DE DANAÏDEN BESLIST NOG GEEN TOmOEG VAN ALLURE; 5-11 TEGEN MS EIBERNEST Verrassends overwinning voor Bodegraven BS LEIDEN VIERT ZEER ROMMELIG JUBILEUM Regen beheerste afdeling Leiden VWS gelijk De Zijl/LGB op schot MAANDAG 1 OKTOBER 1973 L2 LEIDEN In de zondag afdelin gen werden slechts twee van de acht wedstrijden gespeeld. Dit had zijn oorzaak in de grote re genval van de laatste paar da gen. Alphia versloeg Stompwijk- se Boys in een vreemde wed strijd, en VNL klopte Leidse Boys onder barre weersomstan digheden. Alphia—Stompwijkse Boys 3-2 Deze wedstrijd stond in het kader van een viertal omstreden pe- naltys. Scheidsrechter Wester hof, die klaarblijkelijk zijn dag niet had, wist ze toch goed te verdelen nl. twee voor Alphia en twee voor Stompwijkse Boys. Het in de eerste helft sterker spelend Alphia moest reeds na 15 minuten zijn eerste dompe incasseren in de vorm van een penalty welke benut werd door Aad Luiten. Deze elf-meter trap werd vrij snel gevolgd door een aan de andere kamt. Henny van Louw mocht deze benutten, 1-1. Het enige normale doelpunt werd kort voor de rust door T. de Jong voor de thuisclub aan- getekent. De rust bracht scheidsrechter Westerhof niet tot bezinning. Hij gaf Alphia zo wel als Stompwijkse Boys een strafschop mee. Deze werden benut door resp. Koopman en Luiten. VNLLeidse Boys 3-0 In een wedstrijd dat meer op wa terpolo dan voetbal leek, bleef de eerste helft doelpuntloos daar VNL in deze helft het bete re Leidse Boys onderschatte. Na rust pastte VNL beter op zijn tellen wat ook de overwin ning tot resultaat had. Drie doelpunten resp. van Van Dorp Laterveer en een frazie goal van Lelieveld. LEIDEN Bodegraven heeft de eerste competiticpunten binnen. Reeds in de eerste helft bouwde men tegen Randstad Sport een groot overwicht op. Dit grote overwicht zou voor alsnog geen succes opleveren, vooral omdat met het spel toch te kort hield. Randstad Sport bouwde wel snelle aanvallen op, maar wist toch niet veel gevaar te stich ten. Na rust brak voor Bodegra ven een moeiliik kwartiertje aan. Men werd door Randstad Sport voortdurend in de ver drukking gebracht, maar doel man Stikkelorum stond enig succes voor de Voorschotenaren in de weg. Na 15 minuten nam Bodegraven het heft weer in handen en begon men aan een offensief, dat twee doelpunten zou opleveren. Wim van de Neut rondde een voorzet van Daan Koov bekwaam af en Piet Potuit benutte een kwartier voor tijd een penalty. Randstad I Sport deed nog wel enkele ver woede pogingen, maar deze misten echter de kracht om sue- ces op te leveren. IEIDEN BS Lelden heeft zijn ivjftlenjarig bestaan lang niet zo glorieus gevierd, als het ge wild zou hebben. Weliswaar was de zaterdagavondtopper in het kader van de festiviteiten om lijst met allerlei leuke dingen, zoals genodigden en de St. Paulsband, maar de bomvolle hal kreeg niet waarvoor men kwam. Samen met N. N. Donar maakte BS Leiden er een zeer rommelige vertoning van, die op enkele grandioze momenten na, eigenlijk ais enige positieve punt had, dat het er bijzonder spannend aan toe ging. In het hele stuk, speelden de arbiters een wel zeer merkwaardige rol. Zij waren het die de puinhoop ontketenden, maar zij waren het ook, die in de tweede helft orde op zaken stelden en de wed strijd als basketbalwedstrijd tenminste nog enig cachet ga ven. Het maakte iets goed. Na wat aardige muziek en enkele helaas onverstaanbare toe spraakjes, zou het spektakel aan beginnen en het publiek was gezien de reacties op het voorstellen der partijen enthou siast en vol verwachting. Het enthousiasme temperde gedu rende de wedstrijd niet, maar dat was althans niet te danken aar. het spelpeil. Het was de spanning en de sensatie waar mee men het ditmaal moest doen,' want van basketbal zelf was vooral in de eerste helft weinig te genieten. In zijn korte hernieuwde bestaan heeft de equipe van Rob de Wit alvast een traditie aangenomen, namelijk de slechte start. Even als tegen De Lange begon men uiterst nerveus en liet het initia tief aan de tegenstander. Deze maakte er echter maar nauwe lijks gebruik van en BS Leiden kon zodoende op de voet blijven volgen, dat wil zeggen op zo'n vijf k tien punten afstand. Op dat moment (aanvangsfase) speelden beide ploegen ver on der niveau. Leiden had alweer aanpassingsmoeilijkheden en Donar zag geen kans om daar van afdoende te profiteren. Wel iswaar liep Cermak aardige dingen te doen en bleek de Amerikaan Devaughn een regel matige scoordcr en zeer goede rebounder, maar erg veel ver band zat er In de Groningse pioeg niet. BS Leiden maakte er helemaal een potje van. Onnoe melijk veel keren leed men bal verlies en het schot was bij een ieder zoek. Met name Heuts en Breedlove misten dikwijls de basket op meters. Intussen hadden de scheidsrech ters voor enkele minuten onno dig oponthoud gezorgd en hun eerste flaters geslagen; de wed strijdsfeer en het spel werd er riet beter van; sterker nog het ontaardde door de talrijke arbi trale missers in een complete chaos. Omdat Donar, vooral door Cermak steeds op winst bleef, zette Rob de Wit Petrici In en inderdaad deze bracht meer vaart en een beter ver zorgd spel. Samen met Webster zag hij kans om de geijkte af stand terug te brengen en via 18—23 werd de eerste helft met een 3236 stand afgebroken. Er was dus nog hoop voor de Leid se supporters. Was er nog hoop op goed basketbal? Het zag er LEIDEN De enige wedstrijd die in de afdeling Leiden zater dag gespeeld werd, had plaats op het VWS-terrein. De punten werden op deze regenachtige middag dan ook verdeeld. VWS—HAZERSWOUDSE BOYS 2—2 Een goed spelend VWS kwam voor rust op een verdiende voorsprong van 20, ondanks het met drie invallers goed te genspel leverend Hazerswoudse Boys. Het in de rust goed geïn strueerde Hazerswoudse Boys kwam al knokkend terug. De doelpunten van de gasten wer den gescoord door Van Fietveld en Van Dorp. Zowel AZC als de Zijl/LGB heb ben zaterdag de verliezersronde gewonnen in het Sportfondsen- badentoernooi. De Zijl/LGB ze gevierde in Beverwijk eerst met 54 over het naar de eerste klasse gepromoveerde Polar Bears en won in de finale met 6—1 ruim van het team van het IJ. Vooral in de wedstrifd tegen het IJ waren de roodwitten goed op dreef. AZC moest zijn duels in Rotter dam spelen. De Alphenaren wonnen met 2—1 van DAW. Te gen HZPC speelde AZC gelijk, maar bij het strafworpen nemen werden de Hagenaars geklopt. niet naar uit. Nadat BS Leiden door het koppel Webster-Petrici voor het eerst langszij geko men was en na drie minuten zelfs op 42-38 kwam, ontlaadde z.ch dan eindelijk de vijandige j spanning en het was Breedlove die het recht in eigen hand nam. Hij werd inderdaad zeer gemeen aangevallen, maar zijn reactie was beslist niet beter. Terwijl de scheidsrechters orde in de toestand trachtten te scheppen sloeg de woedende Breedlove achter de rug der he ren rechters zijn belager rechts- streeks naar het canvas. Een actie om rechtstreeks naar de kleedkamer te vertrekken, maar het zonderlinge duo had niets gezien. Maar vanaf dat moment veran- derde de wedstrijd en onbegrij pelijk ten goede. Ineens werd er wel goed gebald en ineens za gen de grijshemden wel alles in de juiste proporties. Het regen de nog wel persoonlijke fouten, maar dat schijnt met topwed strijden als deze een normale zaak aan het worden. Enfin, het ging opeens allemaal en er ont spon zich een aardige strijd. BS Leiden hervond via de voortref felijke Bob Heuts - nadat Breed love en Webster aan de kant waren gehaald - de juiste men taliteit en vocht verbeten terug op het ogenschijnlijk sterkere Donar. De voorsprong bleef ge handhaafd en toen Webster en Petrici alle remmen loskoppel den leek er voor de Leidenaars geen vuiltje meer aan de lucht. Het was slechts schijn, want na een leuke voorsprong gelukte het Donar om gevaarlijk dicht bij te komen. BS is inmiddels piofessioneel genoeg om niet in paniek te raken. Beheerst nam men met 70-67 de lauweren in ontvangst Coach Rob de Wit had er zo zijn eigen mening over: ,,Ten eerste hebben we geluk gehad en ten tweede is de accommodatie hier duidelijk onvoldoende. Geluk omdai Heuts een gebroken pink had; Breedlove voortijdig uit viel en Webster, Petrici en De Jong op scherp speelden (vier p s). De accommodatie is slecht, omdat h't publiek niet achter dranghekken zit, de spe lers opgevouwen zitten en er on voldoende materiaal is (en dat voor de huur)." F Hen d"> allemaal waar zijn en WP'Tvg j:-'ds voorspellen. Wan neer inderdaad de topwedstrij den op een dergelijke manier afgewikkeld worden als deze, kar, er nog veel slechts gebeu ren. AD VAN KAAM Breedlove van BS I eiden zeer fraai wind, snel weg van het wegzak kende De Danaiden, dat blijk baar al het zelfvertrouwen toen aan de kant had gegooid. Alle ^anvalsvakken draaiden niet, al kon Van Unen een strafworp nog wel resoluut benutten. Voor Van Unen zal trainer Bos overigens een andere vakgenoot moeten zoeken, nu Wim Brug man de partij tegen Ons Eiber nest voorlopig als laatste wed strijd voor het eerse heeft be schouwd. Brugman: Ik ben so ciale wetgeving aan toet stude ren. Tijd om te trainen heb ik niet meer. Ik heb al 5 weken r.iet getraind en dat ga je mer ken. Daarom heb ik besloNn, cn mijn besluit staat vr.^t, om in het derde te gaan spelen". Coach Bos heeft er een pro bleem bij naast de vele die Ons Eibernest gisteren in het Leidse spel toonde. Gerard Bos diep te leurgesteld, deed de partij van zijn ploeg in enkel woorden af: "Ontzettend slecht, zet dat maar in de krant." Enige positieve dingen waren aan Leidse zijde toch nog te noteren. Het spel van Casper van Nierop was vol op de kiek. Zijn doelpoging zou inzet, terwijl Gerard Nap de Haagse aanvoerder Hans Pouw, die ontzettend veel praat, nage noeg lam legde. Nap: "In het begin zag Jaap Schreuder het volgens mij verkeerd. Steeds probeerde Pouw zich er door heen te werken door zijn schou der ,,er tegen ran te zet ten". Later kreeg Nap alle vrije worpen mee en toen was Pouw, tegen de leidsman agerend met "Je ^aat toch zeker niet in op zijn appeleren", gedwongen tct Kr verdelen van het spel. Arceren namen het van hem over en dat leverde de residen tiebewoners tenslotte een ga- makkelijke 5—11 zege op. Da naiden kan zich niet gaan men gen in de strijd om de bovenste plaats, maar dit geloof heeft de Leidse ploeg dit seizoen niet ge had. Erik Filemon: "Die aspi raties hebben we niet gehad" en dat was gisteren helaas duidelijk merkbaar. SCOREVERLOOP: 0—1 Steven Tims; 0—2 Van Emmerik; 1—2 Van Unen; 1—3 John Tims; 1 4 Regeer; 15 Annie Raap: 2—5 Casper van Nierop; 3—5 Ge- echter mislukken. rard Nap; 36 en 37 John Tims; 4—7 Filemon. RUST: 4 8 Pouw; 49 Van Emmerik; 4IC Steven Tims; 510 Van Unen; 511 Gijssen. WESTERKWARTIER—PERNIX 7—2 Een keihard duel vochten Wester kwartier en Pernix uit, hetgeen van te voren al voorspeld kon worden. Pernix draait op het moment slecht en dat was vooral in de eerste aanvalsvak merk baar. Bij 3—0 werd het Leidse spel na de verdiende treffer van Van Duyn er wel beter op, maar het schot was in Leiden achtergelaten. Na de pauze le verde dat euvel een schadepost van vier goals op. Opnieuw moest het aanvalskwartet van Peter van Duyn, dat het best uit de verf kwam, het doelpunt produceren. Peter van Duyn zorgde voor 72. Opmerkelijke feiten: Daan Vreeken moest we gens een knieblessure vervan gen worden door Janco Breed heid. Jan van Seggelen speelde op de plaats van de gepasseerde Rob Karstens en Amsterdam mer Dik Stoeltie was niet te Caspar van Hierop probeert de bal onder het kritisch-toekijkend oog van Anneke Crum in de korf te deponeren. j De regen is de grote spelbreker geworden op de vijfde korfbal- eompetitiedag. In de hoofdklas se werden nog de meeste partij en verspeeld. De topper De Da naiden - Ons Eibernest was er één van. Het werd een ontgoo cheling, want een soepel draaiend Eibernest werkte De Danaiden af als betrof het een routinekarwei. (5—11). Bij Wes terkwartierPernix leverde het meer harde dan fraaie spel 72 nadeel op voor de oranje kra gen. Crescendo boekte in het verre Zeeland een uitstekende 66 tegen Tjoba. Het eveneens in de 2e klasse uitkomende Top verloor bij Terheyden het laat ste kwartier de controle over de zenuwen en met een voorsprong en winst (8—7). Zuiderkwartier leverde misschien wel de beste prestatie, als we de eerste helft vergeten, want 1—6 kon ruim op tijd worden omgebogen in 66. In de derde klasse won Velocitas opnieuw. KNS klopte Soesterkwartier (78). DE DANAÏDEN ONS EIBER NEST 5—11 De topper van gisteren heeft twee dingen duidelijk gemaakt. De Danaiden is nog lang geen top- ploeg van het kaliber Ons Eiber nest en de Hagenaars worden weer landskampioen. De Eibers maakten er ondanks de minder florissante omstandigheden een behoorlijke show van, waarte gen De Danaiden maar weinig had in te brengen. De altijd en nu ook weer resoluut blazende Jaap Schreuder had evenals de landskampioen een makkelijke middag, en dat kwam door het eerste half uur. Voorbeeldig korfbal van de Ooievaars werk te nauwelijks spanning in de hand tot hand, terwijl Filemon slechts één treffer tegenover de 5 van de bezoekers stellen. Op alle onderdelen, met uitzonde ring van het middenvakspel dat bij vlagen goed was, legde de Haagse gast de fouten van de Leidenaars bloot. Bij Ons Eiber nest ging de bal moeiteloos van handetot hand, terwijl Fliemon ("Noem het maar gerust adspi- rantenkorfbal") en zijn mannen veelvuldig onnodig loopwerk moesten verrichten vanwege het slechte plaatsen. Ook aanval lend liet de Haagse ploeg zien hoe het werk gedaan moest worden. Captain Filemon aan vullend: "Ze waren bovendien veel agressiever dan wij. En ze hadden natuurlijk voordeel van de lengte van hun speelsters, waardoor de bal veel langer dan bij ons in de aanval gehou den kon worden." Dat laatste was ook zo en desondanks kon den de scholieren aan een "co meback" werken, toen Nap en de zeer actieve Casper van Nierop 3—5 bereikten. De mis stap, die Erik Filemon vervol gens bij een vrije worp van John Tims maakte, verruimde de afstand weer. Arbiter Schreuder: "Bij die goals had ik wat je noemt scheidsrechtersge- luk. Tims liet ik vanwege de voordeelregel doorgaan. Had hij gemist, dan had ik toch geen strafworp kunnen geven en dan had je wat gehoord!" Twee strafworpen hadden het steriele aanvansspel van De Danaiden echter nog kunnen redden, maar Filemon benutte alleen de eerste. De tweede, na de pauze genomen toen Pluvius weer on der kijkers was, had 5—7 kun nen betekenen. Nu liep Ons Ei bernest, gesteund door rug- houden. Hij scoorde 4 maal. Ria van Zwieten viel in voor Agnes de Rooy en Bouke van Zwieten was vervangen door Wilma Bo ter. ZUIDERKWARTIER—DTV 6—6 I Zuiderkwartier speelde een zwak ke eerste helft, maar maakte in het volgende bedrijf ontzettend veel goed. Onder de leiding van j de matig fluitende Nieuwenburg liep ZKW ondanks een treffer van Van Dam tegen 1—5 achter op Na de omwisseling leek DTV, getraind door Van Pa- reen, rustig door te gaan maar ZKW werd op tijd wakker. Aan gevuurd door een fanatiek pu bliek was de leidse ploeg bijzon der snel in de buurt van de Am sterdammers. Kloos, Van Dam (2x), De Groot en Van Leeuwen schoten hun ploeg naar een on der deze omstandigheden uiterst knappe 66 toe. ZKW had de eerste helft wind tegen SOESTERKWARTIER—KNS 7—8 Op een uitstekend bespeelbaar veld heeft KNS debutant Soes terkwartier ternauwernood ge klopt, nadat de oranje hemden zich naar een ruime voorsprong hadden gespeeld. Halverwege leidde de ploeg uit Oegstgeest met 2—3 door goals van Tineke Styger, Hans Filemon en Tom Bey. Direct na de korfverwisse» ling drukte KNS door. Mary Zirkzee en 2 treffers van Hen Brakel betekende 2—6 al voel de thuisclub zich nog geen ver liezer (46). Marry Zirkzee en Ton Bey brachten lucht, die KNS in de slotfase bijna tekort kwam, toen de Amersfoorters tot 7—8 terugkwamen. „Tijdrek- ken" redde de winst en terecht. TJOBA—CRESCENDO 6-6 Crescendo heeft lange tijd nodig gehad om te acclimatiseren in 's-Heerhendrikskinderen. De Zeeuwen maakten daar gretig gebruik van (30) De weer van stal gehaalde Frans Corne- lissen en Lenie Kok brachten hun ploeg dichtbij, wat Ton Ou- werkerk bij 4—2 ook deed. Vlak na de rust, die met 53 Inging, kwam Tjoba op het halve dozijn en toen leken de papieren van Cresendo waardeloos. De tref fer, die Joke Schouten plaatste, maakte ze echter waardevol, want toen Lenie Kok ft—5 had ingeschoten liet de thuisclub 2 strafworpen ongebruikt. Aad Schouten uitte zijn dankbaar heid in de gelijkmaker, die uit eindelijk een verrassend punt opleverde. De gehavende Leidse ploeg leverde hiermee een knappe prestatie. TERHEYDEN—TOP 8—7 TOP gaf een kwartier voor tijd de ruime 47 voorsprong en daar mee de winst uit handen. Via 20 in het beln was TOP na drie kwartier al weer op weg naar de vierde zege (45), die nog meer gestalte kreeg, toen Wilma Kuhn en Dirk Meyer 4 7 verzorgden. Nervositeit ken merkte het Sassenheimse spel van het laatste kwartier en dat kende Terheyden zaterdag niet. Vier strafworpen maakten van de thuisclub een onverdiend winnaar. Overige goals: Wilma Kuhn, Kees Zuurmond, Bert Staal, Ilse Westerbeek en Rob Meyer. VELOCITAS—VITESSE 3—2 In een zeer pittig duel won Veloci tas van Vitesse, zij het na een tot het einde tot spannende strijd. Krachtsverschil was er nauwlijks en de defensies over heersten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14