DUISTERE HUURPRAKTIJKEN IN WARMONDS „STAD ROME" Brand en inbraken schrikken nachtelijk Roelofarendsveen op streeknieuws Bij kennissen op bezoek om naar de wc. tekunnen Raad Nieuwkoop geeft fiat aan bouwplannen OOK Wat u moet weten PAGINA 4 MAANDAG 1 OKTOBER 1973 LEIDSE COURANT WARMOND Dat Hotel Restau rant De Stad Rome allang niet meer is wat het vroeger was. zal iedere oudere Warmonder beamen. De afgetakelde buiten kant geeft echter nog maar een sumiere afspiegeling van hoe het er binnen uitziet. Niet op de benedenverdieping; daar is al les er voor het oog erg gezellig en sfeervol. De barbecue-ruimte wordt dan ook druk bezocht. Het is maar goed dat de bezoe kers geen weet hebben van de toestand van de bovenverdie ping. Daar worden door dhr. Minne, die De Stad Rome huurt van mevr. V. d. Akker, al enke le jaren kamers op „duurdere" wijze verhuurd. De woningnood is erg groot en dus kost het dhr. Minne weinig moeite om wo ningzoekenden te vinden die in het gebouw (tijdelijk) een ka mer willen'Tiuren. Dat gebeurt aan zonder een schriftelijk huurkontrakt, want De Stad Rome is geen pension maar een „hotel". Enkele dagen geleden hebben de bewoners te horen gekregen dat ze per 1 oktober op straat ttaan. De eigenaar heeft dhr. Minne via een proces verplicht om het pand dusdanig te restau- ïeren dat het weer een „Luxe- Hotel" wordt. Dit houdt o.a. in dat de vaste kamerbewoners het pand moeten verlaten. Dit is hun middels een briefje op de gangmuur meegedeeld. De ka merbewoners vinden dat het nu tijd is om bekend te maken wel ke praktijken de verhuurder er op na heeft gehouden om aan geld te komen voor het opknap pen van het pand. Een van hen vertelt: „Toen wij h:er kwamen, omdat we ner gens anders kamers konden vin den, was het al een verschrik kelijke puinhoop. Dhr. Minne beloofde ons dat hij er alles aan zou doen om de huur van 110 voor ons kamertje van vier bij vijf meter, te rechtvaardigen. Het is echter bij beloftes geble ven. Er worden momenteel nog zo'n zeven kamers verhuurd en stuk voor stuk verkeren ze in een erbarmelijke toestand." Er zijn lekkages waardoor de schimmel op de muren staat. „Allerlei kleuren schimmel met paddestoeltjes ertussen; erg mooi om te zien, maar wel on gezond" vindt een bewoner. Er is één toilet, die echter ook toe gankelijk was voor bezoekers van de bars beneden Daardoor is de w.c. kapot. „We gaan al twee maanden naar kennissen in het dorp als we naar de w.c. moeten". Hetzelfde geldt voor het douchen, want ook de enige douche is kapot. „In het begin maakten we zelf de gangen en het trappenhuis schoon. Er wa: ren echter ook huurders die vender, dat dat door de verhuur der moest gebeuren. Daardoor kwam het werk neer op een paar mensen. Met dhr. Minne hebben we toen afgesproken dat hij het één keer per week zou laten schoonmaken. Alle huur ders moesten daarom vijf gul den meer huur betalen. Er is twee keer schoongemaakt, daar na nooit meer..." Vanwege de brandveiligheid mocht er op een gegeven moment niet meer od de kamers gekookt worden en de verhuurder zorgde voor een gezamenlijke „keuken". „Hij ontruimde een badkamer die niet meer werd gebruikt, plaats te er een gasfornuis van het Waterlooplein en gaf de muren een verfje. Jammer dat hij de oude verflaag niet eerst weg haalde, want na enige tijd blad derde de verf in onze pannen." WAAR het de bewoners omgaat, is dat zij duidelijk willen maken dat het de verhuurder er alleen om ging om geld te verdienen en dat de woningnood hem in staat stelde om kamers te ver huren tegen een prijs die door niets gerechtvaardigd wordt. In Warmond wordt er over ons ge praat alsof het onze schuld is dat het zo'n zooitje ls in De Stad Rome, maar is het gek dat je apatisch wordt en de boel de boel laat, als je totaal geen medewerking krijgt?" „Er zaten allemaal mensen die op zoek waren naar een huis: ge trouwde mensen, verplegers van Endegeest, de meesten tijdelijk. We kregen totaal geen mede werking van dhr. Minne, hij liet de boel totaal verloederen. Maar wel iedere maand de huur innen. Voor sommige kamers vroeg hij meer dan 200 gulden." ,,We durfden ook niet naar de gemeente of naar Woningtoezicht te gaan want anders hadden we zeker al op straat gestaan". „Nu moeten we er toch uit, we kunnen het nu wel vertellen. Maar we staan wel mooi op straat. Degenen die op Ende geest werken hebben van daar een kamer gekregen, maar de anderen weten nog niet waar ze heen moeten." Leiden Kees de Roo, de goed lachse kantinebeheerder van de voetbalver. Lugdunum heeft vrijdagavond op roerende wijze afscheid genomen „zijn club". Kees stond 19 jaar achter het buffet, maar vond nu, op zijn 69ste, de tijd gekomen om het beheer aan neef Joop over te doen. Het hoeft nauwelijks ge zegd dat op de afscheidsreceptie van deze populaire Lugdunum- man de lovende woorden en de cadeaus niet van de lucht wa ren. Van de vereniging kreeg Kees de Roo een prachtige TV, van de contactcommissie een fiets, van de kantinecommissie een schemerlamp en nog veel meer cadeaus. Lovende woorden onder meer van voorzitter van de afd.bestuur van de Leidse voetbalbond en de heer Bieg- straten van de Sportstichting. Diep ontroerd dankte Kees de Roo tenslotte voor de eeweldige afscheidsavond, die hij „nooit zal vergeten". Stompwijkse bank j groeit gestaag STOMPWIJK „Slechts" 20 min. over tijd kon voorzitter v. Swie- ten de vergadering openen. In zijn rede, waarin hij globaal de positie van de Nederlandse eco nomie besprak, constateerde hij naast een verheugende groei in de 2e helft '72 en dit jaar, tich dat de inflatie Weer de grote spelbreker was. Zelfs een leek op gel'digebied kan uitrekenen, dat het sparen nog steeds met kapitaal verlies wordt geslraft. Bestuurslid J. Suyten en de voorz. van de raad van toezicht, A.v. d. Brink blijven nog een jaar aan, waarna ze gedwongen door de leeftijdsregel van 70 jaar zullen moéten gaan. Dan heeft de heer Suyten er 30 jaar opzitten. De winst ad. 41.097 wordt toege voegd aan de algemeaie reserve, Tijdens de rondvraag vroeg de heer de Winter, waarom zowel bij debet als bij credittransak- ties altijd 2 dagen verschil ten nadele van de klant woddt bere kend tussen de mutatiedag en de valutadag. Ook direkteur v.d. Kolk was hier niet gelukkig mee. temeer daar grote concur rent de postgiro dit niet kent. ROELOFARENDSVEEN Zaterdagavond om kwart over elf werden de bewoners van Sota- weg/Middenweg naar P. Breughellaan opge schrikt door de siretves van de gealarmeerde brandweer. In de woning P. Breughellaan 12, waar de bewoonsters mej. L. van Steyn en mej. v.d. Ploeg resp. kraamverpleegster en bejaar denverzorgster afwezig waren, was door onbe kende oorzaak brand uitgebroken Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen reeds uit het dak. Dank zij een gunstige wind liepen de naast gelegen woningen geen gevaar op. Desondanks kon de brandweer, die eerst 's nachts te 1.15 uur weer kon inrukken, niet ver hinderen dat de gehele boven-etage uitbrandde. Uiteraard was naast de brandschade tevens de waterschade aanzienlijk. De blussingswerkzaamheden stonden o.l.v. com mandant P. L. Siero en ondercommandant C. Vesseur. Op het terrein was tevens aanwezig burgemeester P. M. F. Smolders, terwijl de Rijkspolitie de toeschouwers op voldoende af stand hield. Naar wij nader schatting voor ruim 15.000,- in het interieur verloren gegaan, waarbij de schade aan het huis eveneens zeer aanzienlijk is. Tragisch is nog dat de inboedel slechts ten dele verzekerd was. Het pand was nog maar enkele weken be woond waarvoor mej. v.d. Ploeg zich intussen mondeling had verzekerd naar mej. L. van Steyn was nog niet verzekerd. De laatste weken is in Alkemade inbraak sche ring en inslag en komen er bijna dagelijks mel dingen van kleine inbraken met soms zelfs veel schade aan meubilair. Zaterdagavond werd de politie gealarmeerd voor inbraken in Iepen straat 20 en op Meerkreuk 9 en 11. Er werden slechts kleine geldbedragen vermist. Wel was merkbaar dat men voor bijlichten brandende kaarsen had gebruikt. Aangezien in de woning van de brand P. Breughellaan 12 een gebruikte kaars werd aangetroffen bestaat het vermoeden dat deze brand door een inbraak is voorafge gaan. De politie heeft de zaak in onderzoek. NIEUWKOOP In haar vergadering heeft de Nieuwkoopse Gemeen teraad haar goedkeuring gehecht aan de bestemmingsplannen Prol kade (voor Noorden) en Bouwlust voor de gemeente Nieuwkoop. Het plan Prolkade is in twee delen te onderscheiden: een gedetail leerd gedeelte en een nog nader uit te werken gedeelte. In de eerste fase van het gedetailleerde gedeelte zal de bouw worden gereali seerd van 24 woningen, terwijl in de tweede fase nog eens 20 wonin gen zullen worden gebouwd. Het is de bedoeling dat deze beide fa sen voor 31 december 1978 zullen zijn gerealiseerd. Het tweede nog niet in detail uitgewerkte gedeelte van het plan voorziet in de bouw van 50 woningen op langere termijn. Behalve de bouw van in totaal 120 woningen zijn in dit bestemmingsplan ook opgenomen de ge meentelijke sportvelden. Ook het plan Bouwlust in Nieuwkoop is gesplitst in twee delen, name lijk Bouwlust I en II. Bouwlust I heeft eén capaciteit van 344 wonin gen, terwijl Bouwlust II een capaciteit zal krijgen van 450 tot 600 woningen. Als basis voor de realisering van deze plannen is reke ning gehouden met groeimodel II, hetwelk neerkomt op de bouw van ca. 80 woningen per jaar. Door de vergadering werd er nog eens op gewezen, vooral ook capa citeit in te bouwen voor de vestiging van winkels in deze toch wel ver van de bebouwde kom der gemeente gelegen nieuwe woonwij ken. OUDE WETERING Weterii-gse Girl Jolanda Bolk is zaterdag uit geroepen tot sportiefste speelster van de damesafdeling voetbal. Jolanda heeft zich de afgelopen competitie onderscheiden door haar faire spel. Voorzitter Hans de Koning zag een flinke huldiging wel zitten. Hij overhandigde een beker, bloemen en natuurlijk een klinkende overwinnigszoen. A A RL AND ERVE EX - Cr.cler z derveen, ecu grote v ,u' va Achtermiddenweg hadden ge ooi 27 cm.; 3. A. v. 'i Riel W/2 cm. andigheden, zo nu er. da - en inr en ouder. Doo. cl: 20 i gpvangen. Dc p. Ijswinnac Co. K oon 24 PwWMWMMHI B. en w. niet eensgezind over verbetering van kruispunt WASSENAAR - B en W heb- ben zich beraden over de verkeerssituatie op het kruis punt Stoeplaan/Bioemcamp- laan/Kerkeboslaan. De uit monding van dc Bloemcamp- laan en de Kerkeboslaan op de Stoeplaan heeft ee» breedte van ongeveer 25 me ter. Deze ruimte is te groot en geeft vaak aanleiding tot verwarrende verkeerssitua ties. Gebleken is dat vele automobilisten de laatste tijd via de Kerkeboslaan naar de Rijksstraatweg rijden in plaats van via de Van dei Oudermeulenlaan ont de ver keerslichten bij Kerkehout te ontwijken. De meerdc.iJbeid van het colle ge wil de raad voorstellen de vroegere situatie op het kruispunt te herstellen docr het p'aats^n van een zo tco' mogelijke hoorn. Een 'd van het co'leee ken rich daarmee riet vcm.igen en ns voerstendcr van een air-hele reconstructie van he' krur punt. De kos'e-i van d" 'ra ste p'an weden oo 25.00fi ---and, Eet hep" --r d- comm ss'c Openbare DELFT (ANP) - Ir. H. Bosch is aan de Technische Hogeschool te Delft benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdeling der werktuigbouwkunde en de Inter faculteit Bedrijfskunde van het Interuniversitair Instituut Be drijfskunde te Rotterdam. Hij zal onderwijs geven in de be drijfskunde, in het bijzonder de produktie-organisatie. Ir. F, W. Santman is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de afdeling der algemene weten schappen van de TH Delft en aan het Interuniversitair Insti tuut Bedrijfskunde te Rotter dam. Hij zal onderwijs geven in de bedrijfskunde in het bijzon der voor de corporale plannen en de ondernemingsorganisatie Het „Institution of Mechanical Engineers" te Londen heeft Prof, H. Blok, hoogleraar aan de afdeling der werktuigbouw kunde van de Technische Hoge school Delft, de „gouden me daille voor tribologie 1973" toe gekend. Hij kreeg deze onder scheiding voor zijn baanbreken de onderzoekingen op het gebied van de tribologie. LISSE De leden van de Stich ting Vrienden van Dever hebben zaterdag opgelucht ademge haald. Wethouder De Kort gaf toen namelijk door het inmetse len van een oorkonde de aanzet tot de algehele restauratie van deze ruïne. De bezuiden Lisse gelegen en door weer en wind flink aangetaste steenklomp staat al sinds 1862 zonder dak. Tien jaar lang heeft men zich beziggehouden met de plannen voor de restauratie. Tegenslag na tegenslag moest worden ver werkt. Toen alles in orde leek, draaide het ministerie van CRM de subsidiekraan dicht. Tenslot te zette o.a. de gemeente Lisse zich financieel in voor de Dever. Omdat de restauratie in het re geringsjubileumjaar van Konin gin Juliana is gestart, is met de oorkonde een zilveren muntstuk van tien gulden ingemetseld LEIDEN De gemeenteraad van Leiden komt op maan dagavond 1 oktober bijeen om met het college van B. en W. te discussieren over het openbaar vervoer, de subsidiëring daarvan en het wegenbeloop rond molen De Valk. Deze openbare verga dering begint om half acht. LEIDEN In verband met 3 oktober hebben B. en W. be sloten de warenmrkt die gewoonlijk woensdag wordt gehouden te verplaatsen naar dinsdag 2 oktober. Het sluitingsuur van deze markt is om 15-30 uur. LEIDEN De Sticker „Stop even; het zal je kind maar wezen" is totaal „uitver kocht". Er uilen nog 30000 exemp aren worden bij ge drukt. In de loop van de week zijn die op het politie bureau te verkrijgen. WASSENAAR De Wasse- naarsche Woningbouwvereni ging heeft dezer dagen zijn eigen orgaan uitgegeven. Voor een definitieve naam is een prijsvraag onder de le zers, bewoners van de wo ningen van de vereniging, uitgeschreven. WASSENAAR In de komen de winterperiode kunnen be woners van een groot aantal woningen in het Oostdorp een douche-cel geïnstalleerd krijgen. In het voorjaar zul len de woningen aan de Ma- riastraat en de Jacobstraat in Kerkehout gerenoveerd worden. WASSENAAR Het werkco mité heeft totaal 10.743,82 ontvangen voor een geschenk van de burgerij aan het nieuwe Gezondheidscentrum. Het bedrag is besteed aan de aanleg van de tuin en enkele bloembakken. WASSENAAR De actie van de „Deylknotsen" heeft het geld bijeengebracht voor de installatie van een oogarts in het nieuwe gezondheidscen trum. De installatie zal vol gende week donderdag aan het bestuur van het kruis werk ovèrhandigd worden. WASSENAAR De Tuinbouw- verenging Wassenaar en omstreken organiseerde weer een tuinkeuring. De eerste prijs met lof ging naar de fam. H. Viëtor. Daarna volg den: de heer V Weezenbeek, mevr. 's Jacob. De heren V. Brussel, Biessels, Tak, D. Vos, Bijl, Mayer, V.d. Lin den, Verweyen, Bolhuis. Jhr. Graswinckel, de heer Schut te, de dames mevr. Trip en Aptroot, De heren Rooden- burg, V.d. Beni en Maddi- son. Koperen feest Tafeltje Dek je Voorschoten Tafeltje Dekje. een van de werkobjecten van dc UW afdeling Voorschoten br staat \iy2 jaar. Ter ".elegenheid van dit koperen jubileum heb ben de vaste „'tic ter" een fle« je Rosé-wiin en e*n roomnud din-je gekregen. Tafeltje Dekje heeft 22 vaste klan ten. Het z:jn bejaarden, die graag in hun eigen omgeving willen blijven. Vier maal per week wordt het warme eten thuis bezorgd, waardoor dez* bejaarden een warme maaltijd op tafel krijgen. In 1961 werd gestart met 6 deelnemers, in de loop van de afgelopen 12'/> jae zijn 14.936 maaltijden öczorgu. De UW 's toch nog altijd nf- ■ïelemaal tevreden. Bijvoorbeeld s het nooit o <U»« "er weel; een maaltijd te -rgen. De de-es •-?- -'on cc. ce - *.ege yóet te interesse gaat t- cn ,r V. initiatief van „Tafeltin Dekje. Afscheid van 'juffrouw Trix' in Leimui den LEIMUIDEN Vrijdag is tijdens een besloten bijeenkomst af scheid genomen van mejuffrouw Oosterman (voor de kinderen juffrouw Trix) van de Chr. Kleuterschool „De Kabouters". Mej. Oosterman is drie jaar hoofdleidster geweest van de kleuterschool. In die drie jaren heeft ze enorm veel werk verzet vcor de kleuters, hetgeen ook bleek uit de woorden van de heer Treur, voorzitter van het Chr. schoolbestuur Ook de heer Smit, hoofd van Chr. basis- schooi wijdde lovende woorden aan haar, speciaal n.a.v. de sa menwerking tussen beide scho len. Nadat alle sprekers hun woord hadden gedaan, bedankte mej. Oosterman voor de prach tige bloemen, de vele cadeaux, maar vooral ook voor de fijne sfeer, die er geweest is tussen haar en het schoolbestuur, de Chr. basisschool en haar colle ga's.Een opvolgster voor mej. Oosterman is er nog niet. Voor lopig zal haar werk worden overgenomen door mevrouw Schipperijn-van Dop. 382 diploma's in Sassenheim •Sassenheim - Zaterdagmiddag werd voor de vijfde maal van dit seizoen in het zwembad „Wasbeek" diploma-zwemmen gehouden. In totaal werden 382 diploma's uitgereikt, t.w. 166 voor het A-diploma, 99 het B-di ploma, 71 het C-diploma, 40 het D-diploma, 2 het E-diploma en 4 het F-dipIoma. Slechts een vier tal moest worden afgewezen Een pracht succes voor bad meester v. Dijk en z'n staf be staande uit de dames Ria Ver doe.-. eny Heek en Herrie Baak en de heer Dick v.d.Nou- land, die gezamenlijk de zwem lessen verzorgden. r'- -"c-s'.e gcd'nl-.Mcerden in Srrsenheim woonachtig zijn, wo n er ook veel uit de omlig- gerde gemccnt n Warmond, de. I'nag, L'sSè en Voerhout. Zater- óag j.1werden de diploma's uitgereikt door mevrouw Wes- terbeek-Visscher van de Be- heers-commissie.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4