Confessionelen in Noordwijk praten over samengaan in CDS VOORHOUT HULDIGDE JUBILARIS Kostbaar geschenk voor Kerkehout ïïoÏÏen- rijn- stad Chris liep de Rolls Royce mis „Komische" veiling leverde ƒ8.100 op OOK Wat u moet weten PAGINA 4 MAANDAG 5 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJK Een aantal leden van de confessionele groeperin gen in Noordwijk, onder wie de raadsleden C. van Duijn en W. de With, hebben zich beraden over het beroep van de partij voorzitters van A.R.P., C.H.U. en K.V.P. om samenwerking op plaatselijk niveau te bevorde ren, bij de volgend jaar te hou den gemeenteraadsverkiezingen. Uit het gesprek Is de overtui ging gegroeid, dat het voor de politieke samenstelling in Noordwijk een goede zaak zou zijn een blijvende samenwer king tot stand te brengen. Vanuit de instelling, dat samen werking mogelijk en wenselijk is, vragen zij de plaatselijke kiesverenigingen zich op korte termijn in een ledenvergadering uit te spreken over een samen gaan bij de gemeenteraadsver- kiezingen. Voor deze ledenvergaderingen hebben de initiatiefnemers een aantal vraagpunten vastgesteld, die aan de orde moeten worden gesteld. Eén ervan betreft het uitkomen met één lijst en het vormen van één fractie onder de naam Christen-Democrati sche Samenwerking (C.D.S.). Een belangrijk punt is verder de volgorde van de kandidaten op de lijst en de lijsttrekker. In een aan de leden gerichte circu laire wordt als werkwijze voor gesteld, dat de volgorde van de kandidaten eerst door elk van de partijen op de „oude" manier zal plaatsvin den. De éne lyst ontstaat door de kandidaten van de protestants- christelijke groep (ARP-CHU) en van de KVP in elkaar te schuiven en wel zo, dat de KVP-kandidaten de oneven nummers krijgen toegewezen. Over de lijsttrekker moet geza menlijke overeenstemming be staan, waarbij niet wordt uitge sloten, dat van bovengenoemde volgorde kan worden afgewe ken. Bij de samenstelling van de kan didatenlijsten) zal gelet moeten worden op een evenwichtige op bouw, waarbij met name be kwaamheid, geïntresseerdheid en persoonlijke inzet van belang zijn. Een beperkte commissie uit de drie partijen zal een ontwerpge- meenteprogram voor de verkie zingen 1974 opstellen, welk pro gramma aan de gemeen schappelijke ledenvergadering ter goedkeuring zal worden voorgelegd. „Het programma en daarmede het naar buiten treden van de fractie gaat vit van een eerlijke samenwerking, waarbij een principiële opstelling wordt ge kozen waar strikt nodig, en een praktische en actuele opstelling waar maar enigszins mogelijk is", zo staat in de -.irculaire te lezen. Minstens éénmaal p :r jaar zullen de plaatselijke kiesverenigingen samen vergaderen om de plaat selijke politiek te bespreken in het bijzonder binnen het raam van de plaatselijke samenwer king. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 kwamen en drie con fessionele groeperingen met een afzonderlijke lijst uit, maar met een gemeenschappelijk pro gram. Voorhout Voor het feestcomité van „Kontakt" is het afgelopen weekend een bijzonder druk weekend geweest. Middelpunt van dit feestprogramma was de viering van het 12V£-jarig jubileum van Chris Zwetsloot. De jubilaris is vrijgezel, 32 jaar jong en agrarisch assistent. Chris is sinds 22 april 1961 lid en kreeg op 4 november 1963 zijn eerste functie in de vereniging als materiaalmeester. Men kreeg toen met kerkelijke steun 2 biljarts, 2 tafeltennistafels, 1 sjoelbak en 1 tafelvoetbalspel. Chris moest er voor zorg dragen dat deze spelen voor de opening gereed stonden, moest nauwlettend toe zien dat niets werd vernield en moest deze spullen aan het eind van de avond weer opruimen. Deze taak behield hij tot 1969, waarna Kontakt zich zou vestigen in het nieuwe jeugdcentrum aan de Boek horstlaan. Hij bedacht mede de ietwat prof-aandoende naam ,,'t Hok" zoals de ruimten van K.W.J. Sociëteit Kontakt nog steeds ge noemd worden. Hij maakte zich bijzonder verdienstelijk met de we deropbouw van Kontakt. Bijzonder nuttig heeft Chris zich gemaakt tijdens de twee verbouwin gen die Kontakt heeft meegemaakt tijdens het verblijf in ,,'t Hok": de eerste in 1969 en de tweede in 1971. In datzelfde jaar vond een ingrij pende verbouwing plaats. Men sen die na 1971 niet meer in 't Hok" zijn geweest, zullen het ongetwijfeld niet meer terug- VOORHOUT De door „De Bok ken" georganiseerde fancy-fair heeft dit weekend over belang stelling zeker niet te klagen ge had. De autoloze zondag was geen handycap. De opbrengst komt geheel ten goede aan het organiseren van festiviteiten voor de bejaarden en kinderen. kennen. Zoals de situatie in 1971 is gecreëerd, is ze thans nog. Vooral na 1971 heeft Chris zich verdienstelijk gemaakt op hel gehele financiële terrein zoals: boekhouding, drankbestelling en bevoorrading Over het alge meen genomen behelst Chris on geveer 50% van het administra tieve geheel. Vrijdagavond was er een feestelijke ledenvergade ring, waarin enkele mensen woorden van waardering richt ten tot de jubilaris. Zaterdag avond was er een feesteliike reünie van alle bestuursleden vanaf de oprichting van de ver eniging, ook de familieleden van de jubilaris waren hierbij aan wezig. Zondag tussen 17.00 en 19.00 uur werd door het bestuur de jubilaris een receptie aange boden. Voorafgegaan door de muziekver. St. Cecilia werd de jubilaris van huis gehaald voor een korte rondgang door her dorp. ie afgesproken rijtoer in Rolls-Royce kon vanwege de au toloze zondag helaas niet door- gaan. Na een druk bezochte re ceptie, waarbij vrijwel alle no tabelen van het dorp aanwezig waren, kon het officiële feest programma worden afgesloten. In besloten ledenkring werd de avond verder doorgebracht. OEGSTGEEST Zaterdagochtend werd onder grote belangstelling het beeld „De Landman" van beeldhouwer Bayens onthuld. Dit beeld is een kleine hommage aan de tuinbouwers die vroeger in het gebied rond Buitenlust op het land werkzaam waren. Een gegeven dat thans meer en meer vervaagd „De Landman" is een fraai bronswerk voorstellende een tuinbouwerdie geleund op z'n schoffel over het land staart. Op uitnodiging van erm-wethouder de heer Thorn werd het beeld door Henny Stravers en Leendert Amersfoort onthuld. De Buurtvereniging Kerkehout en omgeving heeft de viering van het veertigjarig bestaan besloten met een receptie en met een feestavond, beide in het clubgebouw van de SV. Wassenaar, dat. zoals bekend, tevens dienst doet als buurtcen trum. De receptie werd door velen bezocht, niet alleen door eigen leden, maar ook door afgevaardigden van vele plaatselijke verenigingen. Burgemeester mr. K. Staab hield een toespraak, waarin hij er nog eens de nadruk op legde dat het gemeentebe stuur grote waardering heeft voor het werk, dat in en door de buurtvereniging wordt verricht. De buurtverenigingen kunnen, als zij goed functione ren, een trait d'union vormen met het gemeente bestuur. Mr. Staab herinnerde aan de acties die vanuit Kerkehout gevoerd zijn voor een veilige oversteekmogelijkheid op de Rijksstraatweg. Die is er uiteindelijk gekomen middels de verbeterde voetgangerstunnel en de verkeerslichten, die nu permanent werken. Het bestuur van de jubileren de vereniging wachtte 'n grote verrassing. Na mens de jubileumcommissie nam de heer Lom- mers het woord en bood het bestuur een geluids installatie met bandrecorder aan, een kostbaar geschenk dat bijeengebracht kon worden dank zij spontane bijdragen van veel leden. Een geschenk ook dat de vereniging geld gaat sparen want tot nu toe moest een dergelijke installatie steeds wor den gehuurd. De feestavond het allerlaatste on derdeel van het jubileumprogramma was bij zonder gezellig ook dank zij bet optreden van het trio Eddie Thoen. OUD-ADE Ook in Oud-Ade werd in het afgelopen weekend een fancy-fair gehouden door de plaatselijke sportverenigingen en het bejaardencomité. De or ganisatie was vannacht nog vol op bezig om de resultaten te co- ordineren en ook vanmorgen waren de juiste cijfers over de opbrengst nog niet bekend. In ieder geval is er meer binnen gekomen dan vorig jaar. Nade re gegevens vindt u in de krant van morgen. Enklaar houdt seanc< Leiderdorp Morgenavond om 20.00 uur, in het Dorpshuis, wordt ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Konink lijke Nederlandse Schaakbond een simultaanseance georgani seerd. De simultaanspeler is de pas tot internationaal meester benoemde Bert Enklaar. Hij behoort tot de sterkste Nederlandse spelers en heeft in enkele recente interna tionale toernooien opmerkelijke successen behaald. Indien het aantal deelnemers de 40 over schrijdt zal een beroep worden gedaan op een sterke Neder landse hoofdspeler om Enklaar te assisteren. Opgave bij de se- kretaris van de Schaakver. Lei derdorp, De heer A. J. van Grim, Hoofdstraat 248, Leider dorp, tel. 43241. Inschrijfgeld voor niet-leden 1.50. RIJNSBURG Na vele omzwer vingen door bijna het gehele dorp heeft de Rijnsburgse bi bliotheek eindelijk een fraai vast onderkomen. Dit weekeinde werd de nieuwe aanwinst in ge gebruik genomen. De bibliotheek is gpvestigd in het oude post- kantoor. De bovenverdieping zal Ter Aar. Zaterdagavond werd in het kader van de 30.000.- ac tie" voor „Arti" als eerste evenement een succesvolle goederen veiling gehouden in het parochiehuis te Lamgeraar. Pim Hulsber gen, "in het dagelijks leven werkzaam op het kantoor van het „Hollands Bloembollenkwekers Genootschap" HBG e Lisse, prees in een onvolprezen spraakwaterval de waren aan en vei lingmeester J. Bader volgde nauwlettend het koopgrage publiek. Notaris A.v.d. Veen Meerstadt liet o.a. een aantrekkelijke fles whisky door zijn beslissende bod zijn „eigendom" worden. Aller hande komische voorvallen, zoals Kees de Haan, die het hoogste bod gaf voor een „geslachte" kip met eieren en het echtpaar Hoogervorst, dat behalve een hond ook nog een konijn „rijk" werd, accentueerden deze avond. Toen een pater, die een geva rendriehoek bemachtigde en een ander weer een haan in een ko nijnenhok kocht waren dat momenten waaraan het aanwezige pu bliek, dat de zaal goed vulde, veel plezier beleefde. Toen om half elf 160 nummers waren geveild en de 4.400 bijna waren ge passeerd, stond om 5 over half twaalf de thermometer op 6.750.- Een „sprakeloze" voorzitter van Arti, Gijs van Lamme ren bracht tenslotte om vijf voor twaalf een dankwoord aan alle aanwezigen en medewerkers aan deze actie en kondigde met een bruto omzet van f 8.100.- het eerste onverwachte succes voor „Arti" aan. Tijdens de verloting zijn de lotnummers 233 geel (vouwfiets) en 212 (siervaas) blijven staan. De winnaars kunnen zich in verbinding stellen met de heer C. v.d. Vlugt, G. van Dijkstraat 3 tel. 01722-3907. HAZERSWOUDE Zater- dagavond, de tiende van de elfde, open' de carnavalsver eniging De Blauwkousen het seizoen met een „avond van de elfde der elfden" in Pleyn 68 te Hazerswoude-Rijndijk. Vanaf 20.30 uur gaat een boerenblaaskapel, een disc jockey, de raad van elf en een buutredner de carnavals stemming erin brengen. Op deze avond wordt ook op of ficiële wijze prins Benno II, plus „zijn" prinses, aan dn carnavalsvierders bekend ge maakt. r HAZERSWOUDE Mor genavond om 20 uur, komen de leden van de Kommissie Milieuhygiëne Hazerswoude in openbare vergadering in het gemeentehuis bijeen. Speelgroen en speelplaatsen staan onder meer op de agenda van deze vergade ring, waar verder ook een inventarisatie wordt gemaakt van de in de gemeente aan wezige (publieke) papierbak ken. HAZERSWOUDE PPR- Tweede Kamer-lid Dolf Cop- pes praat vanavond om 20.00 uur in het Michelshuis te Ha- zerswoude-dorp over „Nu is het meest radikale nog niet radikaal genoeg". Hij doet dit op uitnodiging van het aktiecentrum van de Politie ke Partij Radikalen. SASSENHEIM Vrijdag 9 nov. a.s. om half 9 's avonds zal in de Jeugdsocieteit „de Stormbal" aan de Vaartka de, een lezing over de voet balsport worden gehouden, Hiervoor is Theo v. Duiven- bode, die voor Ajax en Feyenoord uitkwam, en mo menteel bij H.F.C. Haarlem onder contract staat, uitge nodigd. Na de lezing, waarin vele aspecten van de voet balsport aan bod zullen ko men, bestaat er gelegenheid met v. Duivenbode in discus sie te gaan of vragen te stel len. LEIDERDORP De Phylate- listenver. „De Rijnstreek" komt vanavond bijeen voor de ruil-en kontaktavond. Boekenweek succes in Sassenheim SASSENHEIM De speciale ac tie in het kader van de kinder boekenweek door boekhandel Wagner, georganiseerd in sa menwerking met de Openbare Bibliotheek is een grandioos succes geworden. Alle basis scholen deden mee, en het aan tal Inzendingen overtrof alle verwachtingen. Door de kinderen van de klassen 1 tot 5 werd meegedaan aan een wedstrijd waarbij uit geëtaleer de boeken in de etalage van Wagner, de hoofdfiguren gera den moesten wonden. De klas sen 5 en 6 deden o.l.v. de leer krachten aan groepswerk t.w. werkstukken en tekeningen ma ken. Hierbij was opdracht het sprookjesverhaal uit te beelden van de twee wilgen, waarvan de moraal is: gierigheid wordt ge straft. De jirry bestaande uit de dames. Th. Gouverneur, Lera res van het Rijnlands Lyceum, en M. Huisson, lerares hand werken aan de Dr. Vissersohool hadden de handen meer dan vol. Bij de werkstukken leverde klas 6a van de Artnaschool bij zondere prestaties, wat met een eerste prijs werd gewaardeerd, een tweede prijs had klas 6a groep 6 van de Parkschool, en een derde prijs klas 6b, van de Ansicschool. Bij de tekenwed strijd blonk de Annasohool uit. De eerste prijs was voor klas 5b, groep 3, de tweede voor klas 5a. groep 5 en de derde prijs voor klas 6b, groep 5. Woens dagmiddag om twee uur worden deputaties van de prijswinnende kiassen, met him klas-onderwij zer in de Openbare Bibliotheek verwacht om hun prijzen in ont vangst te nemen. Gezien het grote succes van de actie wordt volgend jaar door de organisa- tonen op de ingeslagen weg voortgegaan. Een miljoen voor nieuwe brug Ter Aar TER AAR De bouw van een brug over de Leidsche Vaart in Ter Aar zal mogelijk worden door de bereidheid van Gedepu teerden Staten van Zuid-Holland een miljoen gulden hiervoor be schikbaar te stellen. Wanneer de kosten van dit werk hoger zullen worden dan dit toe gestane crediet dan zal de ge meente het hogere bedrag die nen aan te vullen. Door de bouw van deze brug zal een be langrijke verbinding ontstaan waarbij de Paradijsweg dan een verbinding zal vormen tussen ae Geerweg en de Aardamse» weg. Dp vaste commissie van Advies en bijstand van verkeer heeft besloten de Paradijsweg en de Ringdijk opnieuw op de lijst van quartaire wegen te plaat sen. Een subsidie van 2,2 mil joen gulden van de Cultuurtech nische Dienst zal de uitvoering van werkzaamheden die o.a. de verbetering van de Ringdijk in houden, mogelijk maken. Wassenaarse bejaarden van start WASSENAAR De Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond van Bejaarden is zondag het nieuwe seizoen begonnen met een samenkomst in het Je- roenhuis, voorafgegaan door een eucharistle-viering in de St. Wil- librordkerk, waarbij het Klein Bejaardenkoor onder leiding van mevrouw Ruth optrad. Voor de middag stond een varié téprogramma door de Haagse Artisten combinatie op het pro gramma. Maar de artisten had den vervoersproblemen en kwa men dus niet. Voorzitter Gerard van Leijenhorst en zijn medebe stuursleden bleken echter niet voor een gat te vangen en zij organiseerden een klaverjas-dri- ve met voor de niet-kaarters een spelletje kienen. Burgemeester mi. K. Staab hield een geestige toespraak met een serieuze ondertoon; grote waar dering voor alles wat door de be jaardenbonden in Wassenaar en hun bestuursleden gepresteerd wordt. Ie renovatie woning gereed in Leiderdorp LEIDERDORP De voorzitter van de Woningstichting „Patri monium". de heer D. Meyer overhandigde zaterdagmorgen om half elf officieel de sleutel van de eerste gereed gekomen gerenoveerde woning aan de heer M. van ae Luyt wonende Patrimoniumpark 8. De voorzit ter hield een korte toespraak en overhand'gde toen het opgerolde huurcontract waaraan de sleutel aan een lint hing. aan de bewo ner. Deze woning is de eerste van nog 8 woningen die gere i «zeeri zul len worden. Men venvacht dat medio arr '74 het geheel klaar zal zijn. De kosten woning bedragen engeveei j CC3. Bij de officiële oveih-r.d.ging van de sleutel was ook dt heer Vin Leeuwen aanw*~ van het bu reau gemeentewt. -"r en mevr. Van Heesteren van de' Vrouwen Adviescommissie. De huur van de gerenoveerde wo ningen zal ongevte» verdubbeld worden tot 55 per maand.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4