Corso stal de show op Veense Oranjefeesten „Tamboerania" was zeer gevarieerd Vredeswerk- groep Hazers- woude houdt filmprojekt Ter Aar heeft YVD-afdeling Uitgeest won drumfestival „Kacheltje" de kwaadsteniet werd uitgezongen Meer bomen voor Woubrngge DSS haalt f6000,- uit bazar Nieuwkoper deed water bij de melk PAGINA 4 MAANDAG 24 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT rijn- en veenstreek WOUBRUGGE Het aantal bo men in Woubrugge binnen de bebouwde kom is beslist niet in overeenstemming met het lande lijk karakter van de gemeente. Beplanting In verschillende „la nen" stuit evenwel op het be zwaar van een groot aantal on dergrondse nutsleidingen. De i Dienst Gemeentewerken heeft j thans een „beplantingsplan" uit gewerkt waarin de maximale mogelijkheden zijn opgenomen i voor alle in beheer zijnde we- gen, straten en lanen. Voor Woubrugge betekent dit de beplanting in het plan Bos man en het nog te realiseren plan Verboom, terwijl in Hoog- made aandacht is geschonken aan de nieuwbouw ten westen van de De Bruijnlaan, de Groenwegh, het Noordelnde en een deel van het Europaplant soen. Voor zover deze kosten niet zijn opgenomen in het bouwrijpmaken worden de ove rige bdplantingskosten geraamd op 10.000. B en W vragen de raad, die woensdag 26 septem ber bijeen komt. dit krediet te verlenen. Hoewel de inhoud van het door de Raadhuiscommissie uitgebrach te advies nog niet bekend is, mag worden aangenomen, dat in ie der geval tot het treffen van meer voorzieningen zal worden - geadviseerd. Reden waarom de raad nu reeds verzocht wordt een krediet beschikbaar te stel len van 10.000,- waarmee de voorlopige kosten van eventueel architect en adviseurs kunnen worden betaald. Tenslotte wordt de raad nog ge vraagd een krediet van 12.700,- beschikbaar te stellen voor de algehele vernieuwing van de riolering van de ge meentewoningen Bateweg 11 t/m 25. daterend uit 1931, waar van de bewoners een steeds groter ongerief ondervinden wat betreft stank en verstoppingen. HAZERSWOUDE In het kader van de Vredesweek (23—30 septem ber) ontplooit de Vredeswerkgroep Hazerswoude diverse activitei ten. De R.K. Miehëelbasisschool, de openbare basisschool De Springplank en de protestants-christelijke mavoschool Ds. Dirk Arie van den Bosch uit Hazerswoude-dorp doen, op verzoek van de groep, mee aan een filmproject. Een medewerker van de Vredeswerkgroep zal het hoe en waarom van dit schoolfilmproject aan de leerlingen uiteenzetten. Na de ver toning van de film „Als de kater komt" ligt het in de bedoeling, dat leerkrachten en scholieren het vertoonde „verwerken". Het werk van de scholieren,die hun visie middels de expressievakken (opstel, tekenen, boetseren, schilderen, enzovoort) kenbaar kunnen maken, zal op vrijdag 28 september, tussen 20.00 en 23.00 uur, in het voor malige raadhuis worden tentoongesteld. De Vredeswerkgroep heeft het onderwijzend personeel ook diverse andere suggesties aan de hand gedaan, om het filmproject uit te werken. Dit alles, uiteraard, onder het Vredesweekmotto van dit jaar: „De Vrede bij u thuis"! Tegen een bedrag van 1,50 kan men ook op 28 september, om 20.30 uur, een film zien in datzelfde oude raadhuis, die ook al verband houdt met het thema „De Vrede bij u thuis". binnenhof AARLANDERVEEN j ziekvereniging „Door Samen werking Sterk", hield afgelopen week t.b.v haar uniformenfonds een grote bazar. Na de opening vrijdagavond werd het gdorpshuis al goed bezet. Het bezoek werd zaterdag nog groter toen ook het weer beter was, ook werd tevens de uitge stelde rondrit, van het muziek korps door Aarlanderveen ge houden, na deze rondrit werd ook het bezoek weer groter. Aan het einde van de bazar werd de trekking van de loterij bekend gemaakt, de prijzen vielen op de volgende nummers: Hoofd prijs nr. 146, le 798. 2e 072 3e 1164. 4e 047, 5e 139, 6e 926, 7e 1177. Ook werd de opbrengst van de bazar bekend gemaakt: 6000,-. Dcm HaajgNi'euwkoop Een 54- jarige veehoeder uit Nieuwkoop verklaarde voor de Haagse poli tierechter ,,er niets van te be grijpen." Hij werd beschuldigd van het feit aan de melkfabriek in Bodegraven meik Ce hebben geleverd waaraan water toege voegd was. Verdachte bestreed dat heftig. Het laboratoriumon derzoek had echter positief ge luid. De mogelijkheden van re gen- off spoelwater werden door de antwoorden van de veehoiu- der zelf verworpen. De rechter mOest zich echter aan de rap porten houden en vonniste 75 gulden. Vijf maanden gevangenis straf waarvan twee maanden voor- waardelijk met een proeftijd van 2 jaar eiste de officier van justitie tegen een 37-jarige koop- man uit Nieuwkoop. De man stond terecht wegens flessetrek- kerij (kopen zonder te betalen). De aangiften door de leveran ciers van keukenartikelen de Nieuwkoper had eert keukenm- stallatiebedrijf belopen een bedrag van 50.000 gulden. Uit spraak over 14 dagen. Nieuwe ambulance BODEGRAVEN De huidige ambulance-auto verkeert in slechte staat en kan niet meer gerepareerd worden. De exploi tatie van deze wagen is in han den van het bedrijf Gebr Heemskerk en het Rode Kruis. Een nieuwe wagen kost 50.000. Beide exploitanten hebben met de gemeente een overeenkomst gesloten, dat de laatste een ga- 1 rantie-subsidie verleent van j 10.000 per jaar, d.w.z. van de kapitaalslasten. De Bodegravers I kunnen dan weer veilig naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ter Aar. Vrijdag 21 september is door het oprichtingscomité, bestaan de uit diverse V.V.D. leden uit Ter Aar in het Dorpshuis In een spe ciale vergadering de afdeling Ter Aar van de V.V.D. opgericht. Deze 36 leden tellende afdeling is hiermede de 50e afdeling binnen de "kamercentrale Leiden". Bij deze gelegenheid ontving de nieuwe afdeling van de voorzitter van genoemde centrale drs. J. A. W. Brak namens het hoofdbestuur een bedrag van 500,- en 150,- na mens "de centrale". Mr. A. Geurtsen, lid van de Tweede Kamer, hield bij deze gelegen heid een inleiding over "De V.V.D. en het kabinet Den Uyl". Deze spreker toonde weinig waardering voor het huidige kabinet, door dit "het kabinet van de halve maatregelen" te noemen en sprak zelfs van kiezersbedrog. De "heilige koe" van de woningwetbouw moest opzij gezet worden aldus mr. Geurtsen en zag liever particuliere wo ningbouw daarvoor in de plaats. De greep van de overheid op het bedrijfsleven door een delectieve investeringspolitiek en het niet doorgaan van de inflatiecorrectie waren eveneens volgens zijn zienswijze onaanvaardbaar Doelende op de wet ruimtelijke ordening vond hij de rechtsgang van streekplannen zoals die b.v. in het geval van het "Streekplan Plas- sengebied" aan de orde is, niet goed geregeld. „De gemeenten", zo zei hij, „zouden dit plan best aan hun laars kunnen lappen", wan neer zij dit niet in overeestemming zouden vinden met hun opvat tingen. „Dè Kroon" zal dan wel reageren". Roelcfarendsveen Toen vrijdagmiddag om vijf uur door storm en regen een onver wacht einde werd gemaakt aan de Veense Oranjefeesten bleef d vraag of de ^ers- omstandigheden op de laatste dag, nl. zaterdag weer iets gunstiger zouden zijn. Gelukkig is dit bijzonder meegevallen. Mis schien wat fris maar het is toch overwe gend droog gebleven met zelfs van tijd tot tijd een zonnetje. Dit was vooral van be lang voor het bloemencorso dat 's morgens te halftien moest uitrdjien. Vor dit corso was langs de route, mede dan ook dank zij de meer gunstige weersomstandigheden een zeer grote belangstelling. En terecht, want er was dit jaar weer bijzonder veel aandacht aan dit onderdeel besteed. Niet alleen in versierde fietsen, kinderwagens, steppen, groepen etc. maar vooral ook in liet grotere genre. Op gebied van de bloemsierkunst waren fraaie werkstukken te noemen. Veel bewondering verkreeg de met twee paarden bespannen oudholland- se boerenwagen, de ponywagen, maar ook de hoofdprijswinnaar, de wagen met de ruimtevaart. Voorts mocht de wagen met de Veen van vroeger met ere gezien wor den, alsmede de talrijke andere met zorg opgebouwde en versierde wagens en au- Daarnaast werden de viswedstrijd, het ton- knuppelen en de wedstrijd in touwtrekken (hoe nat het soms was toont onze foto) weer een groot succes. Bij laatstgenoemde ging de éerste prijs van honderd gulden naar de groep „De Gouden Leeuw" uit Ku- delstaart, terwijl de prijs van 25 bij de dames gewonnen werd door de damesploeg van „In-Up-Go". Voor de bejaardenmiddag in de veilinghal was uiteraard weer een grote belangstelling van de 65-plussers. Over het programma waren de meningen misschien verdeeld maar de verzorging van het „natje.en droogje" werd als van ouds goed gewaardeerd. Over het alge meen mogen de Oranjefeesten wel weer 1 beschouwd worden. BOSKOOP De weergoden waren de deelnemers en organisatoren gunstig gezind tijdens het zesde jaarlijkse drumfestival onder auspi ciën van Harmonie Concordia op het Raadhuisplein. Het was één grote warreling van kleur, ritme en muziek. De voorna melijk zeer jonge drumbands waren allemaal zonder uitzondering i lust v r oog en oor. De Uitgeester Harmonie was de grote winnaar. Deze drumband ging met een heel servies bekers naar huis. Met 179 punten behaalde Uitgeest de eerste plaats in de afdeling superieuren en tevens in het gehele festival. Bij de junioren werd IJmuiden eerste en bij de resp. eerste, tweede en derde afdelingen kregen Oud-Beijrlande, Assendlft en DOS uit Sassenheim de eerste plaats. In de afd. uitmuntendheid was de eei- ste plaats voor St. Caecilia (Loosduinen). De oudste deelnemer aan het festival was 29 jaar en de jongste majorettes waren vier en vijf jaar oud. De minidansmariekes in hun uniformpjes met witte bont mutsjes stalen de show. Wethouder mr. J. J. M. Tromm reikte de bekers uit. BOSKOOP „Dag kacheltje, dag kacheltje", schalde het door de volle kantine op het Floreant- veld waar de voetballers na de allerlaatste wedstrijd Jan de Kwaadsteniet (54) huldigden bij zijn afscheid. Jan, een enthou- De legendarische slast voetballer, begon 38 jaar geleden met de voetballerij bij de „Boskoopse Boys" en hij is 28 jaar de steunpilaar van het eerste elftal gebleven. „kachel- kreeg hij al op de basis school, toen hij vaak zwart aan- geslag n in de klas verscheen omdat hij zijn vader, als een plichtsgetrouwe zoon, iedere dag brood bracht op de gas fabriek waar deze de kost voor zijn gezin verdiende. Jan mocht zijn vader altijd helpen en als tijdelijke hulpstoker kon je moeilijk schoon blijven. Jan kreeg, nu hij na zoveel jaren zijn voetbalshirt aan de wilgen hing, van het bestuur van Flo- reant bloemen en een envelop pe met inhoud. De spelers van „zijn" elftal gaven hem een prachtige tafelaansteker en zij zongen voor hem de Boskoopse Floreantschlager „Dag Kachel tje" gemaakt op de wijs van het Sjakie Swartlied. Nicuwvecn Het Tamboerania-cvenement in de openbare basisschool aan het Conradpark is weer een geslaagd ontmoetingspunt gewor den voor de inwoners van de gemeente. De leerlingen hadden goed verzorgd stands gemaakt over vijf verschillende landen met teke ningen, produkten en huisvlijt, waarbij vooral de opstelling van de Yoegoslavische afdeling interessant was vanwege de verscheidene handvervaardigde kunstuitingen. Er werd samen door de inwoners geproefd en gekocht (uiteraard want de opbrengst is voor de kas van de oudercommissie) van toast met „brie" uit Frankrijk, de Luxemburgse Moselblémchen van de wijnstand vond er aftrek en planten en bloemen gingen vlot van de hand. Als bijzonderheid mag wel worden vermeld de poppententoon- stelling van mej. A. Bergshoef, die met haar bijna honderd en vijf tig poppen (de gevarieerde kleding van de vele verschillende landen was tot in de perfektie uitgevoerd) deze expositie een bijzonder ca chet wist te geven. De verschillende volksdansjes, die door de leerlingen elk uur werden gedemonstreerd (z:e foto) trokken veel belangstelling. Op de b jbc- horende muziek wisten de kinderen hun nummertjes vlot en in goed ritme te brengen. Voor de laatste dans werden de aanwezigen mede uitgenodigd om hieraan deel te nemen. Zo danste, groot en klein in een Ir.nge spert naar de speelplaats, waar verschillende attract'"s werden beoefend. Des avonds na afloop van de „Tamboeranir" sprak de heer H. P.jlman namens de Vereniging van Openbaar On derwijs over de schaduw, welke over de leiding van dit evenement was gevallen, door het overlijden van haar voorzitter, de heer O. B. Meijer. Vragen over verbetering kruispunten Koudekerk HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK AAN DEN RIJN Kou dekerks socialistische Eerste Kamer-lid Eibert Meester heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat weer de vraag gesteld, wanneer de verkeerssituatie op. de kruispunten Bruggestraat- Rijndijk, Frederik van Eeden- plein-Rijndijk en Gemeneweg- Rijndijk wordt verbeterd. De senator vraagt of de minister wil bevorderen dat er alvast voorsorteervakken voor links afslaand verkeer worden aange geven bij het kruispunt rijn- dijk-Bruggestraat, voordat de totale voorzieningen (recon structie Rijndijk tussen Brugge- straat en Gemeneweg en plaat sing van verkeerslichten) wor den getroffen. Utile Dulci speelde onderling Voor de onderlinge competitie van de schaakclub „Utile Dulci" zijn nu de eerste twee ronden gespeeld. Deze wedstrijden won den gehouden in café Heems kerk. De uitslagen waren: A. Venne—C. Sterk 1—0, Bouw meester—'Venne 0—1, Van Rijn Schrama 0—1, Bouwmeester J. C. v. d. Meer 01, Meijer Olierook 10, NieuwintSterk 0—1, Van Berkel—Ganzevles 1 0, Ton Olijerhoek—Ganzevles 1—0, Van Leur—Van Bostelen Zz—Vz, Jos v. d. Aart—Van Leur 1—0, Nico Jong—Van Bos telen 10, KoppelaarAndré v. d. Aart 1—a, ton Bakker—Vol- water 1—0, Nachtegaal—Har v. d. Meer 1—0, Th. Olijerhoek— Schrama 0—1, Ton Bakker—P. Olijerhoek 0—1, André v. d. Aart—Har v. d. Meer 0—1, Vol- water—Nachtegaal 0—1, Nieu wint—Th. Olijerhoek 0—1. V uil verbranding voor dertig gemeenten? BODEGRAVEN In Broekvel- den zal waarschijnlijk over drie jaar een verbrandingsinstallatie staan, waar 30 gemeenten hun huis- en bedrijfsvuil kunnen la ten vernietigen. Dit ovencom plex kan per uur 12 ton vuil verbranden. Men schat de kos ten op 20 miljoen gulden. De ge schatte hoeveelheid vuil be draagt 77.000 ton per jaar. In regionaal verband zijn nog geen beslissingen genomen. Vrijdagavond behandelt de Raad van Overleg voor Mid den-Holland het voorstel inzake gemeenschappelijke Vuilver branding Midden-Holland en Rijnstreek. Begin novembei hoopt men te weten welke ge meenten ULLEN PARTICIPE REN. Bloembollenactie Avanti-clubhuis HAZERSWOUDE De leden van de tafeltennisvereniging Avanti gaan deze week bloembollen verkopen. Het bestuur heeft 2000 zakjes met bollen (hyacin ten. narcissen, crocussen, iris sen, blauwe druifjes, sneeuw klokjes en FrituJaria) ingeslagen. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan de financie ring van het clubhuis, dat Avan ti wil gaan bouwen. B. en W. hebben Avanti een ventvergun ning verleend voor de bollenver- koop. Raadhuis- kelderbrandje HAZERSWOUDE Het is nog niet bekend hoeveel precies de schade is die het brandje in de nacht van donderdag op vrijdag jl. aanriohtte in de kelder van het gemeentehuis. De sterke rookontwikkeling werd vrijdag morgen, omstreeks 8.15 uur. ontdekt door een gemeenteamb tenaar. De vrijwillige brandweer onder leiding van W. R.Soeters had het brandje snel bedwongen. Aangenomen wordt dat door het weggooien van een brandende sigaret het in de kelder opge slagen papier is gaan smeulen. KPJ-vergadering AARLANDERVEEN In de Jeugdhaven hield de K.P.J. afd. Aarlanderveen/Ter Aar, haar algemene ledenvergadering. Na de openingswoorden van voorzit ter Hans Kempen, werd het overleden lid Gerard Bunnlk herdacht. In het jaarverslag van de secretaresse viel te be luisteren, dat er nog al evene menten waren, waar de leden weinig animo voor taanden. De penningmeesteresse had een ba tig saldo. Door het aftreden van de dames Jo:e Wijzenbroek en Ria 'Ktcvns en de heer Piet Kelder -In loden van het bestuur, wer- in die functie's gekozen, Lia ?:e. Henk Wiizenbroek, en ..o.r.en '"bin:, brudy Koot en Hans Kempen werden herkozen. Door de vergadering werd voor het seizoen 73—74 Hans Kempen weer tot voorzitter gekozen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4