Overval in Chinees eethuis Lange Rijndijk Jong Ade-MMO derby van taktiek „NIET ONDER INDRUK VAN DREIGING" Liever hoger huursubsidie dan verhezen door leegstand Bedridder Wat u OOK moet weten B. en w. tot Van Dam: DOSR legt Emmakade neemt het op tegen gemeente eerste hand aan tribune Landbouwer uit Nieuwkoop krijgt een week PAGINA 3 ZATERDAG 6 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT stad NEW YORK/LEIDEN Dank zij een voortrejje lijke samenwerking tus'sen de KLM. De Leidse Courant en de Nederlandse Club in New York, was het voor New-Yorkse Nederlanders moge lijk ht 3-October feest aan de andere kant van de Oceaan mee te vieren. Zoals we enkele dagen geleden meldden had de Nederlandse club het plan opgevat Leidens Ontzet te vieren aan de hand van een 3-Octoberprogramma in onze krant, waarvan er honderd exemplaren op Kennedy-Airport werden afgeleverd. Op de foto wordt de krant, onder het genot van een borreltje uitgeplozen. Hans Petri van LEIDEN Onder bedreiging van een revolver moest de eigenaar van het Chinees-Indisch restau rant Winner" aan de Lage Rijndijk, gistermiddag toezien hoe twee mannen er met zijn portefeuille vandoor gingen. De rovers, die alleen in de zaak waren hadden een slecht mo ment uitgekozen, want hun buit bedroeg slechts zes- zevenhon derd gulden. De twee mannen betraden om on geveer 11.45 uur het, op dat mo ment lege restaurant en bestel den ieder een loempia. Vanwege hun merkwaardige gedrag zij liepen telkens naar het toilet, dat achter de bar is hield de eigenaar een oogje in het zeil. Op het moment echter, dat hij bracht griste en van de twee de bestelling naar het tafeltje zijn portefeuille achter de toon bank vandaan terwijl de ander hem met een pistool onder schot hield. De restauranthouder vertelde ons bepaald niet onder de indruk te zijn geweest en zette, toen de mannen daarop de vlucht men, onmiddellijk de achtervol ging in. Hij kon toch niet ver hinderen, dat het tweetal erin slaagde om hun auto, die in de Formasastraat geparkeerd stond, te bereiken. Aan de politie kon hij niet veel meer vertellen, dan een i nauwkeurig signalement (Mo luks uitziende mannen, volgens de politie) en het feit, dat auto een witte Daf geweest moest zijn. Van de daders nog geen spoor. LISSE - Aanstaande maandag wordt er in „Welkom" een evangelisatiesamenkomst ge houden. Aanvang 20.00 uur. TER AAR - Zondag wordt dc wedstrijd Altior I—Hillegom 1 gespeeld. Aanvang 2.30 uur od Altior-terrein in Lange- raar. ROELOFARENDSVEEN Voor de eerste maal in het nieuwe seizoen kwamen de liefhebbers van het prijs kaarten weer bijeen in het dorpshuis De Alkeburcht om de kaarten te schudden t.b.v. het jeugdwerk. De uitslag: 1 mevr. van Egmond 5192 pnt. 2 Peter Loos 5108 pnt. 3 Cock van Egmond 5107 pnt. 4 Jan Rietbroek 5017 pnt. 5 Theo L'ami 4920 pnt. 6 Nic. van Egmond 4841 pnt. 7 mevr. de Jong v.d. Meer 4831 pnt. 8 Hans Rietbroek 4766 pnt. 9 mevr. Oomen 4752 pnt. 10 Gerard v.d. Meer 4736 pnt. De volgende kaartavond zal worden ge houden op dinsdag 9 oktober in de Alkeburcht. Aanvang 20.15 uur./SASSENHEIM Baldadige oudere jeugd heeft gisternacht een slooppand van de gemeente aan de Ja cobs van Beierenlaan in de brand gestoken waardoor de sloopwaarde ervan aanzien lijk is vermindere. De brand weer moest nog laat in actie komen. BODEGRAVEN De Bode- graafse Hengelsportvereni ging organiseerde de laatste wedstrijd op witvis. Er wa ren slechts 11 deelnemers. De fortuinlijkste visser was de heer C. van Velsen. Toch ving hij maar één exem plaar, maar dat was er dan ook een van 23 cm. Als belo ning mag hij deze winter de fraaie wisselbeker, beschik baar gesteld door de fa. v. Dam, thuis bewonderen. De overige prijzen vielen als volgt: J. Pouw, 19 pnt. J. Holtrop 18 pnt. D. v.d. Meer 12 pnt ZOETERWOUDE De biblio theek Zoeterwoude is in ver band met verbouwing voor enige tijd gesloten. Over he ropening volgt bericht. LEIDEN De Koord-studio, het centrum voor intermen selijke betrekkingen, gaat 15 oktober starten met een in troductieweek die tot en met 20 oktober gaat duren. Hazerswoude naar Apeldoorn HAZERSWOUDE De heer H. W. („Hans") Petri is met in- gang van 1 januari 1974 be noemd tot consulent lichamelij ke oefeningen in Apeldoorn. Ha- zerswoude verliest met ingang van die datum een leraar licha melijke oefeningen M.O. (aan beide plaatselijke mavoscholen) en een ambtenaar sportzaken. Petri, ook leraar l.o. aan het Vic tor 't Hooftlyceum te Leiden, is tevens adviseur van de Sport stichting Hazerswoude en heeft in deze functie diverse adviezen verstrekt inzake de bouw van de sporthal. Het voetbalwereldje van Hazers woude kent Petri, in het bezit van het voetbaldiploma C en van het sportmassagediploma, als trainer van de jongste jeugd van Hazerswoudse Boys én als de man die enkele jaren gele den bij Bernardus twee jaar met wisselend succes als oefen- meester opereerde. Hij is thans actief speler bij de volleybalver eniging Haduard en de Leidse handbalvereniging HVL. LEIDEN Ter bestrijding van langdurige leegstand en om juist de minder draagkrachtigen en jongeren aan huizen te kunen helpen heeft het Leidse gemeentebestuur om uitbreiding van bet systeem van aanvullende huursubsidie gevraagd. In een brief aan staatssecretaris »Yan Dam vraagt het college in- dividuele huursubsidie mogelijk te maken bij woning met een „kale huurprijs van 275,- per maand of meer. De kosten van de uitbreiding zul len naar de mening van hef ge meentebestuur zeker opwegen tegen de exploitatieverliezen, die nu vaak geleden worden bij leegstand van de woningen. Als voorbeeld wordt gegeven, dat in a; Leiden bij een complex van 100 woningen een exploitatieverlies v' van 150.000 werd geleden om dat de woningen 3 tot 4 maan den leegstonden. Dat was bij woningen die een huur doen van 350- per maand. „Waarom moeten eerst enorme verliezen worden geleden als van tevoren al vast staat, dat de huren niet kunnen worden opgebracht door het merendeel van de ingeschreven urgente woningbehoevenden, ook niet bij toekenning van de individuele —.huursubsidie?" zo vraagt het college aan Van Dam. Men wijst daarbij op de vele jong gehuwden, die het gemeentebe stuur voor onoplosbare proble men zetten als het gaat om be taalbare woningen. BODEGRAVEN De bewoners Van de Emmakade in Bodegra ven hebben bij G.S. een be zwaarschrift ingediend waarin zij stelling nemen tegen de ver anderingen die B. en W. hebben aangebracht in het bestem mingsplan Emmakade. Het bezwaarschrift gaat vergezeld van een nota van het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing. Het actiecomité heeft tevens een klacht ingediend ook bij de minister tegen het feit dat te laat de mogelijkheid is gebo den ondanks gemaakte af spraken met B. en W. kennis te nemen van de aangebrachte veranderingen. 'Bij de actie van de Emmakade bewoners heeft zich nu ook ge voegd de Stichting Anti-Woning nood te Amsterdam, die advi seert het bestemmingsplan niet goed te keuren, omdat het niet in het algemeen belang is en •*_kele beter gesitueerden die op slechts werkt ten gunste van en- i vrij voordelige wijze in het bezit - komen van een stuk mooie bouwgrond. Als gemachtigden van het Actie comité Emmakade treden op de heer A. J. Beens te Bodegraven - en het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing te Amster dam. Alphen aan den Rijn - Vanwege het feit, dat hij 40 jaar werkzaam is geweest in de Grafische Industrie (hij is thans directeur van het Grafisch economisch advies-centrum te Amsterdam) ontving de Al- phenaar de heer L. van Roosendaal gistermorgen in het ziekenhuis Rijnoord, waar hij herstellende is van een hartaanval, uit handen van burgemeester mr. R. M. Gallas de versierselen behorende bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In zijn hartelijke toespraak in de ziekenkamer wees de burgemeester op de zeer vele functies die de heer van Roosendaal, zowel in de Grafische Industrie als in het verenigingsleven vervult of heeft ver vuld. „Nog nimmer heb ik iemand ontmoet die zo'n respectabele lijst van werkzaamheden en of functies achter zijn naam heeft staan" aldus de burgemeester, die de heer Van Roosendaal vervol gens de versierselen overhandigde omdat opspelden op een pyama jasje „benedenmaats" was naar het oordeel van de jubilaris zelf. LEIDEN De gemeentelijke schoolsportcommissie Leiden organiseer de gisteren een bosloop in het Leidse Hout voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Het werd een vrolijke en sportieve middag die besloten werd met de prijsuitreiking van de schoolploegenwedstrijd. ROELOFARENDSVEEN In principe is besloten om in Roe- lofarendsveen vandaag te star ten met de grondwerkzaamhe den voor de bouw van de DOSR-tribune. De levering van de onderdelen zal begin november geschieden. Om de financiering van deze tribune ïo goed mogelijk rond te krij gen, is intussen reeds een begin gemaakt met de verkoop van abonnementen. Voor tien jaar 175 gulden en voor een jaar 20 gulden. LISSE - De afdeling van het Inter, vereniging van Postze gelverzamelaars gaat het seizoen openen met een ver gadering op dinsdag 9 okto ber. Aanvang 20.00 uur. LISSE - De raad vergadert a.s. woensdag. Op de agenda staat o.a. voorlopige vaststel ling gemeenterekeningen, Winkelsluitingswet en subsi diëring gezinszorg en gezins hulp. De eerste helft van de veldkompetitie nadert zijn einde. Terwij! de voorbereidingen voor het zaal seizoen in volle gang zijn, worden de eerste re turnwedstrijden alweer gespeeld en inhaalpro gramma's vastgesteld. Zo gaan de dames van Bax/Foreholte op bezoek bij Hygiëa in Den Haag. Het seizoen werd geopend met een kleine 7-6 overwinning in Voorhout en hoewel de Haag sen het daarna niet al te best deden, zal het toch een lastige wedstrijd worden voor de dames van Bonte. Voor het Oegstgeestse Apollo werd het een kleine nederlaag tegen Wings. De mannen van Zwarte Wolf zijn eefhter steeds be ter gaan draaien zodat te verwachten is dat zij revanche zullen nemen. In de regionale klasse beleven we zondag de derby tussen Jong Ade en MMO. De Oud-Adesen maakten een geweldige sttart in deze klasse. Beide teams kennen elkaar zeer goed en zijn aan elkaar gewaagd. De taktiek zal de beslissing moeten brengen. HVS ontvangt het Dordrechtse MOK. De Stompwijkse dames zullen geen moeite hebben hun koppositie te handhaven. De heren van MSV kunnen ook 2 punten rijker worden in Den Haag bij de reserves van Hellas. Northa krijgt bezoek van Odis. De Lierse heren hebben een sterk team met veel schotkracht. De Nor- tha-dames daarentegen kunnen aan het bezoeken de Duinoord de volle winst overhouden. In de af deling gaan zowel de dames als de heren van San/HVL winnen. De dames ontmoeten het twee de team van Kwiek Sport en de heren zijn gast heer voor het Haagse Duinoord. In Riijpwetering verdedigt Nio haar koppositie tegen SOS. Ook voor de heren van HW zien we goede winst kansen bij de reserves van Hercules evenals voor de Warmunda-heren, die het derde team van AHC op bezoek krijgen. Een spannende strijd kan het worden in Noordwijkerhout waar MMO op bezoek gaat bij Northa 3. De Hoogma- denaren zijn licht favoriet. Bhartiya vanavond de knip in NOORDWIJK De afdeling cul tuur van de stichting JOIN is er deels middels het toeval in geswaagd een cultureel gebeu ren van absolute wereldklasse naar Noordwljk te halen. Want zo kun je een optreden van de Indiase sitarspeler J amaluddin Bhatiya echt wel noemen. Jamaluddin Bhartiya Is een van de meest bekende en begaafde leerlingen van het alom als ge nie gekwalificeerde muzikale wonder Ravi Shankar. Met zijn leermeester richtte de nu 41-jarige Bhartiya in New Delhi een instituut op voor danskunst en voor vocale en instrumentale muziek, waarin vooral in het bespelen van het meest traditio nele Indische instrument, de si- tar, werd onderricht. Er bestaan plannen om in Neder land een dergelijk instituut op te rochten, dat gedurende de eerste tijd onder leiding van de meester Bhartiya zou moeten komen staan. Hij maakt mo menteel een concerttoumee door Europa (van 1 tot en met 15 oktober) en de Verenigde Staten. De optredens in Europa beperken zich tot België. Duits land Frankrijk en Engeland. En Nederland. Door de relatie van JOIN/cultuur met het Bel gische Theaterburo Merlijn, dat Bhartiya voor de tournee enga geerde komt Jamaluddin Bhar tiya in de Noordwijkse Kuip. Voor het luttele bedrag van 5 per persoon kan men dat van daag gaan meemaken in De Kuip. Aanvang 20.00 uur. LEIDEN „The Lord's Folks" verzorgt morgen een eucha ristieviering in de Leonardus- kerk. Het thema is Alleen is maar alleen". De viering be gint om 10.45 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN In aanwezigheid van een groot aantal genodigden heeft de wet houder voor sportzaken de heer J. Goedhart gistermiddag met een uitstekende worp (acht ke gels gingen tegen de vlakte) het nieuwe Bowlingcentrum, ge bouwd in het sportpark ,De Bij len" officieel geopend, DEN HAAG - De Haagse rechtbank heeft een 30-jarige landarbeider uit Nieuwkoop veroordeeld tot een week gevangenisstraf en een i voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs gedurende 6 maanden met een proeftijd van anderhalf jaar. De landbouwer was destijds onvoorzichtig het kruispunt Zuideindseweg-Nieuwkoopseweg opgere- 1 den en had hierbij een aanrijding veroorzaakt met een personenwa-1 gen. De bestuurster van de auto, mej. M. Rector, werd hierbij ge dood. Inzake flessentrekkerij werd een 37-jarige koopman uit Nieuwkoop ver oordeeld tot 500 gulden boete en twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. In de jaren 1970 en 71 had de Nieuwkoper zich schuldig gemaakt aan kopen zonder te betalen. Hiermee waren bedragen gemoeid van enkele tienduizen den guldens. Marktberichten L "extra" 460GHO!'A I 260*30, A IT 260- D60 li extru 680-690, B I 200-640, C I 260-160. C II 160-180, andijvie 11-29. boni22—66, selderij 12-27. krulpet. 10-26, breekpeen 190-540. spl lakooi «.-67. boerenkool 19-23. bloemkool 6 I 140-164. II 20-75, 8 I 95-140, II 26- 111. 10 I 66-1000, II 47, 12 I 40-88. prins.bonen 110-280. snijbonen 80-40. rode kool 18. groenekool 21-27, uien 290-790. radijs 27, tooisel. 39, prsl 30-57. Anjers Roze. Anns Marie. Carnaval 23-30. Rood. Wit. Kecfer. Arthur. Lena. E*p--rance. Allee 26-33. Nor 35-38. Le Revi RIJPWETERING De pastorie van de R.K. Kerk krijgt een flinke opknapbeurt. Daarvoor zijn s ders dezer dagen met de nodige branders en vervolgens verfpotten en kwasten de tegen de gevels stelde ladders bestegen. Voorlopig wordt alleen de buitenkant van de pastorie gedaan, op een tijdstip volgt het interieur.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3