Philidor haalt eerste tegen OP: 5-5 780-744zege LKV Spartaan Knappe overwinning van Bax/Foreholte Roomburg wint Apolllo goed op dreef Scylla sterker dan lelta Lloyd Wederom grote nederlaag ASC TAYV gewipt MAANDAG 12 NOVEMBER 1973 L3 LEIDEN In de derde ronde van de schaakcompetitie heeft Philider het eerste matchpunt in de wacht kunnen slepen. Tegen stander DD wist weer dit gelij ke spel nog ongeslagen te blij ven. Verrassend was dat koplo per Philidor Leeuwarden het te gen rode lamp drager Charlois volledig liet afweten. Gezien de afgebroken partijen kunnen de noorderlingen hoogstens op een gelijkspel hopen. Dit houdt in dat Utrecht dat ditmaal Eindho ven de baas bleef nu alleen aan de leiding staat. Philidor Leiden werd op een 1-0 achterstand ge zet door 'n onnodig verlies van Theo Piket. Na een dubieuze pion veroverd te hebben ver kreeg Theo toch wel goed spel. Een tweede pion pakken is wat voorbarig geweest wat hem een ontwikkelingsachterstand be zorgde. Een fraai dame-offer maakte een einde aan de partij. Theo had nog redelijke kansen gehad als hij het offer gewei gerd had. Ad v.d. Berg wist een kostbaar tempo in de opening uit te sparen en kreeg een ge wonnen eindspel op het bord. Philidor kwam op een 3-1 ach terstand te staan door een re gelmatig verlies van Bangers en een jammerlijke nederlaag van Jaap Piket. Joop maakte een vingerfoutje en verplaatste een verkeerd stuk wat hem op kwaliteit verlies kwam te staan. Goede aanvalspartijen van de Graaff en Bakker brachten Phi lidor weer op gelijke hoogte met DD. v. Maaren kreeg op het eerste bord een klein openings voordeel maar werd langzaam maar zeker van het bord ge drukt. Een knappe overwinning van topscorer Westerveld, op v. Weezei was de beste partij van de dag. Een combinatie leverde een stuk op en het volle punt. Remise van v. Reek en v. Loon aan de laatste twee borden brachten de stand op 5-5. Gede tailleerd: DD-Philidor: E. Vink-M. v. Maaren 1-0; M. de Boister-J. Piket 1-0; J. Lindner- P. Bakker 0-1; J. Kort-RAG. de Graaff 0-1.: B. Schendstok-A. v.d. Berg 0-1; Chr. v. Weezel-W. Westerveld 0-1; H. v.d. Spek-E. Bongers 1-0; R. Dickhoff-Th. Pi ket 1-0; R. v. Egmond-J. v. Reek V2-V2; C. Demmisse-H. v. Loon 14-/4- Totaal 5-5. 1SG heeft het tegen DD2 danig af laten weten. De slechtste man was ongetwijfeld de (betaalde) wedstrijdleider die fout op fout maakte en door een verkeerd ingrijpen LSG wel eens de volle winst afhandig gemaakt zou kunnen hebben. Konigs had een off-day wat een volle toren achterstand opleverde. Een goe de aanvalspartij leverde Wi- cherd het volle punt op. Oosten en Sikkel scoorden benauwde remises terwijl Kemperman jr. een remisestand pionneneind- stand weer gelijk door een pion te laten promoveren en gemak kelijk de winst te pakken. Een professioneel gespeelde partij leverde Wiebes de volle winst op. In grote tijdnood maakte Wiebes het zo moeilijk dat de DD-er het spoor bijster raakte en door de vlag ging met nog een tiental zetten te doen. Daar de wedstrijdleider tegen Smout zei dat hij nog een zet moest doen, wat achteraf helemaal niet waar bleek te zijn, kon deze laatste slechts zet L5g wel eens niet verder dan 5-5 bren gen. Kuypers staat namelijk in de afgebroken te arbitreren par tij duidelijk beter terwijl den Herder kleine remisekansen heeft. Gedetailleerd: M. Jacobsen-H. Smeut afg.; H. Blauw-D. Sikkel V2-V2'. D- den Herder-J. Wichers 0-1; C. de Kok-Ch. Kuypers afg.; P. Gommers-J. Baart; 0-1; B. Zwetsloot-J. G. Oosten y2-lA', E. Enschdé-J. Kemperman jr. 1-0; P. Mulder-I. Konings 1-0; H. Happel-F. den Herder afg. In de tweede klasse C verspeelde Philidor zijn laatste kampioens kansen in een enerverende wed strijd tegen Dordrecht. Stam won gemakkelijk door een vol stuk winst. Een goede overwin ning van Smit is voorlopig de laatste. Regelmatige nederlagen van v. Halderen, inv. v.d. Wiel en een onnodig verlies van v.d. Bosch deed Philidor 2 wankelen. Toen ook Kahlpeck in tijdnood de mist in ging was het pleit beslecht. Een remise van De Wisse brachten de stand voorlo pig op 4Ï4-2J4. Barkema staat in de afgebroken stelling gewonnen terwijl de Haas voor remise zal moeten vechten. Selier staat iets beter zodat Philidor hooguit een 5-5 komt. In dezelfde klasse speelde Voorschoten tegen MEMO 2. De beide topsopelers. Huizer en v. Schaick, moesten binnen de 30 zetten de strijd al staken. Smit en Schuckingk Kool wonnen goede aanvalspar tijen. Een goede overwinning van Sluiter en een verkeerd lo peroffer van Houweling trokken de stand weer gelijk. Een ne derlaag van Oosten en remise van Thieme brachten Voorscho ten aan de rand van de afgrond. De stand is momenteel 4y2-3y2. Wise staat in de afgebroken stelling iets beter en Wouters staat duidelijk minder zodat de prognose 5y2-4l/2 in het nadeel van Voorschoten is. Het in de tweede klasse B opere rende Philidor 3 heeft de zege reeks niet voort kunnen zetten. Mede-koploper het Witte Paard heeft de Leidse afvaardiging doen belanden waar ze eigenlijk thuis hoort: in de middenmoot. Zesmaal verlies tegen slechts één goede winst van den Broe der en een goede remise van Ketting brachten de stand op 1/4-514 met als prognose 3-7. Swart in actie tijdens de wedstrijd De Spartaan—Breda. De Leidenaren wonnen overtuigend. LEIDEN Het nieuwe clubge bouw van de LKV de Spartaan is nu ook in sportief opzicht ge opend. En met succes, want BGV werd met een nederlaag naar de plaats van herkomst, Breda, teruggestuurd. Tegen het debuterende X BGV had coach Brandt drie nieuwelingen inge zet: Sloos, van Tongeren en Zwart Het zijn de opkomende krachten van Spartaan, die het in deze wedstrijd goed hebben gedaan. Van Tongeren bracht 187,5 totaal omhoog. Zwart 190 en Sloos 177,5. Brandt hierover: „Deze wedstrijd is me meege vallen. De nieuwe jongens heb ben uitstekend gewerkt. Als je nagaat, dat wij geen tweede team meer bezitten. Die jongens moesten vorig jaar b.v. hele maal naar Limburg voor de wedstrijden en dat was geen haalbare kaart. Ik zou graag willen, dat ze weer werden inge deeld in het Westen, zoals dat vroeger het geval was. Nu zijn ze aangewezen op onderlinge wedstrijden. Daarom ook is het mij meegevallen". Een hoofd stuk apart was het optreden van Theo Sanders bij het stoten. Zijn eerste beurt werd door de scheidsrechter lid van een gekeurd op zeer dubieuze gron- toekomstige tegenstander af- den. Het was voor Theo Sanders het sein om een eigen .showtje' op te voeren. Hij bracht in zijn j tweede beurt 125 kg wel omhoog en toen zijn poging om 137,5 te stoten mislukte, vroeg hij on middellijk om 140 kg. Soepeitjes bracht hij zijn last naar boven en hield het daar ook enige tijd. Theo Sanders: „Toen die scheidsrechter mijn eerste beurt ongeldig verklaarde, heeft hij mij gewoon uit mijn wedstrijd ritme gehaald. Maar daarna heb ik hem, toen Ik die 140 kg omhoog bracht toch wel mooi voor joker gezet". Met die 140 kg (het was in zijn vierde beurt en dus niet geldig voor de wed strijd) was hij 9 kg. van zijn Nederlands record verwijderd. Een record zal hij misschien niet snel meer verbeteren dit jaar. En de reden daarvoor is dat hij dit jaar niet zes, maar tweemaal in de week kan trai nen. „Ik ben nog de beste in Nederland, maar nu ik 's avonds op school zit kan ik ge woon niet meer zoveel trainen. Ik zal dan ook waarschijnlijk geen Nederlandse records ver beteren. De bond zal een andere international moeten zoeken. Ze zullen er dan wel zeker 30 kg op achteruit gaan". De Spartaan won uiteindelijk met 36 kg. ver schil: 780-744. Persoonlijke resul taten: Sanders 227,5 (102,5-125); Anneeze (200 (90-110); Filippo 227,5 (100-127,5); Faas 225 (100- 125); van Tongeren 187,5 (80- 107,5); Zwart 190 (80-110); Sloos 177,5 (77,5-100). PIET VAN DAM De dames van Bax/Foreholte zijn weer terug op het overwinnings pad. Na 2 nederlagen werd vori ge week de eerste overwinning behaald en deze week kwamen zij bijzonder sterk voor de dag tegen Animo in Rijswijk: 49. De dames van HVS verslikten zich in het Rotterdamse Spar taan. Na 2 nederlagen leken de Rotterdamsen geen probleem voor de goed draaiende Stomp- wijkse ploeg. Een fel spelend Spartaan hield hen echter op 11—11. Voor Northa was er geen enkel probleem in Poeldijk tegen Odis. Zij wonen royaal met 8—15. Jong Ade had het heel wat moeilijker bij HMSH en kwam met de hakken over de sloot op winst: 56. Heel wat beter draaide de MMO- ploeg. Zij versloegen Hollandia in Den Haag met royaal verschil: 715 en ook Nio kwam met bei de punten terug uit Rijswijk waar zij de Hercules reserves met 9—13 de baas bleven. Bij de heren blijft het Oegstgeest- se Apollo het verrassend goed doèn in de eerste klas. Zij ga ven de EHC-reserves geen schijn van kans: 19—10. Anders ligt het met de heren van San/HVL. Opnieuw moesten zij vrouwe Fortuna missen en met 1716 het onderspit delven. De heren van MSV wonnen in een stevig duel van Hercules 2 en Northa was duidelijk de meer dere van HW. Ook de heren van Warmunda kwamen tot een knap resultaat in Den Haag te gen de veteranen van Animo: 12—15. BAX/FOREHOLTE: De eerste 20 minuten van de wedstrijd AnimoBax/Foreholte in Rijs wijk bleven wat de score betreft goed gelijk opgaan. De spelver- houdingen maakten echter dui delijk dat de Voorburgse ploeg hier met een overwinning van daan zou komen. Verdedigend zat de zaak potdicht en Annus- ka Fontein stak in geweldige vorm. De tot dan toe twee Rijs- wijkse treffers kwamen uit een strafworp en een onverwachte keiharde schuiver langs de grond. Voor Bax/Foreholte had Nel Geerlings via een sprong- schot de score geopend, waarna Mariëtte Langeveld vanaf de cirkel 02 had aangetekend. De 2—2 stand was te danken aan een onvoorstelbare hoeveelheid pech bij de Voorhoutse aanval. Schoten van Hannie Boskamp Nora v. Niekerk en Ans Bakker kwamen via de binnenkant van de paal weer het veld in en ook Ellie Hoek en Nel Geerlings hadden steeds de verkeerde kant van de paal. Bovendien had het overigens goed leidende duo, niet zo'n goede kijk op de voordeelregel, waardoor enkele fraaie treffers werden omgezet in een vrije worp. Toen Hannie Boskamp dan eindelijk met een enorme knal 2—3 op de bordjes bracht, kwam Bax/Foreholte via Ellie Hoek en Nel Geerlings op een verdiende 2—5 voor sprong bij de rust. In de tweede helft opende Animo de score maar het overwicht van Bax/Foreholte was zo groot dat zij via doelpunten van Nora van Niekerk, Ellie Hoek, Hannie Boskamp en Nel Geerlings een ruime 4—9 overwinning konden behalen. Bax/Foreholte is aan een sterke come-back begonnen, vorige week voorzichtig ingezet, maar deze week overtuigend voordgezet. HVS: De Stompwijksen kregen in Rotterdam te maken met een geladen Spartaan. Na twee for se nederlagen kwamen de Rot terdamsen nu verrassend sterk voor de dag. Het werd dan ook een spannend duel, waarin Spartaan regelmatig de leiding had. HVS had aanvallend wel vaak succes, vooral via af standsschoten van Sjanie v.d. Bosch, maar maakte in de ver dediging de fout niet tijdig ge noeg uit te stappen. Hierdoor kon het gebeuren dat Spartaan reeds na 5 minuten een voor sprong nam van drie doelpunten en deze vrijwel de hele wed strijd kon vasthouden. Via een 85 score bij de rust was het 11—8 op vijf minuten van het eindsignaal. Met een wanhoops offensief slaagde HVS erin nog juist de score in evenwicht te trekken: 1111. Hoewel tegen de verwachting in toch een knappe pres'.atie van de Stomp wijksen. Buiten de liefst 9 tref fers van Sjanie v.d. Bosch, schoot Trees van Santen twee maal raak vanaf haar vertrouw de plekje. NORTHA: De dames van Northa laten er geen gras over groeien eo hebben duidelijk aspiraties de derde regionale damesploeg te worden in het rayon Leiden. Nu werd het Lierse Odis het kind var. de rekening. Na een aftastend begin (ruststand 36) werd de doelpuntenmachine in de tweede helft pas goed in werking gesteld: 815. De heren wilden kennelijk niet voor hun dames onderdoen. In Voorschoten waren zij de betere ploeg in het duel met HVV. Vooral de verdediging draaide op volle toeren en er werd dan ook veel geblokt. Aanvallend vertoonde het Noordwijkerhout- se spel wat meer variatie als dat van de Voorschotenaren. Zowel aan de cirkel als van de tweede lijn vlogen de ballen in het HVV-net. Met 23—13 werd het overwicht goed in de score tot uitdrukking gebracht. JONG ADE: had het heel moei lijk tegen de enorme inzet van HMSH. Wil v.d. Geest moest een strafworp stoppen om tot de 3—3 gelijke stand te komen bij de rust. Ook in de tweede helft bleef de strijd gelijk opgaan tot 55. Daarna verstond ook de Haagse doelvrouwe de kunst om een strafworp te keren. In de slotfase was Jong Ade toch wel sterker doch een flinke dosis pech hield hen tot vlak voor tijd van succes. Toen kon Helma v.d. Geest Jong Ade via een break-out aan de verdiende overwinning helpen: 5—6. MMO: had niet al te veel moeite met Hollandia in Den Haag. Vrij snel liepen zij in de eerste helft via twee treffers van Cobi v.d. Salm, één van Cobia Elstgeest en 'n mattrick van Margré Eist- geest naar een 1—6 voorsprong. Na rust bracht Mieke Rijkelijk- huizen met 2 kogels de voor sprong op 1—8 en daarna is het even ingedommeld. Hollandia kwam terug tot 7—10 (2 treffers van Arie van Leijden) maar verder kwam het niet. Twee maal obi v.d. Salm en drie maal Cobia Elstgeest gaven de einduitslag een juister afspiege ling: 7—15. NIO: gaat ook na zondag nog fier en ongeslagen aan kop door een 9—13 overwinning op Hercules 2. Bij rust was het reeds 47 voor de Ripse dames. De gezus ters Weenink namen ook nu het leeuwendeel van de score voor hun rekening. Vooral In de break-out waren zij succesvol. Rla scoorde 4x en Corrie 3x. Sonja v. Emmerik en Gré Lui ten schoten twee keer raak, Gerry Baak en Annle Akerboom deden dat eenmaal. APOLLO behaalde een regelmati ge zege op het reserveteam van EHC. De Oegstgeestenaren wa ren op alle fronten sterker en hadden in Kees Theunisse (7) en Benno Nieuwenhuizen (5) een paar schutters van formaat. Ook Fred Koets had een pro- duktieve dag met 3 treffers. Met 1910 lieten zij er geen twijfel over bestaan en in deze vorm spelend kunnen de man nen van Zwarte Wolf nog een belangrijke titelkandidaat gaan worden. SAN/HVL had niet veel geluk te gen Wings in Den Haag. Hoewel beter handbal spelend konden zij niet tegen het hardere Wings domineren. Integendeel, zij had den moeite gelijke tred te hou den doordat zij vele malen paal en lat troffen. Vlak voor tijd kwam de grote kans op de ge lijkmaker. In een breakout werd een Leidenaar gevloerd doch meer dan een vrije worp kwam er nier uit. Zo bleef de eindstand 17—16 voor Wings. MSV bleef in een harde wedstrijd overeind tegen Hercules 2 in de Noordwljkse sporthal. De scheidsrechter had het echter niet gemakkelijk. Walter Görtz werd topscorer bij de Noordwlj- kers, die met 18—13 de punten thuishielden. WARMUNDA trad aan met 2 nieuwe aanwinsten. Wil Jonkei. tevens trainer, en Hans v.d. Blom (beiden ex-MSV). Beide spelers bleken een versterking tegen de routiniers van Animo 3. In een gelijkopgaande strijd via 44 en 6—6 bij de rust, tot 10—10 in de tweede helft was het Warmunda dat de lang ste adem had. Met 12—15 werd verdiend gewonnen. Doelpunten: Frans de Jonge 6, Wil Jonker 5, Hans v.d. Blom 4. LEIDEN Zonder meer sensa tioneel is de 6-4 triomf die Sano- cel na een 3-1 en 4-2 achter stand toch nog bevocht op het sterke Deltalloyd. Sanocel start te vrij mat met nederlagen van Bert Onnes en Robbie Meyer en van Gé Bakker tegen een verve lende Leo Lukas. Een rijpere Van Zoelen legde daarna tegen Carel Deken de basis voor de absolute hoofdrol die hij deze avond voor Sanocel zou spelen 1-2. Toch moest hij vlak daarop in het dubbel Deltalloyd toe staan naar 1-3 uit te lopen. Via Gerard Bakker die Robbie Meyer wegspeelde kwam Sano cel op 2-3 maar weer was het Deltalloyd dat door winst van Deken en Bert Onnes op 2-4 kwam. Maar toen gebeurde waar niemand meer rekening mee hield. Een van het zelfver trouwen barstende Anton van Zoelen deed met Leo Lukas wat hij wilde 3-4. Ook het publiek scheen wakker geschud want onder grote toejuichingen pa reerde Gé Bakker de felle aan- valsslagen van Carel Deken zo danig dat Sanocel op 4-4 kwam. Anton v. Zoelen voltooide toen zijn hattrick tegen Meyer en Sa nocel leidde met 5-4. Bert Onnes raakte toen door het meeleven de publiek eindelijk weer geïn spireerd en wat dat betekende ondervond Lukas en met hem Deltalloyd. Na een verloren eer ste game scoorde hij met flit sende backhands en tot grote Sanocelvreugde het beslissende zesde punt. De buit was binnen en Sanocel had aangetoond dat het na Tempo Team nog altijd als een der sterkste verenigin gen binnen de tafeltennistop geldt. *k Sanocel 2 kwam goed voor de dag door de zwakte van Maas- bree met een 2-8 zege juist af le straffen. Karei en Peter van Schie lieten tegen de taaie Piet Verspa de winst glippen. Theo Bakker deed dat niet en bleef derhalve ongeslagen. Nog beter kwam Sanocel 3 voor de dag want AMVJ liet met geen enke le eer 10-0. Een goede stimulans voor dit team om er na enkele ongelukkige wedstrijden weer eens hard tegenaan te gaan. Sa nocel 4 was de spelbreker in de Sanocelvreugde. Men verspeelde tegen Salamanders definitief de titel door 5-5 te spelen. Dick Springer en Hein Chrispijn ver loren het dubbel maar stelden daar in het enkelspel ieder twee overwinningen tegenover. Derde Man Jolly Sojin speelde echter te nerveus. Eerst toen de strijd eigenlijk al beslist was bracht hij Sanocel van 5-4 op 5-5. Nico Blansjaar, Rini Hansen en Hans Roodenburg hebben tegen Vole- wijekers allemaal twee partijen gezegevierd en daarbij in het dubbel. Eindstand 3-7. Docos heeft het zwakke BK 3 met 7-3 afgestraft. Vrij verrassend verloren Jacques van Veen en Gerard v.d. Klauw leder een partij maar stelden daartegen over winst in het dubbel. Fred. Brackee kwam als derde man nu eens de eer toe met twee ze ges de eindstand voor Docos een positief aanzien te geven. Avanti heeft op Dito vrij eenvou dig een 7-3 overwinning behaald want Theo Louwers bleef onge slagen en Straathof kwam ook tweemaal tot winst. Zij compen seerden uitstekend daarmee de tegenvallende Van Wetten die met een zege genoegen moest nemen. Voor Avanti 2 lijk!: dit seizoen geen eer meer wegge legd, want door AMVJ werd het weer met maar liefst 9-1 in de pan gehakt, waarbij Artjan Pannebakker het enige tegen- punt voor zijn rekening nam. LEIDEN Het gemis aan techniek en een afmaker ls ASC te gen VEP weer eens opgebroken. Daar kwam nog bij het ont breken van Dennis de Water In het begin was VEP dui delijk de betere ploeg. Mcn speelde vooral in de diepte, daar bij het middenveld voor ASC latend en dat speltype was voor ASC moeilijk bestrijdbaar. Daarna kwam ASC echter goed te rug en wist men in het resterende gedeelte van de eerste helft te domineren. I^en schiep zich echter geen reële sco ringskansen. Vlak voor rust kwam de grootste tegenvaller. Met een gelukkig doelpunt nam VEP de leiding. Toen het 15 minuten na rust 3—0 was in het voordeel van VEP, stond ASC eigenlijk al voor een onmogelijke opgaaf. VEP bleef verder een ongevaarlijke ploeg, maar ASC wist niet terug te slaan. Vlak voor tijd werd een trappende beweging van de VEP- doelman bestraft met een rode kaart. Dat VEP in het eind signaal 40 scoorde, was verder onbelangrijk. Anton Will TOV zag tegen het zwakke Victo ry het ontbreken van Ruud v. Alkemade direkt in een 4-6 ver lies resulteren. Invaller Turk won zowaar nog een partij evenals teamgenoot Van der Hulst. Met de ene nederlaag van Ted v.d. Ploeg en het verlo ren dubbel is de 4-6 eindstand verklaard. De Treffers heeft zeer verrassend koploper Midstars een punt af gepakt. Hans van der Zwet schoot uit zijn slof door zowel Anne als Jan Vley te slaan. Jacques van Ruiten deed hetzelf de op de hem bekende wijze. De Veenders moesten in het dub belspel de eer echter aan Mid stars laten waardoor de neder laag toch nog mogelijk was. Cees Vesseur ontfermde 'zich ook .»ver een punt daarmee de lend in dit uitstekende resultaat van de Treffers. Dames ereklasse tegen Deltalloyd is weer eens gebleken dat Nel v. Rijn en Marian v.d. Helm voor Steeds Vooruit net teveel klasse missen om werkelijk kansrijk te zijn. Alleen Nel v. Rijn wist een pi nt te voegen bij de twee zeges van Nora Bakker die tegen Sonja Heltzel eerst met 23-25 in de 23e game het hood boog. Deze partij had Steeds Vooruit overigens wel he'. vijfde punt k nnen opleve ren want al eerder hadden Nora Bakker en Marian v.d. Helm het enige punt voor De Treffers grfchóord. LEIDEN Het grote probleem van TAW in de competitie geen afmaker heeft zich ook in het bekerduel tegen JAC voorgedaan. Tel daarbij dan nog op, dat het plaatsen slecht verzorgd was, en de nederlaag van 2-0 is grotendeels ver klaard. Toch v/as TAVV in de eerste helft de betere ploeg en men sch ep zich ook -'ele kansen. Hpem-kerk was d cht bij een treffer, maar zijn schot belandde op de paal.- Twee mis grepen van de Br n de laatste man in de verdediging, die was ingevallen voor Heemskerk betekenden even zo veel treffers voor JAC, dat daardoor overgaat naar de vol gende bekerronde. LEIDEN Roomburg heeft de moeilijke wedstrijd legen Noordwijk, zoals de traditie wil. winnend afgesloten. De wed strijd die oorspronkelijk op het Roomburg-terrein was gepland, werd door de zeer slechte toe stand van deze velden naar Noordwijk verplaatst. Met een enorme inzet probeerde Roomburg in het begin de Noordwijkers te overdonderen. Deze opzet lukte aardig, vooral daar Stef Linthorst spielmncher Ruud Vlek van Noordwijk man- dekking gaf, zodat ze aanvallend n^et zo gevaarlijk konden wor- rpn. Na een h /r.-t>r v-d rnnh rg be'hc'W 'Vóór haar i'ecrt 1 schot misl kl-. n. naar de bal bleek precies op de s:'~k van Hans Montanus terechtgekomen, die geen ogenblik aarzelde: 0 1. Na dit doelputït werd de wed strijd u iets harder, maar de strakke leiding voorkwam dat het nok maar enigszins uit de hand liep. Roomburg bleef in de aanval, wat vele strafcorners tot gevolg had. En met strafcor ners weet Roomburg meestal wel raad. Ook nu weer wist Gijs Groenewegen zijn, onder de hand haast vertrouwde doelpunt te maken. Zodoende brak de rust met een 2—0 stand aan. Na de rust bleek dat Lex Montanus vervangen was door Gerris en dot Willems zijn plaats aan Weisman had moeten afstaan. Roomb rg trok zich nu eens n et terug in de verdediging, r r f ng l"!$t mnssoal in- de aanval, erf, «lit had al snel resul- t I. ntl ufst zette Sdhcrp Vhling tweed© paal, vit r C r s als een duveltje uit een doosje opdook en inpushte. De keeper stopte in eerste in stantie. maar de terugspringen de b^l gaf geen moeilijkheden

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15