Sportraad van Hazerswoude wil inspraak in zaalgebruik rijn-veen- en vlietstreek Wat u OOK moet weten Verdeeld heid in Zoeter woude over school zwemmen Onderzoek "I naar Zonneveld mag uitbreiden „V erantwoordeli jkhei bij R.K. Vrouwengilde tuberculose in Alkemadè Damcentrum-beurs brengt romantiek voor consument in Leidschendam terug WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM -Van vrij dag 28 t/m zondag 30 sep tember zullen in de zijhal van zwembad „De fluit" en kele honderden plantjes te bewonderen zijn die onder auspiciën van de Leidschen- damse Plantsoenenwacht door schoolkinderen zijn ge kweekt. LEIDSCHENDAM —Voor le den van de kring van chris tenacademici zal op woens dag 19 september om 20.15 uur in de gehoorzaal van het Dr. Neherlaboratorium de heer A. A. Spanjersberg spreken over Het automa tisch lezen van met de hand geschreven cijfers." LEIDSCHENDAM In het dienstencentrum Duivenvoor de wordt op donderdagmor gen 27 september om 10.00 uur een bijeenkomst georga niseerd voor hen, die deel willen nemen als vrijwilli gers aan een op te richten vervoersdienst. LEIDSCHENDAM —De plaat selijke afdeling van de Alge mene Bond van Bejaarden bestaat op 30 september a.s. 25 jaar. De festiviteiten wor den op 29 sept, met een re ceptie voor genodigden inge luid in het Deinstencentrum Duivenvoorde. Noordwijk - Het gereformeer de jeugdwerk heeft een te kort van 17.690,-. Tenge volge hiervan stelt het college van B. en W. voor subsidie te verstrekken van 14.000 gulden ter bestrijding van de huisvestingskosten. Sassenheim - De Open Deur- evangelisatiecommissie belegt op 22 september a.s. om 15.00 uur een bijeenkomst op het Essenplein en om 16.00 uur op de Hortuslaan. Sassenheim - De Algemene Sociëteit voor Beiaarden zal iedere dinsdagmiddag om 14.00 uur in hotel "Het Brui ne Paard" gehouden wor den, te beginnen met 25 sep tember a.s. Toegang gratis. VOORSCHOTEN Het eer ste herenteam van Blitz" speelt a.s. zaterdag een thuiswedstrijd tegen Martini Stars. Aanvang 18.00 uur. VOORSCHOTEN - Basket balvereniging Blitz" houdt a.s. vrijdag haar algemene ledenvergadering in „De Vliethorst". Tevens wordt een film vertoond. Aanvang 20.00 uur. VOORSCHOTEN Van de onlangs door „Blitz" in om loop gebrachte loten zijn er 4017 verkocht. De prijzen gingen naar de nummers 1318, 2076, 1237, 4685, 5967, 2389, 3186, 5822, 1117, 3344, 1027, 5721, 1678, 3323, 3532. LISSE „Trou moet Blyc- ken" heeft deelgenomen aan een Holland-dag in Ham burg. Ook K.N.G. uit Leiden verleende zijn medewerking. Hun optreden werd een groot succes. LEIDERDORP De Evan gelisatiekring Leiderdorp houdt op 20 september a.s. in de Scheppingskerk een bij eenkomst om een ieder ken nis te laten maken met het werk van de Kring. Muzikale medewerking door de „Triomfator-Singers". Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. NIEUWKOOP ..De Voor uitgang" hield een wedvlucht vanaf St. Ghislain. Uitsla gen: Van Leeuwen 1, 2, 6. 11, 13, 15. Van Donk 3; Tij sterman 4, 5, 7, 8, 17, 19; gebr. Bos 9, 10; Lenting 12, 16; gebr. Vork 14; V. d. Zalm 18; Spring in 't Veld 20. Kampioen van de na- vluchten werd J. T isterman. LEIDERDORP Iedere donderdagavond wordt in het zaaltje achter de Van de Valk Boumanweg 236 te Lei derdorp een bijeenkomst ge houden over een kerkelijk onderwerp. Inlichtingen Van de Valk Boumanweg 236, tel. 34919. LEIDEN Onlangs zijn aan de Leidse Instrumentmakers- school de volgende perso nen geslaagd: A-metaal: G. G. Brugmans en F. A. Rob bers uit Leiden. J. H. v.d. Meij en J. v. Rhijn uit Kat wijk, F. A. Zitman (Noord- wijk), C. G. Kloezen fVoor- schoten), D. J. v. Ivoren (Zoeterwoude). B-metaal: J. de Bree en A. S. Vcrstrr.' .a uit Leiden en F. Veneer.--) uit Wassenaar. A-glas: F. P. M. v. Goozen uit Leir'en. B-glas: C. Veefkind uit Lei derdorp. A-optiek: J. L. Zwanenburg uit Katwijk aan Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaal baar. Door het toepassen van de iaagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar Voor iedereen. Szdert meer dan 35 jaar het b"t"o: ..brre juweliers adres c!» voo:"M^ste priizen. bz-ts vk-service, door o- c'g-.n ateliers. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 ZOETERWOUDE - De raads commissie voor onderwijs heeft zich langdurig beziggehouden met de problematiek rond het schoolzwemmen nu het in- structiebad op Haasbroek ge reed is gekomen. Ook in de vo rige vergadering stond dit op de aganda en toen werd besloten een subcommissie in te stellen welke de zaak in studie moest nemen. Dit bleek later buiten de orde te zijn zodat er nu een voorstel was van B. en W. Dit was belangrijk minder ver gaand dan de suggestie van de heer Aerts om alle klassen hier toe in de gelegenheid te stellen. Gesteund door de inspecteurs van het basisonderwijs en van de li chamelijke opvoeding stelde het college voor het zwemonderwijs te beperken tot de vierde- en vijfde klassen. Gedurende één jaar moet het dan mogelijk zijn het diploma A of zelfs B te be halen. De heer Aerts betreurde het dat er bij het overleg met de inspectie geen inbreng van de basis scholen is geweest. Als het zwemonderricht perse be perkt moet blijven tot twee klassen dan zag hij dit bij voor keur in 1 en 2 om de kinderen vertrouwd te maken met het water. Deze mening wordt ge deeld door alle schoolhoofden welke interessant cijfermate riaal hebben verzameld bij hun leerlingen inzake het zwemmen. De heer Aerts benadrukte nog eens de opvoedkundige waarde en de vorming van het zwem men. Wethouder Duindam be streed dat het „waterwennen" van de kinderen een taak van het onderwijs is. Dat is voor verantwoording van de ouders. Er wordt dikwijls teveel ge leund op de overheid. Het zwem onderwijs voor de le en 2e klassen was met klem sterk ont raden door de inspecteurs ge zien de slechte ervaringen in andere plaatsen. Uiteindelijk werd besloten om B. en W. te adviseren het zwemonderwijs te geven aan de 2e, 3e en 4e klas sen. Mocht drie klassen niet haalbaar zijn. wethouder liet de deur daarvoor op'n kier, dan bij voorkeur 2 en 3. Volgende week zal de gemeenteraad een beslis sing moeten nemen. NIEUWVEEN „Het is hart verwarmend om te zien hoe deze vrijwilligers het werh aanpakken. Er wordt bijzon der hard gewerkt en we had den dan ook gelijk een voor sprong op het verhuizings draaiboek. Zulke dingen ge beuren in Nederland toch ook maar." Dit zei vanmorgen ad junct-directeur B. Nagtegaal van de Nieuwveense Johan- nes-Stichting naar aanleiding van de grootscheepse verhui zing van de stichting naar de nieuwe behuiziing in Zwam- rnerdam. In totaal gaan deze dage 108 mensen naar de Hooge Burch in Zwammer- dam. Er is gisteren zo hard gewerkt, dat vandaag nog slechts 34 mensen vervoerd moesten worden. En niet al leen het vervoer namen de vrijwilligers van het Rode Kruis, oudervereniging, be stuur en vrienden voor hun re kening. VOORHOUT B. en w. stellen de raad voor het beroepschrift van de heer Zonneveld gegrond te verklaren. De heer Zonneveld had het college een vergunning tot uitbreiding van zijn woning gevraagd, wat hem geweigerd werd. Dit gebeurde op grond van het feit dat de grond een agrarische be stemming heeft. B. en w. zijn echter tot de conclusie gekomen dat de familie Zonneveld, gezien de samenstelling van het gezin, de ge legenheid moet werden geboden om binnen zekere grenzen haar woon- en leefruimten te vergroten. OEGSTGEEST Het katholiek Vrouwengilde is gisteren haar nieuwe seizoen begonnen met een Eucharistieviering. Tijdens de viering ging pastoor J. Schlatmann in op het thema „Verantwoordelijkheid". Na de pauze diepte hij het onder werp uit. Hij wilde het begrip omschrijven met „het antwoord het programma bekend ge maakt. Op 18 oktober zal D. weten" een vraag niet ontwij- Tenslotte werd door presidente Kooten een inleiding geven ove- vooral eerst luisteren. mevrouw Staal van Santvliet Hongarije. Plaats van samen komst is het Leidse Volkshuis om 14.15 uur. Het bezoek aar kasteel Duyvenvoorde is uitge steld van de 11e naar de 17e ok- tober. Op 31 oktober houdt lt. kolonel Boshardt van het Leger des Heils een inleiding. Op 25 september kunnen verschillende dames naar Den Haag, waar dr. A. Terruwe in de Triompha- tor kerk spreekt over „Ouders en kinderen op weg naar hun toekomst". CHEVRON Olieprodukteh ALKEMADE In Alkemade zil van 12 t/m 25 okt. a.s. weer hit röntgenologisch borst-bevolkingS- onderzoek op tuberculose gehoó- den worden en wel op de hierrik vermelde plaatsen en tilden. Roelofarendsveen: Dorpshuis-in gang Noordhoek: vrijdag 12 okt. van 14 tot 16.30 en van 17.30 tdt 2 uur; maandag 15 oktober van "9 tot 2 en van 14 tot 16.30 uur, dinsdag 16 oktober van 14 töt 16.30 esn van 17.30 tot 20 uuf Nw. Wetering: Kleuterschool, Voorweg 95, woensdag 17 oktobdr van 17.30 tot 20.00 uur. Kaag: Jeugdherberg: donderdag 18 okt. van 17.30 tot 20 uur. Rijp- wetering: Wit-Gele Kruisge- bouw. op maandag 22 okt. van 14 tot 16.30 en van 17.30 tot 20 uur. Oud Ade: café 't Lage Land (achter-ingang) dinsdag 23 okt. van 17.30 tot 20.00 uuj Oude Wetering: Jeugdgebouiw achter Geref. Kerk: donderdag 25 okt. van 14 tot 16.30 en van 17.30 tot 20.00 uur. De inwoners van 30 jaar en ouder ontvangen een persoonlijke oproep. Inwo ners van 20 tot 30 jaar die e.v. te nemen, kunnen zich op qe aan dit onderzoek wensen deel aangegeven tijden bij een on- derzoeklokaal melden. Indien men op de aangegeven tijden niet in de gelegenheid bent ge weest is kan men nog gebruik maken van een na-onderzoek te Roelofarendsveen-huize St. Ja- cobus. Noordeinde 189, op maan dag 29 oktober van 15.30 tot 16.3b en van 17.30 tot 20.00 uur. Het kind en de fiets in het verkeer NIEUWKOOP Zaterdag 22 september a.s. organiseert de Speeltuinvereniging „De Zudde" te Nieuwkoop op het speeltuin- terrein een wedstrijd vol behen- digheidsproeven, veiligheidsproe- ven, en theoretische proeven', geheel afgestemd op „Het kind en de fiets". De opzet van dit gebeuren is om het kind volkomen één en ver trouwd te doen zijn met de fiets, hetgeen tegenwoordig in het drukke verkeer een eerste vereiste is. Deze spel-instruktie middag begint om 2 uur en 4e kinderen van de vereniging i*n 6 tot 10 jaar kunnen daaraan gratis meedoen. De beste pres taties zullen worden beloond met een ijstaart, welke uiter aard achter op de fiets mee naar huis genomen zal moeten worden. Dammers van LEIDSCHENDAM „De romantiek is weer terug, de men sen willen terug naar onverpakte spullen en hun „eigen" slager, daarin liggen de mogelijkheden voor de kleine mid denstand. Achter de eigen toonbank ontstaat het beste con tact met de consument." Dit zei burgemeester E. J. M. Kolfschoten gistermiddag bij de opening van de Damcentrum-beurs, een manifestatie van ruim dertig Leidschendamse winkeliers midden in de nieu we wijken in Leidschendam-noord, op het President Kenne- dyplein (dat de burgemeester „het mooiste plein van Leid schendam" noemde) en op enkele honderden meters van de grote concurrent van de Leidschendamse middenstand, het winkelcentrum Leidsenhage. De beurs op het President Kennedyplein beslaat 1150 vlerkan te meter. In de „prettent" wordt woensdagavond een reuze hors d'oeuvre opgediend met medewerking van het Neder lands Zuivelbureau. Om 20 uur speelt het combo „The Pace makers". Vrijdagavond is er een boerenavond met een boe- renkapel, zaterdagmiddag om half drie komt „Marty", om vier uur het Ome Kees-jeugdvariété en 's avonds om half negen speelt het Cocktailtrio. De beurs is tot en met zater dag geopend van half drie tot half zes en van zeven uur tot half elf. TER AAR - Deze maand ts het een halve eeuw geleden dat Petrus Slof in het huwelijk trad met Maria Nieuwenhui- zen. De bruidegom was toen werkzaam bij de grind- en zandhandel van zijn vader, welk bedrijf hij later over nam. Enkele faren daarna be sloot hij als werknemer de kost te gaan verdienen. In die dagen kocht hij voor f 400,- het huisje waar het gouden echtpaar nog woont. De heer en mevrouw Slof kregen twaalf kinderen. Er zijn 27 kleinkinderen en vijf achter kleinkinderen. Op de gedenk waardige dag, 28 september, wordt in de R.K. Kerk te Lan- geraar een H. Mis opgedragen om 14.30 uur. Het familiefeest wordt gehouden in het dorps huis, waar bekenden tussen 17.00 en 18.00 uur het echtpaar kunnen feliciteren. Op de foto: Het gouden echtpaar onder de ereboog voor hun gezellige wo ning. Samen Sterk verliezen weer HAZERSWOUDE Het eerste tiental van de Hazerswoudse damvereniging Samen Sterk heeft ook de tweede competitie wedstrijd, dit keer tegen GONA, verloren. Albert Huisman, die zelf overf- gens zijn partij won, en de zij nen trokken met de 8—12 stand aan het kortste eind. Jan Fasè en Aartjan Pannebakker boek ten elk ook de volle winst, ter wijl Louis de Frankrijker en Cees Stolwijk een remise van de tafel haalden. Samen Sterk 2 verloor, ook met 8—12, van Sas senheim. Samen Sterk 3 deelde de winst met Lisse 2 (10—10). HAZERSWOUDE Sportraadvoorzitter Gertjan Windhorst had ver nomen, dat de verenigingen Avanti (tafeltennis), Slagvaardig (tafel tennis), HTC (tennis) en HIJC (ijssport) niet zijn geënqueteerd door de ambtenaar sportzaken H. Petri betreffende het evwntuele gebruik van de te bouwen sporthal.Men stak ten gevolge hiervan de vrees niet onder stoelen of banken, dat de thans bestatnde, specifi-sk op zaalsportcn georiënteerde verentgingen wel eens „moeilijk zouden kunnen komen te zitten", wanneer de ambtenaar sportzaken Hans Petri probeert diverse zaalsporten van de grond te halen, ten einde ze in ae sportnai onder te brengen. „Er moet dus prioriteit worden verleend aan de bestaande verenigin gen voor het onderbrengen in de sporthal", concludeerde voorzitter Windhorst. De opinie tijdens de bijeenkomst van de Sportraad was bovendien, dat de ciubs een vorm van inspraak moeten hebben wat I betreft de aanschal van het spelmateriaal, dat in de hal gebruikt zat worden. Nu er van gemeenltwege een nieuwe subsidie-regeling voor de zaal- sporters in de maak is, zal de Sportraad proberen in de samenstel ling van deze regeling de nod\ge inspraak te hebben. Men tracht dit te doen met de hulp van de 4 Sportraadmensen die in de Sportstich ting zitting hebben en die de e subsidieregeling in elkaar moeten I gaan zetten. De leden van de Sportraad spraken met elkaar af een pakket van eisen samen te stellen. TWEE SCHAPEN; DOODGEBETEN DOOREENHOND ZOETERWOUDE Maandag zijn twee schapen van de heef G. Belt in het weiland nabij de Nieuweweg door een hond dood gebeten. De dader is vrijwel zei ker het eigendom van een der woonwagenbewoners welke maandagmorgen plotseling met een groot aantal op het parkeer* terrein van het sportcomplei Haasbroek neerstreken en daar hun honden los lieten lopen. N# een bezoek van burgemeester Detmers en de politie trokkeq zij in de loop van de dag weer weg. Dit voorval wijst er op dat het laten loslopen van honden, wat door velen rond Haasbroek geschiedt, niet zonder gevaar if omdat bijna altijd wel schapeij in de directe omgeving zijn. I

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4