DE GRAAFSCHAP PRESTEERDE HET ONMOGELIJKE, MAAR VERLOOR De dag van Storm gaf FC Den Haag toch vertrouwen Sympatiek Net op tijd herstel van Feyenoord op de Vijverberg Keizer terug in Oranje ffféfwiria FC Den Haag reist naar Den Bosch Onvermogen Merkwaardig Trucs (Van onze verslaggever) DOETINCHEM Op het moment dat Feyenoord op volle toeren doordraaide, werd de Graafschap wakker. Wat de hele week gegroeid was kwam tot ontbranding. De explosie had voor Feyenoord reeds snel met 3-0 voor nare gevolgen, want toen de 22 de kleedkamers opzochten voor de rust, was de man van het scorebord nog eens viermaal in actie gekomen- Viermaal daverde het Vijverberg stadion op zijn grondvesten en leek het tribunehout te bezwijken. De sensatie was compleet. Zou er toch een wonder gebeuren? Feijenoord kwam niet alleen in moeilijkheden, maar de Rot terdammers raakten volledig van slag. In de verdediging vielen meer gaten dan in een kilo Goudse kaas zit. Toen scheidsrechter Corver het rust- signaal blies, daalde een staande ovatie neer op de Doe- tinchemers. De toeschouwers voor het prachtige schouwspel betuigden daarmee hun dank en de sensatie. Henk Wery opende na vijf mi nuten de score door uit een voorzet van Jurgen Kristensen de bal langs van Oosterhout te koppen. Vijf minuten later stond het al 0-2, toen dezelfde Wery de bal die door Van Ha- negem na een corner van Kris tensen tegen de lat was ge schoten, in het doel knalde. Toen weer vijf minuten later Schneider na een 1-2 met Peter Ressel De Graafschap-defensie op snelheid klopte en Van Oos terhout voor de derde keer het nakijken had, gingen de toe schouwers het horloge erop ge lijk zetten. Als Feijenoord in dit tempo zou doorgaan met scoren, zou het in de dubbele cijfers gaan lopen. Piet de Vis ser had zijn jongens de hele week voorgehouden, dat je te gen Feijenoord niets te verlie zen hebt en je met spelen met de rug tegen de muur hele maal nergens bent. Het was alsof de ploeg daar na die 0-3 pas goed van werd doordron gen. De Doetinchemers kwa men eruit. De Vries wachtte Van Hanegem niet langer af en Mintjes sprintte regelmatig ,over' Kristensen heen. De Graafschap kroop uit de Wim Jansen stuit op laatste verdediger Van Londen en deze confrontatie verhindert hem door te stoten. schulp, de angst verdween, en men kreeg zowaar lef. De Vries knalde na een corner van Meijers de bal door een mélée van spelers in de rich ting Treytel. Er zat een been tussen, dat de Feijenoord-doel- man kansloos maakte. De vijf-minuten-regelmaat werd niet verlaten, want weer vijf minuten later liet Sietze Veen vanaf de vleugel een schuiver los, die Treytel niet klemvast kon krijgen. Oeki Hoekema stond erbij, keek ernaar, en het stond 2-3. Treytel herstelde zich enkele ogenblikken later uitstekend door de bal uit een hogp voorzet net voor de voe ten van De Vries weg te pluk ken. De Graafschap bleef ech ter komen, de angst was volle dig weg. Nadat Roel Zaaijer van dichtbij in het zijnet had geschoten, zoch Henk Over- goor na een prachtige solo van Wim Meyers met een steen hard schot de bovenhoek op. Treytel was kansloos. Fors Nog ih dezelfde minuut zonk Overgoor ter aarde, Corver liet doorspelen, en dit was voor Guus Hiddink aanleiding om via een forse overtreding tegen Peter Ressel de bal over de zijlijn te werken. Hiddink kreeg daarvoor de gele kaart kaart. Wat Corver echter niet wist en Hiddink wel, was dat Overgoor zijn ge bit gedeeltelijk had ingeslikt en geen lucht meer kon krij gen. IJlings toegeschoten ver zorgers, wisten de prothese weer naar boven te krijgen en even later wankelde een lijk bleke Overgoor weer verder. Wat ook wankelde was Feijen oord, want weer moest Treytel een harde bal loslaten en weer was er een Graaf schap-aanvaller, in dit geval Veen, bij om ervan te profite ren. De Graafschap had het gepresteerd om in een kwar tiertje tijd een achterstand van 0-3 in een voorsprong van 4-3 om te zetten. Kansen Feijenoord Met het er in de tweede helft niet bij zitten. Schoenmaker kwam erin voor Ressel en dat betekende min der snelheid en meer om zeep geholpen kansen, want kansen kregen de Rotterdammers. Na tien minuten Feijenoord pressie scoorde Kristensen na een formidabele solo met een laag, strak schot de gelijkma ker. Voordat de Deen er even later 4-5 van maakte, hadden zowel Schoenmaker als Van Daele unieke kansen laten lig gen. Schoenmaker had daarna meer geluk, toen hij de bal, die door Van Oosterhout was gemist, en door Zaaijer niet snel genoeg kon worden weg gewerkt, op de doellijn hard inschoot. 4-6. Een paar minuten later maak te Schoenmaker er zelfs 4-7 van. Hoewel het laatste kwar tier voor Feijenoord was. scoorde De Graafschap nog een keer via Hiddink tegen. DEN HAAG Kees Storm moest het maken. Hij had dinsdagavond in het C-elftal geglorierd met het maken van drie doelpunten en dat bewijs van meesterschap moest hij nu ook maar eens in het eerste elftal leveren, ook tegen hem en stelde zijn taktiek er op af. De dag Trainer Teunissen 'had er alle vertrouwen in, zei dat van Storm moest succesvol eindigen. Hugo Lochtenbergh kijkt verbaasd toe als een verdediger van NEC zijn uiterste best doet de bal weg te DEN HAAG Het Neder lands elftal, dat woensdag avond a.s. in het Feyen oord stadion te Rotterdam een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen Po len. is als volgt samenge steld: Doel: Van Beveren (PSV;; Achter: Suurbier (Ajax), Mansveld (FC Den Haag), Schneider (Feyenoord) en Krol (Ajax); Midden: De Jong (Feyenoord), Neeskens (Ajax) en Van Hane gem (Feyenoord); Voor: René v. d. Kerkhof (PSV), Cruyff (Barcelona) en Keizer (Ajax). Wisselspelers: Schrijvers en Van Ierssel (beiden FC Twen te), Haan (Ajax), Wery (Feyenoord) en Rensenbrink (Anderlecht). Drost (FC Twente) en Gerrie MUhren (Ajax), die beiden tot de selectiegroep voor het na tionale elftal behoren, zijn we gens blessures niet beschik baar. In hun plaats zijn geko men Cees van Iersel en Arie Haan. (Van onze sportredactie.) DEVENTER De Lim burgse scheidsrechter Theo Boosten zorgde za terdagavond voor een wei nig voorkomend initiatief in het Nederlandse voet bal. Toen hij Go Ahead EaglesFC Groningen moest onderbreken we gens de dichte mist. ging de Limburger naar de aan wezige sportjournalisten en bood hen een plaats aan binnen de afrastering van het station. Boosten verdeelde de aanwezige sportpers in groepjes die met zijn toestemming achter beide doelen en langs de zijlijn mochten plaatsnemen. „Na afloop van de wedstrijd kunnen iullie alle gegevens uitwis selen om toch nog een re delijk verslag te kunnen maken", zei Boosten vriendelijk. Na afloop zei bondsbe- stuurslld Hennie van Da len: „Boosten kan nooit een slecht rapport krijgen want niemand heeft hem zien fluiten". THEO BOOSTEN aandacht voor sportpers Den Haag De eerste „ech te" ronde van het toernooi om de KNVB-beker, waarbij ook de ere-divisieclubs zijn betrok ken, moet FC Den Haag tegen FC Den Bosch aantreden. De wedstrijd, die voor 11 novem ber gepland staat, wordt in de Brabantse hoofdstad gespeeld. De loting van de overige wed strijden bracht het volgende programma: Roda JC—Ajax, Telstar—MVV, Haarlem-AZ '67, NACGo Ahead Eagles, Wage- mngen—Helmond Sport, Fortu- na SC—FC Amsterdam, Hee renveen—Feyenoord, Willem II Volendam, FC UtrechtHe- raclrs, Excelsior—TOP. PSV Vitesse, NEC—SC Amers foort, FC Twente—SC VW, PEC—Sparta, en De Graaf schap—FC Groningen. Men kan niet anders zeggen dat Kees Storm het vorige se.zoen nog de productieve on ruststoker van het jeugdelftal heeft voldaan. Alleen op het punt van het maken der doel punten miste de jonge Hage naar de rust en het raffine ment. Dat zat hem toch wel dwars. Al schoot zijn wat meer ervaring hebbende Hugo Loch tenbergh een kwartier na rust toe om de zege toch af te ba kenen. Deze voorsprong werd door de beresterke achterhoe de van FC Den Haag (Teunis sen: „Vooral het spel van Joop Korevaar is een compliment waard. Hij heeft dit seizoen nog niet zo'n sterke wedstrijd achter de rug") bekwaam /astgehouden. Weer een minimale overwin ning voor een ploeg, die boorde vol geestdrift en inzet opereert en het publiek daardoor tot vele open doekjes verleidt. Dat was gisteren toch wel erg op vallend. Het Haagse publiek heeft eindelijk begrepen hoe interessant het experiment in het Zuiderpark is en wil als er aanleiding toe is graag achter gaan staan. Teunissen heeft die bereidheid ook opgemerkt. „Toen Piet de Zoete een keer doorbrak en zeker vijftig me ter naast schoot applaudisseer de het publiek toch voor deze actie. Dat is positief". Verheugend Een verheugende ontwikkeling, waartoe het geïnspireerde voetbal van FC Den Haag alle aanleiding vormde. Al zat dat er na de eerste minuut nog niet zo in. Ad Kila zich la ter voortreffelijk herstellend overigens liep zich een keer vast door te lang aarzelen. Bijna bracht hij er FC Den Haag door in de zorgen. Maar Mansveld en TWe keerden zoals vaak het gevaar. Dat moment maakte de thuisploeg overigens duidelijk hoe sterk men op zijn tellen moest pas sen voor NEC, vooral in coun ter onberekenbaar. Dat deed FC Den Haag dan ook bijzon der goed en vooral de achter hoede wekte steeds meer ver trouwen. Teunissen: „Dit was de eerste keer, dat deze linie zo goed aansloot. Iedereen speelde foutloos"'. John Dusba- ba, die weer als voorstopper opgesteld was en excelleerde: „Dat komt ook door Mansveld. Ze hadden hem voor de wed strijd al verteld dat hij in Oranje stond. Dat maakt ver schil van dag en nacht. Zijn zelfvertrouwen was belangrijk voor het hele elftal." Uiterste Deze gunstige ontwikkeling be tekende nog niet dat FC Den Haag uit de zorgen was. Want wie moest er scoren? Kees Storm deed het uiterste maar kwam niet aan het maken van een doelpunt toe. Tranner Teunissen: „Ik ben al enige tijd bezig Kees karak ter bij te brengen, zijn agressi viteit te vergroten." Storm: „Deze steun doet me goed. Ik ga, zo voel ik dat tenminste, vooruit." Het is echter nog niet naar volle tevredenheid. Dat komt waarschijnlijk door de stroom versnelling waarin Kees Storm de laatste tijd terecht kwam. Hij kwam vanuit de Jeugd in het C-elftal maar moest toen ineens door het gedwongen vertrek van Tor Fuglset stormrijp gemaakt worden voor het eerste. Dat is toch wel een hele overgang. Storm: „Maar het is mezelf nogal meegevallen". Dat was niet merkbaar bij dat moment na rust, toen Aad Mansveld keihard inschoot en doelman Sobczak de bal uit zijn handen liet vallen. Storm stond precies op de goede plaats om te scoren. Geen twijfel mogelijk, dacht het sta dion, zijn missie zou een succes worden. Maar de gehaaste spits presteerde het bijna on mogelijke: de bal rolde naast. „Misschien is het toch de druk die op z'n moment beslist. Ik weet het niet. Toch ben ik in het veld rustig en mezelf." Het deed wat cru aan toen Hugo Lochtenbergh onmiddel lijk na dat doelpunt uit het veld werd gehaald. Trainer Teu nissen wou met het oog op de komende weken Bo Augustsson niet verloren achterlaten. Hugo Lochtenbergh: „Ik speelde minder dan ik kan en de om wisseling vond ik dan ook niet erg". HANS DE BRUYN 23e minuut: De Zoete loste een hard schot, waarna zwakke doelman Sobczak de bal losliet. Storm startte net te laat. 25e minuut: Een hoge voorzet van Hans Bres kreeg Sobc zak weer niet onder controle. 28e minuut: Liotart verraste Mansveld, maar Dusbaba stapte op tijd in. 52e minuut: Mansveld schoot in en Storm had de terug springende bal maar voor het inschieten. Naast. 62e minuut: Via het hoofd van Storm kan Hugo Lochten bergh scoren: 1-0. Een jaar nadat de dis] trictsvoorzitters - na hca hoofdbestuur naar huis tel hebben gestuurd wegens vermeend financieel wan beleid - de leiding in dej badmintonbond hadden! overgenomen, heeft de' NBB weer een nieuw hoofdbestuur. Dit college ziet zioh voor een lawine van werkzaamheden ge steld, waarvan de finan ciën wel de hoofdmool vorme". Moest vorig jaar het 'hoofdbestuur terugtra den, omdat de financiële commissie een tekort vaststelde van ettelijke U duizenden guldens, de dis trictsvoorzitters blijken ook danig te hebben huis gehouden. Vooral Jan van Piel, die zich tot voorzitter ad-interim liet bombarde ren, blijkt het met de hem (tijdelijk) toevertrouwd) geldelijke middelen niet zo nauw te hebben geno men. Hij had als enige te kenbevoegdheid en heelt van die hoedanigheid ge bruik gemaakt om 50 dui zend gulden kasgeld op t< nemen. Waarvoor die gel den zi'jn gebruikt kon Van Tiel zaterdag niet duide lijk maken. De bondsver gadering nam genoegen met Van Tiels verklaring dat 'hij de zaak nog moest onderzoeken. Hetgeen een zeer coulante houding ge noemd mag worden. Aan het licht trad eveneens dat het ad-interimbestuur, dat zich vorig haar zo hard opstelde tegenover het toen zitting hebbende hoofdbestuur, zo mogelijk een nog groter wanbeleid heeft gevoerd als -het vori ge college. Merkwaard! gerwij's richtte het onge noegen van de ledenverga dering zich niet op de om bekwaamheid van het ad- interimbestuur, dat daar toch alle aanleiding to had gegeven. Daarme( hebben ook de leden ziel evenals vorig jaar, toe wel een brevet van onver mogen opgeplakt. Maa dat is voor het nieuwl hoofdbestuur geen pro bleem. Dat heeft belang rijker zaken af te wikke ten. Bondscoaches Fadrhonc en Van der Hart blijven merkwaardig handelen in zake het Nederlands elftal. Niet alleen de al afgevoer de Aad Mansveld is weer opgeroepen voor de inter land tegen Polen van aan staande woensdag. Maar ook Piet Keizer, die de laatste keer tegen Noor wegen buiten de ploeg kwam te staan, mag zich weer in de voorkeur van de keuzeheren verheugen. Aan de ene kant is het goed, dat deze spelers, die in Oranje thuishoren als nog een kans krijgen maar aan de andere kant is het de vraag of het ren dement met het oog op de belangrijke wedstrijd te gen België erg groot zal zijn voor de betrokkenen, j Tafeltenniscoach Dusan Tigerman heeft in de in terland tegen België weer moeten ervaren dat zijn spelers nog steeds niet mentaal hard zijn. Zoals Van Slobbe en Hopman letterlijk ingepakt werden door de routinier Norbert van der Walle geeft te denken. Na al die jaren van redelijke intensieve training mag toch ver wacht worden dat de Ne derlandse spelers beseffen welke trucs er bestaan. Maar nog steeds schijnen ze daar nog geen benul van te hebben en elke val letje. dat de sluwe Van der Walle uitzette, leverde succes op. Dat de spelers deze oude trucs nog niet doorhadden pleit niet voor het inzicht van de geselee» teerden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 20