UVS SLAAT GOEDE SLAG IN ROTTERDAM: 0-1 TEGEN CW Roodenburg maakt het zichzelf onnodig moeilijk, 2-1 F0REH0LTE HAAKT AF NA VERLIES BIJ LDWS Eerste winstpunt voor Lugdunum proveste is gewoon een fijne inodesnop MAANDAG 24 SEPTEMBER 1973 L2 LEIDEN „Niet mooi, maar wel nuttig". Zo typeerde trainer Wally van Schooten na afloop het spel, waarmee U.V.S. het Rotterdamse C.V.V. de belang rijke winstpunten wist te ontfut selen. Ontfutselen, want vooral in de tweede helft balanceerden de Blauwwitten vaak op het randje van de afgrond. Vooral toen Kros na een kwartier spe len in de tweede helft een pe nalty mocht nemen - Balkhoven en Rol hadden in eendrachtige samenwerking de gevaarlijke Jacobs neergelegd - kregen vele U.V.S.-supporters het wel erg banauwd. Trainer Admiraal van C.V.V.: „Ik begrijp er niets van, normaal gaan er van de twintig straf schoppen die Kros neemt toch negentien in". Misschien was dit dan net de twintigste penalty van Kros, in ieder geval schoot de C.V.V.-linksbuiten de bal ruimschoots naast. Toch zou het niet reëel zijn te zeggen dat U.V.S. de overwin ning niet verdiende. Gedurende de gehele wedstrijd toonde de blauwitte ploeg meer karakter en veel meer wil om te winnen dan C.V.V. Toch was het C.V.V. dat de betere kansen kreeg, maar door het goede werk van Wijnand Sloos wisten de Rotter dammers niet tot scoren te komen. Zo noteren wij reeds in de tweede minuut een hard schot van Kros, dat door Sloos net naast werd getikt. Ook een hard schot van Van Driel werd even later door Sloos keu rig gestopt. Narmate de eerste helft echter vorderde wist het sterke UVS-middentrio, bestaan de uit Désar, Leget en de veel aan de bal zijnde Arie Lagen dijk, zijn wil op te leggen aan de C.V.V.-ploeg. Het was jam mer, dat Hendrikse in deze pe riode wat weinig in het spel werd betrokken, want de be weeglijke UVS-rechtsbuiten had opvallend weinig moeite met zijn directe tegenstander Galje- ma, die keer op keer in de lu ren werd gelegd. Arie Lagen dijk had verder weinig geluk met zijn schoten, die of ver naast of over het doel beland den, of gestopt werden door keeper De Jong. Aan d e ande re kant kwam UVS enkele ma len goed weg bij acties van v.d. Starre, Verhagen en Van Driel. koppen van een der CW-verde- digers bij de vrijstaande Freek Torcqué terechtkwam, die zijn oude club met een fraai schot in da bovenhoek de das omdeed. Teruglopend naar de middenlijn kon Torcqué het rriet laten een lange neus te trekken naar het CW-publiek. Zo brak dan de 28ste minuut aan. Uit een vrije trap ontstond een kopballet voor het CW-doel, dat er op het eerste gezicht niet zo gevaarlijk uitzag, ware het niet dat de bal na foutief weg- In de tweede helft had trainer Ad- Dit leidde enige malen tot bijzon miraal, wijs geworden door er varingen uit de eerste helft, het tactisch concept van zijn ploeg gewijzigd. Désar, Leget en La gendijk kregen nu ieder een mannetje bij zich, wat beteken de. dat het uitverdedigen de Blauwwitten bijzonder zwaar viel. der hachelijke situaties voor het UVS-doel, met name in de in de aanhef aangehaalde 16e minuut, toen CW een penalty miste. CW zette alles op alles, verde diger Galjema werd vervangen door Rebbers, een extra-aanval ler. Bij UVS werd Freek Torc qué die herhaaldelijk te hard werd aangepakt door zijn ex- clubgenoten - ook als de bal niet in de buurt was - ingewis seld voor Hans Kruiff. Toch kreeg UVS door het verre op dringen van de Rotterdammers nog wat tegenkansen: Desar helemaal vrij op links trok de bal voor naar het harde schot van Lagendijk ketste af op de benen van keeper De Jong, die even later ook nog met veel moeite een schot van Hendrikse wist te stoppen. In ieder geval mocht UVS met deze „narrow escape" zijn han den dichtknijpen. RON POLANE LEIDEN SJZ—VVSB 2—3 Een toch niet zwakker SJZ ging door enige vergedigingsfouten de boot in. Na een half uur spelen speelde Guus v. d. Geest ver keerd terug waarna Willem Brama er op simpele wijze 0—1 van kon maken. 7 minuten later gaf Ben van Kempen doelman Fengler ten tweeden male het nakijken: 02. In de 11e minuut van de tweede helft werd een voorzet van in valler Wibo Am- merlaan door Theo van Klink af gerond: 1—2. Een omstreden treffer overigens, want volgens velen zou de bal de doellijn niet gepasseerd hebben. Marcel Heemskerk strafte opnieuw een verdedingsfout af (1—3), waar na Dik van Leeuwen voor de 23 eindstand zorgde. ALTIOR RIJPWETERING 1-2 Een niet zo best Altior heeft ver diend verloren van een beter Rijpwetering. In de 35ste mi nuut werd het 0—1 door een goal van Hans Weenink. Na rast was het spoedig 1—1 door een penalty wegens hands die genomen werd door Jan v.d. Sluis. Rijpwetering kwam defi nitief op winst door Gerard Schrijvers, die een cornerbal van Hans Weenink ineens op de slof nam. SJC UDO 2—0 SJC nam vanaf de aftrap de touwtjes stevig in handen. Na 25 minuten kogelde „topscorer" w- v. oor. Jan vrt T inna I_<1 I. I TTVl «tm VlSSe, bllipt dit luchtduel zijn ogen maar dicht. Ondanks de probeerde met verre trappen de f>rehoUe-bedrelging kwam hij als overwinnaar te voorschijn; zijn bordjes te verhangen maar Uam trouweni °°k- keeper De Goey gaf niet thuis. In de 5e minuut rondde Stark een vrije trap van A. Weyers doeltreffend af: 2—0. Daar de onmachtige UDO-voorhoede niet verder kwam dan enige lukrake schoten werd 2—0 ook de eind stand. LEIDEN Roodenbuurg heeft geen noemenswaardige napijn overgehouden van de nederlaag die men verleden week bij Uni- tas te slikken kreeg. De equipe van Smits won op beheerste wij ze van debutant VUC en met name in de eerste helft tiental len uitstekende acties uit de mouw. VUC wist daar niet zo veel tegenover te plaatsen, maar kwam, ondanks een vlot opgelopen achterstand, in de tweede helft nog gevaarlijk dichtbij. Roodenburg had het nooit zover moeten laten ko men, maar de Blauw Zwarten verzuimden in de aanvangsfase om enkele opgelegde kansen te benutten. VUC voelde zich daar om nog niet helemaal verslagen en de nochalance van Rooden burg kwam het bijna duur te staan. In de laatste tien minu ten moesten de Leidenaars zelfs ver terug, maar de overwinning gaven zij toch niet uit handen. Dat zou ook nooit gemogen heb ben. Roodenburg had er vanaf het be gin af aan zin in om zich te re- habbiliteren en zag in VUC wel een geschikt slachtoffer. De Ha genaars spelen een clean soort voetbal, met als bedoeling de bal zolang mogelijk in de ploeg te houden, vervoolgens langzaam op te rukken en dan te trachten om één van de twee spitsen in stelling te brengen. Dit laatste lukte om twee redenen niet. Ten eerste speelde de Roodenburg- achterhoede vooral in de eerste helft een uitstekende partij, met als uitblinkers Cees Montagne en Maarten van Kooperen en ten tweede om de doodeenvoudi ge reden, dat VUC er ni«t in slaagde om die spitsen te berei ken. Roon is wel lang, maar Van Kooperen is dat zeker ook. Roodenburg liet de opponent rus tig komen, onderschepte bij de zestien meterlijn en bouwde daarna in gestaag tempo op. Vrij snel was het raak. Verkuy- len zette voor vanaf rechts en Tisseur nam de slecht verwerk te bal, op de rand van het straf- schapgebied staande, ineens oop de slof. In een kaarsrechte lijn, vlak boven de grond, suisde de bal naar de verste hoek; 1-0. Roodenburg ging daarna speels verder en in het half uur tussen het eerste en tweede doelpunt j schiep de voorste linie zich nog een handvol leuke kansen, maar benutte er geen van. Sam den Os himself maakte een einde aan de kansrijke, doch impro ductieve periode en misleidde na een handig passje van Ver- kuylen de falende De Graaf. Met de buitenkant van zijn voet en via de binnenkant van de paal rondde hij zijn werk be kwaam af, 2-0 en op dat mo ment meer dan verdiend. Na rust zou het karwei dan wel af gemaakt worden. Inderdaad zijn de mogelijkheden daarvoor ruimschoots aanwezig geweest. VUC begon in te zien, dat hun speelwijze niet tot suc ces zou leiden en ging risico's nemen. Een half werd verwis seld door een tweede lange man in de spits en het was de inval ler die het freewheelende Roo- denbunrg erg lastig zou maken. Roodenburg nam duidelijk gas terug, beperkte zich toot het vast houden van de voorsprong en ging, zoals dat hoort, in de fout. Van Alkemade was Pennenburg te snel af, zette langs de vallen de Van Kooperen hoog voor en Van Roon kopte over de graaiende Boom in, 1-2. De Ha genaars drongen nu fel aan en hadden nog ongeveer 10 minu ten respijt. Het gelukte niet, omdat de Roodenburg-defensie wel moe werd, maar niet ner veus. Ook al kroop de Haagse defensie nog enkele malen door het oog van de naald ondermeer Dubbeldeman, Den Os en Ver- kuylen waren heel dichtbij een Reinier Verkuylen heeft uitge-, haald voor een 'knaller'. Hij had echter geen geluk deze middag, want zijn schoten vonden (soms net) niet het knoopwerk. doelpunt —bleef de spanning er tot het eind toe in, want doordat de zekerheidstreffer niet kwam, hoefde er niet veel te gebeuren of de gasten waren nog met een punt weggegaan. Het eindsig naal van de uitstekend leidende referee bracht uitkomst. Roo denburg had het niet nodig mo gen hebben. AD VAN KAAM VAN NISPEN HILLEGOM 3-D Deze door enige honderden toe schouwers bijgewoonde derby is in een verdiende, doch geflat teerde Van Nispen-overwinning geëindigd. Van Nispen kreeg al spoedig enige kansen, maar ook de uitvallen van Hillegom wa ren niet van gevaar ontbloot. In de 30ste minuut stompte de Hil- legom-goalie de bal foutief weg, waarna Hans Keyzers voor 1—0 zorgde. Sjors van Haaster scoorde vervolgens 2—0 uit een strafschop nadat Henk Witte- man onderuit was gehaald. In de allerlaatste fase toen de fut er bij beide ploegen eigenlijk al uit was wist Henk van Maris er met een hard en zuiver schot r.og 3—0 van te maken. LEIDEN Lugdunum heeft het eerste winstpunt In de competi tie binnen. Tegen Naaldwijk trok de ploeg van trainer Hal- kes de opgaande lijn van vorige week door en wist zelfs een 1—0 achterstand weg te werken, om tenslotte met een 1—1 gelijkspel de arena te verlaten. Nu Wim de Roo weer beschikbaar was. kon Hale? De Cler op het mid denveld posteren met een vrije opdracht en Leo Redel weer als organisator van de verdediging aanstellen. In de eerste helft bouwde Lugdunum al snel een overwicht op. De opbouw van de aanvallen was goed ver zorgd, de linies sloten goed aan, maar de afwerking bleef alsnog het zorgenkind. Wat er aan ont breekt is het zelf-lnitiatief. Men zoekt het te vaak in combina ties, die over teveel schijven gaan, in plaats van zelf het ini tiatief te nemen. Lugdunum kreeg dan ook niet veel kansen in de eerste helft; slechts Werk en Schildthuyzen kregen goede mogelijkheden. De uitvallen van Naaldwijk waren daarentegen veel gevaarlijker. In de 25e minuut was men al dicht bij een doelpunt, toen een lob van Rombout maar net naast ging. De meeste uitvallen van Naaldwijk liepen over Leo Dekker, die in Nico Reyneveld geen moeilijke tegenstander had. In de 36e minuut zou Naaldwijk op 1—0 komen. Een corner van Leo Kemmers werd door Ge rard Dubbeldeman zelf in het doel geslagen terwijl hij zwaar gehinderd werd door Nico Rey neveld. Ook in de tweede helft was Lugdunum de meest aan vallende ploeg, maar ook nu bracht dit niet veel scoringskan sen op. Trainer Halkes gebruikte in de tweede helft twee wissels: Pijnakker verving Reyneveld, waardoor Oppelaar rechtervleu gelverdediger werd, en Hans van der Starp kwam na 20 mi nuten in het veld voor Candido, die zijn goede spel van de eer ste helft niet kon continueren. Aanvankelijk verliep de opbouw in de tweede helft minder goed, maar met Hans van der Starp in de ploeg wist Lugdunum de aanvallen meer inhoud te ge ven. Naarmate de wedstrijd vorderde wist Lugdunum meer pressie uit te oefenen, hoewel men voortdu rend bedacht moest wezen op de gevaarlijke Naaldwijk-uitval len. De grotere pressie werd be wezen met goede schoten van De Cler en Pijnakker een scher- 32 minuten kreeg Lugdunum dan eindelijk zijn verdiende ge- Een veldslag op het middenveld. Een typerende omschrijving trouwens voor de wedstrijd LudunumVELO. lijkmaker. Piet Werk zag hoe De Cler en Pijnakkereenscher- pe voorzet van Jaap Schilthuy- zen beiden misten en de bal precies voor zijn voeten caram boleerde. Zijn schot kon door keeper Plugge niet meer ge keerd worden. PIET VAN DAM. Docos Warmunda 1—0 (0—0) Weer moest er een directe vrije trap aan te pas komen om Do- cos aan de overigens zeer ver diende winst te helpen. Het toent de onmacht van Docos dat het ook deze middag geen kans zag zijn superieur technisch en taklisch overwicht in doelpunten uit de verf en trof het ook niet deze middag liet zien was zeer pover en is zoals het deze mid dag speelde niet meer dan een zwakke vierde klasser. In de eerste helft al veroverde Docos zijn overwicht. Rechter spits Ed Dubbeldeman was vaak te traag, leek nog niet voldoende conditie te hebben om attent te reageren. Ton van Dinten raak te de paal en Hein Heemskerk dolde wat met Jan Glasbergen maar sorteerde met zijn techni sche snufjes te weinig effect om echt gevaarlijk te worden. Aan vallend kwam Warmunda slecht uit de verf en torf het ook niet dat v.d. Bosch bij Docos een sterke rentrée maakten. De tweede helft gaf een zelfde spel- beeld. Echte uitgespeelde kan sen kreeg Docos echter weinig want de verdediging van War munda is duidelijk het sterkste gedeelde van de ploeg. In de 35ste minuut van de tweede helft werd de wedstrijd beslist dcor een vrije trap van Ton van Dinten. Bij Warmunda werd Glasbergen nog vervangen door v. Leeuwen maar deze omzet ting had weinig succes zodat de eindstand op 1—0 bepaald werd. LDWS Foreholte 3-0 In hel eerste kwartier ging deze strijd vrijwel gelijk op. Na 30 minuten nam LDWS onver wachts de leiding toen Pim v.d. Meer een voorzet van Ger de Roode fraai afrondde. Ia de 40ste minuut kopte Gijs Cc::é ni voorbereiden werk van De Roode en Gubler LDWS naar 2—0. Foreholte begon de tweede helft met een offensief, maar daar de gevaarlijke Van Dijk goed in bedwang werd gehouden door Theo Pet leverden de Fo- reholte-aanvallen weinig succes op. Na 30 minuten in de tweede helft rondde Pim v.d. Meer een voorzet van Paul Wetselaar af: 30. Hierna is de LDWS-zege niet meer in gevaar gekomen. Een gehandicapt Alphen heeft on gelukkig verloren van het Haag se Westerkwartier. Door een misverstand in de achterhoede kwam Westerkwartier in de eer ster helft op 0—1. Na een kwar tier was het Jan Jkema die na een soepele aanval de gelijk maker scoorde. Na rust gaf Alphen de toon aan, maar de Westerkwartier-midvoor wist na een vermeende buitenspel-situa tie zijn ploeg naar 1—2 te schie ten. VIL GDS 1-3 Door een fout in de achterhoede r.wam VTL al spoedig met 01 achter te staan. In de tweede helft liepen de Hagenaars uit tot 0—2, en zelfs tot 0—3 door een penalty. In de laatste 10 minu ten scoorde Dik Verbruggen 1— 3 uit een kopbal. In een hard duel heeft Wassenaar door goals van Peter Weezenaar en Gijsbertse de winst kunnen binnenhalen. ESTO - Moordrecht 0-2 Een onmachtig ESTO verloor ver diend door goals van Verhoef en Ad de Vries. (ADVERTENTIE) Voor modebewuste mannen. Prettige bediening, prettige prijzen. Alles bij de hand: nappa en suede, kostuums, pantalons, kolberts, overhemden, vrije tijdskleding. PROVESTE I Moderne Herenmode arlemmerstraat 149

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14