MET JAGEN EN DRUKKEN GWARDIA TOCH OP KNIEEN mi m AJAX VERLOOR MET KLEINE OVERWINNING Alsjeblieft mc Rabobank 9 k Opzet Feyenoord lukte pas na de rust KNOBEL WAS ONTEVREDEN ufl v if®f 't Kan nog net "lot en met dinsdag krijgt iedere spaarder iets aardigs bij de Rabobank. DERDAG 25 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT Rotterdam Om kwart voor acht kwam Peter Ressel gisteravond in de Kuip om zich te laten verzorgen. Hij was geblesseerd, niet in Zeist ge weest voor de gebruikelijke concentratieperiode en dacht er in de verste verte niet aan dat hij tegen Gwardia zou moeten spelen. In de rust werd hij opgetrommeld. Niet alleen het wisselen van Harry Vos voor Ressen. maar meer nog de mo gelijkheid om Henk Wery van rechts naar links te laten verhuizen gaf Feyenoord een ander ge zicht. Geen fraaier, want het was louter „druk werk" waardoor Gwardia toch nog op de knieën werd gedwongen nadat de Polen de rust waren ingegaan met een voorsprong van 1-0 Trainer Wiel Coerver: „We heb ben er in Zeist uren over ge sproken. We wisten dat Gwardia met man en macht voor het doel zou bivakkeren en met uit vallen proberen succes te beha len. We wisten ook dat de Polen maar met twee spitsen zouden spelen. Wat kan je dan anders Omdat doen dan alle ballen voor het doel gooien en drukken, blijven drukken. Er waf toch over de grond geen mogelijkheid? In de eerste helft mislukte dat omdat Harry Vos zich niet kon aanpas sen en Wery beneden zijn vorm speelde. Dat geeft een weerslag buiten had gespeeld" op de plaats van Kristensen. Dat pakte verkeerd uit. Vos werd een zwerver die tussen zijn normale linker verdedigersplaats en de linksbuitenplaats constant liep te zoeken wat hij zou doen en hij zich zou gaan begeven. Henk Wery niet tratie blijven". Zijn lange perio den van werkloosheid lagen op gesloten in het concept waar over trainer Koncewicz nogal geheimzinnig had gedaan. Maar hij had succes gehad met de op zet om uitvallen te scoren. Met zijn zeker niet imponerende ploeg had hij het ongeorgani seerd spelende Feyenoord op een achterstand gezet. zijn normale niveau kon bere ken, kwam er niets terecht van het plan om alle ballen hoog het doel te brengen waar Jagen Toen verscheen Peter Ressel, de rechtervoet zwaar omzwach- Wim van Hanegem het leer zou terugkoppen naar de speler die in de beste schietpositie zou staan. Tweemaal had Van Hagenem succes met zijn ..terugkopballen". Hij schiep voor Lex Schoenmaker (jui- op de ploeg. De jongens zagen Coerver: „Dat is toch niet heie dat het in de aanval niet liep" De geheimzinnige woorden van de Poolse trainer Ryszard Konce wicz waren uitgekomen. „Het Poolse nationale team speelde tegen Engeland zoals wij dat ook doen". Dat betekende: ze kerheid voor alles, in de defen sie kruipen en trachten met snelle uitvallen succes te berei ken. Dan is voetbal van enige schoonheid bij voorbaat uitge sloten. De toch al met geblesseerde spe lers beplaagde Coerver kreeg er dinsdagavond nog een tegen slag bij. Lex Schoenmaker ver telde daarover: „Henk Wery §lidjn<r hppft een kennis in Amersfoort Reitsma, vervanger voor de uit tijnde Eddy Treytel: maal mislukt. Als die doelman niet tweemaal prachtig redt, als die bal niet tegen de paal komt, is het publiek ook met de eerste helft tevreden". Een stokpaard je van Coerver; het publiek moet tevreden gesteld worden. Het was het niet na de eerste vijfenveertig minuten. Onder honend gefluit ging Feyenoord rusten. De ploeg stond met 1-0 achter door een doelpunt van Szymczak na een vlotte combi natie met Kwasniewski die al na ruim een kwartier was inge zet voor Masztaler. >pzet van Feyenoord was: alles hoog voor het Poolse doel, Van i (foto) kopt naar de speler in schietpositie. heeft een kennis in Amersfoort waar we bowling zouden gaan spelen. Jörgen Kristensen was er ook bij. Plotseling werd hij lijkwit, kreeg koorts en diarree. Ik heb nog nooit iemand zo wit zien wegtrekken. „Jörgen Kris tensen was afgevallen door een onverhoedse griepaanval. Coer ver zat zonder linkerspits. Noodgreep Hij voerde een noodgreep uit: Harry Vos Coerver: „Hij zei zelf dat hij vroeger altijd links- verwachtte, dat die man zou worden afgestopt. Toen hij er langs gleed, was ik te laat bij de grond toen ik hem tegemoet teld. „Nou ja, het ging niet den derend maar het liep toch wel. Ik had nergens op gerekend en dat maakte het nog lastiger voor me", aldus Ressel. Feyen oord ging jagen. Lex Schoenma ker, „topscorer" in dit duel.: „We hadden er zelf ook al steeds over gepraat. Het is niet de mooiste maar wel de enige manier om die lui te vloeren". De tweede helft werd een ge trouwe kopie van de interland Engeland-Polen met dit verschil dat Feyenoord wel tot scoren kwam. Steeds weer daalde de bal in de Poolse doelmond, steeds weer was het een getrek en geduw van jewelste, steeds ook weer door de Poolse doel man irriterend getreuzeld met uittrappen, maar de Portugese scheidsrechter Joaquim Campos trad niet op. Hij trad nimmer op een wijze op die een scheids rechter van behoorlijk niveau typeert. Brancard werd de Pool van het veld gedragen, op weg naar het ziekenhuis, waar later bleek dat de blessure toch niet van zo ernstige aard was. Trainer Kon cewicz was er echter helemaal beduusd van. Hij wilde niets zeggen. Van het vriendelijke mannetje van een dag tevoren was niets meer over. Stuurs maakte hij een gebaar waarmee hij wilde uitdrukken dat de knie wel zwaar geblesseerd, wellicht gebroken zou zijn. ten over het rommelige Feyen oord dat niet de weg kon vinden om de Polen effektief te bestrij den. Eigenlijk ook niet na de rust want het was een soort luk- het ineens veel beter en nog maals, als Schoenmaker en De Jong voor de rust wat meer ge luk hadden gehad was men toen al tevreden geweest". raakvoetbal, waarbij echter Verzorger Gerard Meijer zwach telde intussen vele meters band en „verslond" lappen leuk oplast. Boskamp met een lin kerbeen van onder tot de knie in het verband, Ressel met een hele rechtervoet en Wim Jansen eveneens. Wiel Coerver keek er met een bezorgd gezicht naar. ging. De bal verdween onder Daardoor gingen de spelers zich me door". Coerver: „Reitsma had een sliding moeten maken maar hij ging er te recht op af". Het was voor de pas afge studeerde arts Reitsma een moeilijke wedstrijd. Hij kreeg vrijwel niets te doen" en dan moet je toch in opperste concen- ook steeds meer permitteren waarvan de Pool Michalik (ver vangen door Smialek) een klein kwartier voor tijd slachtoffer werd. Van Daele kwam zelden naar voren. Ditmaal deed hij het wel en stampte Michalik lomp tegen de rechterknie. Per wel de opzet tot uitdrukking kwam. Tweemaal kopte Van Hanegem de bal op de afgespro ken wijze naar een medespeler. Eerst schoot Schoenmaker de gelijkmaker hoog in nadat Van Hanegem onder de bal was doorgesprongen. De Jong schoot Feyenoord naar 2-1 nadat Van Dat hij Ressel moest vragen om Hanegem de bal had terugge- te spelen mag toch een bewijs kopt en Schoenmaker kopte zijn van bittere armoe worden ge- ploeg naar de zege van 3-1, ook noemd. al na een kopstoot van Van Ha- HERMAN VAN BERGEM negem. Lex Schoenmaker, ook Scoreverlcop: 36, Szymczak verrast dat Ressel na de rust 0-1; 58 Schoenmaker 1-1; De speelde: „Die verdedigers duw- Jong 2-1; Schoenmaker 3-1. den en trokken aan alle kanten. Scheidsrechter; Campos. Toe- Maar we hebben veel getraind schouwers: 16.030. op koppen en we hadden de Feyenoord: Reitsma; Schneider, lengte mee. We waren allemaal Rijsbergen, Van Daele; Jansen, groter dan die Polen. Zodoende Boskamp, De Jong, Van Hane- konden we toch nog succes heb- gem; Wery, Schoenmaker, Vos ben". (Ressel). zend toeschouwers dieptere- Coerver kwam er nog eens op te- Gwardia Warschau: Pocialik; LI- cord voor een wedstrijd van rug. „Voor de rust hadden we pinksi, Kielak, Michallik, Da- Feyenoord in Europees verband geen vleugels. Toen Ressel er in widezynski; Sroka, Masztaler, waren het merendeels niet. kwam en Wery, die overal kan Polakow; Malkiewicz, Szymc- Ze hadden te veel in angst geze- spelen, naar links ging, vlotte zak, Biernacki Lukraak Op 't moment van die zware over treding, waartegen Campos ook al niets deed. stond Feyenoord al met 2-1 voor. Het recept „Ja gen en drukken" had de treffers opgeleverd. De wedstrijd was er wel levendiger maar zeker niet fraaier op geworden, hoewel Coerver oordeelde: „Ik heb geen reden tot kritiek. Als de mensen nu ook nog niet tevre den zijn, weet ik het niet meer". De slechts zestiendui- sterdam Meer dan tevreden verdween hij in de catacomben, efan Boskov C.S.K.A. 's oefenmeester. Hij had het zijn mannen idoor voorgehouden. Ajax is niet meer die geweldige ploeg. Gister- -fond nadat Ajax onder luid gejoel was afgegaan, bevestigde hij t nogmaals. „Het is waar van Ajax" mompelde de goedgevulde „ze zijn niet meer zo sterk, maar het blijft een goed elftal. zullen net in Sofia toch niet zo gemakkelijk krijgen. Maar over t resultaat van deze wedstrijd ben ik meer dan tevreden". En dat dit Stefan Boskos dan ook zijn, want al viel Ajax dan als een :etenen aan, doelpunten kwamen er na die snelle openingstreffer bde twaalfde minuut door Jan Milder niet. Zelfs de strafschop, die phnny Rep voor Ajax zes minuten voor rust mocht nemen, leverde ten resultaat op en zo gaat Aja x met een weinig hoopvol resul- at over veertien dagen aan de tweede ontmoeting beginnen. h* hebben de Amsterdammers Isteravond, voor een met onge ler 40.000 toeschouwers gevuld lympiscly Stadion alle moge- Ikheden van de wereld gehad b ruimer afstand te nemen in de Bulgaarse kampioens- oeg. Al in de derde minuut |oest de Bulgaarse doelman i fl ,rdanov Iar,guit naar de hoek ^V^di een diagonaal schot van de ftrd werkende en goed spelen- t Jan Mulder uit zijn doel te luden. IA counterde rechter razend- tel. Linkerverdediger Wassilev pk mee ten aanval en hij was die een hard schot losliet dat Ier de kruising in het Ajax fl dreigde te gaan. Maar hz Stuy die overigens een ige avond had, redde be- de lat kleine tien minuten leek tn d score te gaan ope- een slim passje be an Mulder de mee op- Wim Suurbier, die van rlijn voorzette. Piet e het hoofd onder de kopte tegen de lat. nalde vervolgens de |de bal opnieuw in, Aj^ov kon het schot C «doellijn keren. denen en drukte twapet de rug tegen tot jsulteerde in de doelpi, dan eindelijk om later, enige Plaatst,Rep draaide kant vafAev heen 611 schop pi' de buite"- bal verrj; 5e' st"'' CSKA d.Jndraaiende tenspel b:ejnsle' ?an «S IcidenJeend Gov uit WaG 'Zl"m .Vlegel echter mei AjaBx) voor zich laag inschieten 1—6. Protesten van de Bulgaren als zou Mulder buitenspel hebben gestaan, weerde Gow van zich af. Jordanov redde ten koste van een hoekschop bij een inzet van Neeskens. Keizer belastte zich hiermee. Vlijmscherp daalde de bal in de doelmond neer. Met een snelle reactie raakte Wassi- ley de bal met de hand om deze van richting te doen verande ren. Scheidsrechter Gow stond er bovenop en legde de bal op de strafschopstip. Te slap Johnny Rep zette zich achter de bal die hij via de handen van Jordanov op de paal mikte. Johnny Rep: „Ik dacht, laat ik hem nu in de andere hoek schieten want tegen PSV had den ze gezien aan welke kant ik hem had genomen. Maar het schot was te slap". De misser leek het moreel van de Ajax-ploeg te knakken. Vooral na rust rommelde de Amster damse formatie behoorlijk. CSKA kreeg er kennelijk meer zin in en trok er nu met drie spitsen op uit. Zekov, lange tijd een eenzame spits zag nu De- nev voor rust wegens opmerkin gen op de leiding bedeeld met een gele kaart en Marasliev naast zich opdoemen. Het pu bliek had er geen vrede mee en spoorde Ajax met handgeklap tot meer spoed. Ajax gaf gehoor aan de oproep, verhoogde het tempo en drong CSKA terug. Maar in die haast vergat Ajax de zuiverheid. De vleugels Kei zer (later vervangen door Ar nold Mühren) en Rep werden weinig in het spel betrokken en hoge ballen daailden neer in het centrum van de Bulgaren, waar Jankov heer en meester was. In de 25ste minuut, toe deze lange centrale verdediger voor de zoveelste maal met 't hoofd De kans voor Johnny Rep om Ajax naar een veilige voorsprong van 2—0 te schieten. Doelman Jordanov van CSKA zou echter in de baan van het schot vallen. de bal met een boog terug. In de uiterste hoek verdween het leer in doel. Maar arbiter Gow keurde de treffer af, omdat in zijn ogen Johan Neeskens bui tenspel had gestaan. Suurbier: „Dat is toch waanzin. Van zo'n afstand staat niemand hinder lijk buiten spel". Ajax kreeg intussen de zoveelste tegenslag te verwerken. Dat leek de ploeg te irriteren. Jan Mulder, die doelman Jordanov al eens had geblesseerd, joeg nu hard achter een diepte pass van Gerie Mühren aan. Opnieuw kwam hij in botsing met de Bul gaarse doelman, die zich met een gebroken arm moest laten vervangen door Philipov. Het wekte de woede van de Bul gaarse aanvoerder Penev op, die Mulder fors op zij duwde. CSKA trok zich nu terug in de verdediging, ramde alles wat maar even weg kon naar voren en haalde, zij het met de hak ken over de sloot het einde. Op gelucht dropen de Bulgaren af. Middenvelder Spredkov: „Te vreden zijn we. Of Ajax zwak ker is? Nee, dat dacht ik niet maar ze missen Johan Cruyff." Een gemis dat duidelijk voelbaar was, ondanks de kleine zege van 1—0 kan men gerust zeggen dat Ajax had verloren. TON DE WIT Ajax-trainer George Knobel was hard in zijn kritiek. „Dit was voetbal, dat Ajax onwaardig is. We hebben erg veel kansen gemist. Dat kun je je aan de top niet permitteren". Voor Knobel was de gemiste strafschop van johnny Rep het keer punt in de wedstrijd geweest. „Als die bal erin was gegaan, dan hadden we ontspannen kunnen gaan spelen, dan hadden we Ajax gezien zoals het vroeger speelde". Johnny Rep, over de unieke kans die hij miste om Ajax op 2-0 te zetten: „Ik schoot te slap in. Al vond ik wel dat de keeper erg vroeg in de hoek zat. Overigens was het afspraak dat Rep en niet Gerry Mühren een eventuele strafschop zou nemen, ondanks dat Rep tegen FC Utrecht en PSV wel succes had. Hij schoot toen echter in de andere hoek. Knobel daarover: „Voordat hij schoot heeft Mühren tegen hem staan praten. Hij heeft gezegd dat nij linies moest schieten. Waarschijnlijk omdat Mühren vorig jaar in Sofia een straf schop in de rechterhoek door Jordanov gestopt zag". Johnny Rep: „We hebben al vaker thuis met 1-0 gewonnen en kwamen er dan toch door". Aan de Bulgaarse kant was men uiteraard tevreden over de 1-0 nederla-g. Coach Boskov bleef echter voorzichtig: „In voetbal is 1-0 nooit genoeg. De spelers zullen in Sofia moeten laten zien dat die 1-0 goed is. De Ajacieden waren overigens ook van mening, dat er niet bij ster intelligent was gevoetbald. Johnny Rep: „We hebben dom gespeeld. Vooral na de rust. Het .iad minstens 4-0 moe ten zijn. We gingen nu te gehaast spelen met veel lange bal len. Maar de volgende ronde halen we wel, waarom niet. Gerry Mühren: „We hadden wel met 6-0 moeten winnen, maar we waren niet koelbloedig genoeg. Ik denk dat we het in So fia moeilijk zullen krijgen, maar vs gaan er niet uit". Die mening was trouwens Wim Suurbier ook toegedaan. „Ik ben vol vertrouwen voor de return. Ik ben zo langzamerhand te oud om alles direct maar somber in te gaan zien". bwk Leuke attentie We vinden 't altijd leuk als iemand op bezoek komt. Daarom doen we nu ook eens iets terug. Met een aardige attentie. Voor de kinderen zo'n grappig 'Ping'-kleurboek of 'n spannend 'Ping'-stripboek. Omdat 't deze week een beetje feest is bij de Rabobank. Spaarplannen uitvoeren Als u komt kunt u meteen uw spaarplannen in daden omzetten. Laat u maar eens vertellen hoe u bij de Rabobank kunt sparen volgens uw eigen wensen en omstandigheden. sparen doet u bij de Zo noemen zich Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13