Eerste zege van Bax-Foreholte Danaïden haalt verrassend uit De Zijl/LGB zwemt weer naar vier kringrecords Treffers pakt nuttig punt Apollo wint ook derby van HVL Nieuwe home geopend Sabelbeker bij Janssen MAANDAG 5 NOVEMBER 1973 L4 tfinst voor de Danaïden mag in dit stadium verrassend ge noemd worden, zeker als de punten van Luto in Amsterdam gepakt worden. De Leidse ploeg rekende hiermee af met de ne gatieve reeks uitslagen van de laatste weken. En precies op tijd. Meestal begint de ploeg van Bos goed, maar dit keer leek het wel of de nederlaag al meteen vast stond. Luto speelde een half uur en daarvan kregen de scholieren nog wel geen rode kleur op he* gezicht, maar be paald optimistisch was de 52 score niet. In de slotfase van het 'eerste gedeelte veranderde er echter iets. De Danaiden kreeg vat op de Lutisten, die echter een inhaling bespaard bleef omdat arbiter Reen bij doorbra ken van Nap en Boot weigerde naar de stip te wijzen. Toen de gelegenheid zich wel voordeed, wist Nap geen raad vanaf 21/a meter. De schijn bedroog niet, want na de wisseling van speel- helft pakte De Danaïden alle meegebrachte mogelijkheden uit de bagage. Nieske Bergsma zorgde voor 53, waarna Cas per van Nierop de aanvallende taak van de dames (de situatie van voor rust) overnam. Luto rook onraad en trachtte middels Henny Kool op irritante wijze het Leidse spel te onderbreken. Zoals Filemon Kool aan banden legde, zo pakte Klap in de laat ste opstelling de hoofdrol door Reuter te kleineren. Intussen had vervanging van de Ijzer- sterke Simon Boot, die een knie in zijn dijbeen kreeg en waar schijnlijk een bloeduitstorting heeft, door Bos plaatsgevonden. Nadat uitblinker Erik Filemon uit een doorbraak Luto voor het eerst op achterstand zette, was de Amsterdamse formatie ge klopt, want de opgelegde kansen voortvloeiende uit het Leidse balbezit werden niet gebruikt. Verspeelde De Danaiden toch de bal (drie keer) dan stond Casper van Nierop in het mid denvak voortreffelijk te storen. Terecht kon De Danaiden de marge over de eindstreep dra gen. coreverloop: 1—0 Jimmy James; 1—1 Gerard Nap; 2—1 en 3—1 Henny Kool; 3—2 Erik Filemon; 4—2 Reuter; 52 Frits Bruin tjes; RUST: 5—3 Nieske Bergs ma; 54 en Casper van Nie rop; 56 Erik Filemon. :ides Pacta had heel wat meer moeite met K/Z dan in de ope ning van het seizoen, toen de score 5—10 werd bereikt. De eerste helft domineerde de Leid se ploeg en de score bewees dat. Onderwater, goed voor 2 treffers uit strafworpen, verdui delijkte dat. Ondanks het tegen stribbelen van de Zaankanters bleef Fides heersen. Diet Rijs- bergen en Nandy van Helden voerden de voordelige score op tot 4—1, waarmee verdiend ge pauzeerd kon worden. De tevre denheid over de eerste drie kwartier moest snel opgeborgen worden, want een lelijke inzin king van Winmeyer c.s. bracht Fides in penibele situatie (44). De altijd gevaarlijke Diet Rijs- keek de thuisclub door goals van Joke Schouten en Liesbeth Kok zelfs tegen 1—2 nadeel op. Na het omkeren wisselde Phoe- bergen redde haar ploeg die het in de laatste wedstrijden toch al van de slotfase moest hebben. En ook dit maal kon de Leidse ploeg er zich uit redden. On danks de gelijkmakende 5e goal van K.Z, want Wim Piket mocht weer eens het genoegen van de belangrijke laatste goal maken proeven. Ondanks dat K.Z zich in het 2e gedeelte de gelijke had getoond, wonnen de Leidenaars verdiend. Allen Weerbaar ook eerstejaars in de Overgangsklasse,bewees wat de Leidenaars tekort komen. Felheid, inzicht in de aanval, schot en wat misschien het be langrijkste is, mentaliteit. Men taliteit in die zin, dat trainer Fi lemon de indruk krijgt dat zijn mensen zich druk maken voor hem in plaats van voor zich zelf. Bovendien miste de blauw witte ploeg gisteren de instelling zich in te zetten voor elkaar. Harde woorden, maar in dit ge val helaas op de juiste plaats, want wat De Algemene gisteren voorschotelde had weinig te ma ken met Overgangsklasse-spel. Allen Weerbaar had dan ook weinig last van de Leidse Hout bewoners, die echter als ver zachtende omstandigheid te recht kunnen aanvoeren, dat bij 0—2 Hen Rusman en Wim van Vliet totaal geen geluk met de schoten hadden. Na rust waarin A.W. met 1—5 rustig kon gaan theedrinken, dacht De Algeme ne dat de gasten, niet gewend aan grasvelden in elkaar zouden zakken. Bij 3—5 leek dat er heel even op, maar snel was het veel geroutineerdere Allen Weer baar, ook bij 46 uit de moeilij ke hoek gewandeld. De woorden van Algemene coach Leo van Leeuwen: „Het zat er gewoon niet in vandaag" waren uiter aard juist, maar hij ontweek daarmee kritiek op zijn ploeg. De goals kwamen van Wim van Iterson (2x), die Jan Sjardijn verving, en Ruud en Wim van Vliet. Crescendo kwam er tegen Phoe nix heel goed uit en dat is voor de groen witte 'ormatie toch een behoorlijke opsteker. Phoe nix, altijd moeilijk bespeelbaar, kreeg de kans niet Crecendo van zich af te schudden. Toen de match half op streek was, nix de negatieve marge snel in voor voordeel maar toen kwam de karaktervolle instelling van de Leidenaars weer om de hoek kijken. Aad Schouten en Loek de Jong schoten 34 in, maar in de laatste minuut moest de ploeg van trainer Niessing de voorsprong prijsgeven. Crecen do was na deze goede partij echter best tevreden met de halve po*. Dat KNS zou verliezen van koplo per Swift stond eigenlijk al vast, maar die vergissing heeft de Amsterdamse ploeg blijk baar ook gemaakt. Bij 54 in de 2e periode miste Hans Kluts van 2'.s meter, waarna de thuis club toch nog, zij het haastig naar 74 en winst kon snellen. Jammer, want KM had zich in deze aantrekkelijke partij ge manifesteerd als gelijke van Swift. Hen Brakel, Liesbeth Vol kers en Ton Bey zorgden voor 3—3 halverwege en na de her vatting zette Hen Brakel KNS voor de 2e maal op voorsprong (34). Bij 54 kwam de naam Kluts in het geding, waarna de treffer van Ton Bey te laat kwam (75). Zuiderkwartier startte overtui gend getuige de 0—3 in de ope ning maar daarna kwam de thuisclub terug (3—). Kloos, Tineke van Es en Jim van Daim lieten ZKS tot 56 goed gaan. Bij 8—6 was het echter foute boel, want gemis van de Hertog en Van Dam konden de nederlaag niet voorkomen. Amersfoort dankte de zege aan het goed benutten van strafwor pen, want 6 van de 7 toegewe zen worpen leverden goals op. Desondanks speelde de Leidse ploeg een goede wedstrijd, die een gelukkige winnaar kreeg. Duidelijk is nu echter wel dat ZKN geen hoofdrol meer kan vervullen, temeer daar nu ook Nico van Leeuwen voorlopig uit geschakeld is. TOP verloor op eigen veld te leurstellend van Merwic, dat tot nu goed met slecht afwisselde. De Dordtse ploeg had 'n facelift ondergaan, want t.o.v. de vorige keer kwam een nogal gewijzigd Merwic team binnen de lijnen. De gelijkopgaande eerste helft maakte al duidelijk dat TOP het dit keer niet gemakkelijk zou krijgen. De tweede helft begon met 25 en na 46 plaatste Top een tegenoffensief dat vruchten afwierp. Merwic wist echter, dat er gewonnen kon worden en speelde zich naar 7 —9. TOP was geklopt. Doelpun ten: Rob Meyer (2x) Wilma Kuhn (2x) en Imandse (3x). Tempo klopte Maassluis voor de 2e maal. Gerard Praes, Jaap Ko renman en Wijnand Kindt zorg den ervoor, dat er meteen een verschil geschapen werd. Ook na de pauze die met 3—1 in ging, scoorde de Alphense ploeg 3 maal. Marijke Haspers. Rob Vijfvinkel en Jaap Korenman schoten het halve dozijn vool, waarna Maassluis nog tot 64 kon komen dankzij een afne mend schot bij Tempo. Fluks uit Noordwijk haalde uit Baren- drecht de volle winst weg. Vi tesse kwam vlot op 2—0 omdat Fluks in de verkeerde beginop stelling uitkwam. Tot 55 ging het gelijk op. Bij 57 kon Vites se nog terugkomen tot 6—7. Doelpunten: v.d.Berg (2x), Jan van Drongelen (2x), Rob en Corry Schelvis en Frank Dijk stra. VOORBURG - Zaterdag heeft de Zijl/LGB deelgenomen aan een zwemvijfkamp, die in de Vlie germolen te Voorburg was geor ganiseerd. Hoewel verschillende deelnemers onder hun beste persoonlijke prestaties bleven, leverde het team van trainer Rob Schouten het toch om weer vier kringrecords te verbeteren. Peter Wolter bleef op de 200 m vlinderslag ruim 7 sec. onder het record dat met 2.37.5 reeds op zijn naam stond. Edward Maasdijk stelde op de 100 m vlinderslag voor j.o. 12 het re cord 0,4 sec. scherper terwijl hij het record op 100 m. schoolslag voor j.o. 12 op 1.29.7 bracht. Walter HoIIman tenslotte bracht het record op 200 m. rugslag j.o. 14 op 2.40.4. Overige uitslagen: 50 m vrijeslag m.o, 10. 1. Jacquline Faber (VZC/R) 32.1,2e Marijke Vlie gen 34.6. Idem j.o. 10, le André Wijnberger (VZC/R) 32,1, 2e René v. Wingerden (DES) 36.7. 200 m. rugslag m.o. 14: le Win nie Faber (VZC/R) 2.45.3. 2e Irma Stoute (Devel) 2.45.8, 3e Rosemary Vonk (Zijl/LGB) 2.46.2. Idem j.o. 14: le Walter Holman (Zijl/LGB)2.40.4, 2e Bram v.d. Lek (AVZV) 2.42.6. ter Wolters (Zijl)/LGB) 1.06.7, 2e Jan Hak (Devel) 1.07.10. 100 m schoolslag m.o. 10 le Jacquli ne Faber 1.29.8, 2e Marjolein de Vries (DES) 1.41.8. Idem j.o. 10: le Joop Geuze (Devel) 1.20.0, 2e Niek Arps(Zijl/LGB 1.46.3. Zondagmiddag had DSZ in het Haagse Morgenstond de tradi tionele „Haagse Kilometer" georganiseerd. Bij deze wed strijd wordt zowel door de da mes als de heren verdeeld over acht programmanummers 1 K.M. gezwommen, waarbij elke vereniging per programmanum mer slechts een deelnemer kan inschrijven. Het herenteam van de Zijl/LGB eindigde hier ach ter de teams van Zian/Vitesse, Zeemacht en HPC op de vierde plaats, terwijl de dames op de tiende plaats eindigden. Gezien het grote deelnemersveld (25 vooraanstaande verenigingen) toch goede prestaties. Bij de het ren waren het Edward Maas dijk, die bij de 100 m Vindersl. j.o. 12 op de 2e plaats eindigde, Kees Uittenhout die met 1.10.9 op de 100 m schoolslag goed voor een 2e plaats) en Alex van Belkum, die op de 100 m vrije slag met de nieuwe kringrecord tijd van 1.02.0 op de derde plaats eindigde, die voor de Leidse successen zorgden. Bij ee dames waren dat Monica de Bolster en Rosemary Vonk. Bij het laatste programmanum mer tenslotte zorgden de heren van de Zijl/LGB voor een dave rend slot door de 4 x 50 m. wis selslag estafette te winnen in de nieuwe kringrecordtijd van 1.57.0, een tijd die bewijst dat dit team tot de snelste van Ne derland behoort. LEIDEN Een en al blijheid hing er rond de opening van de nieuwe opstallen van LKV de Spartaan, de TV DOCOS en de Sportstichting. Die bliidschap viel dan vooral te beluisteren in de openings speech van de heer Biegstra- ten, voorzitter van de Sport stichting. Hij memoreerde enkele recente uitspraken over de Sportstichting met betrekking tot de nieuwe vestiging: „De Sportstichting is een goede instelling het werpt een blik in het verle den in de hofjes, werpt een blik in de toekomst in de za len en blikt in de verre toe komst naar het graf". En wat te denken van: „De Sportstichting is op weg naar zijn laatste rustplaats". Het was vriendelijk en komisch bedoeld, zoals zijn toespraak nog meer kwinkslagen bevat te. Toch werd hij ook even ernstig. Hij moest het ver wijt van de „mileubescher- mers". dat de sport zo'n gro te mond had. toch eventjes ontzenuwen. Veel lof ook voor wethouder Den Haan en alle? gemeentelijke instanties. Kort was daarna de toe spraak van mevrouw den Haan. ..Al het gras is door de heer Biegstraten voor mijn voeten weggemaaid". Een klein dompertje op de feestvreugde had zij slechts weten op te merken en dat was de bereikbaarheid van het complex. De verzekering van haar zijde, dat wethou der Kret daar veel aan gaat doen. schept natuurlijk ver plichtingen. Daarna restte haar nog slechts de opening. Symbolisch „stootte" zij de Spartaan en sloeg zij DOCOS naar een betere toekomst. PIET VAN DAM DEN HAAG De Utrechtenaar Walter Janssen heeft in Den H :ag het 29e toernooi om de be vrijdingsbeker voor sabreurs gewonnen. In de finale bleef hij ongeslagen. De Delftenaar Eddy Ham, vorig jaar winnaar, werd nu tweede. Eindstand: 1. Janssen (Utrecht) 5 ge wonnen partijen. 2. Ham (Delft), 4: 3. Kardolus (Benthuizen) 3; 4. Dijksman (Den Haag 2; 5. Sauer- bler (Den Haag) 16. Vardy (En schede) 0. De dames van Bax/Foreholte heb ben de eerste overwinning be haald in Rotterdam tegen Schutters. Het zelfvertrouwen van de Voorhoutsen is daarmee weer wat opgevijzeld, temeer daar de nieuwe aanwinst. Nel Geerlings een behoorlijke ver sterking bleek. HVS wist haar overwicht in Rotterdam tegen Wilton Feijenoord niet geheel in doelpunten uit te drukken; maar bleef toch met 67 aan de goede kant van de score. De derby in de eerste klas heren tussen Apollo en San/HVL ein digde in een 17—14 overwinning voor de Oegstgeestenaren. Bij de dames in de afdeling konden de teams uit het rayon Leiden allen hun goede start continue ren met uitzondering van San/HVL dat een gevoelig ver lies leed tegen Wings 2. Jong Ade en Northa wonnen vrij ge makkelijk terwijl MMO wat meer moeite had. In de vierde klas bleef MSV op de goede weg door winst op Bax/Foreholte 3. In Rotterdam hebben de dames van Bax/Foreholte de eerste overwinning in dit seizoen be haald en daarmee tevens Schut ters de eerste nederlaag toege bracht. Ellen Oostdam en Ciska Vroonhof waren niet van de partij maar door het meespelen van de nieuwe aanwinst Nel Geerlings, waren toch twee wis selspeelsters beschikbaar. Deze, van Hercules overgekomen speelster betekende een duidelij ke versterking van de Voorhout sen. Hoewel zij zelf niet scoor de. was zij voortdurend gevaar lijk en ook in de organisatie van de verdediging was zij een versterking. Die verdediging sloot overigens in de eerste helft nog niet zo goed. Daardoor kon de stand voor rust nog goed gelijk opgaan. De Rotterdamse defensie liet aan de buitenkan ten nogal eens een steekje val len. Marieëtte Langeveld en EI- lie Hoek profiteerden daar goed van en scoorden de eerste Voor- houtse doelpunten vanaf de zij lijnen. Maar de Schiedamsen had ook reeds tweemaal het net gevonden en konden via een strafworp de leiding nemen. An- nuska Fontein wist echter fraai te redden. Nora v. Niekerk dook plotseling op in het centrum en scoorde fraai vanaf de cirkel 2—3. Een offensief van Schut ters bracht Bax/Foreholte weer op een 43 achterstand maar dank zij het goede cirkelspel van Elly Hoek was het bij de rust weer in evenwicht: 5—5. Zij werd tweemaal precies op het goede moment aangespeeld en beide keren was het raak. Hoewel Schutters de eerste tref fer na rust scoorde, domineerde de Voorhoutse ploeg. Vooral de verdediging sloot voortreffelijk en Annuska Fontein was gewel dig in vorm. Een hattrick van Ellie Hoek kon door Schutters niet meer worden beantwoord. Een verdiende 6—8 overwinning voor Bax/Foreholte. HSV. Hoewel het veldspel van de Stompwijkse direct al meer ver trouwen gaf als dat van Wilton Feijenoord, kwamen zij toch al vrij snel met 2—0 achter. Een direct genomen vrije worp en een onverwacht afstandschot verrastte Truus Olsthoorn volko men. Sjanie v.d. Bosch knalde keihard uit haar loop 12 in de touwen waarna Wil v. Rijn hoog opspringend de stand in evenwicht bracht. HVS bleef druk uitoefenen en kon via Con nie Lelieveld en Sjanie v. d. Bosch met een 24 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft was het weer Wilton Feijenoord dat de score opende, maar Sja nie v.d. Bosch gaf HVS weel een ruimere voorsprong met een magnifiek schot en een strafworp: 36. Een Schiedam- se strafworp werd door Truus Olsthoorn goed gestopt, waarna zij overgingen op een 3—3 ver dediging. Aanvankelijk wist HVS daar niet zo goed raad HMSH sloeg Northa direkt goed af door 01 te scoren uit een snelle break-out. HMSH maakte al weer snel gelijk maar vanuit een goed sluitende verdediging bouwde Northa aan een 4—1 voorsprong bij de rust. Ook ;n de tweede helft bleef de verde diging goed gesloten en aanvul lend ging het steeds beter draaien. Met snelle combinaties en goed gerichtte schoten liepen de Noordwijkerhoutsen naar 10—2 waarna HMSH het laatste woord kreeg: 10—3. Een zeer sterk gespeelde wedstrijd van Northa die wij met dit spel nog wel eens de regionale klasse zien binnenstappen. MMC: De Haagmadese dames speelden in hoog tempo tegen het reserveteam van Hygiëa. De Haagsen waren technisch wat beter en het was dan ook een kwestie van tijd. Dat Hy giëa bij de rust met 54 de lei ding had kwam door de routine. MMO-zonder coach Scheelbeek- kon dat niet voldoe nde compen seren. Na rust ging echter de mee en inplaats van de gaten te benutten lieten zij zich tot sta tisch spel verleiden. Wilton haalde op tot 5—6, mede door dat 2 Stompwijkse treffers we gens lopen werden afgekeurd. Connie Lelieveld scoorde 57 en in de laatste seconden, bij de stand 6—7, sleepte Truus Ols thoorn de punten voor HVS uit het vuur door op grandioze wij ze een strafworp te keren. JONG ADE: Tegen Athene 2 ging Jong Ade overweldigend van start. Na tien minuten hadden zij reeds een 0—6 voorsprong bereikt. Een stand die tot aan de rust gehandhaaft bleef, mede doordat zij een strafworp onbe nut lieten. Na rust werd Athene harder waardoor Jong Ade nog tweemaal een strafworp mocht nemen. Nu werden beiden ook benut. Zonder al te veel risico spelend liepen zij gemakkelijk weg tot 13—2. In de laatste mi nuten lieten zij de teugels even vieren hetgeen Athene 2 de ge legenheid bood nog iets van de achterstand af te knabbelen: 134. Doelpunten: Helma v.d. Geest 6, Anneke Olijerhoek en José de Jong 2, Cobi v.d. Geest, Gonnie v.d. Geest en Margret van Leeuwen 1. NORTHA: De eerste aanval van conditie een woordje meespre ken en die was duidelijk in het voordeel van de jongere en snellere Hoogmadese ploeg. De combinaties liepen toen ook be ter en MMO trok het initiatief geheel naar zich toe: 6—9. APOLLO—San/HVL: In de Leidse derby nam San/HVL al spoedig een ruime 1—5 voorsprong, voornamelijk door lage afstand schoten. De Oegstgeestenaren kwamen daarna echter sterk te rug, vooral door subliem spel van Kees Theunissen en de schotvaardige Benno Nieuwen- huizen. Bij de rust hadden de Zwarte Wolven de leiding: 8—7. In de tweede helft kwam San/HVL opnieuw sterk uit de startblokken en liep naar 810. Ondanks het feit dat Ton Kien- huis met een enkelblessure naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, nam Apollo weer het heft in handen en in hoog tempo werden de Leidenaars opnieuw met de rug tegen de muur ge drukt. San/HVL moest toezien dat de Oegstgeestenaren van hen wegliepen tot 1714 bij het laatste fluitsignaal. Het was een stevige, doch sportieve wed strijd, door de meest complete ploeg verdiend gewonnen. Cor Bakker Sanocel heeft In een slecht duel JCV toch met 7—3 teruggewe zen. De Leldenaren moesten in Vught JCV zelfs tot 3—3 naast zich dulden want zowel Bert On nes als Gé Bakker moesten te gen de felle jeugdspeler v. d. Zee de nederlaag aanvaarden en zagen ook geen kans het be langrijke dubbelspel naar zich toe te trekken. Anton v. Zoelen ving zijn teamge noten echter keurig op door sterk spelend drie punten voor zich op te eisen. En omdat ook nnes en Bakker het tempo op voerden was in korte tijd toch de buit binnen 7—3. Konkurrent Icluna vergrootte de Sanocel- vreugde door van Deltalloyd te verliezen waardoor Sanocel al leen op de tweede plaats staat. De reserves van Sanocel mochten tegen BK alleen maar hopen op tegenpunten. Verder dan een zege van Karei v. Schie op een matte Hans Lingen kwam men niet al was dezelfde speler te gen Ustovic dicht bij zijn twee de zege. Wibo v. Gennip speelde voor Sanocel 3 tegen Akzo met twee goed gespeelde overwin ningen een beste wedstrijd. Bert v. Schie kwam zoals verwacht r.iet verder dan één positief punt dus was het Hans de Roode die het moest maken nadat men ook het dubbel prijs had moeten geven. Hij verloor in dit vier en half uur durend duel echter al les in drie games waarmee te vens het 7—3 verlies verklaard is. Sanocel 4 had geen kind aan TOV. Alleen Dirk Springer zag zijn joviale spelopvatting resul- Sonocel 5 is van slag af en dat zoiets lastig spelen is bleek te gen St. HTSB 3. Nico Blansjaar speelde met nul partijen winst het slechtst. Iets beter ging Rini Hansen met één puntje te werk. Verdienstelijk is de juiste betite ling voor de twee zeges van Hans Roodenburg. Al met al een 3—7 verlies. Dacos mist een sterke derde man heet de conclusie die men nega tief gezien kan verbinden aan de 7—3 zege op Rapidity. Een technisch goed spelende Fred Brackee mist teveel snelheid en routine om dit jaar althans tot goede prestaties te komen. Posi tief gezien compenseerden Jac- ques v. Veer en Gerard v. d. Klauw dit weer uitstekend door men weer ouderwets nu ook Cees Vesseur met Jacques v. Ruiten twee zeges boekte en Hans v. d. Zwet als een echte der genoegen nam. Het dubbel had eventueel nog winst op kun nen leveren maar ook met dit ene punt zijn de Veenders dik getweeën toch de 73 winst binnen te halen. derde man er met eentje min- De Treffers heeft een belangrijk punt meegenomen uit Schiedam door Noad op 55 te houden. De vijf Veense zeges verdeelde tevreden i.v.m. de eventuele de gradatieperikelen. De Treffers 2 heeft tegen Tempo Team met 3—7 verloren. Bij die stand staakte de irritante Keek cie strijd met de bedoeling deze op andere minder sportieve wij ze voort te zetten. Zonder resul taat overigens. Jos v. d. Veer redde overigens met twee zeges op Keek de Veense eer. De oud-gedienden van de Treffers draaien niet best tot nu toe. In valler Bert v. d. Meer won we liswaar een partij maar voor Wout Heemskerk en Ton Hoog- enboom resulteerde de ouder dom deze keer weer in resp. twee en drie nederlagen. Combi Oegstgeest. De gebroeders Thung en Jan Polak blijken niet aan geslagen na het zware verlies tegen Tempo Team. Tegen Noad maakten ze met fris aan vallend spel weer een goede in druk, daarmee een zege met de dubbele cijfers 10—0 behalend. Avanti heeft in het drukke duel met koploper Frisol definitief moeten afhaken voor de boven ste plaats. Louwers speelde uit stekend en incasseerde slechts een keer verlies. Straathof en Van Wetten kwamen toch nog te veel tekort om tot winst te ko men maar hebben hun jeugd mee om daar verandering in te Brengen. DAMES Steeds Vooruit heeft tegen Tempo Team het geluk bepaald niet aan haar zijde gehad. Nel v. Rijn verloor met 2123 2022 van Connie v. Moorst. Nora Bakker scoorde tegen. Marian v d. Helm verloor met 21—19 19—21 20—22 van Ellen Klatt. Inclusief het dubbelspel gingen er totaal maar liefst 7 van de 8 nederlagen op een dergelijke manisr verloren. Tegen Connie v. Moorst scoorde Nora Bakker het tweede punt van Steeds Vooruit. De Treffers heeft met 8—2 gewon nen van VVV waarbij alleen de onervaren Annemiek Castelijn twee keer de eer aan VVV moest laten. Mary Thuis en Nelly Paridon bleven ongesla gen ook in het dubbelspel.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 16