Strijd der ex-kampioenen nu op „laag" niveau Voor VVSB weinig hoop BS Leiden speelt zonder Harry Stol Holl in Leids team sport Uit het clubleven SPORT EXTRA Corver fluit PAGINA 4 LEIDSE COURANT de volgende week ook en In 1B de grote strijd der ex-kam- i Noordwijk. De strijd der ex-kampioenenis gedegra- In 'het clubblad van Sportclub Liss>e staan de stamden weergegeven van de jeugdteams (pu pillen). Daaruit blijkt dat Lisse een goede on dergrond (heeft, want maar liefst 7 van de der tien teams staan boven aan. In de afdelingen waarin geen Lisse team aan kop Staat, voert een elftal van Lisser Boys - de ranglijst aan. Binnen enkele jaren speelt men an Lisse in de Hoofd klas In Kris- Kras (Crescendo) een oproep aan de leden om te reageren op een en quête van de NOS, wel ke sporten men graag op zondagavond wil zien. Bij Crescendo wil men meer van dat spel letje met die mand zien. Inderdaad komt korfbal niet vaak in beeid, maar ja, dan moet je maar zorgen dat er daar een regisseur komt die hoog lijk geïnteresseerd is in korfbal, hé heren bas ketballers. (zij weten ervan) In het club blad van de Leidse Ren en Tourvereniging Swift staat een zogenaamd wieleralfabet. Het is erg leuk in elkaar gezet en wij zullen u twee letters geven: Licentie een soort rijbewijs voor wielrenners. Zonder rij bewijs mag je niet auto rijden, zonder licentie niet koersen. De prijs van een licentie is in zo'n zes jaar ruim ver dubbeld. Dit dn het ka der van de actie Breng de Wielersport om hoog", het verheffen van de wielersport tot een elitesport. Om een voorbeeld te geven: Over tien jaar zal een aspi- rantenllioentie 1000,- fcosten en wordt de kleinzoon van dir. Phi lips Nederlands kam pioen bij de adspiran- ten. En dan nog de Q: een onmogelijke letter. Onbruikbaar in de wie lersport. Je kunt dus best een koers winnen zonder dat je ooit een Q ge bruikt. Aardig hè Ook bij de SVLV-secretaris kan men kaarten bestel len voor de interland te gen België. Er staat bij: ,,De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat mem een toewijzing krijgt voor een 'hogere rang. Afna me is dan wel verplicht". Je zal toch een eenvou dige staanplaats van 7,50 besteld hebben en een ere-tribuneplaats van 37,50 in je maag gesplitst krijgen Vindt u trouwens ook niet dat de KNVB onbe schoft hoge toegangs prijzen vraagt voor zoiets onbenulligs als het Nederlands Elftal, 't is dat je Nederlander bent, maar anders De Treffer (Randstad Sport) staat ook al kri tisch ten opzichte van een artikeltje in het KNVB-Bündsblad over de door die instantie zo bejubelde ledenaanwas (200.000). Waar blijven die benodigde voetbal velden? vraagt de re dactie zich af. Wij slui ten ons bij die laatste opmerking aan. De Elftalcommissie van de w Meerburg trekt in het clubblad fel van leer tegen het wangedrag van elftallen en spelers. Maar liefst zeven spe lers dreigen te worden geroyeerd, een elftal uit elkaar te worden ge haald een speler extra reservebeurten te wor den toebedeeld. Daar mee is de koek nog niet op, want ook is een spe ler nog geschorst en wordt het verder verbo den om junioren te laten meespelen met senioren- teams. Het is nogal wat. Toch gaat het met Meer burg, ondanks deze min der prettige dingen, ver der wel okay Het weer betert: gaat u toch vooral naar buiten. LEIDEN Het weer zat voor de tweede maal dit jaar niet mee, hetgeen reden was voor de coim- petitieJeider om het helle pro gramma af te lassen. Vervelend voor hem, want het systeem valt zodoende in het water; ver velend voor de vele voetballers, want zij kregen een voetballoos weekend in de maag gesplitst. De vooruitzichten voor deze za terdag zijn ook al niet bijster best, maar laten we er het bes te maar van hopen. Aainistaan de week een compleet program- dan de eerste ronde van de KNVB-beker. In IA ontmoet Ter Leede het ster ke Actief Amstelveen en wan neer de tendens zich voortzet zal Ter Leede wel naar een kansloze nederlaag worden ge speeld. Wie weet hebben de Sas- senheimers profijt getrokken van het „onbespeelbare" week end en wat meer getraind dan anders, om zodoende volkomen fris eens opnieuw te beginnen. Dan rest natuurlijk nog de vraag of trainer Van der Horst dit jaar wel beschikt over „eer ste klas" materiaal. Dat laatste lijkt onwaarschijnlijk, hoewel je met knokken een eind komt. Misschien kan men via dat laat ste een gelijkspel bij Amstel veen bewerkstelligen. Het zou een hele prestatie betekenen. pioenen; ploegen die het mo menteel uiterst matig doen. Zo wel Noordwijk als Zwart Wit staan slecht genoteerd en leve ren resultaten af die iedereen verbazen. Het is net als vroeger een open strijd met die restric tie dat die niet meer op hoog ni veau uitgevochten zal worden. Beide teams moeten vechten voor de punten, zodat het ver moedelijk een spannende aange legenheid zal worden. Een gelij- spel zit er dik in. Quick Boys krijgt Heerjansdam op bezoek en deze wedstrijd is voor de Katwijkers van het grootste be lang. Winnen betekent bijblij ven, omdat de beide andere koplopers, Spakenburg en Go Ahead K., waarschijnlijk ook wel zegevieren, maar winnen houdt tevens in dat Heerjans dam voorlopig afvalt, omdat het gat dan vier punten bedraagt. Heerjansdam is geen gemakke lijke tegenstander, maar de wilskracht van het team van trainer Van der Kuil is momen teel groot. Een kleine overwin ning moet mogelijk zijn. In twee A. gaat Spijkenisse fier aan kop met 13 uit 7 en wordt voorlopig door niemand be dreigd. RCL heeft nog een wed strijd tegoed en kan zodoende op negen punten en de tweede plaats komen. Op zich al een geweldige prestatie van deze de butant, maar het zit er mis- want DSVP is niet een van de sterksten. Rijnsburgse Boys moet maar eens de eerstvolgen de zes wedstrijden winnen. Aan sluiting gegarandeerd. De vierde klas staat in het licht van de strijd tussen de Duin streek en de Rijnstreek. Lisser Boys krijgt TAVV, de runner up, op bezoek, terwijl Katwijk te gast is bij ARC. Lisser Boys lijkt in staat om ook deze slag in het voordeel te doen uitval len, maar Katwijk zou het wel eens heel moeilijk kunnen krij gen in Alphen. Een puntende- ling of een kleine nederlaag schien nog wel meer in. Zaak is het om zelf geen fouten te ma ken en te wachten op enkele misstappen van de koploper. RCL verpletterde enkele weken terug een hooggeplaatste club en dat wekt verwachtingen, hoe wel een te groot optimisme ge vaarlijk kan zijn. Gewoon blij ven doorgaan is het motto en CJVV moet zaterdag als vol gend slachtoffer fungeren. Met name jammer was het dat het programma niet kon doorgaan wat de derde klasse aangaat. Daar speelden alle zes de koplo pers 'tegen elkaar en het was natuurlijk leuk geweest om te zien hoe dat zou aflopen. Geen onmiddelijke oplossing dus: dan maar zien wie het het langste volhoudt. Koudekerk mag zater dag niet afvallen, want het laaggeplaatste DUNO is de te genstander. Ook voor Rijnsburg se Boys zijn er mogelijkheden., MAARSMANSTEEG 2 LEIDEN - TEL. 40800 Zojuist ontvangen: Grote collectie I PIERRE BALMAIN (Paris) voor ARC. SVOW speelt tegen koploper nr. 3, Die Haghe en hoawel we hopen op een ver rassing van de ploeg uit Oude Wetering, zit dat er niet in. Die Haghe heeft een fors team en scoort nogal makkelijk. Oest- gqest gast weer 'ns winnen, dit ten koste van het niet al te ster ke Ornas. Woubrugge staat nog steeds onderaan en zal waar schijnlijk tegen Scheweningen weer voor de haven zinken. De Woubruggenaren maakten verle den seizoen doelpunten aan de lopende band, maar konden tot nog toe slechts weinige treffers plaatsen. Wit was een waarde volle spits. In de afdeling heeft VWS vrij, de overige ploegen spelen. MVKV tegen GWS en dat zal voor de Valkenburgers wel een onover komelijke hindernis zijn, want GWS speelt momenteel erg sterk. Toch zijn ook de marine boys beter geworden dus de Sassenheimers zullen het heus niet voor niets krijgen. Onder schatting zou een punt kunnen kosten. KRV heeft nog geen punten, maar kan tegen streek genoot Valken misschien een beginnetje maken. Ook dat zal wel niet meevallen want Valken heeft dit jaar een leuke ploeg. De verschillen zijn trouwens kleiner geworden en dat werd wel hoog tijd ook gezien de moeilijkheden waarin een pro movendus het daaropvolgende jaar komt te verkeren( verg. Randstad Sport, Woubrugge). Randstad Sport is weer op de goede weg en zal VVSB dan ook ruimschoots op de achtergrond drukken. Ondanks het beginsta dium van de competitie lijkt het al een droevige zaak voor de Noordwijkerhouters, want de ploeg is vermoedelijk toch wel verreweg de zwakste van de af deling en voortdurend nul op re quest krijgen is niet bepaald be vorderlijk voor het toch al aan getaste moreel. Toch niet wan hopen, want verleden jaar lukte het ook, al was dat op het laat ste nippertje. Sleutels gaat een „sleutelduel" tegemoet want aangetreden dient er te worden tegen Lisse. Beide ploegen staan net onder de top, zodat het een belangwekkend duel wordt. De thuisclub is licht favoriet. Ha- zerswoudse Boys ontvangt Lei den, met welke ploeg de Ha- zerswoudenaren het altijd moei lijk hebben (vorig jaar werd tweemaal verloren). Om niet te veel terrein te verliezen op GWS dient Hazerswoude te win nen, maar dat zal niet één, twee, drie gaan. Een drie. In de tweede klas ontvangt Kagia Meerburg en het wordt eentonig want ook van deze tegenstander wordt gewonnen. VNL pakt Al- phia in en blijft dus volgen. In teressant wordt de strijd tussen LSW en Unitas L met als inzet de tweede plaats. Een gelijkspel zal de uitkomst welzijn, Stomp- wijkse Boys moet in staat zijn om twee punten te behalen te gen SJZ en Kickers kan winnen vanSVLV. LEIMUIDEN M oktober zal er een meisjes volleybalwedstrijd worden gespeeld tussen het team van UNOPGO en Kickers '69 in de sportzaal van de MAVO te Oudewetering Aanvang 19 uur. Scheids rechter: M. M. Peer. Leiden Het beroep dat het be stuur van B. S. Leiden inge diend heeft naar aanleiding van de belachelijke schorsing van Har Stol inzake het incident in de wedstrijd tegen N. N. Donar (4 wedstrijden plus 2 voorwaar delijk plus een geldboete) is niet ontvankelijk verklaard en derhalve verworpen; het wordt door de commissie van beroep niet eens behandeld, Dit bete kend, dat Har Stol er zaterdag avond tegen Harlem Cardinals om te beginnen niet bij is, en pas weer 14 november tegen G. de Lange BC van de partij kan zijn. Het is dan ook begrijpelijk, dat met name coach Rob de Wit uitermate ontstemd is over deze manipulatie van de basketballbond, dezelfde bond wiens medewerking B. S. Lei den nodig heeft (over enkele formaliteiten) om de nieuwe aanwinst Reggie Royals zater dag al in het veld te kunnen - brengen. De high-post van Florida State University dat in 1972 in de NCAA de f'nale van UCLA ver loor, kreeg toen een honorable mention en viel 2 weken gele den als een der laatsten af in een professional-camp. Behalve een s.erke verdedigingsrebaun- der is hij ook een goede out-en inside-scorer. Royals komt morgenochtend op Schiphol aan een kan hopelijk zaterdag in de Kennemerspoort- hal aantreden. Enerzijds om het gemis van Har Stol op te van gen, anderzijds omdat het ook nog niet zeker is of Butdh Web ster door de medische staf vrij gegeven wordt om te spelen. Wellicht moet hij er nog een weekje rust aanplakken. Geluk kig is tegenstander Harlem Car dinals een van de zwakste m de eredivisie; het staat nog punt loos onderaan. Niettemin zullen de Haarlemmers niet onder schat mogen worden en moet 'het niet-voltallige Leidse team de twee punten mee naar huis nemen. De aanvang in Haarlem is 20.15 uur. De drie Leidse (tweede divisie teams hebben alle een thuiswedstrijd op het programma: Essor krijgt Juven- tus op bezoek, terwijl zowel de dames als de junioren van B. S. Leiden Hoogvliet tegenover zich krijgen. De voornaamste wed strijden in de districts eerste klasse zijn: Koejake-Forwo- dians, BVO-Blrtz en ROS—MSV. LEIMUIDEN Zondag 28 ok tober a.s. zal er een badmin- tonwedstrijd worden ge speeld tussen de teams van Kickers '69 en EVBC in de sportzaal „Het Spant te Lei muiden. Aanvang 10 uu»- v.m. ZOETERWOUDE De KPJ start morgenavond met zijn kaartcompetitie in het Don Boscohuis. Inschrijving van af half acht. Men kan daar zowel kruisjassenen klaver jassen en iedereen kan dee' nemen. RIJPWETERING De weke lijkse kaartavond t.b.v. de bejaardenkas wordt morgen gehouden in café „De ver gulden Vos", aanvang 20.00 LEIDEN Het eerste wat opvalt, wanneer men de opstelling van het KNVB-elftal afdeling Leiden bekijkt, is dat er deze maal ook een be roep is gedaan op spe lers uit de regio. Een verheugend feit, want tenslotte behoren die ook bij de afdeling Lei den. Bewezen is inmid dels dat het „Leids" elf tal tot nu toe niet al te veel voorstelde, maar met de komst van wat nieuw bloed kan daar verandering in komen. Met name is deze veran dering interessant voor het publiek, vooral om dat het team er bepaald sterker op geworden lijkt. Dat moet trouwens ook wel want de eerste tegenstander is niemand minder dan het Rotter damse Feyenoord. Deze wedstrijd - waarvan wij al eerder melding maak ten, wordt gespeeld op 30 oktober ten bate van een goed doel, namelijk voor een school van li chamelijk en geestelijk gehandicapte kinderen - is gerealiseerd door de heren Oudshoorn en Riethoven, in samenwer king met de afdeling Leiden. Feyenoord komt in zijn sterkste opstel ling naar Leiden, en trainer Coerver zal waarschijnlijk de gele genheid aangrijpen om wat te experimenteren. Er valt bijvoorbeeld Leo Holl, momenteel beter be kend als de Leidse doelpun- tenmachine", maakt juist daarom zijn rentree in het Leids elftal. Hij moet Van Hanegem gaan misleiden. aan de achterhoede nog wel het een en ander te sleutelen. In het Leidse team ont breekt een grote naam, namelijk die van Noord- wijker Cees Karstens. Via de voorselectie (waarbij clubgenoot Bo- gers en Dubbeldeman op het laatste moment af vielen) belandde deze middenvelder terecht in de selectie van het Ne derlands Amateurelftal. Dit houdt in, dat Kar stens niet meer voor vertegenwoordigende elftallen mag uitkomen, behalve natuurlijk voor zijn club. ,,Men wil de spelers niet overbelasten en het risico voor bles sures zoveel mogelijk uit de weg gaan", aldus de toelichting van de heer Van Leeuwen (competitieleider afd. Leiden) die dat overi gens een juist standpunt vond. ,,We hebben het nog wel geprobeerd om Cees erbij te krijgen, maar het is niet gelukt' Wat wel gelukt is is om naast topspelers ook een toparbiter naar Leiden te laten komen. Scheids rechter is niemand min der dan Charles Corver, één der beste Neder landse arbiters, en in het bezit van het Fi- fa-badge. Voor de strijd, die op 30 oktober om 20.00 uur ontbrandt, zijn de volgende „Leidse" spelers geselecteerd: C. Smit (Noordwijk). J. Westgeest (Noordwijk), M. van Kooperen (Roo- denburg), C. Pennenburg (Roodenburg) en J. van Kesteren (Noordwijk). G. Pronk (Quick Boys) A. Lagendijk (UVS) en R. Verkuylen (Rooden burg). P. Dubbeldeman (Roodenburg), L. Holl (RCL) en J. W. Bogers (Noordwijk). Reserves: J Bouwmeester (LFC), M. Balkhovei: (UVS). W. v.d. Linden (LFC) en G. Hendrikse (UVS). Koos Hannaart (UVS) is er niet bij.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4