Heerenveen overweegt juridische stappen na uitstellen bekerduel Jappie van Dijk na ultimatum uit kernploeg gezet HIJS EN BRUSSEL IMPONEERDEN NIET COERVER: STANDARD EEN GOEDE PLOEG MET VEEL BUITENLANDERS Film van Spelen 1972 artistieke competitie Sportwereld Arts wielerploeg Merckx stelt zich verantwoordelijk 1973 ZATERDAG 10 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT Heerenveen Het bestuur van de eerste divisieclub Heerenveen is bijzonder ontstemd over het feit, dat de bekerwedstrijd Heerenveen— Feyenoord, die voor morgen was vastgesteld is verschoven naar zondag 30 december in verband met de belangen van het Neder lands elftal. Voorzitter R. O. Metzlar noemde het reglementair niet juist dat deze wedstrijd is afgelast. Wekenlang hebben we naar deze wedstrijd doelbewust toegeleefd, de sp«lers zijn erop voorbereid en de 14.000 kaarten zijn uitverkocht. Dit betekent een klap in ons gezicht. We zullen ons beraden over het nemen van juridische stappen. We zijn van plan van de KNVB een schadevergoeding te vragen van 100.000 gulden. Het zijn weer de clubs uit Limburg en Friesland die de dupe worden van het beleid van de KNVB, aldus de heer Metzlar. Fadrhonc (op de foto met een van blessures: Rensenbrinkj hoeven morgen niet te.spelen. Voorzitter Metzlar zal een beroep doen op het overkoepelende) bondsbestuur van de KNVB en verzoeken de beslissing te her roepen, zodat de wedstrijd als nog kan worden gespeeld. De vervoersorganisaties hadden uitgebreide maatregelen geno men om de toeschouwers uit de streekgebieden aan te voeren, Onder meer zouden extra-trei nen vanuit Leeuwarden en Wol- vega worden ingezet. Dringend Na een dringend verzoek van bondscoach dr. Frantisek Fadr- honc om de twee belangrijkste leveranciers van spelers var het Nederlands elftal, dat vol gende week zondag de beslis sende wedstrijd tegen België speelt voor plaatsing voor eindronden van het wereldkam pioenschap voetbal 1974, een week rust te gunnen. Zeven spelers van deze beide ver enigingen, die deel uitmaken van de selectie van 22 gegadig den voor een plaats in het Ne derlands elftal, zijn momenteel geblesseerd, t.w. de Feyenoor- ders Van Hanegem, De Jong, Jansen en de Ajacieden Gerrie Mühren, Neeskens, Mulder en Krol. Uitgangspunt van het sectiebestuur in deze is geweest het belang de gehandicapte verenigingen Ajax ■en Feyenoord te bevoordelen. Dit laatste feit is slechts een bijkomstigheid. Inmiddels heeft voorzitter Stoop van FC Amsterdam de KNVB eveneens verzocht de bekerwed strijd Fortuna SCFC Amster dam op een latere datum vast te stellen. De heer Stoop stelt zich op het standpunt dat zijn ploeg net zoveel geblesseerden heeft als Ajax en Feyenoord. DEN HAAG De Nederlandse schaatskampioen Jappie van Dijk ls uit de kernploeg gezet. Hij was de enige van de kern ploegleden, die geweigerd heeft de amateur-overeenkomst met de K N S B te tekenen. In deze overeenkomst, die goede partij en waarborgen biedt, is onder meer een boete-clausule opgeno het laatste gesprek is Van Dijk een ultimatum gesteld: Voor vrijdag 9 november 16.00 uur te kenen, of uit de kernploeg wor den gezet. Van Dijk heeft zon der verder bericht dit ultima tum laten verlopen, hetgeen automatisch tot gevolg heefi dat hij door het bestuur van de K N S B buiten de kernploeg is gezet. ƒ100.000 ingeval een Jappie van Dijk blijkt de afgelo- i zich horen met rijder overgaat naar de prof- schaatsorganisatie. De K.N.S.B. heeft de afgelopen dagen drie gesprekken met Jap pie van Dijk gehad en heeft op 29 oktober een aangetekende brief aan het adres van de Fries gestuurd om hem tot teke nen aan te zetten. Dit alles heeft niet het door de K N S B gewenste resultaat gehad. Bij pen week wel contact te hebben gehad met het bestuur van zijn supportersclub, die ruim 500 le den heeft. Voorzitter Doelle van de supportersclub: Jappie heeft ons verteld dat er contact is geweest met de WISO. Hij heeft ons gevraagd wat hij moest doen. Wij hebben daarop gezegd dat hij zelf moet uitma ken of hij bij de WISO wilde te- Ondanks Haagse overwinning ROTTERDAM „Het had slech ter gekund", was het eerste commentaar van Wiel Coerver toen hij hoorde dat Feyenoord in de achtste finales van het toernooi om de UEFA-cup Stan dard Luik als tegenstander krijgt. „Bij voorkeur had ik een van dc drie Duitse clubs gehad. Met Honved of Nice was ik ook tevreden geweest. Ik geloof dat het de zwakste clubs zijn van de zestien die er nog inzitten. Het was heel wat ongelukkiger geweest, wanneer wij een En gelse tegenstander hadden ge kregen, zoals FC Twente dat nu heeft getroffen". met het feit dat Feyenoord eerst naar Luik moet. ,,Het is nu eenmala een voordeel wan neer je de tweede wedstrijd in een Europa Cup-toernooi thuis kan spelen. verscheidene malen tegen de Belgen gespeeld. De laatste ont moetingen dateren uit de Inter- toto-competitie van dit jaar. Feyenoord won in Rotterdam met 3—1 maar kwam in Luik niet verder dan een gelijkspel van 1-1. „In Luik hadden wij r„vol„en de grootste moeite om een punt v te pakken", herinnerde Coerver jjet is nog e^ zich. ,,Het is een goede ploeg, daad var waarin veel buitenlanders spe len. Bovendien heeft Standard de beschikking over enkele Bel gische internationals. Ze hebben net zoals wij de laatste tijd nog al wat blessures gehad. Doel man Piot zal binnenkort weer Even voordat Van der Kroft zich kunnen spelen en dan is hij er met gezwinde pas onttrok aan tegen ons beslist weer bij. En een mogelijk romeins volksge- datzelfde geldt voor Thissen". richt, toonde hij de nummer vijf mers hebben de afgelopen jaren Coerver was bijzonder gelukkig (Hunter) van de vroegere ver- afwachten of de e Nederlandse scheidsrechter Van der Kroft gevolgen heeft voor de wed strijd Ipswich Town-FC Twente in de derde ronde van de UE- FA-Cup. eniging van Sir Alf Ramsey de gele kaart. „Ik ben niet in staat een gedegen oordeel over Ipswich te vellen", aldus Van der Kroft. „De ploeg stond vijfentachtig minuten met de rug tegen de muur. Wel is me opgevallen dat ze over een uitstekende doelman be schikken en zeer sterk verdedi gen. Voor de rest lijkt het met een typisch Engelse ploeg zon der individuele uitblinkers". Coach Spitz Kohn oordeelde: „In feite maakt het weinig uit, waar ie tegen speelt, want het zijn al leen maar sterke ploegen die WlEEuC9E.RVlER: overblijven, allemaal ongeveer had slechter gekund van hetzelfde kaliber. Toen ik hoorde dat het Ipswich werd, niet dat die Engelsen in die eer- was mijn eerste reactie: „Die ste ronde toch maar even Real ploeg is wel een kanon. Vergeet Madrid uitgeschakeld hebben". i DEN HAAG De aanhang van HIJS Veronica kan gerust zijn, net heroptreden van Tom Tesselaar, na diens blessure bij de eerste ijs- training eind september, is volledig geslaagd. Met dat, en de twee punten kan men dus wel vrede hebben. Over het optreden van HIJS zelf, gisteren in de wedstrijd tegen Brussel, nauwelijks. Het werd weliswaar een verdiende overwinning van 5—2 voor HIJS, maar de manier waarop deze werd behaald kan weinig enthousiasme teweeg brengen. etaleren, voor de behendigheid van Hunting moest hij definitief op de knieën, waarna Hagen doorn, die een sterke derde pe riode speelde, voor de eindstand van 5—2 zorgde. Vijf doelpunten van de eerste aanval, niets van de tweede en derde. DEN HAAG Tijdens het inter nationaal amateurkampoien- schap squash van Nederland, dat in Den Haag wordt gehou den, is Robert Jan Anjema de enige Nederlander die is door gedrongen tot de derde ronde. In de tweede ronde versloeg hij zijn landgenoot Ron Popma met 9—1, 9—1 en 9—6. DEN HAAG In de strijd om de Coupe Nationale Nederlanden won NN Nijmegen gisteravond met 4—3 van CPL Super Nen- daz (Luik). {PARIJS Marcel Leclerc, eer tijds voorzitter van Olympique Marseille, heeft tegenover de rechter van instructie verklaard dat deze vereniging een bedrag van enkele miljoenen franken niet heeft opgegeven aan de be lastingsdienst. READING Het Nederlands da mesvoetbalelftal heeft gisteren met 1—0 verloren van Enge land. Het doelpunt van de En gelsen werd gemaakt door Pad dy McGroarty. De wedstrijd werd bijgewoond door ruim 2.000 toeschouwers. WEST-BERLIJN Rudi Koop- mans de Amsterdamse bokser die op een Duitse proflicentie uitkomt, heeft gisteravond in W. Berlijn tegen de Chinees Jojo Miles een overwinning door knock out behaald. STOCKHOLM - Tom Okker heeft gisteren de halve finales van het internationale tennistoernooi in Stockholm bereikt. Hij won in drie sets (6—4, 2—6, 6—3) van de Amerikaan Arthur Ashe. HEERENVEEN Harm Kuipers heeft gisteravond tijdens regio nale schaatswedstrijden in Hee-1 renveen de 500 en 1500 meter gewonnen in respectievelijk 42.6 en 2.11.4. Corky de Graauw, die maandag Nu ,s Brussel ook niet een ploeg vnn'r week naar Canad| die inspireert. De tactiek is: drie man constant in eigen ver dedigingsvak, niet kijken waar de puck naar toegaat, als hij maar ergens heen gaat en dan maar hopen dat de vijand fou ten in de verdediging maakt. Nu die kwamen er dan ook. Doelpunten HIJS: Queen en Ha- Toen het aanvallen bij HIJS gendoorn (elk 2) en Hunting. voor een week vertrekt, zal naarstig naar ie mand moeten zoeken die het ge mis van Morris zal doen verge ten. HIJS - Brussel 5—2 (2—1 0—0 3— 1). De Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond had gisteravond de traditionele huldiging van de beste spelers en speelsters van het seizoen. Van links naar rechts: Hans Smits. D. Southwick, H. John, Marjan van Ginhoven, Carin van Ree, Joyce Chrispijn ,Ludy van Mourik, Charles Urbanus jr (de beste werper), Henk Meyer, H. Augustinus, H. van der Vaart en Herman Beidschat. niet wilde lukken - doelman Doug Scott van Brussel speelde bovendien ook een grootse wed strijd - ging HIJS fouten ma ken. De eerste aanval draaide ronduit stroef en chaotisch terwijl de tweede aanval in het geheel geen vuist kon maken. Het ge mis aan Morris deed zich duide lijk gevoelen hoewel Jerry Schaffer als zijn vervanger streed voor wat hij waard was. De lichtgewichten van HIJS sne den in de eerste minuten van de wedstrijd langs de stugge Belgi sche (dat Belgisch mag men wel met grote korrels Cana dees en Amerikaanse zout ne men) verdediging. Stuitten we liswaar op de klasse van doel man Scott, maar konden de stand toch via Queen openbre ken. Een fout in de Haagse tweede defensie hielp Brussel aan de gelijkmaker door An- dreoli. Wat HIJS en Brussel daarna - ondanks de tweede treffer van Queen - opvoerden kon niemand boeien. Met stug verdedigen en een flinke dosis fysieke kracht bleef de wedstrijd helemaal sportief. Na een doelpuntloze middenperiode was de verwachting dat de wed strijd tot aan het eind door zou blijven sudderen. De explosie van HIJS kwam ech ter bijtijds. Hagendoorn ver grootte de voorsprong naar 3 1. Weliswaar frommelde Brussel weer een treffer langs de solide en bekwaam spelende Tesse laar, HIJS had het initiatief ge nomen om het niet meer af te staan. Doug Scott kon nog zo veel klasse BART HOOGDUIN MILAAN —De arts, die Merckx de hoestsiroop, waarin een ver boden middel, heelt voorge schreven voor. de ronde van Lombardije stelt zich verant woordelijk voor de beschuldiging van doplnggebruik met de ge volgde schorsing van de Belg. „Ik had het middel voorgeschrc- zaak. „Het is de tweede keer dat Merckx van dopinggebruik wordt beschuldigd, en ook nu weer in Italië" schrijft „Het Volk", ,de eerste keer in Savo- na nu in Como". De dagbladen kunnen zich unaniem niet voor stellen dat Merckx „geslikt" i hebben. zonder te weten, dat er no- Het Volk: „Het is belachelijk te refedrine In zat, een verboden stimulerend middel" aldus dok ter Angelo, de arts van Merckx wielerploeg. De dopingaffaire, waarin Eddy geloven dat een kampioen van zijn formaat in een wedstrijd zonder noemenswaardige tegen stand zou kiezen voor een mid del dat zijn goede naam zou kunnen schaden" Merckx de „ongelukkige hoofd- Het Italiaanse sportdagblad „Cor- persoon" is geworden, lijkt in België de oliecrisis naar de ach tergrond te hebben verdrongen. De berichten over het positief uitgevallen dopingonderzoek hebben grote emotie teweeg ge bracht. De Belgische sportpers staat zeer sceptisch tegenover de John Schlesinger, waarin mara thonloper Ron Hill de „hoofd rol" speelt en de mogelijkheid werd geschapen Ron Hill: „Ik houd me ervan afzijdig, ik kom alleen voor de marathon" het Israëlische drama aan te stippen; niet meer, maar het schonk de zeven kwartier du rende film een dramatisch eind. DEN HAAG De voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Co mité, de heer Kerdel, had het in zijn openingswoord al gezegd: „Deze Olympische film heeft veel kritiek gekregen". Na de première, die gisteravond in het Congresgebouw te Den Haag werd gegeven voor een zaal, vrijwel vol, genodigden, begreep men ook waarom. Het is een film, die vooral op artistieke Komi&ch waarde mikt, geen reportage van de Spelen München 1972. In enige bijdragen zijn kostelijke Acht filmkunstenaars deden een greep uit de vele aspecten die Spelen naast de sportieve bie den. En omdat het kunstenaars zijn, hebben zij het artistieke in hun bijdrage laten prevaleren. Strijd, verloop van evenemen ten, de „competitie" mist men erin. Ze worden alleen gebruikt, en dan nog mondjesmaat, om te ondersteunen wat de regisseur wenst uit te drukken. Deze „Vi sions of eight", zoals de film is getiteld, imponeren het meest in het deel dat de Rus Juri Ozerov voor zijn rekening nam en dat, ,het begin" behandelt en centratie vóór de „de vrouwen" van de Duitser Michael Pfleghar kan de fantas tische oefening brug ongelijk van de Russische Korbut in slow motion worden bewonderd en in „veelzijdigheid" van de Tsjech Milos Forman wordt de immense krachttoer van de all- rounders fraai tot uitdrukking gebracht. Competitie bijdrage van de Engelsman terst fraai de spanning beeldgrappen verwerkt maar Over het algemeen toch een film het vele gebruik van slow mo tion-opnamen geeft de film iets traags dat weinig in overeen stemming is met de Spelen, De Japanner Kon Ichikawa wint de eerste prijs in de catagorie ko misch met „de snelste". „De sterkste" van Mai Zetterling (Zweden) is zwak en doet geen recht aan het gewichtheffen, terwijl ook in „de verliezers" van Claude Lelouch (Frankrijk) te zeer de nadruk is gelegd op de k.o. bij het boksen en de blessures bij het worstelen. ,Het begin" toont evenwel er zijn door de „sponsors" die de première mogelijk maak ten twee kopieën ter beschik king gesteld die meer ge schikt is voor hen die de Spelen' hebben meegemaakt en derhal ve minder „behoefte" hebben aan het ophalen van herinnerin gen dan voor de sportlieden, voor wie de kopieën bestemd zijn, die er te weinig „leringh" j maar wel enig „vermaeck" in zullen aantreffen. Dat is dan j ook niet de bedoeling geweest van de opzet, die een artistieke I competitie tussen acht groothe- Felice Gimondi werd de papieren winnaar van de ronde den blijkt te hebben ontketend.dije. ,,/fe ben er niet gelukkig mee". riere Dello Sport" (Rome) zegt dat de strijd tegen dopingge bruik door de internationale wielerfederaties met grote on verzettelijkheid wordt gevoerd en dat de resultaten er niet om liegen. „Maar" voegt het blad eraan toe, „er wordt vergeten om ook op te treden tegen een zo vol geschreven (en dus ver moeiende) wielerkalender. Als Merckx en Gimondi het aantal kilometers dat zij dit jaar heb ben gefietst zouden optellen ko men ze op meer dan de omtrek van de maan. Gimondi, die donderdagavond In de ronde van Lombardije op dc hoogte werd gesteld, na de dis kwalificatie van Merckx, was helemaal niet blij met zijn „pa pieren" zege. Zijn eerste reactie was: „Dat is niet te geloven" nadat hem was verteld dat Merckx was betrapt op het ge bruik van verboden middelen. „Ik kan het nauwelijks aanne men" voegde Gimondi er aan toe. „Met een overwinning op deze manier ben ik helemaal niet gelukkig. Sporttoto Den Haag De cijfers van sport' toto 16 van het afgelopen week' einde zijn: Aantal deelnemer* 326.304, inleg 586.787, prijzen' bedrag 248.210,90. Eerste prijs, 3 winnaars, die elH bruto 20.684,20 ontvangen, tweede prijs, 71 winnaars, dia elk bruto 873,90 ontvangen, d« derde prijs, 971 winnaars difl elk f 63,90 »ntvangen. De premie ten bedrage van 62.052 wordt na het vorstrij' ken van de reclametermijn op woensdag 5 december a.s. bij loting toegewezen aan en del le prljswinnnars.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9