NEGEN SCHAATSPROFS TEKENDEN BIJ WISO Anton Geesink (39) terug in Japan als catchworstelaar HIJS VERONICA f' Sportwereld LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1973 AMSTERDAM Ard Schenk, Kees Verkerk en Jan Bols hebben gis teravond bun handtekening gezet onder een contract dat hen bindt aan de WISO (World Ice Sport Organisation). De stichting, die door Jan Klok is opgezet om de door het faillissement van de Ameri kaanse proforganisatic brodeloos geworden rijders aan startgelegen heid te belpen. Dat gebeurde na afloop van de receptie ter gelegen- neid van bet 23-jarig bestaan van de schaatsfabriek Viking in Am sterdam Het contract biedt de rijders een garantiesom van vijftienduizend gulden, De inkomsten kunnen oplopen tot maximaal vijftigdui zend gulden. Eddy Verheyen, die ook aanwezig was, heeft nog niet getekend. Hij wil zijn be slissing laten afhangen van het advies van de specialist, die hem aan de knie heeft geope reerd. Deze heeft hem aangera den de eerste twee drie weken geen zware oefeningen te doen. De WISO heeft nu negen rijders onder contract: de drie Neder landers, de Noren Grönvold, Eriksen en Tveter, de Finnen HSnninen en Linkovesi en de Amerikaan Lyman. Verwacht wordt dat de overige leden van de voormalige ISSL, de Zweden Börjes, Höglin en König, de Noor Olsen, de Amerikaan Blatchford en de Duitser Er- hard Keiler binnenkort zullen tekenen. Zij hebben hun besluitvorming la ten afhangen van hetgeen Ard Schenk zou doen. De drievoudi ge Olympische kampioen heeft zo lang op zich laten wachten, omdat hij eerst advies wilde in winnen bij zijn juridisch advi seur. Het overleg had tot gevolg dat Schenk het contract in onge wijzigde vorm tekende. De WISO gaat nu met de tien kandidaat-sponsors aan de tafel zitten om het benodigde aan- vangskapitaal (3 A 400.000 gul den) bijeen te krijgen. Ook moet het wedstrijdprogramma Besluitvorming binnenkort rondkomen. De WISO denkt aan vier of vijf wedstrijden in Nederland, een wedstrijd in Helsinki, een of twee in Zweden en enkele ont moetingen in Noorwegen, waar van de belangrijkste in Bislet of Vallehovin. OUD-BEYERLAND De Neder landse basketbaldamesploeg heeft gisteren in Oud-Beyerland voor 500 toeschouwers gewonnen van de Ya Tunggirls uit Taiwan met 76-72. Topscoorster was Carla de Liefde met 28 doelpun ten. Bobby Moore gepasseerd LONDEN Bobby Moore ls ge passeerd door Sir Alf Ramsey voor het Engelse elftal dat van daag op Wembley aantreedt voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oostenrijk. Moore, die kortgeleden uit het eerste elftal van West Ham Uni ted werd gelaten, in verband met transfergeruchten, is als aanvoerder in het Engelse elftal vervangen door Martin Peters. Het is de laatste voorbereiding van het Engelse elftal voor de beslissende wedstrijd tegen Po len in de voorronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap. MADRID De Nederlandse bas ketbalkampioen Levi's Flamin go's heeft voor de eerste ronde De wedstrijden moeten op 8 en 15 november worden gespeeld. Le vi's speelt de eerste wedstrijd thuis. In het toernooi om de Europa Cup 3 (Coupe Korac) waarin Neder land wordt vertegenwoordigd door twee clubs Raak Punch en EBBC heeft Raak Punch geloot tegen het Belgische Bus Fruit. ANTWERPEN - De Nederlander Jos Koot is gisteren in Ekeren (België) tweede geworden tij dens een wegwedstrijd voor amateurs. Winnaar van de 102 kilometer werd de Belg Klinc- kaert. Derde werd de Nederlan der Schippers. Jan van Katwijk eindigde als zesde en Maas werd zevende. BARCELONA De Zwitserse motorcoureur Werner Pfirter is in de nacht van zondag op maandag in de buurt van. Leri- da bij een auto-nngeluk om het leven gekomen. De wagen waarin Pfirter zat botste fron taal op een vrachtwagen. UTRECHT Anton Geesink doet op zijn 39e jaar weer eens van zich spreken. De oud-Olym pisch, wereld- en Europees en Nederlands kam pioen judo zal in november in Japan gaan op treden als catchworstelaar en daarmee komt Geesink weer zijdelings terug in de worstel- sport, waarin hij in de vijftiger jaren eveneens twee keer Nederlands kampioen zwaargewicht werd. De beslissing van Geesink om op een leeftijd waarop anderen alleen nog maar over sport praten weer actief te worden is gekomen na een zeer lucratief aanbod van de Japanse impressa- rio Saburo Arashida. Aanvankelijk wilde men in Japan dat Geesink het gehele jaar door beschik baar zou zijn om deel te nemen aan deze wed strijden in het vrij worstelen maar ondanks de verlokking van een zeer hoog jaarsalaris heeft de Utrechtse Judoreus hiervan afgezien. Trainingskamp Hij wilde wel komen i - dan alleen in de pe- len. riode dat zijn werk aan de Academie voor licha melijke Opvoeding te Amsterdam dit toeliet. Hiermee is men in Japan accoord gegaan en op zaterdag 6 oktober zal Geesink naar Tokio ver trekken om de nodige reclame voor zijn optre den te gaan maken, waarna hij naar een trai ningskamp in het Amerikaanse Amarillo (Texas) door zal reizen om zich daar verder op zijn nieuwe carrière voor te bereiden. In november zal Geesink, die in 1964 in Tokio Olympisch kampioen werd dan in dezelfde stad als vrij worstelaar in actie komen tegen de in Japan zeer populaire Baba. Overigens is dit niet de eerste keer dat Geesink een uitnodiging krijgt om als vrij worstelaar op te treden. Reeds in 1962 werd de Utrechtse ju doka al bnaderd om professional te worden door het Franse sportblad „L'equipe". In 1969 volgde toen nog eens een lucratief contract van dezelf de Japanner Arashida, maar in die periode had Geesink nog bemoeienissen met het Nederlandse judo, waaruit hij thans helemaal is weggeval- DEN HAAG Nauwelijks had ijsmeester van Tuil van De Uithof de Zamboni stil gezet een gemotoriseerd log uitziend voertuig dat op moderne en goed geoutil leerde ijsbanen onontbeerlijk is om goed en snel nieuw ijs te maken of Corkie de Graauw commendeerde de spelers van HIJS Veronica voor de eerste ijstralning. HIJS Veronica voor de eerste ijstraining. „Het wonderkind van HIJS" zoals ze in Tilburg eerbiedig zeggen en daar zijn ze toch wel wat gewend stond temidden van oude en nieuwe vrienden. Onbevangen opererend in een mengeling va Neder lands en Canadees alsof hij al jaren als trainer had gewerkt. „Omdat de heer Haiy niet uit Tsjecho- slowakije terugkeer zal Corkin de Graauw nu als trainer van HIJS Veronica optreden, daarbij zal hij natuurlijk ook blijven spelen" zei de voorzitter Han van der Heijden gisteren op De Uithof. „De heer Hainy was een verschrikkelijk goed vakman, ik denk wel de beste trainer die ooit in Nederland is geweest, maar zijn Oosteuropese mentaliteit kwam weieens in botsing met de spelers, die al jarenlang een Canadeze opleiding hebben genoten. Bovendien communiceerde de heer Halny niet zo vlot en dat probleem zullen we met Corkie niet zo gauw hebben. Hij spreekt, uiteraard, Engels en Nederlands, wat van erg groot belang is voor de ju niorenteams". Geruchten Het was voor de eerste maal in het nieuwe ijshockeyseizoen dat HIJS Veronica in de publiciteit kwam te staan. Het Is rond de langst spelende ijshockey vereniging van Nederland lang stil geweest. „We wilden eerst orde op zaken stellen", aldus Han van der Heijden. „Ik weet wel" vervolgde hij „dat er veel geruchten zijn geweest. HIJS Veronica zou een fusie aangaan, HIJS Veronica zou helemaal ophouden, onze spelers zouden weggaan, niemand van de Nederlands Canadezen zou terug komen. Wel HIJS Veronica blijft, er ver andert niets. Natuurlijk als je je lang koest houdt geeft dat voeding aan geruch ten. Maar we blijven gewoon ons zelf met dezelfde spelerskern als vorig jaar. Dus met Henri Hunting, met Tom Tesselaar, met Arie Moor en uiteraard Corkie de Graauw. Omdat elke vereniging in Nede- rand een Nederlandse doelman moet hebben, keert Fischer niet terug, maar in Tom Tesselaar hebben we een buitenge woon goede vervanger. Trouwens dat heeft hij vorig jaar wel bewezen. Omdat Hunting, de Graauw, Tesselaar en Moor zijn teruggekeerd, hebben we voor de aanvulling van Canadezen niet naar kwantiteit maar kwaliteit gekeken". Naast Henri Hunting staat Ejay Queen een specifieke linkervleugelspeler en op rechts zal ik kiezen tussen Hagendoorn en Schaffer. Zelf speel ik met Arie Moor en Butch Morris en naar ik verwacht zullen met een hoog gemiddelde gaan draaien". „Volgens Canadese ijshockeymaatstaven zou Ejay Queen dit jaar prof zijn gewor den" aldus Han van der Heijden. „Hij is er speeltechnisch rijp voor, maar physiek schiet hij nog wat tekort. Tijdens de laat ste wereldkampioenschappen in Moskou heb ik de hoogste baas van het amateur- ijshockey in Canada gesproken en die heeft mij Queen aangeraden".Ejay is 23 jaar iets groter dan Hunting, maar even snel, zo niet sneller. En wat ik nu ga zeggen, zal wel met gefronste wenkbrauwen worden begroet, omdat het al zo vaak is gezegd. Onze tweede Canadees is Butch Morris een professional die een vet contract in Cana da heeft laten lopen. Morris heeft echter veel huwelijksproblemen achter de rug. Hij is pas gescheiden en wilde graag eens uit de zorgen geraken. Corkie de Graauw kent hem goed. want ze hebben samen nog in de Lon Island Ducks gespeeld. Aanvallend zou HIJS Veronica sterker ge worden zijn. Maar defensief? „We hebben goede Haagse spelers Ooms en Verboom. Leo Koopmans staat wel onder contract, maar hij is op een try-out om profspeler te worden. Hij is nog niet afgewezen. Gaat het allemaal niet door, dan kan hij nog wel eens opkomen draven". Voorlopig lijkt HIJS Veronica een adequa te vervanger te hebben gevonden in Hank Arts, die weliswaar niet zo groot is als Leo Koopmans. maar wel ongeveer de zelfde breedte heeft. Kwaliteit lijkt er dus wel te zijn, trouwens dat is heilig moeten, omdat de komende competitie weieens de zwaarste uit de Nederlandse ijshockeyge- schiedenis kan worden. BART HOOGDUIN ;"'1t „Lapjes"-bewerking in acetaat crêpe. Witte motiefjes op ouderwets donker fond als Zondags- zwart, chocoladebruin en plucherood. Twenniematcn 80.- Twcnnicmodel in een mengelmoes van nopjes en dropjes. Teer doorschijnend acetaat crêpe in nieuwe „ouderwetse" modekleuren. Twenniematen 65.- In Oma's strokenstijl romantisch aan de zwier. Een warreling van nopjes in acetaat crêpe, en kleuren van vroeger. Twenniematcn 90.-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 8