GS GEVEN FIAT AAN SPORTHAL H'WOUDE Dolf Coppes in Hazerswoude: We moeten naar één wereld" Ben Pos broedde lang op verbetering dorpskern Burg. Croles sloeg laatste eerste paal R.-K.-Midden- stand Alphen voor Empeo rijn- en veenstreek Nog dit jaar bouwstart? E£&.Ï?Ï5?2E? Winkeliers enthousiast over plan PAGINA 5 DINSDAG 6 NOVEMBER 1973 Fancy-fair Oud-Ade: 18.500,- OUD ADE —In aansluiting op een bericht van gisteren kun nen we melden, dat het sultaat van de Fancy-Fair groots te noemen is. Het or ganisatiecomité kon na bijna twee dagen keihard werken (en dat samen met tal andere vrijwilligers), bekend maken dat deze fancy-fair ruim 16.000,had opge bracht (zonder aftrek van de kosten) en 2500,— van de lotenverkoop. Tot dit gigantische bedrag is men gekomen dank zij de reeds eerder vermelde inzet om alles op tijd klaar te krijgen en vooral dc enorme gulheid waarmee gegeven is. De verenigingen zijn weer voor een jaar onder de pan nen en de bejaarden kunnen weer uitgaan. Hier is een de monstratie gegeven van edel moedigheid en samenwer king, Het begon zaterdag zo zonnig. Er was een keur van kleuri ge en fleurige kinderen, die samen met hun ouders hun uiterste best hadden gedaan om er wat moois van te ma ken. Dat hun moeite beloond is, is ontegenzeggelijk waar. Tot de gelukkige prijswin naars behoorden: d:- jon- gensgroep die de Onedin-lijn vormden; 2e prijs Judith v. d. Poel, 3e prijs Hanneke van Seggelen, 4e prijs Mia van Seggelen, 5e prijs Lies- beth v. d. Geest, 6e prijs Ca roline Metaal, 7e Liesbeth v. d. Poel, 8e Amanda Verhaar, 9e Raymond v. d. Fits, 10e Anita Verhaar, 11e Simone Velzenboer. De burgemeester van'Alkema de, de heer P. M F. Smol ders, trok zondagavond (de heer Smolders was met de bus gekomen) de volgende loten: le prijs draagbare tv, nr. 2264, 2. horloge nr. 1807, 3. draagbare radio 1779, 4, wollen deken nr. 385, 5. brood rooster nr. 730, 6. hand mixer nr. 843, 7. Slaapzak nr. 129, 8. Koffiemolen nr. 155, 9. personenweegschaal nr. 480, 10. wekker nr. 944. De fietsen, waarvan er één beschikbaar gesteld was door S. Bartels, kwamen te recht bij mevr. W. Hartog en Henny v. Seggelen. Ruud van de Meer won het cen tenraden". Cora v. d. Poel won de pop (Claudia). De voorzitter van het organise rende comité, C. v. d. Geest, zei met (zeer hese) stem ont roerd te zijn over de gulheid van de bewoners, zowel jong als oud. Hij dankte uitvoerig voor zover in zijn (Stèm)ver- mogen lag een leder, die be langeloos had meegewerkt. HAZERSWOUDE Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van 24 mei van dit jaar om een sporthal in Hazerswoude- dorp te bouwen. Wethouder van sport- en onder wijszaken, tevens voorzitter van de Sportstich ting, P. A. Th. v. d. Werf: ,,Wij zijn met dit be sluit héél gelukkig." Er kan, zo stelde hij, zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden worden gestart: „Hopelijk nog dit jaar!" Ook verwacht hij dat de aanleg van een derde sportterrein in het gemeentelijke sportpark, ten behoeve van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys, gelijktijdig met de bouw van de sporthal kan plaatsvinden. „Dat hoop ik werkelijk", aldus v. d. Werf, die hett goed doet, wat blijkt uit het feit, dat alle sportverenigingen ter plaatse heel blij zijn met de bouw van de sporthal. De stichtingskosten van de sporthal (42x22x7 me ter), waarin kleedkamers, douches, toiletten, kantine, vergader-/instruotielokaal plus een tribu ne voor zo'n 300 personen komen, kunnen en mo gen maximaal 1.400.000 vergen. De behoefte aan voldoende accommodatie voor het onderwijs in de lichamelijke oefening, plus voor de zaal- sDonen, heeft bij college en gemeenteraad dè rol gespeeld, om de hal ten zuiden van de voetbal velden van Hazerswoudse Boys te bouwen. In Hazerswoude hoopt men dat het ministerie van CRM een subsidie zal verstrekken. In mei was al 900.000,voor handen door de reservering voor de bouw van sportaccommodaties. He tekort van78.000,— in de exploitatie-opzet zou gedekt kunnen worden door het wegvallen van de jaarlijkse reservering van 75.000,—. Als CRM subsidie verleent, zal het tekort met 20.000,— per jaar dalen. Door de erkenning van de sport hal als gymlokaalruimte zullen de uitkeringen het tekort doen omslaan in een batig aaldo. HAZERSWOUDE Tweede Ka merlid Dolf Coppes (PPR) gis teravond in het Michelshuis te gast bij het Aktiecentrum PPR Hazerswoude wond zich nogal op over de dezer dagen vaak gemaakte opmerking, „dat Ne derland zich zo vaak met het buitenland bemoeit." Coppes: „Walgelijk die opmerking. Het buitenland bestaat niet meer. Dat is", lichtte hij toe, „een verouderde visie, omdat er in eerste iijstentie sprake moet zijn van de volkerengemeen schap. ,,W» moeten naar één wereld." De PPR heeft een programma en een visie op de samenleving die men niet bij andere partijen te rugvindt, aldus Coppes. die daarop prompt zei dat „de PPR geen partij is om de partij". Zijns inziens moet men de PPR niet zien als een „partij van langharige jongens, maar een met bijzonder sterke visie", De Politieke Partij Radikalen hoeft, wat Coppes betreft, nooit een grote partij te worden. ,Nu is het meest radikale nog niet radikaal genoeg" was de ti tel van de inleiding met daarop een discussie, waarvoor zo'n veertig Hazerswoudenaren be langstelling toonden. Coppes on derstreepte het heel duidelijk in zijn betoog: een ieder moet op de hem toekomende plaats in de maatschappij geraken. Echte democratie waar ook ter we reld staat deze partij voor. „En een radikale aanpak om dat te bereiken is ons doel". Coppes' idee is dan ook dat de PPR niet van de aardbodem mag verdwijnen, zo lang alle problemen die van sociaal-eco nomische orde vormen het vraagstuk niet zijn opgelost. De ontwikkelingshulp bijvoorbeeld moet z.i. bij de wortel (niet al leen met geld) worden aange pakt. De gedachten omtrent de wereld problematiek kunnen, volgens Coppes, ook in de gemeentepoli tiek worden gerealiseerd. „Als je werkt aan een betere zeggen schap, aan betere verhoudingen, in Hazerswoude, ben je automa tisch bezig met de rest van de wereld." Zijns inziens moet de gemeenteraad belangstelling hebben voor de Derde Wereld. Solidariteitsacties, de Derde Wereld betreffende, zouden geëntameerd kunnen worden in gemeentelijk verband. Alphen a.d. Rijn Gistermiddag liep de heer J. O. uit Rotterdam een zware hersen schudding op toen zijn auto frontaal in botsing kwam "met een vracht auto. De 49-jarige O. reed plotseling op de linkerkant van de Prins Bernardlaan, waarna de botsing volgde met de vrachtautodie vanuit de tegen- rgestelde richting kwam en bestuurd m werd door de 47-jarige B. v. V. o"uit Alphen. Het slachtoffer werd paar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden ver voerd. Door de botsing werd een lichtmast beschadigd. Bodegraven Er viel een druilregen toen burgemeester Croles In de „cockpit" van de heimachine gezeten om 4 uur de zwa re kop liet denderen op de eerste paal van de nieuwe met de kleuterschool geïn tegreerde basisschool in Broekvelden voor katholiek onderwijs. Na afloop van deze plechtigheid trok men naar de Burgerzaal van het gemeente huis. De eerste spreker was de burge meester die erop wees dat dit de laatste „eerste paal" was in zijn ambtsperiode, daarbij terugblikkend op de vele eerste palen, die hij vooral de laatste jaren voor scholen mocht slaan. Hij complimenteer de het schoolbestuur en de katholieke ge meenschap met de aangevangen bouw en wenste het bouwteam Midden Holland een voorspoedig verloop van werkzaam heden toe. Mr. L. Mazairac sprak namens het Kath. Schoolbestuur en ging na het uitspreken van zijn dank aan het Gemeentebestuur en de inspectie dieper in op de noodzaak om rond de tafel te gaan zitten ten einde te praten over de nieuwe structuren in het onderwijs in het bijzonder over de in houd van het onderwijs. Tevens hoopte hij dat ook de verplaatsing van de Willi- brordschool nog gerealiseerd zou kunnen worden. Inspecteur Fonhof van de inspectie Alphen aan den Riin wilde zich door een glas sherry niet over laten halen royaal te zijn met urgentieverklaringen. Hij was echter blij met de totstandkoming van deze nieuwe school, die bij gereedkomen voor lopig ook plaats zal bieden aan een ande- Dc heer Verwey van het bouwteam Midden Holland uit Waddinxveen zei dat Bode graven de enige «.nder de 80 aangesloten gemeenten was, die zo veilig en vlot door de procedure heenkwam, hetgeen van grote invloed was voor de planning van het team. Hij overhandigde Mr. Croles een geschenk in de vorm van een boe kenbom De laatste spreker was dc heer N. Bot, hoofd van de nieuwe school. Hij sprak woorden van waardering aan alle instan ties die iets met de bonw van de nieuwe school te maken hadden en gaf een ver klaring van de naam van de school gele gen aan de Cortenhoeve t.w. „Speel- en Werkhoeve". Het eerste deel slaut op de kleuterafdeling, het tweede op de basis school. ALPHEN a.d. RIJN Gedepu teerde Staten van Z.-Holland hebben het gemeentebestuur van Alphen a.d. Rijn verklaard geen bezwaren te hebben tegen de bouw van het „EMPEO"- winkelproject (City). De heer H. Perotti, inwoner van de gemeente, heeft zich in de loop van de achterliggende maanden sterk tegen de uitvoe ring van dit project verzet, het geen kort geleden culmineerde in het feit. dat hij bij de minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een ver zoek indiende om nietigverkla ring van voormeld besluit van GS. In een ondervoorzitterschap van de heer G. J. Winning- hoff gehouden algemene le denvergadering van deze ver eniging. waarin dit EMPEO-pro- ject op de agenda stond, is na uitvoerige discussies' met prac- tisch algemene s'emmen (2 te gen) besloten geen steun te ver- lenen aan dc door de heer Pe rotti gevraagde nietigverkla ring; voorts werd besloten het gemeentebestuur mede te delen positief te staan t.o.v. de reali sering van het Empeo-project. Behalve het gemeentebestuur is ook het ministerie van beide be sluiten verwittigd. Wassenaar Voor de Was- senaarse afdeling van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen zal op donder dag 15 oktober a.s. des mor gens 10 uur in het gebouw van de NPB aan de Lange Kerkdam de arts P. Staver- man, directeur van het Bu reau van de Provinciale Raad voor de Volksgezond heid in Zuid-Holland een in leiding houden over het on derwerp „Wat verwachten wij van een goede gezond heidszorg?" Lisse De te Lisse gehou den collecte voor de invali den heeft het fraaie bedrag van 3035,48 opegeleverd. Lisse Vanavond wordt in het Poelhuys in de Poelpol der de feestelijke vergade ring van de Lissese IJsclub gehouden. Rijpwetering In verband met de begrafenis van de heer Jac. Juffermans wordt de bejaardensociëteit in het dorpshuiz verschoven van woensdag- naar donderdag middag a.s. LEIDERDORP Morgen vindt een openbare vergade ring plaats van de kommis sie verkeer en vervoer. Plaats en tijdstip zijn zoals gebruikelijk het gemeente huis om 20.00 uur. Aan de orde komen: het aanbrengen van wielrijdersstroken op het wegdek van doorgaande we gen, de veiligheid in de om geving van scholen en de veiligheid van het woonmi- lieu in het algemeen. LEIDERDORP Met ingang van zaterdag 3 november jl. zal er iedere zaterdagavond 'n soos zijn voor de leeftijds groep van 14 tot 17 jaar in het gebouw „Trefpunt". De sociëteit gaat open om 20.00 uur en sluit rond 22.30 uur. De jeugdraad van Leider dorp probeert p deze ma nier te gaan voorzien in een leemte voor wat betreft de recreatie van deze groep. LEIMUIDEN - Mr.rgen zal er een oefenavond zijn voor EHBO-ers in zaal Keijzer te Leimuiden. Aanvang 20 uur. BOSKOOP - Eindelijk Is er een bijzonder revolutionair plan voor de verbetering van de dorpskern te voorschijn geko men, waarmee vrijwel alle ne ringdoenden in de dorpskern zich kunnen verenigen. Ben Pos van de firma Pos in ijzer waren, hang- en sluitwerk en rij wielen, heeft er lang op zitten broed.-n, maar nu Is dan het "rt van Columbus" gereed om in de publiciteit te komen. Ben heeft zijn idee keurig in kaart gebracht cn deze tekening naar alle fracties van de ge meenteraad en het college van B. en W. gezonden. Van het raadhuis ontving hij een bericht van ontvangst. Van de Fracties heeft hij echter taal noch teken vernomen. Dat vindt de heer Pos zeer betreurens waardig want de gehele bevol king heeft er direct of indirect belang bij. „Kijk", zegt Ben. „ik pretendeer niet dat ik alles weet, maar ik zie mijn plan echt wel te reali seren. M jn dce is dat de op en afrit van de hefbrug over de Gouwe aan de westkant direct wordt afgebogen en als viadukt over de Kerkstraat langs de Gou we met een bocht over de Bur gemeester Colijntraat gaat en tussen het remoostrantsekerkje en de openbare school weer af buigt achter het winkelcentrum, de gereformeerde kerk en het veilinggebouw parallel met de Zijde loopt tot tegenover de oude Ichtusschool waar hij weer aansluit op de Zijde Het doorgaand verkeer kan hier door in een grote bocht nm de dorpskern heen to'«l\d worden. Het lijkt eenvoudig maar er zal we| wat bebouwing aan de Kerkstraat- en burgemeester Colijnstraat moeten verdwijnen. Ben zegt: „Ik ben in dit geval de aangever en er zijn deskun digen nodig om uit te zoeken of dit alles realiseerbaar is. De dorpskern-winkeliers zien het plan als iets geweldigs. Einde lijk zal de Bcskoopsp burgerij gezellig kunnen winkelen in ei gen dorp. Burgemeester G. W. baron Van Dedem was met het plan Pos zeer content. Hij zei: „Ik zie het plan nu vov het eerst muur ik moet zeggei., ne' is uniek. Ik ben erg blij dat de bewoners van ae dorpskern zo met ons mee denken en meeleven. We zullen het plan zeker van alle kanten bekijken". Wassenaar De heer W. van der Veer chef van de garage van de Dienst Ge meentewerken, viert op don derdag 8 november a.s. zijn zilveren jubileum in dienst van de gemeente Wassenaar. Nadat hij in zijn geboorte plaats Leiden als monteur in een garage werkzaam was geweest, kwam hij in 1948 als monteur in dienst van de gemeente. Hij maakte ver- lijk op I januari 1971 tot op- schillende promoties, laatste- zichter. Op de dag van zijn jubileum zal hij 's middags in het raadhuis in kleine kring worden gehuldigd, waarna er vanaf 17 uur voor collega's en anderen gelegen heid zal zijn hem geluk te wensen. Wassenaar Traditiege trouw zal de Buurtvereniging Nieuw Wasseraar weer een S'nt Maartensviorlng organi seren, alleen dit Jru n'et np ii november undnt Jat op een zondag valt, m." r op za terdag 10 november. Om 5 uur middags verzamelen de jongens en meisjes bij de Bloemcampschool. Leidschcndam Morgen wordt in de St. Jozef-kleuter school aan het Molenpad weer een oejaardensoos ge opend. Op de avondsoos, ie dere derde donderdag van de maand, in het dienstencen trum Duivenvoorde, die be stemd is voor alle, oudere Leidschendammers, wordt 15 november een quiz met prij zen over Leidschendam ge houden. Dr. A. V. M. Per- quin houdt donderdag 22 no vember voor iedereen die In het bejaardenwerk geïnteres seerd is. een lezing over dit onderwerp. Na afloop vrije discussie. Lisse Voor de Ie ronde van de KNVB-bekcr treden a.s. zaterdag Lisser Boys en Noordwljk tegen elkaar aan op het sportpark aam de Spekkelaan. Aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. Noord. Ijkerhout De af- Jr.Bollenstreek van het zorgenkind houdt donderdag avond een bijeenkomst in ho tel V.d. Geest in Noordwij- kerhout. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5