.a. De Garde mars. All in the April Evening, een kleine suite over volksliederen, hun con coursnummers, Around the World en the Scotch^ Highland men de afgelopen week tot hoge prijzen, er is echter nogal wat kwaliteitsverschil met belang rijk lagere prijzen, terwijl ook de dagaanvoeren nogal uiteen lopen. Ditzelfde mag gezegd worden van de rozen met als best betaalde llona. Bij sommige kwekers is het merkbaar, dat men aan ener giebesparing doet. De prijzen voor deze „minder warme" ro zen is uiteraard belangrijk la ger. Intussen worden van enkele vei lingen alweer aanvoer van tul pen, hyacinten en op maandag 11 nov. zelfs alreeds weer de eerste narcissen gemeld. Ook bij „E.M.M.-Roelofarendsveen" ziet men over enkele weken weer naar deze bolgewassen uit, welke altijd nog tot een van de belangrijkste perioden ter plaat se in de bloemenaanvoer ge noemd mogen worden". BODEGRAVEN Er bestond een duidelijk meningsverschil tussen een 22-jarige timmerman uit Bodegraven en de Officier van Justitie bij de Haagse politierechter, die aan de hand van hetgeen getuigen hadden geconstateerd de timmerman beslist niet in staat vond, zijn auto naar behoren te besturen. „Ik was niet dronken", bestreed verdachte, waarmee de Officier het echter wel eens kon zijn. „Er staat in de dagvaarding niet dat u dronken was, maar dat u niet in staat was de auto te besturen", corrigeerde hij. Dat was dan het geval op de Emmakade, waar verdachte een auto aanreed. Volgens verdachte kwam dat, omdat de auto niet goed geparkeerd stond, doch de politie had het in de drank gezocht, mede aan de hand van de toestand waarin verdachte verkeerde. Het alcoholpromillage van de timmerman 'wees ook wel in die rich ting want het bedroeg dus ruim het dubbele van de hoeveelheid, welke als maximum geldt. Op grond van dat alles eiste de Officier twee weken gevangenisstraf en negen maanden intrekking rijbewijs. De rechter veroordeelde tot een week gevangenisstraf en zes maan den intrekking rijbewijs. ZOETERWOUDE Evenals in de afgelopen jaren gebeurd is zal men in de komende maanden geldelijke steun kunnen krijgen voor I de verbetering van woningen. Dit om de werkgelegenheid in de bouwnijverheid in het ongunstige winterseizoen te bevorderen. De rijkssubsidie kan met 20% worden verhoogd dndien de werkzaamhe den geheel binnen de periode van 1 november 1973 en 1 maart 1974 door erkende bouwvakpatroons worden uitgevoerd. Voor wat betreft de bijdrage van de gemeente geldt dat een overeen komstige verhoging van het gemeentelijk aandeel niet als voorwaar- j de wordt gesteld. De aanvrager die aanspraak maakt op de ver hoogde bijdrage dient bij de gemeente Zoeterwoude een onderteken de verklaring te overleggen waaruit blijkt dat de werkzaamheden geheel of nagenoeg geheel door personen in dienst van de bouwvak- I patroons of door deze zelf zijn uitgevoerd in de normale uren. LISSE Het kruispunt Heere- weg Veldhorststraat In Lisse gaat een belangrijke verbete ring tegemoet. Het op de hoek van deze twee straten staande pand Heereweg 120 is al sinds tijden een ernsti ge sta in de weg. Vooral voor het verkeer, dat uit de Veldhorststraat komt. Door de juist wat schuin lopen de grens van het pand is de situatie verre van ideaal. Het college van b. en w. van Lisse is erin geslaagd om dit huis aan te kooen om t.z.t. tot sloping te Kunnen over gaan. Vooral ook door de omstandigheid, dat de twee ernaast liggende huizen reeds gemeente-eigendom zijn is het mogelijk om het kruispunt aanzienlijk te gaan verbeteren. Reeds lange tijd is men bezig om op dit kruispunt ook afslaan in de richting Hillegom mogelijk te maken. Aangezien de Heereweg mo menteel nog aan de provin cie behoort (in de toekomst zal de gemeente de weg overnemen) is afslaan naar links echter nog niet direct realiseerbaar. llllllllllIM IlliliH1111■lil!IIIIIIHIIIll SlOW D:xy mars. de Longstreet Het seniorenkorps begint met Othello en de wals uit het ballet Doornroosje. Daarna komt de gang erin met o.a. de Alberta Suite, de Jamaican Folk Suite en tot slot de Capo San Martino mars. In de kerk met haar gun stige akoestiek, zal dit concert zeker aanslaan. De toegang is gratis Men kan luisteren naar j een van de betere fanfarekorp- ien ui! Zuid-Holland. LEIDSCHENDAM Op de feestavond van de Carnavalsvereni ging „De Damzwabbers" in het Ontmoetingscentrum aan de Damlaan is C. van Leeuwen, wonend aan de Prinses Annalaan en ambtenaar bij het ministerie van defensie uitgeroepen tot carnavalsprins met de naam Prins Knakker de Eerste. De be kende tanzmariechen van de carnavalsvereniging heten voortaan „•De Damsraffertjes", zij zorgen onper lèiding van Lia Wasse naar voor het showelement. Prins Bourriquillo, de prins van vo rig jaar, is opperzwabber geworden. HAZERSWOUDE De werk zaamheden, verband houdend met de aansluiting van de wo ningen in Hazerswoude-dorp- oost op de riolering, beginnen op maandag 3 december. Aan vankelijk lag het in de bedoe ling dat de werkzaamheden op 19 november zouden starten. Het gemeentebestuur heeft het de winkeliers en de koopgrage burgers echter niet willen aan doen dat zij juist in qc tijd van de vele Sint Nicolaas-activitei- ten van de middenstanders zou den worden „opgescheept" met ongemak in en op de straten. Die Sinterklaasactiviteiten vangen overigens op donderdag 22 no vember aan en eindigen op woensdag 5 december. Voor de kooplustigen zijn er diverse at tracties, terwijl de Groene Kruis-afdeling, het Comité Uit gaansdag Bejaarden, de bejaar densociëteit en het tamboer- en trompetterkorps g ldelijke vruchten van de „winkelweek" zullen plukken. Op zaterdagmid dag 24 november arriveert de goedheiligman met „zijn perso neel" in het dorp, waar in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw twee kinderfilmvoorstellingen zullen worden geg.ven. Sinter klaas bezoekt die dag ook een aantal langdurige zieken. In de periode van 22 november tot en met 4 december zijn de winkels in de avonduren geopend van 19.00 tot 21.00 uur. konden zij overigens tevens ken baar maken eventueel ook ge diend te zijn met het station van Zoetermeer als eindpunt. De heren D. H. Everaarts, A. Landstra, C. C. Verhage en H. Molema besloten tot boven staande enquete, omdat geble ken is dat de huidige busverbin ding Hazerswoude-Den Haag zeer tijdrovend is. Men wil met de resultaten van de opinie* peiling onderzoeken of een snel lere busverbinding mogelijk is. Gebleken is overigens wel dat de werktijden van de 82 perso nen, die op de enquete reageer den, nogal variëren. De initia tiefnemers tot de peiling ver trouwen er niettemin op dat de busmaatschappij aan de hand van de gegevens een regeling zal kunnen ontwerpen die aan de wensen van belanghebbenden tegemoet komt. BODEGRAVEN - Twee jeugdi ge Hagenaars werden in Noordwijkerhout gegrepen en oekenden, dat zij in Bode graven begin novmber bij Groen en Aldekamp radio cassetterecorder ter waarde van 1425,- en bij Radio van Vliet een stereocassetterecor der twv 900,- stalen. HAZERSWOUDE Het Mi- chclshuis te Hazerswoude- dorp is morgen het politieke centrum, want behalve de ARP, CHU en KVP. die in de „grote zaal" vergaderen, heeft de PvdA-afdeling de „kleine zaal" afgehuurd voor een openbare vergadering. LISSE Na 4 wedstrijden in de bedrijfsklaverjascompeti- tie staat hei team van Zan ten nog steeds aan kop. Uit slag met standen: 1. Van Zanten 57693, 2. Van Stein 56644, 3. Slaapkamercentrum 53181, 4. De Vlinder 52647, 5. Kroon-West 52256, 6. Lange- veld 52015, Gas en Water en Draka Hillegom moeten nog een wedstrijd spelen, ze ston den resp. 43414 en 40631. LISSE De afd. Lisse van de Zonnebloem gaat een grote actie voeren om aan zieken met St. Nicolaas een pakje te sturen. Een grote deelna me aan dit mooie werk wordt verwacht. Pakjes kan men laten bezorgen op het centrale adres: mevr. Bee- len-Beekman, Heereweg 75. LISSE Buurtvereniging Wil- helmina verzorgt voor de le den een kostelijke toneel avond op vrijdag 16 nov., aanvang kwart voor 8. Opge voerd wordt het humoristi sche stuk „Noppie in de ver nieling"; het optreden van de spelers met dit lachsucces van Johan Blaaser is veel belovend. De deuren van Re- hoboth aan de Achterweg gaan half 8 open. LISSE Op de ledenvergade ring van Lisser Boys moest voorzitter Hagen mededelen, dat dp vereniging 2000 gul den meer aan huur moet gaan betalen wegens de ex tra kosten van vernieuwing van de trainingsverlichting, een bedrag dat jaarlijks blijft gehandhaafd. De heer K. Stapel werd in het be stuur gekozen. NOORDWIJK Van de schietvereniging Blijft voor 't Land hebben 54 leden ge schoten om de wisselmedail le. De winnaars waren: buks klasse A: 1. J. F. Plug, 2. W. Caspers, 3. N. W. Cas- pers, B. 1. M. de Jong, 2. W. Stafleu, 3. J. Mosterd, C. 1. Mej. H. Vink, 2. Jac. Plug, 3. A. Koeman, D. 1. H. Klein, 2. W. Molenkamp, 3. J. W. Koelemey; K.S.O. klas se A: 1. W. Stafleu (max. 60) 2 J. F. Plug, 3. J. Luyckx en J. van Ruiten B., 1. J. Mos terd. 2. P. Slingerland, 3. A. van Beelen en J. Wassing. ZOETERWOUDE De leden van het Kath. Vrouwengilde worden woensdagavond 8 uur in het Don Boscohuis ver wacht voor een causerie met dia's van de heer C. v.d. Brink uit Baarn, getiteld: een plaatje en een praatje rondom paleis Soestdijk. Donderdagavond, dezelfde tijd, komen de dames van de Vrouwenbeweging van het NKV bijeen voor informatie en demonstratie van het Lut- terlok-systeem. Dochters bo ven 16 jaar zijn eveneens, welkom.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4