BÓD VAN ANDERHALF MILJOEN OP SEGERS? O Veiling voor St.-Jans Fanfare brengt f 5.500,- op Warmond heeft niet genoeg om sportzaal te verbeteren J. de Boer voorzitter van KVP-Lisse PHILIDOR (NOG) NIET IN VORM bollen- en duinstreek Voor lichting over Noordwijks zwem- hadplan mm Uw mening PAGINA 4 DINSDAG 2 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT LISSE Gaat het grote bloem- bollenbedrijf van de Gebroeders Segers BV aan de Heereweg in Lisse verdwijnen en zal op de zelfde plaats in de nabije toe komst een woningbouwproject worden opgezet? Deze hardnek kige geruchten doen sinds lange tijd in Lisse de ronde waarbij wordt gesproken over een bod van anderhalf miljoen gulden De gebroeders Segers hullen zich voorlopig nog in stilzwijgen hoe wel een van hen ons desge vraagd toch wel iets over deze voor Lisse grootscheepse trans actie wilde mededelen: ,,Het is inderdaad waar dat er iemand belangstelling voor de koop van ons bedrijf heeft. Dat wil echter pertinent niet zeggen dat die koop nu ook doorgaat. In het verleden hebben zich wel meer kopers aangemeld maar uiteindelijk heeft niemand toe gehapt. Met deze koper lijkt het dezelfde kant op te gaan. Een maal slechts is hij bij ons langs geweest om over koopvoorwaar- den te praten. Daarna heeft hij niets meer van zich laten horen. Ook voor ons is het afwachten". En over de prijs van anderhalf miljoen gul den: „Ik wou dat we het er voor kregen. Dan zette ik mor gen nog, ondanks de drukte waar we nu middenin zitten, onze spullen op straat zodat de volgende eigenaar zijn gang kan gaan". Dat het wel degelijk ernst is met de plannen van de onbekende koper mag wel blijken uit het feit dat hij de gemeente Lisse heeft verzocht een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van woningbouw op het grote perceel grond van Segers. NOORDWIJK Nu het plan voor het Sportfondsenbad Noordwijk gereed is, zal aan de gemeente raad worden voorgesteld in de vergadering van 16 oktober a.s. te beslissen over de aanvaard baarheid van het plan en de financiële consequenties voor de gemeente. Het college van B. en W. is er van overtuigd, dat vrijwel de gehele Noordwijkse bevolking van het ontwikkelde plan en de gedachte exploitatie zal willen kennisnemen. Het is B en W be kend, dat vele besturen van plaatselijke verenigingen en or ganisaties, hoofden van scholen, directies van ter plaatse geves tigde instellingen, gymnastiekle raren, en anderen, verlangend uitzien naar een uitvoerige in formatie omtrent het zwembad plan. Van hun kant zullen B en W het op prijs stellen vóór de behandeling in de raad het oor deel van deze geïnteresseerden te vernemen. Het college heeft daarom op maandag, 8 oktober a.s., 's avonds om 8 uur, in ,,De Kuin" een bijeenkomst belegd, waarin zowel aan de pers als aan be doelde besturen en functionaris sen. aan de hand van tekenin gen, een maquette en de kosten- en exploitatiebegroting uitvoeri ge voorlichting zal worden gege ven over alles wat voor een beoordeling van het plan van belang is. Men wil hierover met de aanwezigen op openhartige wijze van gedachten wisselen. Zoeterwoude. De veiling welke in Het Centrum werd gehouden door het comité dat de Sint Jans Fanfare bij zijn 70-jarig bestaan een fiks financiëel ruggesteuntje wil geven heeft bruto 5.500,— opge bracht. Al tijdens het bezicjtomgsomgsuur dat aan de veiling vooraf ging liet het zich aanzien dat er veel belangstelling zou zijn voor de 252 nummers welke de catalogus bevatte. Om klokslag 8 uur startte afslager van Dijk en zijn secondant welke met %ijn spits commen taar de koopjes begeleidde. Zoals te verwachten was vormde de an tieke artikelen de grote trekpleisters en werd grif geld geboden bv.v. voor een oude platefoon welke 175,opbracht. Een opgezette fazanthaan was door diverse kopers gewild en kwam tot 140,—. Gretig gingen ook de diverse lekkernijen van de hand. Een krentenbrood ging van de hand voor 30,— en de prijs van van een taart kwam daar zelfs nog beduidend bovenuit. Met het vorderen van de avond steeg de geanimeerde stemming wat weer de opbrengst ten goede kwam en om kwart vóór twaalf kon voorzit ter. J. Straathof het eindresultaat bekend maken. Ondanks de goede opbrengst is het comité nog niet aan haar streefbedrag maar zij heeft nog meer pijlen op haar boog. Zaterdagmiddag wordt een fi nanciële bliksemaktie gehouden. Met medewerking van de drum band VIOS en de Rijntembeurs zal er dan huis-aan-huis wordt ge collecteerd door de in uniform gestoken leden van de fanfare. WARMOND De gemeenteraad heeft een bedrag van 13.500,- be schikbaar gesteld om sportzaal „Klim-op" te verbeteren. Dit bedrag is echter nog lang niet genoeg om opbolling van de vloer tegen te De^loer van de pas enkele jaren oude sportzaal is op diverse plaat sen gaan opbollen door het grondwater onder het gebouw, waardoor er over de lengte en breedte grote golven" zijn ontstaan. Het is duidelijk dat dit, vooral met sporten, waarbij de hele zaal wordt ge bruikt, tamelijk riskant is. Hoewel dit al geruime tijd zo is, ziet het er naar uit dat verbetering nog wel enige tijd op zich zal laten wachten. Het probleem is ener zijds dat de deskundigen het er nog niet helemaal over eens zijn, wat de beste oplossing is om te voorkomen dat hetzelfde euvel zich overseen tijdje weer zal voordoen. Er zül ito ieder geval, een drainering aangelegd moeten worden en daa na zal de gehele vloer eruit moeten worden gehaald en ter pladtsé' gedroogd Worden. Daarha komt er een nieuwe kurk-lino- leunviaag op. Onderzocht moet worden of het nodig zal zijn een zo- ge. ii'de bodemafsluiting in de «orm van een betonnen onderlaag J te i Ton. In het overleg over oeze zaak dat de gemeente met de firi'.'y kool, die de zaal indertijd heeft gebouwd, heeft gevoerd, is gei aAd dat wanneer een dergelijke bodemafsluiting nodig zal zijn, de ',iu rna Kool ','zai moeten aanbrengen. Een juridisch adviseur móet' uitmaken vèor wie de kosten dan Paardèn- mishandeling Zojuist kwam mij toevallig een artikel onder ogen over Paar- denmjshandeling in Noordwijk. welk artikel enige weken terug Verder nog een opmerking digd, want wie anders zou hier voor in aanmerking kunnen ko men. Uitgezonderd dan de hier boven renoemde enkele zeer schadiging aan het beenderen- veel kleinere "«Wl™- gestel te voorkomen welke be- Dit zo overdenkende kom ik he- schadiging hun latere waarde laas tot de conclusie, dat Uw zeer sterk kan aantasten. blad is verschenen. Enige onderdelen van genoemd artikel verdienen volgens mij een kriti sche beschouwing. Om te begin nen een opmerking van een ver tegenwoordigster van de Dieren bescherming in Noordwijk. Deze stelde onder andere: dat men van jonge paarden meer arbeidsuren mag verlangen dan van oudere. Deze opmerking die klaarblijkelijk klakkeloos door Uw redacteur is overgenomen, getuigt van grote onkunde op dit gebied. Jonge paarden moe ten juist minder lopen om be de uitspraken van dhr. Meeu wenoord. In Noordwijk bestaan twee rijscholen met een onge veer gelijk aantal paarden, na melijk de maneges Meeuwen oord en de Barnhoeve, en ver der nog enkele zeer veel kleine re bedrijven. Als men nu, en dat is wat in feite in uw krant gebeurd is, dhr. Meeuwenoord voluit de gelegenheid geeft zich zelf en zijn bedrijf van kwalijkp handelingen vrij te pleiten dan wordt hiermede automatisch manege de Barnhoeve van paardenmishandeling beschul- blad zeer onzorgvuldig berichtgeving is geweest ten aanzien van Manege De Barn hoeve, een bedrijf waar ik al vele jaren zeer frequent rijd, waar ik in al die jaren nog noojt één bebloede flank heb waargenomen en bij welk gbe- drijf de vakbekwaamheid van de. eigenaar dhr. Barnhoorn bo ven elke twijfel verheven is. Overigens ben ik het U eens dat er in Noordwijk paarden mis handeld worden, maar U moet zoiets wel iets grondiger uitzoe ken voordat U het in een krant publiceert. A. de Bruin r7V L1SSE Zoals op deze teke ning zal c'i? Dever in Lisse er straks uitzien. Het oorspron kelijke kasteel Dever werd in 1380 gebouwd door Heer (rid der) Reinier Dever. De Dever is de enige kleine ridderhof stad in Holland. De voorkant van het gebouw is rond en de achterkant vak, hetgen uniek mag heten. In 1629 werd een groot huis tegen het bouw werk aangezet. In 1848 stort te dit in waarna de resten werden verwijderd. Als het restauratiewerk volledig is voltooid zal de gracht de hele Dever omringen. Op het dak zal een windvaan worden aan gebracht met de leeuw van Dever en Lisse. In de eerste fase van het werk, dat 240.000 gulden kost (vijf jaar geleden werd nog 135.000 gulden ge raamd) zal de buitenkant van het gebouw onder handen worden genomen. Het inte rieur komt in de tweede fase aan de beurt. Zoals wij giste ren meldden is zaterdag de eerste aanzet voor de restau ratie gege'v,?n. Tot de gulle gevers van het eerste uur bel horen de autofabriek Datsun (tien mille), het bloembollen- bedrijf P. Bakker en me vrouw A. Heereman van ZuydtwijkVon Salis Soglio, wonendj? in Duitsland. Zij stuurden een bedrag van 1000 mark met de aantekening, dat haar overleden mn altijd bijzonder verknocht was ge weest aan het oude Dever. LISSE De kvp afdeling Lisse heeft gisteravond een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter Harry Mens meende te moeten bedanken omdat hij raadslid is. In zijn plaats werd met algemene stemmen de heer J. de Boer gekozen. Als bestuursleden werden met algemene stem men de heren G. Arrachart, P. de Klerk, H. Mens, Th. Meijer en P. van Beek gekozen terwijl de heren A. Mesman en J. Bemelman zich herkiesbaar stelden. De heren Ditmar en Arrachart werden benoemd tot afgevaardigden naar de Kieskring. Als kandidaat voor de Prov. Staten werd de heer G. van der Berg voorgedragen. Tijdens de vergadering werden met name over de werkgelegenheid in Lisse aan wethouder Mesmen vragen gestelld. De wethouder ant woordde dat Ben W van Lisse deze wil bevorderen waar dat r-ogs- lijk is. De voorzitter betoogde tenslotte dat de KVP in de landcpoli- tiek geen onzeker geluid laat horen en de vraagstukken met voor uitstrevende visie beziet. Voorts is men er zich bewust van dat de confessionele gedachte nimmer uit het oog mag worden verloren. Haags filmhuis gaat onbekende films draaien WASSENAAR Het Haagse film huis heeft, geïnspireerd door de Rotterdamse manifestatie „Film International" en de „Arnhemse Filmweek", het ini tiatief genomen om vanaf mor gen op iedere woensdagavond films te draaien die men in nor male bioscopen nooit te zien krijgt. Het Haagse Filmhuis gaat er na melijk vanuit da; er op het ge bied van de film veel meer wordt gepresteerd dan de mees te bioscopen week-in week-uit te zien geven. Men is er in ge slaagd een aantal film-s, die op „Film International" werden vertoond, ook beschikbaar te krijgen voor de Haagse agglo meratie. Behalve in Wassenaar zullen de films ook vertoond worden in Den Haag, Rijswijk, Voorburg en Zoetermeer. De films worden gedraaid in de vergaderzaal van de Wasse- naarse sporthal. De toegangs prijs bedra agt 2,50 gulden, de aanvang van de voorstellingen is steeds 20.15 uur. Morgen be gint men met de film: „Weg met de boeken, de straat op" (18 jaar). M-17 WARMOND De eerwaarde zus ter Colete, Agnes M. van Nierop uit Warmond viert op 9 oktober haar zilveren professiefeest. Zus ter Van Nierop werd geboren op 11 januari 1925 en trad op 6 april 1948 in het klooster. Het feest voor ouders, broers en zusters, neven en nicht,m en verdere fa milieleden zal gevierd worden op 17 oktober in het Clarissen-kloos ter ,,Via Pacemin Nieuwe-Nie- dorp (N.H.). Vrijwillige vervoersdienst Leidschendam HAZERSWOUDE De verkeersveiligheid op de Gemeneweg in de ge meente Hazerswoude is er alleszins mee ge baat, nu de provincie van plan is om de in de weg gelegen Kat- brug en Gemenewegse- brug zullen worden ver laagd. De vaargelegen- he'd door de Katbrug zal worden opgeheven. D,Gemenewegsebrug zal worden verlaagd tot negentig centimeter bo ven het schouwpeil van de polder. En dat bete kent dat de waterre creatie in Hazerswou- de-dorp (de vaart langs de Burgemeester War- naarkade bijvoorbeeld) er niet al te veel hinder van zal ondervinden. DEN HAAG Ook in de laatste ronde van het DDinvitatie Schaaktoernooi voor KNSB viertalen heeft Philidor zijn ware vorm niet kunnen vinden. Werd in de vorige ron de nog met 2—2 gelijk gespeeld tegen het B-team van DD. Nu legden de Leidenaas met 3—1 het loodje tegen Bussum. Berg zorgde voor het enige winstpunt nadat hij een goed eindspel na een enorme ruilpartij overnield. Theo Piket kreeg een hevige aanval op zijn dak. Via allerlei aftrek- schaakjes was hij gedwongen te capRule- In een bijzonder moeilijke partij leek van Maaren het beste spe, te krijgen. De Bus- summer had de stelling echter vakkundig getaxeerd en rangeerde van Maaren lang zaam maar zekr uit. RAG d e Graaff bracht een kansrijk stukoffer en leek re gelrecht op de overwinning af te gaan. Ook nu was gezichtbedrog in het spel. Hoewel de zwarte koning ver was opgerukt kon du Graaff niet de juiste aanval vinden en ver loor bovendien nog. LSG speelde in groep A tegen het sterke DDI. Voor senstie zorg de ae 15ijarige Baart door de gevreesde Jacob Kort te verslaan. Baart kreeg een kwaliteit voor 2 pionnen. Veroverde er nog een boer bij en wikkelde naar een gunstig staand eindspel af. Kort wist niet een remiseweg te vinden en gaf op. Kuypers speelde een verdienstel jke re mise tegen Dickhoff. Als eerste verloor de eveneens 15jarige Hans Kamperman te gen de geroutineerde van WeezeiEen niet te stuiten aanvanl bracht Kemperman een verliespunt toe. Een dubieus stukoffer van Alexander Münninghoff ook nog door de vlag ging was het pleit beslecht. LEIDSCHENDAM De sectie noord van de Stichting Bejaar- denwerk Leidschendam heeft het initiatief genomen voor de oprichting van een vrijwillige vervoersdienst voor geheel Leid schendam. De s'.ichling bereiken regelmatig verzoeken van bejaarden, maar ook van gehandicapten, die bin nen de gemeente vervoerd wil len worden. Het openbaar ver voer b'edt hiervoor dikwijls geen oplossing. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers had weFswaar een ver voersdienst, die echter te be- pe-kt van opzet was en die bij na geen bekendheid genoot. De UW :s er mee akkoord gegaan dat haar dienst in de nieuwe grotere opzet zal worden inge- Vrjw'.l'gers kunnen z'ch melden b'j de S!:ch. ng Bejaa-denwerk Le'dschendam Tel. 7744. Don derdagmorgen 27 sep'ember om 10 uur wordt bovend en in het Dfenstencentrum Duivenvoorde een bijeenkomst gehouden waar dames en heren die z ch ook 's avonds besch kbaar willen stel len zullen worden voorgelicht.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4