huishoudwiiikels in de Bijenkorf. De kleine verschillen zijn het grote verschil in de Bijenkorf^^ 10 11 12 13 14 15 16 17 WOENSDAG 17 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT hoon huis. i'tewel de poetsafdeling' lies voor het wassen, l ijken, drogen, onderhoud 1 schoonmaken van jubelen en vloerbcdck- :igen, zilverpoetsen en de 2 andere huishoudelijke rweitjes. isschien niet de fantasie- kste afdeling van de jenkorf, maar wel een .•hulpzame. En, klein erschil, in sommige artikelen ijn we zelfs uniek. De Slimmcdingetjcs-hock. Een winkeltje dat steeds verandert omdat er steeds weer andere slimme oplos singen bedacht worden. Een nog iets uitgekiender mesje, een nog nuttiger zeefje, een nog handiger deksel-van-de- jampot-afhalertje. U vindt er allerhande molens, weeg schalen en snijmachines. En (vrij onverwacht misschien) een gevarieerde kollektie keukenschorten. Heel wat slimme dingetjes maken hun Nederlands debuut in deze shop. Een plezierig verschil. De Glazcric. Alles voor het schenken en drinken van zeg-maar-wat-u- drinken-wilt. Plus de bij behorende bar-gadgets als ijsemmers, openers, kurké- trekkers en syphons. Plezierig verschil: alle glazen en karaffen zijn over zichtelijk in vier stijlen onderverdeeld. En wel: Romantische glazen, Bistro glazen, Moderne glazen en Pretentieloze glazen. Kcukenmeubelcn. Voor keukenwerkers en keukenbewoners. Prettig verschil: we hebben voor uw gemak de shop in twee duidelijke stijlen verdeeld. In de moderne hoek vindt u strakke lijnen en praktische materialen als chroom en vlekvrije kunststof. Aan de Bistro-kant Thonetachtige meubelen met donkerbruine finish en blanke landelijke meubelen en keuken elementen die overal bij passen. De laatste eventueel met een kwastje verf. De Totale Badkamer. Alles om uw badkamer of douchecel uit z'n kille sfeer te halen. Badmatten, toilet- matten, handdoeken en douchegordijnen die allemaal in kleur bij elkaar passen. Kastjes in blank hout of kunststof. Wasmanden, taboeretten en prullebakjes van wilgeteen of donkerder bufteen. Zeephouders en handdoekrekjes van ver chroomd koper of rook- klcurige kunststof. Sfeer in de badkamer. Een heel verschil. De Panncric. Het verschil zit 'm dit keer in de uitgebreidheid van de kollektie. Hoogglanzcndc RVS pannen uit Finland naast koperen pannen uit Frankrijk. Vuurvaste glazen exemplaren, ocrsolidc giet ijzeren en praktische tafel pannen. Verder alles om te bakken van kwastjes tot vlaaibodem. Fonduepannen met alles wat daar bijhoort, slakkebordjes en allerlei pepermolcns maken de opsomming rond. Dc Bestekbak. U vindt er alles wat er in uw eigen bestekbak past, plus een grote kollektie snijplanken. Ook hier is het verschil de handige indeling, zoals dat een bestekbak betaamt. U vindt er gescheiden: modern bestek, bistrobestek, romantisch bestek en een aparte afdeling voor de 'extra-messen' van aardappel mesje tot hakmes. Funktioneel eten. Al het serviesgoed dat niet past bij romantisch, landelijk of uitheems eten. De grote kollektie is het kleine verschil. Aardewerk en porselein van Arzberg, Rörslrand en Thomas. Plastics van Mepal en Tiger. Stootvrij glas en roestvrijstaal. Voor bijpassen de zaken: dc Bestekbak en dc Glazerie. Koffie en Thccshop. Alles om van deze dranken te genieten. Overzichtelijke indeling is ook in deze laatste shop het plezierige verschil. U kunt uw koffie en thee net zo romantisch, modern of pretentieloos genieten als u dat wilt. Voor thee is er dan nog een Japanse hoek. net als voor cspresso-koffie. Verder de befaamde Cona, de filter- potten van Villeroy& Boch en Melitta en suikerstrooiers, roomkannctjes en thee lichtjes. Kortom, alles behalve koffie en thee.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9