SIERTEELTGEBIED IN BOSKOOP HEEFT GOEDE WEGEN HARD NODIG <1 Zwembad in Zoeterwoude kost meer dan miljoen Pad van Harkes in Hazerswoude onder de loep rijn- en veenstreek Kwekers moeten meebetalen in kosten voor aanleg en opknappen wegen Mr, W, Geertsema heit eerste paal van sportschool in. Wassenaar OOK Wat u moet weten PAGINA 4 DINSDAG 23 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT BOSKOOP Voor de instandhou ding van he t wegennet in het „sierteeltgebied" verdient het aanbeveling een „wegschap" in te stellen en er dient een alge mene bijdrage op areaalbasis van de verbruikers te worden Aldus werd vastgesteld in een conclusieverslag van de verga deringen van de vier werkgroe pen uit de commissie, belast met de voorbereiding van de herziening van het bestem mingsplan „sierteelt-gebied-Bos- koop". De werkgroepen één en drie bo gen zich over de financiële en sociaal-economische aspecten waarbij de laatste stelt, dat voor medefinanciering door het bedrijfsleven uit de lijst van uit te voeren werken, alleen die moeten worden uitgekozen wel ke een specifieke betekenis voor de boomkwekerij hebben. Andere voorzieningen zullen uit algemene middelen moeten wor den gefinancierd. Voor de z.g. boomkwekerijwegen dient een prioriteitenschema te worden opgesteld. De volgens dit schema uit te voe ren werken vergen een investe ring van vijf miljoen gulden ge durende de eerste vijf jaar. Hiervoor zullen de jaarlijkse lasten plm. vijfhonderdduizend gulden bedragen. Als mogelijke financiering wordt aangegeven: a.) Heffing per be drijf van 0,20 per RR: ge schatte opbrengst 63.000. b.) heffing op toegangen tot de be drijven, die breder zijn dan 1,5 meter; geraamde opbrengst 142.000. c.) Heffing van 3,- per ton plantenmateriaal, be stemd voor export, te verreke nen door de expediteurs; ge raamde opbrengst 45.000. Hiermee zou de totale opbrengst van het bedrijfsleven komen op 250.000. De gemeente zal dan eenzelfde bedrag moet betalen aan genoemde projecten. Werkgroep twee, die de stede- bouwkundige en landschappelij ke aspecten onder de loep nam, heeft geen bezwaar tegen de vestigingen van boomkwekerbe- drijven met name van boom kwekersexporteurs aan Voshol en omgeving. Ter ontsluiting van dit gebied zou de Insteek kunnen worden doorgetrokken. Bedrijven, die zich daar vestigen, zullen dan wel de consequenties voor de aan en afvoer van hun produkten voor eigen rekening moeten nemen. Althans voorlo pig. Krijgen meerdere bedrijven interesse voor dit gebied, dan kan door onderlinge samenwer king misschien een centrale pakgelegenheid, voor de boom- kwekerijprodukten kunnen ont staan. De werkgroep ziet dat bij een dergelijke ontwikkeling dat in het centrum van de gemeente, zowel voor de aan- en afvoer van boomkwekerijprodukten als de afmetingen van de bedrijfs gebouwen „beperkende maatre gelen" kunnen worden geno men. Achter deze maatregelen moet wel een vraagteken wor den gezet opdat men weinig al ternatieve ziet in verband met de grondschaarste in het „bui tengebied". Als het „boomkwekerijverkeer" in de dorpskern beperkt zou kunnen worden, zijn althans daar geen grote investeringen voor de wegen nodig. Toch blijft de situatie moeilijk daar langs verschillende wegen al export boomkwekerijen gevestigd zijn, waardoor reconstructie van deze wegen nodig is. Werkgroep drie stelt, dat de vestigingszo nes zeer duidelijk moeten wor den vastgesteld en bekend ge maakt met vermelding van de mogelijkheden en beperkingen. Werkgroep twee is van mening voor wat betreft de bedrijfswo ningen, dat de relatie woning en bedrijf onverkort gehandhaaft moet blijven en beveelt aan geen nieuwe vergunningen af te geven aan bedrijven die reeds een bedrijfswoning hebben of hebben gehad. Volgens deze werkgroep is het nodig dat men, al naar gelang de aard van het bedrijf en de ligging aan de verschillende wegen, voorschrif ten geeft ten aanzien van de be drijfsgebouwen. Ook de werkgroepen drie en vier vinden deze beperkingen nood zakelijk. Met is algemeen van oordeel dat het laden en lossen van boomkwekerijprodukten op eigen terrein moet gebeuren. Het laden en lossen op de open bare weg moet worden verbo den, ook al uit oogpunt van ver keersveiligheid. Hiervoor moe- ten de in- en uitritten bij de be drijven worden aangepast aan de situatie ter plaatse. wegen dienen ge schikt te zijn voor het zware in ternationale vrachtvervoer. Ze moeten voldoen aan de door de EEG gestelde normen. De breedte van de wegkruinen en eventuele doorrijhoogte van de bruggen moeten worden aange geven. Het Boskoopse wegennet zal moeten worden gesplitst in wegen die geschikt zijn voor zwaar en voor licht vervoer. De polders blijven beschikbaar voor het watervervoer. De vele sloten blijven hun natuurlijke funktie volledig vervullen. De aan te leggen dammen moeten voorzien zijn van duikers met voldoende doorlaat. Het kapver- bod voor houtwallen (windak- kers) moet worden opgeheven en vervangen door de bepaling, dat deze in stand moeten wor den gehouden. Volgens werkgroep drie moeten het le en 2e Laag-Boskoop met de Parklaan en de bruggen, res pectievelijk aan het le Laag- Boskoop en de Zijde als eerste proriteit worden aagenomen, vervolgens als tweede prioriteit de verlaging van de Bulkse brug (Reijerskoop/Goudse Rij weg) en de brug bij de kruising Rijneveld/Goudse Rijweg, als mede de verbetering van de Halve Raak. Het is van groot belang dat eerst de bestaande wegen worden gereconstrueerd of verbeterd alvorens aan de aanleg van nieuwe wegen te denken. Werkgroep vier vindt dat eigen lijk alle wegen in Boskoop B- wegen moeten zijn in verband met de zachte bodemgesteld heid. Deze groep doet enige sug gesties voor het oostelijk gedeel te van de Overslag zou een par keerverbod moeten worden vastgesteld in verband met de aan- en afvoer van kwekerijma terialen, grond, mest en derge lijke. De expeditiebedrijven moeten bij groepagevervoer zelf hun papie ren enz. bij de chauffeur inleve ren. Voor dit soort vervoer moet de mogelijkheid onder zocht worden of er nog twee overslagplaatsen aangewezen kunnen worden. Bijvoorbeeld aan de oostzijde van de Gouwe op het terrein van het tuincen trum Florida, aan de Westzijde komt het verharde deel aan het einde Parklaan in aanmerking. Man bekneld tussen tractor en vrachtwagen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij het optrekken van een tractor door een veenvrachtauto op de Veldbloemweg in Alphen aan den Rijn is gisteren een 58-jari- ge man bekneld geraakt. Hij moest met gekneusde ribben naar het ziekenhuis worden ver voerd. Het ongeluk gebeurde toen de man de sleepketting wil de losmaken en de tractor plot seling naar voren schoot. Haduard-volley draait prima HAZERSWOUDE Het gaat goed met de standaardteams van de Hazerswoudse volleybalvereni ging Haduard. Het eerste da mesteam boekte de derde ach tereenvolgende overwinning en WW 2 was hiervan de dupe (3 0). Ook het "eerste" van de he ren handhaafde in de derde com petitiewedstrijd de ongeslagen status door een 3—1 zege op Sp. Lisse. Haduard 2 (dames) deed mee aan de successenreeks door een 3—1 winst op DAC 2. waardoor ook dit zestal ongesla gen in de running bleef. Bij de dames luidden de andere uitslagen: Haduard 3—KVC 3 0—3; Haduard 4—LUSV 2 0—3 Heren: Haduaro 2—LUSV 3 3- 0; Haduard 3Teylingen 1 13: Haduard (junioren)—DAC 30 Hazerswoude gaf 2000 gulden voor project Tanzania HAZERSWOUDE De tweedui- zend gulden Voor het landbouw project in Tanzania, dat de sec tie Missie en Ontwikkeling van de parochie H. Bernardus/H. Michaël te Hazerswoude-Rijn- dijk/Koudekerk aan den Rijn had geadopteerd, zijn er. De af gelopen weekeind in Het Anker gehouden bazar en in Zwaan- tjes- en Scheepjeskerk gehouden collecten brachten naimelijk zo'n drieduizend gulden op. Het ligt in de bedoeling dat hij van 2000 gulden zal worden besteed voor het landbouwproject van pastor Peter Dalali in het Tanza- niaanse Ngava. Pauselijke Mis siewerken krijgt de rest van het bedrag, dat tijdens het weekend van Wereldmissiedag werd bij eengegaard, overgemaakt, om dit te besteden voor een ander doel. WASSENAAR Paul Ci troen heeft in de Openba re Bibliotheek aan de Lui- felbaan een tentoonstel ling geopend van schilde rijen en kleurtekeningen van de jonge Wassenaar- se kunstschilder Bart de Graaf, een tentoonstel ling, die tot 10 november - a.s. duren zal. Paul Citroen herinnerde er aan, dat Bart de Graaf als 14-jarige scholier zijn werk al aan hem kwam laten zien en van het be gin af aan heeft het hem geboeid door de drang, de drift, de stuwing, die hij er in aantrof. De opening van de expositie werd onder meer bijge woond door burgemeester mr. K. Staab en wethou der mr. dr. W. F. van Gunsteren. Zoeterwoude Het nieuwe zwembadcomplex in het sportpark Haas broek aan de Nieuweweg te Zoeterwoude waarvan het overdekte in- structiebad inmiddels in gebruik is genomen, gaat meer dan 'n mil joen gulden kosten. Tot nu toe zijn hiervoor kredieten genoteerd tot een bedrag van 968.100. Aan de gemeenteraad worat nu verzoent een aanvullend krediet van 58.000 beschikbaar te willen stellen. Bij het maken van bestek met kostenraming en bij het begroten van de aan t.e schaffen inventaris is er van uitgegaan dat het zwembad met een bepaald maximum bedrag gerealiseerd diende te worden. Dit heeft geleid tot vele bezuinigingen. Later is men tot de conclusie gekomen dat dit te drastisch is gebeurd. Ook zijn er enke le inventarisstukken over het hoofd gezien. In een eerder verstrekt aanvullend bedrag voor straal en coatings- werken voor de buitenbaden bleken de vloeren niet te zijn inbegre pen. B en W achten dit toch zeer belangrijk i.v.m. de hygiëne en om aangroeiingen aan het beton te voorkomen. De tweede noodza kelijk gebleken voorziening betreft het bezoden van de zonneweide, In verband met het uitlopen van de werkzaamheden aan het bad is het te laat geworden voor het inzaaien van graszaad. Om het bad toch het voigend jaar bij de opening van het zwemseizoen geheel gereed te hebben voor gebruik is het leggen van graszoden noodza kelijk geworden. Voor deze voorziening is een bedrag incl. BTW ge raamd van f 10.962. Voorgesteld wordt om een krediet van 58.000 ten laste te brengen van het fonds „Dorpsontwikkeling" Oud-burgemeester mr. W. J. Geertsema heeft gisteren, gekleed in zwarte oliejas en getooid met een helm op een terrein aan de Hof- campweg de eerste paal geheid voor een nieuwe sportschool voor de heer Stigter. Het heien onder het wakend oog van burgemees ter mr. K. Staab ging niet bijster vlot, maar dat lag niet aan de manier waarop de heer Geertsema aan de touwtjes trok, maar meer aan een technische storing, die in de loop van de dag overi gens verholpen werd. Tijdens een samenkomst, na de plechtigheid, in restaurant Bianca, heeft de heer Geertsema in een toespraak tot de heer en mevrouw Stigter een en ander uit de voorgeschiedenis van de sportschool gereleveerd. Het was in 1964, dat de school ge sticht werd door de heer Han Mulder. Onderdak werd gevonden in een broeikas aan de Schouwweg. In juni 1969 werd de school door de heer Stigter overgenomen. Het aantal leerlingen is intussen ge groeid tot Doven de 400, waardoor de bouw van een nieuw sportin stituut gerechtvaardigd werd. In de nieuwe school, waarin een sportzaal van ruim 14 x 9 meter, zal het aantal leerlingen verder kunnen groeien lot ruim 500. HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Hazerswoude beleggen op 5 november, vanaf 19.30 uur, een hoorzitting voor de eigenaren van de nabij het Pad van Harkes gelegen gronden. Gebruikers van gronden aan dit pad hebben toestemming gevraagd voor het maken van een uitpad op dit Pad van Harkes. De slechte staat van het wegdek en de constructie van het wegli- chaam maken een toenemend gebruik van dit pad, zeker door zwa re wagens, niet toelaatbaar. De gemeente is eigenaar, maar geen onderhoudsplichtige van dit pad. B. en w. willen nu nagaan in hoe verre er bij de belanghebbenden behoefte bestaat aan de verbete ring van het pad en wat dit verbeteren de belanghebbenden finan cieel waard is. HAZERSWOUDE De in Ha zerswoude gehouden deke nactie, die de Vredeswerk- groep Hazerswoude hield on der auspiciën van de Mond- lade Stichting, is een groot succes geworden. Tweehon derd dekéns en ruim 300 was de opbrengst voor de bewoners in de bevrijde ge bieden in Angola, Guinee Bissau en Mozambique. HAZERSWOUDE Tijdens de op maandag 29 oktober, om 20.00 uur, in het Hazerswoud se Michelshuis te houden pa rochiële gespreksavond staat het onderwerp „Relatie Man-Vrouw" centraal. Pater C.A. van Vliet (OFM) mode rator van de Bonaventura- scholengemeenschap te Lei den zal de inleiding houden. SASSENHEIM - Volgende week, van 29/10 tot 4/11 wordt t.b.v. de Ned. Vereni ging ter Bescherming van Dieren, een tollecte gehou den, waarvoor collectanten worden gevraagd. Deze kun nen zich opgeven bij me vrouw Verhoef, Anthonius- laan 30, Sassenheim, tel. 12612. Tevens kan men op bovengenoemd adres de ka lender bestellen van de Die renbescherming. De prijs van deze kalender bedraagt slechts 3.90. SASSENHEIM Op zondag, 28 en dinsdag 30 oktober a.s. wordt door deAlgemen eT neelvereniging „Pancras" bij „Cees en Ineke" (v.h. KSA) de eerste uitvoering van dit seizoen gehouden. Het is de klucht „Noppie in de vernie ling" van HJohan Blaaser. Aanvang 8 uur. LEIDEN In de Messiaskerk wordt zondag 28 oktober op een na de laatste applaus- dienst gehouden na een reeks van vijftig. Piet Taal houdt deze keer een praatje en Ton Liefaard zingt en speelt op de gitaar. Aanvang 7 uur. VALKENBURG De N.C.V. afdeling Valkenburg wordt morgen een huishoudelijke vergadering gehoude in de kerkzaal van de ned. Herv. Kerk. Aanvang 19.45 uur. WASSENAAR Het echtpaar Elligens viert a.s. donderdag zijn 5(V-jarig huwelijksfeest. Zowel bruid als bruidegom hebben zich ingezet voor de buurtschap Kerkehout. In ge bouw Zuiderhout is er op de feestdag gelegenheid tot feli citeren van 16.30 tot 18.00 LEIDSCHENDAM Met in gang van 5 november zal de indeling voor het ophalen van huisvuil worden gewij zigd. De bewoners zijn per circulaire van de nieuwe wty- kindeling op de hoogtegesteld De regeling voor het ophalen van grofcvuU op woensdag blijft onveranderd. WASSENAAR Buurtvereni ging „Nieuw Wassenaar" houdt vanavond n Kasteel De Wittenburg een algemene ledenvergadering. Ais nieuw bestuurslid wordt mevrouw M. de Mol van Otberloo voor gedragen. Aanvang 20.00 ZOETERWOUDE Met in gang van 5 november is me vrouw W. J. van der Drift Hilgerson debitante van de staatsloterij. Zij woont aan de Schenkelweg 1 in Zoeter woude dorp.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4