LEIDERDORP MAAKT EEN KEUZE UIT WINKELIERS STRENGER TOEZICHT OP RIJNSBURGSE Leidschendam akkoord met ambulanceregeling Woon wagenkwestie in politionele sfeer streeknieuws OOK Wat u moet weten Afd. gymnastiek van „De Valken in grote crisis Toneeluitvoering door ..Pancras" was groot sneces PAGINA 5 DINSDAG 30 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDERDORP De vesti ging van noodwinkels in het „Winkelhof" was gis teravond tijdens de raads vergadering van Leider dorp het belangrijkste punt op de agenda. Gepaard gaande met soms felle dis cussies, kwam het pro bleem naar voren, welke partij de voorkeur moet krijgen voor vestiging in het winkelcomplex. Dat er altijd teleurstellingen zul len zijn, was de raad wel duidelijk. Mevrouw Van der Molen wil de de plaatselijke midden stand prevaleren en zag als eerste gegadigde de heer Beereboom (Végé). De heer Van der Van (A en O) en Albert Heyn kwamen bij haar op de resp. twee de en derde plaats. In de snackbar zag mevr. Van der Molen het liefst de heer Bretijn staan. Ook de keuze van de heer Brainich von Brainich Feldt ging uit naar de heer Beereboom. De keuze voor de snackbar vond hij op dit moment te moeilijk en zag hij het liefst terug verwezen wor den naar de commissie. De voorkeurkeuze van de heer Hekkelman was 1. Végé en 2. Albert Heyn. De snackbar zag hij het liefst toegewezen aan de heer Sassen. Toen vrijwel ieder raadslid zijn voorkeur te kennen had gegeven, werd er overgegaan tot stem ming. De uitslag hiervan was: 1. Végé (de heer Bee reboom), 11 stemmen; Al- bert Heyn en A en O kwa men als tweede en derde. Inzake de snackbar stem den 7 leden op de heer Bre tijn en 5 op de heer Sas sen. De VVD stemde niet mee. Overigens ging de ge hele raad akkoord met de bouw van de winkels. RIJPWETERING In het dorpshuis wordt vanavond de jaarlijkse ouderavond van „De Rippers" gehouden. Te vens is deze avond een jaar vergadering. Aanvang 20.00 RIJPWETERING Het weke lijkse prijsjassen ten bate van de bejaardenkas wordt a.s. vrijdag gehouden in café Bakker. Aanvang 20.00 uur. ALPHEN Ds. Oud uit Al phen stak gisteren met de bromfiets de Parallelweg van de Herenweg over. Hij werd hierbij geschept door een auto. Met zware verwon dingen werd hij naar „Rij noord" gebracht, HAZERSWOUDE In „De Crael" het gebouwtje nabij de watertoren, wordt a.s. za terdag weer sociëteit gehou den. Warner en Hans zullen hun muzikale medewerking verlenen. Aanvang 20.30 uur. HAZERSWOUDE - In het Ne derlands Hervormd Vereni gingsgebouw wordt a.s. vrij dag een klaverjasavond ge houden. Op donderdag 8 no vember start in het Michtels- huis de volgende ronde van het kaarttoernooi van „Avan- ti" beide avonden beginnen om 20.00 uur. Rijnsburg De gemeente Rijnsburg wil scher per gaan toezien op de deugdelijkheid van de stookinrichtingen in de verwarmde kassenbe- drijven. Om betere controle mogelijk te ma ken wordt de raad voorgesteld akkoord te gaan met een verordening ex-artikel 3 van de Hinderwet. In het pre-advies stellen B en W 'tat de laatste jaren het aantal verwarmde kassenbedrijven sterk is toegenomen maar dat de hiervoor vereiste hinderwetvergunnin gen in vele gevallen ontbreken. Door de voorgestelde uniforme regeling wordt de mogelijkheid geopend om afdoende toe te zien op de naleving van de aan deze stookin richtingen verbonden voorwaarden. De verordening maakt het tevens mogelijk dat de basis wordt gelegd voor een doeltreffende bestrijding van de luchtverontreiniging. In de concept-verordening is eveneens aandacht ge schonken aan de opslag van vloeibare brand stoffen (zowel boven- als ondergronds). De raad gaat ook beslissen over wat er gaat ge beuren met de bouwgrond aan de zgn. „Split sing". Afgeraden wordt om er woningwetwo ningen te bouwen want. zo heeft de gemeente berekend, als er aan de „splitsing" de bere kende 54 woningwetwoningen zouden worden neergezet met een grondprijs van rond de zes duizend gulden, dan gaat dit bouwproject de gemeente ruim drie ton aan verlies opleve ren (uitgaande van een totale grondprijs van ruim zes en een halve ton). Ook de woningbouwvereniging Spinoza" heeft „nee" gezegd tegen het voorstel van de ge meente om aan de „Splitsing" premiever- huur-woningen te gaan bouwen, eveneens van wege de hoge grondkosten. De raad wordt nu voorgesteld de grond te ver kopen aan „Van Egmond Bouw en Exploita tiemij B.V.". Dit bedrijf wil aan de „Split sing" 54 premieverkoop- etagewoningen bou wen.Er komen voorts nog wat kruimel-agen dapuntjes aan de orde waaronder het onge grond verklaren van een beroep vart de heren Vahrmeijer tegen weigering van een bouwver- In Rijnsburg zal ook een nieuwe vuilnisauto gaan rijden, tenminste als de raad accoord gaat met het voorstel van B W om de oude versleten vuilniswagen te vervangen door een moderne. De Joachim Oudaanstraat (zie foto) zal waar schijnlijk voortaan vrij domein zijn voor de wandelaars aangezien wordt voorgesteld deze straat tot voetpad te verklaren. St. Nicolaas in Leiden LEIDEN Zaterdag 17 novem ber a.s. arriveert St. Nicolaas om precies 14.00 uur met zijn gevolg per boot aan de Haven. Na aankomst van de goedheilig man zal een grote optocht door de binnenstad trekken, waaraan honderden deelnemers mee zul len werken. De organisatie ligt in handen van het Leids City Centrum. De samenstelling van de stoet is als volgt: Politiewagen en poli tie op motoren: muziekkorps ,,De Burcht"; 4 ezeltjes met zwarte Pieten; ca. 30 Swift wiel renners; 8 pony's bereden door Zwarte Pieten; een groep zee verkenners; 4 ezeltjes bereden door Moorse jongens; muziek korps Franciscusband; 4 ezel tjes met Zwarte Pieten; diligen ce met edellieden; 8 Spaanse ruiters; St. Nicolaas op een schimmel; praalwagen met stoomboot; 10 Spaanse ruiters: oude auto; 4 ezeltjes met Zwar te Pieten; muziekkorps Werk- mans Wilskracht. Na het vertrek om 14.00 uur van af de Haven zal de volgende route genomen worden: Haar lemmerstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Gangetje. Botermarkt, Vis markt, Aalmarkt, Boommarkt, Prinsessekade Blauwpoorts- brug, Steenstraat. Stationsweg, Rijnsburgerweg .In de NZH-re- mise volgt dan de ontbinding van de stoet. Woensdag 21 november is er in de Stadsgehoorzaal een groot kin derfestival. Deze middag begint om 14.00 en er wordt gerekend op 1000 kinderen. VOORSCHOTEN Carnavals- I vereniging „de Forse Ca ters" in Voorscho.cn hiv.id' op 10 november het Prins:-:- bal met om 11.11 uur d? stallatie van Prirs Ga n.-v. Plaats: de Leeuwen:.—.: vu restaurant „De Gouden Leeuw". Aanvang 21.00 uur. Op 19 januari is er een boe- j renbal in hetzelfde restau rant. IllllllIllflJlillHilBlIlll ■lil! LEIDSCHENDAM Hoewel de raad in het geheel niet Ingenomen is met de nieuwe regeling voor het ambulancevervoer is men gisteravond tevreden gesteld door de mededeling van wethouder J. M. Kranen burg, dat over enkele maanden een nota over de kwestie zal verschijnen. B. en W. zijn zelf. zo antwoordde de wethou der op 'n vraag die door verschillende raadsleden werd gesteld, tevreden met de nieuwe regeling. De heer Kranenburg ging zelfs zo ver te zeggen dat het nieuwe sche ma beter is „omdat de chauffeurs van de Haagse ambulancewagens voortaan een plattegrond bij zich hebben". Mevrouw Schilp-Den Hertog (Onafh.) en het PAK-raadslid Roovers vroegen wat de rol van Leidschendam eigenlijk was geweest in het overleg over de nieuwe ambulance- regeling. Wethouder Kranenburg ze; dat het Overleg had plaats gehad tussen Voor burg en Den Haag en dat „Leidschendam er op zekere hoogte bij betrokken was". De heer Roovers vervolgde hierop dat uit de stukken niets van dien aard gebleken De PAK-fractie deed de suggestie een ge meenschappelijke regeling tussen Voorburg en Leidschendam in te voeren. De regeling zou voor de fractie echter alleen accepta bel zijn als in Leidschendam een wagen werd gestationeerd. Een verwijzen van de wethouder naar de te vormen gewestraad waarin dergelijke pro blemen gemeenschappelijk zouden worden behandeld werd door de raad een afschui ven van de moeilijkheid genoemd. De heer Kranenburg zei. dat de nieuwe regeling niet op de eerste plaats door economische motieven maar door personele moeilijkhe den was tot stand gekomen. De raad was zich wel bewust dat Leidschen dam eigenlijk niets over de Voorburgse ambulancedienst te vertellen heeft. Leid schendam maakt er gebruik van en betaalt er voor. Het raadslid Roovers zei daarom dat Leidschendam geen enkele verantwoor ding kan dragen en daaraan moest naar zijn mening op gorte termijn een einde ko men. Burgemeester Kolfschoten wees er nog op dat een gemeenschappelijke regeling ook de gezondheidsdienst zou inhouden. De kos ten hiervan zijn in Leidschendam altijd een bezwaar geweest. VALKENBURG De afdeling gymnastiek van de sportvereniging „De Valken" heeft tijdens de gehouden ledenvergadering een ernstige bestuurscrisis doorgemaakt. Drie leden van de uit 7 per sonen bestaande commissie zouden aftreden en zich niet meer beschikbaar stellen, t.w. de dames Duyveman, Hol en Bauer. Wel had mevr. Van Winden zich bereid verklaard zitting te nemen in de commissie. Voor de andere twee open plaatsen werd een noodoplossing gevonden en wel na felle en soms 'emotionele dis cussies. Tot de Algemee Vergadering zal dan een wijziging van cussles. Tot de Algemene Vergadering van de sportvereniging (op 21 november) stelden mevr, Bauer en de heer L. Visser zicli ad Interim beschikbaar als commissieleden. Op die algemene vergadering zal dan een wijziging van het huishoudelijk regle ment en de statuten aan de orde moeten komen. Deze wijziging zal het mogelijk maken dat de heer Schaap, die een betaalde functie in de afdeling gymnastiek vervult, voorlopig het secreta riaat zal kunnen waarnemen. Niet alleen op het bestuurlijke vlak maakt de afdeling een crisis door. Het ledental, dat in januari nog 181 bedroeg, is terug gelopen naar 160. Het bestuur hoopt, dat met de nieuwe leer kracht, de heer Ponsen uit Den Haag. een verandering daarin zal komen. Ook mevr. de Roode is voor de technische leiding aangetrokken. SASSENHEIM De eerste toneeluitvoering van het seizoen door „Pancras" zondagavond bij „Cees en In^ke" werd een groot suc ces. Voor een „uitverkocht huis" werd de klucht in drie bedrijven „Noppie in de vernieling" van Johan Blaazer op een dusdanige wij ze gebracht, dat het enthousiast publiek meermalen het spel onder brak met applaus wat zelden voorkomt. Daarnaast v/aren de lacher!vo's *»'et vrde lucht h j de oerkom'T'i* F t' at'cs en complicaties, d'e elkaar met de regelmaat van een kink opvo;"d?u. Tevens kan gespreken vnrden van een gcade ro'beheer- sing. Van de viif darra m h:r-n, mo t in het b'L-rnde- gcr-md worden Jan Zwetsloot, die n'i „oom Ncppie" z'n zware rol op em:- nente w ze vertolkt:, Annie Boekei als z'n ver'oofde. speelde hre! natuurlijk en vlot. Het laatste moet ook gezegd worden van Anne- mieke Vroonhof, die de verliefde dochter van een conservatief fabri kant voorstelde. Het stuk dat hedenavond weer in reprise gaat, is zeker de moeite waard om te gaan zien. Marktberichten ROELOF'ARENDSVEEN. Bloemen 39 «kt.Anjers Rose, Wit Keefer, Norn. Tommy 30 —16. Arthur. Tan gerine. Alice, Esperence, G.J. Sim 'M42. Rood, Lena. Telrtar, Le Rgve 3301, Gnrnette, Carol. Zorl- na. Douchka, Roswltha. Marimba 1621, Carina. Annabellc, Coral Princess. Evergold 3330, Esther Ofarlm, Belinda. Motrea 33-40. So ma 37—65, Itona 61—100. Baccara «9. Prominent 33—40. Lelies 42—60. r.erbera's 32- 46. SireMtzla 2.45- 2.56, Ner'.ne 13—68, Geplczcn chry santen 32—36 p st. Trnschrysontcn i 1.802.40. Idem Jaarrond 1.85—2,50. E'Kenblad 50—70. Dahlia's 90—1.10. Irissen 2,80—1.40. Llatrls 3.40—5.50, F tul.v.t's 1,13- 2.05 per bos. V Lig K.i' sIIk. groente.^ 29: old. ju. L II B. >- en 6 I .46. c u s I (O—\c: s Ti i- "i li 30. 12 i 858b. i- li :I9. And jvle 51-60. Boercnkoi I 33—44 Breekpecn per kis. 3.20—3.10 Groene koul 35—43. Knolselderle 17—32 Kroten per kist 1.80. Peterselie 12—19. Krulpeterse- LEIDSCHENDAM De Leid- schendamse gemeenteraad is gisteravond in besloten zitting door burgemeester E. J. M. Kolfschoten ingelicht over de stand van zaken met betrekking tot de in I eidsenhage aanwezige woonwagens. Bij de behandeling van de notulen van de vorige vergadering vroeg het PAK-raadslid J. J. Roovers welke redelijke voor stellen er zijn gedaan, hoe hier op door de woonwagenbewoners is gereageerd en welk standount hot college Inneemt. Burgemees ter F. J. M. Kolfschoten zei hierop na de openbare vergade- Gig in besloten zitting aanvul lende mededelingen te willen doen. Toen het raadslid om openbaar heid vroeg, antwoordde de bur gemeester dat hij de vraagpun ten in de bestuurlijke sfeer wel in het openbaar wilde behande len raar dat de kwestie Inn'-.m- merhund mc«r in do politionele sloe- vos belcrd en r'nt hM het n!-> hoofd van r'o p-l/'r hetrr nd dc ra d i'n ren ~c- siocn zitting .c doen. Het P.'.K-raad.lid zei hierop te menen dat één man moeilijk uit kan maken of de zaak uit de be stuurlijke in de politionele sfeer was gekomen. Restauratie Katwijkse kerk noodzakelijk Katwijk De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft een diep gaand onderzoek ingesteld naar de bouwkundige toestand, waar- In de oude Ncd. Herv. dorps kerk van Katwijk aan den Rijn verkeert. Deze kerk, waarvan het oudste gedeelte in de 13e eeuw tot stand kwam en die mede door de aanwezigheid van de door Rombout Verhulst in 1663 vervaardigde fraaie graf tombe het belangrijkste monu ment in deze gemeente is, is er zeer slecht aan foe. Het resul taat van het onderzoek kan heel kort worden samengevat: alge hele restauratie op korte ter mijn Is dringend noodzakelijk. De kerkvoogdijk der Nederlands Hervormde gemeente wil met de restauratie zo spoedig moge lijk een begin maken. Uitstel zou tot een verdere achteruit gang van'het kerkgebouw leiden en de restauratiekosten steeds hoger maken. Restauratie van monumenten (en dit kerkgebouw is een monu ment in de zin der wet) is sub sidiabel. In de op, afgerond, 1,6 miljoen gulden te ramen restau ratiekosten worden hoge bijdra gen van het rijk, van de provin cie Zuid-Holland en van de ge meente Katwijk ontvangen. Ook de kerkvoogdij moet voor een deel van de kosten opkomen. Dat deel kan op ruim twee hon derd duizend gulden worden ge steld. Op dinsdag 27 november om 19,30 uur wordt in de grote zaal van de Ontmoetingskerk aan de nieuwe Duinweg een bijeen komst gehouden, waarin ge tracht zal worden een comité samen te stellen dat tot doel krijgt door middel van acties geld bijeen te brengen. Automobilist ramt twee auto's Noordwijk - Vreemde manoeuvres van een 26-jarige Noordwijkse chauffeur veroorzaakten gister nacht op de Weterlngkadc een enorme ravage. Komend van de IJ mulderstraat, nam de man de bocht te ruim met het gevolg dat hl] tegen de afrastering bot ste en daarna nog eens twee al daar geparkeerde auto's ramde. Een van de auto's schoof door en klapte tegen een derde wagen, die eveneens op de Weteringka de geparkeerd stond. Twee van de vier aangereden auto's wer den totaal vernield. Nadat de chauffeur nog een keer tegen de afrastering was gere den, verdween hij zonder zich bekend te maken. De volgende morgen meldde hij zich bij de politie. Zijn auto bleek eveneens zwaar te zijn beschadigd. Afdeling van NBP in Katwijk? KATWIJK De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, die momenteel zo'n 67.000 leden telt, wil ook In Katwijk een af deling gaan oprichten. Daartoe is een kennismakingsbijeen komst gepland, waarop nlle vrouwen in Katwijk welkom zijn. De bijeenkomst wordt ge houden op dinsdag 30 oktober a.s. in de kantine van de Ge meentebedrijven, v.d. Vcgt- straat 6. De aanvang is om 19.45 uur. Op het programma staan demon straties van hartige hapjes, rou- cramé, bloemschikken met stro- bloemen. Er wordt bovendien iets verteld over een literatuur kring en aan welke cursussen van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting 'en Platteland© men mee kan doen. In de pauze is er een kleine tentoonstelling, met o.a. wandlappen, t« bezich tigen. Kontnktndressen zijn: mevr. W. Hcymans, tel. 14371. mevr. G. Rampen, tel. 13296. mevr. K. Ravensbergen, tel. 71677. en mevr. W. Zeillstra. tel. 13328. Film over Spitsbergen in Noordwijk NOORDWIJK Op uitnodiging van de verenigingen „Vogel- lust" en Vogel- en natuurbe scherming Noordwijk geeft de bekende natuurvorser J. P. Strijbos op vrijdag 2 november een filmavond In „De Rank". Dit keer zal hij naar Noordwijk konen met de film „Svalbard", I koele stranden. Twee ,i bracht de heer Stnj- r. iet »rct'sche gebied ;en. De oogst van c ei e waren meer dan 30U ,'oto's en een kleurenfilm, die een goede indruk geven van bodem, fauna en flora in dit I poollandschap.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5