CHRISTEN DE MOCRATISCH APPÉL NIEUW IN ALKEMADE J. Wesselman nieuwe voorzitter van de stichting Alkeburcht proveste rijn- en veenstreek en vïïeïsïreek is gewoon een fijne fliodesnop Conrector verlaat Fioretti Herdruk van Zeven ZVoudse Zaligheden is in voorbereiding B. en w. Voorschoten willen geen drempels in de Gravenlaan PEUTERSPEELZAAL NOORD-HOFLAND WIL HALVE TON PAGINA 4 LEI USE COURANT ALKEMADE i— Een van de be langrijkste besluiten op de in houden algemene ledenvergade- he6 dorpshuis „Alkeburcht" ge ring van de KVP is ongetwijfeld geweest om over te gaan tot samenwerking van de bestaande Chr. partijen in de gemeenfen. Op voorstel van de heer Ver boom wordt deze samenwerking voorlopig aangegaan voor vier jaar. De confessionele partijen zullen dan in Alkemade uitkomen onder de naam van CDA (Chris- ten-Democrat isch-Appèl) Op dit agendapunt werd een inlei ding gehouden door het lid van de Prov. Staten de heer J. M. Nooy welke inging op de reeds enkele jaren geleden geboren gedachte om tot samenwerking te komen. Niet overal is men unaniem voor deze samenwer king. Partijgebondenheid voor de frak- tie is niet meer zo sterk als vroeger, men moet ook de be langen van hen die anders ge richt denken behartigen. In feite is deze samenwerking in De Raad van Alkemade reeds aan wezig. Het toekomstig partijbe stuur zal moeten bestaan uit 2 AR. 2 CHU en 4 KVP-leden. Vanwege de gemeenteraadsver kiezingen op 29 mei 1974 moet alles voor 16 april 1974 zijn be slist. Van belang noemde de heer Nooy het om te komen tot een eensgezinde samenwerking in de vertegenwoordiging voor gemeenteraad, provincie en Ka mer. Zoals vermeld ging de vergade ring met het voorstel tot samen werking accoord zodat Chris- ten-Democratisch-Appèl in Alke made een feit is. Gezien het minder prettige weer toonde voorzitter M. J. J. v.d. Heuvel bij de opening van de vergadering zich niet geheel on tevreden over de opkomst. Zo wel mevr. Krijger-v.d. Meer als penningmeester Th. v.d. Salm verkregen goedkeuring over de uitgebrachte verslagen. Bij de bestuursverkiezing waren de heren P. Bakker en H. Ho- genboom niet meer herkiesbaar. Herkozen werden mevr. Krij ger-v.d. Meer, de heren N. Bak ker en M. J. J. v.d. Heuvel, en als nieuwe bestuursleden wer den gekozen A. G. l'Ami, W. P. Klerks, P. P. M. Kuiper en N. J. F. Wagenaar. Door wethou der N. J. Verhaar, tot voor kort fraktievoorzitter KVP in de Raad van Alkemade, werd een overzicht gegeven van de activi teiten van de Raad van Alke made in het afgelopen jaar. In de beleidsvoering is het urgen tieprogramma tot leidraad ge weest, waarbij het, aldus spr. verheugend is te noemen, dat de woningnood voor het aller grootste deel is opgelost. Een nieuw probleem zijn de door de hoge bouwkosten ontstane hoge huren van 250 tot 275 per maand. Doorstroming kan hier in nivellerend werken. ALKEMADE De Stichting Jeugd- en Verenigingsgebou wen (beheerster van het dorpshuis „De Alkeburcht") heeft als haar nieuwe voorzit ter benoemd: de heer J. Th. Wesselman, Voorstraat 12 te Roelofarendsveen. De heer Wesselman volgt hiermede de heer J. S. Wagenaar op, die ontslag genomen had wegens zijn benoeming tot burgemees ter van Zevenhoven. Tijdens dezelfde vergadering van de unanieme verkiezing van de nieuwe voorzitter heeft de heer Wagenaar afscheid ge nomen van de bestuursleden. Namens het bestuur werd hij onder meer toegesproken voor het stichtingslid, de heer N. J. Verhaar, die de heer Wage- naai onlangs opgevolgd is als wethouder van Alkemade. De heer Verhaar releveerde het voorzitterschap van de schei dende voorzitter vanaf de aan vang circa 18 jaar geleden van de Stichting. De grootste Oud-voorzitter Wagenaar: „overschotje op exploitatie niet ondenkbaar" zorg was toen om tot een ver enigingsgebouw te komen voor geheel Oost-Alkemade en juist in een periode, dat er grote volksverhuizingen en uitbrei dingen in dat deel van de ge meente voor de deur stonden. De moeilijkheden waren toen legio maar men heeft zich er doorheen geworsteld. De heer Wagenaar noemde het spijtig het voorzitterschap te moeten neerleggen maar was ander zijds verheugd, dat nog zovele bestuursleden uit het „eerste uur" aanwezig waren. Het dorpshuis had veel tijd ge vergd maar men was er it geslaagd om iets moois in het centrum te bouwen voor jeugd en verenigingen, dat men thans beslist niet meer zou willen missen. Over de ex ploitatie zei hij, dat het dorps huis thans aan zijn optimale benutting toe is. De jeugd komt er in toenemende mate naar toe en op sommige tijden kan men van een overbezet ting spreken. Financieel gaat het ook de goede kant op. Een sluitende exploitatie zou heel goed mogelijk zijn en zelfs een overschotje zou niet ondenk baar zijn. Mar het dorpshuis bestuur legt zich vrijwillig grote beperkingen op om de middenstand niet in de wielen te rijden. Vandaar dat men fi nancieel op de kleine steentjes moet lopen". Hij was ver heugd, dat de heer Wessel man, met wie hij al zeventien jaar als secretaris samenge werkt had, zijn opvolger was geworden. Hij wenste hem alle succes toe. In de eerstkomen de vergadering zal een nieuwe secretaris benoemd worden. Voor modebewuste mannen. Prettige bediening, prettige V prijzen. Alles bij de hand: -nappa en suede, kostuums, pantalons, kolberts, overhemden, vrije tijdskleding. 1™ PROVESTE WWW Moderne Herenmode vyV I Haarlemmerstraat 149 yLeidenJ LISSE De heer P. L. Freiters, conrector van het Fioretti-Colle- ge te Lisse gaat wegens het be reiken van de pensioengerech tigde ieef'ijd de school verlaten. Het afscheid zal plaats vinden op 2 nov. a.s. des mórgens om 1,0.50 uur. 's Middags zal hij af scheid nemen van zijn collega's en vanaf 4 30 uur wordt hem een afscheidsreceptie aangebo den. 0 ALPHEN AAN DEN RIJN De muziekvereniging Crescendo heeft haar jubi leum gisteravond op stem mige wijze gevierd. In een afgeladen Avifauna werkte een klaarblijkelijk nog zeer jong van hart Cres cendo het jubileumpro gramma af. Het 50-ja rige Alphense muziekge zelschap speelde onder an dere een werk van Von We ber. Er was gisteravond tevens 'n optreden van de drumband Crescendo met majorettes. Na de pauze vermaakte een cabaret-ge zelschap de aanwezigen. ZOETERWOUDE De Stichting „Oud-Zoeterwoude" streeft er naar om te komen tot een herdruk van het boekje De zeven zaligheden van Zoeterwoude". Dit werkje waarin op overzichtelijke en santé wijze diverse Zoeterwoudse aangelegenheden aan een nadere beschouwing werden onderworpen, verscheen in 1946 van de hand van oud-Lidse Couranthoofdredacteur L. C. J. Roozen. Door de auteur werden uitgekozen de gemeentesecretarie, de Zuid- buurt, de Weipoort, Gelderswoude, Hoge Rijndijk en de Vlietweg. Het bleek in een behoefte te voorzien en is reeds lang uitverkocht De Stichting „Oud Zoeterwoude" heeft het gemeentebestuur zijn plannen tot heruitgave kenbaar gemaakt. Deze juicht dit toe temeer daar de heer Roozen zich bereid heeft verklaard een nieuw hoofd stuk aan het werkje toe te voegen wat van groot belang is gezien de dynamische ontwikkeling van de gemeente sinds 1946. Gezien de culturele en cultuur-historische waarde stelt het college voor een krediet van 2.500 hiervoor te voteren en deze uitgaaf te dekken uit het „Cultuurfonds". Hierdoor zal mogelijk ook de prijs van deze uitgave voor het publiek iets aantreikkelijker te maken zijn. De oplage zal 1500 exmeplaren zijn waarvan de totaalkosten worden geraamd op 6000. ZOETERWOUDE De bewoners van de Jan Albert de Gravenlaan willen voorkomen dat automobilisten in hun straat de maximum snelheid overschrijden waartoe zij gaarne „verkeersdrempels" aan gebracht zien. Zij hebben daartoe een verzoek aan het gemeentebe stuur gericht. B. enW. stellen de raad voor dit af te wijzen en voe ren daarvoor o.m. het volgende aan; De J.A. de Gravenlaan heeft niet veel verkeer te duchten. Gezien haar liging. Bovendien laten de twee haakse bochten geen hoge snelheden toe. Exra drukte in de strat is v/eliswaar gedurende een korte tijd, veroorzaakt door een wegomlc-iding, maar de werkzaamheden zijn inmiddels al weer achter de rug. Afgezien hiervan ziet het college niet in dat „ver keersdrempels" het te harde rijden in de straat zélf zou den kunnen voorkomen. Tenmaal de drempel gepasseerd, zal eventueel onver antwoorde! ii; rijden niet meer voorkomen kunnen worden. Burge meester en wethouders achten geen noodzaak aanwezig voor de J.A. de Gr. verilaan een uitzonderingspositie te maken ten opzichte van ander*- straten in het plan „Westeinde 1". VOORSCHOTEN De Stichting Kinderspeelzaal Voorschoten heeft om een gemeentelijke garantie voor een door haar te sluiten geldlening van maxi maal 90.000,- verzocht, wel ke nodig zal zijn voor een ei gen gebouwtje nabij het Albar- daplantsoen. De Stichting is van plan te bouwen samen met de gezamenlijke kerken van Voorschoten, welke even eens behoefte hebben aan een waarvan de Stichting Kinder speelzaal Voorschoten 60 voor haar rekening zal nemen. Op het terrein waar het gebouw tje geplaatst zal worden was eerst een tweeklassige Ideuter- school gedacht. Gezien het streven naar integratie van het kleuter- en basisonderwijs en de daadbij noodzakelijke concentratie van de scholen bouw menen b. en w. dat op dit terrein nimmer een kleu terschool gebouwd zal worden. 0 AARLANDERVEEN Kleuterleidster Thea Grob- ben-De Rooij uit Aarlander- veen ter gelegenheid van haar vertrek een fraaie fiets aangeboden. De echtgenoot van „juffrouw Thea" was niet vergeten en kreeg si garen, een drankje en een foto van zijn vrouw samen met de kleuters. Mevrouw Grobben vertrekt naar el ders en is zodoende ge dwongen de kleuters aan 'n andere leidster over te la ten. Aanvankelijk met verbazing en later met stijgende ergernis heeft ons bestuur kennis geno men van de onzin, vermeld i' het verslag van de gehouden ge meenteraadsvergadering van de gemeente Alkemade, in de Leid- se Courant van 16 oktober. Het artikel vangt aan met de vet gedrukte kop „OVERLEG TUS SEN ALKEBURCHT EN GE MEENTE MOET VERBETE REN". En vervolgens de mede deling, dat de Stichting moeite blijkt te hebben om de boekhou ding van de „Alkeburcht" bin nen redelijke grenzen te hou den. Een onbegrijpelijk gegeven en een stelling die kennelijk volkomen gebrek aan kennis van zaken demonstreren. Ons bestuur zou met de verstrek ker van deze gegevens wel eens een nader gesprek wensen. De feiten zijn aldus. Vanaf de op richting der Stichting in 1957 wordt een boekhouding gevoerd, die duidelijk en naar de eisen der tijd is opgesteld. Op deze boekhouding zijn in het verleden goedkeuringen gegeven voor de bouw, diverse subsidies verstrekt en diverse zaken gere geld. Al deze gegevens zijn in het ver leden, en worden nog steeds di verse keren gecontroleerd door o.a. de afd. financiën van de ge meente Alkemade. En nog onlangs zijn alle stukken en alle gegevens vanaf de op richting tot eind 1972 door de gemeente geverifieerd- Voorts is er per medio 1972 een commissie gevormd, bestaande UW MENING uit twee afgevaardigden ons bestuur en twee ambtena ren van de gemeente, teneinde te komen tot het eventueel a passen van de statuten de ex ploitatie volledig rendabel te maken. Aan overleg en verstrekken van gegevens en het voeren van een juiste administratie en boekhou ding ontbreekt het dus niet. De opmerking van het gemeente raadslid Van Hees van de VGA, waarin gesteld wordt dat het al leen zijn bedoeling is om het Stichtingsbestuur grotere open heid van zaken af te dwingen is wel zeer ondoordacht en onjuist. Op de uitlating van zijn fractielei der, de heer Van Duijkeren in zake „met hangende pootjes en op de knieën bij de gemeente komen vragen om geld" willen wij slechts stellen, dat een der gelijke mentaliteit de persoon en denkwijze wel tekent en waaruit ook wederom het niet kennen van de feiten blijkt. Kennelijk legt de heer Van Duij keren deze maatstaven niet aan indien hij optreedt voor het vra gen van subsidies en bijdragen in de vorm van arbeid en mate riaal voor een voetbalvereniging en of medewerking om te ko men tot oprichting van een of meerdere openbare scholen. Waarbij het om zeer grote be dragen gaat. Het bekende spreek woord „Als de vos zijn passie preekt, boer pas op je kippen" gaat hier kennelijk op. De betreffende raadsleden en de betreffende ambtenaren worden echter bij deze alsnog uitgeno digd om alle mogelijke gege vens met ons bestuur door te nemen. Waarschijnlijk komt men dan wel tot een juiste stellingname. Voorts merkt ons bestuur op, dat het niet zo'n kunst is om zonder voldoende kennis van zaken te gen het werk van vrijwilligers waaruit ons bestuur samen gesteld is aan te schoppen. Indien de desbetreffende oppo santen het werk beter en voor deliger kunnen uitvoeren, dan worden zij gaarne uitgenodigd zitting te nemen in ons bestuur. Of dit laatste zal lukken, betwijfe len wij, daar reeds diverse ke ren is gebleken, dat indien ex ploitatie en beheer door het ge meentelijk apparaat wordt over genomen, dit tot op heden nog steeds kostenverhogend heeft gewerkt. Voorbeelden als het zwembad en veerpont zijn wel te vinden. Tenslotte willen wij nog uitdruk kelijk stellen, dat wij met bo vengenoemde opmerkingen niet de intentie hebben om de pretti ge sfeer van samenwerking met diverse instanties te vertroebe len, maar het is onze eer te na om dergelijke opmerkingen door raads'eden in een ODenbare ver-1 gadering meegedeeld, zo maar over onze kant te laten gaan. In een dergelijke raadsvergade ring kunnen en mogen wij niet van repliek dienen, zodat ons alleen deze mogelijkheid van een ingezonden stuk overbleef om ons hart eens te luchten. i STICHTING JF.UGD- en VERENIGINGSGEBOUWEN

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4