CARAVANS KUNNEN NU TOCH OP WARMONDSE ERVEN BUIJVEN STAAN Nieuwe TA VV- accommodatie feestelijk opengetrapt Eis van twee maanden voor „dood door schuld streeknieuws Na overleg met de provincie: Woubrugge bomvt weer 20 woningen in plan Verboom Plannen voor een verenigingsgebouw Woubrugge actueel PAGINA 4 MAANDAG 22 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT WARMOND De veelbe sproken caravans caravans op beoerenerven in de ge meente Warmond zullen per 1 november niet wor den verwijderd. Dit is het resultaat van overleg tus sen de gemeente en de pro vincie. Er is ondertussen een overgangsmaatregel getroffen, waardoor ieder jaar nieuwe vergunningen nodig zijn. Dit heeft o.a. tot gevolg dat als een cara van in andere handen over gaat, deze moet worden verwijderd. Morgen komt de caravankwestie in de raad. Zoals bekend tracht het War- mondse college van burgemees ter en wethouders, hierin ge steund door de raad, te berei ken dat voor het kamperen uit sluitend gebruikt wordt ge maakt van de daartoe aangewe zen kampeergronden. Dit, om te voorkomen dat er vaste kam- peer-terreinen zullen ontstaan op gronden die een andere be stemming hebbei-, of op gron den waarvan de bestem mings- planen nog niet klaar zijn. Een en ander houdt o.a. in dat het verboden is om bijv., op boere nerven sta-caravans te hebben of te gebruiken. Al enkele maanden geleden heeft de gemeente dan ook mensen, die op hun „agrarische erven" plaats boden aan meerdere ca ravans, een brief ESTUURD WAARIN HEN WERD MEEGE DEELD, DAT ZIJ AAN DEZE MOETEN VERWIJDEREN. Het gaat hier om twee adressen aan de Zijldijk en een in de ZSwei- landpolder, met resp. 2, 3 en 5 caravans. Op 23 augustus j.l. hebben de be trokken kampeerders zich tot de radsaleden gewend, met het verzoek om toestemming voor het blijven innemen van stand plaatsen t.b.v. recreatief ge bruik voor hun caravans. De raad heeft toen b. en w. ge vraagd om dit schrijven van ad vies te voorzien. De betrokken caravneigenaarS hebben bij Gedeputeerde Staten bezwaarschriften ingediend te gen de gemeentelijke aanschrij vingen tot verwijdering van de caravans. Daarom is inmiddels, op initiatief van de Provincie overleg gepleegd over deze zaak en over de totaalproblematiek, verbonden aan zowel het ge meentelijk als het provinciaal carvan-beleid'ó In concreta is met de Provincie het volgende afgedproken: De gemeente gat per 1 november a.s. niet over tot verwijdering van de caravans, doch geeft be- langhebvbenden als overgangs maatregel een strikt persoonlij ke toestemming van jaar tot jaar voor een recreatief ge bruik. Zou e/n caravan bijvoor beeld in andere handen over gaan, dan betekent di t, dat de caravan moet worden verwij derd. De Gemeente zal aan deze toe stemming nog enkele voorwaar den verbinden die de nadelige gevolgen voor het milieu, zoveel mogelijk voorkomen h et laten plaatsen van toiletvoorzieningen o.a.) De Provinciale toestem mingen zullen eveneens van jaar tot jaarworden ver lengd./, De Provincie zal van haar kant, gelet op het gemeen telijke beleid m.b.t. het zoveel mogelijk concentreren van het kamperen, het gebied in en rond de Kagerplassen met „rood" aanduiden Dat wil zeg gen dat dit gebied zal worden aangemerkt als verboden voor het hebben en plaatsen van ca ravans. Aanvragen om onthef fingen zullen door Ged. Staten worden geweigerd c.q. aange houden met verwijzing naar het gemeentelijk beleid in deze. 1. en W. zeggen verheugd te zijn dat Gemeente en Provincie el kaar op dit punt hebben weten te vinden. „Wil immers een ver dere aantasting vsn het land schappelijk „uiterst kwetsbare Kagerplassengebied voorkomen worden, dan is een gecoördi neerd beleid in deze zonder meer een noodzaak, aldus Bur gemeester en wethouders. O WOUBRUGGE Begin 1973 is men begonnen met de bouw van een zestiental premiewoningen te Hoogmade. Bij de ver koop van deze huizen, ging men van het standpunt uit, dat vooral inwoners van de gemeente Woubrugge voorkeur zou den krijgen. Het resultaat is, dat 12 woningen aan eigen inwo ners zijn verkocht. Thans is een toewijzing verkregen voor de bouw van 20 premie woningen in het zgn. Plan Verboom, gelegen naast het voet balveld aan de dorpszijde. Het gemeentebestuur huldigt hier hetzelfde standpunt, eerst eigen inwoners in de gelegenheid stellen een dergelijke woning te koooen om zodoende in de ei gen woningbehoefte te voorzien. De bouw geschiedt in opdracht van de gemeente voor dezelfde aannemer, die daar nog 28 woningwetwoningen bouwt. Uiter aard geschiedt één en ander wel voor rekening van de toe komstige eigenaar, die daartoe een overeenkomst sluit met het gemeentebestuur. De bouwkosten worden globaal geschat op 70.000. Belangstellenden voor deze koopwoningen zullen hierover nader worden ingelicht door het gemeentebestuur tijdens een bijeen komst, die gehouden wordt op woensdag 31 oktober om 8 uur in Het Oude Raedthuys. Ook over mogelijke financiering zal dan informatie worden verstrekt. Jan van Hameren generaal kampioen van „De Luchtsport" TER AAR Jan van Hameren is door de goede prestaties van zijn duiven in het afgelopen wedstrijdseizoen Generaal Kam pioen geworden van de postdui venvereniging „De Luchtsport" te Ter Aar. Op de tweede plaats eindigde de heer B. Wassen- burg, en de derde plaats was voor de heer Ph. Hoogervorst. De volledige uitslagen zijn: Vites se kampioen: 1. B. Wassenburg, 2. J. van de Meer, 3. J. van Ha meren. Midfondkampioen: 1. J. van Ha meren, 2. B. Kroon, 3. J. van de Meer. Fond kampioen: 1. B. Kroon, 2. J. van Hameren, 3. B. Wassen-1 burg. Aangewezen Vitesse: 1. B. Was senburg, 2. J. van Hameren, 3. Ph. Hoogervorst. Aangewezen Midfond kampioen: 1. B. Wassenburg, 2. H. van Hattem, 3. J. van Hameren. Aangewezen Fond-kampioen: 1. J. van de Meer. 2. B. Wassenburg, 3. B. Kroon. De beste oude duif is In het bezit van de heer B. Wassenburg. De J beste jonge duif is in het bezit van de heer D. Mank. ïonge duiven kampioen: 1. Ph. Hoogervorst, 2. D. Mank, 3. B. I Wassenburg. Na-vlucht kampioen: l.J. van de Meer, 2. B. Wassenburg, 3. J. van Hameren. Aangewezen jonge duif kampioen: 1. Ph. Hoogervorst, 2. A. Aker boom. 3. J. van de Meer. Kangewezen Na-vlucht kampioen: 1. J. van de Meer, 2. A. Aker boom, 3. D. Mank. fceneraal kampioen aangewezen: 1. J., v. d. Meer, 2. B. Wassen- burg|(3. Ph. Hoogervorst. Êampiden Koppels: 1. Ph. Hoo gervorst en A. Akerboom, 2. J. van Hameren en G. Wilden burg, J. D. Mank en B. Boo- gaart. TER AAR Zaterdagmorgen heeft burgemeester H. J. van de Poel in aanwezigheid van zijn echtgenote en beide wethouders de nieuwe speelaccommodatle der Ter Aarse voetbalvereniging T.A.V.V op feestelijke wijze ge opend. Nadat hij met een ge richte doelschop de laatste be lemmeringen effectief had weg geschoten konden de vele be langstellenden in deze verwor venheid van T.A.V-V een kijkje nemen. Voorzitter Cor Verzaal toonde op spontane wijze zijn welgemeen de dank aan de vele instanties en personen, die tot de realise ring van dit gebouw hadden bij gedragen. Met name noemde hij de heren Louis Hoogervorst en Kees Koopmans, die zelfs nog vlak voor de opening hun werk kleding voor feesttenue moesten verwisselen, voor hun uitzonder lijke bijdrage, in de vorm van de vele vrije uren, die zij voor de totstandkoming hiervan had den afgestaan. De heer A. Groeneveld van de Sportraad Ter Aar sprak over de teamgeest en de getoonde gemeenschapszin, waarmede dit clubgebouw tot stand was geko men. Een voorzittershamer liet bij hierbij ten geschenke gaan. De verbroederingsgedachte was ook uitgangspunt voor de plaat selijke tennisvereniging (buren) die voorstelde om een jaarlijkse wedstrijd te spelen en deze sug gestie vergezeld liet gaan van een fraaie beker, die de heer S. Sietsma aanbood aan de voorzit ter. De voorzitter van Altior, de heer Th. Otto, memoreerde de meer dan 500 voetballende jongeren in deze gemeente en vroeg hier voor in de toekomst meer aan dacht waarna hij T.A.V.V., naar een moeilijke periode van 24 jaar, met dit resultaat geluk wenste onder overhandiging van een enveloppe met inhoud. De heer Goedhart van het afde lingsbestuur Leiden van de K.N.V.B. (tevens oud hoofdon derwijzer van de voorzitter) sprak over de goede betrekkin gen met „Ter Aar" en herinner de zich de opvatting: dat voet bal eens een „heidens spel" was genoemd. De plaatselijke toneelvereniging „de Aarkanters", die vertegen woordigd was door mevr. T. den Uyl-Heemskerk, had kans gezien een aanzienlijk bedrag te sparen voor de nog aan te schaffen geluidsinstallatie. Naast de sprekers boden nog vele sportvrienden met geschen ken onder couvert de Ter Aarse voetbalvereniging hun financiële steun aan, waarbij de voorzitter bijna tijd te kort kwam or geschenken uit te pakken. WOUBRUGGE Voor vele inwoners van het dorp is een Vereni gingsgebouw nog steeds een onvervuld verlangen. Ook op het inves teringsprogramma van het gemeentebestuur voor de jaren 1973 1977 wordt aan deze aangelegenheid hoge prioriteit verleend. Teneinde een juist beeld te verkrijgen van de behoefte aan ruimte in het dorp, gelet op de voor verschillende aktiviteiten aanwezige ac commodatie, is aan alle verenigingen, Instanties en personen, die geacht kunnen worden van het gebouw gebruik te maken, een vra genlijst toegezonden, die voor 15 november ingeleverd dient te wor den. Vooral zal worden nagegaan, voor welke doeleinden de ruimte ge schikt gemaakt dient te worden, hoe vaak er gebruik van wordt ge maakt, terwijl ook de huurprijs een belangrijke rol speelt. Elke inwoner, die meent goede suggesties te hebben betreffende de opzet van dit gebouw, kan dit eveneens voor 15 november bij het gemeentebestuur kenbaar maken. ALPHEN AAN DEN RIJN Doordat de bestuurder plotse ling onwel werd raakte zater dagmiddag een tractor met aanhanger in een sloot langs de Marnixlaan in Alphen aan den Rijn. De bestuurder moet reeds zijn overleden toen de tractor te water raakte. Herenteam Avanti kon net winnen HAZERSWOUDE Het eerste herenteam van de Hazerswoud- se tafeltennisvereniging Avanti I won bij Bloemendaal met nipt verschil (4—6). Jan van Wetten en Theo Louwers waren elk goed voor twee zeges en Leo Straathof won een maal. De dubbelzege bezorgde Avanti de volle wedstrijd-winst. Avanti 2 was kansloos in de wedstrijd te gen Deltalloyd: het werd een 100 nederlaag. Dan deed Avanti's eerste jongensteam het beter tegen PSV, getuige de 8— 2 overwinning van Leon van de Werf (3), Peter de Groot (2) en Peter Streng (2) en de dubbel- triomf. Het tweede jongensteam behaalde een zelfde (dus 8—2) zege op MVOI. Jos Timmer mans en Peter de Groot bleven ongeslagen; Paul Stolwijk trok tweemaal aan het langste eind. Het eerste meisjesteam verloor met 4—6 van 21 Up, omdat Wil- ma Kooter maar twee punten en Annemieke Smits en Anne- lies Timmermans elk maar een maal winst konden aantekenen. Avanti 2 verloor met 64 bij Hoonworst 2. Bettine Vriese- I koop bleef ongeslagen, terwijl Karin van Meygaarden een punt scoorde. Avanti's eerste dames- team zag Tempo Team 3 met 4—6 aan het langste eind trek- ken. Els Vreeburg kwam I slechts een maal tot een over winning, terwijl Miriam van de Poel twee keer de felicitaties voor zich opeiste. Avanti's twee de damesteam versloeg DOCOS 2 met 9—1. In deze wedstrijd was de volle winst weggelegd voor Conny de Boer en Ineke de Ruiter en verloor invalster Joke Zonderop een maal. Invalidenbond Rijpwetering weer actief Rijpwetering In café Heems- i kerk te Roelofarendsveen hield j de invalidenbond „Alkemade en Omstreken" een geslaagde kon- taktavond voor de leden. Men kon sjoelen, kruis-en klaverjas- sen naar keuze. De uitslag is I als volgt: Klaverjassen: 1 S. j Bartels; 2 mej. A. Nederstigt; 3 mevr. de Koning. De enige win naar van het kruisjassen was C. v.d. Meer met 3023 punten. Sjoelen: 1 mevr. de Jong; 2 mevr. v.d. Klugt; 3 mevr.v.d. j Star. Vrijdag, 26 oktober a.s. wordt t.b.v. de uitgaansdag een kaartavond gehouden in café ,,'t j Lage Land" te Ou-Ade. Het gaat dan weer om prachtige prijzen en het begint om 20 uur precies. Hazerswoudse ballonnen in Oost-Duitsland HAZERSWOUDE Burgemees ter J. ten Heuvelhof heeft zater dagmiddag namens de winke liers van Hazerswoude-Rijndijk vijftien prijzen uitgereikt aan evenzoveel kinderen, die op 5 september met 1285 anderen een ballonnetje oplieten. De vijftien prijswinnaars zagen de label, die aan de ballon beves tigd zat, teruggestuurd uit Oost en Westduitsland en eigen Ne derland. Yfje Timmermans en Inge Vasseur, de twee minima- jorettes van het jeugdcircus Ca priole, vergezelden de burge meester met enige pracht en praal van het gemeentehuis naar de winkelgalerij aan de Da Costasingel. Majorettes van Capriole en tam boers van het plaatselijk korps verzorgden de muziek bij dit ge beuren in Rhynenburch, waar in Het Anker een bazaar werd ge houden voor de jeugd. Hier was de opbrengst overigens voor een landbouwproject in Tanzania, dat is geadopteerd door de sec tie missie en ontwikkeling van de parochie Bernardus en Mi chael. ALPHEN AAN DEN RIJN Er kwam een triest einde aan een gezellig feestavondje op 3 fe bruari van dit jaar, toen een auto, bestuurd door een 22-jarl- ge ijzervlechter uit Alphen aan den Rijn in het water langs de Oostkanaalweg reed. De ijzer vlechter kon nog juist uit de auto springen, doch Jannie W. Scheve en Frans Marbus ver dronken. Wegens veroorzaken van dood door schuld eiste don derdagmiddag de Officier van justitie voor de Haagse recht bank tegen de ijzervlechter twee maanden gevangenisstraf. Verdachte was de bewuste ALPHEN AAN DEN RIJN Afgelopen zaterdag heeft de muziekvereniging Crescendo uit Alphen aan den Rijn het 50-jarig bestaan gevierd. Bij deze gelegenheid ontving dirigent L. Janse de gouden speld voor het 40-jarig directeurschap van de NBF. Namens de gemeente was onder andere burgemeester mr. Gallas aanwezig. Op de foto het bestuur met derde va* rechts mevrouw De Vries (bescherm vrouwe) en tweede van rechts de heer Janse. avond naar de dancing Beverley Hills gegaan. Later was hij zijn vriend Frans en nog twee meis jes gaan ophalen. De ijzerwerker had volgens zijn verklaring, vier of vijf glazen bier gedronken. Op weg naar huis, werd eerst nog een vrien dinnetje in Nieuwveen thuisge bracht. Volgens verklaring van dat meisje, reed verdachte goed en bemerkte zij niets bijzon ders. Op de terugweg naar Al phen, was het nogal mistig ge worden. Verdachte zou met een snelheid van plm. 60 km hebben gereden. Op het kruispunt Nieukoopseweg, Oostkanaalweg, wilde hij linksaf slaan, na te hebben voorgesor teerd. Hoewel dat kruispunt door twaalf lichtmasten goed verlicht is, reed verdachte te ver over het kruispunt. De auto begon te slippen, raakte in de berm van de weg en kantelde het water in. Verdachte kon nog uit de auto springen, doch beide por tieren van het voertuig waren gesloten toen het kantelde. Ver dachte, geholpen door iemand uit de omgeving, probeerde nog een ruit van de auto in te trap pen, maar dat lukte i-iet tijdig Een punt bij de behandeling van de zaak betrof de vraag, of ver dachte onder invloed van drank verkeerde. Het alcoholpromilage in zijn bloed bedroeg 0,8, terwijl in de nieuwe wettelijke bepalin gen, 0.5 als maximum zal wor den aangenomen. De politie had verdachte wel on der invloed van drank geacht, gezien zijn gedragingen. Ver dachte had de auto pas drie da gen in zijn bezit en dus nog niet veel ervaring. De Officier van justitie vond een strafbaar feit bewezen. Ver dachte heeft juist bij de nachte lijke duisternis en dikke mist onverantwoordelijk gereden. De raadsvrouwe, mevrouw Van Rhijn uit Alphen aan den Rijn zette uiteen, dat verdachte van het gebeurde erg onder indruk is gekomen. Het kruispunt is na dit drama verbeterd, o.a. door dat schrikbalken zijn aange bracht, nadat er reeds meer on gelukken hebben plaatsgevon den. Zij kwam tot de conclusie, dat vrijspraak diende te volgen en vroeg de rechtoank zonodig, zelf ter plaatse een schouw te houden. Vonnis op 1 november. HAZERSWOUDE De Hazerwoudse tafeltennisvereniging Avanti is vrijdagavond 18.646.- rijker geworden. Een welkome versterking voor de kas ter financiering van het clubhuis, dat Avanti binnenkort wil gaan bouwen. In het Michelshuis s'tond de verkoop van bomen, planten en wat dies meer zij (alles was beschikbaar gesteld door personen uit de boom kwekers wereld) onder leiding van Boskoops veilingmeester P. Both. Het kooppubliek was niet in groten getale present, maar wél des te enthousiaster. Resultaat van de verkoop was een netto-opbrengst van 17.75C. De sfeer was dusdanig dat een verkoop van losse planten nog eens 615,- opbracht. Sportvlie ger Jan Koetsier stelde nog een vliegreis voor drie personen (beven Hazerswoude en omgevind) beschikbaar en die reis „vloog" vooi f275 weg Raad Hazerswoude donderdag bijeen HAZERSWOUDE Op donder dag 25 oktober, om 20.00 uur, komt de gemeenteraad van Ha zerswoude in openbare zitting in het gemeentehuis aan het Fre- derik van Eedenplein bijeen voor de behandeling van de vol gende onderwerpen: krediet leermiddelen openbare basis school De Springplank; verzoek ex artikel 72 Lager-onderwijs- wet 1920 Pius X-basisschool; krediet aansluiting gemeente- werf; aansluting van huisriole ringen in Dorp-oost op het hoofdriool; benoeming bestuurs lid bejaardencentrum Rhijn- dael; aanvullend krediet ambu lancewagen; aankoop grond van de heer C. Raaphorst; voorstel tot aankoop van grond in Zuid. Zoeterwoude. De kassier van de gemeente zal deze week geen zitting houden in het bijkantoor van de Rabo-bank aan de Hoge Rijndijk. Daarna weer steeds op de laatste donderdag van de maand. Marktberichten Cl 3.30-1.60. ai 3.30-3.60. Bloemkolen 61 1.40, 611 62, 81 86.1.20,' 811 23-13, 101 57-80. Bospeen 51-57: boerenkool 42-49; knul-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4