KAGIA HEEFT EINDELIJK 'N SCHUTTER B. S. Leiden jubileum tegen viert Donar KREDIET VOOR 19 WONINGEN IN NIEUWVEEN Zoeterwouds schoolzwemmen 3e en 4e klas? sport en streeknieuws Ter Leede en Rijnsburgse B. kunnen van onderste plaats afkomen Uit het clubleven PAGINA 4 DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT Brandt scoort de gelijkma ker tegen Leiden. VWS heeft mogelijkheden tegen Hazerswoudse Boys. Een beeld uit de wedstrijd Ter Leede—DOVO. De Sas- senheimers moeten zater dag winnen om van de laatste plaats af te komen. LEIDEN E*n opvallend verschijnsel bij het zaterdagvoetbal dit jaar, is dat de „Leidse clubs op een enkele uitzondering na, tot nu toe een matige rol vervullen in de competitie. Wanneer men de standenlijsten bekijkt valt het op hoe weinigen een hoge notering hebben behaald en hoevelen er in de buurt van de rode streep geko men zijn. Natuurlijk is het beslist nog geen tijd, om hier conclusies aan te verbinden, maar snel veroverde punten geven wel een stimu lans, terwijl „terugpakken*, altijd moeilijker is dan „hebben". De club die het ongetwijfeld veruit het slechtste doet is wel derdeklas ser Rijnsburgse Boys. Een onbegrijpelijke zaak, want de Rijnsbur gers zijn notabene gedegradeerd en moeten als het goed is, eigen lijk één van de sterksten van de afdeling zijn. Het tegengestelde is waar, want zielig bungelen zij met slechts een halve winst uit 4 wedstrijden onderaan. Maar goed, om te beginnen de eerste klas. Quick Boys, zo uitstekend gestart, verloor verleden week van Zwart Wit, dat tot dan toe slechts één punt had. Een onnodig verlies voor de Katwijkers, die stellig op rehabilitatie uit zijn. Nunspeet is de tegenstander en Quick Boys is gewaarschuwd, want ditmaal spelen Leo Pluymgraaf c.s. alweer tegen de onderste. Noordwijk is op weg naar het herstel. Tegen VVOG uit, pakte men een punt; nu dan moet de confrontatie met WHC de definitieve openingszet zijn om tot nieuwe successen te komen. WHC is niet zo'n imposante tegenstander en lijkt ons voor de ploeg van trainer Eelman een slachtoffer om eens flink de beuk in te zetten. Ter Leede heeft nog niet veel klaar gemaakt in de eer ste klas A; de Sassenheimers staan met twee punten op een gedeel de laatste plaats en zaterdag zal blijken of de elf van Van der Horst daarvan af weten te komen. Opponent is SDVB, ook een van de zwakke broeders uit deze afdeling. Weet Ter Leede te winnen, dan tellen de punten in dit geval dubbel. Het betreft hier echter een uitwedstrijd, dus Ter Leede is niet favoriet. RCL is, zo schreven wij een paar weken terug, nu duidelijk in op mars. Na een fraaie overwinning werd verleden week verdienstelijk gelijkgespeeld tegen Geinoord, één van de sterkeren van de tweede klasse. Deze week speelt RCL alweer uit, nu tegen NDSM. De Lei derdorpers winnen deze wedstrijd gewoon en manouvreren zich dan In een riante positie vlak achter de top. Spijkenisse leidt in deze klas overtuigend en is voor RCL een leuk doel om naar toe te wer- De twee afgevaardigden in de derde klas speelden jongstleden zater dag tegen elkaar en kwamen remise overeen. Een verdienstelijk re- suitaat voor Rijnsburgse Boys, dat hiermee zijn eerste punt in de I wacht sleepte. De Rijnsburgers spelen niet slecht, maar hebben vreselijk veel moeite met het afronden. Tegen JAC moet dit beter verzorgd worden, want het betreft hier net als bij Ter Leede. een sleutelwedstrijd. Ook JAC heeft pas één punt en moet daarop blij ven staan. De Boys spelen voor eigen publiek. Dat doet Koudekerk ook, maar wel tegen mede-koploper Zwervers. Winnen betekent in dit geval aansluiting bij de top, maar gelijkspelen zou al mooi zijn. En dan de vierde klas. Beide hoogstgeplaatsten - Katwijk en Lisser Boys - lieten het eerste punt liggen en Die Haghe profiteerde om weer langszij te komen. Vermoedelijk zullen de jongens uit 't Haag je zaterdag weer moeten afhaken, want tegenstander is niemand minder dan Katwijk zelf. In de badplaats voelt menig club zich als een haring in een ton en komt er meestal gezouten vandaan. Kat wijk zou een goede slag slaan, en alvast één concurrent voorlopig kwijt raken. Lisser Boys is er echter ook nog en zal koste wat kost willen bijblijven. Er zijn wat dat aangaat mogelijkheden, want op eigen terrein ontvangt men Unicum. Geen onoverkomelijke hinder nis, maar wel een gevaarlijke outsider, want verleden week won Unicum nog van Oegstgeest. Datzelfde Oegstgeest gaat de strijd aanbinden met Scheveningen en krijgt aldus de kans om het presti ge weer wat op te vijzelen. Dat moet wel ook, want anders wordt het verschil met de top te groot. ARC krijgt het altijd lastige Naaldwijk op bezoek en zou er goed aan doen om te winnen. Wat voor Oegstgeest namelijk opgaat, geldt ook voor ARC en bovendien is men Naaldwijk dan een tijdje als concurrent kwijt. Het is natuur lijk gemakkelijker gezegd TAW moet minstens een'punt weg halen bij Ornas. al zal ook dat niet meevallen. Gezien de standen- lijst moet het kunnen, maar die lijst is slechts een theoretische on derverdeling, terwijl voetballen wel degelijk een praktische aangele genheid is. De bal is rond, weetjewei. (Dit voor TAW, opdat het de tegenstander niet onderschat). SVOW en Woubrugge tenslotte gaan onderling uitmaken wie er op de laatste plaats blijft en wie niet. Een puntendeling biedt geen oplossing, want dan blijven beiden on deraan staan. SVOW speelt thuis en is daarom lichtelijk favoriet. Woubrugge is nog steeds niet in vorm. In de afdeling deze week uitsluitend interessante wedstrijden en voor al GWS - Sleutels kan als „topper" gekwalificeerd worden. De Sassenheimers kwamen pas tweemaal in de wei, maar verlieten deze beide keren nogal overtuigend. Sleutels huppelde ook gemakke lijk over de eerste twee obstakels heen, maar had verleden week teveel moeite met „wegversperring" VVSB. Een gelijkspel zal de vermoedelijke uitslag zijn. VWS gaat Hazerswoudse Boys bestrijden en heeft best kansen. De lldorpers" zijn nog lang niet in hun gewo ne doen en komen telkens maar met de hakken over de sloot. VWS kan voor een echte plons zorgen. Randstad Sport is inmiddels het voetballen ontwend geraakt (twee keer afgekeurd) en zal het daar om moeilijk krijgen tegen MVKV. Ook een gelijkspel? En wat te denken van Valen - Lisse? Lisse is goed gestart, erg goed zelfs, maar zal vast wel een puntje verliezen tegen de stugge Valkenbur gers. VVSB en Leiden gaan een duel uitvechten met als inzet de rode lantaarn. Bedroevend voor een ploeg als Leiden en misschien kan VVSB profiteren van de zeer slechte vorm en de malaise waar in de Leidenaaren verkeren. Kagia doet het in de tweede klas uitermate goed en heeft nu eindelijk een schutter van allure gevonden in de figuur van Van Dijk (al tien doelpunten). Kickers staat voor de ondankbare taak om aan Kagia af te stoppen. Het zal denkelijk niet lukken. Unitas volgt nog steeds goed en gaat Stompwijkse Boys verslaan, terwijl LSVV en VNL een leuke wedstrijd spelen met als inzet de derde plaats, vlak achter de kopgangers. SVLV en Meerburg delen de punten en Alphia en SJZ mak^n onderling uit wie de fakkel mag vasthouden. Leiden Aanstaande zaterdag 29 september is het exact 15 jaar geleden, dat de basket ballvereniging The Bona Stars, nu B.S. Leiden gehe ten, werd opgericht. De com petitiewedstrijd in de 5-mei- hal tegen Nationale Neder landen Donar zal dan ook een feestelijk karakter krij gen; de vele genodigden en supporters zullen onder an dere getrakteerd worden op een muzikale show van de Paulusband van het Bona- venturacollege. Verdere fes tiviteiten in het kader van dit jubileum zullen een fees tavond zijn en een groot toernooi aanstaande zondag ook in de 5—meihal, waar aan door de hele vereniging zal worden meegedaan. Bij- zonderheide hirbij is, dat de teams samengesteld zijn uit alle leden: NButch Webster bijvoorbeeld speelt met een jongens adspirant, een meis je junior etcetera. Ook zullen voorzitter Ton Menken, Rob de Wit en kapper Bosman om maar een paar namem te noemen die van de partij Terug naar de wedstrijd van zaterdag tegen N.N. Donar, wat niet langer een studen- tenploeg is, maar een profes sioneel geleid team Coach Hans Perrier komt van Fiat Stars af, terwijl de Joegosla vische international Cermak trainer/speler is. Bovendien kwamen Bernard van der Molen en Jos Timmer over naar Donar. De Amerikaan Amy Bernan heeft Donar in middels naar huis terugge stuurd, omdat hij niet vol deed. In zijn plaats is nu de 2.05 m. lange Fred Devaugn gekomen voor het specifieke reboudwerk. AI met al een team, waar terdege rekening mee gehouden zal moeten worden; B.S. Leiden zal er echt voor moeten knokken. Om niet onnodig verrast te worden zijn de coaches de Wit en van Cleef gisteravond in Groningen wezen spione ren bij de wedstrijd N.N. Donar-Typsoos Lions. Met de daar opgedane wetenschp zal B.S. Leiden volledig voorbe reid aan de start komen en er alles aan doen om deze jubileumwedstrijd tot een waar feest te maken. Aan vang 20.15 uur. De overige wedstrijden zijn: Levi'sFri- sol, ASVU—Raak/Punch, FAC—Typsoos/Lions, Tran- soIRZDeltalloyd, KBBC— DED en G. de Lange BCH. Cardinals. NIEUWVEEN Voor de bouw van 19 woniugwetwonlngeai heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesfteld van 1.177.000 voor het nieuwe plan Schotöarveld-Zuid. Deze wonln- gen zullen dus worden geëxploi teerd doer de gemeente. De huur zal pl.m. 260 per maand toetfraigen, waarbij een marge wordt aangehouden voor moge lijk enige prijsstijging tijdens de bouw. Spekman (KVP) vreesde, dat mede gezien de komende loon- ronde in januari '74 de prijsstij ging wel eens fors zou kunnen zijn, terwijl Mevr. Th. Speet - Sikkens informeerde, of er on der de huidige woningzoekenden reeds gegadigden zijn, die deze huur willen betalen, zodat de woningen na gereedkoming on middellijk door huurders wor den betrokken. Voorzitter ant woordde op beide vragen, dat er inderdaad nog geen zekerheid was over hogere huuruitkomst. doch dat gezien de huidige nor men deze toch wel aanvaard baar is en eventueel in bepaal de gevallen men op de huur- kompensatie-regeling kan terug vallen. De woningen bestaan uit woonkamer, keuken en vier slaapkamers plus bergruimte in de vorm van een schuurtje, ze zijn voorzien van centrale ver warming en hebben aansluiting op een gezamenlijk antennesy steem. Bij het rijk zal zo hoog mogelijk bouwvoorschot en mo gelijke jaarlijkse bijdrage in de exploitatiekosten worden aange vraagd. De gemeentelijke sport- I ETERWOUDE Mede gezien het advies van de onderwijs commissie hebben b. en w. hun oorspronkelijk voorstel om het schoolzwemmen in de 4e en 5e klas te laten plaatsvinden prijs gegeven. in de raad wordt nu voorgesteld hiervoor de 3e en 4e in aanmer king te laten komen voor het schooljaar 1973/1974 en daarna alleen de derde klassen. De on derwijscommissie zag het liever in drie klassen n.l. 2-3- en 4. Als het slechts in twee klassen mo gelijk is'dan bij voorkeur 2-3. De inspecteurs van het lager onderwijs en van lichamelijke opvoeding ontraden het school zwemmen in de eerste twee klassen met klem gezien de ne gatieve ervaringen in andere plaatsen. Voor de resterende maanden van dit jaar zijn de kosten geraamd op 6.425,-- in clusief 1.300,-- aan buskosten voor de leerlingen van de Ber- nardusschool aan de Hoge Rijn dijk. De kosten voor 1974 wor den becijferd op 29.000,-- incl. 4.000,-- aan buskosten. De leerlingen zullen in het instruc- tiebad worden opgeleid terwijl in het buitenbad wordt „afge zwommen". Uit de voorgestelde overgangsre geling kan men concluderen dat het college ervan afziet de vijf de klassen aan het schoolzwem men te laten deelnemen. Dit wordt minder bezwaarlijk geacht omdat uit het onderzoek dat door de schoolhoofden op de basisscholen is gehouden geble ken is dat gemiddeld 75% van de kinderen welke de vierde klas verlaat, reeds in het bezit blijkt uit bijgaande statistiek. velden, waarvan de gemeente zelf het eigendom in handen houdt, zullen aan Nic. Boys, de j voetbalvereniging, in gebruik worden gegeven voor 2.000 per jaar voor het voetbalhoofdveld en 1.000 per jaar voor het halfverharde veld, dit voor de tijd van één jaar. Ontwerpover- eenkomst hierover is opgesteld voor ingebruikgeving van maxi- maal 7 uur per week en zulks met uitzondering van een perio- de gelegen tussen 15 mei en 15 augustus. De toestand tot moge lijkheid van bespeelbaarheid van de grasmat zal worden beoordeeld door een door de ge meente aangewezen persoon. In de voorwaarden is onder meer opgenomen, dat de gemeente gratis het recht zal behouden over de terreinen te beschikken j voor schoolsportdagen, schud en buitengymnastiek evenzo var. gymver. Kwiek, met eventuee. gratis gebruik bijl-horende was- en kleedgelegenheid. —De voetbalvereniging UVS gaat voor zijn jeugdafdeling een apart honk bouwen op hel complex in de Kikkerpol der. De kosten van het bouwsel bedragen ongeveer 180.000.-, maar voor je jeugd kan je natuurlijk niet genoeg doen. Zou UVS soms weer terug naar het betaald voetbal willen? Te weinig clubs sturen hun 'blaadje' naar de Leidse Courant. Wij lezen het wél. SVLV is een club die trouw het verenigingsblad op stuurt. Wij nemen trouwens ons petje af voor de redac- te, want het blad telt weke lijks minstens 20 pagina's. De bladzijden met adverten ties worden niet eens genum merd; kenjenagaan. Een groot gedeelte van het club blad wordt gevuld met infor matie over de bouw van de kantine en kleedkamers. Tij dens het samenstellen van deze rubriek, kwam een uit nodiging van SVLV binnen. Op vrijdag 5 oktober hoopt de Sportvereniging Lauren- tius V haar nieuwe accommo datie officieel in gebruik te nemen. Het zal mij benieu wen of het clubblad na deze heuglijke datum nog van het zelfde formaat is. Cres cendo is trouwens de enige korfbalcclub die zijn club blad opstuurt, terwijl wij tcch erg nieuwsgierig zijn, wat er in clubs als De Da naïden, De Algemene, Zuider kwartier, KNS, Tempo etc. etc. omgaat. Ons adres: Kort Rapenburg 2 Leiden. Met Louis Kok gaat het weer wat beter. Waarschijnlijk mag hij deze week uit het ziekenhuis vertrekken. Lugdunum eert aan het eind van deze week de heer De Roo. Wegens langdurige goede verdiensten. VVOA heeft gisteren vriendschappe lijk gebald met ARC. Ver geet niet om u in te schrij ven voor de strandloop op za terdag 7 oktober. De loop, die om 12.00 uur begint, wordt georganiseerd door De Zijl/LGB, in samenwerking met. de Leidse Courant. Trimmen, goed voor u Gouden zaken- jubileum VOORSCHOTEN Gistermid dag was een zeer drukke re ceptie een van de hoogtepun ten van het gouden zakenju- bileum van de Firma H. H. van der Ster zn te Voor schoten. De receptie werd o.a. bezocht door burgemees ter J. van der Haar en echt genote, die het echtpaar Van der Ster-Zonneveld kwamen gelukwensen. Vijftig jaar geleden begonnen de heer en mevrouw Van der Ster aan de Leidseweg een loodgieters- en installatiebe drijf en hoewel zij beiden de zeven kruisjes reeds lang ge passeerd zijn, staat mevrouw Van der Ster nog steeds in de winkel en doet de heer Van der Ster nog de kleine klusjes. Het zwaardere werk wordt thans door de zoon ge daan, voor wie mevrouw Van der Ster welgeteld een maand haar winkelwerk zaamheden gedurende vijftig jaar heeft onderbroken.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4