VAN DER WALLE STAL DE SHOW MAAR NEDERLAND ZEGEVIERDE BADMINTONBOND NOG STEEDS CHAOS SJENG HENDRIKX VERGOKTE ZEGES OCANA WEER AFGEBLUFT winnaar van hooggenoteerde ren Na rel: 'Ik heb toch geen ruitewissers o p mijn bril' SITTARDIA KON HET NIET AAN IN BRATISLAVA Interimvoorzitter moet f 13.693 verantwoorden Triomf Merckx in Iandenprijs Eindhoven nu golfkampioen Sportwereld Turnster kansloos Maandag 8 oktober 1973 A3 PEN HAAG Norbert van der Walle is een come- diant, simulant en intri gant. Van alles wat maar verboden is dus als de op dat moment belangrijke prestatie maar verwezen lijkt wordt. Ook zaterdag- avnodd, in de André Thun- nissenhal was deze „vuri ge" vos herkenbaar en stal hij de show met zijn ver bluffend raffinement. Nico van Slobbe vocht fel maar dolf toch het onderspit. Eerst irriteerde de al achttien jaar aan de top tafeltennissende Belg zijn tegenstander Nico van Sobbe met een „zweetincident". Getruct als de clown uit Kiel- drecht is dropen de vloeibare parels van zijn inspanning ge makkelijk op zijn batje met een wonderlijk effekt als gevolg: Van Slobbe trapte in deze oude truc en wond zich er steeds meer over op. Van der Walle, die dan ook simpel won. niet, al zei hij later wel venijnig: ,,lk begrijp jullie Hollanders niet. Wat kan ik er nou aan doen dat ik zo transpireer, moet ik soms ruitenwissers op mijn bril la ten monteren? De lach na deze vondst was symptomatisch voor de sluwheid, waarmee hij zijn rol in Den Haag speelde. Norbert van der Walle had weer bereikt wat hij wilde. Na de openingspartij van de tafeltennis- interland tegen België sloeg de toch licht geïntimideerde Neder landers de schrik om het hart. Wat helemaal niet nodig was, bleek later, want in de rest van de wedstrijd zou de overmacht duidelijk blijken. De uitslag van deze voor de Europese B-com petitie meetellende match was releverend aan de verwachtin gen: 4—3. Dusan Tigcrman kon er dan ook best tevreden over zijn. „Taktisch speelde ons ge mengd dubbelspek zwak. In de voorbereiding was afgesproken dat Carel Deken zou afmaken en Ellen Klatt zou openen. Tot mijn schrik zag ik echter pre cies het andere gebeuren". Bel gië, uitkomend met Norbert en ae 14-jarige Germiat (wat een talent, zeg) betwistte dit onder deel in haar eigen voordeel. Licht teleurgesteld was Tiger- man ook over het tegenspel in de duels met Van der Walle. „We weten dat Norbert een slu- Een actiebeeld uit de spannende ren opx de Zilveren Pauw. Norbert van der Walle deed vele trucs om zijn tegen standers te imponeren. Hij had er succes mee. we vos is. Daar had ik mijn spelers voor gewaarschuwd. En ik had ze ook op het hart ge drukt op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, want die man doet nu eenmaal alles wat niet mag. Toch had hij weer «ucces. Ik begrijp dat niet". Ook Herman Hopman de ver "assende tweede man van dit Oranje-gezelschap ging het pak in. Al was de spanning bij de stand van 42 verdwenen, toch trok de altijd op winst ja gende Belg zijn trucendoos weer open en wist op taktisch goede momenten irritatie bij zijn op ponent op te wekken. Hopman, eerder in zijn partij tegen de Belgische kampioen Romain Schalley een brok rust en zelf verzekerheid, bleef daarna krampachtig draaien en moest de triomf uiteindelijk uit handen geven. Breedte tafeltennis langzaam, maar iets in ieder geval voor uit gaat. i Ook het spel is inhoudsvoller, al schijnt in de mentale sfeer zie de incidenten weinig ver- betering te komen. Dat geeft toch hoop voor de volgende ron- j des. Polen, Denemarken en Luxemburg vormen dan de hin dernissen. Vooral de wedstrijd j tegen Polen, dat Denemark n versloeg, wordt begin december belangrijk. Norbert van der Walle tenslotte: ..Jullie gaan vooruit, maar niet j snel genoeg. Met jullie opzet moet je verder kunnen komen, j We hebben geen bondscoach, geen wekelijkse centrale trai ningen en noem verder maar op. Toch houden we jullie aar dig bij. Nietwaar?" HANS DE BRUYN SAINT JEAN DE MONTS Fe- dor den Hertog is zaterdag als vierde geëindigd in de grote Iandenprijs. De traditionele tijd- drit, die vroeger in de buurt van Parijs werd gehouden, werd voor de derde keer in suc cessie gewonnen door de 22-jart- ge Zwitser Bischoff. Eddy Merckx won de grote Ian denprijs bij de profs. De Belg had een voorsprong van bijna drie minuten op de Spanjaard Luis Ocana. Joop Zoetemelk (Ned), die in 1971 en 1972 resp. achter Luis Ocana en Roger Swers als tweede eindigde, moest ditmaal genoegen nemen met de derde plaats. De achter stand van Zoetemelk op Merckx bedroeg 2 minuten en 53 secon den. De overmacht van Merckx, de wereld uurrecordhouder, op de 80 kilometer tussen Saint Hilai- re de Riez en St. Jean de Monts was overweldigend. De overwin ning in de grote Iandenprijs, het LAUSANNE De Belg Eddy Merckx heeft de wegwedstrijd „Dwars door Lausanne" gewon nen. De renners moesten een in dividuele tijdrit en een wed strijd in lijn rijden. Merckx ze gevierde op beide onderdelen. Tijdens de individuele tijdrit legde hij de 5 km en 150 m af in 11.40.3. De rit in lijn over de zelfde afstand won hij in 11.42.0. DORST De Eindhovense golf club heeft het afgelopen week einde het Nederlands golfkam- pioenschap voor clubs offi cieel de zg Scratch-competitie gewonnen, waarom werd ge streden op de baan van Toxan- drfia te Dorst bij Breda. Zes clubs hadden ingeschreven. De Eindhovenaren waren in de eerste ronde evrij en wonnen in de halve finales met 5-1/2—3-1/2 van de Sallandse golfclub uit Diepenveen. In de eindstrijd ze gevierde de Eindhovense golf club met 63 over Toxandria. PHOENIX Betty Stöve Is uitge schakeld in de kwart finales van het Internationale Virginia Slimstoeritooi te Phoenix (VS). Zij verloor met 3—6 en 46 van Billae Jean King (VS). ROTTERDAM Sparta heeft het nat'jonaal jeugdkampioenschap honkbal veroverd door Kaak/N- cols met 10 te verslaan. Het punt werd reods in de eerste in nings gescoord. PRAAG De Rus Wladlmir Mol. sejev hoeft gisteren in Tsjecho- Slowakije de 43e marathon van Kosice gewonnen. Hij legde de 42.195 kilometer af In 2 uur 19 minuten en 1,2 seconden. officieuze wereldkampioenschap Spanjaard erin Merckx achter tijdrijden, betekende de 47e zich te houden, zege van Merckx in dit seizoen. Rene Pijnen, de tweede Nederlan- In totaal heeft Merckx Ocana der onder de 19 deelnemers, nu 27 keer in een tijdrit versla- eindigde als achttiende op 8.43 gen. Vier maal slaagde de van Merckx. Howel deze interland helemaal in het teken van de eindeloze show an Norbert van der Walle 6tond, was zijn optreden in tegenstelling tot vroeger niet meer doorslaggevend voor de zege. Dat duidt erop dat Neder land in de breedte beter wordt. H nk Hopman kan als internatio- E>e getailleerde imslagwwaren: Nico van Slobbe (Ni—Norbert v.d. cal een ontdekking worden en WalIe (B) 21—17 14-21 17-21. van Nico van der Slobbe weet Herman Hopman <N>—Romain men ondertussen genoeg wat fg*"' Zijn capaciteiten zijn. Als men 11 laarbij bedenkt dat zaterdag- Ca,r0o-f1^vi*doiW^T avond Bert Schoofs, Bert van Deken/iaatt (N)v—.d." Wallê/Ger- oer Helm en Carel Deken op de mint (B) 12—21 19—21. v. Stobbe reservebank zaten kan men con- Juderen dat het Nederlandse BRATISLAVA Sittardia, de Nederlandse zaalhandbalkampioen, Is zaterdag in Bratislava uitgeschakeld in het toernooi om de Europe se zaalhandbalbeker. De Limburgers, die enkele weken geleden de eerste wedstrijd met 1816 wonnen, moesten nu met 19—11 hun meerdere erkennen in de Tsjechische kampioen Cervena Hvezda. Bij de rust stond Cervena met 95 voor. Sittardia, de zevenvoudige Nederlandse kampioen, heeft vanaf het be gin geprobeerd de twee doelpunten voorsprong uit de eerste ontmoe ting te verdedigen. Dat lukte niet, want na dertien minuten stonden de Tsjechen al met 5—1 voor. Daanna heeft Cervena Hvezda gedu rende de gehele verdere wedstrijd een duidelijk overwicht gehad. Dat was voornamelijk te danken aan de betere conditie en de grote re fysieke kracht. De ontmoeting werd bijgewoond door 1200 toe schouwers. De beste spelers bij Sittardia waren doelman Norbart en Reijnders. Topscorers bij de Limburgers waren: Muyres, Helwe gen, die elk die maal scoorden. De andere treffers kwamen op naam van Rietbroek, Kivit (2), Cantelberg en Hofman. Sulk en Furka scoorden voor de Tsjechen elk vijf doelpunten. Jo Maas, de trainer van Sittardia, zei na afloop: „Wij hebben lang niet het peil gehaald van de eerste wedstrijd. Het in eigen hal spe len was voor Cerventa natuurlijk een niet te onderschatten voor deel." Van onze paardesportmedewerker WASSENAAR Het is algemeen bekend dat de Limburgse eigenaar en rijder Sjeng Hendrikx over goede paarden beschikt. Gistermiddag kwam hij met Monty Buitenzorg, een tweejarige met een Europees record, naar Duindigt om te strijden in de Prijs der Beste. Het paard won niet en moet genoegen nemen met een derde piaats. De overwinning ging naar de Duindigt-trainer Wim van Dalen met Marko van Echten. Hij won in een kilometertijd van rond de 1.25, maar de beste indruk maakte toch Monty Buitenzorg, die 25 meter aan Marko van Echten moest ge ven en daarna zeer onverstandig is gereden door zijn eigenaar Hendrikx. Deze vergokte de vierduizend gulden op de sulkij door steeds drie- dik door de bochten te gaan. Hij verspeelde daarin vele meters. Dat kostte zelfs voor de sterke Monty Buitenzorg te veel moeite. Hendrikx verspeelde nog een overwinning. In het internationale hoofdnummer vloog hij met import Aglon weer naar de kop en liep zich ge heel onnodig leeg. Japis du Bois was tegen die snelheid ook niet opgewassen, maar Willem Strooper greep met Daimler netjes de volle winst. Een winnende cote van ruim zestig gul den. Ereprijs Zilveren Pauw van het gemeentebe stuur van Wassenaar was er te verdienen voor de top van de Nederlandse renpaarden. Rober Wetemans, de laatste weken enorm op dreef, haalde de winst voor stal Geran binnen met Ho peful Future S. Lang is Ptrik aan de leiding ge weest en later Elder Statesman, maar beiden moesten zich met de finish in zicht gewonnen geven. Op de tweede plaats eindigde Frans Vandeuren met Trucan Pride. Bij de amateurs en amatrices boekte J. Lauf met Astrologer zijn tweede overwinning in zijn loopbaan en de derde achtereenvolgende voor het paard in amateurkoersen. tweemaal komen de beroepspikeurs op de sulky. Da eerste start is om zes uur. De tips: Meursaltprijs: Karl Spencer. Lorrelot en Lea W. Pommardprijs I: Karin Hollandia. Gretchen W en Judy BeaunneprijsKarma Kapdia, Jaap Eden en Koningin Zamora. Santenavprijs: Ideal Prise, John Buitenzorg en Henny Dunst. Grote OktoberprijsUriosus P, Geatonka en Hern- mardprijs II: Lady Belle, Jerolinto Het Nederlands rugbyteam heeft zaterdagmiddag op het AAC-terrein in Amsterdam een monster zege op Denemarken behaald: 620. Na een ruststand van '260. De wedstrijd telde voor het toernooi om de Europa Cup voor landenteams. Wim Peperkamp maakt op de foto een try voor Nederland. De Denen doen wanhopige pogingen dit te verhinderen. PARIJS De Britse ster-jockey Lester Piggott heeft zondag te Parijs de grootste overwinning in zijn reeds zo succesvolle car rière behaald. Voor de eerste maal won hij de Prix de l'Arc de Triomphe, 's werelds hoogst genoteerde ren met een bedrag van zo'n 900.000 gulden voor de winnaar. Piggott reed de vierjarige in het bezit van de Wener Zeisel zijnde hengst Rheingold. Het totaal prijzengeld bedroeg ruim ander half miljoen gulden. Er gingen 27 volbloeds van start voor deze ren over 2400 meter. Rheingold ging door de finish met en voor sprong van twee-en-een-halve lengte op de tweede aankomen de Allez France, gereden door de Franse kampioensjockey Yves St. Martin. Op de derde plaats eindigde de winnaar van het vorige jaar, het in bezit van de Japanner Kashiyama zijnde paard Hart to Beat, met in het zadel de Franse jockey Thi- boeuf. Card King en Lady Ber ry, beide uit de stal Rothschild, finishten als vierde en vijfde. SFINTU Het Nederlandse da mes turnteam heeft in Sfintu-1 ghëorghe de interlandwedstrijd' tegen Roemenië met 186,10- 177,25 verloren. In het individuele klassement be zette de Roemeense Anka Gry-I goras de eerste plaats met eeoj totaal van 37,75 punten. Els Dijkstra was van het sterk ver-| jongde Nederlandse team de; beste. Zij eindigde op de zesde' plaats met 35,90 punten. Ans Dekker moest al bij het eerste onderdeel wegens een lichte; blessure de strijd staken. Zij zal echter fit zijn voor de Europese; kampioenschappen, die op 26 et 27 oktober in Londen worden gehouden. BUSSUM Landskampioen De Meeuwen heeft het jubileum-wa- tarpolotoernooi van de sprtfond senbaden gewonnen. De Amster damse ploeg versloeg zaterdag middag HZC/De Robben na ver lenging met 32 in bet volge pakte Bussumse sportfondsen- AMSTERDAM John Reynen, een 52-jarige beroepsmilitair uit Apeldoorn, is de man, die een einde moet maken aan de naar anarchie neigende toestand, waar in de snel groeiende badminton- bond is verzeild geraakt. Deze outsider werd zaterdag te Amsterdam in de algemene le denvergadering gekozen tot voor zitter. De heer Reynen stond al in mei van dit jaar kandidaat, maar bleef toen achter de scher men, omdat de bondsledenverga- dering een nieuwe constructie van het hoofdbestuur niet goed keurde. Hetzelfde voorstel werd nu bij afwezigheid van de be langrijkste vereniging Duinwijck en bij ontstentenis van de finan ciële commissie (die zelf het jaarverslag had moeten schrij ven, omdat het adinterim-be- stuur daartoe niet bij machte was), aangenomen met 19.654 stemmen voor en 631 stemmen tegen. Volgens de nieuwe constellatie bestaat het hoofdbestuur uit een voorzitter (3. A. Reynen), secretaris-penningmeester (W. van Leeuwen) en v!ce-voorzitter (W. Dumas) en twee leden (E. Ver hoeven en mei. J. Altink), de voorzit ters van de vier bondsccmmissies, die tot dusverre zitting hadden in het be stuur, worden nu door het hoofdbe stuur genoemd. Dit is gebeurd om ze tot financiële verantwoordelijkheid te dwingen ten opzichte van de secreta ris-penningmeester,. De districlsvoor- zitters, die een jaar lang als ad-inte rim-bestuur zijn opgetreden (en vol gens de financiële commissie hun taak slecht hebben verricht), hebben een deel van de in hun schoot geworpen macht behouden, via een wijziging van de statuten. In zijn korte maiden speech beloofde de nieuwe voorzitter trouwens te zullen streven naar een grotere zelfstandigheid van de distric- De vergadering in Amsterdam speelde zich af op het randje van het oirbare. Mei ongenoegen van de leden richtte zich met name tegen prominente figu ren als oud-voorzitter Valken en „in formateur" Van Eeuse'.om. De leden stelden wel de financiële chaos van het vorige hoofdbestuur aan de kaak, maar slaagden er niet in (mede door voortdurende wrijving met het ad-iute- rim-bestuur) orde te scheppen. De chaos is dit boekjaar blijkens hei rap port van de financiële commissie zelfs groter geweest dan vorig jaar, toen het hoofdbestuur tot aftreden werd ge dwongen. Dit college werd alsnog ont slagen van aansprakelijkheid voor eventueel nog blijkende financiële ge volgen. Uit het onderzoek zijn strafbare feiten naar voren gekomen, de tekorten zijn grotendeels overgeboekt op and^ro posten. Verantwoording Met hri h-laid van het ad Interln.-be stuur ligt dat anders. De heer Van Tic!, d!e wrte tijd als enige teken-be voegdheid had en die onder meer wei gerde hypotheekrente voor het «igtn bondsburcau te betalen, evenmin als salarissen voor de bondscmployees, wordt gesommeerd alsnog verantwoor- ;~779PBGE.W.ffc Wk1AHW-".- - ding af te leggen van een bedrag van 13.693, of het anders terug te betalen. De heer Van Tiel die in strijd met de voorschriften meer dan vijftigduizend gulden aan kasgeld opnam, weet niet precies meer waaraan hij het heeft uitgegeven. Dat wist hij in de mei-ver gadering ook al niet. De vergadering in Amsterdam nam voorlopig genoegen met de verklaring dat hij het aan het uitzoeken is. Een en ander leiddp ertoe dat de accoun tant de jaarstukken niet heeft goedge keurd en zijn medewerking aan de NB3 hoeft opgezegd. Dit kan tct on voorzienbare consequenties leiden in verband met do rj: idie-verler.ing door NSF en rijksoverheid. D2 in-:;r.t:-ï van do led—.-vergadering richtte zich cvyens niet t:gen het stuur maar tegen de afwezigen. De veriegenwocrdiger van Centrum riep op tot het instellen van standrecht In verband met de noodtoestand. De ver tegenwoordiger van Zuid-Holland rooi de integriteit van de eigen commissi» van beroep (bestaande uit ereleden van de bond) in twijfel en diende een motie in, waarbij het nieuwe hoofdbe stuur werd uitgenodigd gebruik te ma ken van het recht van schorsing voor hen. die de bond in diskrediet brengen In de eerdere redactie van deze motie v/aren een aantal ere-leden en ledec van verdienste van d« bond met nam' «mcemd. Het nieuwe hoofdbestuur zal daarbl) geadviseerd docr de districtsvoozitterJ pogen een nieuw beleidsplan op t' stellen. Dat daarbij harde maatregelen; n r - u worden genomen tegen-1 I d'c zich niet aan de re gels houden, lijkt evident. Door d' d'o men zich op alle ni- •?-:>el gebied heeft kun- II r:n, is de financiële com missie er niet in geslaagd vast te stel len of het kapitaal van de bond posi tief dan wel negatief is.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 18