Middenstand van Leiderdorp is verbitterd over W inkelhof debat KETEN VAN DRAGLINES AAN HET WERK VOOR HEINEKENS SPOELPIJP Na 24 uur uit water stad en randgemeenten Coöperatieplan werd genegeerd door wethouder Wat u moet weten Deze week in Leidse bioscopen In de klauwen van de draak Spartaeus Werkgroep Fiets geeft tip voor autoloze zondag Farce Majeure weer in Leiden PAGINA 3 VRIJDAG 2 NOVEMBER 1973 LEIDSE COURANT >7.- h/Tl lUilrlHH liWHRiflt liaii» iiiihv i h mu LEIDERDORP „Het is meer dan erg hoe er maandag in de raad en door wet houder Drenth gepraat is over de Leider- dorpse middenstand en hoe men tot be sluitvorming is gekomen voor de nood- winkelvoorziening in Winkelhof," zo wordt verbitterd gereageerd door het be stuur van de Leiderdorpse middenstands vereniging. Dinsdagavond komt de middenstandsvereni ging bijeen in een spoedeisende vergade ring in de Scheppingskerk om te proteste ren tegen aantijgingen van het raadslid Van de Wijngaard („Ze willen niet mee werken en ze willen geen concurrentie") en tegen wat men noemt de eenzijdige in spraakprocedure van „inspraak profeet" wethouder Drenth. LEIDEN Een particulier bergingsbedrijf heeft gistermiddag de auto van een Spaanse gastarbei der weer naast het Galgewater gezet. De avond tevoren was de man door een onhandige manoeu vre te water geraakt. De onfortuinlijke automobi list kon zich echter snel redden. Rond het bergen van de wagen zijn er wat misver standen geweest. De Leidse brandweer, gespecia liseerd en met modern materiaal uitgerust om mensen en auto's uit het water te halen, was woensdagavond ook ter plekke na een telefoontje van de politie. Er was ook al een duiker gereed om te water te gaan bij het vermoeden, dat er nog iemand in de ongelukswagen zou zitten. De brandweer is echter niet in actie geweest. Toen bekend was, dat er zich niemand in de auto be vond rukte de brandweer weer in en de auto bleef liggen. Maar niet omdat de eigenaar en de brandweer het niet met elkaar eens konden wor den over een bergloon. „Er is door ons helemaal niet gepraat over een prijs voor het bergen. Als wij een auto uit het water halen gaat dat voor niets. Alleen het moet ons wèl gevraagd worden door de politie." aldus brandweercommandant A. C. Broeshart. „De politie zei ons in dit geval, dat we konden vertrekken. Wat de politie met die Spanjaard heeft besproken is mij niet be kend. Wat de Leiderdorpse midden- 1 standsvereniging vooral hoog zit is dat een groot aantal plaatse lijke middenstanders, die posi tief wilden meewerken geen en kele kans gekregen hebben om behoorlijk hun zegje te doen. Direct na de moeilijheden over de Bijenkorf-vestiging werd cloor twintig middenstanders het plan naar voren gebracht om een nopdwinkelcentrum (als voorloper van een definitieve zaak) op coöperatieve basis te •stichten. Als voorbeeld werd het m iddenst andswarenhuis geno men zoals dat nu gerealiseerd gaat worden in het plan Blok huis in Lisse. „Het gemeentebe- stuur", aldus een van de ver ontwaardigde bestuursleden, „zegt van niets te weten, terwijl we nota bene de brieven zelf ge bracht hebben. Ondertussen heeft wethouder Drenth wel gauw het idee van noodwinkels overgenomen." De Leiderdorpse middenstands- vereniging is er vast van over tuigd, dat de tot nu toe gevolg de procedure zeker niet tot het ïesultaat zal leiden dat men verwacht. „De ondernemers aan wie men nu de voorkeur heeft gegeven zullen het alleen nooit kunnen redden met de eiionme lasten, zodat uiteinde lijk toch een grootheid als AH aan het langste eind gaat trek ker. Maar dan is ondertussen wel een groep plaatselijke on dernemers, die eendrachtig iets ven de grond willen tillen, bui ten spel gezet." LEIDEN De chr. Jeugdbond van Natuurvrienden, afd. „Jac. P. Thijsse" te Leiden organiseert morgen een herfstwandeling. De wande ling, die ruim 2 uur duurt wordt gehouden in het War monden Bos o.l.v. ervaren excursieleiders. Aanvang 14.00 uur. Verdere inlichtin gen tel. 41009. LEIDEN De RK Vrouwen beweging van het NKV orga niseert op woensdag 7 no vember een amusement- en ontspanningsavond voor haar leden. De avond is in het St. Anthonius Clubhuis aan de Mare en begint om 20.00 uur. Het programma wordt ge heel verzorgd door de „Randstadspelers" uit Lei den. De avond Is ook toegan kelijk voor familie en kennis sen van de leden. Kaarten zijn 's avonds vanaf 19.30 uur aan de zaal verkrijg baar. LEIDEN In het kreatief Sentrum wordt vanavond een sitar-concert gegeven door de Indiase sitarspeelster Sharmista met een begelei dingsgroep waaronder tabla en tampura. Aanvang 21.30, entree 3,50. LEIDEN Slechts twee nieuwe films zijn er deze week in Lei den gekomen. „De dag van de jakhals" heeft in LIDO plaats moeten maken voor „Spartaeus", een film die handelt over de slavernij in Italië rond Christus. „Bridge on the river Kwai" is ook verdwenen. In LUXOR draait nu „In de klau wen van de draak" weer een van de vele vechtfilms. In STUDIO houdt „Everything you want tot know about sex' het nog een weekje uit. Ook „Naakt over de schutting" met Rijk de Gooyer. Jon Bluming en Jennifer Willems blijft film liefhebbers naar TRIANON trekken. Ondanks het grote suc ces op de tv kan REX „Mash" nog een week prolongeren. CAMERA komt deze week weer met „Once upon a time in the west", een menselijke western. Bruce Lee, de koning van de TJ T karate-films, ging ditmaal op IjniCO JLi00 de Engelse, of liever gezegd productie lag namelijk in An de Amerikaanse tour. Deze vflJ handen van de bekende flr- #- ma Warner Bros en was dus A TTIPt*l ItfinTmf* geen eigen made-in-Hong- ^HJCimaaI19C kong-maaksel. tour Enerzijds jammer, want juist die wat simplistische Chinese rolp/enten deden bijzonder origineel aan, anderzijds een ver betering, want in deze film zit meer vaart in de dialoog dan in voorgangers. Maar vooral verbeterd is het camera-werk. Geraffineerde staaltjes opname-techniek krijgt de kijker voor geschoteld en omdat het verhaal en de actie uiteraard weer niet te wensen over laten is het ditmaal een erg goede film geworden. Lee speelt de hoofdrol en doet dit op zijn bekende ijzersterke wijze. Ook nu is zijn mimiek weer meesterlijk, zijn zijn vechtcapaciteiten weer grandioos en overwint hij het kwade. Want dat is natuurlijk het verhaal: Een gemene, niets en niemand ontziende schurk wordt - nadat er eerst velen het slachtoffer zijn geworden - door Mr. Lee ontmaskert en in een regelrecht duel verpletterd. Daarvoor een en al actie, soms wat té bruut, maar over het algemeen toch bijzonder goed. Een aanradertje. IDO Regiseur Stanlev Ku- O 1.11 1 bnek laat met „Spartaeus OOeRtakeiSpel zien. dat hii ook spektakel- van Kubrick Regiseur Stanley Ku- laat met „Spartaeus" zien, dat hij ook spektakel stukken van de eerste orde kan maken. In „A clockwork orange" houdt hij zich meer met het kleinere werk bezig, de menselijke kanten - even- terwijl Kubrick in „Sparta- tueel romantisch, hoe para- cus" met hele legers figu- doxaal dat ook mag klinken ranten moet werken. in een oorlogsfilm over de De film komt overweldigend Romeinse tijden - te belich- op je af. maar vergeet niet ten. Spartaeus (Kirk Douglas) is een bewoner van Thrcië. Hij werkt in een mijn als slaaf totdat hij door een vechtmeester wordt weggehaald om in de arena te „vechten tot de dood". Halverwege zijn opleiding is hij het echter zat, en voert een coup uit. Gevolgd door duizenden slaven onderneemt hij de weg naar Zuid-Italië, waar boten voor de aftocht gereed staan. Maar daar overvalt hem een onplezierige verrassing. letters „gevreten Kinderen hebben letterlijk en figuurlijk 111 lil III III lit ill III if "i LEIDEN/ZOETERWOUDE Niet alleen de fabrieksbouw van Heineken slaat alle Leidse re gionale records in omvang qn snelheid, ook wat aan Heineken vast zit wordt met ongekend veel pover aangepakt. Als men op de Vrouwenweg (over de Lammerbrug) staat ziet men practisch één keten van dragli nes en heistellingen op rupsban den naast de ruim 1 meter hoge delen, die Heinekens spoelpijp moeten gaan vormen. Een 32-jarige koopman uit Alphen had zich schuldig gemaakt aan het verkrachten van een 13-ja- rig meisje dat zich in zijn be drijf bevond. De verdachte ver klaarde in de veronderstelling te verkeren dat het meisje cr geen bezwaar tegen had. De rechtbank legde hem 200 boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar op. De afvoerleiding van de biergi gant en het naast gelegen indu strieschap De Grote Polder leidt naar de rioolwaterzuiveringsin stallatie aan de Voorschoterweg in Leiden Zuid West. Men moet daarvoor onder de spoorlijn Lei- den-Utrecht door, een groot aantal sloten en slootjes, de rijksweg 4, de Vrouwenvaart, de Europaweg en tenslotte moet de pijp nog onder de Vliet door. Een kolossaal project. Omdat de bodemgesteldheid van de Knotterpolder berucht is door de slapte - bij de aanleg van de rijksweg heeft dat ook grote moeilijkheden gegeven - moet de transportleiding op veel plaatsen worden onderheid en gefundeerd. De bodemgesteld heid is er ook de oorzaak van, dat men minder snel heeft kun nen werken dan men zich had voorgenomen. Begin volgend jaar moet het werk klaar zijn. Dan is ook de fabriek (gedeelte lijk) klaar. Een van de eerste delen, die men in gebruik wil nemen is de bottelafdeling. de leiding ook onderdoor moet. LEIDEN De kinderboekenweek is woensdagmiddag op feestelij ke wijze gevierd in de R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Ruim 110 kinderen deden enthousiast mee aan de spelle tjes, waarvan de meeste wel iets moet boeken en het lezen daar van te maken hadden. Om hel motto van de kinderboekfweek „Lekker letters vreten" ook let terlijk In praktijk te brengen, werden behalve de traditionele appels ook snoepgoedlettcrtjes „gevreten". Figuurlijk kwamen er lettertjes aan te pas toen groepsgewijs de ontbrekende letters van titels van kinderboeken moesten wor den ingevuld. De kinderen die de opdrachten van het zomer- leesprogramma helemaal had den uitgevoerd, kregen het zo merleesdiploma. Dat waren: Jacqueline van Hou ten, Mirjam Goddijn, Pieter Kroon, Tineke van der Heijden, José Bakker, Raymond Vermey, Jacqueline Delprado en Janine Mol. De prijzen voor de beste oplossingen van de boekenweek puzzels gingen naar Nathalie Sanders. Angela van Klink. An- nemieke Hoekstra en Ingrid Stavleu. LEIDEN Met een receptie is gistermiddag de showroom van de Korevaargarage aan de Ko- revaarstraat officieel in gebruik genomen. Door de uitbreiding van de bestaande showroom be schikt men nu over een ruimte van 600 m2. waar ongeveer 35 auto's geëxposeerd kunnen wor den. Op de foto feliciteert de heer L. Lang sr. importéur van Fiat in Nederland, de heer F. J. L. Verberg, adjunct-directeur van het bedrijf. In het midden staan de heren A. J. Verberg, directeur, en zijn echtgenote. Bejaarden uit Boschgeesl zitten zonder bus VOORSCHOTEN Met ingang van zondag raakt de Voorscho- tense wijk Boschgecst het open baar vervoer kwijt. Buslijn 45 (Leiden-Voorschoten-Wasse- naar) zal de wijk Boschgeest niet meer aan doen vanwege, volgens de NZHVM een te ge ring aanbod in de wijk. De zo mermaanden vormden de enige uitzonderingen. Het wegvallen van het openbaar vervoer in de wijk Boschgeest wordt echter nauwelijks op prijs gesteld door het verzorgingste huis „Pro Senectute". De be- jaarden in dit huis waren vrij wel de enige klanten in de wijk van de NZHVM. Hiermee krijgt Voorschoten een tweede verzor gingstehuis dat zonder openbaar vervoer in de nabijheid staat. De dichtstbijzijnde halte is Voor- schoten-station of Papelaan en dat betekent minstens 1 of l'A km. lopen. LEIDEN Dc Werkgroep Fiets gaat in de komende weken de fiets tochten, die in de loop van de zomer werden gepubliceerd, weer onder de aandacht van het publiek bre„gen. Aanleiding hiertoe wa ren twee redenen. Allereerst kreeg de werkgroep van vele zijden het verzoek binnen de fietsroutes nog eens te publiceren, omdat men ze in de zomer wegens vakantie gemist had. De tweede reden is de autoloze zondag, die een leemte in de recreatiesfeer kan ver oorzaken. „Fiets" wil de mensen nu in de gelegenheid stellen om zich op aangename wi|ze per flets te recreëren. Hieronder volgt de tekst van route 1, een tocht naar Meijendel. Het vertrekpunt is het Lammenschansplein of de Voorschoterweg. Dat punt is op diverse manieren te bereiken, bij voorbeeld'door dc Leid se binnenstad, via de Kanaalweg of de Churchilllaan. We rijden op het fietspad over de Voorschoterweg, richting Voorschoten. We rij den alsmaar rechtdoor tot aan de verkeerslichten van de kruising met de Raadhuislaan. Vlak voor deze kruising zien we het raadhuis van Voorschoten aan de rechterkant van de weg. We volgen de weg richting Leidschendam en kruisen hierbij de Papelaan. Na enige tijd rijden we weer op het fietspad langs de weg naar Leidschendam. Een paar honderd meter voorbij restaurant De Gouden Leeuw slaan we rechtsaf. Het fietspad van de Horstlaan. Deze laan voert ons door het fraaie landschap van de Duivenvoordse en Vecnzijdse polder. Via de tunnel onder de spoorlijn komen we langs het natuurgebied van de Horsten. Dit gebied moet u zeker eens bezoeken op een rus tige zondagochtend: er zijn een aantal wandelingen uitgezet, die u door bosrijke gedeelten van dit gebied voeren. De toegangsprijs (50 cent) zal voor niemand een bezwaar zijn. Onze fietstocht leidt ons inmiddels verder via de Raaphorstlnan naar Wassenaar. Aan het eind van deze laan gaan we linksaf met de weg mee en rijden zo evenwijdig aan de snelweg Den Huag-Wasse- naar-Leiden. We komen uit bij de voetgangerstunnel naast 't Wassc- naarse dierenpark. We lopen door deze tunnel onder de rijksstraat weg door en nemen de rechteruitgang, zodat we in de Houtlaan ko men. Deze rijden we uit en komen dan vrij snel op de Stoeplaan. Van hieraf volgen we de borden richting Meijendel en we bereiken zo de eindbestemming. &lfi Iftu JUL' LIJ ia as ivi - C H1 <1 i5i 21 III LEIDEN Op uitnodiging van de Leidfse biologenclub was Farce majeure" weer in Leiden voor de opname van het programma dat vanavond zal worden uitgezon den. Vele belangstellenden stroomden samen op het Pie- terskerkp'rin om uit volle borst ,,Dat is uit het leven gegrepen" mee te zingen en om de makers van dit satirisch programma las tige vragen te stellen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3