MOET DE LTB ACHTER DE KVP BLIJVEN STAAN? „Ons pad kwijtraken en nog f 25.000,- toegegeven" Bestemmings plannen in Alkemade vastgesteld Kager veerlieden worden niet vervolgd Leidse school voor detail handel kan in 1974 met nieuw bouw beginnen rijn- en veenstreek OOK Wat u moet weten Meerlanden vraagt zich af: PAGINA 5 WOENSDAG 31 OKTOBER 1973 LE1DSE COURANT LEIDEN Uit een op een parkeerplaats nabij de Con- dorhors tin de Merenwijk ge parkeerde auto zijn in het weekend twee koffers met waardevolle papieren en keu kenmonsters, alsmede twen gereedschapkisten ont vreemd. De eigenaar is ge dupeerd voor een bedrag van ongeveer 1000 gulden. LEIDEN In de Groenoord- hal wordt op 17 november weer een schoolhandbaltoer- nooi gehouden. Praktisch alle scholen voor voortgezet onderwijs nemen hieraan deel. Het toernooi begint om 12.00 uur. LEIDEN Het eerste team van de sportclub Oegstgeest speelt vanavond om half ne gen een wedstrijd tegen de Quick Boys-regionalen. De vriendschappelijke wedstrijd wordt gespeeld op het sport park Nieuw Zuid en er wordt om half negen begonnen. Leiden - Inspecteur Oudman van de Leidse verkeerspolitie zal 8 november in het Dien stencentrum-Binnenstad, Ge recht 10, een verkeersvoor- lichting geven voor ouderen. Aanvang 14.00 uur en de toe gang is gratis. Leidschendam - In het Dien stencentrum „Duivenvoorde" wordt donderdag 8 november om 20.00 uur de film „Der Vogelhandier" vertoond. De toegang is vrij. 13 november is er een klaverjas-drive en 15 november is de avondso ciëteit. Aanvang 19.45 uur. Lisse - De schitterend uitge voerde Pro Jüventute Oran jekalender 1974 is weer ver schenen. Te koop bij mevr. J. G. v. Niewkoop-den Older, Veldhorststraat 30 te Lisse. Lisse - De „Spinnenwebloop" voor Spartanen wordt gehou den op zondag 4 november. Start om 10.00 uur achter ho tel-restaurant „De Witte Raaf" te Noordwij kerhout. Vertrek om 9.30 uur per auto vanaf het HBG-plein. Lisse - De tweede klaverjas- avond van „De Spartaan" zal plaats vinden op vrijdag 16 november in zaal Taveer ne. Aanvang 20.00 uur. Lisse - In het kader van het Nationaal Trainingsplan '72/'76 zijn Mieke v.Doorn, Ad v.Doorn en Hanneke Glas, allen lid van De Spar taan, uitgenodigd voor de centrale training hoogsprin gen. Deze trainingen begin nen 10 november. ROELOFSARENDSVEEN Op drie belangrijke zaken spitste zich gisteravond de vergadering van de LTB-kring Meerlanden toe. Allereerst waren er uiter aard de bedenkingen rond de aanvaarding door Provinciale Staten van het Streekplan Plas- sengebied, dan de olie-boycot van de Arabische landen en de gevolgen daarvan voor de tuin bouwbedrijven in de Meerlan den en tenslotte de verhouding KVP—LTB. Dit laatste onderwerp bracht gis teravond in de kantine van de Roelofarendsveense bloemenvei ling nogal wat deining in de ge lederen van de aanwezige boe ren en tuinders omdat een van de leden (boer Zonneveld) voor stelde de band die er van ouds her bestaat tussen KVP en LTB, te verbreken. Als argu ment bracht hij naar voren dat de KVP momenteel een koersvaart, die indruist te gen de juiste behartiging van de belangen van de LTB. „Is het nog wel verantwoord", zo vroeg hij zich af, „dat we ons als LTB opstellen acher de KVP"? Hij stelde voor een motie in te die nen bij het LTB-hoofdbestuur waarin de anti-KVP stemming onder de afgevaardigden van de Meerlanden was vervat' De kersverse nieuwe algemeen vorzitter van de LTB, de heer Verhoef (opvolger van mr. Brouwer) vond het wijselijker om niet te hard van stapel te lopen. Hoewel ook in Haarlem de LTB-jongerenorganisatie kri tiek op het KVP-beleid had jgeuit, zei hij er van overtuigd te zijn dat de KVP de proble matiek rond de landbouwzaken zo goed mogelijk had behartigd, voor zover het de uitgangsstel lingen bij de vorige verkiezin gen betrof. Hij beschuldigde de heer Zonne veld ervan teveel te neigen Alkemade Bij de'algemene beschouwingen inzake de ge meentebegroting van Alkemade waren door de fraktievoorzit- ters van K.V.P. en V.G.A. resp. de heren P. C. W. v. d. Meer en H. M. L. van Duijkeren vragen gesteld met betrekking tot de stand van zake van de bestemmingsplannen. Door burge meester Smolders werd nu maandag j.l. medegedeeld dat reeds zijn vastgesteld plan Oud Ade, plan de Gogh, en plan Rijpwetering. Dit laatste plan is nog niet door G.S. goedgekeurd. Binnenkort zal het plan Roelofarendsveen-zuid ter goedkeuring aan de Raad worden voorgelegd. Degenen die een bezwaarschrift op dit plan hadden ingediend zijn ln een gezamenlijke vergade ring van de commissies van openbare werken en ruimtelijke ordening op 25 okt. j;l. gehoord. De volgende plannen moeten nog worden vastgesteld n.!. 1. Plan landelijk gebied-oost ter vervanging van de plannen Googerpolder in hoofdzaak, Veen- der en Lijkerpolder, en plan Veenderpolder landelijk gebied (gedeeltelijk). 2. Plan Roelofarendsveen-noord ter vervanging van het plan Googerpolder in onderdelen en het plan Roelofa- rendsveen (gedeeltelijk). 3. Plan Oude Wetering. 4. Plan Nieuwe Wetering. 5. Plan Kaag. 6. Plan Landelijk gebied- west. Voor de plannen 1 tot en met 5 zijn reeds ontwerpplan nen aanwezig. naar de Wiegel-mentaliteit. „Als LTB kunnen wij ons daar niet mee verenigen. Als we wel die kant op gaan, ben ik bang dat we eens in onze eigen wapens zullen vallen". Ook de aanwezige boeren en tuin ders vonden dat de motie van de heer Zonneveld te ver ging. „Stopt U de motie voorlopig maar in Uw binnenzak", aldus de heer Verhoef, die echter de deur openhield met de aanslui- tende opmerking: „Maar ver scheuren hoeft U de motie nog niet". Voldoende stof tot discussie lever de uiteraard ook de goedkeuring door Provinciale Staten van het Streekplan Plassengebied. Voor zitter Langeslag had geen goed woord over voor het feit dat de 60 ingediende bezwaarschriften zonder meer aan de kant waren geschoven. Hij vond het Streek plan een verpaupering voor het betreffende gebied omdat „een streek zonder uitbreiding en be drijvigheid zal vergrijzen". LTB-voorzitter Verhoef vond de wijze waarop G.S. de bezwaar schriften opzij had geschoven „uit de hoogte". Hij benadrukte echter dat de vaststelling van het streekplan niet tot conse quenties behoeft te leiden en dat de betrokken gemeenten zich ook stiikt aan de richtlijnen van het streekplan zullen moeten houden. Uit de in de toekomst te bepalen bestemmingsplannen zal moeten blijken dat de gemeentes, die protest tegen het streekplan hebben aangetekend, hun eigen koers willen varen. In het middelpunt van de belang stelling stond uiteraard ook het olie-embargo en de gevolgen daarvan voor de tuinbouw. De heer Verhoef zei het te betreu ren dat de huidige regering zich zo duidelijk in het conflict in het Midden-Oosten heeft uitge sproken. „De uitspraken van Van der Stoel en Den Uyl". Zo zei hij, „hebben de Nederalndse tuinbouw in grote moeilijkheden gebracht". Als enig lichtpunt zag hij de toezegging van minis ter Lubbers, om de tuinbouw bij de olie-leveranties een uitzonde ringspositie te geven „Gebeurt dit niet", zo zei de heer Ver hoef, „dan betekent dit bijna moord op de glastuinbouw ALKEMADE Na afwerking van de lijst van ingekomen «tuk ken in de raadsvergadering van maandag 29 okt. j.l. deelde burgemeester Smolders mede dat voor de leden van de raad een vertrouwelijk politierapport ter inzage had gelegen, het welk in opdracht was gemaakt naar aanleiding van het door de heer Patlst gestelde inzake vermeende gepleegde onregel matigheden door veerlieden van het pont te Kaag. Burgemeester deelde mede dat uit verhoren en door rappor teurs tot uiting was gekomen dat mogelijk kleine onregelma tigheden hebben plaatsgevonden. Niet kon worden vastgesteld dat op grote schaal frauduleuze handelingen zouden zijn ver richt, waardoor geen aanleiding is gevonden tot het instellen van een strafrechterlijke vervolging. Het rapport werd hierna voor kennisgeving aangenomen. 'P eeLEIDERDORP De Stichting Leidse scholen voor Detailhandel at zal volgend jaar starten met zijn nieuwbouw aan de Leidse l0. Dreef. Tot die tijd blijft de detailhandelschool nog in de voormalige k- Meyegaardschool aan de Splinterlaan. ;e'De heer Reugenbrink merkte tijdens de maandag gehouden raadsver- en gadering op dat wethouder Tichler te kort is geschoten in haar uit- eenzetting over het ontslag van de heer Geers per 1-11-1973. etDe wethouder wees erop dat ze op grond van de financiële consequen- ties, waar de gemeente voor zou komen te staan wanneer de school li" in het Binnenhof niet de grens van 62 leerlingen zou bereiken dit besluit had moeten nemen. Vanaf het moment dat bekend werd dat ie< de nieuwe school een Senaplan-achtige school zou worden is het li' aantal leerlingen van 69 teruggelopen naar 47. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Haersma Buma of de gemeente in het vervolg de aannemer Noorlander niet meer wilde nemen. De reden hiervan is dat de aannemer enkele bewoners 4600,- subsidie nf had toegezegd, terwijl ze in feite maar 2000,- krijgen. HMgMre -A'.,. Sassenheim - De jeugdraad Sassenheim zal zondagmid dag twee filmvoorstellingen geven voor de jeugd. Ver toond zal worden „Helden op sokken". Aanvang 13.45 uur en 16.00 uur. Plaats: bij „Cees en Ineke". VOORSCHOTEN De gecom bineerde commissies van ad vies en bijstand zullen op 7. 9, 12 en 13 november verga deren in het gemeentehuis. Aanvang steeds 20.00 uur. Aan de orde zal komen de bedrijfs- en de gemeentebe grotingen voor het jaar 1974. Zoeterwoude - Opperwacht meester J. H. v. Ampting, postcommandant van de Rijkspolitie te Zoeterwoude, is benoemd tot wnd. groeps commandant te Uithoorn en heeft „zijn" gemeente inmid dels verlaten. De heer v. Ampting was sedert fe bruari werkzaam in Zoeter woude. 4 ALPHEN De heer en mevrouw Gallas hebben gisteren een be zoek gebracht aan het diaman ten echtpaar Van der Aar-Ot- gaar in de Oranjestraat. Mevr. Gallas overhandigde de bruid een bloemstuk. Tevens vertelde zij dat ze zelf ook in de bruidsda gen was: Binnenkort is het echt paar Gallas 25 jaar getrouwd. KVP-er Van de Hoorn over bestemmingsplan terreinen Johannes-stichting: "W7 NIEUWVEEN Een afzonderlijk bestemmingsplan zal worden ontworpen voor de terreinen van de Johannes- stichting. De kosten hiervan zijn geraamd op 25.000. De KVP-er Van der Hoorn zei gisteravond inderdaad niet accoord te gaan met het uittrekken van het be drag, daar dit raadslid er tegelijkertijd een vaststellen van de bestemming van het omstreden gedeelte Molen kade in zag. ,Ons pad kwijtraken en nog 25.000 toegeven", riep het raadslid verontwaardigd uit. Burgemeester Breen wilde hem graag overtuigen dat inen als gemeentelijke over heid bestemmingplannen moet gaan vaststellen, omdat indien nodig beslissingen moeten worden genomen. Voor wat betreft de Molenkade werd het principebesluit genomen een krediet van 100.000 uit te trekken voor verbreding en bewerkin» van het laatste gedeelte van de kade. Men wilde ecncer eerste veiligstelling van fi nanciën voor de bouw van de openbare kleuterschool. De bestaande vuilstortplaats in Nieuwveen zal voorlopig worden aangehouden. Niettegenstaande een eventuele deelname aan de gemeenschappelijke regeling. Dit heeft echter financiële consequenties voor Nieuwveen omdat de gemeente in verhouding hoge transportkosten moet betalen. Aan het overlegorgaan zal geen reële kosten factorverdeling worden voorgelegd. Na veel wikken en wegen werd besloten over to gaan tot het aanbrengen van verkeersdrempels in de Dorps straat. Tenslotte besloot men eerst mef -twee drempels te experimenteren. LEIMUIDEN Vrijdag, 2 no vember a.s. zal in de „Sport hal Lisse" een dames-volley- balwedstrijd worden ge speeld tussen SC Lisse en Kickers '69. Aanvang 21 uur. Scheidsrechter H. van Ha gen. LEIMUIDEN Morgen zal in „Het Spant" een algemene ledenvergadering worden ge houden door de s.v. Kickers '69-afd. Volleybal. Aanvang 20 uur. LEIMUIDEN Scouting '73 organiseert op zaterdag, 3 november a.s. in de „Paar denstal" aan de Willem van der Veldenweg een spel- stuif-in voor jongens van 8-10 jaar. Aan deze stuif-in is te vens een grote speurtocht verbonden. Aanvang 10 uur ALKEMADE In café „De Franse Brug" wordt a.s. vrijdag een bijeenkomst georganiseerd door vogelver eniging „De Diamantvank". Na de zakelijke besprekingen wordt er gekaart. Aanvang 20.00 uur. NOORDWIJKERHOUT - De heer De Groot (KVP) heeft voor zijn raadszetel bedankt. In zijn plaats is tot lid be noemd de heer C. M. v.d. Klaauw, secretaris van de voetbalverenig ng VVSB. Het fractie-voorzitterschap gaat naar mevr. v.d. Geest-Lucas- NOORDWU KERHOUT De heer G. J. Maarseveen, die nemens de prot. chr. groepe ring van Noordwijkerhout in de gemeenteraad zitting heeft, is bij ministerieel be sluit per 1 november 1973 be noemd tot luitenant-kolonel. LISSE ln de grote recrea tiezaal van Rustoord wodrt morgenmiddag dia's ver toond door de heer Smits uit Sassenheim. Aanvang 15.00 Het stelen van een poliliepet kostte 3 weken DEN HAAG/BOSKOOP -- Een 21-jarige timmerman uit Bos koop heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden ge had voor een groot aantal in braken en diefstallen die hij in zijn woonplaats en elders heeft gepleegd. Tot de buit van ver dachte behoorde o.a. een politie- pet en een koppelriem uit een auto. Verder stal de timmerman snoepgoed, sigaretten en geld. Hij werd veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf waarvan een week voorwaardelijk. Een week minder kreeg een 21 ja rige boomkweker, eveneens uit Boskoop. Op zijn straflijst stond inbraak in een benzinestation en kraken van automaten. Door zijn werkzaamheden zou er een schade van 1300 gulden zijn ont staan. Rijden onder invloed werd beboet met twee weken gevangenis straf en negen maanden intrek king van de rijbevoegdheid. Een 24-jarige koopman uit Alphen was destijds aangehouden op de Prins Bernardlaan met een flink stuk in zijn kraag. Agenda van raad Leimuiden LEIMUIDEN Op donderdag, 8 november a.a. te 20 uur zal de raad der gemeente bijeenkomen voor een vergadering. Op de agenda staat o.a.: Deelne ming aan gemeenschappelijke regeling interregionale vuilver werking. Beschikbaar stellen subsidies zangvereniging. Subsi die 1973 Maatschappelijk Werk. Verhuur voormalig atelier fir ma Dooyes aan Gereformeerde Jeugdvereniging. Voorbcrel- dingsbesluit bebouwde kom. Mo del-brandbeveiligingsverorde ning. Verkoop bouwgrond aan de Stichting Eigen Woningbezit. Sluiting. Marktberichten ROKLOKAKENDSVEEN Bloemen, Marie. Shoc king Kspernnop 22-32, Chiirmeur 60-u", Yellow Dusty, Nora Le KPve 3CM0: Rozen Carol. Garnelle, Zorl- Promlnent, Carina, Mlnigold, belle, Motreo 21-29, Sonln Super Suliir 30-52, Ilonu 5G-73, Alstroemrrln 31-33. Gerbera 41.43. Lelie* 39-50. Cnlllcarpa 1,05-1,66, Strelltzla 3.IO- 2.30, Nerlne 38-70, Geplozen chrysan ten 23-78 p.at, Troschryannten 80- 2,10, Idem Jaarrond 1.45-1,90, Eiken blad 03-35, Trosiuijers 1,83-2.40, Iris sen 1,63-2.35, Idem Prof. Blonuw 3,00-3.20, Freesla's 1,30-4.13 per bos. 2,80-5,70, BI 4,10-8.00. Bil 2,0<M,40, Cl 3,10-3,80, CD 1,30-3.10, 177.000 kit wnspeen; Bloemkolen; Cl 1,18-1,35, ffll 43-80, 81 «M18, 811 37-04101 70. ion a'.-63, 121 64-70, 8800 bloemko len: Schorseneren I 94-114, IJ 68-64, 12.000 kit schorseneren. Andijvie 56-86; prol 53; boerenkool 36- «elderle 34;bospeofi 67-93; urne- kool 31. rode kool 13-32; hroek- n p kist 2.00-5,30; prlncesssebo- 1,60; krulpetarselle U-46. Grandioos spel vervolg van pag. 3 maar al spoedig was de rust hersteld. (Vnn Kooperen). En toen gebeurde het. Het Lelds elftal werkte zich tot „niveau" op en er ontspon zich een inte ressante strijd die over en weer ging, Aan de ene kant de wat hulpeloos doorelkaar lopende profs, bij wie het niet liep zoals het zou moeten, en aan de ande re kant de perfect schuivende middenvelders van de ama teurs. Hol! huppelde langs zijn grote broeders, Dubbeldam waagde enkele schoten en Ver- kuylen en Lagendijk verdeelder» bekwaam. Er zat wat in de lucht. Inderdaad, na 25 minuten fraai tegenspel was het raak, toen Israel te laat reageerde op een dieptepass van de kleine nummer acht. Dubbeldam was er als de kippen bij; werd nog omlaag getrokken, maar tikte de bal toch langs Reitsma, 1—2 het interieur te wijzigen, In wei- onder donderend gejuich. Lei den werd fanatiek en wild# meer, maar dat was te over-, haast. Ineens krbeg Schneider twee goede schietkansen, Smit stopte er één zeer fraai, maar was kansloos op de tweede dof fe dreun, 13. Het hadden er. toen Leiden wat moe werd, veel meer kunnen worden, maar doelman onstant Smit verricht te soms wonderbaarlijke reddin gen en bleek het struikelblok voor de opdringerige Feyenoor- ders die hun gezicht wilden red den. Trainer Coerver probeerde dut handig, door Treytel de laatste tien minuten In de spits te zetten, om zo enigszins het gezicht te redden en dit alles op een te simpel oefenpartijtje to doen laten lijken. Hij moet het benuuwd gekregen hebben toen Holl weer eens zomaar doorliep en in scoringspositie door Israel tegen de mat werd gewerkt. De penalty van Lagendijk aorgde voor 2—3 en tevens voor sensa tie. Meer zat er niet in, maar het Leids elftal moet wel meer spelen. Leuk voor het pu bliek AD VAN KAAM

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5