ACHTSTE TITEL VOOR SPAR7A Oude euvel speelde Storks weer parten JOS SCHURGERS KWAM EEN RONDE TE LAAT Pech voor Dreezen Weer rallyzege voor Pauwels Msduels in '4 Rotterdam afgelast ^Sportwereld Weltergewicht Napolos bleef wereldkampioen drang op de thuisplaat. Het tweede punt is voor Sparta gemaakt en de man die dit verwezenlijkt, v ilfid Troeman. Hij werd bestormd door v.l.n.r. Van der Mark, Augustinus en werper Feith. Van onze honkbalmede werker DEN HAAG Sparta is opnieuw honkbal kampioen van Neder land geworden! Za terdag wonnen de Rotterdammers ook de derde wedstrijd in de „Holland Series" van het Haarlemse Raak Nicols (2—1) en namen daardoor in deze serie van vijf wedstrijden een be slissende voorsprong van 3—0. Vorige week werd het al 7—6 en 5—4 in het voordeel vn Sparta. Sinds 1963 betekent dit de acht ste landstitel voor de rood/witten. Evenals vorig seizoen dacht men dit jaar dat Raak Nicols met de eer zou gaan strijken, temeer om dat tijdens de competitie Raak Nicols drie van de vier duels tussen de beide topclubs met ruim ver. schil had gewonnen. Spar ta vindt dat allemaal wel goed en vertrouwt voor de beslissingsduels volle dig op zijn sterke wed strijdkarakter. Zaterdag ontwikkelde zich op het Rotterdamse Nieuw Vreelust een pit chersduel en daardoor waren de punten duur. De Spartaan Hans Augutsi- nus trachtte in de vierde innings enigszins gefor ceerd de score open te breken, maar hij sneuvel de tussen het derde honk en de thuisplaat. In de ze vende slagbeurt konden de 1100 toeschouwers dan toch het eerste punt beju belen. Hamilton Richard son en Jan Kramer Fre- her plaatsten honkslagen. Nicols kortestop Daryl Southwick blunderde en daaroverheen kwam dan nog een wilde worp van pitcher Nol Beenders. Ri chardson was rap genoeg om 1—0 te scoren. Raak Nicols profiteerde in de achtste slagbeurt goed van een inzinking van Ade Fyth, de pitcher van Sparta. Robert Maat be reikte via een honkslag de kussens en de volgen de twee slagmensen kre gen 4-wijd waardoor Maat erg eenvoudig naar het derde honk kon doorschui ven. Een verre opoffe ringsslag van Herman Beidschat bracht Maat binnen (1—1). Met reeds twee nullen in de laatste slag' -urt van Sparta daci.. iedereen al aan n verlenging, maar Johnny Jonkers werd de bejubel de man door na een .gouden honkslag" van Alfio Troeman over de de thuisplaat te sprinten: 2—1. Ade Fyth verliet als win- nend werper de heuvel met de cijfers 5430 ft. Nol Beenders en Her- man Beidschat werden J gezamenlijk verliezers met 7—2—9—2 ft. )SSUM Storks heeft het huzaren, .tukje van vorige week niet kunnen terhalen. Toen versloegen de Hage naars HCAW op eigen terrein doir in de laatste innings zwakke mo menten van de tegenstander doel- reffend uit te buiten. In dat duet ook speelde Rudi Dom een hoofdrol loor de gevaarlijke slagploeg van le Bussumers aan. banden te leggen. Saterdag waren de rollen volstrekt omgekeerd. Rudi Dom hield niet anger stand dan twee slagbeurten »n op dat moment was het onheil ge- (chied. Aw bracht in de tweede innings zeven het slagperk en dat leverde niet van den Dungen Gronovius, eens een ge- eputcerd hitter, kon ook tegen HCAW wei- ig met de knuppel ondernemen. linder dan vier honkslagen en drie runs p. «ze punten geveegd bij de twee Bus- jmse runs van de eerste innings bracht j stand op 51 en die marge bleek beslls- tnd. HCAW greep uiteindelijk met 8—1 e overwinning en bezegelde daarmee de egradatie van Stork dat na zeven jaar l hoofdklasse moet verlaten. HCAW mag I twee duels tegen UW bepalen wie zich ifinitief volgend seizoen hoofdklasser mag Jemen. fks heeft zaterdag in tegenstelling tot de fee voorgaande duels tegen HCAW geen fhljn van kans gehad. Het tot het uiterste fladen HCAW overtroefde de Hagenaars 0 alle fronten. "Ze beschikten over meer ghting spirit", noemde Rudi Dom het trschil. Dat bleek al in de eerste gelijk makende slagbeurt. Nadat Roy Mulder Oor Ton Bodaan, die het bestuur van Storks speciaal uit zijn vakantie-oord Split had laten overkomen, over de thuisplaat was gebracht antwoorddde HCAW onmid dellijk. De eerste slagmen van de Bussum- mers, Frank Lewis, incasseerde meteen vier wijd van Rudi Dom, drong vervolgens door tot het derde honk na een wilde worp van de werper van Storks en profi teerde daarna van een tweehonkslag van Eddy Hallman door de gelijkmakende run te scoren. Hallman kon vervolgens thuis komen door een honkslag van Wlm Hage- man. Storks dreigde onder de voet te wor den gelopen, maar de Hagenaars herstel den zich. In een fraai dubbelspel werden de resterende twee nullen gemaakt en mocht HCAW het veld in. Hele seizoen Al spoedig werd duidelijk dat Storks ook in dit duel kampte met het euvel dat de Ha genaars het hele seizoen al parten heeft ge speelt. In het slagperk kunnen ze geen ge- zich laten zien. Gereputeerde hitters als Roy van den Dun gen Gronovius, Roy Mulder en Herbert Ramlal konden slechts sporadisch de knuppel doeltreffend tegen de bal leggen en dat facet bracht Storks in de degrada tiestrijd en uiteindelijk in de eerste klasse. In de tweede innings kregen de Hagenaars slechs twee man op de honken, maar daar moest wei eenmaal "geraakt werper" en een keer velderskeus aan te pas komen. Slechts vier slagmensen werden instaat ge teld de confrontatie met werper Andre Boddendijk van HCAW aan te gaan, waar na de Bussummers wederom aan bod kwa men. "Wij waren misschien te gespan nen", oordeelde Rudi Dom later. "Boven dien heeft onze ploeg de handicap dat er een aantal spelers in staat dat mentaal niet tegen zo'n wedstrijd is opgewassen." Geen last HCAW had kennelijk van nervositeit geen last. De Bussumse equipe manoeuvreerde zich al in de tweede gelijkmakende slag beurt in gewonnen positie door opnieuw Rudi Dom behoorlijk te "raken". De stand liep op tot 51 door runs van Bart Seidei. Andre Boddendijk en Frank Lewis. Op dat moment moest Rudi Dom wijken voor Frank de Groot, die de ondankbare taak kreeg de gretige slagploeg van HCAW te beteugelen. „Ik had m'n dag niet", meende Rudi Dom na afloop. "Coach Cas ter had mij op de heuvel gezet, omdat ik vorige week winnend werper werd tegen HCAW. Maar ik heb de hele week niet kunnen trainen door mijn werk. Dat heeft waarschijnlijk ook een rol gespeeld. Maar afgezien hiervan heeft HCAW verschrikke lijk gevaarlijke slagmensen." Onder controle Frank de groot hield de zaak aanvankelijk Jan de Vries hield de eer hoog en ivon in Spanje Rudi Dom, die vorige week HCAW in eigen huis nog bedwong moest zaterdag al na twee innings van de heuvel. De stand was toen a151 en in feite beslissend. Ondanks de teruggang naar de eerste klasse dreigt voor Storks geen uitloop van speler. „In dit slechte seizoen", zeggen Dom en Bodaan eenstemmend, "wr-s de stemming beter dan ooit. Er zullen waarschijnlijk vrijwel geen spelers de club verlaten. Storks zal dan ook volgend ;aar In de eer ste klasse weer hoog eindigen en misschien promoveren." Storks 1—00—0—0—0—0—0 is I. HCAW 2-3—0—1—0-0-0—2 is 8. Werpcijfers Storks (Dom en De Groot) 64— 9-2. HCAW (Boddendijk) 5-1—4—2. Slagprestaties Mulder (Storks) 500. Lewis (HCAW) 500. MADRID Jos Schurgers is er zondag op het Jaramacir- cuit in Madrid niet in geslaagd zijn tweede positie in het klassement voor het wereldkampioenschap 125 cc-klasse \ast te houden. In de laatste race kwam de 28-jarige Haarlemmer niet verder dan de zesde plaats op een ronae van de winnaar Chas Mortimer. De Brit, die nu met de tweede positie achter de in Madrid niet aanwezige wereld kampioen Kent Andersson ging strijken, maakte een tijd van 55 minuten en 39,6 seconden. Mortimer moest een fel duel leve ren met de Spanjaard Angel Nieto, die echter in dc slotfase van de dertig ronden terugviel en uiteindelijk vijftien seconden moest prijsgeven. Mortimer, die op een Yamaha uitkwam, ver gaarde daardoor in totaal 75 punten tegen 67 punten voor Schurgers met zijn eigenbouw Bridgestone. Wereldkampioen Jan de Vries ze gevierde zaterdag reeds in zijn specialiteit, de 50-cc klasse. Zijn Zwitserse van Veen Kreidler- staigenoot Bruno Kneubühiler finishte als tweede met een ach terstand van ruim 15 seconden. Daarna ging Henk van Kessel over de eindstreep. Jan Huberts werd vijfde en Theo Timmer zesde. In het eindklassement voor het wereldkampioenschap is de volgorde: De Vries - KneubUMcr - Timmer. Huberts en Van Kessel delen achter de Westduitser Thurow de vijfde positie. Kneuibüihler behaalde in Madrid maar liefst drie tweede plaatsen in uiteenlopende klassen, de 50 cc, ae 250 cc en de 5U0 cc. Ver meldenswaard is nog dat Mar cel Ankone met zijn Yamsel viifde werd bij de halve liters. EGMOND AAN ZEE - liet duo Pauwcls-Wlndsma heeft gisteren de 25e editie van de West Ne- dcrlandrlt, de vierde en voor laatste wedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap be- trouwbuarheidsritten van de KNAC, voor de vierde maal ge- uilTTERDAM Promotor TeTheo Huize-naar heeft de nternatiojnale bokswed- trijden, waarmee hij op oktober het profseizoen •s< jf Rotterdam zou openen, (noeten afgelasten. Belg Jean van Torre, he de hoofdpartij tegen èoelfad Jansen zou boksen, leeft zich teruggetrokken ci Wndat zijn trainer/manq- nq« ;er Albers Persijn afgelo- len week is overleden, la^ovendien kon een andere gische bokser niet ko- wegens ziekte. E De Italiaanse equipe Mu- ri/Mario Manucci met Lancia atos is winnaar geworden i de Tour de France-autoral- De tweede plaats was voor Fransen Jacques Almeras en rge Mas met Porsche Carre- de derde voor hun landgeno- Dominique Thiry en Jac- s Henry, eveneens met Por- he Carrera. 'ERSTONE Toine Heze- is met zijn partner Dieter ester derde geworden tijdens achtste en laatste wedstrijd het Europees kampioeo- lap voor toerwagens. Heze- ms en Quester werden in de :ste manche van twee uur rde en in de tweede, even- over twee uur, ook vierde. II en Ertl (Eng/WDld) zege- rden in een Alpina BMW. Jose Napoles haalt zijn tegenstander neer. Maar dat bracht nog niet de beslissing, want Gray krabbelde weer op en bokste de vijftien i c'c.n uit. PÏTTSVILLE Het Nederlandse VAAS B-team is in de In ternationale motorzesdaagse in de Amerikaanse plaats Pittsville op de derde plaats geëindigd. De strijd om de derde plaats met Tsjechoslowakije was evenwel bijzon der spannend geweest. Ook op de laatste dag had Arno Dreezen namelijk weer moeite met de ontsteking van zijn machine, waardoor hij iwee keer moest afstappen. De Nederlander wist de schade beperkt te houden tot een Mrafpunt. Twee had ook nog gemogen, doch bij drie wa.= Tsjechoslowakije derde geworden. De overwinning in deze categorie was voor de Verenigde Staten, de tweede plaats voor Oostenrijk. Napoles heeft zaterdagavond in se banneling zegevierde net oo Toronto zijn wereldtitel boksen punten. in de weltergewichtklasse met Jose ..Mantequilla" Napoles had. succes verdedigd tegen de Ca- vaor.v: in de beginfase, een dui- nadees Clyde Gray. De Cubaan- delijk overwicht. In de vijfde ronde sloeg hij Gray neer, die zich later evenwel uitstekend herstelde en in de vijftiende ronde met een wanhopig slotof- fensief nog heel wat punten scoorde. De zeven jaar oudere Napoles (33 jaar tegen Gray 26) had het I toen moeilijk, maar bleef op de been. Het was voor de Cana dees de eerste nederlaag in zijn boksloopbaan. Napoles heeft als 1 zes keer verloren. Het Nederlandse trophy-team leg de beslag op de zevende plaats, achter Tsjechoslowakije, Oos- j tenrijk, Groot Brittannië, West- j Duitsland, de Verenigde Staten I en Zweden. De laatste dag van de motorzes- I daagse, waarop een zg. speed- test werd gehouden, trok een groot aantal toeschouwers. Gouden medailles voor hun plaat sing in de eindrangschikkingen waren er voor de Nederlanders Henk Poorte, Herman van Hoe- gee en Jaap Lanting. Max Was- sink, Henry Zijdemans. Rudi Boom. Stef van der Sluis (on danks zijn polsblessure) en Arno Dreezen kregen zilver. LE MANS De Fransen Gerard Debrock en Thierry Tchernine hebben met een uit een Honda 750 ontwikkelde special, de overwinning behaald in de Bol d'or, een 24 uursrace voor mo toren op het Bugatti-circuit te Le Mans. Debrock (ook vorig jaar reeds winnaar) en Tcherni ne legden met een gemiddelde snelheid van 115,174 km per uur een totale afstand af van 2763,75 km. Zij leidden gedurende 22 van de 24 uur. Van de zestig ge starte teams reden er 26 de wedstrijd uit. De als 26e geklas- seerde Fransen I.agauche en Geffrin met een Kawasaki 500 hadden een achterstand van 139 ronden. De coureurs uit Heiloo en Muider- berg, die met een Fiat 124 S re den, zegevierden eerder in 1963, 1967 en 1972. Start en finish wa ren in Egmond aan Zee. De laatste wedstrijd voor het kam pioenschap betrouwbaarheldsrit- ten is de KNAC-herfsttocht. De voornaamste uitslagen zijn: A-klasse (450 km): 1. Pau- wels/Windsma (Heiloo/Muider- berg) Fiat 124 S, 1123 strafpun- ten, 2. W. v. Oosten/A. W. v. Oosten (Zoetermeer/Delft) Citroën GS, 1354, 4. A. J. Jetten/A. P. .letten (Box- meer/Zoetermeer) Opel Ascona 19 SR. 1615, 5. A. P. Boot/J. Bruin (Den Haag/Naaldwijk) Audi Coupé, 1726. B-klasse (360 km): 1. M. J. M. v.d. Vlist/J. H. M. v.d. Vlist (Rotterdam) VW 1500, 1338 strafpunten. 3. Mevr. Hoogenelst-Sanderink/G. Sanderink (Nijverdai) BMW 2002, 1606. C-klasse ((198 km): 1. Maars- sen/Daamen (Badhoevedorp/ Lijnden) Fiat 128, 540 straf punten. 3. J. v. Lierop/D. v. Lierop (Hllle- gom) NSU 1200 TT, 748. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Fighting Mack komt op 8 oktober in de ring le gen de Brit Frankie Young. Het is de hoofdpartij van de eerste boksgala in sportpaleis Ahoy, waarin verder in actie komen de neo-profs Sjoerd Turnings en Hennie Thoonen. i goed onder controle. HCAW kon slechts in de vierde (Harris) en zesde innings (Van der Gaast en Seldel) nog scoren. Maar on danks het goede optreden van De Groot behoefde Storks zich geen illusies meer te maken. Daarvoor was het slagwerk te matig. Slechts twee honkslagen konden nog worden gepro duceerd hetgeen een armzalig totaal kan worden genoemd. "Maar", oordeelde Ton Bodaan, "er moet wel gezegd worden dat Boddendijk naarmate de wedstrijd vorderde in vorm groeide. Daardoor en door de ach terstand werd het voor ons te moeilijk". HCAW, dat de overwinning steeds dichter binnen bereik zag komen, bleef ditmaal ge vrijwaard van de bijna traditionele Inzin king en dat betekend waarschijnlijk be houd van het hoofdklasserschap. De Bus- summers worden ten minste geacht meer kwaliteit te hebben dan UVV.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9