STOMP WIJKERS TERUG HOUDEND IN GESPREK BESTEMMINGSPLAN Oplossing Voorhoutse vrije sector woningen Philatelica Noord wijk opent nieuwe seizoen Geen ruiterpaden in recreatiegebied Noordduinen UDO moet contributie verhogen PAGINA 5 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT bollen- UW MENING Scholen complex In de Leidsche Courant van donderdag 13 september verscheen het artikel „Scholencomplex Noord- Hofland is teleurstelling." De hoofden van de Noord- hoflandse scholen stellen er prijs op te verklaren, dat dit artikel huns in ziens verkeerde informa tie bevat. Van het begin af aan (1969) is het de bedoeling ge weest dat de scholen na een inloopperiode een ei gen deel van het complex- zouden krijgen. Dat dit niet meteen gebeurde kwam, doordat elke school met slechts 2 Klas sen startte. Nu zijn ze uit gegroeid tot elk 6 klassen. Van het begin af aan is ook duidelijk gesteld, dat elke school zorg zou dragen voor het bewaren van de eigen identiteit en er is geen sprake van. dat dit nü pas het geval is. B W hebben nooit .de zaak gesust" om de een voudige reden- dat er nooit iets te sussen viel. Het artikel lijkt te sugge reren dat de hoofden voortdurend slaande ru zie hebben; hier is geen sprdke van! Het zij her haald: waar samenwer king mogelijk is wordt (in goede harmonie!) samen gewerkt. De hoofden van scholen betreuren, dat ten onrechte een negatieve in druk over hun samenwer king is gewekt; zij hopen dit door deze reactie te rectificeren. Het artikel „Scholencom plex Voorschoten" was een verslag van de open bare vergadering van de commissie voor onder wijszaken. Tijdens deze vergadering deed wethou der Esselaar diverse me dedelingen omtrent de verdeling van de school in drie blokken. De wet houder en de commissie leden betreurden de huidi ge situatie in het scholen complex en diverse malen werd gezegd: „We had den er nooit aan moeten beginnen". Wethouder Esselaar stelde zeer nadrukkelijk dat de samenwerking slecht was en dat de scholen onder ling niet tot overeenstem ming konden komen. Let terlijk zei wethouder Es selaar: „Zelfs de confes sionele scholen kwamen niet tot overeenstemming bij de verdeling van de nieuwe kleuterschool. Zij zonderden zich lange tijd af en kwamen zonder ak koord terug in de verga dering." Het artikel sug- ,i geert niet dat de hoofden i slaande ruzie hebben, maar spreekt over de scholen. Spoedig krijgt de gemeenteraad een ver zoek om een krediet te voteren, waardoor o.a. aparte speelplaatsen, aparte zandbakken enzo voorts gemaakt kunnen worden. J. Peeters. VALKENBURG Het Gezond heidscentrum aan de Broekweg is gisteren door Valkenburg's burgemeester N. v. 't Wout on der grote belangstelling ge opend. Enige jaren geleden was aan het architectenbureau A. A. Bos te Baarn opdracht gegeven tot de bouw van dit centrum als deel van een bejaardenwonin- gencomplex. Het Gezondheids centrum omvat o.a. een tand artskamer, een instructie ruim te, een boxenkamer, een verga derzaal, een keuken en kleedca bines. Boven het centrum zijn drie woningen gebouwd waar van er een betrokken zal wor den door de conciërge. Als leid ster van het centrum gaat op treden mevrouw A. M. D. v. d. door het onthullen van een sym boliek, voorstellende de drie Vlis-Stelwagen. De opening door de burgemeester geschiedde verschillende kruisverenigingen verenigd in een vlag. Hierna werden verscheidene geschen ken aangeboden, onder andere door burgemeester Detmers van Zoetcrwoude. STOMPWIJK Uiteindelijk gaat het er toch van komen, Stomp- wijk mag binnen afzienbare tijd een nieuw, enigszins wijder, jas je gaan aantrekken. Gisteravond was de eerste bijeenkomst van een werkgroep om een nieuw bestemmingsplan uit te werken. De gemeente Leidschendam heeft met haar vertegenwoordi ging geen halve maatregelen genomen. Aanwezig waren wet houder Van Dongen (openbare werken), Directeur gemeente werken ir. Neukirchen, chef Alg. Zaken de heer Ooms en stede- bouwkundige prof. Lucas met zijn staf. De aanwezige Stomp- wijkers hadden zich tegen dit geweld gewapend door 2 avon den tevoren onder elkaar een vergadering te houden om zoveel mogelijk een gezamenlijk stand punt te kunnen innemen. Ach teraf gezien misschien jammer, want de gemeentelijke vertegen woordigers waren in dit oriënte rend gesprek bijzonder open, terwijl de Stompwijkers zich wat argwanend en terughoudend opstelden. Wethouder Van Dongen begon met enkele zaken duidelijk te stel len. De provincie wil zoveel mo gelijk, het groen onaangetast la ten. wat inhoudt, dat Stompwijk uitsluitend zal mogen bouwen voor haar natuurlijke aantoon bare aanwas en niet voor foren sen. De dorpskern zal zoveel mogelijk bevroren worden- De 400 woningen, die in het ge bied zouden kunnen worden ge bouwd, zullen nimmer gehaald worden. Interessant was de discussie waar in dit dorp met lintbebouwing nu precies de kern ligt. Met na genoeg algemene stemmen vond men wel dat dit de kerk scholen met daartegenover het dorpshuis scholen en biblio theek was. Leuke suggestie van prof. Lucas was om deze te ver binden met een plein door de Stompwijkse Vaart ter plaatse over zo'n 100 meter te overklui zen. Daartoe zou men het ver keer om moeten leiden, wat dan een natuurlijk gebied voor be bouwing oplevert. Speciaal werd gedacht om juist daar bejaar denwoningen te plaatsen. Be jaarden zitten graag bij elkar met goede contacten met de ge meenschap en de winkels. Over het verkeer werd diepgaand gesproken. Conclusie was, dat te veel verbeteren ook onmid dellijk meer verkeer aantrekt: men liet het voorlopig zoals het is, dus geen nieuwe wegen- be houdens die in het uitbreidings plan. Na een veelheid van op merkingen, waarnaar prof. Lu cas zeer belangstellend luister de, kreeg deze de opdracht een praatprent op te stellen, waar over meer concreet kan worden gepraat. Angst bestond er dat de stedebouwkundige te verliefd op zijn produkt zou worden, zo dat de verzamelde goedwillende leken, mede omdat de professor een zeer goed spreker is, een kant opgeduwd worden, waar heen ze eigenlijk niet willen. De professor nam deze angst toch wel weg door te stellen dat de Stompwijkers belemmerd zijn om alles goed te overzien, door dat ze ter plekke wonen en aan bepaalde situaties gewoon zijn. Hij echter is nog onbelemmerd en kan alle kanten op met zijn potlood, wat natuurlijk de kans geeft dat hij botst op Stompwijk se belangen. Dus toch een praatprent, werd besloten, te meer daar de prof verklaarde beslist geen verandering van het dorp te wensen, doch slechts een aanvulling van dat Wat ont breekt. Met name wil hij de sterke punten waar nodig en mogelijk accentueren. Het wa ter en de bruggetjes moeten blijven. Na één maand rondkijken en stu die en één maand schetsen zal de praatprent klaar zijn. De volgende vergadering van de commissie zal dan ook half de cember zijn, waarna dan spoe dig een hoorzitting voor de ge hele bevolking zal volgen- Maaike Klin kenberg leest bel beste voor VOORSCHOTEN Voor schoten zendt Maayke Klinkenberg, leerlinge uit de 6de kias van de Paus Joannesschool naar de provinciale voorlees- wedstrijden in Rijswijk. Gistermiddag werd Maay ke (11 jaar) de winnares op de door de openbare leesbibliotheek georgani seerde voorleeswedstrijd. Burgemeester J. van der Haar feliciteerde haar en overhandigde de beker aan haar klasse-onderwij zer. Alle kinderen, ook die in de voorronden wer den uitgeschakeld, kregen een boekenbon uit handen van de burgemeester. De finale van de voorlees wedstrijd werd bijge woond door de hoogste klassen van het basison derwijs en de Paus Joan nesschool was zelfs pre sent met spandoeken. Vo rig jaar won Maayke ook de eerste prijs, zij zat toen in de 5de klas. G. Lubbe le erelid van UDO OEGSTGEEST Tijdens de gisteren gehouden le denvergadering van voet balvereniging UDO, heeft de heer Lubbe afscheid genomen als bestuurslid. Van de oprichting af is de heer Lubbe bestuurslid geweest. In het 35-jarige bestaan van de vereniging werd hem als eerste het ere-lidmaat- schap verleend. Namens het bestuur bood me vrouw Manuputti het scheidende bestuurslid symbolisch een gedenk bord aan. Een afgevaar digde van de jeugdcom missie kwam met een platenkoffer. LISSE Willem Hooijekind, de lange voorspeler in het eerste elftal van Sportclub Lisse, stapte gisteren met zijn bruid Ineke v.d. Veek in het huwelijksbootje. Het weer zat Willem hij de trouwerij op het gemeentehuis knap tegen maar de zon brak weer ruimschoots door up de receptie waar niet alleen veel familie maar een zeer grote afvaardiging van Sportclub Lisse present was. Het jonge paar gaat zich vestigen in Lisse. NOORDW1JK Philatelica Noordwijk begon het seizoen met een flink bezochte vergadering. Voor verscheidene bezoekers was het de eerste maal, dat zij met de aktiviteiten van de club kennis maak ten. Voorzitter G.J. van Houten memoreerde de feestmarkt, gehou den ter gelegenheid van het regeringsjubileum van koningin Julia na, waar Philatelica present was gSweest met een aantrekkelijke stand en een kleine expositie. De belangstelling voor een en ander was enorm geweest en bovendien had de stand verscheidene nieuwe leden opgeleverd. De kopers op de veiling waren goed af, daar de zegelprijzen in de zo juist verschenen catalogus met ongeveer 15 20% bleken te zijn gestegen. Verder werd in deze vergadering het programma voor de komende maanden vastgesteld. Op maandag, 8 oktober a.s., de eerstvolgende vergaderavond, vindt een verloting plaats van belangrijke filatelis tisch materiaal. In november a.s. komt landelijk voorzitter Hede- man een vragenuurtje verzorgen, terwijl voor december ook attrac tieve punten op de lijst staan. Alle vergaderingen worden gehouden in De Rank aan de Golfbaan. SASSENHEIM - De najaarsfees ten in Sassen- heim dreigden aanvankelijk door de tegen werking van Pluvius een te leurstelling te worden. Op de foto het populai re sprietlopen. Van de jongens was Liebe Bon tje de beste, ter wijl Wilma Wa- gemakers de rest van de meisjes over troefde. Voor de wielertocht van 25 kilometer kwamen 162 deelnemers aan de start; de deelname aan de autopuzzelrit lag met 90 In schrijvingen iets lager dan vorig jaar. Winnaar van de SAMA- wisselbeker werd, net zoals vorig jaar, de heer P. Berg man en echtge note. De dames v. Diesen/v. Hasselt behaal den de poedel prijs. Noordwijk De Noordwiikse raad ging accoord m.et een voorstel om in het recreatiege bied noordduinen verschillende voorzieningen te treffen. Unaniem bleek men van mening, dat in dit gebied geen ruiterpa den dienden te komen, zoals in de toelichting was gesugge reerd. Het college zal daarmede rekening houden. Wethouder Van Duljn deelde mede, dat de ruiters alleen gebruik zullen kunnen maken van het bestaan de, in noordelijke richting lo pende pad, ten westen van het rijwielpad door de duinen. Het ruiterpad zal wel verbeterd wor den. De managehouders zullen in die zin worden ingelicht. Overigens waren er diverse vra gen en wensen. Vogelaar (prot. chr) informeerde onder meer hoe het stond met de destijds gelanceerde provinciale plannen om drie nieuwe slagen te creë ren ter opening van het duin- en strandgebied tussen Noordwijk aan Zee en de Langevelderslag. Waarom komt er geen speelvij ver? Op deze vraag van Oost- De zaak dam, deelde de wethouder van nig actueel openbare werken C. van Duijn mede, dat dit een dermate moeilijke zaak is, dat men er maar van had afgezien. Wel komt er een trapveld, de. 1de Van Duijn mede. :asino is te wei- daarover uitge breid te gaan debatteren, zei burgemeester mr. Bonnike in zijn antwoord aan de heer De Witt (prot. chr.), die kritiek had gel.verd op een passage in het jaarverslag 1972 van de Stich ting VVV Noordwijk. Daarin werd een casino genoemd als een der mogelijkheden voor slechtweer-recreatie. De Witt noemde het een vorm van slechte recreatie en het irriteer de hem dat de door de gemeen te gesubsidieerde stichting steeds de kwestie van het casi no naar voren brengt. VOORHOUT - In de morgenavond te houden raadsvergadering van Voorhout is onder meer een voorstel opgenomen tot verkoop van enkele percelen grond in het bestemmingsplan Spoorlaan voor de bouw van 20 vrije-ser- torwoningen. Keper is de BV Aannemingsbedrijf Egbo te Ha- zerswoude. Tijdens de behande ling van dit voorstel is inge stemd met een ruimere opzet van het bouwplan, doch er ziin bedenkingen naar voren geko men tegen het ontbreken van garages bij de woningen. Ook het woningtype riep nog enige twijfels op. Voor een nadere overweging van deze aspecten is het voorstel voor nader advies opnieuw naar de commissie Ruimtelijke Orde ning verwezen. Voornoemde commissie heeft zich nogmaals met deze aangelegenheid bezie gehouden. De commissie heeft zich kort samengevat on de vol gende wijze uitgesproken: 1. Met het door Egbo ontwikkelde woningtype kan worden inge stemd. 2. Er bestaat een grote voorkeur voor de bouw van garages bij de negen aan de buitenzijde van het bestemmingsplan gesitueer de woningen, voor zover daar toe althans het bouwterrein ruimte heeft. Met dit laatste advies bleek het college minder gelukkig te ziin. Onder meer werd toen gesteld dat bij de ontwikkeling van het bestemmingsplan doelbewust is gekozen voor een ver doorge voerde scheiding van het voet gangers- en autoverkeer. Boven dien betwijfelde het college de behoefte van een garage bij de woning en duidde het op de ge varen die er bestaan voor voet gangers en spelende kinderen. De commissie Ruimtelijke Orde ning heeft na deze bezwaren de zaak nogmaals onderzocht maar handhaafde uiteindelijk het eer der ingenomen standpunt. Met dit verschil echter dat men ac coord ging met het voorstel om de bouw van een garage bij de meest aan de buitenzijde van het bestemmingsplan te bouwen woningen te laten vervallen. B en w hebben nu "ja" gezegd te gen dit voorstel zodat niets meer in de weg lijkt te staan om tot een definitieve verkoop van de betreffende grond te be sluiten. De Spartaan plaatste zich voor de finale Lisse Vanwege een fraaie der de plaats in de jeugdcompctitie van West-I van de K.N.A.U heb ben zowel de Spurlaan-D-meis- jes als de Spartaan-D-jongens- ploeg zich geplaatst voor de In- ter-regionale finale op 7 oktober a.s. te Den Haag en te organise ren door de A-V.-Sparta. Deze finale zal gaan tussen de sterkste verenigingen van de di stricten West I, West II en Noord van de K.N.A.U. De final zal mogelijk volgend jaar landelijk worden georgani seerd, waarbij dan ook de di stricten Zuid en Ost vertegen woordigd zullen zijn. D2 eindstanden van de jcugdcom- pet'tie West I, waarbij de Spar tanen zo suksesvol wa.cn. luid den als volgt: Mt - D: 1. A D Amster dam 17 p 2. SagittuAm- sfert': r 645 p 3. De Spar taan— e 16.175 p 4. G-A.C. —Hilversum 16.072 p.; OEGSTGEEST Met ingang van I januari 1974 worden dc contributies van voetbalvereni ging UDO verhoogd. Senioren gaan 6,- per maand betalen. Voor de A junioren wordt de contributie 4«- evenals voor de dames vanaf 16 iaar. Van de B-iunioren zal f 3.50 p.m. van de C-junlcren en de da- ines tot 16 jaar 3.- en de D. E en F iunioren 2.30 worden ontvangen. Het ledental nam het afgelopen seizoen toe en is hun op 396 gekomen. UDO kreeg zes strafzaken te verwerken. „Ie dere straizaak is er één te veel", aldus de heer Van der Geesi. Hij sprak de hoop uit dat dergelijke feiten zich het komend seizoen niet meer voordoen. Verheugd liet men zich uit over de behaalde re sultaten van zowel de dames als de heren. En natuurlijk werd dc totstandkoming van de tribune vermeld. Het ko mend jaar gaat men streven naar meer trainingsmogelijk heden, lichtmasten tussen veld twee en drie of meer leiders. Niei t'illu laai watertoren verdwijnen Noordwijk Het silhouet van de watertoren op een der toppen van het Dob- belmanhuis, verdwijnt sinds kort achter een in aanbouw zijnde villa. De cennia lang vormde het massief van de toren een markant punt in het dorpsbeeld van Noordwijk aan Zee. Mej. Koopman (KVP) betreurde dit ver anderde beeld en maakte daarover kritische opmer kingen. De villabouw is onderwor pen geweest aan het oor deel van de welstands commissie en merkt die zoiets niet op, wilde deze vrouw In de raad weten. Ook in het college Is dit erg hard aangekomen, deelde burgemeester mr. Bonnike mede. Het Is ge woon aan de aandacht ontsnapt. De burgemees ter kondigdp aan, dut In de toekomst gebruik zal worden gemaakt van een Wageningse vinding, die aangeeft hoe het land schap er na een bouw uit gaat zien. Euthanasie in programma Vrouwenbond van Noordwijk NOORDWIJK Di' Ni'il. Chr. Vrouwenbond, afde ling Noordwijk aan Zee heeft het eerste deel van haar winterprogramma vastgesteld. Op donder dag, 27 september, de eerste vergadering van dit seizoen, komt mevr. Attcma-Roosjen uil Kat wijk spreken over „Obad- ja", donderdag, 25 okto ber znl de heer Koek het onderwerp ,,Wonlngrood> 1973" behandelen, terwijl op donderdag, 22 novem ber a.s. het onderwerp „Euthanasie" aan de orde komt. Mevrouw Van der Laun zal het inleiden. De kerstwij ding Is vastgesteld op donderdag, 20 december a.s. Alle vergaderingen worden gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat en begin nen om acht uur n.m. Bij ziekte, geboorte, jubi lea, en dergelijke wordt men verzocht bericht te geven aan mevr. M Duin dam-Van Grieken, Daniel Notchonmstraat 34, tel. 3702, ol aan mevr. I. van der Nlct-Ekkcrman. Oran je Nassaustraat 55, tel. 7693.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5